IIKBHIttUfM m Lmor-Bioscoop. Elke koester heeft ABDIJSIROOP noodig Zaterdag en Zondag I No. 58. Woensdag 23 Juli '30. 52e Jrg. TWEEDE BLAD PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 22 Juli 1930. Gemeenteraadsvergadering. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Waalwijk, te houden op Vrijdag 25 Juli 1930, des namiddags 7 uur ten raadhuize. Aan de orde: 1. ingekomen stukken. a. Van het Centraal Bureau voor Verificatie enz. der Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten, 's Graven- hage. Verslag omtrent gehouden con trole van kas en administratie van den gemeente—ontvanger. b. Aisvoor van'de administratie der Licht— en Waterleidingbedrijven, van het Woningbedrijf en van de Gemeente werken. c. Aisvoor van de jaarstukken der Licht— en Waterleidingbedrijven. d. Procesverbaal van kasopneming bij den gemeenteontvanger, gehouden op 18 Juli 1930. e. Van de Diocesane Federatie Wit—Gele Kruis. Verslag over 1929. f. Van de Gezondheidscommissie alhier. Verslag over 1929. 2. Voorstel tot wijziging der ver ordening op de heffing van schoolgeld voor gewoon L. O. en voor U. L O. (Aangehouden in de vorige vergadering,) 3. Aanbieding gemeenterekening en bedrijfsreketiingen 1929. Kermis. De kermis heeft zich ook de volgende dagen, ondanks 't slechte weer, geken merkt door een overdruk bezoekvooral Vrijdag en ook Zaterdagnamiddag was 't er weer overal vol. Zondag met mooi weer, spande de kroon der geheeie week. Men is over 't geheel genomen, zoowel onze inwoners als de kermis exploitanten, zeer tevreden, beter dan de laatste jaren het geval is geweest Zondagmorgen heeft het matinée van .Onderling Kunstgenot" een overvolle zaal getrokken, de bezoekers zaten en stonden opgepropt. Het programma gaf veel variatie, tooneel, zang, voor dracht, zoodat het publiek zich kostelijk amuseerde en deze geheeie uitvoering heeit er weer toe bijgedragen, de laatste Zondag der kermis te bestempelen ais de dag van „Onderling Kunstgenoi". De café's met strijkjes e d., de Witte Bioscoop, dansgelegenheden had den niet over gebrek aan belangsteliing Ie klagen. Zaterdag en Zondag ging in de Schouwburgloge de operette „Dollar- prinses". Zaterdag was de zaal geheel bezet, Zondag was het veel minder. De uitvoering stond in eik opzicht op zeer noog peil; voor bijzonderheden ver wijzen wij naar achterstaande recensie. Aangenaam was de mededeeling dat de heer Peters in den a.s. winter met dit gezelschap eens terug komt in Musis. Ons wacht dus iets zeer moois In het a.s. seizoen. En hiermee nemen we afscheid van de kermis 1930, die wat drukte, opge wektheid en prettige feestviering be treft vele voorgangsters in den schaduw stelt. Zooals wij zeiden, is alles over het geheel prettig en goed verloopen. Er is weinig gebeurdwaar de politie al eens moest ingrijpen, deed zij dat zeer tactisch en beleidvol, zooals wij dat van haar gewoon zijn. Onze gemeente politie met inspecteur Hoeben aan 't hooid, maréchausseé en rijksveldwacht daarvoor gaarne onze hulde, 't Zijn voor hen lange en vermoeiende dagen zeer zeker. We lazen elders de volgende poëti sche en geheimzinnige ontboezeming over het verloop onzer kermis, dat we ook onze lezers niet willen onthouden „Kalm heeft het spel der volks „vermakelijkheid zich voltrokken, „zooals het wel was aan te zien in „de gereserveerde houding van een B „groot gedeelte van het publiek, dat „zich anders vroegere jaren zoo „spontaan kon geven aan de vreugde „der kermi3. „De clubs waren geen massa— „vertooning gelijk weleer en van „groote geestdrift in haar kermis- „jubel viel ook weinig te bespeuren.' Wij willen maar even zeggen dat tiet z g. „spel der vermakelijkheid" of met onze eenvoudige woorden „de kermis", zich hier voltrokken heeftop een wijze, zooals wij het in geen jaren hebben gezien, zoo druk overal en steeds en met zooveel bezoek van buiten en dat onder de grootste vroolijkheid en spontaniteit; zonder gereserveerde houding van een groot deel van 't publiek, dat zal iedereen d'e 't kan en wil zien, zelfs de grootste nurks moeten erkennen, 't Is in geen jaren zoo kermis geweest Een ander correspondent zegt dat °nze kermis „in tegenstelling van andere jaren" vrtj rustig is verloopen. De beste man weet veel beter, hij weei dat hier de kermis en elke feeste lijkheid altijd rustig verloopt, al moet er dan ook a! eens een enkele „buiten lander" die lastig is of de menschen plaagt, hier of daar buitengezet worden. Maar men zoekt en zegt zoo gaarne wat, nietwaar vooral als het „onze plaats" betreft, maar men komt er toch graag en dat is nogal een troost Harmonie St. Jan. Voor het volksmatineé dat de harmonie „St. Jan" voor de eerste maal Zondagmiddag 12 uur gaf, was slechts weinig belangstelling, hetgeen we betreuren voor dit muziekkorps dat onder leiding van den directeur den heer J. Thijssen een goedgekozen programma op uitnemende wijze ver tolkte. Ook het z.g. „klein orkest" bestaande uit een 10— tal leden der harmonie gaf eenige aardige nummertjes ten beste die zeer goed werden uitge- yoerd en zeer in den smaak vielen. Laten we hopen dat een volgende maal, als het volksconcert op ëen anderen dag wordt gegeven (blijkbaar is de laatste Zondag van de kermis hiervoor minder geschikt) meer inge zetenen van zoo'n gratis concert zullen komen genieten. Een schitterende speelfilm. Onderling Kunstgenot". Het traditioneele Onderling Kunst- genoi-matinée op den laatsten kermis- Zondag was als gewoonlijk zeer druk bezocht en de diverse executanten hebben teder naar best vermogen bijgedragen aan het succes ervan. Het is anders geen gemakkelijke taak eene uitvoering te geven na een heele week kermis houden. Men is gewoonlijk niet meer zoo heel erg fit, wat vanzelf een klein beetje zijn terugslag op het peil der uitvoering doet geiden. Toch viel er in de afwerking van het pro gramma zeer veel te loven. Mej. Verdurmen trad met den heer J. Sars op in het aardige duet Robert en Julia, de heer Jos. Wilmont zong eenige nummers met pianobegeleiding van zijn jongsten zoon, waarin de senior blijk gai het zingen nog lang niet verleerd te zijn en de junior liet hooren al heel aardig te kunnen be geleiden. Het laatste nummer „De spiritistische seance" werkte danig op de lachspieren van het publiek door de oer-domheid van Gradus (de heer van Gorcum). Een dol komisch nummer, waarin vooral van Gorcum, doch niet minder de heeren J. en G. Sars, de Bont, de Vaan en Wilmont zich van hun beste zijde deden kennen. Een en ander stond onder leiding van den heer H. v. Heijst, wien hiervoor zeker een woord van lof toekomst, alsmede den heer G. Knepflé voor zijn piano begeleiding. Het publiek heeft zich uitstekend ge amuseerd 't ga Onderling Kunstgenot in de toekomst goed en crescendo De Dollarprinses. Had het Operette-gezelschap Peters- Sieeswljk Donderdag en Vrijdag met Czardas-vorstin een zeer succesvolle entrée gemaakt, de Doliarprinses, die Zaterdag en Zondag gegeven werd, wist dit succes nog in menig opzicht te overtreffen, zoodat Peters-Sleeswijk gezelschap het Waalwijksche publiek voor goed aan zich verplicht heeft Had „de Czardas vorstin" om het tamelijk inhoudlooze libretto misschien eenigen niet volkomen kunnen boeien, in de Doliarprinses zal eenieder ook in dit opzicht bevredigd zijn geweest. De Dollarprinses, een vooroorlogsche schlager van_Leo Fall, die thans geheel gemoderniseerd voor het voetlicht wordt gebracht, overtreft in menig opzicht wat tekst en muziek betreft de operettes der laatste jaren, de ensce neering en de constructie der diverse tooneelen is in een woord voortreffelijk. Marga Graf, de Dollarprinses, vierde ook thans weer geweldige triomphen, haar geheeie optreden is van een zeld zame bekoorlijkheid. Meer nog dan in Czardas-vorstin kregen we hier gelegenheid de volle, warme tenorstem van Max Dekker als Freddy Wehrburg te bewonderen. Pierre Boeyen en Clairette Hammé schiepen samen onvergetelijk lieve tafreeltjes, terwijl Frans Meermanseen prach.-type was van den geldmagnaat Couder. in deze operette kregen we ook ge tegenheid eens nader kennis te maken met Siny Deyers als gravin Olga Labiuska. Haar naamgenoote en nicht mag voor de film heel wat presteeren, voor de operette is zij thans reeds een prima kracht, maar een nog grooter belofte voor de toekomst, want de grenzen van haar kunnen heeft zij ongetwijfeld nog lang niet bereikt. Wat een temperament zit er in dit bekoor lijke kind en wat beschikt ze over een lieve stem I Ook de overige spelers lieten zich weer van hun beste zijde kennen. Het publiek was als geboeid van het begin tot het einde en de overvolle schouwburg dreigde soms te barsten van het geweldige applaus, dat niet bedaarde voor er weer een bisje van kwartet of koor was gegeven. De costuums en décors waren zoo mogelijk nog schitterender dan in de eerste uitvoeringen en de kunstvolle belichting zorgde voor sprookjesachtige effecten. Jac. van Kinsbergen gaf weer een paar vfooi-soli die buifengewonen bijval mochten oogsten. Het operette-gezelschap heeft Waal. wijk avonden geschonken van het zui verste kunstgenot, een betere, waarde voller kermisattractie is wel niet denkbaar en een grooter succes zal ook wel geen enkele ontspanningsvoorstel. ling ten deel zijn gevallen. Aanbesteding. Bij de Dinsdagmiddag door B en W. der gemeente Waalwijk gehouden openbare aanbesteding voor 't bouwen van een gymnastieklokaal aan de Mr. van Coothstraat achter de R.K. Hoogere Handelsschool, is ingeschreven ais volgt H. Versteeg, Capeile f14.800 C. v. d. Steen, Made f 14.152 v. Alphen en Loduwicus, Geertruidenberg f14.142 C J. Kersten, Raamsdonksveer f 13 650 W. Nieuwenhuljzen, Sprang f 13 649 J. A. v. Alphen, Oosterhout f 13.633 Jon. Ligtvoet, Oosterhout f 13.613 W. v. Heesch, Waalwijk f 13.444 J Kooien—v. Huiten, Waalwijk f 13.430 Gebr. v. d. Wiigenburg, Sprang f 13.245 Arnold Kleijngeid, Waalwijk f13.200 M. Wijnands, Waalwijk f 12 980 P, Loduwicus. R'veer f 12.977 B. Tielen, 's Gravemoer f12.685 Begrooting was f 14.400. Gunning in beraad, Pastoor Leo van Rlel. Onze oud—plaatsgenoot de Z Eerw heer Leo van Riel, pastoor van de St. Stephanus—kerk te Nijmegen zal morgen in het R K. Ziekenhuis aan 't Westeinde te 's Hage eene ernstige operatie ondergaan. Herwonnen Levenskracht. De opbrengst der collecte voor Herwonnen Levenskracht gehouden op den eersten kermisdag 13 Juli heeft f 127 netto opgebracht. Militaire zaken. Naar het Bureau Militaire Zaken ons mededeelt zijn met degenen die reeds waren vrijgesteld de personen L. F. v. Heumen en C. A. G. de Jong der lichting 1931 niet voor inlijving bij den dienstplicht bestemd. Examen. De heer Jos. van Huiten, die drie weken geleden slaagde voor 't examen van Ver. vnn Leeraren slaagde dezer dagen voor 't laatst gehouden Mercurius examen afgenomen op 11 en 12 Juni te Eindhoven en voor Ver. v- Leeraren in de Handelswetenschappen op 23, 24 en 25 Juni afgenomen aan de Handelsschool alhier. Geslaagde genoot zijn opleiding bij den Heer H. Verhoef, alhier. Waalwijksche Bakkersvereenlglng. De Waalwijksche Bakkersvereeni- ging maakie gisteren per autobus een uitstapje naar Oisterwijk, waarbij o a. een bezoek werd gebracht aan het bekende café-restaurant „de Gemuiie- hoeken". Op den terugweg werd te Vught gezamenlijk het souper gebruikt. Niettegenstaande het slechte weer hebben de deelnemers zich uitstekend geamuseerd en mag de tocht dan ook goed geslaagd worden genoemd. Mond. en Klauwzeer. Bij den Inspecteur van Politie alhier, zijn twee aangiften gedaan van mond en klauwzeer, voorkomende onder het vee van de landbouwers v. d. K. te Doeveren en M. te Elshout, loopende in den Buitenpolder alhier. Verloting. Ais datum van trekking der door het Kruisboogschuttersgezelschap „Nooit Gedacht" georganiseerde loterij is vastgesteld Maandag 28 Juli a s. Deze trekking heeft plaats in het clublokaal van bovengenoemd gezel schap bij den heer J. van Helvoirt, Putstraat alhier, des avonds ten 8 uur onder politietoezicht. Tsiechoslowaaksche schoenenindustrie Een uitvoersyndicaat gevormd Wolft seint uit Praag, dat daar een uitvoersyndicaat der Tsjechoslowaak- sche schoenenindustrie is opgericht Hierbij zijn 36 firma's aangesloten, die de meerderheid der Tsjechoslowaak- sche schoenenindustrie vertegenwoor digen. De werkzaamheden van het syndicaat 'zullen in de eerste plaats organisatie— en exportvraagstukken gelden. De Vakschool te Pirmasens. De Vakschool voor de schoen-indu strie te Pirmasens bestaat thans 3 jaren. In dezen korten tijd heeft de school zich belangrijk ontwikkeld. Waren bij de oprichting in 1927 reeds 100 leer ingen ingeschreven, de laatste cursus was dit aantal gestegen tot 171, terwijl het aantal leerkrachten steeg van 5 tot 7. Aan de avondcursus namen meer dan 1000 leerlingen deel Tengevolge van deze groote ontwikkeling zijn de gebouwen, waarin het instituut is ondergebracht reeds lang te klein gebleken, vandaar dat men pogingen doet om de school te vergrooten. Ons blad kan 's Woensdags en Zaterdags aan ons bureau worden afgehaald a 10 cent per week. Openlucht— 7heater Oisterwijk (N..B.) „Van de Permetoasie.' Zooals biljetten en berichten reeds aankondigden, wordt in 't Openlucht- Theater Oisterwijk, op het Landgoed _De Hondsberg", dit seizoen alle Zon- en Feestdagen van Augustus, n.m. 4 uur op 't mostapijt ge bracht het blijspel in drie bedrijven „Van de Permetoasie", naar het Duitsch bewerkt door P. H Lamberts Jr. 't Is een vroolijk hoogstaand stukje, dat véél van de actrices en acteurs vraagt. Hochfeld, van huis-uit veehandelaar en slager thans koopman, mijnheer Von* Hochfeld zal z'n verjarings feest vieren. Z'n bediende Johan, weet van z'n familie af, maar houdt zich tegenover de buitenwereld aisof ie van niets weet. Onder z'n collega's heeft-ie ver teld. dat z'n heer eigenlijk van een eeuwenoude Ridder—familie afstamt, die al in de oudste tijden in bloedi- gen strijd tegen de Hongaren uitblonk. „Von" Hochfeld zulks vernemende vraagt hoe-ie dat meent: „Wei, dood eenvoudig" zegt Johan „want hoeveel Hongaarsche varkens zijn niet door Uwe voorouders geslacht, die toch ook als Uw vader—zaliger, vleeschhouwers waren." Nu, op zijn feest, zullen voorname gasten de haute volée verschij nen, waaronder mijnheer Hupfer vol- gens Marie, Von Hochfeld's echtge- noote altijd zoo tip top chique, tiré k quatre épiugles, de beursman, mijnheer Glatt en de jonge baron Von Wellenschlag, 'n schilder. De gasten zijn reeds aangekomen om 't feest te vieren. Plots verschijnt echter tot grooten schrik Sebastiaan, de broer van mijn heer. Johan weigert hem den toegang, wijl hij niemand onaangediend mag binnenlaten. „Hij 't ooit zoo belêft? zegt Sebas tiaan" „Bij mien bloedeigen bruur te motten oangediend wèzen? 'k Bin toch van de Permetoasie Kostelijke tafereeltjes zooals men begrijpen kan spelen zich af tus- schen de beide broers, beider familie leden en anderen. Voorts zijn door het geheel een paar aardige liefdesgeschiedenissen gewe ven. Door het te dure leven in den sa menloop van omstandigheden van de familie „Von Hochfeld", dreigt „Von Hochfeld" te zullen failleeren. Zoo hij niet wordt geholpen, is hij verloren. Sebastiaan is nog steeds in de stad, en boos op 2'n broer en z'n vrouw door de behandeling van hen onder vonden. Hij hoort van de omstandig heden waarin z'n broer verkeert en.... helpt hem als een goede broer, door hem een pak effecten ter hand te stellen. „Doar werk is zwagerin", zegt hij. „Dat'smet verkens en koeblesten ver diend, 't ruukt misschien „ordenair", w&tblief, maar 't is secure waar!" Allen danken Sebastiaan en deze zegt „En nou as toe blieft aan tafel. Laten we nou met mekaar van 't „grandiner" gebruiken, want 'k zie schêl van den honger." Het jubtlé van den heer H. H. Thijssen. Het bestuur der R.K. Klesvereeniging te Den Bosch en de Directie en Hoofdredactie van 't Noordbrabanlsch Dagblad Het Huisgezin zullen den heer H. M Thijssen ter gelegenheid van zijn 25 jarig lidmaatschap van den raad der gemeente 's Hertogenbosch en van zijn veertigjarige werkzaamheid aan de R. K. Dagbladpers huldigen voor het vele en voortrtffelijke werk door hem op beide terreinen verricht. Daartoe is een bijeenkomst belegd op Maandag 28 Juli in het Oranjehotel Ververstraat te Den Bosch waar van drie tot half vijf gelegenheid zal zijn den heer Thijssen geluk te wenschen. Zegening van auto's enz. te Eindhov en Men meldt uit Eindhoven Ook in Eindhoven heeft een auto- en motorenzegening plaats gehad. Het prijzenswaardig initiatief was uitgegaan van de R K. handelsrelztgersvereeniging „St. Christoffil" aid. Leo Xili De plechtigheden begonnen om 4 uur en eindigden omstreeks half zeven. In totaal telden we 151 motoren, 603 auto's en 5 fietsen. I^DRUNEN Tot secretaris van de Bijenhoudersbond „St. Ambrosius" is gekozen de heer P. de Wit Wzn. ij— Tot Secretaris—Penningmeester bij de R K. Werkliedenvereniging is benoemd de heer W. v. d Zanden. Maandag werd alhier de gewone Jaatlljksche feestdag gehouden van den H Aloysias, patroon van beide Con gregaties. Om kwart over zes uur werd voor alle ieden een H. Mis gecelebreerd, waaronder de leden ter H. Tafel na derden. Ook werden enkele liederen gezongen, waarna de aid. Meisjes bij de Eerw. Zusters goed werden ont haald. Na den middag om 4 uur kwamen allen wederom in hun zalen bijeen om den dag verder in feestelijke stemming door te brengen. Bij de meisjes werd een groote uit voering gegeven waarbij verschillende zangnummers en voordrachten werden opgevoerd, zoodat ze volop konden genieten. Na afloop had de verloting plaats van de diverse prijzen. Voor de Jongens van de kleine zaal waren verschillende volksspelen ge organiseerd, waarbij veie prachtige prijzen beschikbaar werden gesteld. Toen de avond gevallen was keerden alien voldaan huiswaarts. DRUNEN. De tweede vriendschappe lijke ontmoeting, weike dit jaar plaats heeft tusschen 4 kruisboogschutters gezelschappen uit Kaatsheuvel, Waal wijk en Drunen om een fraaien „Miss Blanche" beker zai a.s. Zondag plaats hebben op de banen van het Kruis- boogschutteisgezelschap „De Vriend schap" gevestigd bij den heer M. v. d. Westen, Café alhier. Dat deze onderlinge wedstrijden met veel spanning en onderlinge vriendschap worden gestreden, laat zich begrijpen. Wij geven daarom meerderde gezel schappen in overweging dit mooie Voorbeeld te volgen temeer daar hier voor van de gezelschappen geen finantiëele offers gevergd worden. De prachtige beker is deze week te bezichtigen in de Sigaren- en Siga- retienmagazijnen van de heeren W. Brok, tegenover de R K. Kerk en A. Bergmans alhier. Aanvang van de ontmoeting om twee uur. DRUNEN. Veilingvereeniging „De Lang straat". Zwarte bessen f 11.50—-11.70, Roode bessen f9.20—17.—witte bessen f8—12, Kruisbessen 10.10—6.30, Frambozen f 16.90, Aardbeien t 14—38, Kersen f 16—44, Appelen f 1331, Peren f2—7, Snijboonen f2232, Dubbele boonen f9—13, Princes boontjes f22—34, Wagenaars f4—7, Stam- boonen f26, Tuinboonen f57, Aardap pelen Blauwputten f 4—6, Aardappelen Schoolm. f3—4, Eersteling f3|—4, Eigen heimers f4—41, Erwten f8 18, Peen f 1—3, Tomaten f 26—30, Tomaten 2e s. f 12-18. Alles per 100 K.G. Roode kool 26 ct., Witte kool 34 ct., Savoiek 2—7 ct., Bloemkool 12—20 ct., Bloemkool 2e s. 5—10 ct., Spitskool 1—4 ct., Meloenen 25 62 ct., Andijvie 1—4i ct., Sla 1—3 ct.. Komkommers 1—3 ct., Komkommers witte 5 6 ct., Komkommers witte 2e s. 2—5 ct., Augurken 12—30 ct. Alles per stuk. Kroten 21—3 ct,, Peen 1-3 ct., Juin 2-31 ct., Selderij 1—2 ct. Alles per bos. SPRANG—CAPELLE (Von. Sprang). In de j 1 Zaterdagavond in de zaal van den Chr. Volksbond alhier ge houden bestuursvergadering van den Chr. Besturenbond „Sprang-Capeile", werd in de vacature P. Faro tot voorzitter gekozen de heer C. de Roon Tot penningmeester werd be noemd de heer J. Haverhais. Onze dorpsgenoote Mej. M. A. van Ttggelen slaagde te 's Bosch voor het examen practijk diploma machine- schrijven. Geslaagde en familie proficiat. Door den aannemer C B. Tim mermans alhier werd aangenomen de bouw van de nieuwe schoenfabriek der N V. Zacht Co te Kaatsheuvel voor de som van 128990 j Men moet zijne advertenties plaatsen in een blad dat veel verspreid en ook gelezen wordt -De Tijgemar Als Gij hoest, als Uw ontstoken keel U het spreken moeilijk maakt, als de vast zittende slijm niet los wil komen en hoest buien U 't slapen belettendan hebt Gij Abdijsiroop noodig, een balsem voor Uw borst. Abdijsiroop heeft door haar over tuigende resultaten zich vanzelf een weg gebaand. Wordt door haar aangenaam slijmoplossende, verzachtende, hoeststil- lende we; king geroemd bij Hoest, Bron chitis, Griep en Influenza. In Uw taschje of vestzak een doos Abdijsiroop-Bonbons (60 cent) dan kunt Ge ook buitenshuis het gebruik van Abdijsiroop voortzetten.

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 5