Nieuws uit Kaatsheuvel, Draag! owe HVEMU aan anl ¥pörtT F a. A. v. d.Wee-GooIs Promologische Vereeniging te Meeu wen. Voorzitter de heer Q. J. W. Brander- horst. Secretaris de heer P. W. Sprong. 1. De notulen der vorige vergade ring worden na voorlezing onveranderd vastgesteld. 2 De rekening 1929, vermeldende in ontvangst f 945.06, in uitgaaf f 690 88 sluitende alzoo met 'n batig saldo van f 254.18, wordt aldus vast gesteld. 3. Wegens periodieke aftreding wordt met algemeene stemmen herkozen de heer H. van den Heuvel. 4. De jaarlijksche fruitverpachtlng wordt bepaald op Donderdag 14 Aug Verder werden tijdens den tradioneelen kersenmaaltijd, geannimeerde beschou wingen gehouden over den fruitstand, de talrijke ziekten waarmede de fruit boomen te kampen hebben, alsmede over de economische toestanden en vooruitzichten in het algemeen. De kersenboomgaard bij het Kasteel alhier werd Zaterdag zoo druk bezocht ais nooit tevoren. Tientallen auto's en honderden fietsers kwamen uit den geheelen omtrek de sappige vruchten koopen,zoodat er geen handen genoeg waren om alien te bedienen. Reeds vroeg was de beschikbare voorraad geheel uitverkocht. Den geheelen middag tot Iaat in den avond heerschte in boomgaard en café een gezellige drukte. NIEUWS UIT HEUSDE~ Heusden 1 Juïi 1930. Onze stadgenote Mej. J. Crijns is aangesteld tot telefoniste ten post kantore alhier. Zaterdagavond gaf de R K Fanfare begunstigd door zeldzaam zomerweer, een uitvoering op de kiosk Werd er over 't algemeen goed gespeeld, bij zonder trokken de beide concours nummers, waarmee de Fanfare onlangs werd bekroond, de aandacht van het zeer talrijke publiek De heer Mar. Vos, thans werk zaam bij de Registratie te Tilburg, slaagde bij 't examen voor rljkskleik bij de Registratie en Domeinen. De uitslag van de wedvlucht vanuit Moli (België) bp de vereeniging „De Reisduif" met jonge duiven is als volgt: 1, 2, 3, 4, 5, 6 9, 10 11, 12, 21 O Sluijmers, 7, 8, 23 J van Tilborg 13, 14, 15 Q. van Balgooijen, 16. 17, 19, 20, 24 G Verhey, 18 en 22 F. Jansen. Kaatsheuvel, 1 Juli 1930 Kermis. Nog één dag scheidt ons van de jaarlijksche kermis. Onder veel be langstelling v. de schoolgaande jeugd is men bezig het kermisterrein zijn kermisaanzien te geven. Stoomcarous- sel, draaimolen, schommels, galante rie-, speelgoed-, suikergoed-, gebak- en fruitkramen verrijzen naast andere attractie's als bij tooverslag uit den grond. In café's en zalen wordt met koortsachtigen ijver de laatste hand gelegd aan versiering en restauratie. Vooral de zalen vanEuphonU en Ber Canto maken door hun feëneke ver lichting en aankleeding een schitte rend effect. Was vooraf de roep groot dat honderden naar buiten zouden gaan om in Antwerpen, Luik en el ders de kermisdagen door te brengen, uit de beste bron kunnen we mede- deelen, aan de hand van aangevraag de bewijzen van Nederlanderschap, dat dit aantal in werkelijkheid in geen verhouding staat met de geruchten die hieromtrent verspreid worden, zoodat we er gerust op mogen rekenen, dat Kaatsheuvel kermis zal vieren op zijn bekende gemoedelijke wijze, zonder dat ook de minste wanklank de vreug de, komt verstoren. Bij gelegenheid der a.s. kermis en de voorafgaande en volgende dagen is de Gasthuisstraat .vanaf de Schoolstr. en de Peperstraat voor het doorgaand verkeer afgesloten, dat die dagen door de Schoolstraat wordt omgeleid. Examen. De Weled. Heer J. F. C. v. Helsïand, Inspecteur van Politie alhier, is even als andere jaren ook dit jaar aange zocht om zitting te nemen in de exa mencommissie voor het politie-diplo- ma van den R.K. Politiebond St. Michael. Internationale Hondenkeuring. Als keurmeester voor de internatio nale hondenkeuringen die deze maand door de K.N.P.V. te Amsterdam in 't Vondelpark worden gehouden, is de heer J. v. Helsland, Insp. v. Pol. alh., aangewezen. Er nemen aan deze keu ring 18 der allerbeste honden uit den lande deel, Concert. Door een uitstekend weer begun stigd gaf het Kon. Muziekgezelschap Euphonia Zondagavond om 8 uur 'n volksconcert op de K.B.-kiosk op de Markt. Zoowel stemming als samen zang en nuanceering waren uitste kend verzorgd en het corps maakte met elk nummer dat gegeven werd, een zeer gunstigen indruk. In aan dachtige stilte luisterde een talrijk publiek naar de muziek en de ge- meente-politie had niet de minste moeite om de beste orde te handha ven en door de luisteraars op eerbie digen afstand te houden, het concert tot een genot te maken, zoowel voor de executanten als de hoorders. Een kranig oudje. Hedenavond brachten we een be zoek aan den heer Joh. de Jong, het kranige oudje, dat morgen (Woens dag) 2 Juli zijn 99sten verjaardag viert. Menigeen zou meenen een man te ontmoeten, momenteel zijn hon derdste jaar ingetreden, waarvoor een interview een last voor hem zelf en den bezoeker zou beteekenen. Doch wie met den heer de Jong persoonlijk gaat kennis maken, komt tot een ge heel andere conclusie. Monter en frisch staat U het oudje te woord. In goed verstaanbare taal, in goed geko zen woorden, spreekt hij over alles wat ge aanroert met U en hij maakt op niemand den indruk van ook maar in een van zijn zintuigen te kort te schieten. Eiken morgen is hij op het zelfde uur present. Zijn toilet maakt hij nog keurig en verzorgd geheel zelf standig. Juist op uur en tijd gebruikt hij wat hij noodig heeft, doch eiken dag dezelfde hoeveelheid zonder de minste afwijking. Verbeeldt U niet, dat hij zijn dag in ledigheid door brengt. De verzorging van den tuin en de em hallage van den winkel neemt hij geheel voor zijn rekening. Hoe hij zoo oud werd? „Och", vertelt hij, „ik heb me nooit naar buiten bijzonder druk gemaakt en altijd geregeld geleefd". We wenschen hem nog van harte een ad muitos annos! Voetbal. Zondag speelde op het D.E.S.-ter- rein achter het Gemeentehuis onze nieuwe Voetbalclub D(oor) E(en- dracht) S(terk) tegen de Kaatsheuvel sch'e Boys haar openingswedstrijd. Dat er spanning en interesse voor deze ontmoeting bestond, laat zich denken. De nieuwe club bestaat uit jongens, die voor het overgroote mee rendeel hun spelkwaliteiten nog nooit op een Kaatsheuvelsch veld vertoond hadden tegen de Boys, die in het af- geloopen seizoen bewijzen gegeven hebben een club te zijn, waarmede re kening valt te houden. Het algemeen gevoelen, ook in D.E.S.-kringen, was dan ook, dat de nieuwe club het tegen de meer geroutineerde Boys zou moe ten afleggen. Wat we echter op het veld in werkelijkheid te zien kregen, was niet geheel in overeenstemming met de vooraf opgezette en vast uit gesproken meening. En de Boys mo gen dan al geen gelukkigen dag ge had hebben, ja hebben dan toch over duidelijk gedemonstreerd, dat er in alle linie's spelers zitten, die hun plaats overwaard zijn. Met 3-1 wist de nieuwe club zelfs van de oudere te winnen. Wethouder v. d. Horst had zich op verzoek beschikbaar gesteld om een openingswoord te spreken, waarna de voorzitter van D.E.S., de heer P. Kern- meren, in toepasselijke woorden aan de Kaatsheuvelsche Boys als herinne ring voor haar sportieve medewer king een prachtige medaille aanbood. De aanvoerder der Boys beant woordde deze attentie met de aanbie ding van een prachtig bloemstuk. Hierna deed Wethouder v. d. Horst den aftrap, waarop onder de lustige tonen der Harmonie Apollo de wed strijd een aanvang nam. Groot krachtverschil was vanaf den beginne niet te constateeren. En was de druk op het D.E.S.-doel nu en dan zwaar, beide backs wisten steeds op tijd elk gevaar te keeren. Toch wisten de Boys de leiding te nemen, waarvan ze echter niet lang vreugde mochten smaken, daar D.E.S. nog voor de rust den gelijkmaker in het net joeg. Na rust ging het spel langen tijd gelijk op, totdat A. Schalken met een prach tig laag schot aan zijn nieuwe club de leiding wist te geven. Vurig pakten daarop de Boys weder aan, doch ver der dan een paar corners kwam het resultaat niet. Met een scherp links schot kwam eindelijk nummer drie voor D.E.S. in de touwen, waarmede het spel in 't voordeel van D.E.S. eindigde. VOETBAL. WAALWIJK. W.S.C. Tot besluit van het speelseizoen, zal het eerste Elftal van WSC aan staande Zondag op eigen speelveld een wedstrijd spelen tegen de bekende vereeniging „Unitas" uit Gorinchem. R. W. B. De eindwedstrijd om den RWB- beker hebben, mede door de goede leiding van scheidsrechter Pijnenborgh en goede verstandhouding, een goed verloop gehad. Het bleek ai spoedig dat BW 4 sterk favoriet was, onge twijfeld hebben de jonge BVVers het beste spel vertoond en was de eerste prijs alleszins verdiend. De uitslagen zijn: BW 4 Baard wijk 2 2*~-l Eensgezind RWB com- binatie afmattingswedstrijd 5 2 finale BW 4 Eensgezind 31. De prijzen werden door den heer van Gennip met eenige weigekozen woor den aan de winnaars uitgereikt welke onder dankzegging werden aanvaard, BW 1ste prijs fraaien beker, Eens gezind 2e prijs lauwerkrans, Baard wijk 2 3e prijs lauwertak. SPRANG. Woensdagavond speelt DVOIIeen vriendschappelijke wedstrijd tegen RWB III uit Waalwijk. Deze wedstrijd vindt plaats op het DVO-terrein alhier. Aanvang half acht HEUSDEN. Zaterdag had Longa op bezoek de vereeniging Amerzoden. De laatste legde het af met 62. KAATSHEUVEL. Zwaluwen D.V.O. 3-2. Maandagavond had onder groote belangstelling bovegenoemde wedstrijd plaats en werd door ons Combinatie- elftal na zwaren strijd met 3—2 ge wonnen. Alhoewel er nog met 3 in- vallers werd gespeeld h bben zij een schitterende partij voetbal geopeeld Door ons Zwaluwen Eifial te combi neeren met de vereeniging DVO Kaatsheuvel hebben wij thans een sterk elftal. Waarmede thans de 2de achtereenvolgende overwinning werd behaald. Houdt zoo vol jongens en nog menig sucses zal u ten deel val len. INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der Red. Belastingstelsel. Geachte Redactie, Het komt mij voor dat de in onze gemeente voorgestelde belastingregeling met recht .overdreven-democratisch" wordt genoemd. Met democratische regelingen zijn niet altijd de belangen van het volk het best gediend In schijn is dat misschien wel zoo, maar in werkelijkheid is het meestal omgekeerd. Het werkt ook ontstemmend, dat de ontworpen regeling het kenmerk draagt van ie zijn tot stand gekomen onder den invioed van politieke stroomingeri. Bij zakelijke beschouwing toch, moet de opzei bevreemding wekken. De nieuwe regeling breekt op meer dere punten geheel met de grondslagen, waarop de bestaand# regeling in onze gemeente is gebaseerd. Zij maakt de nelfing voor de hoogere inkomens relatie! aanzienlijk ongunstiger dan zij was, omdat men eenerzijds zich in de noogste klasse plaatst en anderzijds het maximum aantal opcenten op de ver mogensbelasting heft. Zelfs bij rangschikking in de 2e klasse betalen de inkomens beneden f 1600.— nog aanzienlijk minder dan bij de tegenwoordige belastingheffing. Voor gehuwden met 2 kinderen krijgt men (utigaai.de van 45.6 opcenten, die in onze gemeente toch wel niet zuilen behoeven te worden geheven) het volgende staaije 's-Bosch Nu le klasse 2e klasse 2e klasse f 1000.—f 9.50 f 1.45 f 4.06 f 4.80 I 1200.-. 16.10 7.28 9.47 11.20 1400 -, 23.- 11.64 13 54 16.- 1600.—. 30.10 16.01 17.60 20.80 Waar nu bij rangschikking in de lie klasse reeds een aanzienlijke verlichting ontstaat voor de lagere inkomens, is daar wei voldoende motief voor onze gemeente aanwezig om in de eerste klasse te gaan Een nadeel hiervan is toch zeker, dat ongehuwden met een inkomen van-f700 geheet vrij zijn Een verder motief om in de 11e klasse te gaan, i ligt bovendien hierin, dat de regeling voor den kinderaftrek in de nieuwe wet aanzienlijk gunstiger is dan bij den bestaanden toestand. Daardoor worden, ook bij rangschikking in de lie klasse, gehuwden met 5 kinderen en een inkomen van f 1400 geheel vrij van belasting. Daar is niets tegen, maar waarom dan verder te gaan dan redelijk is, en de hoogere inkomens, in casu de ondernemers en de zakenmenschen, een onevenredig groot aandeel in de gemeenschappelijke lasten te laten dragen De gemeente mag voor het bepalen van het belastingvrije inkomen, gerust een maatstaf aanleggen die afwijkt van die welke het rijk daarbij aanlegt; immers de uitgaven onzer gemeente j geschieden in hoofdzaak voor sociale doeleinden en komen daardoor in meerdere mate dan de rijksbelastingen rechtstreeks aan delaagstaangeslagenen ten goede. Nu inmiddels is komen vast te staan dat de hoofdstad der provincie zich in de Ilde klasse rangschikt, mag men verwachten dat onze vroede vaderen zich wel eens zullen bedenken. Afge zien van den vreemden indruk, moet men ook bedenken dat onze gemeente van enkele industrieën afhangt. De linanciëele positie van onze gemeente is momenteel gunstiger dan die van s Hertogenbosch. Maar het kan ver- keeren laten wij niet op het hooge paard gaan zitten. Behalve de relatieve verzwaring van den belastingdruk voor de hoogere inkomens, door rangschikking in de eerste klasse, worden deze nog eens extra getroffen door de voorgestelde leffing van het maximum toelaatbare aantal opcenten op de Vermogens belasting. Op dit punt vooral breekt de voorgestelde regeling geheel met den bestaanden toestand. Op grond van de economische structuur van Waalwijk is de bestaande toestand inzake Vermogensbelasting volkomen verdedigbaar. Het kapitaal is hier ïoofdzakelijk werkzaam in de industrie. Het is een onmisbaar instrument in handen van den ondernemer, wil hij succes hebben en draagt in hooge mate bij tot den bloei der gemeente, waarvan alle ingezetenen profiteeren. Waarom dit nu nog eens extra te belasten Hoewel mogelijk onbedoeld, spreekt uit dit alles geen groote waardeering voor een groep van inwoners die door hun ondernemingsgeest en be kwaamheid onze gemeente vooruit- stuwen en zonder wie (onze Burge meester heeft het terecht meermalen gezegd) „de welvaart van Waalwijk in elkaar zakt". Het is voor Iemand die f 1000 ver dient niet de hoofdzaak of hij f 1 50 of f 4 50 belasting be'aalt en voor iemand met eer. lokomen V3« f 1 600 niet of.hij f 16 of f 17.60 betaalt. De hoofdzaak is of hij goed en vast werk heeft. En dit wordt door het opleggen van een onevenredig hoogen druk op de hoogere inkomens in de waagschaa gesteld. De democraten hebben een parade paard noodig en denken het volk te paaien met enkele guldens minder be lasting. „Het geld halen waar het is' zegt de heer v d Waerden, Dus de genen die hier welvaart om zich heen verspreiden, zoo zwaar mogelijk ireffen. Onze raad heeft meermalen getoond niet gediend te zijn van dergelijke parade—paarden, die werkelijk in den grond zoo beslist ongezond zijn en zal dit schijn—argument ook ditmaal we! naar waarde weten te schaiien. Wat ten slotte niet het mirist be langrijke is, is dat practisch de laagst aangeslagenen even goed als wie ook (ja zelfs meer dan de hoog aangesla genen) invloed kunnen uitoefenen op de uitgaven df r Gemeente en daardoor ont staat het gevaar van verkeerde huishou ding voor de Gemeente, Dat kan op den duur voor Waalwijk In zijn geheel, noodlottig worden. Laten wij dgs hopen aan de hand van de nieuwe gezichtspunten, die na indiening van 't prae—advies van B. en W. zijn ontstaan, dat het dagelijksch bestuur met een nader voorstel zal komen om ook de regeling voor de hooger aangeslagenen eenigszins guns tiger te maken, of dat tenslotte de gemeente-raad zal besluiten een der boven aangehaalde punten in de nieuwe verordening te verwerken, zoodai onze gemeente koroe in de lie klas en de opcenten op de Vermogensbelasting komen te vervallen, opdat ook de industrieelen eenigszins zullen kunnen genieten van de voordeden, die allen zijn voorgespiegeld. Hoogachtend, WAALWi|KER, Mijnheer de Redacteur. De Christelijke Vereeniging voor Verzorging van Zenuwzieken in Neder land heef! een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van zenuwstoringen bij onderscheidene patiënten. Zij heeft toen o a. vastgesteld dat een groot percentage van zenuwlijders sproten uit groote gezinnen en dat de moeilijke tijd die in deze gezinnen vaak door gemaakt wordt wanneer het hoofd van het gezin alléén in de b-hoefle er van voorzien moet. zesr nadeehg werkt op het zenuwstelsel van de kinderen. Er werd dan ook op gewezen dat op verbelering van deze toestanden de aandacht gevestigd diende te blijven. Het is ook o.a. hierom dat ik de pessimistische uitingen in Uw blad van i.i. Zaterdag over de verschillende voorstellen inzake de belastingheffing niet dcelen kin. Het is m.i ook niet juist wanneer P. P. Den Bosch er bij haalt en hij alléén wijst op het 2e klasschap van Den Bi sch voor de fondsbelasting De indeeling van de personeele be lasting mag men dan oa toch niet buiten beschouwing laien Mij dunkt dat er thans meer plaats is voor een algemeen warme begroe ting van de voorstellen en geloof ik dat er ook thans geen reden is om uit hoofde van het algemeen belang de noodklok te luiden daar de, kip met gouden eieren geslacht wordt. Dat er mogelijk personen zijn die inplaats van minder belasting meer zullen gaan betalen is voor de des- betreffenden niet prettig. Toch mag men dit niet onverstandig en onreëel noemen omdat dit het gevolg is van maatregelen welke de gemeente thans hier meent te moeten nemen, terwijl die bijna overai al sinds jaar en dag toegepast worden. Een eventueeie vlucht uit Waalwijk om dezen maatregel, zou bijna gelijk slaan met een beer te wliltn ontloopen om een leeuw te ontmoeten. Gaarne gun ik ieder zijn weivaren, maar ik geioof dat het er thans nog niet zoo slecht voorstaat. Ik voor mij hoop op een algemeene aanvaarding er van door den Raad en zou tenslotte de bijzondere aandacht willen vestigen op de conclusie van de Chr. Ver. voor Zenuwzieken inzake grooiere gezinnen. Hoogachtend, X. progressie en degressie. De progressie is sinds jaren in de Waalwijksche regeling opgenomen. Het voorstel van B. en W. wil nu ook de degrersie invoegen op zich een loffelijk pogen echter laat dit voorstel de degressie bepalen door het aantal kinderen dat op de lagere school gaat, een absoiuui willekeurige beperking. Niet het aanta ktndesen, dat de iagere schooi bezoekt bepaalt het draagvermogen, maar het aantal kinderen, dat men zooals de niet moole-geijkie term luidt „ten zijnen laste" heeft. Veilig mag men aannemen, dat die Jast" bestaat tot het einde der minderjarigheid. Logischer en dus ook voorjiet groote gezin van meer beteekenia, is de schoolgeldregeiing van Venlö, met alge meene stemmen aangenomen na een krachtige actie van dën Ned. R.K. öonc voor Groote Gezinnen. Voor ieder minderjarig kind boven het eerste wordt x°/o van het tarief afgetrokken. Maastricht, Nijmegen, 's-Bosch, Bus- sum hebben dit mooie, echt christelijke voorbeeld gevolgd. Wat zal Waalwijk doen? J. SIEMER. GEMENGD NIEUWS. Schoolgeldregeiing. Buitengewoon sympathiek lijkt bet voorstel van B en W. tot verlaging van het schoolgeld met resp 25-50-75-100°/0 voor het 2e, 3e, 4e en 5e kind, dat de lagere school bezoekt. Sympathiek omdat heffing naar draagkracht en daardoor recht geen steun aan het groote gezin de leidende factor moet zijn geweest. En tochomdat de voorgestelde regeling iets onlogisch bevat, schijnt deze mooier dan ze iijkt. Wat is 't geval Algemeen wordt aangenomen, dat bij belastingheffing en ook bij schoolgeldheffing rekening dient gehouden te woiaen mei het draagvermogen. Dit element houdt in Maandagmorgen ongeveer 9, uur is irr het gehucht Vianen bij Cuyk (N.-Br.) op ongeveer 50 meter afstand van de schuur van den landbouwer M. Toonen het lp gevonden van een man van middelbaren leeftijd. Het lijk was over 't geheele lichaam met wonden overdekt, het hoofd van den man was onherkenbaar vermink! De handen en armen vertoonden gapende wonden. Bij onderzoek bleek het het lijk te zijn van een zwerver, Bij het onmiddellijk ingestelde onderzoek, geleid door den burgemees ter van Cuyk, en waaraan de gemeente politie van Cuyk en de maréchaussee van Boxmeer deelnamen, werden in de schuur van N. Toonen, waar de gestoiven zwerver den nacht had doorgebracht, bloedsporen gevonden in het stroo. Ook elders in de schuur werden bloedsporen gevonden. Voorts ver toonde 'n kruiwagen eveneens bloed vlekken, wal het vermoeden wettigde dat hei lijk op den kruiwagen is weggevoerd en daarna op een vijftig rneter afstand in den moddersloot was geworpen. De zwerver zou dus In de schuur vermoord moeten zijn. Het parket uit Den Bosch arriveerde gistermiddag. Na een ter plaatse ingesteld onderzoek werd hei lp naar hei ipenhuisje van het Liefdegesticht te Cuyk vervoerd. De indentiteit van den vermoorde kon nog niet worden vastgesteld. Als verdacht van den moord te hebben begaan is door den burge meester van Cuyk aangehouden en opgesloten de ongeveer 45-jarige in deze streek zeer bekende zwerfster Marcovi, een Poolsche, die in der. afgeloopen nacht in de schuur onder dak heeft gehad. Zij werd door de justitie aan een langdurig verhoor onderworpen. Zij zaï mei het lp geconfronteerd worden. Als tweede vernachte is aangehouden de ongeveer 60-jarige zwerver van Dijk Met dezen verdachte leefde de vrouw samtn. Onlangs hadden beide personen geprobeerd in het huwelijk le treden, doch de gemeente Cuy*. kon hiervoor in verband met hun papieren geen bewilliging geven. Op den vermoorde is ruim i 16 gevonden. De jas van den vermoorde was zoek. Na 'n langdurig verhoor heeft v. D. op de plaats van den moord gisteravond om 10 uur een volledige bekentenis af gelegd. Naar zijn mededeelingen heb ben hij en vrouw M. den moord ge pleegd, waarbij de vrouw de hoofd schuldige zou zijn. Er zou een liefdes geschiedenis achter zitten. Van D. heeft inderdaad het lijk op een kruiwagen naar de sloot vervoerd, waarbij de vrouw hem behulpzaam geweest zou zijn. De vrouw blijft ontkennen iets van de moordzaak af te weten. Zij erkent wel dien nacht in de schuur te hebben geslapen, waar het drama zich heeft afgespeeld. Beiden worden naar de gevangenis in Den Bosch overgebracht. Van D. is afkomstig uit Hoogeveen en 50 jaar oud. Vrouw M. is 45 jaar oud; zij heeft een dochter en is uit de ouderlijke macht ontzet. De vermoorde zwerver is Berend Tap, die 70 jaar was. Motorongeluk te Vught. Zaterdagnacht half één is te Vught, nabij Den Bosch, een motorrijder met duo-passagier, in botsing gekomen met een auto, ten gevolge waarvan de mo torrijder werd gedood en de duo-rijder zware verwondingen opliep. De laatste is naar het Gasthuis te Vught vervoerd. Men vermoedt dat dit ongeluk zich als volgt heeft toegedragen: De motorrijder Hubertus van Erp, arbeider, uit Eindhoven, kwam met zijn kameraad Joh. Krul, arbeider, eveneens uit Eindhoven, beiden 25 jaar oud, uit DenBosch, om naar huis terug te keeren. In de Taaistraat te Vught, ter hoogte van Sophiaburg, is de mo torrijder, die rechts had gereden, plot seling naar links overgestoken. Voor dit uitwijken is geen verklaarbare re den te vinden. Zeer waarschijnlijk is de motorrijder door den naderenden auto zenuwachtig geworden, met het gevolg, dat hij met groote snelheid tegen den auto is opgereden. Met een bijna geheel verbrijzelden schedel werd hij eenige meters verder door de toegesnelde bewoners dood op genomen. De duorijder lag eveneens enkele meters verder en had het be wustzijn verloren. Een ervaring en een vertrouwen van 50 jareneen inrichting van den modernen tijd, waarborgenU PRIMA WERK aan BILLIJKEN PP']* WAALWUKSCHE STOOMDRUK» ANT00N TIFXEN Krul bleek een been te hebben gebrf ken en voorts nog verscheidene scl en snijwonden te hebben gekregen! auto, bestuurd door den monteur rjs; de jjrma Rompe en Verlont u i t y Bosch, is aanvankelijk door de poli|! in beslag genomen. De auto is later vii; gegeven. RECHTSZAKEN. Ruzie bij een voetbalwedstrijd. W. H. O., arbeider te Raamsdonksvi stond in hooger beroep terecht. Vi dachte werd door de Rechtbank te da veroordeeld tot 2 maanden gevang nisstraf ter zake, dat hij te Geertriiidei berg op 17 Januari 1930: 1, C. M. vi Alphen heeft geslagen, en pijnlijk tb wond; 2. gepoogd heeft van Alphen J zettelijlc zwaar lichamelijk letsel toe brengen, door dezen op zeer korten stand met een geopend mes te sïooti steken of te slaan in de richting van rug van dien van Alphen, zijnde echte het misdrijf niet voltooid, daar v. Alph niet werd geraakt. De zaak betrof een ruzie bij een vod balwedstrijd. De eisch luidde bevestigii van het vonnis. Uitspraak 30 Juni:voi nis bevestigd, straf voorwaardelijk. KRIJGSRAAD. De huzaren en Dirkje. Voor den Krijgsraad werd de beha» deling hervat, van de strafzaak tegen G., 23 jaar, te Breda, een der huzarei die van Dirkje H„ een dienstbode ui Raamsdonksveer, in betrekking te Brei thans gedetineerd wegens diefstal, gel ten geschenke heeft aangenomen, ter-wij hij wist, dat het geld van diefstal afkon stig was. Verdachte bleef ontkennen te liebbe: geweten, dat Dirkje het geld voor.hen gestolen had. Hij had totaal 60. ar gekregen. Als getuige werd gehoord Jo Arts dienstbod^ uit Raamsdonksveer. Volger? Dirkje had de huzaar tegen Jo Arts zegd te weten, dat Dirkje, als hij has om geld vroeg, dat geld voor hem we; nam. Doch Jo Arts verklaarde van niei te weten en dat hield ze vol, ook toen di President haar had gewezen op de bt teekenis van den eed. Ze wist wel, da de huzaar G. een half jaar, toen Dirk) bij Biermans diende, met haar geloopcr had, maar of dat „vaste verkeering was' wist ze niet. Maar dat kan ons ook niet schele?, aldus de president, 't gaat alleen maart over het geld. Geld? Daar weet ik niets van, daar i nooit over gesproken, aldus getuige, j Dirkje H. onder geleide voorgebracht,, schreide geducht. Zij beweerde dat Jo: Arts aan haar had overgezegd, dat de huzaar over het gestolen geld aan Jo, verhaald had. Ik gaf hem meer dan ikj verdiende. De huur bedroeg per maand ƒ17 in mijn dienst bij mevrouw Bier mans en dat geld heb ik hem drie keer gegeven. Hij weet dat ik de rest gestolen heb en ik beken het hier gerust rechi uit, dat ik het gestolen heb, schreid: Dirkje. Hij heeft 75.van me g gen, en dan ging ie dansen met een an dere, snikte het bedrogen meisje. De and. mil. betoogde, dat bij het on derzoek volkomen is gebleken, dat ver dachte schuld heeft aan heling. Hoe kot hij denken, dat een dienstbode zoovee: over kan houden, dat zij voor hem no; 70.missen kan. 't Is schande. He zou spr. spijten indien de Krijgsraad verdachte niet zijn verdiende siraf geeft al ware het dan maar wegens schuld heling. Verdachte heeft van de gebrek kige ontwikkeling van het meisje schan delijk misbruik gemaakt om haar te bren gen in den toestand waarin zij gekomen is en haar in de gevangenis te helpen, De and. mil, eischte tegen verdachte maanden gevangenisstraf. Ik heb geen 75.maar 60.ran haar gekregen, sputterde de huaaar. Zou zestig gulden dan ook' ai schandelijk zijn, zei de aud, mil. streng, De Krijgsraad zal nader uitsprei) doen. AGENDA'S, WAALWIJK. Woensdag 8 uur. Vergadering var het Comité der Liederfafeifeesten. Donderdag 810 uur Gymnastie) 'oor de leden B G V. Donderdag 8 uur. Repetitie W.G)! Gymnastieklokaal. Zaterdag 9 uur repetitie Liederfaft „Oefening en Vermaak*. Zondag 12'/4u. Repetitie Liederiafd „Oefening en Vermaak" Musis Sacnrn MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 1 Juli. Ter veemaiii waren heden aangevoerd: 236 paarden 25 veulens, 182 magere en 720 vette rifn deren, 285 vette kalveren, 404 nuchter? kalveren, 141 schapen of lammeren, biggen, 10 bokken of geiten, 5 overloo pers. Prijzen per pond: koeien 3440, 50- 52.5, 57—59 c.; ossen 43. 48—51, 52.5--, 57.5 c.; stieren 43, 4648, 7.1—54 cl kalveren 47.550, 5060, 67.570 cent Prijzen per stuk van mager vee: melk koeien 235415; stieren 14053Q paarden 190280; slachtpaarden li 215; hitten 90180; veulens D«| 150; nuchtere fokkalveren ƒ20Pij nuchtere slachtkalveren 1218; kalf' koeien 230410: pinken 120190; vaarzen 170240; biggen ƒ15- biggen per week 2.502.75; overlój pers 2.502.75. SCHOOLSTRAAT. KAATSHEUVEL Geef haar uwe DRUKWERK ORDERS op en U is verzekerd van goed en billijk werk op ELK. gebied. mm Lt» 'mT Xe? 'WarVv Sfp V

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 6