DE EC..0V&N HETZlÖEN No. 60. Woensdag 30 Juli '30. 63e Jrg. TWEEDE BLAD PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 30 Juli 1930. Jaarmarkt te Waalwijk op Oonderdag 31 Juli* Pa toor Leo van Riel. f Nadat, zooals wij vermeldden, de oud—Waalwijker de ZEerw. heer Leo van Riel, pastoor van St. Stephanus te Nijmegen, 11. Donderdag in het R K. Ziekenhuis ah. Westeinde te Den Haag eene zeer ernstige operatie had ondergaan en de berichten aan vankelijk naar omstandigheden gunstig luidden, is hij in den nacht van Maan dag op Dinsdag vrij plotseling over leden. Pastoor Leo van Riel Jaczn. werd te Waalwijk gebore.i 14 Febr. 1881, en bereikte dus slechts den leeftijd van 49 jaren. R^eds tijdens zijn studiën aan de Bossche Seminariën ondervond hij veei 'ast van zijn zwakke gezondheid, wat hem intusschen niet belette deze studies in den gewonen tijd te volbrengen. Na zijn priesterwijding in 1905 is hij eenigen tijd assistent geweest bij Pastoor Qodschalx te Alem, achtereen volgens daarna werd hij benoemd tot kapelaan te Udenhout en te Tilburg (Heuvel) Van Tilburg werd hij over geplaatst naar de St. Jan te 's Bosch. Hier is hij echter slechts zeer kort werkzaam geweest, daar hij al spoedig werd belast met de oprichting van een nieuwe parochie te Nijmegen, welke hij stelde onder de schutse van den stadshtilige St. Stephanus. Op 17 Juni j.l. herdacht hij zijn zilveren priesterfeest. Gezondheids redenen hadden hem evenwel kort tevoren genoopt zich te laten opnemen in „Maris Stella" te Scheveningen, zoodat van de luisterrijke viering, welke zijn parochianen, die hem bij deze gelegenheid een orgel voor zijn kerk schonken, hadden voorbereid geen sprake kon zijn. in gansch Nijmegen en uiteraard in het bijzonder in de eigen parochie, maar ook in z'n geboorteplaats Waal wijk en zijn oude standplaatsen was bij zeer gezien. Hij ruste in vrede. Uitbreiding Timtur. De uitslag van de j.l. Zaterdag ge houden inschrijving voor het maken van beton- en metselwerk ten behoeve der uitbreiding Timturschoenfabrieken is geweest als volgt. De Condor Amsterdam f. 98700 N. V Wernink Leiden 98600 Van Waning Co. Rotterdam 97880 Zuid Ned Beton ljzerbouw „95800 N.V. Sliedrechische Beton ljzerbouw 94980 Enkh Beton ljzerbouw 92770 N.V. Algemeene Bouwondern. Al bouw 85500 De aanbesteding van 't timmerwerk, de stalen ramen, gias- en verfwerk. de vloeren etc. etc. volgt binnen enkele dagen. Aanbesteding. Bij de Dinsdagmiddag door B. en W. gehouden aanbesteding van het vervoer van keien en zand voor de Grootestraat en Kerkpad, werd als volgt ingeschreven F. v. d. Broek alhier, keien Groote straat per 1000 f5.20, zand f 1.05 per M3, oude kelen f 0 90 per vracht, klinkers per 1000 f 0.75. Hub. van Zon—Drijvers, Drunen, keien naar Kerkpad f3.50, naar Groote straat f3 klinkers f3.—. Wed. M. v. Daelen alhier, zand f0 98 J. H. v. Loon alhier, keien naar Kerkpad f3.25, naar Grootestraatf3, zand f 0 98, oude keien f 0 68, klinkers f 1klinkers Kerkpad f 1.25. W. v Helvoirt alhier, keien Groote straat f 4 90. A. Appels, P. de Haan en A. Cop- pens alhier, keien Kerkpad f 7.48* Grootestraat f5.48, zand Grootestraat f109, Kerkpad f0.98, oude keien; f0 98 klinkers f 0.993/4) klinkers Kerk pad f 1 04. Al het vervoerwerk is aan J. H. v. Loon gegund. Gunning. Het bouwen van een gymnastiek lokaal aan de Mr. van Coothstraat, achter de R. K. Hoogere Handelsschool, is gegund aan den heer P. Lodewicus te Raamsdonksveer voor 12977.De heer Lodewicus was op één. na de laag ste inschrijver. Bij onderhandsche aanbesteding werd het hekwerk aan de uitwaterings sluis te Waalwijk gegund aan de firma Frans van Wees te Waalwijk. Waal wij ks Belang. Algemeene vergadering op Maandag 4 Augustus a.s., des avonds half negen Uur, foyer der zaal „Musis, Sacrum". Aan de orde: 1. Opening en Notulen. 2. Verslag Penningmeester 1929/'30. 3. Verschillende Mededeelingen. 4. Bespreking feestviering 50en ver jaardag H. M. de Koningin. 5. Rondvraag en sluiting. Door den beer A. Stütz, Directeur der Vakschool voor de Schoenmakerij in Pirmasens, werd dezer dagen aan de Gemeente aangeboden het onlangs ver schenen v.erk van zijn hand „Die ober- leder-kalkulation", met het volgende bijschrift: „Der schonen Stadt Waal wijk meiner zweiten Heimat in Dank- barheit gewiedmet." Vrijwillige Landstorm. Op Zaterdag 26 Juli werd door de af- deeling Besoijen van den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm de jaarlijksche onderlinge schietwedstrijd gehouden op de speelplaats der Chr. School aldaar. Geschoten werd mei K.S.O.-patronen op afstand van 10 M.op margaschijf, tellende van 1 tot 10, houding: knie lend. De uitslag was als volgt: Ie pr. 49 punten G. F. Couwenberg. 2e pr. 49 pnt. C. L. Verhagen. 3e pr. 48 pnt. J. van Heijst. 4e pr. 46 pnt. S. IJpelaar. 5e pr. 47 pnt. B. A. van Dongen. 6e pr. 47 pnt. A. M. v. d. Lee. 7e pr. 46 pnt. C. A. v. d. Gouw. 8e pr. 45 pnt. R. Treffers. 9e pr. 45 pnt. C. Treffers. 10e pr. 45 pnt. P. Wouter. Bovendien werden nog een 10-tal prijzen verloot onder diegenen die geen prijs hadden kum en bemachtigen. De winnaars dezer 1 roostprijzen wa ren: A. L. de Louw, A. v. d. Maagden burg, H. W. W. Klerk*, D. Verschuren, H. F. Bruurmijn, K. II. Bakkeren, A. v. d. Bruggen, J. A. v. d. Heijden, C. A. P. Musters en J. v. d. Horst. Nuts U. L. O. school Men verzoekt ons opname van hei volgende Dinsdag slaagden te Breda voor de examencommissie voor het U. L O diploma alle vier de leerlingen der Nuts U. L O, school alhier, n 1. de jongedames L. en N, Nieuwkoop en de jongeheeren J. Vos en C. Donken, de beide eersten uit Waalwijk, de iaatsten uit Drongelen. De examencommissie richtte een woord van waardeering tot hen, omdat zij wederom de eer der school hoog hielden, waarvan tot dusver alle leer lingen, die voor het diploma zijn opgekomen, ook geslaagd zijn. Binnen enkele weken begint weet de nieuwe cursus, voor meisjes dt eenige inrichting in Waalwflk voor verdere ontwikkeling, voor jongens een goede gelegenheid om zich nog verder te bekwamen, daar toch geer jongen voor zijn veertiende jaar werk zaamheden mag verrichten. Leermid delen zijn vrfi, schoolgeld volgens gemeenteregeling. Daar het hoofd der school met vacantie afwezig is, kunnen nieuwe leerlingen opgegeven worden bij den heer L. Hartog alhier. De inzender vergeet hier dat e» ook een R.K. Middelbare Handels avondschool bestaat, welker cursus eiken avond gegeven wordt en loops van September-Juni. Red Bekroond. De Mechelsche Helder reu van d« heer jacq. Eijkens behaalde op d< Kampioensschapstentoonstelling 1,1 Zondag te Tilburg, den ten prijs mei praedicaat Z.G. Brandweer. De Waalwljksche Brandweer zal in twee ploegen een bezoek brengen aan de Int. Brandweertentoonsteiling te Rotterdam vandaag is de eerste ploeg op reis, morgen gaat de tweede. Hoofdprijs. De hoofdprijs, zijnde een Sets, der verloting van het Kruisboogschulteis- gezelschap „Nooit Gedacht", waarvan j 1. Maandagavond de trekking heeft plaats gehad, is gewonnen met lot no. 555, waarvan bezitter was de heer G. Hens Wzn. alhier. Voor de verdere prijzen verwijzen wij naar de advertentie voorkomends in dit nummer. Het wegenplan In het Land van Heusden en Altena. Het initiatief om te komen tot een modernen weg door het land van Heusden en Altena, is genomen door de tuinbouwvereenigingen te Wou- drichem en Veen Deze wegen zijn noodzakelijk. Het Land van Heusden en Altena ligt te geïsoleerd. Bovengenoemde vereenigingen stellen zich tweeërlei doel voor oogen: le het verkrijgen van een modernen weg via den Kop van 't Land van 's-Bosch- Dordrecht; 2e. snel vervoer der tuin bouwproducten, om alzoo den op komst der tuinderij in deze streken te bevorderen. Een plan is gemaakt er, den heer Reinsaert, technisch ambte naar bij den Rijkwaterstaat te Wer kendam, diende een plan in, dal bedoelde te zijn een verkorting van den weg Heusden—Werkendam. Dit plan vond echter geen algemeenen bijval. Minder kostbaar achtte de heer Mr. C. W. van Ommeren te Heusden, ver betering der wegen. Aanleg van een nieuwen weg brengt noodzakelijke en dure onteigeningen met zich mede, terwijl de weg moet aangelegd op van nature slappen grond. Van groot nut acht de heer van Ommeren den ADVERTEERT IN DIT BLAD. aanleg van een nieuwen weg dwars door den Biesbosch, vanaf het pont- veer Kop van 't Land tot Nieuwen- dijk. Dan kan ook in deze polders de land- en tuinbouw in 't klein voorstel schieten. Anderen willen verbetering van den bestaanden weg langs den Maasdijk vanaf de draaibrug te Heusden, tot pontveer Kop van 't Land, en den weg vanaf de stoep Heusdensche brug, langs Bergsche Maas, over Dussen, fort Altena naar Werkendam en bo vendien den aanleg van een goeden verkeersweg, aansluitende aan den Rijksstraatweg te Nieuwendijk door den Biesbosch naar het pontveer Kop van 't Land. Auto inzegening te Tilburg. Evenals vorige jaren zal ook dit jaar Zondag 3 Aug. a.s. te Tilburg waar de St. Christoffel Bond gevestigd is, de auio inzegening plaats hebben op het Heuvelplein voor de Kerk door den Directeur der Broederschap Pastoor A. Aelen. De zegening begint om 12 en zal eindigen om 2 uurer zijn ook voor niet-ieden geen kosten aan verbonden. Ongetwijteid zuilen ook dtt jaai vele auto- en motorrijders bijeen zijn om den zegen over hun wagen te laten uitspreken. DRUNEN. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Vrijdag 1 Augustus 1930, oni 7.30 uur n.m. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. Proces-verbaal kasopneming. 3. Goedkeuringsbesluit van Gede puteerde Staten verkoop voormalige schoenfabriek. 4. Goedkeuring rekening 1929 Ge zondheidscommissie. 5. Goedkeuring begrooting 1931 Ge zondheidscommissie. 6. Goedkeuring rekening 1929 Bur gerlijk Armbestuur. 7. Goedkeuring begrootiug 1931 Bur gerlijk Armbestuur. 8. Voorloopige vaststelling gemeen terekening met rekening G.h ,B. dienst jaar 1929. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot onbewoonbaarverkla ring van perceel C 41 in de Wolfshoek. 10. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om 't voorste gedeelte der voormalige schoenfabriek „Brabantia" te bestemmen voor noodslachtplaats en uithalplaats c.a. en het achterste ge deelte voor bergplaats der gemeente. 11. Verzoek van C. van Helvoirt om van gemeentewege voorschot op eerste hypotheek te mogen ontvangen voor den bouw van een arbeiderswoning in de Stationsstraat. 12. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot herziening van het be lastingstelsel ingevolge de wet-de Geer met vaststelling der noodige verorde ningen. 13. Voorstel van Burg. en Weth. tot aanvulling der verordening op het ver strekken van gelden voor den bouw van arbeiderswoningen en kleine boer derijen onder hypothecair verband. 14. Reclames schoolgeld. \j DRUNEN. Zooals gemeld zou het 50- jarig bestaan van het Genootschap der H. Kindsheid alhier niet onopgemerkt voorbij gaan. Zondag j.l. werd dit feest luisterrijk gevierd. Wij kunnen gerust zeggen dat de verschillende groepen in den optocht goed tot hun recht kwa men. Onze aandacht trokken bijzon der de praalwagens van O. L. Vrouw v. Lourdes; het Kindje Jezus met de Bruidjes en de goede herder met de schapen. Ook waren de drie Koningen te paard, Koningin Elisabeth en de Vlucht naar Egypte goed weergegeven. Voorts de Ridder van Malta, de Man darijnen, de Chineesche en Arabische weesjes, waren goed in stijl en wel ver zorgd. De regeling was bij den Eerw. heer Kapelaan Willems in goede handen, Ook de poltie zorgde voor de orde, zoo dat alles goed van stapel liep. Door de beide Harmonieën werd de optocht opgeluisterd, welke trok van de Kerk naar den Dijk, Torenstraat en remise. Hulde aan de Eerw. Zusters en de Ze- latricen voor de groote moeite aan den optocht besteed. 1— Heden is verschenen het program ma van de groote Processie Heusden Kevelaar, welke dit jaar haar 175-jarig bestaan op waardige wijze hoopt te vie ren. Het zal daarom in Kevelaar feest zijn voor de pelgrims, die telken jare de reis mede maken, maar ook voor den volijverigen Directeur, Deken Wouters, die reeds meer dan 25 jaren alles heeft gedaan om deze, zijn gelief de processie, groot te maken. De processie zal alsdan vertrekken met een extra trein op Zondag 17 Aug, a.s. vanuit Lage-Zwaluwe en zal om half 10 uur te DrunenHeusden arri veeren, alwaar zich het bestuur en de afdeeling Heusden en onderhoorige plaatsen zullen aansluiten, om alzoo gezamenlijk de reis te aanvaarden. De ze zal worden opgeluisterd door de Harmonie uit Elshout. De processie zal alsdan op Maandag 18 Aug. wederkee- ren. J— Op de doelen van St. Aloisius, bij de Eerw. Broeders, had Zondag het Ko- ningschieten plaats, waarbij, na een hevigen strijd, B. de Wit het Konings- kruis wist te behalen. 1/ ELSHOUT. Door de Tooneelvereeni- ging alhier zal a.s. Zondag in den tuin bij de Eerw. Broeders een uitvoering worden gegeven met medewerking van de harmonie en de liedertafel, zoodat ons- wederom een mooi varieerend pro gram te wachten staat. SPRANG—CAPELLE (V.m. Sprang). Candidaat H. Zandbergen te Ensche dé heeft voor het beroep naar de Geref. Kerk alhier bedankt. Het 7-jarig zoontje van dhr. N. al hier dat de vacantie te Wijk door bracht, reed aldaar op zijn fiets en kwam ongelukkigerwijs te vallen juist toen een auto passeerde. Hij werd door den auto aangereden en aan zijn bee- nen zoodanig verwond, dat geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen. Na voorloopig verbonden te zijn werd hij per auto naar zijn ouders alhier ver voerd. De fiets werd geheel vernield. - Enkele huurders van woningen der Bouwvereniging alhier, verzochten in een adres om de door hen bewoonde woningen aan het electrische net te doen aansluiten. Naar wij vernemen is door de Bouwvereeniging, naar aan leiding van bedoeld adres, besloten, de helft van de aansluitingskosten voor deze woningen te vergoeden, zoodat de andere helft voor rekening der huur ders komt die aansluiting wenschen. Gistermiddag had de arbeider W. Braspenning Wzn. alhier, werkzaam aan een in aanbouw zijnde woning te Waalwijk, v.m. Besoijen, bet ongeluk van een steiger te vallen. Met een ern stige hoofdwonde en onder hevige pij nen werd hij opgenomen en per auto naar zijn woning alhier vervoerd. De hulp van Dr. Winkelman alhier werd ingeroepen, die hersenschudding constateerde. Ook bleek hij een rib te hebben gebroken. B„ die intiisschen het bewustzijn had verloren, was gis teravond nog niet tot bewustzijn geko men. Zijn toestand is ernstig. De aanhoudende regen der laatste weken heeft veel schade aangericht aan de hier te velde staande gewassen. De rogge is op vele plaatsen geheel plat ge slagen en ontkiemt op verschillende plaatsen in de aren, zoodat de oogst hieronder veel zal hebben te lijden. SPRANG. Naar men ons mededeelt heeft de heer R. Timmermans, organist in de Ned. Herv. Kerk alhier, als zoo danig bedankt. Deze functie is door T ruim 31 jaar nauwkeurig vervuld. Door de bakkers is de prijs van het tarwebrood andermaal met een cent verlaagd. VRIJH.-CAPELLE. De Chr. Bond van Oranjevereenigingen in Nederland, hield vorige week haar 20e jaarverga dering te Rotterdam. Uit alle deelen des lands, waaronder ook uit onze gemeen te, waren de afgevaardigden saamge- kcmen om in dankbaren en gezelligen kring dit feit van het 20-jarig bestaan te herdenken. Onder leiding van haren eminanten voorzitter, Ds. J. Voor steegh, is deze bijeenkomst buitenge woon goed geslaagd. De Bond telt thans 85 afdeel ingen met ruim 20.000 leden. Voorwaar een kern waarvan in ons vaderland onder Gods zegen veel in vloed ten goede uitgaat. Voor ons de dure roeping om de afdeeling in onze plaats tot grcoteren bloei te brengen. CAPELLE. De landbouwer A. S. vond Maandagmorgen een zijner beste koeien, welko Zondag pas gekalfd had, dood in de weide liggen. Voor genoeim de een belangrijke schadepost. CAPELLE. Uit deze gemeente zijn van de lichting 1931 bestemd om te worden ingelijfd de navolgende diensk plichtingenGerrit Bogers, M. van Dongen, O. van Dongen, C. A. Ophorst, G. j. Paans, J. H. Paans, A. A Pauli des, A. Rijken, Th. A. Rijken, J. Rozen brand, C. A. v. Schuppen, A. Tactor, C. Timmermans, en H. A.vanVuuren De j I. Zondag in de Ned. Herv. kerk alhier gehouden collecte voor de Generale Kas heeft opgebracht f. 55,84. A. s. Zaterdag des nam. 6 uur zal de afd. van den Bijz. Vr. Landstorm uit deze gemeente een schietoefening houden te Kaatsheuvel op de baan van de Burgerwacht. Bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. gem. a/d Loonschendijk Drs. Vroegindewelj te Middelharnis. RAAMSDONK. Naar wij vernemen zal met ingang van 1 Augustus a.s de dienst der A.T.O. bus Dongen Geertruidenberg worden stopgezetop de Zon- en Feestdagen blijft de bus nog loopen. Hei is jammer dat deze dienst wordt opgeheven, velen zullen hei ongerief hiervan ondervinden. Aan de Antonettastichting, geves tigd te Raamsdonksveer is vergunning verleend tot het verbouwen van het woonhuis staande aan de Wilhelmina- laan tot Tehuis van ouden van dagen, enz. Op het Veer is dezer dagen ge vonden een pakje inhoudende wasch goed. Terug te bekomen op de Mare chausseekazerne. RAAMSDONKSVEER. Onze dorps genoot de heer Fr. van Aalst slaagde Zaterdag j.l. te 's Graver hage voor het examen Boekhouden M O. Hij genoot zijn opleiding bij de R K. Leergangen te Tilburg en wel van den heer van den Eeden, leeraar aan genoemd Leer. gangen. De geslaagde proficiat. De processie Heusden-Kevelaar vertrekt dit jaar op 17 Augustus a.s De Saluki „Emir van den Dreef" van mevrouw C. A. A. M Simonis verwierf op de Zondag j.l te Tilburg gehouden Hondententoonstelling voor den tweeden maal het eerekruis met kampioensprij3. Behalve de diverse prijzen en eereprijzen gewerd haar ook nog den wisselbeker die was uitgeloofd door Brigadier General Lance voor den besten in Nederland gefokten Saluki. De optocht van den H. Kindsheid die alhier a.s. Woensdag zou plaats hebben is uitgesteld tot in September. De Voetbalver, .de Zwaluwen" van het Veer wist op de Zondag j.l. gehouden Seriewedstrijden uitgeschre ven door de V.V. „Juliana" te Ooster hout beslag te leggen op den beker, den eersten prijs. Onze .Zwaluwen" hebben zich kranig gehouden. Er is als volgt gespeeld: Zondag 20 Juli kwamen .de Zwaluwen" uit tegen .Be Ready" welke wedstrijd werd gewon nen met 6—2, waarna nog werd ge speeld tegen D. V. uit Dongen, die eveneens werd gewonnen met 5—3. Zondag 27 Juli had de Beslissings wedstrijd plaats tusschen „de Zwalu wen" en E. K. C. uit Breda, waarbij de Zwaluwen" met een overwinning van 2—1 uit het strijdperk traden. St. JOACH1MSMOER. 't Feest van St. Anna, die in onze Parochie op oizondere wijze vereerd wordt lokte Zondag vele bezoekers. Begunstigd door mooi zomerweer kwamen tal van pelgrims van de omliggende plaatsen toegestroomd. Waren onder de H. Missen alle plaatsen in ons kerkje al vroeg bezet, in 't Lof, waaronder ook door een Eerw. Pater Capucijn een feestpredikatie hield over de H. Moeder Anna was geen geschikt staanplaatsje meer te vinden, 't Kleine kerkje was tot in alle hoeken bezet. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 29 Juli 1930. Dagelps worden weer groote hoe veelheden St. Jansuitjes aangevoerd, die moeten worden geschild. Vele ge zinnen vinden daarbij arbeid tegen een goed betaald loon, wat wel mag, daar het geen baantje is, als men alleen de lucht die zij afgeven maar rekent, om niet te spreken van verder ongemak. In een bijeenkomst der dames- zangvereeniging, die o.a. ook werd bijgewoond door den Heer Burge meester, had, nadat een paar nummers ten beste waren gegeven en de presi dente een hartelijke toespraak had gehouden tot de aanwezigen, de aan gekondigde verloting plaats. De hoofd prijs viel op No. 315. De vorige week maakten de leer lingen der hoogste klassen der Openb. School een uitstapje naar 's Hage. Tegen de verwachting hield het weer zich goed, zoodat ook Scheveningen kon worden bezocht. Na een dagje, waarop de leerlingen in velerlei op zicht hadden geprofiiteerd, arriveerden men hier in opgewekte stemming. De Eerw. Zuster Assino (in de wereld mej. Pekel) hoopt 8 Sept, e.k. den dag te herdenken, waarop zij voor 50 jaren in de orde trad van de Zus ters van O. L. Vrouw, Moeder van Barmhartigheid te Tilburg. Genoemde Zusier fungeert reeds een goede twin tig jaar als Hoofd der R K. Meisjes school alhier. Onze oude-stadgenoot de heer A. j. Bouman, slaagde Zaterdag voor de akte hoofdonderwijzer. De R. K. Fanfare der H. Familie hoopt deel te nemen aan het Muziek feest te Waalwijk op 15 Aug. e.k. SPORT. MOTORSPORT. De Internationale Zesdaagsche. Eerste dag. De eerste dag van de 6-daagsche ken merkte zich reeds door sensationeele ge beurtenissen, hoofdzakelijk als gevolg van zeer slecht weder met stortregens, waar door het parcours buitengewoon zwaar werd. Van de Hollanders is het „A"-team reeds de eerste dag uitgevallen door een valpartij van Nortier op A. J. S. Hij be kwam een hoofdwond en moest opge ven. Van het Ariel-team kreeg de Am sterdammer Fijma een lekke band, waar door hfj te laat aan de controle kwam en slrafpunten boekte. Ook de Rotterdam mer den Engelschen en Lamberts Hur- relbrinck kregen strafpunten voor te- laat aan een controle komen. Van de overgebleven Hollanders hebben alleen Sybrandi en de Ridder op Ariel en Bak ker Schut en van Hamersveld nul straf punten. Van de buitenlandsche rijders rijden de Franschen een goeden wed strijd en hebben totnogtoe geen straf punten. Het eveneens goed rijdende En- gelsche Damesteam heeft helaas straf punten voor telaat komen. De Italianen rijden maar raak en komen niet op tijd aan de controles. De Engelschman Dickson op Brough Superior heeft ten gevolge van een valpartij zijn been ge broken. Tot dusverre hebben alleen het Engelsche Ariel-team en het landenteam geen strafpunten. Hun rijden op dit zeer zwaar parcours was buitengewoon. Een Engelsch rijder heeft den strijd opgege ven. De stemming onder de Hollanders was na afloop van den eersten dag goed, maar eenigszins gedrukt door het onge val, hetwelk aan Nortier overkomen is, hetgeen geweten moet worden aan een vastgeloopen machine. Hij sloeg met zijn A.J.S. over den kop en lag hierdoor uit den strijd. Tót op heden zijn vermoedelijk reeds 6 teams uitgevallen.

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 5