provinciaal nieuws. st. wiiiebror- Voor Dames» No. 53- Woensdag 2 Juli '30. 52e Jrg. TWEEDE BLAD, Technische Hooge- voor Bouwkundig- dag waarop hij voor dienst dezer firma trad. Uitbreiding. Naar wij vernemen heeft de leder- fabriek „de Amstel" Waalwijk—Am 12'/2 jaar in 't droge gehaald, zonder nadeelige gevolgen te hebben ondervonden. Verkocht. Bij den gisteren gehouden toeslag van woonhuis, looierij en aanhoorig op .Paardekooper B. Quack-Bolt. H. te Wecnel, A. Floris. Waalwijk, 1 Juli 1930. Examens. De heer Jan TimmermansPhzn alhier slaagde aan de school te Delft ingenieur. Dezer dagen slaagde voor het examen Boekhouden der Vereeniging m Leeraren 18 en 19 Juni te's Bosch gehouden de heer Jos van Huiten alhier. Hij genoot zijne opleiding bij den heer H. Verhoef. Op 24, 25, 26 en 27 Juni hield de comïfiissie, beiast me! het afnemen van het examen voor Vroedvrouwen in 1930 zitting in de school voor Vroedvrouwen te Heerlen. Voor het le gedeelte van het examen werden 13 candidateu geëxamineerd, die allen slaagden onder wie Mej. H. P, Meeuwis alhier. Programma voor den Volkszangdag Zaterdag 5 Juli 1930 ie 7 uur op de Markt te Waalwijk. 1. The Handicap, Marsch G. Rosey. 2. Volkszang. a. Marcheeren F. Visser. b. VliegenJ. P. J. Wierts. c..Lenteliedje M. A. Brandts- Buys Jr. 3. Au crépuscule, Fantaisie J. B. Minne. 4. Volkszang. a. De Klepperklompjes b. De Klok c. Van een Kikkertje 5. Fantaisie op motieven van Schubert PAUZE. 6. Le Concours, Marsch L. Langlois. 7. Dichter und Bauer, Overture F. v. Suppé. 8. Qeschichten aus dem Wiener Wald J. Strauss. 9. Fantasie op motieven uit „Bocaccio" F. v. Suppé. 10. Ad multosannos, Marsch A. A. Oroot. De nos. 2 en 4 worden gezongen door ongeveer 800 schoolkinderen met harmonie-begeleiding onder leiding van den h er J L, van Kempen de overige nos. worden verzorgd door de harmonie „Si. Crispijn" onder leiding van den heer A Shavers De volledige tekst der liedjes wordt afgedrukt in het volgende nummer van dit biad. Het publiek wordt verzocht zoo mogelijk, uit volle borst mee te zingen De Kindsheid—optocht. Begunstigd door schitterend zomer weer' had j I. Zondag de jaarlijksch» Kindsheid optocht plaats, die wederom uitstekend geslaagd is. De leiding en verzorging waren bij dsn WelEerw. heer Sanders en de Eerw Zusters in goede handen de verschillende groepen waren dan ook zeer mooi. De belangstelling was zeer groot. Overal stond het volk dicht opeen en eenieder was vol bewondering voer den kleurigen stoet. Hoewei iedere groep uitstekend was verzorgd, trokken vooral de aandacht de verschillende praalwagens Wij noemenMgr Hamers, oe Voort planting des Oeloofs, de Paus, de H. Familie, de H. Communie, de Patrones der Missie, de Drie Ko ningen, de Slavenhandelaar met slaven en de Chir.eesche jongens en meisjes De harm flie St. Crispïjn begeleidde den optocht De coiiecle heeft ruim f 120,— opge- bracht. St. Crispijn, Zaterdagavond had de harmonie St. Crispijn een feestavond bij gelegen beid van het zilveren huwelijksfeest van het lid der vereeniging den heer Adr. Mahieu. Zooals gebruikelijk was op den dag zelf den jubilaris een aubade gebracht, terwijl hem tevens een stoffelijk blijk van belangstelling werd aangeboden. Van zijn kant noodigde de jubliaris de leden der harmonie op een feest avond ten zijnen huize, waaraan graag gevoig gegeven werd. De feestavond kenmerkte zich door een bijzonder opgewekien geest en prettige stemming, waartoe het trio „De drie Stotteraars" in niet geringe male bijdroeg Vermelding verdient vooral, dat de 85—jarige Wed. L een familielid van der. jubilaris, die mede op het feest aanwezig was, r.og een oudetwetsch, vrooiijk liad ten gehoore bi acht Aan het slot van den avond dankte de heer Mahieu nogmaals voor de vele blijken van belangstelling van St. Crispijn ondervonden. Ook de voorzitter de hs-er van Gorcuro sprak nog een dankwoord voor het gulle onthaal tot den jubilaris, waarna alien hoogst voldaan huiswaarts krerden Een mooi uitstapje. De afdeeling Waalwijk van den R K Typografenbond zal ter gelegenheid van haar 20 jarig bestaan, Dinsdag in de kermisweek een mooi uilstapjc organiseeren, hoofdzakelijk voGr een bezoek aan het. groot couranten-bedrijf van „De Ma sbode" te Rotterdam. Mede zal daaraan verbonden worden fifn tochije door de Rotierdamsche havens en eea bezoek aan het vlieg veld Waalhaven. Waarschijnlijk zal ook de adviseur der jubiieerende afdeeling de weieeiw. heer kapelaan Beekmans da reis mede maken en. zullen ook verschillende leden van den Chr Typografenb. aan dit mooi en leerrijk uitstapje deel nemen. Jubileum G ieren herdacht den heer A. van ij boekhouder ten kantore der brifk „de Amstel" alhier, den sterdam, aangekocht het dubbele per-heden der kinderen van Delft in de ceel weiland, vanaf de Loint tot der. i Stationsstraat, werd dit aangekocht door Parallelweg achter G. van Loon's Import Mij. en gelegen naast de fa brieksgebouwen en terreinen van „de Amstel", eigendom van den heer M. A. van Loon te 's Hage. De Lederfabriek „De Amstel" die de laatste jaren haar bedrijf hier her haalde malen en zeer aanzienlijk ver grootte, beschikt thans over een prac'nt- terreinvoor uitbreiding harer zaken, die vooral ook voor export een zeer groote vlucht genomen hebben. N V. Gvan Loon's Import Mij. Waalwijk Deze Maatschappij, wier grond vesting reeds dateert van het jaar 1754, heeft van 1 Juli jl. af haar werkterrein nog beduidend uitgebreid gezien. Was de Vennootschap tot op heden eèn speciaal importhuis voor alie soorten Amerikaansch zwart en bruin chroom gelooid geitenleider, thans gaat zij zich ook in het bijzonder toeleggen op den import van Amerikaansch gekleurd chroomgeitenleder en „Suède" in zwart en gekleurd. De Allied Kid Company te Boston, de grootste Combinatie van Chroom geitenlederfabrieken ter wereld heef» voor al haar afdeelingen de alleenver- iegenwoordiging voor Holland toever Irouwd aan bovengenoemde Maat schappij. De Standard Kid Comp ny, de Mc Neely Company en de Quaker City Marocco Comrar y hebben zich onlangs in de Allied Kid Company vereenigd, teneinde door commerckële en tech nische samenwerking hun konkurrersz- fa'iigkeit op de Internationale Leder- markt te verhoogen. Van gangbare sortimenten en kleuren zal door de Maatschappij geregeld voorraad worden gehouden le Waalwijk hetgeen voor „koopers in gekleurd leder" de zaken beduidend zal ver gemakkelijken. De N V. G. van Loon's import Maatschappij blijft naast bovenstaande artikelen voeren de bekende zwarte chroom-soorten King kid en Capitol Kid en zal binnen eenige dagen aan de markt zijn mei een heel nieuw artikel in zwart n.l. de Satin King Kid, spe ciaal bedoeld voor zeer fijn dömes- 3choeisel Op de magazijnen van genoemde Maatschappij te Waalwijk zal men dus een uitvoerige- sorteering chroomgeiien leder aantreffen, waar vei bruikers van zwarte en geklemde chroom steeds datgene zullen vinden, wat door hen op dit gebied wordt verlangd. N.V. Import Mij Waalwijk 1 Juli 1930 is opgericht de N.V. Import Maatschappij, gevestigd te Waalwijk, die zich ten doel sielt de zaken der geliquideerde fitma J. A. en G. W. van Loïtum zp denzelfden voet voort te zetten. Tot directeur is benoemd de heer j. A van Loitum alhier. Doodelijk ongeval. Zooals wij in een gedeelte onzer vorige oplaag nog mededeelden is de heer Alexander van Imbeeck uit Brussel Vrijdagavond op den weg RijsbergenPrincenhage door een auto-ongeluk doodelijk getroffen. Hij was met zijn neef, de heer van Hove uit Antwerpen, op weg naar Waalwijk om z'n broer (Drs. G van Imbeeck) te bezoeken. De auto is door de gladheid van den asfalt-weg geslipt en met een tamelijke vaart is men tegen een boom terecht gekomen. De auto, een Oackland, werd totaal vernield de heer van Imbeeck werd eruit ge slingerd en later voor dood opgenomen en ter plaatse van de H. H. Sacra menten der Stervenden voorzien. De heer van Hove heeft zich na een drie kwartier tobben door het kapotte dak naar buiten gewerkt. Hij had veel uitwendig letsel, maar maakt't verder goed. Beide getroffenen werden naar 't Ignatus Ziekenhuis te Breda ver voerd, waar de heer van Imbeeck nog een schedel-operatie onderging, doch helaas 't heeft niet moge baten, Zondagmorgen ten half vijf is hij overleden. Woensdagmorgen is zijn lijk naar Brussel overgebracht om daar ter aarde te worden besteld. Een zware slag voor z'n vrouw en kinderen en verdere familie, maar zeker ook voor z'n grijzen vader. De toestand van den heer van Hove is goed. Ongevallen. Toen de heeren D. uit Tièl en T uit Waalwijk Zaterdagavond van den IJzeren Man per motor naar Waalwijk reden kwam in Vlijmen plotseling een groote hond voor den motor ge sprongen, zoodat een botsing onver mijdelijk was. De motor sloeg over den kop en beide berijders vlogen er over heen. De heer D. bekwam ernstige verwondingen aan hoofd, armen en beenen, de heer T. slechts weinig beteekenende blessurenaan z'n been. De heer A. D. alhier die met hen reed hield een auto aan, toevallig die van den heer Schoep uit Waalwijk die hen naar Dr. Wijers bracht, waar het eerste verband werd gelegd. Zij gingen later per auto huiswaarts. Het ongeval is ten slotte zeer ge lukkig afgeloopen. Toen J. v. D. gisteren van het bad kwam gereden, kwam hij bij den draai bij 't wachthuis te v.m. Baardwijk in botsing met een anderen fietser, wat zoo aankwam, dat hij met fiets en al in de Spoorsloot terecht kwam. Spoedig werd hij met zijn rijwiel op den heer Adrianus van Heijst voor de somma van f 10.600. Voor keuring K. N. P. V. Bij de Zaterdag gehouden voor keuring van politiehonden voor het certificaat der K N.P.V. werden behaald de volgende punten G van Bladel Loonopzand 174 p. J. van Bladel 182 p. J. Steenbergen, Waalwijk, !id der Kyn. club W. en O 193 p C. v.d Velden, Loonopzand, lid der Kyn. club W. en O 192 p. G. Kooljmans, Waalwijk, lid der Kyn. club W. en O. 218 p. L. v. d. Griendt, Waalwijk, Rijks- j veldwachter 191 p. H. van Abeelen, Loonopzand 250 p, De keuring werd gehouden op de prachtige terreinen nabij de Galgenwiel en de jury bestond uit de heeren P J. J Letschert, Nleuw-Vosmeer, H. Helsland, Kaatsheuvel en H C. Driessen, Waalwijk. Er was veel belangstelling en het weer was uitstekend geschikt. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Waalwijk en de daaronder ressorteerende hulppost kantoren werd gedurende de maand Juni 1930 Ingelegd f64096.52 Terugbetaald f 44876.32 Het laatste door dat kantoor uit gegeven boekje draagt het nummer 13941. Huldiging. A.s. Zondag 12 uur zal in de zaal van den heer A. van der Pluijm de huldiging plaats hebben van den heer C. van Kuijk, die op dien dag zijn 30-jarig lidmaatschap der Vereeniging „Spaarzaamheid" hoopt te herdenken. Hij is tevens al d en tijd incasseerder geweest Dr. Freericks De ook in onze plaals en streek zoo geziene en veelvuldig geraad pleegde medicus en operateur dr. J. F, J. Freericks. (als we ons niet ver gissen een geboren Waspiker) gaat de praciljk. die hij sinds 1890 in den Bosch waarnam, neerleggen, en de stad verlaten om zich in Brussel te vestigen. Uit patiënten en oud—patiënten had zich in verband met dit afscheid een comüé gevormd, dat den heer Free ricks in een bijeenkomst in het Oranje, hotel le 's Bosch een welverdiende hulde heeft bereid Mr. J. Baron van Hugrnpoth voerde uit naam van dit comdé het woordhij deelde mee, dat het comité als herinnering aan den persoon van dr. Freericks en als her innering aan zijn werk als bekwaam operateur een bronzen gedenkplaat zal doen aanbrengen in het Zieken huis St. Joannes de Deo en eene in het St. Carolus—gesticht. Namerszijn vele vrienden en patiënten bood hij den scheidenden geneesheer een antieke console-klok met speelwerk aan. Tevens werd een album met de na men der schenkers aangeboden. Mevrouw Freericks kreeg met een hartelijke toespraak van den heer Fr. R iuppe van der Voort een fraaie bloemvaas van gemartelleerd zilver Mr. F. j, van Lansehot, burgemees (er van 'a Hertogenbosch, verzekerde, dat de naam van dezen medicus immer een sieraad voor de stad is geweest. Na een dankwoord van dr. Freericks begon een afscheidsreceptie, die druk bezocht was, niet alleen uit den Bosch, maar uit de geheele provincie üe doktoren uit den Bosch en om- gering hebben hem afzonderlijk ge huldigd en een schilderstuk van Frans Slager aangeboden. f G. Röling. f De heer G. Röling, afgevaardigde van 't hoofdbestuur van den Bosschen Diocesanen R.K. Middenstandsbond die in December 1.1. hier fungeerde als jury lid van den etalnge-wedstrijd hield 24 Juni 1.1. een lezing te Valkens waard, logeerde te Eindhoven en werd den volgenden dag verlamd en bewusteloos in zijn hotel-kamer ge vonden. Direct werd hij vandeH.H Sacramenten voorzien en 30 Juni is hij aan de gevolgen overleden. De volgende bekroningen werden uitgereikt. Maatwerk. No. 1. A. C. v. d Laar Amsterdam, le prijs, verguld zilveren medaille. No. 3 W. Pelser Nijmegen, 2e prijs, zilveren medaille. Handwerk No. 2. A Geurts, Zevenaar, eervolle vermelding. Orthopaedisch werk No. 1. J. van Oriayen, Neerkant Deurne), 3e prijs zilveren (gemeente medaille. Reparatie. T. F. Fiolet Rotterdam, zilveren medaille met lof A J. J. Ker3tjens Bierick, zilveren medaille. C. Zondervan Amsterdam, ziiveren medaille. H. Wisman Amsterdam, bronzen me daille C. W. Schoenmakers Vlaardingen, bronzen medaille. Firma Dijkmans Helmon.d, bronzen medaille. J. v. d. Rijt Helmond, bronzen me- daiile. Chr. van Lieshout Helmond, bron zen medaille. H. Kerkoerle Helmond, eervolle vermelding i DRUNEN Wederom was het j i. Zondag feest in Drunen. Ditmaal gold het het feit dat de Eerw. Heer Jos. v Dal, die op 14 Juni j.l. in de kathedraal te 's-Hertogenbosch door Fabrieksarbeidersbond dus". Door den Secretaris werd verslag uiigebracht waaruit bleek dat in 1929 het ledental was toegenomen tot 73. Spr, wees erop dat er nog een grootere actie moest worden gevoerd, daar de organisatie van zoo groot belang is voor de arbeiders. De ontvangstensbedroegen aan con tributie f 1616 42, voor de plaatselijke kas waren de inkomsten f 131.20. saldo 1928 f12 74, in totaal f 143,94de uitgaven bedroegen f 107 88, blijft in kas f 36 06. Aan werkloosheid werd uitgekeerd in 1929 f 1186 70. Aan de beurt van afireden waren de Voorzitter, A v d. Wiel en W. v. d. Zanden Waar geen candidaten waren ingekomen werden deze als herkozen beschouwd Dames die gesteld zijn op een goed en dege lijk toiletpoeder, maken gaarne gebruik van Purolpoeder, dat aangenaam en gezond voor de huid is. Doos met donsje 45 ct. en evenals Purol verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. VRIJH.-CAPELLE. Vanwege den ring van Herv. Jongelingsvereenigingen op Geref. Grondslag, wordt dit jaar wede- om een landdag georganiseerd, welke men wenscht te houden op 9 Aug. a.s. op het weiland van den Weled. heer A. Verhoeven, gelegen aan de Hoogevaart alhier, tegenover Kasteel Zuidewijn, hetwelk welwillend is afgestaan voor dit doel. Evenals vorige jaren zijn ook thans verschillende vereenigingen aan gezocht om hun medewerking te ver- leenen, terwijl het bestuur ijverig in de Uit de schoenwereld. De Ned. Bond van Schoenmakers patroons- en Schoenwinkeliersvereeni gingen houdt hate 24e Jaarvergadering op 23 en 24 Juli a.s. te Gouda. De 10e Jaarvergadering van de Onderlinge Ziekte-Risico-Vereeniging van dien Bond wordt eveneens 23 Juli aldaar gehouden. R.K. Schoenmakerspatroons en Schoenwinkeliers. Ter gelegenheid van de jaarverga dering van den Ned R K. Bond van Schoenmakerspatroons en Schoen winkeliers te Helmond, wordt aldaar tevens een tentoonstelling gehouden. Deze tentoonstelling werd Zaterdag j.l door den burgemeester den. E.Achtb. heer M. van Hout geopend en mocht zich gedurende deze dagen in een zeer druk bezoek verheugen Maandag be gon de tiende jaarvergadering, welke geopend werd door den bondsvoor zitter der. heer Pelser te Nijmegen, Dinsdag werd om half acht in de kerk van het H Hart een H Mis door den geestelijken adviseur der vereeni ging, den Zeereerw. heer Pastoor Hut opgedragen, waaronder een algemeene H. Communie plaats vor,d, waarna ge meenschappelijk ontbijt en voortzetting der vergadering. Mgr. Diepen tot priester is gewijd in onze kerk zijn plechtige eerste H. Mis zou opdragen. Een feestcomité was opgericht. Door de buurt was aan de woning van den jeugdigen priester een eereboogopgericht, terwijl het kerkplein met bloemen en guirlandes was getooid. Kwart voor tien uur, toen de familie en buurt bijeen waren werd door een bruidje een toespraak gehouden en den Neomist bloemen aangeboden. Vervol gens trok de stoet onder het luiden der klokken naar de Kerk Hel Hoofd altaar was voor deze gelegenheid smaakvol versierd Om 10 uur werd door den jeugdigen priester een plecht ge solemneele H.Mis opgedragen Hij werd daarbij geassis teerd door dan Eerw. Heer v. Herpt uit Mieilo hout en den Eerw. heer Pijnenburg uit Drunen, kapelaan te s Bosch. resp. ais diaken en sub diaken De ZeerEerw. Heer Pastoor Goossens ais presbyter assis'-ens, terwijl de Eerw. Heer kapelaan Willems als Ceremo niariusfungeerde. üe kerk was overvol Na het Evangelie beklom de Eerw. Pater Hermenigild (Rckers), die ver eden jaar priester is gewijd, den kansel om de feestrede te houden. Hij memo reerde in het kort de geheele levens, geschiedenis van een priester en verduidelijkte hiermede de waardigheid van het priesterschap Hij wenschte den neomist en familie van,harie geluk met het groote voorrecht. Het zangkoor zong onder de be cwame leiding van den h er J. P. v. ^ooij de vierstemmige Mis van Fllke. vla het offertorium werd de Canan tibus van Haller uitgevoerd, alsmede de vierstemmige Benedictus. Na de H. Mis werd de achtstemmige Tantum Ergo van Haller gezongen, waarna de zegen werd gegevendaarna trok de stoet in dezelfde orde huiswaarts, alwaar de neomist do.or de buurt bij monde van G Luijper» werd toegesproken en een cadeau aangebodenook namens de dames werd Z.Eerw. door Mej Klerks, onderwijzeres alhier gecom plimenteerd en hem een cadeau over handigd Ook de Harmonie der Jongens Congregatie bracht intusschen een aubade en sprak de heer j Merks namens d<; Harmonie ren woord van felici'-atie Om een uur arrive°rds de Harmonie „de Volharding". Nadat er een nummer gespeeld was, sprak de heer L Sikkers namens de Volharding den neomist toe, waarvoor de eerw. heer van Dal dank zegde, waarna een „La; g zal hij leve weerklonk, Om dr ie uur ging men wederom naar de kerk, alwaar door den neomist een plechtig Lof werd gecelebreerd. Hst Zangkoor voerde op verdienste lijke wijze een hymne uit. Bij den ZeerEerw. Heer Pastoor werd de feestdisch gehouden waaraan ver schillende eerw. heeren Geestelijken en den Celebrant aanzaten. De receptie was druk bezocht. Bij de vele geluk- wenschen die zijn Eerw. heeft mogen ontvangen voegen wij ook gaarne de onze. t weer is om goede sprekers te krijgen, ije heer Passier meraie op aa me.» at echter thans niet zoo gemak door moest gaan me» propagandavoeren en niet den moed opgeven wanneer de zaken slecht gaan. De heer W v, d. Wiel deelde mede dat hij vanaf heden zijn bestuursfunctie neerlegde, daar hij lid is geworden van den Werkmeestersbond. 'Hij dankte allen voor üe prettige samenwerking die hij had ondervonden. HED1KHU1ZEN. Dinsdagmiddag werd de nieuw benoemde burgemeester van Haarsteeg, de Edelachtb. heer J. A. J. van Heereveld plechtig gtïnsialleerd. Burgemeester van Heereveld werd aan de grens der gemeente door den Raad, de feestcommissie en verschil lende vereeriigirgen ontvangen en r aar het gemeentehuis geleid. Daar aange komen werd hij in een buitengewone raadszitiing als burgemeester gunstai leerd Na de officieele installatie werd de nieuwe burgemeester in een feesistoet met muziek door de geheele gemeen ten geleid. Wij komen hierop nader icrug. De gemeenteraad hield Maandag onder leiding van den loco-buigemees ter, wethouder M v. d. Water, eer. zeer korte vergadering. De secretaris lichue een wijziging der begrooting toe, noodig door een reeks kleine, noodzakelijk gebleken overschrijdingen v< n aanvankelijke ra mingen eenerzijds en verschillende overschotten anderzijds Deze wijzigingen werden zonder discussie goedgekeurd. Hierna bespraken de raadsleden nog de installatie van den nieuwen burge meester. Door den Hoogweledelgeboren Heer Graaf Herman d'Oultremont, die beschermheer is van de Harmonie „de Volharding", thans vtrtoevende te Brussel, werd aan het bestuur der Harmonie uit blijk van sympathie een cadeau aangeboden, bestaande uit een prachtig nieuw inshument. Motor-ongeluk. Toen Zondagnacht ongeveer 1 uur de heer H. v. Noort mei zijn motor, waatop nog een persoon gezeten was, huiswaarts keerde, kwam deze op de Drunensche heide in botsing met een wagen en werd van den motor geslingerd, met het gevolg dat hij hevige kwetsuren opliep en bewusteloos bleef liggen. Hij werd per auto van Dr. v. Seters huiswaarts gebracht Dr. v. Seters verleende hulp doch kon niets omtrent zijn toestand zeggen daar de ongelukkige tot heden nog niet tot bewustzijn gekomen is. De dokter vreest voor hersensschudding i de an dere kwam met een paar wonden en den schrik vrij. vZondagmiddag werd in de zaal der Jongenscongregatie een vergadering gehouden van de leden van den R K SPRANG-CAPELLE. (V.m. Sprang). De dood wenkt ieder uur. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag j.l. werd de vrouw van dhr. C. van Caem alhier onwel en gevóelde zich zwaar in het hoofd. Geneeskundige hulp van Dr. Waerdenburg werd ontboden. Na enke le uren buiten kennis te hebben gele gen, stierf zij, zonder nog tot bewust zijn te zijn gekomen. Men kan zich de ontsteltenis van man en kinderen voor stellen. J.l. Dinsdag werd de landbouwer van U. alhier door de hitte zoodanig bevangen, dat hij bewusteloos moest worden opgenomen en geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Naar wij vernemen is zijn toestand thans naar omstandigheden beter. - Alhier heeft zich een comité ge vormd, om met de kinderen der Chr. School na de schooluren en des Zater dags fietstochtjes te organiseeren. Voor hen die niet mee kunnen, worden op een stuk weiland achter de school ver schillende spelen georganiseerd, waar voor voor de deelnemers en deelneem sters aardige prijzen worden beschik baar gesteld. - Ds. J. Fokkema, predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier is, naar wij ver nemen, door den Ring Capelle en Om streken van den Ned. Bond van Herv. Jongelingsvereen. op Geref. Grondslag aangezocht om als spreker op te treden op den op 9 Aug. a.s. te houden Land dag. Ds. A. F. P. Pop, vroeger predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier, nam j.l Zondagavond van de Ned. Herv. Ge meente te Vaassen, afscheid, wegens vertrek naar Monster, met een predi katie naar aanleiding van Hebr. 13 8. J.l. Zaterdagmiddag werd in het Geref. Kerkgebouw alhier eene verga dering gehouden van den Ring Tilburg van den Ned. Rond van Jongelingsver eenigingen op Geref. Grondslag. De vergadering welke goed bezocht was door leden van de vereenigingen te 's-Bosch, Tilburg, Breda, 's-Gravemoer, Vrijhoeve en Sprang, stond onder lei ding van den voorzitter, dhr. A. H. Blomberg van 's-Bosch. Als onderwerpen werden ingeleid: „De algemeene ontwikkeling onzer Ge reformeerde Jeugd", en „Het Nationali teitsbesef en onze tijd". Hierop volgden aangename en leerzame gedachtenwis- selingen. Dhr. G. van der Ploeg van Breda, secretaris van den Ring, nam als zoo danig afscheid, wegens vertrek uit den Ring. De voorzitter sprak een woord van dank tot dhr. v. d. Ploeg voor de nauwkeurige wijze waarop hij gedu rende een 4-tal jaren deze functie waarnam. Aan het einde der vergadering sprak de heer Jac. van Oord van Werkendam, voorzitter van de Afdeeling Noord-Bra bantLimburg van bovengenoemden bond ,een bezielend opwekkingswoord tot de aanwezige jongelingen. De vergadering, die met het lezen van een gedeelte uit de H. Schrift en Gebed was geopend, werd met Dankgebed ge> sloten. CAPELLE. Mej. A. C. Berwald, on derwijzeres aan de Chr. School alhier, is in gelijke betrekking benoemd aan de Julianaschool (hoofd Breunesse) te Woerden. kelijk, omreden Aug. de vacantiemaand is en er dan weinig sprekers disponibel zijn. Dit is dan ook de reden, dat het Ringbestuur overweegt om de volgende jaren dezen landdag in de maand Juli te houden. De vorige jaren waren deze landdagen altijd zeer druk bezocht en we twijfelen er niet aan of weer dui zenden uit de Langstraat en omgeving komen 9 Aug. naar ons dorp om dezen toogdag van de jongelingschap mede te doen slagen, J CAPELLE. Toen onze vroegere dorps genoot de heer M. Kommers te Gortel, dezer dagen even uit de school naar zijn woning ging, trof hij tot zijn niet geringe verbazing H. K. H. Prinses Ju liana aan, die 'n bezoek bij hem bracht om zich op de hoogte te stellen van zijn werkzaamflèden. Men deelt ons mede dat de onlangs opgerichte Consumptie-vereeniging Ons Belang" Maandag 7 Juli a.s. zal beginnen met bakken in de bakkerij van den heer H. v. d. Haven. J Het gebrek aan vergaderruimte doet zich hier ter plaatse geducht ge voelen nu het Chr. vereenigingsleven steeds vooruit gaat. Door enkele perso nen wordt overwogen of het niet mo gelijk is een fonds te vormen, ter ver krijging van een eigen gebouw. CAPELLE Door den Ring 'sGrevel- duin Capelle e.o van de Ned. Herv. jongelingsvereeniging op G.G. zal op Zaterdag 9 Aug. a.s. den derden landdag worden gehouden. Tot plaatsvervangend vootzider der Coöperatieve Boerenleenbank alhier is benoemd de heer J. Huysman en lot secretaris de heer C V03. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer G A Verheyden slaagde vorige week aan de gemeente Ijke Universiteit te Amsterdam voor 't examen Docto randus in de Sociale Geografie. WASPIK. Voor den Vleeschkeurir.gs- dienst werden in de afgeloopen maand ter secretarie aangegeven 5 runderen en 20 varkens. Zondag 11 werd in de St. Theresiakerk te Waspik—Boven het vaandel gewijd van de Aartsbroeder schap der H Familie De plechtigheid geschiedde door den Zeereerwaarden Pater Honortus. Rector der St. Theresiakerk, terwijl de Zeereerwaarde Heer Pastoor der Parochiekerk de feestrede hield. A.s Zondag zal door de Harmonie Volksvlijt en Volksvermaak" worden deelgenomen aan het groot Festival te Dongen. DUSSEN. Het op Zondag j.l. geslo ten biljartconcours, uitgeschreven door de biljartv reeniging „Nooit Volle, rd" ijn gehouden in de zaai van hotei „De Z waan" is in alle opzichten schitterend geslaagd. De uitslag der wedstrijden is als volgt Biljartclub Amusement uit Waalwijk 257 punten, de biljartclub „Krijt op ii)d" uit Waspik 203 punten, de bil jartclub V. B. H. uit Raamsdonksveer 196 punten, de biljartver. Hink 166 punten, de biljartver.. Wijk en Aalburg 166 punten, de biljartver. Geertruiden- berg II 166 punten, de biljartver. Geeriruidttiberg I 154 punten, de b;l- jaitclub Den Hout 141 punten, de biljartver. Raamsdonksveer (Hof van Holland) lil punten, de biljartver. Raam>donksveer (Ons Genoegen) liO punten en de Dussensche biljartver. Nooit Volleerd" 80 punten. De hoogste serie behaalden de heeren Nieuwenhuizen uit Waspik en j. Heere uit Raamsdonksveer, ieder met 26 p. In den personeeiwedshijd behaalde de heer Nieuwenhuizen uit Waspik den len prijs, een schroefqueue, met het hoogst te bereiken aantal punten, n.l. 30 en om den 2en prijs, bestaande^ uit een cadeau naar eigen verkiezing Ier waarde van f 10,zal nog door een viertal heeren, die ieder 27 pun en behaalden, worden gekampt. Zondag 6 Juli a.s. zullen de prijzen, resp. een verzilverde beker, een ver zilverde lauwerkr?n3, een verzilverd sierschild en veider verzilveide me dailles worden ui'gereikt. Ook zuilen de biIjartUefhebbers dan kunnen ge nieten van het optreden van een prof. biijart. Een drietai deelnemers van den op Zondag jl. gehouden motorwed strijd, hadden in ons dorp het ongeluk met elkaar in boting te komen. Met wat schrammen en wat stukken aan den motor liep dit ongeluk echter buitengewoon goed af. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer A. C. van Luxemburg is benoemd tot cor cierge aan een der scholen van de Amsterdamsche R K, Schoolver- eeniging, MEEUWEN. Op 27 Juni werd in't café Smits alhier een algemeene leden vergadering gehouden van de Afiktiu.g Land van Heusden en Altena der Ned.

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 5