IMerl in dit blad. Nieuws uit Kaatsheuvel, In Rl Dienstbode, Havenstraat alhier. Door Burg. en Weth. is vergun ning verleend aan A. J. Fens, woon achtig in de Rietsteeg tot het verbouwen van zijn schuur. Zondag j.l. gaf de harmonie „De Eendracht" van het Veer alhier een concert op de kiosk. Er was nog al belangstelling, wat wel was toe te schrijven aan het mooie weer. RAAMSDONKSVEER. De leerlingen der Si. Theodorusschool maakten Woensdag 25 Juni een plezierreisje naar Nijmegen. Zondagmorgen vertrokken drie autobussen met bedevaartgangers van uit deze gemeente naar Meerselsche Dreef. Vrijdagvoormiddag is te Keizers- veer op het werk Christiana en Nielsen een vlechter in een stortput voor een der peilers van de brug gevallen. Het ongeval liep nog goed af. Behoudens eenige lichte kwetsuren, bracht het er de man met den schrik af. In de Wilhelminalaan ontstond dezer dagen een lek in een buis van de waterleiding. Daar het niet de hoofdbuis maar een dienstleiding was, ging er betrekkelijk weinig water verloren. Voor de behandeling van aan vragen ter bekoming van kostelooze rljwielbelastingmerken voor het belas tingjaar 1930—31 zal op het kantoor van de Directe- Belastingen zitting worden gehouden op 16, 18, 23, 25, 30 Juli en 1 Aug. a.s., telkens van half zeven tot half negen uur n.m. QEERTRUIDENBERQ. Openbare vergadering van den Raad der ge- meente Geertruidenberg op Vrijdag 27 juni 1930 des nam. 2 uur in het gemeentehuis aldaar. Te behandelen zaken: 1. Mededeeling procesverbaal van kasopname over het 2e kwartaal 1930. 2. Aanbieding rekening dienst 1929 en begrooting dienst 1931 van de Gezondheidscommissie te Oosterhout. 3. a. Wijziging Gemeentebegrooting dienst 1929 en 1930. b. Wijziging begrooting Grondbedrijf dienst 1929 en 1930. c. Wijziging begrooting Electriciteits- bedrijf dienst 1929. 4. Wijziging begrooting Stedelijke Godshuizen dienst 1929. 5. Vaststelling 2e kohier Honden belasting dienst 1930. 6. Aanvragen voor aankoop en huur terrein van: a. F. Renters. b. M. J. Lodewikus. c. Firma Spijer Brothers. 7. Voorste! van B. en W. om de verschuldigde premie ingevolge de Ziektewet geheel voor rekening van de Gemeente te nemen. 8. Voorstel van B. en W. tot het geven van straatnamen. 9. Ingekomen stukken. 10. Reclames. EETHEN. J,l. Maandag werd in deze gemeente de zomer—inspectie van wege hei Ned. Rundvee—Stamboek gehouden. Ingeschreven werden 1 S en 2 R koeien van W. G j. Branderhorst te Eethen. 1 R koe van M. Spoor te Eethen. 2 S en 1 R koe van G. van der Beek Lzn. te Genderen. 1 R koe van W. Straver Adrz. te Drongelen. 2 S koeien van Gebrs. Oerlemans- van der Schans te Drongelen. Tevens werden 2 koeien van Gebrs, Oerlemans-van der Schans inge schreven in het keurstamboek. Zaterdag a.s. zal het 25 jaar ge leden zijn dat de Edelachtbare Heer D. F. Brune, burgemeester dezer ge meente zijn ambt in de voormalige gemeente Genderen aanvaardde. Hij stelt er prijs op, uitdrukkelijk te verklaren, dat hij geen feest verlangt en zal zich daarom omreden van per soonlijken aard aan alle feestelijkheden onttrekken. Tusschen elf uur en half één (zomer tijd) zal voor belangstellenden gelegen heid bestaan hem op de gemeente secretarie persoonlijk te komen geluk- wenschen. DUSSEN. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Dassen op Vrijdag 27 Juni 1930 des namiddags ten 2uur (Zomertijd). Agenda 1. Ingekomen stukken en mededee- lingen. 2. Aanbesteding banwerk De Dusse. 3 Vergoeding ex art. 13 L. O. wet 1920. 4. Wijziging en af-en overschrijving begrooting 1929. 5. Rangschikking van de gemeente voor de heffing der fondsbelasting. 6. Aanvulling plaatselijke politie verordening. Bouwvakpatroons-vergadering. Heden (Dinsdag) avond hield de afdeeling Bouwvakpatroons onder— afdeeling van denRK. Middenstands vereeniging een vergadering onder leiding van den Middenstandsvoorzitter de heer L. J. v. d. Horst. Aan de orde was de verkiezing van een Voor zitter wegens bedanken van den heer Jos. de Lange. In diens plaats werd gekozen de heer A. Kleingeld. Ook de heer L. Luxemburg legde z'n functie van Secretaris, wegens overdrukke bezegheden, neer. In die vacature zal een volgende vergadering voorzien worden. Een concept-reglement van de afd. werd voorgelezen en zal den leden ter bestudeering worden thuis gezonden, om in de volgende vergadering ter vaststelling te worden behandeld. Aanbesteding. Heden had onder leiding van den heer Prins, bouwkundige alhier, de aanbesteding plaats van de verbouwing van een magazijn der Coöp. Vereen. „Broederhulp" tot winkel. Uitslag: C. Michaël, Vrijh. Capelle f3935 Jac. Brekelmans, Kaatsheuvel f 3768 A. Rovers, Waspik f3640.— J.W. Nieuwenhuijzen, Sprang f 3525.— A. M. v. d. Ven, Kaatsheuvel f 3396. Gunning volgens bestek. Jong Apollo. Onder directie van den heer A. van Wezenbeek, gaf het corps leerlingen van de Kon. Erk. Harmonie Apollo, genaamd „Jong Apollo" Zaterdagavond een uitvoering met examen der leer lingen. Er was van de zijde der wer- kenke en anderen leden veel belang stelling. Na 't blazen van de Residentie- marsch en de Wals Mendoso, die een aardig effect maakten, gaf ieder der leerlingen een examen-nummer. De jury bestaande uit de heeren P. B. Bisselink en C. Brands beoordeelde de prestatie. De uitslag hiervan was: J. v, d. Heijden, Tuba met „Don Juan" 76 punten. Ch. Suoso, Clarinet met „Etude C. Dur" 74 punten. Joh. Biessert, Clarinet met „Poco Adagio" 73 punten. J. v. d. Wouw, Tuba met „La Flute Enchanfée" 93 punten. Th. Muizelaar met „Allegro non troppo Clarinet" 87 punten. H. van Dongen, Trombone met „Czaar und Zimmerman" 74 punten. Jac. Brouwers, Barylon met „Robert le diable" 96 punten. Tot slot gaf de heer J. v. d. Heijden solo clarinet nog „Pluie d'or" voor ciarinet en het ensemble de marsch „Les Chadets de Brabant." 't Geheel was een interessante avond, waarin voor de jongens veel nuttigs zat. I, Concert. Het Koninklijk Muziekgezelschap „Euphsnla" geeft Zondagavond bij gunstig weer een concert op de K. B.- kiosk op de Markt. U K. G. V. Zondag j.l. nam de K.G.V. deel aan het Dioc, Bondsconcours door de R K. Gymnastiekclub „Herman Joseph" te Drunen bij gelegenheid van haar 4e lustrum gegeven. Er was zware con currentie en des ondanks heeft K.G.V. als steeds schitterend partij gegeven. In de marschwedstrijd behaalde onze jongens den 3en prijs. Aan vierkamp SPORT. Roodbroeken—Duitschland. Een internationale wedstrijd op het WSC-terrein Een elftal van Duitsche voetbal- enthousiasten, allen te Waalwijk woon achtig en werkzaam, zal heden, Woens dagavond, zijn Duitsche voetbaleer tegen de WSC-Roodbroeken combina tie verdedigen. Het resultaat van dezen match" aan een voorbeschouwing onderwerpen is ondoenlijk, omdat van het Duitschers- elftal slechts enkele spelers in voetbal praktijk bekend zijn. Dat die heeren een geduchte strui kelblok zullen zijn is zeker, hopelijk zullen de nog niet geziene spelers een nog grootere voetbalprestatie leveren. Hoe de match ook verloopen zal, het zal een vurige aantrekkelijke partij worden, waartoe naar gehoopt, het Roodbroeken-team geheel haar Rood- broeken- kracht zal geven. Opstelling der Duitschers: Schindler Höpfner Frindler Pfaue Busch Pollers Dick de Mann Nadolni Körner Egner. Aanvang half acht. R. W. B. De seriewedstrijden hebben een regelmatig verloop gehad, heewel het wel te warm was. De uitslagen zijn Baardwijk 2-Kaatsh. Boys 2-0. B.V.V. 4-W.SC. 3 2-0, Eensgezind-R.W.B. 2 2—0. Eigenaardig le graad werd niet deelgenomen. Vierkamp 2e graad 3e prijs, Vierkamp 3e graad le prijs en Vierkamp adspi- ranten 4e prijs. We wenschen de turners met bestuur en leider met dit succes een welverdiend proficiat. H. Sacraments-processle 't Was 'n warm zomerweertje. Des niettegenstaande was 't een ontzettende drukte in en om de kerk toen Zondag omstreeks drie uur de H. Sacraments processie zou beginnen. Nog nimmer zagen we zoo'n massale medewerking. Kerkplein en kerkhof waren rijk bevlagd en versierd. Onze beide harmonie corpsen gaven hunne medewerking door 't maken van marschen en be geleiding, zooals we dat van hen gewoon zijn. Biddend en zingend trok de stoet uit de kerk over het kerkhof. Vanaf de z.g. Calvarieberg werd den zegen met het Allerheiligste gegeven. Met een Te Deum en het lied: Aan U, o Koning der Eeuwen werd de plechtig heid in de kerk gesloten. Hiena bracht de muziek 'n kleine serenade bij den HoogEerw. Heer Pastoor. Mgr. Völker dankte voor de medewerking en de hulde hem bij z'n gouden priesterfeest betoond. Schietconcours. Zondag j.l. werd bij mej. de Wed. J. van Berkel aan den Horst het Bondsconcours gehouden van den Bond van Schietvereenigingen in den kring Langstraat. De leiding van dit concours berustte bij de Kon Erk. Schietvereeniging St. Jan alhier. De uitslag was van de korpswedstrijden: le Prijs St. Jan, Kaatsheuvel; 2e pr. O. L. Vr. Schuts, Elshout; 3e pr. Juliana, Vlijmen; 4e pr. St. Crispijn, Besoijen; 5e pr. St. Cathrien, Herpt; 6e pr. St. Ambrosius, Baardwijk; 7e pr. St. Blasius, Heusden. Uitslag Personeele prijzen: le Prijs M. de Kort, Herpt; 2e pr. W. Molenschot, Kaatsheuvel; 3e pr. A. de Kort, Herpt; 4e pr. S. Pepping, Kaatsheuvel; 5e pr. J. v. d. Wiel, Els- hout; 6e pr. P. Stokkermans, Kaats heuvel; 7e pr. Fr. v. Diem, Heusden; 8e pr. J. v. d. Wiel, Elshout; 9e pr. A. Verhoeven, Herpt; 10e pr. H. Maas, Baardwijk; lie pr. P. v. d. Velden, Baardwijk; 12e pr. C. Schoenmakers, Kaatsheuvel; 13e pr. H. Jacobs, Kaatsheuvel; 14e-pr. H. Moolenschot, Kaatsheuvel; 15e pr. A. v. Eggelen, Vlijmen; 16e pr. J. v. d. Meijs, Be soijen; 17e pr. M. Falier, Vlijmen; 18e pr. F. Luijben, Vlijmen; 19e pr. W. de Kort, Elshout; 20e pr. J. de Teuling, Besoijen; 21e pr. N. de Kort, Herpt; 22e pr. P. v. Buul, Vlijmen; 23e pr. H. Merkx, Vlijmen; 24e pr. B. v. Sprang, Herpt; 25e pr. Chr. Merkx, Elshout; 26e pr. Jac. van Diem, Heusden; 27e pr. J. van Wezenberg, Vlijmen; 28e pr. A. v. d. Oever, Heusden, 29e pr. H. Pulles, Baardwijk; 30e pr. J. Loef, Baardwijk; 31e pr. J. Boom, Vlijmen; 32e pr. A. v. Buul, Vlijmen; 33e pr. J. van Buul, Vlijmen; 34e pr. L. v. Es, Besoijen; 35e pr. M. Bakker, Besoijen; 36e pr. M. v. Oijen, Besoijen; 37e pr. A. de Hart, Elshout; 38e pr. A. Els hout, Kaatsheuvel; 39e pr. W. de Jong, Baardwijk; 40e pr. Joh. Kleij- berg, Baardwijk. dat alle wedstrijden met 2—0 geëin digd zijn. Zondag 29 Juni worden de eindwedstrijden gespeeld. HEUSDEN. Zaterdag speelde hier DVO (Wijk) tegen Longa alhier. De laatste won met 9—0 Zondag ging Juliana naar Dus- sen om te spelen tegen de plaatselijke club aldaar. Met een 5—2 nederlaag keerde de eerste hier weer. DUIVENSPORT. Nationaal Kringconcours. Op Zondag 29 juni houdt de Post duivenvereniging Bleriot gevestigd bij J. de Haas Bredascheweg Tilburg een Nationaal Kringconcours van uit Melun Frankrijk. Het inkorven en klokken stellen zal plaats hebben op Donder dag 26 Juni in 't café de Haas Til burg, van 7 tot 10 uur, in 't café C. van Heesbeen tegenover het station te Waalwijk van 7 tot 10 uur. Inleg- geld 75 cent per duif. Er zal een constateur vervlogen worden inleg 0.50 cent per duif, poule 10-15-25-50-75-100-200 —250 en 500. Speciaal 10 cent Scherweg 5 cent K. P. 25 cent. Inkorven Roosendaal. Jonge duiven van 2'/2 tot 4 uur Zaterdagmiddag. KERKNIEUWS. Pastoor L. F. J. Af. van Rlel. Naar wij vernemen is de Zeereerw. heer L. van Riel, pastoor der St. Stephanuskerk te Nijmegen, die wegens ongesteldheid verbleef in „Maris Stella" te Scheveningen, thans ter observatie opgenomen in het R.K. Ziekenhuis St. Joannes de Deo te 's Gravenhage. Em. Pastoor L.H.J.F. Frenken f Zaterdagavond overleed te Nieuw- kuijk in het liefdegesticht in den ouderdom van 67 jaren, de zeereerw. heer Ludovicus Hub. Jos. Franc. Frencken, rustend pastoor van Heesch. RECHTSZAKEN. Nachtelijk drama. De rechtbank deed uitspraak in de strafzaak tegen H. S. schoenmaker te Kaatsheuvel, dat hij in den nacht van 29 op 30 Maart 1930 te Kaats heuvel opzettelijk mishandelend A. Laros met een mes heeft gestoken waardoor deze een zwaar lichamelijk letsel uitmakende verwonding be kwam. Verdachte werd conform den eisch veroordeeld tot 10 maanden gevange nisstraf. De moord te Bennekom. De Rechtbank te Arnhem deed gister uitspraak in de zaak tegen Jan Hoek, beschuldigd van moord op mej. Tine Koperberg te Bennekom gepleegd. De Rechtbank veroordeelde Hoek tot levenslange gevangenisstraf, over wegende, dat het in het belang der maatschappelijke veiligheid is, dat hem de hoogste straf wordt opgelegd. Na het uitspreken van dit vonnis riep Jan Hoek uit; „Maar het is geen moordenaar KRIJGSRAAD. De soldaten en Dirkje. Dirkje H uit Raamsdonksveer, dienst bode te Breda, thans gedetineerd, stal in verschillende betrekkingen te Breda dikwijls geld en gaf het aan de sol daten waarmede ze uitging. Dirkje werd wegens diefstal door de rechtbank te Breda veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf. Voor den Krijgsraad verschenen twee huzaren, in dienst te Breda, die zich in verband met de reeks van misdrijven hadden te verantwoorden wegens heling en een hunner ook wegens verduistering. De huzaar G. O. 20 jaar, uit Gro ningen, had einde 1928 tien gulden van Dirkje gekregen, welk geld zij had ontvreemd in haar dienst bij G. Weer- link te Breda. Midden 1929 in betrekking bij J. Vermeeren te Breda, kaapte de dienst bode daar ook weer geld, telkens acht of negen gulden, en gaf het dan aan haren huzaar. Tegen verdachte werden als getuigen gehoord Dirkje H. en C. J. Verhoef uit Eindhoven, destijds huzaar te Breda. Wegens heling elschte de aud. mil. 4 maanden gevangenisstraf. Uitspraak van den Krijgsraad 3 maanden gevangenisstraf. Dezelfde huzaar stond tevens terecht wegens verduistering van een dames horloge en een biezen koffer met riemer. een en ander hem door Dirkje, de dienstbode, toevertrouwd. Terzake van voormelde feiten luidde de eisch 2 maanden, de uitspraak 1 maand gevangenisstraf. Volgde behandeling der strafzaak tegen den huzaar L. G., 23 jaar, uit Rotterdam, in dienst te Breda. Deze had al eerder met Dirkje te maken gehad, die jaren achtereen te Breda van den eenen dienst naar den anderen trok en overal lange vingers behield. Het was in 1925 en 1926 dat hij minstens viermaal naar Dirkje brieven schreef met verzoek om geld. Het meisje stal dan maar weer en gaf den huzaar bedragen van f 25.—f 17 50, f 10 enz. totaal naar schatting f 60.— Het meisje gaf hem ook haar ver- Doorzitten l)l|Qf)| Zonnebrand S "WKWb diend loon f 17 50, dat zij anders thuis moest afgeven. En ais ie dan van mij geld gekregen had, ging hij het opmaken met een andere meid en liet ie mij staan klaagde Dirkje. Schande 1 schandealdus de presi dent tot beklaagde, dat je het geringe loon dat het meisje zuur verdiende van haar aannam en verbraste 1 Ik wist niet dat het haar werkloon was, beweerde beklaagde. Ze vertelde dat mevrouw Biermans een diner had gegeven, waarbij veel fooiengeld los kwam En hij wist héél goed dat ik geld gestolen had om aan hem te geven 1 aldus luidde verder Dirkje's aanklacht tegen den huzaar. Jo Arts, ook een dienstmeid, heeft 'm wel eens een briefke dat hij me schreef laten lezen en dan kreeg ie 'n kop als vuur. Zóó'n kopzei Dirkje en ze gaf er de grootte van aan als had de huzaar een reusachtig waterhoofd gekregen over de publiciteit van z'n brieven aan Dirkje. En waar woont Jo Arts? vroeg de president. Da's ook 'n meid van Raamsdonks veer, aldus getuige. Ze is er met een Belg vandoor gegaan naar Haarlem, adres onbekend. Verdachte bleef ontkennen geweten te hebben, dat de bedragen welke hij van het dienstmeisje kreeg van dief stal afkomstig waren. Vermits het meisje ook verdiend loon en misschien andere gelden ont ving, was het nog niet geheel uit te maken in hoeverre beklaagde schuldig was aan heling. De verdere behandeling der straf zaak werd daarom geschorst voor onbepaalden tijd om inmiddels Jo Arts te doen opsporen, die dan als getuige zal moeten verschijnen. AGENDA'S. WAALWIJK. Donderdag 8—10 uur. Gymnastiek voor de leden B G.V. Donderdag 8 uur. Repetitie W.G.V, Gymnastieklokaal, Zaterdag 9 uunepetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12'/4U. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Musis Sacrum. MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 24 Juni. Ter vee markt waren héden aangevoerd: 264 paarden, 29 veulens, 288 magere run deren, 680 vette runderen, 343 vette kalveren, 574 nuchtere kalveren, 51 schapen of lammeren, 20 biggen, 2 bokken of geiten, 7 overloopers. Prijzen per pond: koeien 3440, 48—51, 55—57.5 ct.; ossen 43, 47—50 5255 ct.; stieren 43, 45—47, 5052 ct.; kalveren 45—47.5, 56—60, 65— 69 cent. Prijzen per stuk van mager vee: melkkoeien* 240—415, stieren ƒ135 520, paarden 190280, slacht- paarden 160210, hitten 90180, veulens 85—145, fok nuchtere kal veren 1625, slacht nuchtere kal veren 1015, kalfkoeien 235 410, pinken 120190, vaarzen 170 240, biggen 2024, biggen per week 2.50—2.75. GEMENGD NIEUWS. De Oceaanviucht van Kingsford Sm De Australische vlieger Kingsforth Smith en de Nederlandsche vlieger van Dijk zijn van Baldonel naar Port Marnack vertrokken. Zij zijn Dinsdag ochtend bij het aanbreken van den dag den tocht over den Oceaan begonnen. Omtrent het verloop van den tocht van Kingsford Smith en Van Dijk en hun metgezellen, heeft de Rijks radio dienst voor de Luchtvaart op Schiphol de navolgende telegrammen van de Southern Cross ontvangen 15.25 uur(Amsterd. Tijd)De laatste uren in lichten mist, regen en slecht zicht. Alles wel aan boord. Maken 1650 toeren per minuut, snelheid 100 mijlen en hoogte 250 voet. 15.32 uur seinde Kingsford Smith aan het Radiostation van Cape Race (New Foundiand)Hebben met hevigen mist te kampen, vliegen blind en stijgen voortdurend. 15.58 uur. Ontvangen uitmuntend. Vliegen nog steeds in dichten mist. 1626 uur. Zijn thans buiten de mist bank en vliegen op 300 voet hoogte. 16.45 uur. Regelen zender in ver band met verwisselen van sterkte. 17.10 uur. Verzoeken een nieuw weerbericht. Probeert of Valentia Radio (Ierland) er een voor ons heeft. 17.25 uur. Zijn thans meer dan hal verwege en gaan verder. (Hiermede wordt bedoeld, dat de helft van den weg over het water reeds afgelegd was, hetgeen overeenkomt met één derde van de geheele route naar New-York. Motorongeluk. Gistermiddag ongeveer 6 uur reed de 24-jarige motorrijder P. Uittendaal wonende te Santpoort, met een vaart van 50 K. M. per uur op den Rijks straatweg tusschen Santpoort en Velsen. Hij zag den vrachtauto niet van de fa. Donslaar, die daar aan den weg stond. In volts vaart reed hij er tegen aan en werd met zware hoofdwonden op genomen. Even later is hij overleden. Overreden en gedood. Gistermiddag is te Amersfoort in de Zonnebloemstraat de 15—jarige leerling van de Handelsschool P. D. R. uit Soest overreden door een vrachtwagen. R, wilde den wagen rechts voorbij rijden en kwam toen te vallen. Hij was onmiddellijk dood. ADVERTENTIëN. Voor direct gevraagd: niet beneden de 16 jaar, voor dag en nacht. Waar zegt de Uitgever. 44800 Mipftlrp

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 6