1 HEERENBAAI verschaft U welken, van genot ECHTE FRIESCHE 20-50 CT. PER ONS Prof. Bolk is begraven In zijn ge boorteplaats Overschie Tegenwoordig waren o.tn prof Winkler, Rotgans, die het woord voerden en hem prezen als de man van groote wetenschap en oorspronkelijkheid. De heer Stokdijk bracht a's zwager een iaatsten groet aan den man, die hem altijd dierbaar was geweest. Als mensch en als broeder is hij steeds een voortreffelijke persoonlijkheid ge weest. Het was een voorrecht in zijn voorging in de moeilijke strijden die zij te doorstaan had en die onze ver- eeniging wist op te werken tot het peil waarop ze thans staat. Die steeds z'n medespelers wist aan te moedigen wanneer de strijd te zwaar was en door zijn vroolijkheid en opgewekte woorden alle neerslachtigheid weg nam. Daarbij kon op hem vertrouwd worden als op een rots en op wiens steun gaarne werd gerekend. Want niet alleen dat hij een speler kring te mogen verkeeren. Er is met van capaciteit was, maar ook omdat hem iemand heengegaan, die een hij zich door zijn jovialen en kame- onuitwischbaren indruk zal achterlaten, raadschappelijken omgang bij eenieder Namens de familieleden zei de heer geacht en bemind wist te maken. Stokdijk de aanwezigen dank voor hun belangst Hing KERKNIEUWS. De Zeereerw. heer L van Riel, pas toor der St. Stephanas—kerk te Nij megen vierde gisteren zijn zilveren priesterfeest. Om gezondheidsredenen moet de jubilaris in het sanatorium .Maris Stella" te Scheveningen ver blijven, waar het jubileum in alle stilte gevierd werd. De parochianen te Nijmegen wilden dezen dag toch niet ongemerkt laten voorbijgaan Velen voldeden aan het verzoek van den pastoor en naderden gistermorgen ter Heilige Tafel. De schoolkinderen woonden een speciale kindermis bij. Door den oudsten kape laan, den WelEerw heer V Sprengers, werd namens alle parochianen een telegram van hulde aan den jubilee renden pastoor gezonden. Eveneens werd den pastoor een bloemenhulde gezonden. De pastoor had op zijn feest niets voor zich persoonlijk verlangd, maar werd door de parochianen ver blijd met een nieuw orgel voor zijn kerk als feestgave. Zondag a s. wordt inde St. Stephanus—kerk een plechtige hoogmis opgedragen tot intentie van den jubilaris, onder welke Hoogmis het nieuwe orgel voor het eerst be speeld zal worden. Prov. Ct. Wij verliezen in hem dan ook niet alleen een groot speler, maar meer nog een vriend; een vriend waarop j wij konden bouwen en die steeds be reid was zijn vriendschap door daden te toonen. Buiten het veld wist hij zich echter nog op vele andere manieren voor on ze vereeniging ten nutte te maken, heeft hij ons nog een groot voorbeeld twee dubbele accu's) wilde hij een Als lid der elftal-, feest- en loterij- nagelaten dat waardig is door alle nieuwe accu erin plaatsen en op dat commissie deed hij veel verdienstelijk H.E.C.-ers nagevolgd te worden. Een oogenblik sloeg de motor uit elkaar, werk. Wanneer het dan ook zijn ver- voorbeeld van vriendschap en opoffe- De man is, gelijk gezegd, aan hoofd ring voor z'n medeleden en vereeni- en .handen gewond, maar men hoopt ging. eeniging betrof, was hij steeds een der eersten om deze tot bloei te brengen en was hem daarvoor geen opoffe ring te groot. Hoelang had hij zijn grooten steun nog niet aan onze vereeniging kun nen geven? Helaas het heeft niet zoo mogen zijn. Door het droevig nood lot werd hij opeens uit ons midden gerukt. Weggerukt van z'n ouders, familieleden en vriend-en, wien hij al len zoo dierbaar was. Het moge echter voor zijn ouders en familieleden een troost zijn in hun zwaar verdriet dat hij zijn kort leven zoo ten nutte heeft gemaakt voor zijn medemenschen; voor allen die met hem in aanraking kwamen, want een ieder wist hij voor zich in te nemen. Naast een dankbare herinnering Wij zijn het dan ook aan zijne na gedachtenis verschuldigd zijn werk voort te zetten, zoodat nog lang een herinnering kan blijven bestaan van zijn machtigen steun, die hij aan de vereeniging gaf. De laatste hartewensch die wij al len voor hem uiten is, dat hij moge rusten in vrede; hij wiens nagedach tenis bij ons immer in hooge eere zal blijven. Tenslotte willen wij op deze plaats nog dank brengen aan onze plaatselijke zustervereenigingen voor de betoonde deelneming in ons zwaar verlies en aan H. H. Patroons die on ze leden hebben toegestaan hun mede lid en vriend de laatste eer te bewijzen. Voetbalvereen. „H.E.C.". RECHTSZAKEN. Een groote mond. Maria D., een dienstbode uit Waal wijk, had haar mondje voorbij gepraat door behalve een sleep van onzinnig gebabbel, strafbare beleedigingen over te hebben aan het adres van vrouw van C. Haar man kwam een en ander voor den strafrechter verhalen. Momenteel is er weer rust in de buurt. De groote mond kost tien gulden boete of 10 dagen nadenken in het „Groote Huis". Onder verwoede sportvrienden. Op 17 Jan. 1930 ontstond er te Qeertruidenberg een hevige ruzie, gevolg van verschil van meening in verband met een voetbalwedstrijd. W. A. O arbeider te Raamsdonks veer, geraakte handgemeen met C. M van Alphen, dien hij mishandelde en trachtte zwaar lichamelijk letsel toe te brengen door hem met een geopend mes in de richting van den rug te steken. Van Alphen werd echter niet door het mes getroffen. Verdachte was veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf en kwam van zijn vonnis in hooger beroep in de hoop op voorwaardelijke veroordeeling. De president wees op het gevaar van iemand zoo laf met een mes in den rug aan te vallen. Je had hem wel dood kunnen steken op die manier, aldus de president. Eisenbevestiging van het vonnis. Diefstallen. F. J. S., los arbeider te Udenhout sn W.P. de L., los arbeider te Uden- hout, verschenen in hooger beroep. Verdachten stonden voor de Recht bank te Breda terecht ter zakedat 'ij in 1929 te Udenhout tezamen en li vereeniging hebben weggenomen I. appelen, 2. aardappelen, 3. aard appelen, 4. een hoeveelheid brooden, 5 een hoeveelheid aardappelen, alles %ndom van anderen dan verdachte. Verdachte S. werd veroordeeld tot een jaar en zes maanden gevangenis- slraf en verdachte de L. tot een jaar gevangenisstraf. Verdachten werden ieder veroordeeld lot een jaar gevangenisstraf. Vrouw de J. te Udenhout, die ver dacht werd een verzamelplaats van door verdachten gestolen goederen te houden, moest wegens gebrek aan Ettelijk bewijs worden vrijgesproken. Maar wees voorzichtigvoegde de president haar toe, want je huis staat v°l gestolen goed. R.W.B. Evenals vorige jaren heeft R.W.B. thans wederom een seriewedstrijd uit geschreven en wel op 22 en 29 Juni a.s. In totaal zullen 6 vereenigingen deelnemen, en is het volgende pro gramma samengesteld: 2 uur Kaatsheuvelsche Boys—Baard wijk 2. 3.15 uur: W.S.C. 3-B.V.V. 4, 's Bosch. 4.30 uur: EensgezindH.E.C.. De eindwedstrijden zullen 29 Juni plaats hebben. Het beloven alle zeer spannende wedstrijden te worden, we beschouwen de diverse tegenstanders van gelijke kracht. De leiding is toevertrouwd aan dhr. F. Pijnenborgh uit Tilburg, zoodat dit punt goed verzorgd is. SPRANG. De voetbalclub S.D.O. alhier speel de j.l. Woensdagavond een vriend- schappelijken wedstrijd tegen de voet balclub Kaatsheuvelsche Boys. Na een spannenden wedstrijd ver loor S.D.O. met 32. Rust ging in met 20 voor S.D.O. HEUSDEN. Zaterdagmiddag heeft een vriend schappelijke wedstrijd plaats op het terrein bij de brug tusschen Wilhel- mina II Wijk en Longa alhier. KORFBAL. SPRANG. Onze korfbalvereeniging N.E.O. II gaat a.s. Zaterdagmiddag naar Alm- kerk om aldaar een vriendschappe- lijken wedstrijd te spelen tegen A.K.C. De bijzetting en begrafenis van den H.E.C.-aanvoerder Marcelis v. d. Schans, die l.l. Vrijdag zoo ongelukkig om 't leven kwam. Door tot nu toe onopgehelderde oor zaak ontstond plotseling'n ontploffing waardoor de boot onmiddellijk vlam vatte en gedeeltelijk uit elkaar sprong De monteur en eenige anderen werden in het water geslingerdsommigen sprongen zelf in het water en enkelen werden door de toegesnelde O ympia opgenomen. Koppers was ernstig aan hoofd en handen gewond, hij wist echter zwemmend den wal te bereiken. Gravin Lehndorf had ernstige brand wonden over het gebeele lichaam en graaf Donhöff had brandwonden aan het hoofd en de linkerhand. Nadat dr. Klassmann de slachtoffers voorloopig had verbonden, voer de O'ympia zoo snel mogelijk naar de Spanjaardsbrug te Leiden. Inmiddels hadden graaf von Bü'ow en eenige der bedienden zich naar 't St. Elisabeths gasthuis te Leiden begeven om daar van het gebeurde mededeeling te doen. De ex keizerlijke familie had zich per auto naar Doorn terugbegeven. Toen wij even na de komst van het gezelschap in het St. Elisabethsgasthuis aankwamen, werden de gewonden juist door dr. Leesbergh uit Leiden SPORT. Ter nagedachtenis l"m ons onvergetelijk lid en vriend Marcelis van der Schans. De vele en groote slagen die onze 'ereeniging in haar bijna 10-jarig be gaan heeft ondervonden vallen allen 'n het niet bij het jongste verlies dat zoo plotseling moest treffen door I droevig overlijden van een onzer rouwste leden Marcelis van der Schans. De zware beproeving die onze ver eniging door deze smartelijke ge- eurtenis te doorstaan heeft, laat zich 'aast niet in woorden weergeven, Want daarvoor was de overledene een e groot figuur in onze vereeniging. Hij toch was het die als aanvoerder ai ons eerste elftal zijn medespelers GEMENGD NIEUWS. Ongeluk op de Kager Plassen. De gewezen Duilsche keizer en familie aan groot gevaar ontsnapt. Woensdagmiddag is op de Kager Plassen onder Rijnsaterswoude een ernstig ongeluk gebeurd. Mevrouw C. von Pannwitz, van de Hartekamp te Heemstede, had een gezelschap water sportliefhebbers uitgenoodigd tot een boottochtje op de Kager Plassen. Zelf heeft zij 'n flinke motorboot de Olympia en gelet op de uitgebreidheid van het gezelschap had zij bij de jachthaven te Warmond een tweede boot aange vraagd. Deze boot was in April van dit jaar geheel nieuw gebouwd en voorzien van een onder deskundige leiding geconstrueerden motor. Naar de tusschenpersonen, die de boot aan mevrouw Pannwitz hadden verhuurd, meedeelden, had men hungemeld.dat een hoog gezelschap het watertochtje zou meemaken, reden waarom geen gewone boot, die geregeld verhuurd wordt, beschikbaar werd gesteld. Onder de gasten op de Olympia be vonden zich de voormalige Duitsche keizer, die zooals men weet 'n groot liefhebber van watersport Is, keizerin Hermine, prinses Kamo, verder graaf von Bülow, verbonden aan 't Duitsche consulaat generaal te Amsterdam, de lijfarts van de keizerlijke familie dr. Klassmann, en mevrouw von Pannwitz. In de andere boot waren de jongere deelnemers aan den tocht verzameld, o a Carin gravin Lehndoiff, die Woens dag juist 20 jaar geworden was, en H. graaf Donhöff. Het geheele gezel schap bestond uit ongeveer vijftien personen. Nadat men eenige uren over de plassen gevaren had, begaf men zich dicht bij het dorpje Rijnsaterswoude aan land. Toen men aan boord was teruggekeerd, voer de Olympia regel matig weg, maar de gehuurde boot was niet in beweging te krijgen. Deze werd bediend door den 33 jarigen monteur H. Koppers uit Warmond. behandeld Naar deze ons meedeelde maakten de gewonden het naar om standigheden goed. Graaf von Bülow was zoo welwillend ons het bovenstaande relaas van het ongeluk mee te deelen. Van de Olympia die vlak bij het verbrande schip lag, had hij het ongeluk duidelijk waarge nomen. De dag was al met een klein ongeluk begonnen, zoo deelde de heer van Bülow nog mee. Toen hij met zijn auto als een der laatste gasten aankwam lag er een auto in de sloot. Later bleek het dat dit een auto van mevrouw von Pannwitz was, waarin eenige bedienden zaten. Zij hadden moeten uitwijken voor een wielrijder en waren toen in de sloot terecht ge komen. Zij waren echter niet ernstig gewond. Zoodra wij allen aan boord hadden, aldus de heer von Eü'ow verder, zijn wij zoo snel mogelijk weggevaren, omdat wij bang waren dat er op de verongelukte boot nog een ontploffing zou volgen. Toen de boot aan de Spanjaardslaan te Lelden kwam, stonden de wagens van den Leidschen eerste hulpdienst en eenige ziekenauto's van de firma Dieben utt Leiden reeds klaar om de gewonden over te nemen. De verhuur ders van de verongelukte boot kwamen juist uit de ziekenkamer van den monteur. Zij hadden hem nog even kunnen hooren. De oorzaak van het ongeluk is ver moedelijk aan kortsluiting te wijten. Toen Koppers, die reeds lang bij deze firma in dienst is. bemerkte dat de motor weigerde ('n nieuwe motor met ook hem in leven te houden. Verdronken. Gisteravond is in de Merwede bij het zwemmen verdronken de 24 jarige Oostenrijker L. W. werkzaam aan de munitiefabriek te Dordrecht. Zijn lijk was vanmorgen nog niet opgevischt. Gisteravond zeven uur was in de ouderlijke woning te Groote Lindt nog niet teruggekeerd de 17 jarige A v B. die om 4 uur was uitgegaan. Toen men hem ging zoeken, vond men zijn kleeren aan den voet van den Lindt- schedijk. Nadat de politie eenige oogenblikken had gedregd, werd 't lijk opgehaald Het is naar de ouderlijke woning overgebracht. In het nieuwe Laakkanaal in den Haag is gistermiddag 3 uur 'n zand- schipper overboord geslagen Het ongeluk werd dadelijk opgemerkt, maar het mocht de omstanders niet gelukken, den man, die onmiddellijk in de diepte bleek te zijn verdwenen te redden. Na drie uur dreggens werd het lijk van den schipper opgehaald. Deze was de 30 jarige C. N. J. W. uit de Vosmaerstraat De man was gehuwd en laat een groot gezin achter. Gisteren is het 6-jarig zoontje van D. de L te Alphen aan de Rijn in een onbewaakt oogenblik in de Rijn gevallen en verdronken. Lijk opgehaald. Uit de Vecht bij de Haandrik te Coevorden is opgehaald het lijkje van het vermiste negenjarige zoontje van den brugwachter Bril. wonende aan 't Coevorder Kanaal te Haandrik. Aanrijding. Gisteravond omstreeks elf uur heeft op den Bosscheweg onder het viaduct bij het café Luyten te Tilburg een ernstig ongeluk plaats gehad. De 42- jarige J. van Reeken en zijn ]4 jarige zoon Martinus, die met hun woonwagen in de richting van de stad gingen, zijn door een auto waarin eenige studenten der R K. Handelshoogeschool te Tilburg zaten, van achter aangere den en tegen den grond geslingerd. De vader was oogenblikkelljk dood de zoon is tijdens zijn overbrenging naar het ziekenhuis overleden. Van Reeken laat een vrouw en 5 kinderen achter. De bestuurder van den auto, de student Van Th., uit Helmond is door de politie aangehouden. De auto werd iicht beschadigd en is in beslag ge nomen. Ongeval Gistermorgen is op de Philips drukkerij te Eindhoven, de drukker K. met een arm tusschen de inktrollen eener rotatiepers geraakt. De arm werd bijna tot aan den oksel meegsleeept, de hand werd deerlijk verminkt. Men hoopt den arm nog te kunnen behouden. Het keurmerk op goud is de waarborg van echtheid. Het merk D-E (afkorting van Douwe Egberts) op Uw pakje Heeren-Baai is de waarborg, dat U rookt Echte Friesche Heeren-Baai. Deze wordt gefabriceerd in de oudste Friesche tabaksfabriek der N.V. Douwe Egberts te Joure in Friesland, opgericht 1753. Zacht, rijp en geurig zijn de drie kenmerkende eigenschappeul van D-E Echte Friesche Heeren-Baai. X, 100 t

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 7