perken zou reeds veel te bereiken zijn. De heer Berends zegt, dat het wen- scheiijk was dat er een beter toezicht gehouden kon worden, maar men kan van een politiecorps van 3 personen niet alles eischen. Het gaat er dikwijls zeer rumoerig toe, aldus spr. vooral In achteraf gelegen buurten. Dan vraagt spr. nog hoe het staat met het aanvragen om verlenging van het politieuur. Hij meent, dat dat f 1.— host, daarom zou hij willen voorstellen het op f 10.— te brengen, dan zal het vast niet meer zoo dikwijls gevraagd worden. De heer Snoeren zegt, dat bij uit voeringen de vereenigingen hiervan de dupe zouden worden, daar zij dan niet gemakkelijk meer een zaal zouden kunnen krijgen. Verschillende andere leden geven te kennen, dat zij niet voor verhooging van het legesgeld zijn. Voorzitter. Waar menschen zijn, zijn gebreken, Inderdaad gaat de kermis met nachtbraken gepaard, maar overi. gens hebben we over ons volk niet te klagen. Hierna sluit de Voorzitter de open bare vergadering. BUITENLAND. De rampen in Italië. Naar nog gemeld wordt, brak ter- zelldertijd dat de aardbeving de Zui delijke provincies verwoestte en een cycloon de Piave vlakte teisterde, in geheel noord-Italië 'n hevig noodweer los, vergezeld van stortregens en hagel buien. De rivieren traden buiten hun oevers verwoestten den oogst en vernielden talrijke huizen. De brug van Tazza, die een lengte heeft van 400 meter, werd door het water meegesleurd. Het noodweer veroorzaakte zeer groote schade te Milaan. Koning Victor Emanuel bracht Zater dag in 't door de aardbeving getroffen gebied een bezoek aan Lacedonia, Aquilonia en Rochetta San Antonio. De bevolking bereide hem een groot- sche ontvangst. Ook te Melfi vertoefde de koning eenigen tijd. In een rapport aan Mussolini toege zonden, wordt verklaard, dat Aquilonia als geheel verwoest moet worden be schouwd. Lacedonia is zeer zwaar be schadigd. De hulpverleningsdienst werkt steeds beter. Verlichting en telegrafische verbindingen zijn bijna overal hersteld. Een aantal nood woningen zal worden opgericht In officieele berichten uit 't getroffen gebied wordt toegegeven, dat 't aantal dooden reeds minstens 2950 bedraagt en dat der gewonden 4550. Waar schijnlijk zullen die cijfers noghooger worden, daar uit de landelijke gebieden nog nauwkeurige gegevens ontbreken. Daarbij komt, dat geheele families zijn omgekomen, of gevlucht, hetgeen de nasporingen zeer bemoeilijkt. Voortdurend worden nog huizen omvergehaald. Uit een der huizen is nog een vierjarig kindje gered, welks drie broertjes en zusjes onder de puinhoopen liggen. Het Ministerie van Corporaties heeft een millioen lire ter beschikking van Mussolini gesteld voor de slachtoffers. Het regeeringsprogramma voor den wederopbouw van het door de aard beving verwoeste gebied is reeds uit gewerkt. De minister van openbare werken bracht daarover den koning rapport uit bij diens bezoek aan het door de aardbeving getroffen gebied. Van de oprichting van barakken- dorpen zal worden afgezien, omdat de barakken haarden van besmetting kun nen worden en ook andere nadeelen hebben. Men wil thans huizen van één verdieping uit ijzerbeton optrekken, die bij aardbevingen een grooter weer standsvermogen bezitten. Duitschland en onze landbouwproducten. Vragen van den heer Biomjous^ op 25 juli 1930 aan den Minister yan Staat, Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, Voorzitter van den Raad van Ministers, medegedeeld. 1. Heeft Uw Excellentie kennis ge nomen van een overeenkomst, welke hisschen Duitschland en Finland zoude gesloten zijn, en waarbij Duitschland zich zoude verplichten jaarlijks 8 millioen K.Q. boter en 3 millioen K.Q. kaas van Finland af te nemen, met ds bepaling, dat voor elke 100 K. O boter, die minder dan deze hoeveelheid door Duitschland wordt afgenomen. 18 en voor elke 100 K.Q. kaas, die duitschland van Finland minder koopt '3.60 door Duitschland aan Finland betaald wordt? 2. Moet Uw Excellentie op redelijke gronden aannemen, dat deze overeen komst werkelijk gesloten is? 3. Indien deze overeenkomst werke- fik gesloten is, acht dan Uw Excel- 'eiMe, met steller dezer vragen, dit verdrag niet lijnrecht indruischend 'egen geest, tegen bedoeling en zelfs 'egen de letter van 't door Nederlaqd Het Duitschland afgesloten handels verdrag, omdat daardoor de clausule eer meestbegunstiging niet de minste "'geringste beteekenis meer heeft? 4. Acht Uw Excellentie de veront vraardiging welke door dergelijke "idermijning van ons handelsverdrag 'nbreede kringen van het Nederland se volk gewekt is, met steller dezer V[agen, niet alleszins verklaarbaar en gerechtvaardigd 5. Meent Uw Excellentie niet, met steller dezer vragen, dat de maatrege len, door particulieren en organisaties o.a. door den Algemeenen Nederland sehen Zuivelbond, uit verontwaardiging tegen Duiischland's handelspolitiek tegenover Nederland genomen, onvol doende werking zullen hebben? 6. Is Uw Excellentie niet van oor deel, dat het belangrijke invoersurplus van Duitschland, weike in onze han- delsbelans met dit land tot uitdrukking komt ons voldoenden steun geeft om een verweer onzerzijds nut te doen sorteeren 7. Is Uw Excellentie bereid, om, indien door Duitschland aan Nederland niet dezelfde faciliteiten als aan Finland verleend worden, met spoed wetge vende maatregelen aan de Volksver tegenwoordiging voor te leggen, ten einde de Nederlandsche regeering voldoende steun te bieden om van de Dultsche regeering eene redelijke handelspolitiek tegenover Nederland te verzoeken? De Spanning in Egypte. Het z.g. parlement, dat, naar de afgevaardigden der Wafd-partij dreig den, bijeen zou komen, in weerwil van de weigering van koning Foead om de gevraagde speciale zitting van het Egyptische parlement toe te staan heeft inderdaad kort na middernacht, in het clubgebouw vergaderd en een motie van wantrouwen tegen de regeering Sidky pasja aangenomen. Na de bijeenkomst verklaarde de voormalige premier, Nahas pasja, dat onverwijld een aanvang zou worden gemaakt met een beweging voor bur gerlijke ongehoorzaamheid, en wel in de eerste plaats door het niet betalen der belastingen. Het bestuur der Wafd partij heeft verklaard, dat heden geen betoogingen zuilen worden gehouden. Mislukte aanslag op den Koning en de Koningin van Denemarken. De Liberté bevat een bericht uit Kopenhagen omtrent een mislukte poging, die gedurende het 1000 jarig feest van IJsland te Reykjavik zou zijn gedaan, om een aanslag te plegen op het»leven van den koning van Dene marken. Reeds te Kopenhagen had de koning verscheidene dreigbrieven ont vangen. De schrijvers en afzenders der brieven werden te Reykjavik ontdekt en kort voor het begin der feesten gearresteerd. Qedurende een deel van de feesten verbleef het vorsteiyk paar in een tent en weldra was de aandacht der politie getrokken door twee jongelui, die zich nerhaaldeiyk in de omgeving van deze tent bewogen, Toen op den dag dat de koning zyn rede hield deze jongelui zich wederom op alle mogelijke ma nieren in de nabijheid van den koning trachtten te dringen, werden zij gear resteerd. Er werden geladen revolvers op hen gevonden alsmede eenige handgranaten. By onderzoek in hun tent werd een helsche machine ge vonden, waaraan de ontsteker echter nog ontbrak. Het onderzoek werd voortgezet met het gevolg, dat twee andere mannen en een vrouw eveneens gearresteerd werden. Het zouden be kende persoonlijkheden zyn die in het olficieele leven van IJsland een belang- ryke rol spelen. Zij schynen lid te zyn van een IJslandsche party (de Vryheids- partij) die den bestaanden band, die IJsland nog tot 1947 aan Denemarken bindt, wil verbreken en in het algemeen fel anti-Deensch is. Voorts zouden die personen in contact staan met Deen. sche communisten, De R ÏOO naar Canada vertrokken. Het Engelsche luchtschip R 100 is hedennacht om 4 uur van Cardington opgestegen en naar Canada vertrokken. Talryke olficieele personen en een groot aantal toeschouwers, die den geheelen nacht te Cardington vertoef den, woonden den start bij. Na een cirkel boven het vliegveld beschreven te hebben, verdween 't luchtschip naar het Noord westen. De R 100 zal de noordeiyke route over den Atlantischen Oceaan kiezen. Men hoopt dat de R 100 VrydagmorgenCanada zal bereiken. Commore, de commandant heeft van den minister van luchtvaart het volgend telegram ontvangen „De vlucht van de R 100 is de eerste vlucht die een luchtschip naar een door een der grootste overzeesche dominions gebouwde ankermast maakt, ik hoop van harte, dat deze vlucht het begin is van een voortdurende ont wikkeling van de verbindingsmogelijk heden tusschen de deelen van het Britsche rijk." De laatste weerberichten luiden zeer gunstig. Er is een radio-zendinstallaniie aan boord. Aan boord bevinden zich een be manning van 37 koppen en twee offi cieren, die niet tot de gewone beman ning behooren. Er is voor vyf dagen levensmiddelen aan boord. BINNENLAND. Koningin en Prinses op de thuisreis. De Koningin en Prinses Juliana zul len hedenmorgen vroeg per auto van Kopenhagen naar Frederica reizen, vanwaar per trein de reis naar Neder land vervolgd wordt. H. M. en H.K.H. worden Donderdag 31 dezer te 8.47 te Amersfoort (station) te rug verwacht. (Corr. Bur.). H. M. Thijssen. Dubbel jubileum. D# heer H. M. Thijssen te Den Bosch, de directeur van „Het Huisgezin", Vier de gisteren het feit, dat hij 40 jaar als journalist en 25 jaar als raadslid werk zaam was. Hoezeer zijn werkkracht en zijn sym pathieke persoonlijkheid gewaardeerd werden door allen, die met hem in aan raking kwamen, kwam op overstelpende w(jze tot uiting in de huldebetuiging, welke den dubbelen jubilaris gewerd. Hei Nederl. eskader naar Antwerpen, Het Nederlandsche eskader, dat ter gelegenheid van de Nederiandsche week op de Internationale Tentoon stelling te Antwerpen een bezoek aan deze stad zal brengen, zal gecomman deerd worden door den Vice Admiraal L. J. Quant, die vergezeld zal worden door zyn adjudant, den luitenant ter zee le klasse D. C. M. Hetterschy. Het eskader is samengesteld uit de volgende schepen Hr, Ms Jacob van Heemskerck, Commandant Kapitein ter zee C. Rtihl; Hr. Ms Witte de With, Commandant—Luitenant ter zee le klasse E. A. VreedeHr. Ms. Onder zeebooten 0 9 en 0.10 Commandanten luitenant ter zee le kl. E, Borgesius en luitenant ter zee 2e kl Q. Mante. De Zuiderzee—werken. Ingediend is een wetsontwerp tot wijziging en verhooging van de be grooting van uitgaven van hetZuider- zeefonds over het dienstjaar 1930. Het laat zich n.l. aanzien, dat de afsluiting van de Zuiderzee reeds in 1932 tot stand zal kunnen worden gebracht, derhalve veel eerder dan by het in het najaar van 1928 op grond van de toen ten dienste staande ge gevens opgemaakt nieuw werkplan werd aangenomen. Het gevolg van deze snellere uit voering is, dat het voor het loopende jaar aangevraagd bedrag, hetwelk was gegrond op bedoeld werkplan, niet toereikend zal blijken, daar nog in dit jaar werken tot uitvoering zullen kun nen komen, waarop eerst in 1931 was gerekend. Deze werken zyn een ge deelte dijkvak op het Breezand en een gedeelte dijkvak Gaatje—Vlieter, waar voor f 6.085 000 noodig wordt geacht. Deze verhoogde aanvrage beteekent dus niet een overschrijding van de laatste raming integendeel is uit de cijfers van het afgeloopen jaar ge bleken, dat deze vermoedeiyk meté'/j pCt. verminderd zal kunnen worden doch de behoefte aan meer geld voor het loopende jaar als gevolg van de snellere uitvoering. Behalve kleinere bedragen voor uit graven voor personeel en materieel wordt bovendien nog f 1.700 000 ge vraagd voor ontginningswerken in den Wieringermeerpolder. Tournee „De Flierefluiters". Het gezelschap, dat onder Nap de la Mar A. M. de Jong's stukken „Het Verraad" en „Flierefluiters Oponthoud" speelde, is onder den naam Gezel schap „de Flierefluiters" gereconstru eerd en zal binnenkort de reeks voor stellingen dezer beide stukken voort zetten. Het ensemble staat onder artistieke leiding van Walter Smith, die het laatste jaar menigmaal als de heer De la Mar door ziekte was verhinderd te spelen, de hoofdrol vertolkte. Beide stukken worden met mede werking van den auteur in studie ge nomen. Cisca Kremer en Mientje Pam zul len wederom de kinderrollen van Me- rflntje en Blozekriekske vervullen. Mevrouw R. de la Mar-Kley en Hans Brüaing speler weder als Jans van den Pastoor en de Pastoor zelf. Verder zyn by het gezelschap geëngageerd mevr. S. de la Mar—Klopper, mej. Willy Ritman, de heer Piet Urban, e.a. A. V. R. O. In de Zaterdag te Amsterdam ge houden jaarvergadering van de A V R O. werd de waarnemend voorzitter dr. H. Molhtiyzen by acclamatie tot voorzitter gekozen. Op voorslel van een der aanwezi gen werd het bestuur opgedragen naar den minister—president en minister Reymer een protest te zenden tegen de zendtydverdeeling. De Huldiging van Evert van Dijk. Maandag is de eerste Hollandsche Oecaanvlieger van Dyk weer in z'n vaderland teruggekeerd. Vanaf Londen kwam hij per vliegtuig naar ons land, waar hij het eerst daalde te Rotterdam, op het vliegveld Waalhaven, waar hy hartelijk verwelkomd werd. Direct werd weer doorgevlogen naar Amsterdam, waar een ontzagiyke menigte op het vliegveld Schiphol de komst van den vlieger afwachtte. Na de landing op Schiphol werd van Dijk geleid naar het podium dat op het midden van het veld opgericht was, hier werd hem door de enthou siaste menigte een ware ovatie ge bracht. Het eerst werd de vlieger toege sproken door^Z.E. Min Reljmer, die hem namens de Nederlandsche regeering begroette en die mededeelde, dat H.M. de Koningin van Dyk had benoemd tot Ridder in de orde van Oranje— Nassau. Namens het gemeentebestuur van A'dam werd de luchtheld verwelkomd door wethouder Abrahams. Vervolgens werd nog het woord gevoerd door den heer Wurfbain, namens de K L.M. door den heer Smits namens de Fokker-fabrieken, e.a. De verschillende sprekers boden allen kransen of bloemen aan en telkens werden de speeches onderbroken door het gejuich der menigte. Toen na de officieele begroeting, de familie van Dyk in een auto een rondrit maakte over het vliegveld nam het gejubel schier geen einde. Hierna werd naar Amsterdam gere den. Langs den weg stonden overal zeer veel belangstellenden, wier aantal toenam naarmate men de stad naderde In het Carlton-hotel werd 's avonds een groote feestmaaityd gehouden, waaraan verschillende olficieele per sonen deelnamen. Ook hier werd van Dyk harieiyk toegesproken en werden aan mevrouw van Dyk vele bloemstukken aange boden. Tenslotte bracht de vlieger dank aan allen die hem deze hartelqke ontvangst bereid hadden Gisteren werd hij gehuldigd in z'n woonplaats Wassenaar. Evert v. Dijk voor de A.V.R.O.-microfoon. Naar wij vernemen heeft de A.V.R.O.. onzen eersten Nederlandschen Oceaan vlieger, den heer Evert van Dijk, uitge- noodigd, zyn wederwaardigheden tijdens den beroemden tocht over den Oceaan, voor de microfoon te vertellen. De heer Van Dijk heeft dit aanbod aan vaard en zal Zondag 3 Augustus a.s. des avonds voor de A.V.R.O.-microfoon ko men. Kingsford Smith naar Amsterdam. Naar wij vernemen, zullen Kingsford Smith en Stannage, die met Evert van Dijk en den navigator Saul de vlucht naar Amerika met de „Southern Cross" volbrachten, morgenmiddag met het Duitsche mailschip Europa te Bremen arriveeren. Het ligt in de bedoeling, dat Kingsford Smith en Stannage Donder dag per K.L.M.-vliegtuig van Bremen naar Schiphol zullen vertrekken. SPORT. VOETBAL. JULIANA. Zondag j.l, had de eerste ronde plaats voor de Bekerwedstrijden waar voor flinke belangstelling bestond. De wedstrijden hadden een goed verloop en de deelnemende vereenigingen waren van gelijke sterkte. De uitslagen zyn Vlijmen—Juliana2 3—2 Wilhelmina Wijk—Waspik 3—1 De vereenigingen Wilhelmina Wijk en Vlijmen plaatsten zich in de finale op Zondag 10 Augustus. Voor Zondag as. 3 Augustus zyn de volgende belangrijke wedstryden vastgesteld. Kaatsh. Boys-R.W.B.2 H E C.Eensgezind 's Bosch. WAALWIJK. RoodbroekenB.V.V.-Combinatie. De prestatie die de Roodbroeken, de W.S.C.-combinatie, j.l. Zondag geleverd hebben, was er een van bijzonder ge halte. Een 10—3 zege op een elftal, sa mengesteld uit spelers van B.V.V. I, 2 en 3, is wel vermeldenswaard. En de Roodbroeken verdienden vol komen dit resultaat, door het doortas tend spel en vlotte combinatie. Het was de laatste wedstrijd van het nederlaag-tournooi van B.V.V., waar de 2e klas kampioen R.K.F., Vitesse, reeds met 31 had gewonnen; toen de stand tot 9—3 was opgevoerd, bleek dit voor het behalen van den eersten prijs nog niet voldoende. Nummer 10 vloog dan ook nog het net in. Als trophee en aandenken werd den Roodbroeken den eersten prijs uitgereikt, in den vorm van een aardigen beker. De Revanchewedstrijd zal in den loop van Augustus gespeeld worden. De opstelling van B.V.V. was: N. Coolegem. H. VerhaartA. Boll. P. v. LentW. PenningsL. Gevers. L. de RoyA. DiscoA. Leblanc W. v. Amelsfoort—Th.Brouwers. DRUNEN. Zondag j.l. speelde onze voetbalver- eeniging „De Sporters" alhier tegen Oud-Roda, 's Bosch. Laatstgenoemde club beschikt over prima krachten en het zag er dan ook niet hoopvol uit toen de rusttijd inging met 1—3 in het voordeel van Roda. Maar de Sporters gaven zich niet ge wonnen en wisten voor het einde twee maal te doelpunten, terwijl Roda geen kans zag haar punten op te voeren. Al dus was de eindstand 33, waardoor „Sporters" een kranige prestatie heeft geleverd. Het publiek heeft genoten van een spannenden, pittig gespeelden wed strijd. SPRANG. De voetbalvereenigingen S. D. O. en D. V. O. alhier, namen j.l. Zaterdag deel aan de Seriewedstrijden te Kaats heuvel, uitgeschreven door de voetbal- vereeniging D.V.O.K. aldaar. S.D.O. speelde tegen een fabriekself- tal der fa. Vesters. Het was een mooie wedstrijd. Hoewel het fabriekselftal flink partij wist te geven, was het toch niet opgewassen tegen S.D.O., die een 30-overwinning wisten te behalen en zich daarmede in de finale plaatsten die a.s. Zaterdag zal plaats hebben. Als dan zal SDO uitkomen tegen RWB 3. D.V.O. speelde tegen RWB 3, doch moest RWB als hun meerdere erken nen. D.V.O. verloor met 20. KORFBAL. SPRANG. N. E. O. J.l. Zaterdag, 26 Juli, speelde onze Korfbalver. N.E.O. een comp.-wedstrijd tegen de vereeniging Quick te Tilburg. Werd verleden Zaterdag met een zwak twaalftal van deze club met 4—2 verloren, thans wist N.E.O. êen flinke 103-overwinning te behalen. Als beide twaalftallen zich opstellen, blijkt dat NEO 2 invallers telt, terwijl Quick één dame mist. Quick opent di rect het offensief en brengt een paar maal den NEO-korf in gevaar, doch onze verdediging weet de situatie mees ter te worden en zet de aanval aan het werk. Deze zet enkele goede aanvallen op, doch slaagt er voorloopig niet in te scoren. Na nog enkele wederzijdsche pogingen om een doelpunt te maken, stelt één der NEO-aanvallers zich vrij op en benut de hem geboden kans, 10. Quick hierdoor geprikkeld, zet er alles op om gelijk te maken, wat hun met een ver schot gelukt, 11. Het spel blijft goed gelijk opgaan, met NEO iets in de meerderheid. Even voor rust weet een dame dan ook voor NEO de leiding te nemen, 21. Na rust gaat het spel nog even gelijk op, doch als N.E.O. het derde doelpunt scoort, 31, is het met Quick gedaan en wordt N.E.O. steeds sterker. Spoe dig is de stand dan ook 61, waarna Quick haar werken met een doelpunt beloond ziet, 62. Het samenspel van N.E.O. wordt steeds beter en Quick heeft weinig meer in te brengen, want ondernemen ze nog eens een aanval, dan is deze te primitief om tegen de N.E.O.-verdediging succes te hebben. Successievelijk wordt de stand tot 10 2 opgevoerd, waaronder enkele zeer fraaie doelpunten waren. In de laatste seconden weet Quick nog een mooi doelpunt te maken, zoo dat het einde komt met 103 voor N.E.O., 'n uitslag die wel niemand ver wacht zal hebben. N.E.O. blijft zoo voortgaan en de 2e plaats op de ranglijst is aan U. DUIVENSPORT. DRUNEN. Zondag hield de postduivenvereen. „De Postduif", gevestigd bij A. v. d. Geld, een wedvlucht vanuit Vilvoorde, afstand 101 K.M. De prijzen werden behaald als volgt: le prijs: W. Viveen; 2, 3, 7, 11 en 13 Gebrs. Ravensteijn-van Loon; 4, 8 en 16 A. van Loon-van Huiten; 5, 6, 9, 14 en 15 H. Bergmans-Vrijhoeven. Scheerweg: Gebrs. Ravensteijn-van Loon. Koningspoul: le W. Viveen, 2e Gebr. Ravensteijn-van Loon. Duiven los 8 uur. De eerste duif be reikte het hok om 9-13-31; de laatste om 9-17-44. HEUSDEN. De „Reisduif", gevestigd bij dhr. van Delft, hield Zondag een wedvlucht van uit Soignies, België, met den volgenden uitslag G. Sluijmers 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 22 en 24; G. Verheij 8, 11 en 12; C. Bax 9; F. Jansen 10, 20 en 21; Gebr. Verharen 12 en 17; J. van Tilborg 14, 16 en 23; G. v. Balgooijen) 15, 18 en 19. De eerste duif bereikte haar hok om 9 uur, 46 m. en 11 sec. Tour de France. De beroemde jaarlijksche Tour de France werd Zondag te Pary's beëin digd onder zeer groote belangstelling. Duizenden en duizenden stonden aan het eindpunt geschaard om de renners toe te juichen. Het enthousiasme steeg ten top toen een Franschman als eerste binnenkwam, terwijl ook tegelijk Frankryk de eerste plaats bezette in het totaal klassement (Leducq) en in het landen klassement. De eersten van het totaal klassement waren 1 Leducq, 2 Guerra, 3 Magne, 4 Demuy ère. Het landenklassem?nt luidt als volgt 1 Frankryk. 2 België, 3 Duitschland, 4 Spanje, 5 Italië MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 29 Juli. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 205 paarden, 533 magere runderen, 256 nuchtere kal veren, 70 veulens, 750 vette runderen, 54 graskalveren, 116 biggen, 390 vette kalveren, 401 schapen of lammeren en 6 bokken of geiten. De prijzen waren koeien 36—42, 51 —54 en 5759 c., ossen 46, 4952 en 5560 c., stieren 45, 4749 en 5153 c„ kalveren 47.5—52.5, 57.5—62.5 en 70 72.5 c., alles per pond. Prijzen per stuk: melkkoeien 225 435, stieren 140520, graskalveren ƒ40 75, paarden 180270; slachtpaarden 100160, hitten 80150, veulens 85180, fok nuchtere kalveren 20 35, dito slacht 1520, kalfkoeien 220 425, pinken 140-200, vaarzen 180 235, biggen 1524, alles per stuk, biggen per week 1.752.25. Veilingvereen. „De Langstraat, Drunen. Prysnoteering van 29-7-1930. Zwarte bessen 4.506.20, Roode bes sen 7.5013.Witte bessen 3. 8.Kruisbessen 2.7.—, fram bozen 1829, alles per 100 Kg. Appelen 443 c., Peren 0.520 c„ Snijboonen 1014 c., Dubbele boonen 4 6 c., Stok Princes m. dr. 20—28 c., Wagenaars 1—3 c., Stamboonen 0.52 c., Tuinboonen 56 c., Aardapp. Blauw- putten 2.53.5 c„ Eigenheimers 22.5 c., Muizen 1.52 c., Erwten 2028 c„ Rabarber 0.5-2 c., Peen 13 c., Toma ten 1220 c., Tomaten II 210 c., Juin 69 c., Zilverjuintjes 1425 c., Spina zie 813 c., N.-H. Suikerperen I 1014 c„ N.-H. Suikerperen II 48 c„ Pruimen 10-30 c., Kroosjes 821 c„ alles per K.G. Perziken 17 c„ Roode kool 15 c., Witte kool 23 c., Savoiekool 310 c„ Bloemkool 12—22 c., Idem II 110 c„ Spitskool 14 c„ Meloenen 2061 c., Andijvie 0.54 c., Sla 1—4 c., Komkom mers 23 c„ Idem II 1/100.5 c„ Kom kommers witte 2—4 c., Idem II 0.52 c„ Augurken 2035 c., alles per stuk. Kroten 23 c„ Peen 14 c., Juin 2-3 c„ Selderij 12 c., alles per bos.

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 3