I UI IT Ml Hotel Verwiel, Waalwijk. ieo J. van Well-van Ooormalei Adverleert in dit blad. io cents per uieek hosl oudt Uw taal hoog KERMIS 1930. Jasz-band [5 personen) Eerste Hulp. Overhemden met 2 Boorden. Sokken en Kousen. PUROL tweede blad. SSF In de a s. week zal met iet oog op de jaarlijksche vacantie m ons personeel ons blad slechts éénmaal verschijnen lantoren en Drukkerij Zaterdagmiddag 12 Juli g uur tot Dinsdagavond 15 Juli. 5 uur. Zaterdagmiddag vanaf 1 uur 'Uk, Heden So. 55. Woensdag 9 Juli '30. 52e Jrg. Nederlanders, Wtlt b'j uw bezoeken aan het laamsch gedeelte van België, In het «zonder aan Antwerpen en Brussel, j uitsluitend van de Nederlandsche aaS bedienen. 0oet dit uit eerbied voor u zelf, voor uw volk, voor uw land uit liefde Vo0r uw eigen taal, die ook de taai Vlamingen is. Het Algemeen Nederlandsch Verbond. tengevolge van tuberculose. Aan kanker en andere Maligne tumoren stierven 55. aan longontsteking 39 personen, 17 kinderen beneden 2 jaar stierven aan gastro enteritis, een cijfer dat vooral in vergelijking met vroegere jaren, zeer gunstig genoemd mag worden. Sterftetabel van kinderen beneden het jaar. Gemeenten. Aantal Aantal over- geboorten. ledenen bene den het jaar exclusief de levenloos aan- gegevenen. 1927 1928 1929 wf Denkt tijdig aan uwe Kermis-advertentie. KERMI' :n wel Vrijdag 18 Juli a.s. Advertenties en berichten literlijk tot 9 UUr voormiddag. jjer Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen en van dit blad lullen gesloten zijn vanaf De overige dagen des avonds Raamsdonk Waspik Dussen 's-Gravemoer Waalwijk Sprang-Capelle Loonopzand Dongen 1927 1928 1929 227 242 220 82 101 71 108 97 107 27 29 32 263 252 282 105 103 116 271 301 304 238 249 229 19 20 20 3 12 3 7 7 4 2 22 17 15 5 5 6 19 15 18 18 Soubrette-D uo. 1 Loop der bevolking. De loop der bevolking le halfjaar 1930 der gemeente Waalwijk is als volgt 1 Jan. 1930 4897 m. en 4826 vr., totaal 9723 1 Juli 1931 4970 m. en 4882 vr., totaal 9852. In 't eerste halfjaar 1930 vermeer derde dus l\et aantal met 129 ingeze tenen en het geheele jaar 1929 nam het slechts met 71 toe. P. T. 7. Personeel. De prijsverloting had den volgenden uitslag le prlis Aurora, Dongen. 2e prijs Ons Genoegen, Tilburg. 3e prijs Aurora, Breda. 4e prijs Moed en Volharding, Uden- hout. Ook de overige vereenigingen kregen geldprijzen. Het ging er zeer prettig naar toe. ii 13 14 Ci. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 8 Juli 1930. Toelatingsexamen R K. Hoogere Handelsschool te Waalwijk. Voor het op 7 en 8 Juli gehouden Idlingsexamen zijn geslaagdC ck, Q. v. d. Griendt. H. v. lersel, v. Loon en O. v. Roessel te Waal- JukF. v. Helsland, A. Klijn, A. balken en J. Teunissen te Kaats- wilvelP. Speeljens te Geertruiden- );rg (yoorw.) en W. de Wijs te Drunen. Examen. f it het Lyceum te 's Bosch zijn bevorderd van de 4e naar de 5e (Gymnasium) Janny Kalis en Mies litienvan de 2e naar de 3e klas ite Huijsman allen te Waalwijk. \0 ct, Examens B;j het j.L Zaterdag te 's Bosch I gehouden examen voor kantoor— stenograaf in de Nederl. Taal slaagde R. van der Sanden alhier met snelheid van 130 lettergrepen per sk,l it, terwijl zij op 13 Juni 1.1. het liipioma typiste behaalde. Zij genoot 2 9t. kar opleiding op het Pensionaat der i ers J.M.J. te Engelen bij's Bosch. Gezondheidscommissie. cle hand van den secretaris, 0>50;.jen heer A. van rersel, verscheen ter 10 ct.waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon '5 ct,'|:-V ft. het 26ste Jaarverlag der Gezondheidscommissie waarvan de zetel is te, Waalwijk, i Ui Wij ontleenen er het volgende aan: I Algemeene beschouwingen. ■ill I Het aantal Inwoners van ons ressort llllH bedroeg qp het einde van het verslag- M,,H' jaar 49320 kgen 48982 in 1928, een vermeerdering dus van slechts 338. MBB'Teiwij! het aantal sterfgevallen door dat van levend—geborenen met 763 .overtroffen werd, wekt deze geringe llvermeerdering geen gunstigen indruk .wat betreft de welvaart in deze streek. Ill In 1929 werden geboren, inclusief de illM levenloos aangegevenen, 1391 kinderen zijnde per lOiO inwoners 28 20 (voor '1 geheet rfjk bedroeg dit cijfer 22 8). net a^tfal sterfgevallen bedroeg 598, lijnti;» 12.15 per L000 inwoners (voor t jetieele rijk 10 7). In 1928 was ijfer 10 59, Mogelijk door de ,/epepidemie, die in het voorjaar van ,929 in verschillende gemeenten in evige mate heerschte ofschoon zij jver het algemeen een goedaardig [arakier had van deze vermeerdering nede oorzaak was. Zeker heeft ook laartoe bijgedragen de grootere sterfte f7 50 n kinderen beneden het jaar, zijnde 1 109 kinderen of 8 per 100 levend geborenen. In vergelijking met vorige jaren moet dit cijfer ongunstig genoemd f4.25. worden. Ziekten. ozen. Qsdurende het verslagjaar kwamen foor 4 gevallen van Febris typhoidea, vaarvèi 2 met doodelijken afloop gevallen van diphterie, waarvan slechts één en 42 gevallen van rood vonk, vaarvan 4 met doodelijken afloop, 5 kinteren stierven aan kinkhoest, terwijl (je influenza 29 slachtoffers eischte, Aan tuberculose der adem- balingsurganen stierven 25 personen, aart btisentuberculose 1, aan andere vormen van tuberculose 9 personen, in hel geheel dus 35 sterfgevallen Peters-Sleeswijk Operette. Zooals wij reeds eerder meldden, zal het bekende operette-gezelschap Pe ters Sleeswijk op Donderdag 17 Vrij dag 18, Zaterdag 19 en Zondag 20 Juli a.s. in de Groote Schouwburgloge staande aan de Mr. van Coothstraat opvoeren de alomberoemde operette Czardasvorstin en Dollarprinses en wel Donderdag 17 en Vrijdag 18 „De Czardasvorstin" en Zaterdag 19 en Zondag 20 Juli „Dollarprinses". Na het overweldigend succes van het vorig jaar met de operette „Walsdroom* waarmede dit gezelschap, dat door den brand van het Paleis voor Volks vlijt te Amsterdam, noodgedwongen op reis moest gaan-, overal de grootste lauweren oogstte en in de groote bladen hoog geprezen werd, heeft de Peters-Sleeswijk Operette voor dit sei zoen de keus laten vallen op de operettes Czardasvorstin (Cabaretprin ses) van Emmerick Kalman en de Dollarprinses van Leo Fall. Peters en Sleeswijk willen, vooral in de provincie, bekend worden. Hun slagzin„Onzen naam zult U leeren, ons werk waardeeren", wijst daarop duidelijk. Zij willen het publiek, dat zoo dikwijls door grootsch aangekon digde voorstellingen, die later bleken minderwaardig te zijn, bedrogen werd, voor zich winnen door het brengen van operette-voorstellingen, die af zijn. Om dit doel te bereiken hebben zij zich alle moeite gegeven en allereerst een keurkorps van bekende operette- arti3ten geengageerd. In de eerste plaats noemen wijMarga Graf, ook in de provincie welbekend, waar zij aan het operettegezelschap van Wijlen George Brauw zich een groote reputatie ver wierf. Marga Graf trad de laatste jaren vooral te Berlijn (Komische Oper) op, doch verklaarde gaarne haar Holiand- sche vrienden nog eens om haar ge- scha?rd te willen zien. Als regisseur is jan het gezelschap verbonden Fr? is Meermans. Voor operette-liefheb be^s in Holland zeker geen onbekende. Frans Meermans was jarenlang operette- regisseur (Amsterdam, den Haag, Ant werpen enzOok de verdere mede werkenden mogen genoemd worden Clairette Hamrné (de „Franzi" uit de „Walsdroom"), Max Dekker tenor van iet operette-gezelschap van Max Gabriël enz. Rose Samethini (de „,Fifl met de groote trom" uit de „Wals droom"), Pierre Boeyen. Cees van Vliet, en onze jongste Hollandsche operette sterSinny Deyers. Het orkest staat onder de alleszins beproefde leiding van James Clement, Kapelmeester van het voormalige Pa leis voor Volksvlijt. De zakelijke leiding is in handen van Bob Peters, voorheen manager der N.V. Louis Bouwmeester Revue. N. V. Italiaansche Opera. enz. De technische staf staat onder RenSlees wijk, welke alle décors ontwierp, die onder zijn toezicht vervolgens op eigen atelier verwaardigd werden, Deze décors zijn tot in de kleinste details verzorgd en een weelde voor de oogen. Ook door de aankleeding en monteering hunner operettes willen Peters Sleeswijk. het publiek voor zich winnen. Eigen lichtinstallaties, schijn werpers, speciale iichttrucs eigen practicabels enz. completeeren de ope rette. Peters Sleeswijk is het eenige Hol landsche Operettegezelschap, dat met volledig materiaal op reis gaat. Hun kosten zijn dan ook enorm. Zij vertrouwen er echter op, dat het Hollandsch publiek hun streven zal waardeeren en kennis nemen van hun werk door hun voorstellingen te be zoeken. Waar in andere steden de Peters- Sleeswijk voorstellingen tot nu toe uitverkocht waren zal ook Waalwijk niet achterblijven en wij twijfelen er niet aan, of het zal Donderdag 17 en Vrijdag 18 Juli bij de „Czardasvorstin" en Zaterdag 19 en Zondag 20 juli bij de „Dollarprinses" storm loopen. Wij raden ieder dringend aan zoo vroeg mogelijk zijn plaatsen te gaan bespre ken, teneinde teleurstellingen te voor komen. ma te zien geven, nog verfraaid door de schitterende decors en lichteffecten. Woensdagmiddag wordt een speciale kinder- en familievoorstelling gegeven. Volkszangdag. Het is een verblijdend teeken te kunnen constateeren, dat de Volks zangdag telken jare meer en meer belangstelling trekthieraan zal het wel gekozen uur en 't prachtige weer 1.1. Zaterdag het zijne wel hebben bijgedragen. 800 kinderen der talrijke lagere scholen in onze plaats, namen begeleid door hun onderwijzers en onderwijze ressen deel aan den zangdag, die onder leiding van den heer J. L v. Kempen uitnemend is geslaagd. De regeling was uitstekend, ieder had direct z'n plaats en toen de harmonie present was, kon men direct beginnen met de afwerking van 't programma, dat be stond uit een achttal aardige liedjes, als daar zijn „Marcheeren", „Klepper klompjes", „De Klok", „Van een Kikkertje" enz. en welke wij in ons nummer van 1.1. Zaterdag hebben afgedrukt. Het was een goede gedachte deze liederen te laten onderbreken door een nummertje van de harmonie „St. Crispijn". De uitvoering der zangnummers liep vlot van stapel, er werd aardig ge zongen, een bewijs van de ambitie der kleinen en niet minder van leider en onderwijzers. Werkelijk we gaan aardig vooruit op dit gebied, er is belangstelling voor bij de jeugd, maar ook bij onderwijzers en ouders. O.i. zou tot slot een nationaal nummertje ook z'n goede uitwerking niet missen. Een woord van lof aan den heer J. L. v. Kempen, z'n medewerkers, de harmonie en niet 't minst aan de jeugd zelf, die zich een kleine versnapering gaarne liet welgevallen. De harmonie zette na de pauze alleen de uitvoering nog verder met een viertal zeer mooie en goed— uitgevoerde nummers. We hebben in ons vorig nummer een verzoek medegedeeld van den Middenstandsbond aan W. B. om de concerten op Zaterdag— inplaats van Zondagavond te geven. Men heeft nu reeds de proef op de som gehad en gezien dat er Zaterdagsavonds heel weinig belangstelling isiets waarvan wij door vroegere proeven reeds over tuigd waren. Aanbesteding. ling voor het zwembad, zal deze uit breiding in een dringende behoefte voorzien. Algemeene Vergadering N. C. B. Gisteren had te Tilburg de alge meene vergadering van den N C. B. plaats. Onder de belangstellenden wa ren o. a. aanwezig de Tweede Kamer leden Fieskens en Vos, Ir. Kakebeen, inspecteur van den landbouw, Mr. J Wintermans, inspecteur van het land bouwonderwijs, Mr. v. Haastert, verte genwoordiger van den Kath. Boeren- en Tuindersbond. Nadat de Voorzitter, de heerC. Moors alle aanwezigen had verwelkomd, sprak hij over den landbouwcrisis. In dit ver band wees hij op de goed geslaagde vergadering van den Kath. Boeren- en Tuindersbond, ter bespreking van deze dringende kwestie. De actie die men bij de regeering gevoerd heeft, heeft reeds, zij het dan ook een bescheiden succes gehad, door de aanneming van het suikerwetje. De Voorzitter drong er op aan dat alle leden een zoo krachtig mogelijke actie moesten voeren, teneinde de sue cessen van den bond nog te vergroo ten en de crisis te boven te komen. Spr. releveerde vervolgens nog het instellen van een studiecommissie voor het vraagstuk van verwerking van stroo in fabrieken, het oprichten van twee landbouwscholen en de stijging van het ledental. Zilveren Jubilê van den Bosschen Diocesanen Mariabond. Het 25—jarig bestaan van den Bosschen Diocesanen Mariabond zal op Woensdag 16 Juli a.s. te 's Bosch feestelijk worden gevierd. Tevens herdenkt op dezen dag de Z.Eerw. heer N. H. J v. Riel, pastoor alhier, het feit dat hij 25 jaar geestelijk adviseur dezer vereeniging is. Het programma der plechtigheden opent met een Pontificale H„ Mis van dankzegging, op te dragen door Z.D.H. Wij hebben de VAN HEUSEN BOORDEN. Variété-voorstellingen Wij vestigen de aandacht op ach. terstaande advertentie van het Variété gezelschap, dat Dinsdag en Woensdag a.s. zal optreden in de Groote Schouw burgloge in de Mr. v. Coothstraat. De verschillende medewerkenden, te veel om op te noemen, zullen ons on getwijfeld een grootsteedse!) program- Bij de gehouden aanbesteding van een dubbel-schuurije bij de midden standswoningen in de St. Antonius- straat, is ingeschreven als volgt: Zw Treffers en Zn., Waalwijk f 730 H. M. Kramer, f 694 Wijnands, f 690 G. Maa3, f 676 Jan Kooien, f 680 M. Kleingeld, f 629 Gegund aan den laagsten inschrijver. Vrijwillige Landstorm. De afd. Besoijen van den Bijz. Vrijw. Landstorm zal haar jaarlijkschen on- derlingen schietwedstrijd houden op Zaterdag 26 Juli, waarbij 10 schitte rende prijzen worden beschikbaar ge steld en bovendien nog 10 prijzen worden verloot. De afd. mag zich in een ongekenden bloei verheugen, het geen wel blijkt uit het feit dat een tiental schutters dit jaar het diploma zullen verwerven als schutters le klas en 2 schutters als scherpschutters kun nen worden bevorderd. Speldjesdag. Op 12 en 13 Juli a.s. zal de afd. Waalwijk van de vereeniging tot be strijding der T.B.C. .Herwonnen Le venskracht" haar jaarlijkschen speld jesdag houden. Nieuw vorderingsdistrict. Naar wij vernemen zal de gemeente Waalwijk vorderingsplaats worden van het nieuw op te richten Vorderings district No. 50 (Waalwijk) betreffende de paardenvordening bij zgn even» tueele tweede mobilisatie. Onder het nieuwe district ressorteeren de ge meenten Waalwijk. Sprang—Capelle, Drunen, 's Gravemoer, Loon-op-Zand, Dongen er. Oud Heusden. D.V.S.V Door de tooneelvereen. D.V.S.V. is in studie genomen „Wat niet sterven kon", tooneelspel in 4 bedrijven van Gerard Nielen, onder leiding van regisseur A. Verhoeven. Zwemsport. Naar wij vernemen bestaan er plannen om het aantal badkamertjes aan de zweminrichting belangrijk uit te breiden. Gezien de steeds stijgende belangstel- Grootestraat 207 Waalwijk, Mgr. A. F. Diepen, Bisschop van Den Bosch, in de St. Jan. Om 11 uur wordt een algemeene vergadering gehouden in de groote zaal van restaurant „Lohengrin". In de groote zaal van het Concert gebouw zal om 3 uur de plechtige ontvangst plaats hebben van Z.D.H, Mgr. A. F. Diepen en de autoriteiten. Deze ontvangst wordt voorafgegaan door een muziekprogramma. Verder wordt de plechtige herden kingsvergadering gehouden, waarbij een feestrede zal worden gehouden door den Z Eerw. Hooggeleerden Heer P. v. Grinsven, professor aan het Groot- Seminarie te Haaren. De Duitsche schoenenindustrie. Verlaging productiekosten. De algemeene vergadering van het Rijksverbond der Duitsche schoenen industrie heeft zich voor verlaging van de productiekosten uitgesproken Om dit doel te bereiken is een ver andering der sociale politiek of een herziening van de tot nu toe gevoerde loonpolitiek noodzakelijk, in hetzelfde tijdperk, waarin de tariefloonen in de Duitsche schoenenindustrie met 9 pCt. zijn gestegen, is het indexcijfer van den groothandel in schoenen gedaald met 16 pCt. W. J. P. van Oppenraaijf. In den ouderdom van bijna 83 jaar is gisteren overleden de heer W. J. P. van Oppenraaij, oud-districtsschool-' opziener, officier in de Orde van Oranje Nassau. Hij was tot voor eenige jaren o.a. bestuurslid van het Provinciaal Genootschap voor Kunsten en Wetenschappen in Noordbrabant. De plechtige Uitvaart heeft Donder dag om 10 uur in de parochiekerk van den H. Joannes te Oisterwijk plaats, waarna de begrafenis op het nieuwe kerkhof aldaar. Zondag 29 Juni '30 hielden de af deelingen s' Hertogenbosch, de Lang straat en Zaitbommel van den Centra- en bond van Ned. Post Telegraaf- en Telefoonpersoneel een protestvergade ring tegen den te langen arbeidsdag van het geheele P. T. T. Personeel. De vergadering was uitstekend be zocht ook uit de omliggende plaatsen waren de C. B. P. T.Ters flink opgeko men. De 2e Bondsvoorzitter voerde het woord en zette op zeer duidelijke wijze het onrecht dat het P. T. T. personeel wordt aangedaan uiteen Je regeering schrijft de arbeiders in het particuliere bedrijf den 8 urigen werkdag voor terwijl zij haar eigen per soneel i'/ï uw laat werken. Met cijfers toont spreker aan dat dit onrecht niet anger bestendigd behoeft te worden waarna met algemeene stemmen on derstaande motie werd aangenomen De werktijden van het P.T,T.-Personeel. De Aldeellngen 's Hertogenbosch, Langstraat en Zaitbommel van den Centralen Bond van Nederl. Post-, Telegraaf- en Telefoonpersoneel (C.B. '.T.T.), in openbare vergadering bijeen te Den Bosch stellen vast, dat sedert 1 Januari 1923 aan het geheele P.T.T personeel een verlenging van den arbeidsduur werd opgelegd, waardoor een extra aandeel (waarvan de noodzakelijkheid naderhand niet door den stand van 's Rijksmiddelen is bevestigd) werd geleverd in de zoogenaamde gezond making van 's Lands financiën Herinneren aan de veel voorko mende vroeg-, late-, nacht-, Zondags en Zaterdagmiddagdiensten, verder aan de zeer beduidende verzwaring en intensiveering van den arbeid door de toenemende rationalisatie wijzen op het feit, dat een gedeelte van het Rijkspersoneel 39 of 42 uur, een ander gedeelte 48 uur en nóg een ander gedeelte waaronder de grootste groepen bij P. T. T. 51 uur per week en langer arbeidt, het geen onverklaarbaar is, wanneer in aanmerking wordt genomen, dat het gedeelte van het rijkspersoneel met de regelmatige dienstverdeeling en een kort dienstraam de minste diensturen verricht, terwijl juist bij de met zeer ongeregelde diensten belaste P.T.T.- ambtenaren, die hun arbeid verrichten in een dienstraam van 15 uur en langer, met dikwijls spitsing in drie gedeelten per dag, een langere dienst- duur is voorgeschreven; geven uiting aan haar groote onvol daanheid over deze ongemotiveerd lange arbeidstijden, die thans reeds ruim zeven jaren door de regeering worden bestendigd verklaren, onder aanbieding van deze samenvatting aan Staten Generaal, Minister van Waterstaat, Directeur- Generaal der P.T.T. en Pers, niet te zullen rusten voor de arbeidstijden van het geheele PT.T.-personeel bedui dend zullen zijn verkort. Om in het gezin aan groot en klein, dadelijk hulp te kunnen verleenen bij Brandwonden en Snijwonden en alle andere Huidverwon dingen, is het zoo veilig thuis altijd bij de hand te hebben een doos of tube Het Gouden Jubllé van Musis Sacrum te Dongen. Zaterdag en Zondag werd het 90 jarig bestaan van de Koninklijke Harmonie Musis Sacrum" te Dongen feestelijk gevierd. De feestelijkheden begonnen Zater dagmiddag met een grooten optocht, waar alle Dongensche zustervereni gingen aan deelnamen. De verschillende feestcomité'» wer den op het raadhuis officieel ontvangen door den burgemeester en den meenteraad. De voorzitter van het hoofdcomité, de heer W. Theunen, hield hier eerst een toespraak, waarna de burgemeester, de Edelachtb. heer Switzar, het jubi leerende corps hulde bracht. Hierna werd de eerewijn aangeboden Op het Geerplein werd de optocht ontbonden en in Musis werden de prijzen voor den optocht uitgereikt De groote, rijk versierde tuin van Musis was 's avonds bij het openings concert van het Kon. Muziekkorps Goulmy Baar zeer druk bezocht. Tijdens dit concert hield de heer W. Theunen zijn feestrede. Aan de beide jubilarissen, de heeren M. en A. van Dongen, werden cadeaux aangeboden. Na het concert trokken velen naar het kermisterrein achter den tuin, waar een gezellige drukte heerschte. 's Zondags om 12 uur had in Musis de olficieeie ontvangst der aan het festival deelnemende vereenigingen plaats. Tot slot van deze ontvangst werd door de jubileerende harmonie een feestconcert gegeven, waarbij o.a. werd gespeeld net Wilhelmus en de feestmarsch van den heer Groot. Des avonds werd in den tuin van Musis het groot festival gehouden, waaraan verschillende zeer bekende corpsen deelnamen. Een bijzondere attractie was het concert der N. K. Harmonie „Vlijt en Volharding" uit Roosendaal. /DRUNEN. De Sint. Lambertusver- eenigtng „Begrafenisfonds" hield Zon dag eene algemeene vergadering. Na opening der vergadering en voorlezing der notulen der vorige ver gadering, die werden goedgekeurd, gaf de voorzitter een nauwkeurig en duidelijk verslag over het afgeloopen boekjaar, waaruit bleek dat het batig saldo bedroeg f 499 99, waardoor de bezittingen der vereeniging zijn ge bracht op f 11920.95'/ï De vereeniging telt 655 leden. Verslag en rekening-balans worden goedgekeurd. Wordt beslotenleden die door vertrek de gemeente verlaten en niet langer wenschen lid te ^lijven, de helft der opgebrachte gelden te betalen, mits zij binnen een half jaar na het vertrek, hiervan kennis geven aan het bestuur. De bode der vereeniging, de heer P. van de Wiel, die gedurende 28 jaren met ijver en trouw deze functie neeft vervuld, vraagt ais zoodanig, wegens zijne hooge jaren, ontslag, zoodat zij die ais bode willen in aan merking komen, zich bij het bestuur kunnen aanmelden. Na de rondvraag, waarvan geen gebruik wordt gemaakt, sluit de voor zitter de vergadering. De Eerste Coöp. Langstraatsche Stoomzuivelfabriek alhier welke met haar producten op de groote wereldtentoonstelling is geweest te Antwerpen, werd aldaar bekroond met de Gouden Medaille. Verwaar een mooie prestatie, waarop de volijverige directeur de heer J. v. Kessei, die tal van jaren de leiding heeft trotsch mag zijn. Wij feliciteeren hem tevens met zijn mooie bekroning, waarop ook Drunen fier kan zijn. \j— Gisterenavond had de publieke verkooping plaats van het Winkelhuis van de familie Willemse alhier, het- welke werd aangekocht voor f 3500 door A. van de Veer. HERPT. Het bestuur van den Lang- straatschen Kruisboogbond te Waalwijk had Zondag j.L een wedstrijd uitge schreven op de banen van „Aldoende ieert men" alhier. De uitslag was als volgt le zestal1 Aldoende leert men, Herpt, 152 p. 2 Rozenjacht, Vlijmen, 146 p. 3 Transvaalsche Boeren, Nieuw- kuijk 145 p. 4 Nooit Gedacht, Waal wijk 142 p. 5 De Eendracht, idem 134 p. 6 De Vriendschap Drunen, 134 p 7 De Heidebloem, Waalwijk 122 p. 8 De jonge Batavieren, Nieuwkuik 103 p. 9 Willem Teil, Kaatsheuvel 103 p. 2e Zestal1 Nooit Gedacht Waalwijk 132 p. 2 De Eendracht Waalwijk, 131 p. 3 Aldoende leert men, Herpt 122 p. 4 De jonge Batavieren, Nieuwkuijk 122 p. 5 De Rozenjacht, Vlijmen 120 p. 6 De Transvaalsche Boeren, Nieuwkuik 119 p, 7 De Eendracht Waalwijk, 113 p. Personeeie prijzenAldoende leert men, Herpt 42 p. Idem idem 41 p. 3 De Eendracht Waalwijk, 40 punten. 's HERTOGENBOSCH. Wegens ver- trek naar Vught heeft jhr. mr. C. M. van Nispen tot Sevenaer bedankt als lid van den gemeenteraad. Zijn opvol ger op da lijst is de heer J. M. M. Thorn (r.k.). SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). Tot kerkvoogd bij de Ned. Herv. Ge meente alhier is in de vacature S. Waerdenburg benoemd de heer G. L. Vos. Dezer dagen kwam het 4-jarig zoontje van G. J. alhier spelenderwijze in een regenput te vallen. Op het hulpgeroep der kinderen kwam dhr, A. V. toegesneld, die de kleine, die reeds bewusteloos was, uit het water haalde. Geneeskundige hulp was spoedig ontboden, die kunstmatige ademhaling toepaste, waardoor het kind weer tot bewustzijn werd gebracht. De werkman S. alhier had dezer dagen het ongeluk een puistje aan zijn arm open te krabben. Na eenigen tijd zwol de arm zoodanig op, dat hij zich Abonneert U op en Adverteert in het eenige blad voor Waalwijk en de Langstraat, dat het nieuws uit plaats en streek zoo uitvoerig mogelijk geeft en dan ook algemeen gelezen wordt. Ieder Waalwijker en Langstrater moet dit blad lezen, dat slechts THE KENTUCKY'S [If

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 5