dan krijgt men weer een inkomen van de gemeente dat geheel op losse schroeven staat. Voor 1931 moetende inkomsten geen greep in de lucht zijn Sassen. U beschouwt het ais wijze van proef. Voorzitter. Als het belastingjaar om is en wij hebben van een jaar belas ting geheven, dan hebben wij vaste cijfers. Schommelingen heeft men na tuurlijk altijd, maar groote stroppen komen dan niet meer voor. De heer Timmermans acht het ook het veiligst om met voorstel van B en W. accoord te gaan. Wanneer men nu reeds opcenten ging bepalen op de fondsbelasting dan zou men we eens verkeerd kunnen uitkomen. Zonder hoofdelijke stemming wordt hierna het voorstel van B. en W., om te gaan in de 7e klasse met 90 op centen, goedgekeurd. De heer Sassen zegt vernomen te hebben, dat de Branderstraat opnieuw bestraat zal worden. Hij zou hiervoor eens proeven willen nemen met koper- slaksteen. Men heeft hem medegedeeld, dat dit wel 30 h 40°/„ goedkooper is dan keien. De Voorzitter meent dat dit nog duurder zal uitkomen. Overigens is het nog slechts in overweging om daar keien te leggen. Hierna verlaat de heer Sassen de vergadering. 1 Aanbieding Gemeente—rekening en bedrijfsrekeningen dienst 1929. De Voorzitter zegt, dat deze stukken voor de inwoners 14 dagen en voor de raadsleden tot de volgende verga dering ter inzage liggen. 2 Benoeming van een commissie tot onderzoek de rekening dienst 1929 en tevens voor onderzoek der be grooting dienst 1931. Tot voorzitter wordt gekozen Weth. de Kroon en tot leden de heeren Tim mermans en Waalwijk. De Voorzitter vraagt of de commis sie in Augustus de rekening wil nazien en schriftelijk rapport uitbrengen, daar 1 Sept. de rekening ter provinciale griffie moet zijn. 3 Aanvraag voor buur terrein door H. Busch. De Voorzitter zegt, dat het betreft het stuk grond achter het woonwagen kamp. Indertijd is deze grond verhuurd aan Fransen voor 3 jaren, deze termen loopt dit jaar af. De heer Busch wil de grond nu op dezelfde voorwaarden in pacht nemen tot 1933. Het huur bedrag, f 10 per jaar is wel klein, maar de gemeente draagt dan ook geen enkel risico, daar wij de over eenkomst ten allen tijden kunnen opzeg gen. De raad gaat hiermede accoord. 4 Voorstel van B. en W. tot ver koop van bouwterrein nabij het mili taire gebouw in de Koestraat aan M. J. Lodewikus. De vorige vergadering is een ver zoek van Lodewikus behandeld, voor grond aan den spoorweg. Nu ziet hij daar weer vanaf om verschillende redenen. Nu vraagt hij terrein in de Koestraat naast Scheerer, hetzelfde dat vroeger al eens door de Jong is ge vraagd. Deze heeft het toen niet ge nomen, omdat hij het achterliggende stuk niet kon gebruiken. De prijs was toen vastgesteld op f 3 per M2 voor het voorste en f 1 per M2 voor het achterste stuk. Lodewikus is bereid beide deelen van het terrein te nemen. Hij moet echter een frontbreedte heb ben van 13l/a M. Het terrein is slechts 7 M. breed, zoodat hij 6'/a M- op erf- pachtterrein zal moeten komen. De voorzitter stelt voor dit stuk er bij te geven. De heer Timmermans merkt op, dat de te bouwen huizen in de nieuwe rooilijn komen. Hij vraagt waar die rooilijn als ze doorgetrokken wordt zal uitkomen. Hij zou de lijn in ieder geval zonder bochten laten verloopen. De Voorzitter zegt, dat dit de be doeling is, vanaf den grooten weg moet men recht de Koestraat inzien. De heer Timmermans vraagt nog of den bouw geen beletsel zal zijn voor de toekomstige uitbreiding. De Voorzitter antwoordt, dat dit niet het geval is. Hij steit voor de perceelen Sectie B 1021 en 1022 samen groot 290 M2 te verkoopen tegen f 1, en van het perceel B 1024 dat groot is 158 M2 te verkoopen 156 M2 tegen f 3. Naast dit heeft hij nog noodig het erfpachtperceel groot 124 M2. Dit krijgt hij in huur met recht van koop. De koopprijs zal bedragen f 3 per M2 en de huurprijs 6 pCt. De heer Waalwijk vraagt hoe het staat met de kwestie van Schrauwers De Voorzitter zegt dat deze dom heeft gedaan. Hij had twee huizen, Nu betaalde hij f 1 recognitie voor het recht van uitweg. Hij heeft het meest Westelijke pand verkocht, waarbij ook de uitweg hoorde, en zoodoende heeft hij zichzelf afgesloten. Nu vraagt hij de gemeente om een uitweg. De Voorzitter zegt nog dat de be paling dat binnen 1 jaar gebouwd moet worden alleen geldt voor het terrein naast Scheerer. 6 Ingekomen stukken. Ingekomen zijndiverse goedkeu ringen van begrooiingswijzigingen, in totaal 6 stuksgoedkeuring van het raadsbesluit tot verkoop van grond aan Reiniers, van het besluit tut grond- verhuur aan de fa. Spijer—Brothers, en van het besluit tot het aangaan van een geldleening met de Godshuizen. Voorts zijn ingekomen een aanvraag om subsidie van de R.K. Militaire Vereeniging te Breda, en een aanvraag lom subsidie van de Ver. St. Odilia. Besloten wordt deze beide aanvragen aan te houden tot de behandeling der begrooting van het volgende jaar. Verder een schrijven van Ged. Staten, waarin aangeraden wordt bij dewijzi- zing der bouwverordening de bepaling op te nemen dat de huizen van brieven bussen moeten worden voorzien. Al deze stukken worden voor kennis geving aangenomen. 7 Reclames. De Voorzitter zegt dat er op word aangedrongen om het huis in de Koestraat, dat een sta—in—den—weg vormt voor de uitbreiding, af te breken. Er is op het oogenbltk gebrek aan woningen, doch dit is slechts een tijdelijke toestand, omdat velen die thans werken aan de uitbreiding van de PNEM een huis betrekken. Deze zaak loopt al lang en het huis moet toch verdwijnen. De heer Timmermans zegt dat men met de bebouwing van de Koestraat voorlooplg toch niet verder kan gaan, daar de gronden nog niet 't eigendom der gemeente zijn. Dit kan nog wel eenige jaren duren. De Voorzitter acht het 't beste met de afbraak te wachten tot den winter, dan kan het geschieden door werk- loozen, terwijl er anders sloopers voor moeten worden genomen. De voorzitter zegt nog, dat de Bouw vereeniging op hare vergadering van Vrijdagavond besloten heeft tot den bouw van 10 arbeiderswoningen. Men kwam tijd te kort om nog de uitge werkte plannen bij de Raad in te dienen Daarom heeft spr. toegezegd aan den Raad te vragen of hij er zich princi pieel mee kan vereenigen. Het is natuurlijk maar een formaliteit, daar de Raad later de uitgewerkte plannen te beoordeelen krijgt. Het is trouwens juist de bedoeling om woningen bij te bouwen waarvan de huur niet al te hoog is, wat zeker in het belang der gemeente is, daar thans nog vele gezinnen in zeer slechte woningen huizen. De kosten zijn begroot op ongeveer f25.000. De heer Timmermans vraagt waar of de woningen gebouwd zullen worden. De Voorzitter antwoordt dat het de bedoeling is te bouwen in het Mei straatje. De huizen zullen echter niet gebouwd worden met het front naar de oude huisjes, maar de helft met de voorzijde naar den polder en de andere helft met het front naar Dirven. De huizen zullen speciaal worden gebouwd voor menschen die thans in onbewoon bare krotten huizen. Er zijn beslist huizen die feitelijk onbewoonbaar moesten worden verklaard. Het terrein acht de voorzitter bijzonder geschikt, daar het daar een arbeidersbuurt is Het gaat niet aan arbeiderswoningen te bouwen op terreinen die voor de middenstandswoningen zijn bestemd De heer Timmermans vraagt nog wanneer de woningen zullen worden gebouwd. De Voorzitter zegt dat het juist de bedoeling is zoo spoedig mogelijk te bouwen. Daarom heeft men juist gevraagd er reeds in deze vergadering over te spreken. De Raad kan in principe wel zijn goedkeuring hechten aan het plan der vereeniging. Hierna sluit de Voorzitter de open bare vergadering. LOON-OP-ZAND. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Zaterdag 26 Juli, 's namiddags 3 uur. Afwezig het lid v. d. Heuvel. De notulen worden onveranderd goedgekeurd. ingekomen is een procesverbaal van kasopneming. De bedragen zijn in orde bevonden door den verificateur der vereeniging voor Nederlandsche Gemeenten. Van Ged. Staten is ingekomen een schrijven, om tegels te verstrekken voor de verharding van de speelplaats der Chr. School aan den Loonschen Dijk. Hiertoe wordt besloten. Aan de orde 1. Voorstel tot aanschaffing vaneen wcgwals. De bij wijze van proef In gebruik zijnde wegwals voldoet naar onze meening in alle opzichten aan de ver wachtingen welke daaraan mogen worden gesteld. Dienovereenkomstig dan ook moge worden voorgesteld tot den aankoop daarvan over te gaan, onder mede- deeling dat de aankoopkosten f 3880 bedragen. De wegen—commissie is ook wezen kijken toen de wals werkte, en deze was zeer goed over het werk tevreden. De heer van Amelsfoort vraagt of de wals niet wat te licht is. De Voorzitter zegt echter dat hij van deskundige zijde vernomen heeft dat de wals zwaar genoeg is. Het verharden der wegen gaat natuurlijk niet ineens, maar op den duur krijgt men met sintels en grint goede wegen. Wethouder van Lier zegt dat de wals niet voor groote wegen bestemd is, maar voor sintelwegen als de Gast huisstraat en de Telefoonstraat is hij zwaar genoeg Voor groote wegen, als b v. de provincie aanlegt, moeten na tuurlijk veel zwaardere walsen gebe zigd worden. Het is natuurlijk een kwestie waarover een leek niet kan oordeelen, maar ook de gemeente- opzichter vindt de wals zwaar genoeg en op diens oordeel kan men toch wel afgaan. De heer Dingemans vraagt of het niet wenscheüjk zou zijn om Kemme- ren die den wals bedfent in vasten dienst te nemen. i De Voorzitter zegt dat hiertegen I geen bezwaar bestaat, by de begroo ting kan hiermede worden rekening gehouden. De heer Roestenberg zou vooral goede aandacht willen besteden aan het onderhoud van den wals. De heer Dingemans vindt dat dit het best zal kunnen geschieden door den chauffeur zelf. De raad kan zich met het voorstel vereenigen. 2. Voorstel rioieering Marktstraat. Wil deze weg in passende conditie worden gebracht en daaraan eventueel een betegeling (trottoirs) worden ge geven, dan is het op de eerste plaats noodig dat de straat van een riool wordt voorzien. Daarover is ook in de vorige ver- gadering gesproken. Buiten de werkzaamheden aan be leggen van het riool verbonden, zijn de kosten, met inbegrip van 4 rioolputten en 20 kolkjes, begroot op f 1580 De Voorzitter zegt dat het natuurlijk de bedoeling is er rioolbelasting op te zetten, het werk zal zichzelf dan grootendeels bedruipen. De heer Dingemans vindt het vreemd dat thans niet over de Heulstraat wordt gesproken, ofschoon men in de vorige vergadering hier toch ook over gepraat heeft. De Voorzitter zegt dat met het werk in de Heulstraat reeds a.s. Maandag begonnen zal worden. De heer Berends vestigt er de aan dacht op dat de rioieering in straten waar geen trottoirbanden liggen, dik wijls verstopt wordt door massa's slib, dat er instroomt met het regenwater. Hij vraagt of dit niet verholpen zou kunen worden door het léggen van cementen banden. De heer Wijdemans vraagt of in het werk voor de Marktstraat ook trottoirs zijn begrepen, want dat is daar zeker noodig. De heer van Amelsfoort vraagt hoe ver de rioieering zal worden doorge trokken. De Voorzitter zegt dat het plan is dit tot achteraan te doen. Óp den duur wordt dat daar een heele goede straat. De heer Snoeren vestigt de aan dacht op den onhoudbaren toestand van de Hoogesteenweg van Wagema- kers tot Teurlings. Als het daar veel geregend heeft kan het water niet weg, en de bewoners hebben daar zeer veel last van. De tramlijn is dikwijls vol water en er zijn geen kolken om het water al te voeren. Vorige keer was er over gesproken om ook daar een riool te leggen. De Voorzitter zegt dat dit nog aan hanging is by de provincie, die moet hier feitelijk voor den afvoer zorgen. Snoeren. Maar als de provincie het niet doet, moeten die menschen daar dan zoo maar blfj ven zitten Voorzitter. Het is allemaal goed en wel om de gemeente zooveel mogeiyk te laten opknappen, maar als het mis schien van andere zyde zal worden gedaan, dan vind ik het beter dat we hiermee nog even wachten. Snoeren. Het moet nu geregeld wor. den, daarmee kan men niet tot de winter wachten. In de Weteringstraat kunnen de menschen niet blijven zit ten er moet toch 'n oplossing worden gevonden. Voorzitter. U bedoelt hier zeker de woning van Stalpers, die zit daar in een kelder. Daar is geen oplossing voor te vinden. Hij moet zijn huis ophoogen. Weth. van Lier zegt dat de slechte toestand op dezen weg is ontstaan doordat eerst de weg verhoogd is en naderhand weer eens verlegd, om een hoek af te snyden voor het snelverkeer. De heer Snaphaan zegt, dat men verleden week in de Gasthuisstraat hetzelfde geval heeft gehad. Met stort buien is daar dikwijls niets aan te doen. De heer Roestenberg zegt, dat de toestand aan den provincialen weg nog verergerd wordt, doordat het daar vuil water is. Daar kan men de gezond heidscommissie laten ingrijpen. Weth. v. d. Horst zegt, dat wanneer men in het Marktstraatje trottoirs gaat leggen de menschen niet gemakkeiyk hun vuil water meer kwijt zullen kunnen. Nu stroomt dat allemaal maar gewoon naar voren, maar wanneer er trottoirs liggen en de weg daardoor hooger wordt zal dit niet meer kunnen. Hetzelfde geval heeft men in Loon-op- Zand met den Hoogesteenweg, daar biyft men ook met het water achter de trottoirs zitten. Daar zullen achter de huizen riolen moeten worden gelegd, anders kan het niet. Spr. vraagt zich af of men hier hetzelfde geval niet zal krijgen, want tot nu toe stroomt al het water naar voren. Iedereen moet bij de riool aansluiten anders blijft men met het water zitten. Dikwyis maakt men achter de huizen zelfs kuilen om zyn vuil water kwyt te raken. Roestenberg. Wil men met een riool practisch werken dan moet ook aan gesloten worden. Voorzitter. Daar is geen gevaar tegen de menschen zullen dat wel doen. De heer Vrinten vraagt nog of met het werk direct begonnen wordt. De Voorzitter zegt dat men er a.s. Maandag reeds mee zal beginnen. Het voorstel van B. en W. wordt zonder hoofdeiyke stemming aange nomen. 3. Verzoek van het bestuur van den R K. Jongen Boerenstand te Kaatsheu vel om een subsidie van f 35 voor een te geven cursus in het melken. Voorgesteld wordt op dat verzoek in ie gaan. De totale kosten worden door de vereeniging begroot op f 324,25 welk bedrag door subsidie van het Rijk, een bydrage van de Coöperatieve zuivelfabrieken te Dongen, en Vrijh- Capelle, lesgelden van 36 leerlingen en een subsidie van de gemeente is te dekken. De heer van Amelsfoort wy$t op het groote belang van zulk een cursus, ook de Boerenbond geeft er verschillende De heer Dingemans zegt dat er bi het schryven van de vereeniging noj een toelichting gegeven is. Hij wys op het groote belang voor den boeren stand, daar het niet alleen het melken geldt, maar voornamelijk het goed en zuiver bereiden van de melk. Ook Weth. van Lier legt hier nog eens de nadruk op. Het is in het belang van de veehouderij in de gemeente. Het voorstel wordt aangenomen. 4. Voorstel om voor de Schoolstraat te Kaatsheuvel het éénrichtingverkeer met auto's en motorrytulgen in te stellen. Met het oog op het feit dat de Schoolstraat door verschillende auto bezitters moet worden bereden waar voor thans ontheffingen zijn te verlee- nen, wordt het beter geoordeeld toe te staan dat de straat vanaf eene zijde mag worden ingereden. De heer Roestenberg zegt niet zonder verwondering het voorstel gelezen te hebben. De vorige vergadering was men het er over eens dat de School straat ongeschikt was voor autoverkeer, ze is te smal en de eindpunten bieden totaal ~een uitzicht. Dagelijks moeten daar 600 kinderen passeeren. Spr. zegt met nadruk dat hy de verantwoorde ïykheid niet wenscht te dragen, hij zal dus ook zijn stem niet aan het voorstel kunnen geven. Wanneer men met de fiets de School straat inrydt moet men al goed opletten. Voor de automobilisten is het een kleine moeite om om te ryden door de Peperstraat en dit nadeel weegt niet op tegen het gevaar voor ongelukken. De heer van Amelsfoort vraagt zich af welke reden er is om een besluit van enkele maanden geleden nu weer te gaan veranderen. De heer Roestenberg wijst er op dat de wagens die by de zaak van de Wed v. d. Assem moeten zyn in den dam kunnen worden geplaatst. De andere kleinere bedrijven krijgen niet zooveel vrachten. De heer Berends zegt, dat de groepjes jongens die dikwijls aan de uiteinden staan ook het uitzicht belemmeren. Het is jammer dat daaraan niets gedaan kan worden. Weth. v. d. Horst zegt, dat hij het eens is met den heer Roestenberg. Maar de toestand is nu veranderd. Er komen veel meer auto's door als er feitelijk maar behoeven te zyn. Nu is er de toestand dat dikwijls twee auto's tegenover elkaar komen. By het eenrichting-verkeer is het veel veiliger. In Tilburg in de Heuvel straat heeft men het ook ingevoerd. Zooals het nu is is het ook niet goed. Van beide zy'den komen auto's, men stopt even en rijdt dan weer door. De heer Roestenberg gelooft niet dat men door de Schoolstraat zal gaan om tijd te winnen, als men even moet stoppen kan men veel beter door de Peperstraat gaan. Nogmaals zegt hij de verantwoor delijkheid niet te willen dragen. Alle ongevallen kunnen voorkomen. Graag zou hij de straat geheel afsluiten, maar dat is niet mogelijk voor de zaken der fa v. d. Assem en anderen. Weth. v. d. Horst zegt dat juist de kwestie van ongevallen heeft voor gezeten by het indienen van 't nieuwe voorstel. Spr. zou een ander voorstel willen doen n.l.de straat is slechts toegankeiyk voor diegenen die er moeten zyn, en dan nog slechts van eene zijde. De heer Roestenberg zou nog een bepaling willen maken omtrent de snelheid waarmee men mag rijden. Hy zou deze op 10 K M. willen stellen. Hy wijst erop dat de politie niet zoo gauw verbaal opmaakt, omdat zy meent op de medewerking der ingezetenen te mogen rekenen. Misschien was het echter wel beter om eens wat meer straf uit te deelen, dan zou men het wel afleeren. Van verschillende zyden wordt het voorstel van den heer Roestenberg bestreden, omdat het van weinig belang is. Het is voor den automobilist toch niet mogeiyk in deze korte straat hard te rijden, wanneer hy bovendien nog moet stoppen. Het voorstel van Weth. v. d. Horst wordt aangenomen. 5. Voorstel verharding speelplaats openbare school te den Moer. De Voorzitter zegt dat B. en W. adviseeren om de speelplaats te laten verharden zooals dat overal gebeurd. Dingemans. Gebeurt dat ook met tegels Voorzitter. Zeker, precies als in Kaatsheuvel. Het voorstel wordt aangenomen. 6. Bespreking verkoop of verhurim van de vroegere onderwijzerswonln te Kaatsheuvel, thans bewoond dooi de Broeders van Liefde. De Voorzitter zegt dat de tt6S11. woordige bewoners binnen enkeli maanden het huis zullen verlaten, g staan twee wegen openhet huis li verkoopen of te verhuren. B. en W stellen voor het te verhuren. Het is daar een der mooiste punten van Kaatsheuvel, er is een flinke tuin en er zullen vele liefhebbers zyn het te huren. Bovendien is hei v„ul event, toekomstige uitbreidingen we van belang dat de gemeente het pand in handen heeft. B. en W. zullen ii de volgende vergadering met een advies komen. De heer Roestenberg adviseert om het pand in elk geval voor onbepaa!< den tijd te verhuren, opdat de gemeent» het altyd ter beschikking heeft. 7. Ingekomen stukken. De Voorzitter zegt dat is lngekome.. van de vereeniging „Kaatsheuvels Belang* een aanvraag om subsidis voor de viering van den SOsten vet jaardag van H. M. de Koningin. Hel plan is het geven van een aubade, een tractaiie aan de kinderen, een kinderoptocht en een volksconcert. Oir, de kosten te bestrijden zal er een collecte worden gehouden onder dt ingezetenen, maar de vereeniging is van meening dat ook de gemeente een bijdrage behoort te geven. Men vraagt 10 ct. per kind, dat zal dan een bedrag worden van f 170, B. en W. meenen de voorwaarde te moeten stellen, dal dan ook alle scholen hiervan moeten profiteered Ook waar geen feest Is kunnen de kinderen dan toch doot het hoofd der school onthaald worden, De Raad kan zich hiermee vet' eenigen. Nog een aanvrage om subsidie is ingekomen van H. Jakobs. Deze heeft van Dr. Geluk opdracht gehad om 25 H.A, grond te ontginnen aan hel Leikeven. Deze grond is echter slechts langs een grooten omweg te bereiken en om een andere weg er naar toe berijdbaar te maken zullen f 200 noodig zijn. Dr. Geluk is bereid f 100 in de kosten tot verbetering by te dragen, B. en W. vinden het 't btste Dr. Geluk zelf de weg te laten verbeteren en dan een subsidie van f 100 te geven. Al» de gemeente iets moet laten doen is men altyd veel duurder uit. De heer van Amelsfoort is er ook voor een vast bedrag te stellen. Dingemans. Naar ik hoor is men van plan de hei die op dezen ouden weg groeit eraf te stoken, daarna de grond om te ploegen en de weg berijdbaar te maken. Men zal zorgen dat de weg steeds in goeden staat en brandvrij wordt gehouden. Ik meen dat dit een mooi voorstel van Dr. Geluk genoemd mag worden. Weth. v. Lier licht nader toe dat de bedoelde weg gelegen is ongeveer halfweg Loonopzand en de Moer, dwars door de hei, en dat hy thans onberydbaar is. Zoowel um 't brandvrij als om het berydbaar maken van dezen weg acht spr. het voorstel zeer accep tabel. Spr. acht het wenscheiyk Dr, Geluk zelf het werk te laten uitvoeren, daar het wanneer de gemeente het zal moeten doen, wel een derde meer zal kosten. Het voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen aangenomen, De Voorzitter zegt nog in den loop der volgende week de voorstellen omtrent hef nieuwe belastingstelsel aan de leden te doen toekomen, opdat deze ze grondig kunnen bestudeeren, Over 14 dagen zullen deze voorstellen dan in den Raad besproken worden, De heer Roestenberg vraagt nog het woord om te wijzen op de verwording van de kermispret tot nachtleven. Hij wijst op de groote uitwassen, die het verleenen van societeitsrechten in de gemeente heeft veroorzaakt, waardoor de politie vaak aan banden wordt gelegd en vraagt of B. en W, niet overwegen willen hierin een groo- tere beperking op te leggen. Na overleg met Ged. Staten zal hiervoor wel een weg te vinden zyn. Het ligt voor de hand, dat de caféhouders een sociëteit aanvragen, omdat zy het een nadeel voor hun zaak vinden, dat zy moeten sluiten, terwyi anderen die societeits rechten hebben mogen openblijven, Het kan ten slotte ook niet in 't belang van de caféhouders zyn, die ook liever wat vroeger naar bed gaan. Ook voor de ouders die thuis maar op hun kin* deren moeten gaan zitten wachten, zou het een uitkomst zyn dat hieraan een einde kwam. Spr. zou ook een beroep willen doen op de bestuursleden der diverse ver- eenigingen, die vaak ook schuld heb ben aan deze uitwassen. Spr. betwijfelt ten sterkste of het allemaal leden zyn van de vereeniging die societeitsrechten heeft Het inzicht van den pastoor Mgr. Völker, wordt door velen wel als conservatief be schouwd, doch spr. meent dat hy het goed met z'n volk voor heeft. Spr. acht hetgeen onbescheiden ver zoek om hieraan eens wat meer aan dacht te besteden. Wijdemans. Zou U de menschen dan ook van de Waalwijksche kermis kun nen houden, ook daarvan komt men dikwyis laat in den nacht thuis? Roestenberg. Dat is erg genoeg, maar op de manier waarop u dat zegt zou ik moeten afleiden, dat u mijn inzicht niet deelt. Indien de be- De 02

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 2