Transpireerende komen lot een uitwisseling van ge dachten hij had zich daarom voorge nomen slechts een inleidende rede te houden, en dan straks gelegenheid te geven om eenige vragen te stellen, omtrent een of andere bijzondere aan gelegenheid. Sor. wees er op dat men in deze streken 40 jaar geleden toen de studie voor de Maasmond—plannen aan de orde was, de afsluiting gratis had kunnen krijgen. Toen is dit echter tegen gehouden, omdat men leefde in een periode waarin men dacht de rivier niet te kunnen missen. Toen is het zoo geregeld dat de boezem van het Oude Maasje, de Donge en de Biesbossche killen en spranken zijn open gebleven. Van de zijde van het Rijk werd hiertegen geen bezwaar gemaakt, integendeel het strookte geheel met de nieuwe plannen voor den nieuwen Maasmond. Het gronddenkbeeld van dat plan was dat wij een getijderivier zouden maken, en het getij dus hoog opvoeren. Men heeft bij de studie van de nieuwe rivier op het oog gehad dat het geti zich tot boven Hedel zou voortzetten bij het uitvoeren der plannen heeft men zich echter beperkt. Ofschoon het Rijk geen bezwaar maakte toen reeds tot afsluiting over te gaan, is men op wijziging van de voor deze streek gemaakte plannen teruggekomen. Inmiddels zijn er sedert de opening van den Maasmond 25 jaar voorbij gegaan. Om een denkbeeld te geven van wat thans het getijwater beteekent geeft spr. eenige cijfers. Bij vloed stroomt bij Jacobinaplaa de Z-W.—punt van de Biesbosch 80.000 000 M3.water naar binnen. Dit water moet natuurlijk geborgen wor den. Het Spijkerboor, tegenover Geer- truidenberg neemt op 4 000 000 M3, het Oude Maasje 2 600.000 M3., de Donge 1.300.000 M3 en de Bergsche Maas 7 400 000 M3. De rest, dus het grootste deel vindt een weg in de Merwede en in de Biesbosch. Wanneer men tot afsluiting van de rivier wil komen dan spreekt het van zelf dat er aandacht moet worden be steed aan de hoogte van de rivier en de gevolgen die hieraan verbonden zijn. De 2,6 miiiioen M3 uit de Oude Maas, komen gedeeltelijk in de Berg sche Maas, en voor een ander dee vormt het a. h. w. een dam in de rivier zelf. Er is echter nagegaan dat elke af Sluiting mogelijk een invloed zou heb ben op de andere gronden. Men is tot de conclusie gekomen dat dit bij de afsluiting van den Dongemond het ge val zou zijn. Wanneer het binnen afzienbaren tijd tot afsluiting van het Oude Maasje mocht komen dan moet men een breede gezichtskring nemen, alle be langen die erbij betrokken zijn moeten gelijk worden behandeld De periode, dat men de gevolgen die een dergelijk werk voor andere streken zou kunnen hebben, eenvoudig over het hooid zag, acht spr. afge sloten. Alles wat men doen moet is de verbetering van den watertoestand, zooals die in de geheele streek ge vorderd wordt, evenals men dit doet langs Waal en Lek. De gelijkberechtigdheid doelt hierop als men wil gaan verbeteren moet dat niet tot schade zijn voor anderen Men moet hierbij echter niet een groot streekbelang verhinderen om persoon lijke kleinere belangen. De provincie moet dan de reddende engel zijn. Maar het spreekt vanzelf dat wie zelf met voorstellen komt eerder kans heeft op hulp, en dan het werk krijgt zoo als hij het zelf het best acht Spr. zou de vraag willen stellen: Wat is de reden dat wij vandaag bij elkaar zijn Dat is de opleving van de streek. 40 jaar geleden was de toestand van de streek nog zoo, dat men een periodieke bevloering van het land noodig achtte. Maar dank zij de energie van de bevolking, heeft de streek zich zoodanig ontwikkeld, dat thans een dergelijke overstrooming niet meer toelaatbaar is. De geregel de overstroomingen zijn ook de oor zaak geweest dat het spoorwegverkeer in dit groote gebied nog niet ontwik, keld is. Hei is o a. het groote strui kelblok voor een lijn Breda—Gorcum geweest, Men leeft hier ah. w. in een oase, maar dan niet in een guns- tigen zin. Een oase van verkeer, cul tuur en vooruitgang. Is het wonder dat de landbouw van het Land van Heusden en Altena ach terstaat bij die van Zeeland zoo vraagt spr. zich af. Het ligt eraan dat men is afgesloten van behoorlijke ver keersmiddelen. De vooruitgang van het land is zoo dat men de bevloeiïngen niet meer wil en de vooruitgang van den handel is zoo dat men de getijhavens niet meer wil. De aanslibbing is zoo sterk, dat in de Biesbosch reeds verschil lende spranken zijn dichtgeslibt. De dichtslibbing hiervan moet oogenschijn- lljk hetzelfde gevolg hebben als af sluiting ineens, en toch zijn er nog geen werken aan de dijken verricht. Wanneer men het door waarnemingen nagaat, merkt men het in de hoogte en ook in het getij. Tevens geeft spr. eenige cijfers van den stormvloed in 1928. Dat is de hoogst bekende stormvloed. Het in- stroomende water was bij de Donge 55 pCt. meer dan normaal, en bij Anna Jacobinaplaat 124 millioen M3. Al het water moest geborgen worden, hetgeen vooral geschiedde in de Bies bosch, Spr. wijst op het merkwaardige feit, dat, wanneer er storm komt opzetten, op de peilschaal te Drimmelen een stijging valt waar te nemen, daarna komt even een stilstand rf daling, en dan volgt weer de stijging. Wanneer men begint met de uit voering, dan moeten wij ons den toe stand voorstellen als een bedijkte rivier tqt Drimmelen. Door de breede killen zal een grootere hoeveelheid naar binnen stroomen. De verschijn selen die zich zullen voordoen zijn afzuiging en meer zulke, zoodat de waterstand zal stijgen. De dijken zullen natuurlijk verzwaard moeten worden en in de Biesbosch moeten de killen worden beteugeld. Voor dit alles is samenwerking noo dig tusschen waterschappen, provincie en rijk, en daarom is het niet gemak kelijk te zeggen hoe ertoe te komen Dat het werk moeilijk Is, beteekent in het geheel niet dat het onmogelijk is, integendeel, alle organisaties staan klaar met kennis van zaken. Er zijn groote finar.cieele gevolgen aan verbonden, want de werken moeten goed zijn, zoodat zij straks hun plicht doen. Een rivierwerk dat slaagt is nooit te duur, maar een rivierwerk dat niet slaagt is altijd weggegooid geld. De noodige samenwerking kan slechts komen door de algemeene samenwer king van de belanghebbenden. Op welke wijze kunnen we 't best tot een organisatie komen Ook deze aangelegenheid moet worden onder de oogen gezien. Spr. wees hier vooral op de moei lijkheid die men krijgt met die streken die nog niet in waterschappen zijn ondergebracht, b.v. de Blesbosch. De beste oplossing zou zijn om deze in waterschappen te organiseeren. Verder zou dan de provincie de werken moeten subsidieeren. Op deze manier zijn reeds meerdere werken met succes uitgevoerd. Men zou ook naar het Rijk kunnen gaan, want het is toch ook in het algemeen landsbelang. Het Rijk stelt dan via een commissie een onderzoek in. Het voordeel is, dat het Rijk dan het onderzoek bekostigt. Het bezwaar hiertegen is, dat dan de werken hoofd zakelijk worden bekeken als rivier- belang. Nog een andere wijze is mogelijk, namelijk zooals heden het initiatief is genomen door de K. v. K. Deze zou door een commissie zelfstandig de vraagstukken kunnen laten onderzoeken Aan de provincie kunnen dan voor schotten of bijstand gevraagd worden. Op deze vergadering zal hieromtrent evenwel nog geen definitief besluit kunnen worden genomen. Spr. vraagt zich afOp welke wijze zullen wij het best de tweede stap ir, deze richting kunnen nemen Hier zal mede gelden een onder zoek in te stellen naar den toestand in de Biesbosch. De overheid is van meening dat het bij het aanleggen cf verzwaren van kaden of dijken er om .gaat om een waterstaatkundige toestand te scheppen. Het gaat er hier om, om 'n bloeiende streek aan het verkeer aan te passen. Dit kan men in Den Haag nooit zoo goed aanvoelen als hier, en daarom zou het regeeringsinitiatief niet zoo vlug tot een goede oplossing leiden. Spr. is van oordeel dat voorloopig het initiatief het best in handen is bij de K. v. K., die door 't bijeenroepen van deze vergadering getoond heeft veel belangstelling voor deze zaak te hebben". Deze redevoering, die met aandacht door de aanwezigen gevolgd werd, deed een luid applaus weerklinken. Hierna werd aan de belanghebbenden gelegenheid gegeven op eenige punten nader in te gaan en hun meening'uit te spreken. De eerste debater was de heer de Waard uit Werkendam, die vooral zijn aandacht wijdt aan de Biesbosch, Hij vraagt hoe de heer Bongaerts denkt over de afsluiting van het Spijkerboor en de beteugeling van den stroom in het Gat van den Visscher. Verder acht hij het zeer bezwaarlijk de Biesbosch in waterschappen te gaan verdeelen. Hij heeft reeds vroeger ondervonden welke moeilijkheden hiermee gepaard gaan. De Biesbosch kan in dit opzicht niet met reeds bedijkte gronden worden vergeleken. Ook vraagt spr. een opheldering betreffende de voorschieting der kosten door de provincie. Hierna komt de burgemeester van Waspik aan het woord. Hij zegt dat het voor zijn gemeente een zeer be langrijke kwestie is De haven verkeert in een zeer slechten toestand, en de kosten van uitbaggering zijn niet in vergelijking met de voordeelen die dit oplevert. Ook voor de in cultuur gebrachte gronden zal het een zeer joede verbetering zijn. Hierna komt het woord aan den ïeer Bogaerts uit Werkendam. Deze is het niet eens met Ir. Bongaerts, wat setreft de dichtslibbing in de Bies bosch. Hij dringt er vooral op aan om ook voor deze streek de gelijk berechtigdheid te betrachten. Namens de Schippersvereniging Schuttevaer" wijst de heer Jansen op den onhoudbaren toestand in de Lang- straatsche havens. Dit heeft op de vrachtprijzen naar een industriecentrum als Waalwijk een slechte invloed. Hij vraagt of de reeds vroeger gebouwde schutsluis bij event, afsluiting van het Oude Maasje nog voldoende zou zijn voor de scheepvaart, en hoopt dat bij het werk de belangen der scheepvaart behartigd zullen worden. Hierna antwoordt de heer Bongaerts I de verschillende sprekers. Op de vraag van den heer de Waard betreffende de afsluiting van het Spij kerboor, antwoordt spr. dat dit zou kunnen geschieden door de reeds vroeger ontworpen schutsluis. De belangen der scheepvaart naar Nieu- wendijk en de Boven—Biesbosch zullen hierbij in aanmerking genomen worden. De beteugeling van het Gat van de Visscher denkt spr. zich door twee dammen, van de oevers af uitgebouwd, waardoor dus een nauwere opening voor watertoevoer wordt open gelaten. Wat betreft de indeeling in water schappen, zegt spr. dat deze water schappen dan nog niet direct ingedijkte gebieden behoeven te zijn, doch dat zij slechts voor de organisatie noodig zijn. Om het Rijksbureau voor Ontwate ring een onderzoek te laten instellen, daar is spr. niet voor. Dit instituut is meer voor landbouwkundige aange legenheden. De heer Smits, voorzitter van het waterschap „de Beneden Donge", geeft in heftige bewoordingen uiting aan zijn gevoelens betreffende de gelijkberechtigdheid. Hij wij3t op hei feit dat zijn waterschap de Donge niet bij den mond, maar bij de Hille heeft afgesloten, alleen om de gevolgen die het anders zou hebben gehad op de waterstand in Spijkerboor en Oude Maasje. Hierna voeren nog het woord de heeren Branderhorst, Mr. Loeff. Jansen en Smits. Tevens brengen nog ver schillende aanwezigen dank aan den heer Ir. Bongaerts voor zijn heldere uiteenzetting. De vergadering besluit op voorstel van den voorzitter het initiatief voor loopig aan de K. v. K. te laten. Nadat de voorzitter den heer Bon gaerts nogmaals bedankt heeft, sluit hij deze aangename bijeenkomst, waar door velen hebben getoond iets voor de zaak over te hebben, wat op zichzelf al een waarborg is voor het welslagen der plannen. BINNENLAND. Opbrengst der Emmabloem collecte. De netto opbrengst der Emmabloem collecte heeft dit jaar f 186,710 23 be dragen tegen f 154 065.21 in 1929. De gemiddelde ójlórengst der bloempjes was 12.87 cent (v. j. 11.63 cent) R K. Volkspartij. Op het Zaterdag te Utrecht gehouden buitengewoon huishoudelijk congres van de R K. Volkspartij werd tot voor zitter gekozen C. B. Wesseling uit Den Haag, die in een rede opmerkte, dat de Volkspartij vol vertrouwen de toe- komst tegemoet gaat. Nooit was vol gens hem de tijd zóó gunstig als thans, nu alom in de Katholieke kringen de democratische elementen zich gaan verzetten tegen de conservatieve leiding en onoprechte politiek van de R.k! Staatspartij. Koninklijk bezoek aan Oostelijk Zeeuwsch Vlaanderen. Van officieuse zijde wordt gemeld, dat het bezoek van de koninklijke fa milie aan Zeeuwsch Vlaanderen Oos telijk deel, zich voornamelijk zal richten tot die gemeenten, welke vorige malen nog niet werden bezocht. De tocht zal ais volgt worden gere geld wijzigingen zijn nog mogelijk. De koninklijke familie zal via Vlake per provinciale boot reeds vroeg in den voormiddag van 16 Augustus Ter- neuzen bereiken. Van hieruit wordt per auto de volgende route afgelegd Axel, Zuiddorpe, Westdorpe, Sas van Gent, Philippine, Hoek en terug naar Neuzen. Van Terneuzen begeeft het gezel schap zich per boot naar Walsoorden, van waaruit Kloosterzande, Graauw, Clinge, Sint Jansteen, Koewacht en Hulst worden bezocht. Begrafenis Nap de la Mar. Maandagmorgen is de ook in onze plaats zoo bekende acteur Nap de la Mar ter aarde besteld. De begrafenis vond plaats vanuit den Stadsschouw burg, waar de chapalle ardente was ingericht. Vele vooraanstaande perso- nen uit de tooneelwereld kwamen hier den laatsten groet aan den overledene brengen. De heer Louis de Bree dankte na mens de familie. Op den weg naar de begraafplaats en ook op „Zorgvliet" zelf waren zeer veel belangstellenden. GEMENGD NIEUWS, Auto ongelukken Zondagmiddag om twee uur heeft te Leeuwarden op den rijksstraatweg ter hoogte van den weg naar Weidum een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Omtreeks dien tijd reed daar den heer Bautuma, leeraar aan de Ambachts school te Leeuwarden, met zijn auto op weg naar de zeilwedstrijden te Grauw. Terzelfder tijd kwam de heer Dijkstra, café—houder, wonende te Roordahuizen, met zijn motor, op de duo waarop zijn vrouw had plaats genomen, van den Weidummerweg gereden. Er had een botsing plaats, waarbij de motorrijder en diens vrouw over den weg werden geslingerd. De duo rijdster, mevrouw Dijkstra werd dood opgenomen. De heer Dijkstra werd in ernstigea toestand naar het Diaconessen-ziekenhuis te Leeuwarden overgebracht. Hem was de borstkas ingedrukt. De burgemeester van Leeuwarden, alsmede de gemeentepolitie waren onmiddellijk op het terrein van het ongeluk aanwezig. De oorzaak en de omstandigheden van het ongeluk konden nog niet worden vastgesteld, omdat de heer Bautuma in zoo'n zenuwachtigen toestand verkeerde, dat hij niet kon worden gehoord. De motor werd geheel vernield. De auto werd licht beschadigd. Op de St. Annastraat te Nijmegen ter hoogte van de van Peltlaan is Zondagmiddag omstreeks één uur een auto waarin 5 personen gezeten waren tegen een boom geredenalle vij inzittenden liepen verwondingen op. Deze auto werd bestuurd door de dochter van Dr. S. uit Gennep wier vader naast haar had plaatsgenomen Achter in den auto bevonden zich de overige drie leden van het gezelschap. De auto reed met vrij groote snel heid aan de rechterzijde van den weg toen de bestuurder Mej. S, waarschijn lijk de macht over het stuur is kwijt geraakt; hoe het ook zij de wagen schoot van rechts naar den linkerkant van den weg, kwam daar in botsing met een lantaarnpaal die tengevolge hiervan in drie stukken brak, botste vervolgens tegen een boom om daar na in een greppel terzijde van den weg neer te^komen. Alle 5 inzittenden liepen verwondingen op. Dr. S. en diens dochter bleken er het ernstigst aan toe te zijn, Dr. Frenken was onmiddellijk ter plaatse en verleende de eerste hulp. Dr. S en mej. S. werden hierna per zieken, auto naar het Wilhelminaziekenhuis overgebracht. Beider toestand was gisterenavond redelijk te noemen. De 2 andere gewonden konden na voor loopig verbonden te zijn hun weg vervolgen. De auto werd zwaar ge havend. oksels en voeten behandele men met Purolpoeder. Dit is het meest afdoende middel daarvoor. Het kost 45 en 60 ct. per bus en is everals Purol, verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. Noodlottige twist na een feestje. Toen In den nacht van Zondag op Maandag de 20-jarige mijnwerker K te Nieuwenhagen in gezelschap van eenige personen van een feestje huis waarts keerde, kreeg hij ruzie met den mijnwerker H. Laatstgenoemde bracht K. eenige messteken aan hoofd en hals toe. De aangevallene zakte op het trottoir aan de Kerkstraat ineen en bleek onmiddellijk te zijn overleden. Zijn iijk werd per brancard naar het lijkenhuis te Nieuwenhagen vervoerd Maandagmorgen arriveerde 't parket uit Maastricht om een onderzoek in te stellen. De dader is gearresteerd. Omtrent het gebeurde wordt ons nader gemeld, dat tusschen beide jonge lieden reeds in de feestzaal, waar een 25-jarig lidmaatschap werd gevierd, oneenigheid was ontstaan over een meisje. Niemand was -er op verdacht, dat de twist zulk een noodlottig einde zou nemen. Het slachtoffer werd ge wond aan het achterhoofd, het gelaat en fn de rechterborst, terwijl mede zijn halsslagader doorgesneden werd. De dader werd ter plaatse gearresteerd. Hij slaat niet ongunstig bekend Men denkt dat hij onder den invloed van sterken drank gehandeld heeft. Bij het zwemmen verdronken. Zondagavond is de 17-jarige F. J, H. te Maastricht bij het zwemmen verdronken. Met een tweetal vrienden begaf H. zich bij Borgharen in de Maas. Plotseling zonk hij in de diepte en zag men hem niet meer terug pogingen om den jongen op 't droge te halen, hadden geen resultaat. Te Zeijeveld In de gemeente Vries is het 7 jarig jongetje van den arbeider A. N. bij het baden verdron ken. Zondagmorgen 10 uur is bij het zwemmen in de zwem- en badinrich ting te Denekamp verdronken de heer C. Fr. uit Amsterdam. De bouw van de grootste ananas- fabriek Ier wereld te Honolulu, die jaarlijks 175,000 000 blikken ananas zal kunnen produceeren, nadert zijn voltooiing. De nieuwe fabriek, die werd ge bouwd teneinde aan de steeds stijgende vraag naar geconserveerde ananas te kunnen voldoen, zal per jaar 250 000 ton vruchten verbruiken. Er zullen dagelijks meer dan 500 000 blikken gevuld moeten worden, waarvoor per jaar meer dan 14,000 ton tin noodig zal zijn. Deze industrie, die 30 jaar geleden werd begonnen, is thans een van de voornaamste bronnen van Honolulu's rijkdom geworden. Te Murrajrbay in Quebec reed een auto in een scherpe bocht hals over kop in de St. Lourens. De chauf. feur van een volgenden auto zag het ongeluk en versnelde zijn vaart om hulp te gaan bieden, met het nood. loitig gevolg, dat ook zijn auto in de rivier stortte. Vijf van de zeven inzit] tenden van den tweeden auto zijn verdronken, terwijl de menschen uit den eersten auto ailen veilig den oever wisten te bareiken. Zooais gewoonlijk heeft de Amerikaansche onafhankelpheidsdag ook dit jaar weer talrijke slachtoffers geeischt, zoowel door het ontploffen van vuurwerk als door auto-ongeluk, ken, terwijl ook velen bij het baden verdronken zijn. Te New York alleen zijn 20 slacht offers te betreuren, terwijl het totale aantal slachtoffers voor de geheele V. S. rufm 200 bedraagt. Het juiste aantal gewonden is nog niet bekend. Doodelijk ongeluk op de Elndhovensche Kermis. Op de Eindhovensche kermis heeft Zondagavond, omstreeks kwart voor elf een doodelijk ongeval plaats gehad. Er heerschte in 't hippodroom te Woensel een levendige drukte. Onder de bezoekers bevond zich ook een 23-jarige Joh. C. A. v. d. Riet, wonende Woenselsche straat 30 A te Woensel. Deze zou ook een ritje maken. Hij stapte in de arenainmiddels haalde een der kermisgasten een paard naar vorenv. d. R. liep er achter en moet platseling een trap gekregen hebben. Hij was althans op slag dood. Zijn lijk is naar het lijkenhuis overgebracht. Op last van de politie is het hippo droom gesloten. Familieleden, die eveneens in hef hippodroom waren, verklaarden gezien te hebben, dat v. d. R, een of meer trappen van een paard kreeg. Blank en Zwart. Te Emelle in Alabama heeft een twist tusschen een neger en een blanke geieid tot een relletje, waarbij een blanke door een revolverschot is af gemaakt. Drie negers, die aan het relletje hadden meegedaan, vluchtten het huis van een anderen neger bin. nen, dat daarop door een menigte blanken werd aangevallen. Er ontstond een vuurgevecht, waarin een blanke en een neger sneuvelden. Daarop be stormden de woedende blanken het huis, namen het in en staken het in brand. Later vond men in de smeu lende puinhoopen de verkoolde lijken van twee negers. Een andere neger viel den blanken in handen, die hem ophingen aan een boom. Er hadden nog telkens kloppartijen tusschen blanken en zwarten plaats, zonder dat het tot nieuw bloedver gieten kwam. Vliegmachine met drie inzittenden verbrand. Baron de Precourt, een bekend be oefenaar en bevorderaar van de vlieg sport, die aan een vliegdemonstraiie te Viilaconbiay in Auvergne deelnam, is met zijn vliegtuig neergestort. Toen de machine den grond bereikte, vloog zij in brand, waardoor de be stuurder en zijn twee begeleiders, om kwamen. 1 Ernstige Bootongeluk bij Odessa. Een bericht uit Odessa maakt mel ding van een ernstig bootongeluk, waarbij 16 passagiers om het leven zijn gekomen. Toen een reisgezelschap, dat de archeologische opgravingen te Olviopol bij Odessa wilde bezichtigen, aan land zou gaan, sloeg de boot om. De 45 inzittenden geraakten te Water en het gelukte slechts, 29 personen te redden. Overreden en gedood. Gisteravond is het elfjarig zoontje van den landbouwer J. Eouterse te Kruiningen door den auto van den vrachtrijder van Paasse te Kruiningen overreden, doordat hij van de tree plank viel, waarop hij gekropen was zonder dat de chaffeur het wist. De jongen was onmiddellijk dood. De schietpartij in de Valkenboschlaan te 's-Gravenhage. De Duitsche student U., die Vrijdag j.l. is aangehouden in verband met de schietpartij in een woning aan de Valkenboschlaan te 's-Gravenhage, is thans overgebracht naar het huis van bewaring, aldaar. Laat de slachtoffers rustig liggen De Commissaris van politie in de 4de afdeeling, bureau Witte de With- straat te Rotterdam, verzoekt het publiek dringend, indien er 'n onge- luk gebeurt, het slachtoffer rustig te laten liggen en niet op te tillen en weg te dragen om hem bij voorbeeld een huis binnen te dragen. Het i» herhaaldelijk gebeurd, dat de toestand van patiënten door dergelijk ondes kundig vervoer belangrijk is verergerd. Dit verzoek wordt gedaan naar aan leiding van het ongeluk, dat gisteren in de Eerste Middellandstraat te Rotterdam is gebeurd en waarbij de omstanders het slachtoffer, zeer te zijnen nadeele, een winkel hebben binnen gedragen. De Southern Cross. De Southern Cross is ie San Eran- cisco aangekomen. Hiermede heeft Kingsford Smith nu zijn vliegtocht om de wereld volbracht.

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 2