Nieuws uit Kaatsheuvel. zullen aanbesteden y Uédé scMM Bekendmaking. vraagt een Het vervoer van straatkeien en het leveren van zand. Kloosterjubileum, De Eerw. Zuster Evarista in het klooster Bethlehem alhier hoopt Zondag 27 Juli a s den dag te herdenken dat re 25 jaren geprofest is. Ofschoon verborgen achter de hooge klooster- muien, in een leven dat niet op bij zondere wijze naar buiten treedt, zal deze dag voor de zilveren Jubilaresse niet ongemerkt vombi) gaan. Immers we weten het allen welk werkzaam aandeel deze keukenzuster gehad heeft in het werk van de spijskokerij. 't Is de Eerw. Zuster Evarista geweest, die dag in dag uit in de maanden dat de kinderen aan school komen eten, hun smakelijk potje kookte, en de kleinen zullen er ongetwijfeld dien dag aan denken wat zij aan die goede Zuster te danken hebben. Overgeplaatst. De bekende slagerij van den heer Ant. Vloemans, thans gevestigd in de TeUfoonstraat, wordt Woensdag 5 Aug. overgeplaatst in het pand waarin de Centrale Vleeschhal gevestigd was in de Hoofdstraat. Geslaagd. De heer P. Mich. v. Boxtel alhier, leerling van de St. Dyonisiusschool te Tilburg, slaagde aan die school voor het diploma Machineschrijven, het diploma Boekhouden en Handels- rekenen, en het diploma voor Nederl Fransche en Engelsche Handelscorres pondentie. Daarenboven legde hij met CAPELLE. Donderdag j 1. maakten een 60-tal der oudste leerlingen van de O. L. School in de Kom alhier onder leiding van het onderwijzend personeel 'n uitstapje naar Amsterdam en Zandvoort. In de hoofdstad werd een bezoek gebracht aan Artis, waar de diergaarde, Aquarium en Insectarium bezichtigd werden, terwijl in Zandvoort volop genoten werd van het pootje baden, waarna met een tweetal toer. auto's een tocht gemaakt werd door de mooie omgeving naar Haarlem, vanwaar per trein de thuisreis werd aan vaard. Hoogst voldaan arriveerde het gezelschap met den laatsten trein uit de richting Lage Zwaluwe aan het station Capelie Nieuwevaart. Dienzelfden dag hebben een 20ial leerlingen van de hoogste klassen der O L. school te Vrijhoeve- Capelie onder leiding van het Hoofd en de onder wijzeres dezer school een schoolreis gemaakt naar den Haag en Schevenin- gen. In de residentie werd o. m. een bezoek gebracht aan het Koninklijk paleis, het Tweede Kamergebouw, het Maurilshuis en het Panorama Mesdag terwijl in Scheveningen door hen naar hartelust genoten werd van de genoe gens, welke het strand biedt. Om ongeveer half tien arriveerden de kleinen in opgewekte stemming aan het station Kaatsheuvel Capelie. Te dezer plaatse is een voetbal- vereeniging opgericht onder den naam van .Excelsior" met aanvankelijk 20 leden. Tot Secretaris is benoemd de heer M. Mesch. Onder de deelnemers, die met goed gevolg de door den Ned. Bond voor lichamelijke opvoeding uitgeschre ven internationale vierdaagsche afstand- marschen, welke vorige week vanuit Nijmegen gehouden zijn, hebben vol bracht behoort onze dorpsgenoot de heer Q. Vos Czn. korporaal bij het Regt. onbereden Artillerie te Qorinchem. Hem is hiervoor 'n persoonlijke onder scheiding uitgereikt. Naar men ons mededeelt is onze vroegere dorpsgenoot, de heer C. de Bruyn Ezn., thans gemeentesecretaris te Willemstad, benoemd tot tijdelijk secretaris der Zuiderzee-werken te Wieringen. WASPIK. Van de 33 voor den dienstplicht der lichting 1931 inge schreven personen zijn er 6 voor goed ongeschikt verklaard, 13 bestemd tot buitengewoon dienstplichtig en 14 tot gewoon dienstplichtig. In deze gemeente is op enkele plaatsen het mond. en klauwzeer onder het rundvee uitgebroken. Maat. regelen worden genomen om de ziekte zooveel mogelijk te beperken. DONQEN. Geslaagd. De heer Jac. Klerx, alhier, behaalde op het examen te 's Bosch, afgenomen door het Neder landsche Handelsinstituut, het diploma voor Fransche Handelscorrespondentie. De geslaagde ontving zijne opleiding van den heer Laur. van Turnhout, aldaar. BREDA. B. en W. van Breda leggen naar aanleiding van 'n verzoek van den R.K. bond voor groote gezinnen den raad een voorstel voor tot wijziging van de schoolgeldheffing voor l.o. In een bij hun voorstel gevoegd ontwerp- tarief wordt het schoolgeld bij meer dan één kind voor elk kind met 5 pet. verminderd. gunstig gevolg het Praktijk—examen af in Boekhouden voor de Nederl. R.K. Middenst. Vereen, en het examen „Mercurius" Boekhouden. Gemeenteraadsvergadering. De Raad onzer gemeente komt a s. Zaterdag om 3 uur n.m. bijeen in een openbare vergadering. Kaatsheuvels Belang. De Vereeniging Kaatsheuvels Belang hield gisteravond een Bestuursverga dering, waarin besloten werd den 50sten verjaardag van H. M. de Koningin met meer dan gewonen luister te vie ren.. In medewerking met het personeel der scholen zal getracht worden de viering te doen bestaan in een aubaide door de kinderen voor't gemeentehuis te brengen, in een kinderoptocht, waaraan vele prijzen verbonden zullen worden, kinderspelen en een tractatie der kleinen. Dit gedeelte der feestvie ring zou op Zaterdag 30 Aug. plaats vinden, terwijl op Zondag 31 Aug. Volksconcerten door Harmonieën en Liedertafel zullen gegeven worden. De bedoeling is bij de gemeente voor deze viering om een subsidie aan te kloppen en daarenboven aan de hulzen der ingezetenen een collecte te houden. Waar ongetwijfeld het doel aan allen zeer sympathiek moet zijn lijdt het geen twijfel of ook de medewerking en steun van allen kan voor deze feestviering verwacht worden. Land Wegenplan van Heusden en Altena. WOUDRICHEM. Als een vervolg op de onlangs te Veen gehouden ver gadering, om te komen tot verbetering van verkeerswegen in het Land van Heusden en Altena, kwam men Zater dag 12 Juli 1.1. opnieuw bijeen in café Spronk alhier, Wegens het zeer ongunstige weer, was de opkomst van de bewoners uit andere gemeente's niet groot, terwijl van enkele heeren bericht van ver hindering was binnen gekomen. Ook de Voorzitter der Land- en Tuinbv, .Land van Altena" was verhinderd, zoodat de heer J. Spiering de leiding op zich nam. Nadat hij het welkom had uitge sproken, gaf hij in een kort relaas een overzicht van wat tot heden was ge daan, om te komen tot verbetering van 't verkeer in deze streek en waarom naar zijn bescheiden meening het zoo dringend noodig is, dat deze stappen worden gedaan. Door het nieuwe veer Kop van 't Land, dat binnen enkele maanden zal worden geopend, is uitbreiding van het auto verkeer zeer zeker te verwachten. Ook de tuinbouw gaat in deze streek zich uitbreiden, de malaise in de landbouw is daar niet vreemd aan En waar wij voor onze producten zijn aangewezen op groote markten of veilingen, is een vlugge verzending noodzakelijk. Nog achtte hij dat deze beweging moet uitgaan van de belang hebbenden zelf. Vandaar dat door onze vereeniging in samenwerking met de tuinbouwver. te Veen, deze actie is op touw gezet. Een antwoord te geven op de vraag, wat er thans gebeuren moet, achtte hij minder gewenscht. maar wil liever aan de vergadering de gelegenheid geven deze zaak nader te bespreken. De heer de Waard vroeg dan het woord. Deze wilde niet nader meer ingaan op de voordeelen en de noodzakelijk heid van een goeden verkeersweg, daar dit in Veen reeds duidelijk uitkwam maar wees op een voorloopig plan dat de heer Reinsaart, tech. ambt. d. Waterstaat te Werkendam heeft uit gestippeld. De heer Reinsaart eveneens aan wezig kreeg de gelegenheid zijn plan nader te bespreken, en kwam dan tot de slotsom dat een weg vanaf Aalburg over Kromme Nol, Biesheuvel, LJit wijk naar Werkendam hem het meest geschikt lijkt. Door het zooveel moge lijk volgen van de bestaande wegen zou dit de kosten kunnen verminderen De Voorzitter vond dit plan, zoo oppervlakkig bezien wel aardig, eti vroeg hierover het oordeel der ver gadering. De heer van Kampen dan, stelde het 'op hoogen prijs, dat deze zaak aanhangig is gemaakt, Hij vond het jammer dat niet meerdere personen uit het Zuiden hier tegenwoordig zijn en beschouwde het aanleggen van een verkeersweg voor het Land van Heus den en Altena een moeilijk probleem. De tuinbouw vraagt echter om een oplossing; waar het veer te Sleeu. wijk—Gorcum zeer onvoldoende is, vooral ook omdat 's morgens vroeg en des nachts geen boot vaart, zoodat het dikwijls niet mogelijk is met de producten op tijd een veiling te be reiken. Hij stelde het dan o<ok voor alsof de stad Gorcum dit veer alleen had, om winst te maken. Een brug hier en ook aan de Kop van 't Land, zou een oplossing geven. De Voorzitter gaf toe dat een brug beter is dan een veer, maar waar het vast staat dat er te Sleeuwijk een brug romt, is het beter dat wij eerst een weg vragen. De heer Gulden betoogde dat hier wel degelijk behoefte bestaat aan een goeden verkeersweg, het is nu de groote vraag hoe zullen we deze zaak krachtig naar voren schuiven. Goed zal het zijn dat dit plan uitgaat van alle ge meente's die daarbij betrokken zijn, ook de eerste onkosten voor het maken van plannen, zullen gezamen- ijk gedragen moeten worden, want eisch is het, dat men goed gedocu menteerd voor den dag komt. Spreker meende dat twee duizend gulden voor dekking van eerste uitgaven wel vol doende zouden zijn. De heer de Woerd, meende te weten dat na onderzoek door een Commissie men tot de conclussie gekomen was, voorloopig althans niet over te gaan tot den bouw van een brug aan den ECop van 't Land. Ook hij drong, evenals de heer Gulden, aan op sa menwerking der betrokken gemeente's maar hoopte op een mildere subsidie, dan eertijds aan het Veer te Biesbosch was verleend, waar sommige ge meenten met f 25 voor den dag kwamen. De heer Bogers, evenals de heeren de Woerd en Gulden, lid van de rov. Staten, symphatiseerde met alle pogingen die worden gedaan om tot verbetering van de verkeerswegen te tomen. Niet dat hij critiek wilde uit oefenen op het plan Reinaart, stelde hij toch de vraag, moeten wij ons houden aan dit plan of kunnen wij de be staande wegen verbeteren wij hebben toch prov. wegen die er mogen zijn De Voorzitter achtte verbetering van de bestaande wegen, zooals b.v. de rivierdijk onmogelijk, terwijl de provinciale weg Dussen—Meeuwen, teveel naar 't Zuiden ligt, en voor snelverkeer voor ons geen waarde heeft. Nog kwam ter vergadering de heer ,ac. v. d, Lely, burgemeester van Wou drichem, terwijl bericht van verhinde ring binnen kwam van Mr. Adr. Dek- cer, dijkgraaf van het Oud Land van Altena. De Voorzitter besprak verder hoe men zich gedacht had, later een comité bijeen te brengen, waarin alle lichamen vertegenwoordigd kunnen zijn. De heer de Waard vreesde dat zoo'n comité geweldig groot zal worden, een vlugge afwerking is dan niet te ver wachten. De heer Qulden gaf hiervoor een oplossing, door voor te stéllen, uit het Comité een werk—comité te benoe men, dan loopt alles beter. De heer van Kampen kwam nog eens terug op de gedachte, welke weg voor verbetering in aanmerking zal komen. Wenschelijk zou het zijn de gemeente's Genderen, Meeuwen Eethen en Dussan, waar veel groote boeren wonen, die stellig zullen gaan tuinen, wanneer zij hun producten vlug kunnen verzenden, niet te pas- seeren. Een bespreking met de bewo ners van het Zuiden achtte hij noodig. De voorzitter had al eerder gezegd, dat iedereen wel graag zoo'n verkeers weg achter zijn tuin zou willen heb- ben, maar dat gaat niet. Wat wij be oogen is een weg geschikt voor snel verkeer, waarvan ook de geheele streek kan profiteered Aan hun ver- zoek om voeling te houden met hei Zuiden willen wij gaarne voldoen, we zullen dan ook tegen Zaterdag a.s. een vergadering uitschrijven. De heer van Andel, zei dat dit de tweede vergadering was, die hij bij woonde, maar hij had nog niemand gehoord, die deze weg niet noodig achtte. Jammer vond hij het dat zoo weinige heeren aan de uitnoodiglng gevolg hebben gegeven (er waren er wel 250 verzonden), zooals de burge meesters van de verschillende dorpen, die snuiters zag hij ook niet (gelach). In Veen b.v. waren maar 10 personen op de vergadering, hier zijn er meer, en ik geloof dat ze allen wel door drongen zullen zijn, dat een weg noo dig is, want met die auto's tegen woordig rijden ze je met je fiets van de sokken als je niet oppast. De heer Gulden zette nog eens na der uiteen, vooral naar aanleiding van het gezegde van den heer van Kampen, dat wij noodig hebben een verkeers- die door alle gemeente's in dit gewest, gemakkelijk bereikt kan worden. Een autobus—exploitant zoekt zijn klanten •op, maar wij kunnen ons geen weg denken door een gemeente. Evenals de heer Beneker sloeg ook hij voor om te bewerken, dat die brug te Sleeuwijk spoedig komt. De heer van Kampen gaf dan hierna de verzekering dat hij met kracht de zaak zal steunen eu zich gaarne bij de meerderheid zal neerleggen. Hiermede is men aan het einde der bespreking gekomen. De Voorzitter dankte den burge meester van Woudrichem voor zijn tegenwoordigheid alsmede heeren leden van de Prov. Staten en de heer Rein saart, de verschillende voorzitters en eden van Polderbesturen en verder aanwezigen, ook de Pers daarbij niet te vergeten, die in dezeiactie ook veel kan bijdragen, om aan de zaak be kendheid te geven. Hierna sluiting. AGENDA'S. WAALWIJK. Woensdag 8 uur. Vergadering Feest comité Liedertafelfeesten. Donderdag 8—10 uur. Gymnastiek voor de leden B G.V. Donderdag 8 uur. Repetitie W.G.V Gymnastieklokaal. Zaterdag 9 uur repetitie Liedertafel Oefening en Vermaak". Zondag 12'/4 u. Repetitie Liedertafel Oefening en Vermaak* Musis Sacrum. MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 22 Juli. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 217 paarden, 62 veulens, 552 magere run deren, 730 vette runderen, 318 vette kalveren, 270 nuchtere kalveren, 40 graskalveren, 458 schapen of lamme' ren, 45 biggen, 12 bokken of geiten en 6 overloopers. Prijzen per pondkoeien 3642, 5154 en 5758 ct.; ossen 46 c., 49 52, 5560 ct.; stieren 45, 4749 5254 c.; kalveren 5055, 57.5— 62.5, 70—72.5 cent. Prijzen per stuk van mager vee melkkoeien 230440stieren 145 530, graskalveren ƒ4075; paar den 190280, slachtpaarden 170 210; hitten 85160, veulens ƒ85 190, lok nuchtere kalveren 22 30; slacht nuchtere kalveren ƒ19 25, kalfkoeien 225430; pinken 140200, vaarzen 180235, big gen 1520, biggen per week 1.75 —2.25. Poging tot doodslag. Omstreeks half een in den afgeloo- jen nacht was er in de „Kleine Staat" te Maastricht een opstootje, toen een arrestant door de politie werd opge- bracht wegens dronkenschap. Zekere M. heeft toen plotseling een groot me3 getrokken en onder de woorden: „Hier, ik steek je kapot 1* een steek toegebracht aan den adjunct- nspecteur van politie Boersma, De steek drong boven diens hart in de tuniek maar kwam eenige centimeters lager weer naar buiten, zonder den inspecteur te verwonden. M. is gearresteerd wegens poging tot doodslag. LAATSTE BERICHTEN. Afsluiting Waterleiding. De waterleiding zal in onze gemeente worden afgesloten Woensdag-, Don derdag- en Vrijdagnacht van 12-6 uur. Ter geruststelling diene dat bij even- tueele noodgevallen direct water be. schikbaar is. De verkiezingsstrijd In Duitschland. In de Berlijnsche voorstad Mariën- dorf heeft, naar de „Berliner Zeitung'' meldt, in den afgeloopen nacht tus— schee 'n communistische colonne, cie verkiezingsplakkaten op muren beves tigde, en 'n groep nationaal-socialisten een botsing plaats gehad, waarbij geschoten werd. Een communist werd aan het hoofd gewond, terwijl twee voorbijgangers door schoten gewond werden. Hindenburg te Coblenz. Rijkspresident von Hindenburg heeft gisteren Coblenz bezocht. De geestdriftige scènes der laatste dagen herhaalden zich hier. Toen de boot, waarmede de president de reis had gemaakt, langzaam den vasten wal naderde, zette de uit tienduizenden bestaande menigte het „Deutschland. lied" in. Nadat von Hindenburg onder daverende toejuichingen aan land was gestapt, zong een koor van een paar duizend kinderen „Die Wacht am Rhein", waarvoor de president diep bewogen dankte. De officieele viering van 't bezoek vond in de „Stadshalle" plaats. GEMENGD NIEUWS. Van een vrachtauto gevallen. Gisterenavond te ongeveer kwar voor zes is een tot nu toe onbekend gebleven man, die zich op den Loos duinsche weg, ter hoogte van de Noor derbeekstraat, achter op een auto vrachtwagen bevond, daarvan vermoe delijk afgesprongen of afgevallen. De man, die ter plaatse bleef liggen, werd door den Geneeskundigen Dienst naar het Ziekenhuis aan den Zuidwal ver voerd. Bij aankomst aldaar bleek hi reeds overleden te zijn. Schip op de Zuiderzee vergaan. In den afgeloopen nacht is het zeil schip „Eben Haëzer" van schipper Klaas Kroezen uit Zwartsluis tijdens het hevige stormweer op de Zuiderzee tusschen Schokland en Harderwijk omgeslagen en gezonken. Het schip was niet geladen en was van Kampen op weg naar Amsterdam. De schipper wist met levensgevaar zijn vrouw en drie kinderen van acht, vier en drie jaar oud, van boord te halen en in de sloep te brengen. Deze sloep werd later door schipper Bouw meester uit Zwolle, die met zijn motor schip passeerde op sleeptouw genomen en naar Sshokland gebracht, alwaar de schipper Kroezen en zijn gezin thans nog vertoeven. Men zal trachten de „Eben Haëzer", een licht scheepje van 134 ton, te lichten. Het vaartuig was verzekerd, de inboedel echter niet. ADVIRTENTIiN. GEBOREN: ^rancine dochter van P. VERMEER en H. VERMEER v. GAALEN. Waal wijk, 22 Juli 1930. BURGEMEESTER en WET HOUDERS van WAALWIJK ten raadhuize op DINSDAG 29 JULI, 's middags 12 uur: Inlichtingen geeft de Gemeente- Bouwkundige. 44945 voor directe treding. indienst- 44948 BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VAN WAALWIJK MAKEN BEKEND: dat de navolgende uitspraken zijn gevallen ter zake van overtreding van de gemeentelijke verordening op de keuring van waren: Naam en woonplaats Aard der overtreding, van den overtreder: Vonnis. 1. M. J. de Haan, Eerste Zeine No. 5. 2. H. v. d. Broek, Wed. E. de Haan, Tweede Zeine No. 31. 3. A. Loeff, straat No. Het verkoopev -*an 25.subs. 15 dagen vuile melk. hechtenis. Het verkoopen van 20.subs. 10 dagen vuile melk. hechtenis. Groote- 30. 50.subs. 25 dagen hechtenis. Het verkoopen van melk, welke niet vol deed aan de eischen van het Melkbesluit. (watertoevoeging 10 4. J. van de Zande, idem. Westeinde No. 20. (watertoevoeging 7 5 8 Waalwijk, 23 Juli 1930. Burgemeester en Wethouders voornoemd, E. MOONEN. De Secretaris, VAN LIEMPT. 35.subs. 20 dagen hechtenis.

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 6