Nieuws uit Kaatsheuvel. Hel Ifiien van de Dieren, m I BaimelsuoriierinBsn. n. Marktberichten II- Gebruik hiertegen Mijnhardt's Zenuwtabletten w. s. c. F a. A. v. d.Wee-Cools A. E. BreHm aanbesteden s Het bouwen van een Gymnastieklokaal ach ter het gebouw der R.K. H. H. School. Beslek en teekening te ver krijgen bij den Gemeente-Bouw kundige A 15.—, waarvan op den dag der aanbesteding bij ongeschonden inlever.Vrg f 2.-- wordt gerestitueerd H. H. Fakrikanteu en Grossiers. statiige en dubieuse Gratis rechtskundig Advies. IV onder geneeskundige behandeling moest stellen van Dr. V. alhier, die begin van bloedvergiftiging consta teerde. CAPELLE. De heer K van Sighem, onderwijzer te Domburg en als zoo danig benoemd aan de Chr. School aan den Loonschendljk zal op 1 Aug. in functie treden. Onze dorpsgenoot de heer A. Christ, directeur van de Chr. Zang— vereeniging „Halleluja" te Almkerk, hoopt met genoemde vereeniging op 20 Augustus a.s. deel te nemen aan het zang en muziek—concours te Dordrecht. Het vermenigvuldigingscijfer van de Gemeentelijke Inkomstenbelasting is vastgesteld op 1.7. Door bemiddeling der Chr. Oranjevereeniging alhier, zal de fees telijke herdenking van den50stenver jaardag van H, M. de Koningin, die op 1 Sept. e.k. D. V. zal plaats vin den, voorbereid worden door een comité saamgesteld uit de geheele gemeente. Mej. C. Berwald, onderwijzeres aan de Chr. School in de Nieuwstraat alhier en als zoodanig benoemd te Woerden, heeft die benoeming aange nomen en hoopt op 1 October a. s. aldaar in functie te treden. i/ CAPELLE. In de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer P. Faro, is tot voorzitter der plaatselijke afdeeling van den Chr. Bouwvak- arbeidersbond gekozen de heer J. de Jong. De spaarvereeniging „Vele klein tjes maken een grooie", gevestigd in het café van Mej. de Wed. A. v. d. Haart alhier heeft in haar derde vereenigingsjaar f 686.— gespaard. Tot voorzitter en secretaris der Coöperatieve Consumptie- en Productie- vereeniging „Ons Belang" zijn benoemd de heeren H. Boer en J. Blom. De op 9 Augustus e.k. te houden landdag van Ned. Herv. Jongelingsver. zal onder leiding staan van Ds. A. v. Willigen. Ned. Herv. pred. alhier. Het secretariaat wo>dt waargenomen door den heer W. Haverhals. Zondagmiddag reed de heer Smit woonachtig te A.dam, met zijn vrouw en een tweetal familieleden den veer- weg alhier op in de richting A.dam. Inplaats van den hoek linksom te gaan sloeg hij, mede door de onbekendheid met den weg, rechtsom en kwam daar. door in de aldaar liggende vrij diepe sloot terrecht. De inzittenden konden omdat de auto half onder water zat slechts door het portierraampje uit hun netelige positie vrij komen. Behalve een nat pak en den schrik bekwamen zij geen letsel. Spoedig was de kraanwagen van de firma de Graaft Co te Waalwijk present, waardoor onder leiding van diens chef den heer v. d. Meulen, de auto na 21/* uur arbeid op het droge kon worden gebracht. Gezien de moeilijke positie waarin de auto verkeerde is dit voorzeker een prachtige prestatie van deze chef. Nadat de auto opgesleept was en voldoende gerepareerd, kon de A.damsche familie Maandagmiddag de reis huistoe weer aanvaarden. De postduivenvereniging „De Luchtvaart" alhier hield j 1. Zondag gecombineerd met de Kaatsheuvelsche vereeniging „De Getrouwe Duif" een wedvlucht vanuit Lier met den vol genden uitslag: A Schaafstra 1—6—24, A Zwart 2-4-9-15-19-25, D. Groen 3-21 G Vos 5-16-20, G Treffers 7, S. Oerlemans 9—12—13—18, M Mesch 10-22—23, C v d Schans 11, J v Oosterhout 14 en H Spierings 17. Aankomst le duif 12.30.01 en laatste 1.8.32. f A.s. Woensdagavond half acht uur zal in de Ned. Herv. kerk a/d Loonschendljk optreden de heer Vroeg indewei Cand. tot den H. D. te Middelharnis. Gedurende de maand Juni werden ter gemeentesecretarie alhier voorden Vleeschkeuringsdienst aangegeven 24 runderen, 47 varkens en 4 geiten. WASPIK. Van 15 tot en met 17 Augustus zal in het Patronaatsgebouw een Missietentoonstelling worden ge houden. Zondag 1.1. werd door de Har monie „Volksvlijt en Volksvermaak' deelgenomen aan het groot Festival te Dongen. Zondag 1.1. werden op het ter rein der voetbalvereeniging „Brabantia seriewedstrijden gespeeld met den volgenden uitslag: Good—Luck 2 - W SC. 3 4-0; B.V.V. 3—Be Ready 2—0; Veersche Boys—Made 1—0. A.s. Zondag zullen de eindwedstrij den worden gespeeld. RAAMSDONK. Ter gemeentesecretarie ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van H. Fens, om vergunning tot het plaat sen van een electromotor van 2 p. k voor het drijven van een deegmachine Ter inzage ligt nog een lijst van dengenen die gerechtigd zijn in het jaar 1930 hunne stem uit te brengen bij verkiezing van een of meer leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat zete lende te Waalwijk. RAAMSDONKSVEER. Te Raams- donksveer zijn drie gevallen van kinderverlamming geconstateerd. Op de j.l. Zondag te Breda gehouden Intern. Kampioenhondenten toonstelling behaalden de heer J. Bax met zijn Airedale terrier genaamd Queeny en de heer C. A. Simonismet een Saluki genaamd Emir van de Dreef beiden den kampioensprijs. De kinderen van de Theresia- school zullen op Donderdag 17 Juli een uitstapje maken naar .Nijmegen. Kermis. j Kermis 1930 is gepasseerd. Waren Op 9 Juli zullen in deze ge- j de beide eerste dagen wat stiller dan meente bloempjes ten verkoop worden andere jaren. Zaterdag en vooral Zon- aangeboden, waarvan de opbrengst/dag kenmerkte zich door groote komt ten bate der tuberculosebestrij ding. Het verbouwen van een paar woningen aan het Fort toebehoorende aan de Woningbouwver. „Volksbelang" is gegund aan den laagsten inschrij ver L. Spuijbroek voor het bedrag van f 1550,— De heer A. F. Th. M. Kolsteren, slaagde dezer dagen voor het eind examen Gymnasium te Eindhoven. Den geslaagde proficiat. /MADE. Het gemeentebestuur van Delft heeft aan de firma J. v.d. Heuvel alhier opgedragen het maken van twee opritten bij de brug over het Provin ciale kanaal voor de som van f 140.000 DUSSEN. In den nacht van Zondag op Maandag omstreeks half twee brandde de kapitale boerderij van en bewoond door mevr. de wed. van den Koppel, tot den grond toe af. De geheele inboedel, woonhuis en schuur werden vernield. Alleen de garage is blijven staan. Deze boerderij is de grootste en mooiste uit den geheelen omstrek. De oorzaak van den brand is on bekend. DUSSEN. Zondag had in Hotel Heessels de prijsuitreiking plaats van het door de aldaar gevestigde Biljart club uitgeschreven concours. Tevens gaf dien avond de heer Soliën uit Rotterdam een biljart—seance waarvan door velen werkelijk is genoten. Zon der uitzondering waren allen uiterst voldaan over de prijzen, en ook alte deelnemende vereenigingen gaven door enkele woorden hiervan blijk. 't Concours mag dan ook goed ge slaagd heeten. In Hotel Heessels is eene loterij club opgericht. MEEUWEN. Thans is men hier be gonnen met het bouwen van een kerkje uitgaande van de Geref. ge meente, op het weiland van den heer L. van Kooijk, door hem vrijwillig af gestaan voor dit doel. De heer A. Bouman alhier, thans ouderling in de Geref. gemeente te Veen, heeft op zich genomen het slichten eener eigen kerk in onze gemeente. Daar deze menschen ruim 2 uur van Veen ver wijderd zijn, is het voor velen een blij vooruitzicht, binnen korten lijd in onze plaats een eigen kerk te bezitten. GENDEREN. Onze dorpsgenoot J. C. Menken, student aan de Universi teit te Utrecht, slaagde dezer dagen aldaar voor het examen geneeskunde doctoraal (cum laude). DONGEN. Onze vroegere stadsge noot de heer Ant. van Oostrum te Dongen legde met gunstig gevolg het examen af in Spaansche Handelscor respondentte, afgenomen door de Ver eeniging van Leeraren. drukte, zoowel op het kermisterrein als in de café's en dansgelenheden. De matinée's trokken als steeds hun menschen. „Amoenitas" had in eigen kring den heer de Laat uit Tilburg ge- engageerd, die er op zijn bekende ouderwetsche wijze de boel vermaakte. Bel Canto" gaf Vrijdagmorgen een Matinée dat in alle deelen verzorgd was. Zoowel muziek als zang, doch vooral het optreden van den politieken tumorist den heer Jos de Winter viel bijzonder in den smaak. Duidelijk de monstreerde zich dat bij het matinée op Zondagmorgen, toen de zaal de menschen niet kon bevatten. Wat de teer de Winter presteertis iets aparts. Schitterend karakter—humorist met joede voordracht en stem en duide lijke articulatie, onverbeterlijke mimiek, doch geheel vrij van alle gezochte flauwigheid of zelfs de minste dubbel zinnigheid. Z'n force vindt de heer de Winter in zijn politieke satire die steeds sluit aan zijn scène en steeds nslaat als de bliksem. De matinée's van Zaterdag vanEu- thonia en Apollo waren wederom druk bezocht. In Euphonia trad het duo Possemiers en in Apollo het duo ean en Lucie op. Beide tweetallen trad reeds meermalen in onze plaats op, zoodat we vooraf reeds konden veronderstellen, dat er veel belang stelling voor hun optreden zou zijn. ir werd gelegenheid gegeven tot royaien lach en vrooüjke kout. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 8 juli 1930.. Op 't concours te Soesterberg behaalde onze stadgenoot de heer C. Merkx met zijn gem. zangvereeniging „Con Amore" in de 2e afdeeling een len prijs (335 p.) met lof der jury, benevens een eere-prijs. Zaterdagavond gaf de Heusden- sche Fanfare haar 2e zomerconcert op de kiosk. Een dergelijk programma met 9 nummers werd zeldzaam ten gehoore gebracht, zoodat het over- talrijk publiek de avond was dan ook zeldzaam naar hartelust kon profiteeren. Zondag maakte de Heusdensche Pluimveevereeniging per autobus een uitstapje om een kijkje te gaan nemen in Arnhem en omstreken. Na een gezellige tocht keerde men des avonds opgewekt hier terug. Zondagnamiddag had in het R. K. Vereenigingsgebouw een verga dering plaats van den Bond van R.K Kerkkoren „Cantemus Domino" in het Dekenaat Heusden. De bijeenkomst werd geleid door den Z Eerw. heer v. Aken, pastoor te Vlijmen, als voor zitter. Het voorgestelde bondsregle- ment werd goedgekeurd en bovendien besloten den 3en Zondag in October alhier een zangersdag te houden. Hier aan wordt deelgenomen door een zestal kerkkoren. De jongeheer J. Metselaar, leer ling van de R.K. School, deed met succes het toelatingsexamen voor de R.K. Kweekschool voor Onderwijzers te 's Bosch. Van de werf der fa. De Haan en Oerlemans liep met goed gevolg te water het stalen sleepschip„Goc zij met ons", voor rekening van de N.V. Sleepschip. De hoofdafmetingen zijn 80 bij 9.20 bij 2.50 M., terwij het laadvermogen 1320 ton bedraagt Het met salonroef etc. volgens den eisch des tijds ingerichte schip is voorzien van motoren voor het snel heffen der ankers. Tevens werd de kiel gelegd voor een schip eveneens voor Nederlandtche rekening. De muziek was zooals we van onze corpsen gewoon zijn uitstekend. De avondgelegenheden stroomden vooral de beide laatste dagen tjokvol waaronder een massa vreemdelingen Jammer dat in café v. d. A. een troep, hoofdzakelijk Waspikkers, door baldadigheid, dronkenschap en verzet het noodzakelijk maakte dat de politie tusschenbeide kwam en per slot van rekening zich genoodzaakt zag het café te ontruimen en eenige lui te arres teeren. Er vielen eenige harde klappen. Tot ons genoegen mogen we ver melden, dat het uitsluitend vreemde lingen waren, die de orde verstoorden. Werd algemeen verwacht dat Zondag een heihaling zou geven van de Za terdag, het bleef Zondag goddank rustig. Het krachtig optreden der po litie scheen den vechtersbazen respect ingeboezemd te hebben. Beëedigd makelaar. Dinsdag werden de heeren A, en J Frederiks alhier voor de rechtbank in 's Bosch als makelaars in roerende goederen (meubelen en huishoudelijke artikelen) beëedigd In vele gevallen van boedelscheiding, schatting, etc. zal dit een gewenschie uitkomst geven waaraan in onze streek reeds lang behoefte was. Herwonnen Levenskracht. De speldjesverkoop van Herwonnen Levenskracht bracht met kermis in totaal 178 90 g'd. op. Geslaagd. Geslaagd voor het toelatingsexamen R.K. Handelschool Waalwijk F. van Helsland, A. Klijn, A. Schalken en J_ Teunissen, alle leerlingen van de St' Jansschool alhier. SPORT. VOETBAL. WSC- Veteranen contra Roodbroeken (Hedenavond uur). Alhoewel het seizoen met den wed strijd van j.l. Zondag tegen Unitas gesloten is geworden, zoo geldt deze lepaling echter geenszins voor de oude garde van WSC. Juist nu, met de lange zomeravonden- hebben de oud spelers eens gelegenheid hunne stramme spieren wat losser te maken en trachten dan ook hiervan zooveel mogelijk te profiieeren. Om te be- ginnen hebben zij de bekende combi natie „de Roodbroeken" voor heden avond uitgedaagd op het WSC-ierrein en wat in dit seizoen nog niet gelukt s, willen de oud WSC-spelers be proeven, n 1. de Roodbroeken de eerste nederlaag toe te brengen. Wel eene brutale uitdaging, evenwel, wat aan snelheid bij de ouderen zal ont breken, willen zij tactisch vergoeden en hiervan zal het dan tenslotte moeten komen, alhoewel wij toch bevreesd zijn, dat tenslotte de jongere generatie aan het langste eind zal trekken. In ieder geval wacht ons vanavond eene aardige ontmoeting, die wederom de noodige belangstelling zal trekken. In verband met het voorgevallene van enkele weken terug, wordt alleen toegang tot het speelterrein verleend aan houders van een leden- of (nieuwe) donateurskaart, zoo niet, is men een klein entrée verschuldigd. De WSC-veteranen zullen in de volgende samenstelling vanavond uit komen N. N. J. Beerens Jacq Spijkerman Ant. Collard W. Pfaue M. KUjn H. de Ruijter, A. Zeckendorf, H. Vink, jan Kierkx, Jac. Moonen. SPRANG. J.L Maandagavond speelde de voet balvereeniging D V O I een vriend- schappeiijken wedstrijd tegen Sparta 1 te Vrijh -Capelle. Na een goed gespeelden wedstrijd wist DVO met 4—0 te winnen. Donderdagavond speelt DVO II een vriendschappelijken wedstrijd tegen Sparta II. DUIVENSPORT. Algemeene wedvlucht. Op Donderdag 17 Juli houdt de Postduivenvereeniging „De Jeugdige Vliegers" een wedstrijd vanuit Maas tricht. Hieraan kunnen alle liefhebbers van Waalwijk deelnemen. Inleg 25 cent per duif. Poule 5-10-15-20-25-50 cent. Speciaal 10 cent, Scheerweg 5 cent, Koningspoule 25 cent. Verder zullen er nog 3 serie-prijzen vervlogen worden en wel Serie I f 5 00 inleg f 0.25 Serie II f 5 00 inleg f 0.25 Serie III f 5 00 inleg f 0 25 Inkorven Woensdag 16 Juli vm. van half 10 tot half 12 in café v. Heesbeen. HEUSDEN. Zondag hield de postduiven vereeniging „De Reisduif" een wed vlucht met jonge duiven vanuit Ant werpen met den volgenden uitslag G. Sluijmers 1, 2, 4, 5, 6, 7, 9, 13, 14, 20, 21. Fr, Jansen 3,10, 23. Gebr. Verhagen 11, 16, 18, 22. G. Verheij 15, 17, 18. J. v. Tilburg 24. De eerst- aankomende duif werd geconstateerd om 11 uur 50 min. 7 sec. Boekbespreking. Onze Boekentafel zag wederom een pracht van nieuwe jongens- en meisjes boeken van de productieve persen der bekende uitgevers Gebr. Kluitman te Alkmaar. Bibliotheek „Ons Genoegen, en „Bibliotheek in vacantie." Zij wedfjveren in smaakvollen vorm en afwerking met prettigen en goeden inhoud. We noemen er een paar: „Tussie het scheperije", „Uit Puckies jongere dagen", „Annie en Doortje", „Ans en haar tweelingbroer," „'t Geheim van den Kriemersberg", „de Babo-club' e. m. a. Van de onlangs verschenen groofere werken noemen we een zeer mooi meisjesboek „De Vlierkamp van Truida Kok" verder de echte gescaiedkundige jongensboeken „Twee Jonkers" en „Jan van Galen", en zoo zouden wij verder kunnen gaan. Ai deze mooie jongens en meisjes boeken, al deze mooie series zullen onze jonge lezers ook in de a. s vacantie-maanden prettige en genotvolle uurtjes bezorgen. De ondernemende uitgevers van harte succes met deze nieuwe uitgaven. Het leven van de dieren. »Brehm, het leven van de Dieren", in een nieuwe en goed verzorgde bewerking te geven, is een daad die ongetwijfeld algemeehe instemming zal vinden, temeer omdat daardoor aan een sedert jaren bestaande behoefte zal worden tegemoetgekomen. Terwijl namelijk op ander gebied tallooze goede publicaties verschenen bezitten wij in het Nederlandsch geen tot op heden bijgewerkt standaardwerk, dat een uitgebreid overzicht geeft van de dieren onzer aarde met belangrijke mededeelingen over hun omgeving, hun aard en hun leven in den natuurlijken staat. De naam BREHM heeft zulk een wereldvermaardheid verkregen dat het onnoodig is, zijn boeiende en onover troffen beschrijvingen een nadere aan beveling mede te gevendat wij ze U kunnen aanbieden in de welbeken de, tot op de laatste resultaten der wetenschap bijgewerkte editie van Dr. Koch, maakt deze uitgaven tot een belangrijke gebeurtenis. In deze nieuwe uitgave toch is de oorspronkelijke, verhalende vorm van het werk behouden, terwijl daarnevens de resultaten der latere onderzoekingen in de stof zijn verwerkt. Deze bewerking heeft dan ook in Duitschiand een dusdanig succes gehad dat daar in korten tijd ruim 60.000 ex. van het complete werk onder het publiek zijn verspreid. Dit verrassende resultaat is voor ons eene aansporing geworden om voor de Nederlandsche lezers een uiterst zorgvuldige vertaling gereed te doen maken, daar wij zeker weten dat ook hier aan een algemeen dierkundig werk groote behoefte bestaat en deze bwerking van „Brehms Tier- leben" zeker de allerbeste mag heeten die op dit gebied in de laatste 50 jaren is verschenen. In de vijf compres gedrukte deelen van dit werk wordt U binnengeleid in de wonderbare wereld der tallooze diersoorten, die in de wildernissen en de wateren der aarde leven, in den grooten kring der woeste verscheurende dieren en der meestal snelvoetige her kauwers, gij maakt kennis met het kleurige leven der vogels, het stille bestaan der visschen, de sneiglijdende SCHOOLSTRAAT. KAATSHEUVEL Geef haar uwe DRUKWERK ORDERS op en U is verzekerd van goed en billijk werk op ELK gebied. bewegingen der glinsterende slangen en andere reptielen, de veelvormig— bonte wereld van goudglanzende kevers fladderende kapellen en zoovele andere insecten, en ten slotte met het myste- rieuse, vaak halfplantaardige bestaan der lagere zeedieren met fraaie en vreemde vormen, waarvan de eigen aardige levenswijze tot voor enkele jaren geheel onbekend was. Wij zouden zoo kunnen doorgaan en U steeds dieper en dieper kunnen voeren naar den rijkdom dezer mooie, belangwekkende boeken, maar dat is ons aoel niet; koop dit werk en lees het, zet het in Uw boekenkast als een betrouwbare gids waarnaar Uwe handen zich steeds zullen uitstrekken er. verrijk Uw leven door de verdieping uwer kennis. Goede boeken zijn bronnen van kennis en kennis is macht 1 Men kan dit werk bestellen aan 't bureau van dit blad. GEMENGD NIEUWS De ontploffing te Castletord. De ontploffing in de chemicaliën fabriek te Castieiord heeft in de stad zeer groote verwoestingen aangericht, in den gemeenteraad werd medege deeld, dat meer dan driehonderd huizen geheel of gedeeltelijk verwoest zijn. Veie personen zijn dakloos ge worden. Een gedeelte der daklooze bevolking wordt voOrloopig in de ziekenhuizen en het raadhuis onder gebracht. Het aantal dooden bedraagt volgens de laatste berichten dertien. Van de gewonden verkeeren nog zes in levensgevaar. Onmiddellijk na den ramp hebben de autoriteiten de noodige maatregelen voor hulpverleening aan de getroffenen genomen. Er is een dienst ingesteld voor het verstrekken van levensmid delen. In het ziekenhuis zijn twintig gewonden opgenomen. Hetopruimings- werk wordt nog steeds voortgezet. Het tijdsduur record van de vliegers Hunter. Na 23 dagen en één uur onafgebroken in de luent te zijn geweest, zijn de Amerikaansche vliegers, de twee broers Hunter, gisteravond om 23 u. 20 Greenwich-tija op het vliegveld van Cnicago. Skynarboer, geland. De vlie gers hebben met hun vliegtuig Coy oi Chicago het tijdsdtrurrecotd met'tuim 5 dagen verbeterd. De landing -was noodzakelijk geworden door een barst in de olieioevoerpijp. De vliegers verklaarden, dat sederi gisternacht ook de motor van hét vliegtuig „vermoeid" begon te worden ln totaal hebben de vliegers afgelegd 66.360 K.M waarbij zij 223 maal ver binding met een ander vliegtuig hebben gehad voor het innemen van benzine en levensmiddelen. Het andere vlieg tuig, dat de voorraden aanvulde, werd besiuurd door twee andere gebroeders Hunter. De vliegers verbruikten gedurende hun recordvlucht 30 520 liter benzine er. 1600 liter olie. Ongelukken. De 42-jarige mej. B. uit IJmuiden, die op Z.ondag 22 Juni onder Sant poort 'n ongeluk kreeg door 't slippen van een motorfiets waarop zij als duorijdster meereed, is in het St. Antonius ziekenhuis aldaar aan de gevolgen overleden. De heer J. Harhuis Jszn. uit Eindhoven reed Zaterdag met zijn echtgenoote per motor naar Nieuw Buinen. -Ter hoogte van Dieverbrug werd hij door een personenauto aan gereden. Beiden kwamen in de Smil- dervaart terecht. Beide drenkelingen zijn gered. De heer H. had een ge compliceerde beenbreuk, zijn echtge noote een beenwond opgeloopen. Het echtpaar is naar het ziekenhuis te Meppel 'vervoerd. Vanmorgen is langs den weg bij Kwadendamme het lijk gevonden van den landbouwer P. Rijk uit Schore De fiets en het hoofddeksel van het slachtoffer lagen een eind verder In de onmiddellijke nabijheid was 'n boom beschadigd, ook waren duidelijk sporen zichtbaar van automobielen Vermoedelijk is hier sprake van een aanrijding met een auto. oud 31 j. en C. A. de Geus. jd. oud 29 A. Kerst. jm. oud 25 j. en C. H. E wens, jd. oud 19 j. mMj Overlijden. C. Geleijns, echtg. vf M. van den Eeden, oud 47 jaren. A. van der Pluijm, oud 1 jaar. ]0|| J. de Bont, oud 31 jaren. J. C. Fijner jffiBff oud 1 jaar. C. Snijders, echtg. vjjt van den Kieboom, oud 71 jaren# J Stalle, echtg. van A. Boeders, oudlj; ren. BURGERLIJKE STAND. RAAMSDONK. Van 21 Juni tot enjp£t_4 Juli 1130. Geboorten. M. P. z. van H. C. Schip peren-van Schijndel. G. J. z. van G. Weeterings-Kivits. P. A. z. van H. Luij- bregts-van der Pluijm. J. A. H. d. van A. van Steijn-van Strien. P. M. A. z. van C. J. de Jongh-Peters. C. J. M. z. van C. J. de Jong-Peters. D. M. d van P. J. van Schijndel-Zijlmans. M. P d. van A. M. Vermeer-de Ruijter. H. P. d. van A. Verhoeven-Lodewikus. C. G. z van B. G. Tritten-Rollenberg. Huwelijken. C. A. van Dongen, jm. oud 29 j. en P. E. Verschuren, jd. oud 25 j. P. A. van Seeters, jm. oud 31 j. en P. D. Emmen, jd. oud 26 j. P. J. Bosman, jm AGENDA'S. WAALWIJK. Donderdag 8—10 uur, Gymnw voor de leden B G.V. Donderdag 8 uur. Repetitie W,( Gymnastieklokaal. Vrijdagavond 8 uur vergadti I reest—comité Liedertafel Oeicnin| Vei maak, Zaterdagavond geen repetitie dertaiel Oefening en Vermaak. Zondag Volksrnatinée Liedei Oefening en Vermaak. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 8 Juli. Ter veemarkt* heden aangevoerd 212 paarden, 25 vet 232 magere runderen, 670 vette rund 372 vette kalveren, 362 nuchtere kal», 158 schapen of lammei en, 28 biggen, 7 bo. ot geiten, 8 overtoopers. Prijzen per i kilo: koeien 34—9( 50—521 ct., 57—58 ct., ossen 43 ct., ct., 52i—57f ct., stieren 43 ct., 46-, 51—54 ct., kalveren 471—50 ct., 55—! 6567i cent. Prijzen per stuk van mager vee: koeien f230 tot f240, stieren f 145- paarden f 195—285, slaehtpaarden f 17C hitten f90—180, veulens t 90—160, fok tere kalveren f2228, slacht nucht.rt veren f 1518, kalikoeten f225400, pi: f 120 190, vaarzen f 170—240, Diggenflj p. week f 1.76—2.25. Op ue vette markt was de aanvoer koeten en ossen minder. De handel willig en voor de 1ste kwaliteit was de; iets stijver. Een prima spoeltngkoegin, tot 4i cent boven noteering en een oi li cent. Een ervaring en een vertrouwen an 50 jareneen inrichting van den modernen tijd, waarborgenU PRIMA WERK aan BILLIJKEN PRIJS. WAALW1JKSCHE STOOMDRUKKE ANTOON TlELEN. AiiVfiiKlliNTltM. Aan het Bureau van dit blad is de Inteekenirig opengesteld op geneel opnieuw bewerkt door Dr. W. KOCH. Dit prachtwerk verschijnt in 5 compres gedrukte deelen, ge bonden in geheel linnen pracht band enz tegen den prijs van; slechts 13.25 per deel jlus' porto. Het is totaal 2000 blad- jijden, 19x13'/a c.M. mei 318 afbeeldingen. Men teekenl in voor alle 5 deelen. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. bUKübMttSï ER en WET HOUDERS van W AA LWIj K, zuilen op Dinsdag Sla «Juli a.s., des middags 12 uur len raadhuize in het openbaar Wenscht U eene vlugge, zaakkundige en billijke be handeling van Uwe aclltGP1 Wendt U dan in vertrouwen alleen tot de Vennootschap Tuinstraat 46 TILBURG Slapeloos door Zonterhille

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 6