Nieuws uit Kaatsheuvel. N. V. Af. Zachis' Stoomschoenf abrieken. In tegenspraak met nu en dan optredende geruchten kunnen we mededeelen, dat de N.V. M Zachts' Stoomschoenfabrieken heeft besloten hare fabrieken in den kortst moge- lijken tijd wederom geheel op te bouwen en zoo modern mogelijk in te richien. Aan den m aanbouw zijnd n nieuwbouw, die bij den brand bleet gespaard, wordt reeds met alle krach1, doorgewerkt. J Zaakuitbreiding. De bekende firma A. v. d. Wee Cools in de Scnoolstraat kocht voor uitbreiding het tegenov,r den winkel liggend pand der fi ma Jac van den Assem aan. Wij mogen de fima, die vooral de taaiste jaren zich geheel gemoderniseerd heeft, met deze plannen gelukwenschen en zijn overtuigd, dat deze uitbreiding het bedrijf, dat hoe langer hoe meer in een behoefte der plaats gaat voorzien, ten goede zal komen. U Voetbal. De onlangs opgerichte voetbalclub D.E S. heeft als bes'uursleden gekozen de heeren P. Kemmeren, voorzitter Hub. Kamp, secretaris en J. Steen bergen, penningmeester. Volksconcert. Ofschoon het weder niei juist voor een volksconcert aanmoedigde gaf het Kon. Muziekgezelschap Euphonia 11. Zondagavond onder veel belangstelling een volksconcert op de Markt Met Drohms „Vondels Jubileum Marsen" werd geopend, waarvoor het corps reeds aanstonds een warm applaus in ontvangst had te nemen. Achtereen volgens werd in goede stemming en samenzang onderstaand programma afgewerkt Cavalerie Lé^ère, Ouverture Suopé Martha Famaisle sur l'Opera, Flotow Cor ge du Prince Carnaval, Montague. Ad Muitos Annos, Marsch de Qroot Frau Luna, Ouverture P Linke. INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der Red. Mijnheer de Redacteur! U zoudt mij ten zeerste verplichten met onderstaande in uw in Waalwijk en omstreken veelgelezen blad op te nemen, waarvoor bij voorbaat mijnen besten dank. Uw verslag van de Raadsvergade ring op 30 Mei 1.1. kan natuurlijk niet anders dan, zooals steeds, juist zijn, en dan heeft het mij zeer onaange naam gestemd op welke wijze door B. en W., doch hoofdzakelijk door den Voorzitter, de onderhandelingen over het terrein voor het gymnastieklokaal zijn in het licht gesteld. De toelichtingen door den Voorzit ter gedaan, zijn geheel en al bezijden de waarheid en ben ik inderdaad ver plicht deze voor te leggen, zooals ze werkelijk zijn. Ruim 'n jaar geleden toen de kwes tie van het gymnastieklokaal ter sprake kwam, is mij door het Bestuur der Handelsschool de vraag gesteld en het verzoek gericht of ik genegen zou zijn een terrein daarvoor af te staan, waarop ik geantwoord heb, dat ik als voorzitter van het Bestuur, den prijs per M2. liever aan de leden van het Bestuur wenschte over te laten. De bestuursleden waren allen zon der uitzondering van oordeel, dat de prijs per M2., welke thans in de Mr. van Coothstraat betaald wordt, alles zins billijk was en heb ik geantwoord, dat ik hiermede genoegen nam en dat over zooveel of zoo weinig beschikt kon worden als noodig zou blijken. Veertien dagen geleden verzochten mij 2 bestuursleden der Handels school om een onderhoud, waarop werd medegedeeld, dat B. en W. be zwaar maakten over den prijs, daar het terrein van den heer Ant. v. Iersel voordeeliger uitkwam. Het Bestuur der Handelsschool heeft mij toen voorgesteld en verzocht den prijs per M2. iets lager te stellen, om dan B. en W. te bewegen en over te halen, als nog tot aankoop van mijn terrein over te gaan, daar 't in alle opzichten veel beter geschikt is als het terrein van den heer A. v. I. Daar het hier gold het belang der Handelsschool, heb ik den prijs met 1520% ver laagd en ontving ik daarvoor den dank van de 2 bestuursleden voor mijne tegemoetkoming en bereidwil ligheid in deze. Hoe B. en W. aan eene berekening komen dat het ter rein van den heer A. v. I. 700 goed- kooper is, is mij een raadsel en is ook zelfs een raadsel voor den heer A. v. I., die volstrekt geen onderhandelingen met B. en W. gevoerd heeft, doch 1 of 2 jaar geleden eens 'n prijs per strek kende meter schijnt genoemd te heb ben, welken prijs hij zich volstrekt niet meer kan herinneren en waar over hij nimmer iets meer gehoord heeft. Ziehier de juiste toedracht der zaak, waarover zich de H.H. Raadsleden thans een beter idee kunnen vormen, want wellicht zijn de H.H. over de juiste toedracht der zaak volstrekt niet ingelicht. De bewering van den Voorzitter: „De grondprijs is inderdaad vreeselijk „hoog. Daar is heel wat over te doen Coquelicots et Bleuets, Valse Govaert. Potpourri Populaire. Ophaaldienst. Binnen enkele weken zal de Gemi Ophaaldienst in werking treden. Het is noodzakelijk dat de burgerij met dezen dienst vooraf op de hoogte zij om niet voor teleurstellingen te komen, die anders onvermijdelijk het gevolg zijn. De dienst zal verricht worden wat betreft het z g. huisvuil op Maandag v.m. in Tramlaan, Gast huisstraat tot Telefoonstraat, Telefoon straat, Verlengde Hoofdstraat, Hoofd straat tot Peperstraat en Sprangsche Pad. Dinsdag v m in Peperstraat, Hoofd straat vanaf Peperstraat, Siationsstraat, Molenstraat Kruisstraat, Berkdijk. Woensdag in Gasthuisstraat vanaf Telefoonstraat, Schoolstraat, Markt. Heulstraat, Berkdijkschestraat, Hilsche Pad en Marktstraat. Donderdag te Loonopzand in Berg straat, Hoogesteenweg. Gasthuisstraat, Kerkstraat, Kloosterstraat, Wetering straat, Tuinstraat, Schoolstraat. Valt één der genoemde dagen op een R.K. of algemeen Eik Christel Feestdag, dan geschiedt de dienst voor de op dien dag genoemde wijken op den dag daaropvolgend. Het z g straatvuil zal op Vrijdag- nam. en Zaterdagv.m. worden opge haald, of één dag vroeger als opdien dag eer. R.K. of Erk. Chr. feestdag valt. De vuilnisbakken mogen niet grooter zijn dan 100 dM3 en moeten voorzien zijn van stevige handvatten en goed sluitend deksel. y Naar het Festival. Alle vier onze muziekverenigingen nemen aan 't festival van Concordia in Loonopzand deel, nl op Zondag 8 juni de harmonie St jan Berkdijk en de Kon. Erk Harmonie Apoilo en op Maandag 9 Juni het Mannenkoor Bel Canto en het Kon. Muziek Gez. Euphonia. „geweest en daarover heeft 't gemeen- „te-bestuur zich genoeg geërgerd, doch „daarvan is niets af te krijgen en aan hankelijk vroeg hij zelfs nog meer". Hierop wil ik alleen dit antwoor den, dat ik den Voorzitter van Waal- wijk's gemeenteraad gaarne van die ergernis wil verlossen, want mis schien blijft deze aankoop toch steeds een doorn in zijn oog en verklaar ik hiermede, den koop elk oogenblik on gedaan te willen maken, zoodat men geheel vrij is een ander terrein te ne men, zooals ik ook steeds aan mijne medebestuursleden heb gevraagd. Ik was vast besloten en had dit be sluit ook reeds in dit schrijven gepu bliceerd en ter perse bezorgd (de re dacteur van dit blad is mij tot ge tuige), mijn terrein niet meer be schikbaar te stellen. Eerst hedenmorgen ben ik tenslot te bezweken voor den aandrang van 't hoofdbestuur van O.M.O. te Tilburg, mijne medebestuursleden, directeur en leeraren der school, om dit besluit in te trekken; alleen en uitsluitend in het belang der school, omdat dit ter rein volgens ons aller overtuiging het aangewezene is voor gymnastieklo kaal der school, tevens demonstratie zaal, zaal voor lezingen, ouder-avon- den, enz., en wijl door de handhaving van dit besluit alleen de school zou worden gedupeerd. Als voorzitter van 't bestuur heb ik tenslotte toegestemd hoeveel moeite mij dat ook in dit ge val gekost heeft. Ik zou mij ten deze ook geheel vrij kunnen achten, waar ik geen enkele onderhandeling met B. en W. heb ge voerd, ergo ook geen enkele schrifte lijke offerte gedaan of bevestigd en al leen uit 't verslag in De Echo v. h. Zui den vernomen, dat over mijn terrein beschikt zou worden voor een gymna stieklokaal voor de somma van ƒ1995. Ik vraag mij af, springt de gemeente Waalwijk altijd zoo vertrouwelijk om met aankoopen en verkoopen van vas te gronden. Het zij mij vergund te zeggen, dat dit niet van kaufman- nisch beleid getuigt. De troef van „burgerzin", welke de heer v. d. Waerden uitspeelt, mag ik toch zeker na bovenstaande toelich ting wel langs mij henen laten gaan. Ik kan echter niet nalaten eene vraag te stellen, n.L: heeft men die troef ook uitgespeeld, toen die enor me dure panden voor het nieuwe Raadhuis werden aangekocht, welke misschien een zware belastingdruk op Waalwijk's ingezetenen kunnen uit oefenen of speelt men gemakkelijker met tonnen dan met 1 a 2000 gulden waarvan in ieder geval de rente voor de gemeente verzekerd is, volgens de toelichting van B. en W. De woorden van den voorzitter dat B. en W. niet over ijs van één nacht zijn gegaan (als bewijs van hun beleid), dat alles is beproefd om een lageren prijs te krijgen maar tevergeefs, hierop kan ik alleen antwoorden, dat ik nooit iets van B. en W. gehoord heb. Dat het gemeente-bestuur veel meer ondervindt, dat de liefde voor de ge meente niet door de portemonnaie gaat, voor dit compliment als het aan mijn adres gericht is, zal ik maar zeg gen: „Dank U". Ik ben niet de eenige die „Dank U" moet zeggen, zelfs de H.H. Raadsle den hebben dit bij een zwaarder com pliment van hunnen voorzitter ge daan. Eene lichtzijde in deze onver kwikkelijke zaak is voor mij, dat de H.H. Raadsleden in deze quaestie zeer correct zijn geweest en hunnen voor zitter alleen aan den jammermuur hebben laten staan. J. VAN IERSEL. Verkoop van gemeentegrond in de Mr. van Coothstraat. Geachte Redacteur. Wanneer wij aannemen, dat het verslag van de Gemeenteraadsverga dering van 30 Mei j.l., voorkomende in De Echo van het Zuiden van 31 Mei juist is, dan heeft het meerendeel van onzen gemeenteraad zich ander maal tot een besluit laten voeren, dat van weinig zelfstandigheid der leden getuigt. Immers tegen alle recht- en billijkheidsgronden in is over de fei ten heengestapt en men heeft zich blijkbaar laten beïnvloeden door om standigheden, zoo bijkomstig en ge zocht, dat die de meeste lezers aan persoonlijken voorkeur doet denken. Wat toch zijn de feiten? De heer van Helvoirt had met den Burgemeester een onderhoud gehad over eventueelen aankoop van een gedeelte, n.l. 7.50 Meter, van het nog beschikbare en laatste* bouwterrein, groot 16 Meter, in de Mr. van Cooth- traat. Het advies van den Burgemees ter om schriftelijk een desbetreffende aanvrage in te zenden werd door den heer van Helvoirt niet opgevolgd. Op 8 Mei 1930 diende de heer Spapens 'u schriftelijke aanvrage in voor het ge- heele terrein van 16 Meter, te koopen tegen den prijs door de Gemeente daarvoor vastgesteld. Toen de heer van Helvoirt, wellicht uit het plaatselijk blad, vernam, dat de heer Spapens een officieele aan vrage had ingediend, richtte eerstge noemde op 13 Mei j.l. eenzelfde ver zoek tot de Gemeente, dus dit was een verzoek tot aankoop van het geheele terrein van 16 Meter. En de Raad besloot aan den twee den aanvrager voor het geheele ter rein den bouwgrond af te staan, on danks dus het feit, dat de heer Spa pens absoluut de eerste aanvrager voor het geheele terrein van 16 Meter was. De heer van Helvoirt toch sprak aanvankelijk over 7.50 Meter, diende geen schriftelijke aanvrage hiervoor in; de heer Spapens heeft steeds en wel het eerste, officieel en niet-offici- eel op het geheele terrein gereflec teerd. Welke motieven hebben nu den Raad beinvloed dit besluit te nemen? Hierover kunnen wij o.i. erg beknopt zijn. De oorzaak is niet ver te zoeken; zij ligt voornamelijk bij den Burge meester, den voorzitter, die op zulk 'n weinig benijdenswaardige wijze dit agendapunt heeft voorgedragen en toegelicht. De Voorzitter voelde zich moreel verplicht de voorkeur te geven aan den heer van Helvoirt, ook al was deze eerst slechts geïnteresseerd voor een gedeelte en ook al erkende hij vol mondig dat de heer Spapens officieel de eerste aanvrager was. „Officieel" kon de Voorzitter hier gerust hebben weggelaten, want hij wist zeer goed, dat ook „moreel" en „rechtens" aan den heer Spapens de voorkeur moest worden gegeven van het geheele ter rein. Voldoende duidelijk toch heeft de Burgemeester aan den heer van Hel voirt gezegd, dat hij zijn aanvrage schriftelijk moest indienen; dat dit advies in den wind werd geslagen brengt consequenties met zich, die de heer van Helvoirt behoort te aan vaarden. Moet nu, omdat de heer van Helvoirt de fout maakt, hem toch de voorkeur gegeven worden, enkel en al leen omdat hij met ,,'n Burgemeester" en niet met ,,'n Wethouder" over een gedeelte van het bouwterrein gespro ken heeft? Of is het „voorbarig" be zoek aan een Notaris en Aannemer voldoende aanleiding tot het geven van voorkeur? Moeten daarvoor recht en billijkheid bezwijken en moet die moraliteit steunen op deze povere mo tiveering? Zou door het bouwen van een wo ning van 18000feventueel met tip van den gemeente-bouwkundige, geen grooter gemeentèbelang gediend zijn dan bij het besteden van 12000. voor twee aparte woningen van elk 6000.eventqeel ook met advies van den Gemeente-opzichter; zou ook met het eerste plan, één gebouw van 18000.het aanzien der Mr. van Coothstraat niet meer verhoogd wor den dan met het tweede plan van twee woningen, van elk 6000. Nog veel verder zouden wij kunnen gaan om de argumenten, die voor het bewuste besluit van den Raad gegol den hebben, te weerleggen. Ten slotte zijn die bijkomstige argumenten niet de quintessence van de zaak. Het recht en de billijkheid, deze heeft men met voeten getreden en niet willen erkennende eerste aanvrage voor het geheele terrein is genegeerd en men durft zich dan nog op morali- iezïs-overwegïngen beroepen. Quo Vadis Raad 7 S. Mijnheer de Redacteur. Onder de vele vreemde besprekingen en beslissingen der laatste raadsver gadering, behoort zeer zeker ook de toekenning van een subsidie van f 150 aan Koninginnedag Niet zoo zeer eigenlijk de toewijzing dezer subsidie, omdat hier een 10—jarig bestaan her- iacht moet worden, maar meer de besprekingen die daaromtrent zijn gevoerd. „Koninginnedag" is toch zeker wel de vereeniging die geheel uitsluitend werkt voor v m. Besoijen, met uitsluiting van elk ander deel der gemeente. Waalwijks Belang heeft al meermalen getracht om één feest te maken voor geheel Waalwijk, heeft een paar heeren utt v m. Besoijen en v.m Baardwijk geassumeerd om één Koninginnefeest e maken, dat is afgestuit op absoluut geen medewerkingspeciaal van Besoijen alleen omdat die zelf wilden en willen feestvieren, en dat zal wel zoo blijven. Wil men één feest, dan zou ik zeggen, moet de gemeenteraad een hooger bedrag voteeren. (W. B. krijgt f 100) en dit ter beschikking stellen van eene algemeene vereeniging ai3 Waal wijks Belang, met de conditie dat voor proef een algemeen feest wordt ge rierd, desnoods met een programma dat om beurten wordt uitgevoerd op verschillende punten der gemeente, ik acht het niet juist en billijk de rege ling te stellen in handen eener ver eeniging Koninginnedag of andere vereeniging, waar „Waalwijks Belang" reeds bijna 25 jaar dit feest op uit nemende wijze heeft verzorgd. Zfj zal dat nu nog wel kunnen, ook in overleg met andere deelen der gemeente, die men nu weer naar voren gaat roepen. Gemakkelijk zal dat niet gaan. dat weet de Burgemeester en de Voorzitter van W. B even goed, maar er is nog wel eens een poging te wagen. Mislukt dit opnieuw, laat dan elk deel, dat denkt dat het afzonderlijk moet blijven, ook maar alleen feesten. Voor oud Waalwijk zal men met de huidige feestviering toch zeker wel tevreden zijn en willen andere deelen niet naar de Markt komen, als centrum der geheele ge meente, laat die dan thuis blijven. Nogmaals een poging is opnieuw te wagen, maar laat men dan toch niet telkens daarop terugkomen en geen twee, drie vereenigingen voor eenzelfde doel subsidieeren. Een lid van W. B. Mijnheer de Redacteur. Het schijnt dat in Waalwijkenkelen begaafd zijn met een detective natuur Althans in de kunst van combineeren en deduceeren hebben bedoelde per sonen het ver gebracht. Zoo moest ik reeds vroeger tot mijn niet geringe verbazing en last ervaren, dat een verandering in mijn huiselijken toestand voor die heldere bollen aanleiding was te concludeeren, dat ik Waalwijk met terwoon ging verlaten. Het gevolg was dat in herhaaldelijk werd lastig ge vallen met vragen als „Wanneer gaat ge hier weg?" „Wanneer komt uw woning disponibel?" „Als ge vertrekt, wilt ge het mij dan laten weten?" „Mag ik uw huis eens zien en dergelijke. Buiten deze „aangename ondervra ging", zijn er voor mij nog andere redenen, die het halsstarrig opduiken van zoodanige praatjes minder prettig doen vinden, welke redenen ik hier niet nader behoef te omschrijven, wijl minder begaafden dan de praatjes- verspreiders deze wel kunnen be vroeden. Nog zou ik niet zijn overgegaan tot het schrijven van dit kattebelletje, als niet, volgens Uw verslag van de laatst gehouden raadsvergadering, ook aldaar te berde was gebracht, dat een der huurders van de schuurtjes—looze huizen in de St. Antoniusstraat naar Tilburg ging vertrekken. Met wein'g scherpzinnigheid kan wel uitgemaakt worden, wie daarmee bedoeld is, terwijl de absolute waarheid is, dat voornoemd plan bij mij niet bestaat, noch tot op heden bestaan heeft. Uit het antwoord, dat dienende was op een schrijven van B. en W. om trent den schuurtjesbouw viel evenmin op te maken, dat ik naar elders zou gaan. Ik hoop, M de Rhiermede te bereiken, dat dergelijke losse geruchten, die niemand voordeel of gemak be zorgen, vaak het tegenovergestelde, met de noodige reserve worden aan vaard. Dankend voor opname A. PRINCEN. M. de R. Wat kan Pieter Por toch bedoeld hebben met zijn orakeltaal aan het slot van zijn jeremiade over den gang van zaken in de R.K. Kiesvereeniging. Betreurt hij dat comediespel zelf; waarom er anderen dan een verwijt van gemaakt? Of moet terwille van deze schijneenheid alles, zelfs het mooie edele doel worden opgeofferd? Baardwijk heeft een eerlijke poging tot verbetering gedaan, doch van die zijde, wilde men geen hulp aanvaar den, dan nog liever tenonder gaan. Doch Baardwijk behield zijn eerlijke overtuiging en z'n liefde voor de goede zaak en Baardwijk overweegt thans of het alleen staande in parochiaal verband niet meer doen kan voor het goede doel. Baardwijk vraagt thans waarvoor het zijn eigen schoone vereeniging heeft opgeofferd en het antwoord moet luiden „helaas absoluut voor niets". Daarom zal het thans z'n oude rechten hernemen en dat niet alleen, maar toonen ook in dit opzicht, on danks alles, z'n plicht te willen doen. Reeds velen hebben zich in de St. Cle- mensparochie daarvoor uitgesproken en ik houd mij vast overtuigd, dat zij zich niet van de wijs zullen laten brengen, zoomin door speldenprikjes als door grofheden, doch dat hun be sluit alleen getoetst zal worden aan 't algemeen en specifiek R.K. belang. Deze publicatie is misschien wat vroegtijdig, het is alleen om den schijn te vermijden van stoken achter de schermen. Nog voordat het eerste teeken gegeven wordt, valle het volle licht op onze daad, eene daad overi gens die niet gesteld zal worden als 't algemeen belang dat anders eischen zal. Met 1931 in 't zicht, houde ieder z'n hoofd koel en z'n hart warm. U, M. de R., hartelijk dankzeggend voor de verleende plaatsruimte. v. H. GEMENGD NIEUWS. Auto in een vaart gereden. Drie personen verdronken. Vanochtend ruim 6 uur is een auto- dus van den dienst Franeker—Sneek, van den ondernemer K. War uit Fra neker, te Ytens in de Sneeker zeilvaart gereden. In den autobus zaten 13 pas sagiers, meest veekooplieden en slagers die naar de veemarkt te Sneek gingen. Van hen zijn er drie verdronken. De overige passagiers konden worden ge red en kwamen er zonder letsel af, De drie lijken zijn voorloopig ge bracht naar het café Smeding te Rien, In het dorpje Ytens leidt de weg over een ophaalbrug, die, toen de autobus aankwam, open stond. In den weg bevindt zich daar een flauwe bocht De afsluitboom van de brug was neergelaten, doch het schijnt dat een jongen, voordat de brug weer ge sloten was, dezen afsluitboom heeft opgehaald. De chauffeur van den auto bus zag dat de boom weer geopend werd en dacht dat hij passeeren kon. Eerst toen hij direct vóór de brug was, zag hij dat deze nog open stond. Hij schijnt geen gelegenheid meer te hebben gehad, de bus tot stilstand te brengen en de bus reed voorover in de vaart. De chauffeur werd er uit geslingerd. De dertien passagiers kwa men met de bus in het water terecht. Van hen zijn er drre verdronken. Het zijn de heeren S. Zonneveld, G. Terp stra en H. W. van Smeden, slagers uit Franeker. Alle drie waren perso nen van meer dan middelbaren leef tijd en gehuwd. Een zoon van S. Zonneveld, de slager J. Zonneveld, werd vrij ernstig gewond. F. Terpstra was, toen hij aan wal werd gebracht, bewusteloos, doch kon spoedig weer worden bijgebracht. Toen de autobus in de vaart ver- dween, werden onmiddellijk pogingen gedaan om de inzittenden te redden. Spoedig na het ongeval was de po litie ter plaatse. De justitie is gewaar schuwd en zal een onderzoek naar de oorzaak instellen. Het verluidt, dat de autobus van ochtend door een anderen chauffeur werd bestuurd dan gewoonlijk. Nieuwe bendegevechten te Chicago De politie is van meening dat de wapenstilstand die eenigen tijd geleden werd gesloten tusschen de bendeleiders weer is beëindigd, aangezien in de afgeloopen 12 uur zes bendeleden werden vermoord en in een maand tijd verscheiden andere dergelijke moorden werden gepleegd. Zaterdagavond werden drie leden van de bende van joe Aiello op het Washingtonplein doodgeschoten door de inzittenden van een snel voorbij rijdende auto. Eenige uren later werden 3 volgelingen van Al Capone gedood en een man en een vrouw levensge vaarlijk gewond, terwijl zij bezig waren te soupeeren in het Manning hotel te Foxlake. 'n zomerverblijf nabij Chicago, De moordenaars bleven met hun auto's even voor het hotel stilstaan en losten de schoten door de vensters. In wilde vaart reden zij daarop weg Men gelooft dat Capone en Aiello op leven en dood strijden, om den drank- smokkelhandel in handen te krijgen, waaraan jaarlijks meer dan 'n millioen dollar wordt verdiend. MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 3 Juni. Ter vee markt waren heden aangevoerd 258 paarden, 13 veulens, 608 magere run deren, 750 vette dito, 322 vette kalve ren, 952 nuchtere kalveren, 91 scha pen of lammeren, 98 biggen, 6 bakken of geiten, 22 overloopers. Prijzen per pond: koeien 34 41, 48—52, 55—58 c., ossen 43, 47—50, 5255 c., stieren 43, 4548, 50— 52.5 c., kalveren 47.550 c., 60—62.5 72.5—77.5 c., Prijzen per stuk: melkkoeien ƒ27 425, stieren 150510, Paar^® 200—300, slachtpaarden 180—220 hitten 80—190, veulens 85—150, fok nuchtere kalveren 2035, di o slacht 1620, kalfkoeien 270— 420, pinken 120—185, vaarzen ƒ17" —240, biggen ƒ20—30, biggen per week 2.75—3.—. I

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 6