I HEI SERVIEZEHHUIS Fietstochten Marktberichten. Hoeden en Petten H. VERHULST, Waarom zoudt U Langer Lijden? M ARKS-MEEUW SEN aanbesteden EEN VAKMAN Bezoekt onze Toonkamers. triciteitsleidingen, vele hulzen zijn 'eds klaar met hun installaties, terwijl ook aan de hoofdleidingen gewerkt wordt, Men hoopt dat spoedig de zaak U gereedheid zal zijn. NIEUWKUIJK. Zondag j I. was het wederom feest inNieuwkuljk. Ditmaal gold het 't feit, dat de Eerw. Pater Piet van Mierlo, die voor 3 weken geleden te Carthago priester gewijd ^as thans in onze Parochiekerk zijn plechtige eerste H. Mis zou op dragen. Te dezer gelegenheid had zich een buuricommissie gevormd om dit feest zoo luisterrijk mogelijk te herdenken. De woning van den jeugdigen priester had een passende versiering gekregen. Om half tien, toen de familie en de buurt bijeen waren, werd door de jongejuffr. Roestenberg een toespraak gehouden en den Neomist bloemen aangeboden. Vervolgens trok de stoet onder het luiden der klok naar de Kerk. Het hoofdaltaar, alsmede de kerk zelf was voor deze gelegenheid ook zeer smaakvol versierd. Om 10 uur werd door den jeugdigen priester een plechtige solemneele H. Mis opgedragen. Hij werd daarbij ge assisteerd door den ZeerEerw. Heer van Beek, pastoor dezer parochie, als presbyter, door den WelEerw. Heer Kempenaars van de abdij van Heeswijk als diaken, door den WelEerw. Pater Surig van St. Charles te Boxtel als sub-diaken en door den WelEerw. Heer Steures, kapelaan alhier als cere- moniarus. Na het Evangelie beklom de Eerw. Pater Surig den kansel om de feest, zede te houden, Hij memoreerde de waardigheid van het priesterschap en wenschte den Neomist, familie en parochianen van harte geluk met het groote voorrecht. Het Zangkoor zong onder leiding van den Directeur, den heer C. de Qouw, de vierstemmige Mis van Bar Ibelomeus. Na het offertorium werd 't Panus Angelicus gezongen. Na de H. Mis zong het koor ter eere van den Neomist een prachtige priester-cantate van Haag, Na afloop van de H. Mis trok de stoet in dezelfde volgorde huiswaarts alwaar de Neomist door de buurt bij monde van den heer L. van Beurden werd toegesproken en een cadeau aangeboden. Door de buurmeisjes werd hierna een feestlied gezongen Zeer onder den indruk werd door den Neomist een hartelijk woord van dank gebracht. Om half drie werd door den Neomis een plechtig lof gecelebreerd. Aan den feestdisch, die bij den Neomist aan huis gehouden werd, zaten behalve de familie nog vele Eerw. Heeren Geestelijken aan. De receptie was druk bezocht, in den namiddag om 7 uur arriveerde de harmonie „De Eendracht" en de Liedertafel „Oefening baart Kunst" voor het brengen van serenades. Namens deze vereenigingen werd den Neomist uit naam der harmonie toegesproken door den heer A. van den Brand en uit naam der iiedertafe door den heer van den Broek, Burge meester dezer gemeente, waarvoor de Neomist hartelijk dankzegde. CAPELLE. Het aantal sollicitanten voor de vacante betrekking van onder wijzeres aan de Bijzondere lagere school aan de Nieuwstraat alhier be droeg twee. Door de bakkers in deze ge meente is de broodprijs, nu de Coöperatieve bakkerij in bedrijf is andermaal met een cent per brood verminderd. Mej. D. voor de Poorte heeft haar benoeming tot onderwijzeres aan de Chr. school te Langerak (Z.H aangenomen. In verband met de oprichting eener voetbalclub zal a s. Zaterdag. 19 dezer des nam. 4 uur in het café van Mej. de weduwe A. v. d Haart aan de Nieuwevaart een vergadering piaats hebben, waarop zij, die wer kend lid der vereeniging wenschen te worden, zich kunnen opgeven. Bij het vorige gehouden over gangsexamen aan het stedelijk Gym nasium te 's-Hertogenbosch slaagden om, uit deze gemeente voor de 6e klasse 1. Kohier en voor de 2e klasse W. Heymans. Beroepen tot predikant bij de Ned. Herv. gem. a/d Loonschendij Ds. Vroegindewey uit Middelharnis. P. j. de Rooy te Vrijhoeve- Capelle heeft met gunstig gevolg he toelatings examen aan de Kweekschoo! 'e 's Hertogenbosch afgelegd. RAAMSDONK. Door de Rijkspolitie zHn alhier drie vreemdelingen (Quitschers) aangehouden, die zonder middelen van bestaan waren en wier Papieren niet in orde bleken te zijn. 21] zjjn te Geertruidenberg op de boot gazet en naar Rotterdam getranspor teerd. De processie naar Kev#laar ver 'fekt 3 Augustus a.s. Aan J. van Dongen der lichting J930 is voor een jaar vrijstelling ver eend wegens kostwinnerscnap. In de woning van L. aan de Jmianalaan ontstond Dinsdagmorgen omstreeks half negen brand. De buren. d|e door den rook opmerkzaam werden smaakt, kwamen direct toegeschoten en met behulp van emmers water wist men het brandje te blusschen. De schade is gering. Het Doorzitten bij Wielrijden, een door de zon verbrande Huid, Schrijnen en Smetten verzacht en geneest men met Doos 30, 60, Tube 80 ct. PUFOL Voor het toelatings-examen tot de Bisschoppelijke Kweekschool te s Hertogenboch slaagde de jongeheer os van Amelsvoort. RAAMSDONKSVEER. In de afge- oopen nachten zijn alhier wederom )ij een zestal kippenhouders de kui kens en kippen vermoord, in totaal ongeveer honderd stuks. Naar men jeweert, zijn het twee honden die het /eer onveilig maken, ze zijn reeds gezien, maar men heeft ze nog niet te pakken kunnen krijgen. Bij het aanbreken van den dag gaan ze op roof uit, en slaan hun slag het meest in de Prins Hendrikstraat, Moleneind, en Julianalaan. - De metselaar S. had het onge- uk op het werk een partij steenen op zijn voet te krijgen, waardoor hij een gapende wonde opliep. Na door Dr. Lips te zijn verbonden, s hij naar zijn woning vervoerd. Tot onderwijzeres aan de N. H. School op het Dorp is met ingang van 14 Juli tijdelijk aangesteld Mej D. C. van Campen, van Sprang Ca pelle. - Maandagmiddag omstreeks half vijf geraakte de elfjarige zoon van H. v. D. uit de Centralestraat, toen hij uit school huiswaarts keerde, in de Wilhelminalaan onder een auto. Hevig bloedend en in bewusteloozen toe stand werd de jongen opgenomen en in een naastbij gelegen woning bin nengedragen. De ijlings geroepen ge neesheer constateerde ernstige ver wondingen aan hoofd en armen. Na verbonden te zijn is hij door den autobestuurder naar het Ziekenhuis alhier overgebracht. Den autobestuur der treft obsoluut geen schuld. Het ongeval is uitsluitend het gevolg van de onvoorzichtigheid van den jongen, daar hij achter aan den auto hing. In den nacht van Zondag op Maandag is bij A.B. alhier een pak bevattende koperen haken ontvreemd De politie heeft de zaak in onder zoek. MEEUWEN. Zaterdagavond as. zal in het café Smits alhier, een openbare vergadering worden belegd door de besturen der Tuinbouwvereenigingen .Excelsior" te Veen en „Land van Altena" te Woudrichem. teneinde een bespreking te houden over „Verkeers wegen in het Land van Heusden en Altena". Op de Baan alhier had Woens dagmiddag een aanrijding plaats tus- schen een vrachtwagen en een luxe auto. Beide wagens werden flink be schadigd. De vrachtauto van R. te Dussen, moest met den kraanwagen van de Graaff en Co. te Waalwijk opgesleept worden naar de garage te Meeuwen. Persoonlijke ongelukken hadden ge lukkig niet plaats. EETHEN. Donderdagmiddag reed de vrachtwagen van J. uit Heusden in de Eethensche Steeg alhier met flinke vaart tegen een boom aan vermoede lijk door het breken van een stuurstang De geheele carrosserie werd ver nield, terwijl een voorwiel gebroken en de assen geheel ontzet waren. In zwaar gehavenden toestand werd den wagen door de reeds even later aanwezig zijnden kraar.wagen van De Graaff en Co. te Waalwijk ter garage opgesleept. Persoonlijke ongevallen hadden niet plaats. Maria P. Kolsteren, v. Loon-op-Zand. Vertrokken: Aaltje Visseher, naar Tilburg. Carolus J. Hamburg, naar Haarlem. Adriana J. G. van Huiten, naar Wate ringen. Petronella Brok, naar Til burg. Mauric L. J. Winkel, naar Hall (B.). Waalwijk, 18 Juli 1930. Eieren 51/2ct. Varkens f 14—f 20. VEILING DRUNEN. Prijsnoteering van 16 Juli 1930. Zwarte Bessen van f 12 30 tot f 12,50 Roode f 980 f 12,10 Witte f 890 Frambozen f16 30 Alles per 100 K G. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboorten: Adriana C. dv. Hendri- kus L. F. Pijnenburg en Arnoldina J Veraa. Adriana M. dv. Willem K. v d. Heuvel en Antonia J. van Engelen Wilhelmina A. dv. Johannes F. v, d. Hoven en Huberdina C. Kerkhof, Johannes P. zv. Martinus v. Ier- sel en Margaretha C. Jonker. Jan L. M. zv. Johannes H. A. M. van Delft en Maria C. de Graaff. Johanna M d.v. Engelbertus van Spaandonk en Antonia M. van Loon. Overleden Goverdina C. de Graaff, 62 j., echtg v. Theodorus P. Kelder. Gertruda W. Isphording, 46 j., echtg. van Hu bertus G. van Boxtel. Frederik W L. Smitshuijsen, 9 jaar. Huwelijks-aangiften: Geene. Gehuwd Wilhelmus Brok 28 jaar, te Dru nen en Cornelia Demmers, 25 j., te Waalwijk. Johannes A. Kooien, 28 j. en Margaretha M. Dumoulin, 27 j. beiden te Waalwijk. Petrus J. Maas 25 j., en Johanna L. Verhoeven, 26 j beiden te Waalwijk. Cornelis H Maas, 27 j. en Bertha Staal, 25 j., bei den te Waalwijk. Gijsbertus H. v. Nimwegen, wed. van Maria F. van Krieken, 27 j. en Johanna H. J. Hoe demakers, 25 j., beiden te Waalwijk Ingekomen: Johannes A. v. d. Ven, van Oister wijk. Dirk de Man, van Zwolle. GEMENGD NIEUWS. Auto-ongeluk bij Doom. Omstreeks vijf uur vanmiddag kwa men de predikanten ds. Jongebreur en ds. Snoek, beiden uit Veenendaal, terug van het zendingsfeest te Rysen- burg, Tusschen Doorn en Driebergen, op den Rijksstraatweg nabij de garage Je Bruin, moest de chauffeur uitwij- sen voor een grooten tourwagen. De wagen, een nieuwe Cadillac, slipte in de tramrails, die daar ter plaatse niet bestraat is, werd eerst tegen een boom aan de eene zijde van den weg geslingerd, en daarna aan de overzijde van den weg. De chauffeur, G Beukhos uit Veenendaal, werd half uit den wagen geslingerd, doch wist het stuur nog vast te houden. J. H. Jansen, eveneens uit Veenendaal, werd uit den auto geslingerd, doch kreeg geen let sel. Het achterste gedeelte van de Cadillac was totaal vernield en de beide pre dikanten, die achterin zaten, waren ernstig gewond. Een dokter van het nabijgelegen sanatorium Dennenoord verleende de eerste hulp en spoedig waren andere geneesheeren mede aan wezig. Ds. Snoek bleek ernstige vleeschwonden en eenige gebroken ribben te hebben. Per ziekenauto werd lij naar Veenendaal overgebracht. Ds. Jongebreur werd met zware hoofd wonden en andere verwondingen op genomen en naar het wijkhuis te Doorn vervoerd. Zijn toestand is zorgwek kend. Belangengemeenschap Ford en Isotta Fraschini. Reeds eenige malen is het gerucht verspreid, dat Ford de Isotta Fraschini- fabriek had aangekocht, maar steeds werd het bericht tegengesproken. Thans wordt uit Rome gemeld, dat na maan denlange onderhandelingen de Ford Motor Cy en de Isotta Fraschinifabriek een belangengemeenschap hebben gesloten, in hoofdzaak voor den bouw van automobielen en vliegmachines. Ford gaat de Isotta Fraschini lucht vaartmotoren onder licentie bouwen en Isotta zal de Ford vliegmachines in Italië verkoopen. Verder zal de Isottafab.iek de Ford-automobielen voor de Italiaansche markt gaan fabri- ceeren, waartoe 30 procent der onder- deelen uit Detroit zullen komen, ter wijl de rest met behulp van de Ford machinerieën in Italië zelf vervaardigd zullen worden. Vliegveld bij Eindhoven. De Aeroclub te Eindhoven heeft thans van het gemeentebestuur van Best een terrein gehuurd groot 70 H.A dat spoedig als landingsterrein zal worden gereed gemaakt. Het is gele gen rechts van de spoorlijn Eindhoven- Boxtel, nabij het Wilhelminakanaal. Reeds verscheiden personen hebben zich beschikbaar gesteld gratis instruc tie te geven bij het zeilvliegen en straks ook bij het motorvliegen. Zoodra de financiën het zullen gedogen, zal een motorvliegtuig worden aange schaft. Reeds is men overgegaan tot den aankoop van een zeilvltegtuig Ernstige autobotsing. Vrijdagavond omstreeks 9 uur pas seerde naar wij in de Tilb. Crt. lezen de auto van den heer van Lanschot uit Vught, bestuurd door den chauffeur M. Haans, terwijl de zoon van den heer v. L. in den wagen zat, den Bredascheweg te Tilburg. De auto had een groote vaart, toen, blijkbaar voor het passeeren van een ander voertuig geremd moest worden nabij café Weber. Daarbij is de wagen ge slipt en botste met een nog groote vaart tegen een boom links van den weg om vervolgens door den schok naar rechts weer tegen een boom te worden geslingerd. De botsing was zoo hevig, dat het voorgedeelte van den wagen werd ingedrukt en de stuurstang in den wagen afbrak. De chauffeur H.3ans verkeerde in ernstigen toestond en werd door den Geneeskundigen Dienst naar het Gast huis vervoerd, waar een schedelbreuk werd geconstateerd. De jonge W. van Lanschot kreeg een vrij ernstige kaak- fractuurhij werd door zijn moeder, die men spoedig op de hoogte had gebracht, in 'n auto naar Vught terug gebracht. De toestand van den chauffeur laat zich, naar omstandigheden, vrij gunstig aanzien. Auto-ongeluk in de Pyreneeën. De bladen vernemen uit Toulouse, dat den Nederlandschen consul te Malaga, den heer van Duiken, een ernstig auto-ongeluk overkomen is. Met zijn broer, die aan een groot Engelsch blad verbonden is, was hij op weg naar Rotterdam In de Pyre neeën gleed de auto in een ravijn dat 60 M. diep is. De chauffeur kon het meesterschap over het stuur bewaren en een val op den bodem van het ravijn voorkomen. Niettemin deden zij een geweldigen smak. De heer van Julken werd ernstig, maar niet levens gevaarlijk gewond. Zijn broer en de chauffeur kwamen er met talrijke kneuzingen af. Vlieg-ongeval. Op het militair vliegterrein te Soe- sterberg is de reserve sergeant Elout, zoon van de redacteur van 't Handels blad met zijn vliegmachine naar be neden gekomen. Hij was direct een lijk. Nader blpt dat hij op een hoogte van 50 M. uit de machine is gevallen daar hij 40 M, van de machine ge vonden werd. Liefdesdrama. De 22 jarige landarbeider M. Pool, woonachtig te Beemster gedurende eenige jaren, had daarvoor verblijf plaats in Drente. Hij had hier een verhouding aangeknoopt met de 26- jarige G Boos. Den laatsten tijd was er nog al eens oneenigheid tusschen het meisje en den man. Eenmaal had hij gedreigd, dat wanneer zij van hem vandaan zou gaan, hij zich van het leven zou berooven. Gisteravond heeft hij aan dit vree- seiijk voornemen gevolg gegeven. Nadat hel meisje de verloving had verbroken, liep de man de straat op en in een vlaag van wanhoop wierp hij zichjonder een juist passeerenden zwaar beladen vrachtauto. Ernstig ge wond werd hij opgenomen en kort daarop is het slachtoffer overleden. Kinderverlamming. Gisteren is te Gouda kinderverlam ming geconstateerd bij eén jongen van 14 jaar. Het aantal gevallen is hiermee tot 31 gestegen. Het sterftecijfer ver anderde nieter zijn in totaal vijf patiënten gestorven. Een man gedood. Gisteravond is onder de gemeente Kedichem de 50-jarige landarbeider Verhoeven, wonende te Arkel, door den bliksem getroffen en gedood. De man was gehuwd en vader van vijf kinderen. Auto—ongeluk. Gisterennacht te ruim l'/a «ui1 reed een luxe—auto uit Veghel terugkeerend van de kermis te Asten nabij de fa brieken der firma J. A. Carp te Hel mond in het kanaal De Zuidwillems vaart. De 4 inzittende heeren wisten zich gelukkig zelf uit hun benarde positie te redden, Een hunner liep daarbij zware verwondingen aan zijn hand op. Een andere auto, waarmee de gewonde naar een geneesheer al hier zou worden vervoerd reed echter in de diepe bermsloot aan de overzijde van den weg. Dit ongeluk liep nogal goed af. Beide auto's zijn door een takelwagen uit het water gehaald. De auto uit Veghel was zwaar beschadigd. VOOR HANDEL EN INDUSTRIE. ONTVANGEN NIEUWE COLLECTIE Chique modellen. HEMDEN, tevens met afknoopbare Manchetten, (HEMDEN, óók naar maat). Heerenmodemagazijn. Markt 5. DEN BOSCH. Telefoon 841. KERKNIEUWS. Z D.H. Mgr. P. Hopmans Huisprelaat van Z, H. den Paus, Assistent-Bisschop bij den Pauselijken Troon. Bij Pauselijke beschikking van 17 Juui is Z.D.H. Mgr. P. Hopmans, Bis schop van Breda, benoemd tot Huis- prelaat van Zijne Heiligheid, Assistent Bisschop bij den Pauselijken Troon. Nationale Bedevaart naar Lourdes. De vier treinen met Nederlandsche pelgrims zijn gisteren te Lourdes op tijd aangekomen. Alle zieken hebben zich goed gehouden en geen last van de reis ondervonden. We treffen zeer mooi weer. De pelgrims zijn zeer tevreden over de reis. ADVERTENTIëN. BURGEMEESTER en WET- HOUDERS van W A A L W IJ K, zullen op Dinsdag 22 Juli a.s., des middags 12 uur ten raadhuize in het openbaar Het bouwen van een Gymnastieklokaal ach ter het gebouw der R.K. H. H. School. Bestek en teekening te ver krijgen bij den Gemeente-Bouw kundige a 15.—, waarvan op den dag der aanbesteding bij ongeschonden inlevering f 2. wordt gerestitueerd. Krabben en wrijven maakt 't jeuken erger. Oe beschadigt de huid en kunt 's nachts niet slapen. Koop een flacon d.d.d- De eerste druppels doen de jeuk reeds be daren en bezorgen U een rustigen slaap. D.D.D. brengt altijd verlichting, omdat het diep in de poriën dringt en daar de ziektekiemen doodt. Het is geen vet tige zalf, maar een heldere vloeistof. Ekzeem, uitslag en andere huidaan doeningen wijken spoedig voor D.D.D. Koop nog heden een flacon van f 0.75 of f 2.50 bij Uw Apotheker of Drogist. 85» fff» ondersteunt de heilzame werking der D.D.D.-Vloei- A KeP stof en houdt de huid eezond. f 1.— per stuk. B 1 Ministerie van Koloniën. Commissariaat voor Indische Zaken. Voor de MACHINALE SCHOENMAKERIJ In de Strafgevangenis te Jogjakarta'(Ned Indië) wordt gevraagd die een behoorlijke opleiding in het schoenmakersvak H heeft genoten en geruimen tijd practisch werkzaam is geweest in een schoenfabriek. Gegadigden moeten volkomen op de hoogte zijn van de moderne schoenmakersmachines en in staat om ver schillende soorten van schoeisel te ontwerpen en de kostprijzen te berekenen. Maandelijksche bezoldiging f250.— tot f550 naar gelang van practische ervaring kunnen al dadelijk één of meer verhoogingen worden toegekend. Boven de bezoldiging wordt jaarlijks een aandeel genoten In de eventueele netto opbrengst van het ambachtswerk, ten bedrage van ten hoogste tweemaal de gemiddelde maan delijksche bezoldiging gedurende het boekjaar genoten. Nadere bijzonderheden bevat de Nederlandsche Staats courant van 14 Juli 1930 No. 134. 44935 Sollicitaties (ongezegeld) vóór I Augustus a.s te richten aan het Commissariaat bovenvermeld (Afdeeling B, Eerste Bureau), alwaar tevens inlichtingen zijn te bekomen. GROOTESTRAAT 200, Naast de Witte Bioscoop, W A AL W IJK. Ontvangen: Ruime keuze Luxe—artikelen. Groote verscheidenheid in: Eet—, Koifie-, Thee— en Ontbijtserviezen. Drinkserviezen Sola-ztlver. Religieuse Beelden enz, 43605 Beleefd aanbevelend.

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 7