Nieuws uit Kaatsheuvel, HET ZUIDEN Trouwbaarten of Trouwbriem Notaris JANSEN 4. P. C, Reothaert verkoopen Drukkerij. Naar wij vernemen gaat de firma v. d. Wee—Coois, die reeds meer dan 30 jaren een goed gerenommeerden Boek- en Papierhandel drijft en de Waalwljksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen vertegenwoordigde, in de Schoolstraat in het pand aangekocht van mej. de Wed. jac. v. d. Assem een eiectrische drukkerij stichten. Kon. Goedkeuring. De Zangvereeniging „Bel Canto" alhier ontving dezer dagen van den Minister van Justitie bericht, dat het H.M. de Koningin heeft behaagd bij besluit van 18 Juli 1930, de overge legde statuten der vereeniging goed te keuren en deze vereeniging mits dien te erkennen. De Kon. Goedkeuring was geteekend „Bygdin" (Noorwegen) 18 Juli 1930. Nieuw vaandel. De zangvereeniging „Bel Canto" maakte tegelijk met de Kon. Muziek" vereeniging Euphonia Zondag j.l. een uitstapje naar de wereldtentoonstelling in Antwerpen en nam er deel aan het groote Festival bij die gelegenheid uitgeschreven. Voor naar het tentoon stellingsterrein te trekken nam de ver eeniging in Hotel Cecil haar nieuw drapeau in ontvangst, om het terstond bij haar optreden op het tentoonstel lingsterrein te gebruiken. Algemeen was er een roep over de kunstzinnige opvatting en uitvoering van het vaandel. „Bel Canto" koos een vliegend vaandel, waarop de zang in Kaatsheuvel zinnebeeldig isvoorge steld, door een lier voorstelling van de zang liggend op het wapen der gemeente. Een banderol achter het wapen draagt de woorden „Bel Canto". Het wapen is omgeven door een lauwertak in goud, doelend op de successen der vereeniging. Terwijl een bovenstrook het woord Zangver eeniging draagt prijkt op een onder- Strook het woord Kaatsheuvel en staat in de hoeken onder de lauwertak Anno 1928 het oprichtingsjaar der vereeniging. Een franje rond het vaan del en een strik aan den stok, beide in de nationale kleuren, voltooien het geheel. Dezer dagen zal het vaandel in de vitrine van het meubelmagazijn „De Zon" worden tentoongesteld Moge de jeugdige vereeniging onder haar vaandel in populariteit blijven winnen en aan de tot heden behaalde successen nog tal van lauweren in de toekomst toevoegen 1 Belas ting voorstellen Dezer dagen zullen de leden van den raad de nieuwe belasting—voor stellen door B, en W. worden toege zonden, noodzakelijk geworden door de wet regelende de verhouding tus- schen rijk en gemeente, Binnen een paar weken komen de voorstellen in den gemeenteraad ter tafel. Volksconcert. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. Koningin Moeder Emma zal het Kon. Muziekgez. Euphonia en de Zangvereeniging Bel Canto op Zater dag 2 Augustus a. s. een volksconcert geven op de K. B. kiosk op de Markt. Vergadering. Dinsdagavond werd op de speel plaats der St. Bernardusschool in de Telephoonstraat een vergadering ge houden door het bestuur der bouw vereniging Volksbelang bijeen geroe pen van de bewoners der huizen der vereeniging in genoemde wijk. Aan leiding tot deze bijeenkomst was, een adres ingezor.den door de bewoners der Telefoonstraat aan den raad met het verzoek om doortrekking van het electrisch net door de Telefoonstraat. De heer v. d. Horst Voorzitter der Bouwvereeniging zette voor de talrijk opgekomenen duidelijk uiteen wat de kosten voor degenen die zouden willen aansluiten zouden bedragen. De bouw vereeniging is bereid de kosten op zich te nemen, mits de huurders wekelijks één dubbeltje huur willen bij dragen gedurende den tijd van 6 jaren. Dezer dagen zal een lijst circuleeren waarop zij, die op deze voorwaarden aansluiting wenschen kunnen teekenen. Radio distributie. Door de firma Renata te Oisterwijk is aan het bestuur onzer gemeente concessie voor radiodistributie aan gevraagd. Aanbesteding. Onder leiding van architect H J v d Heuvel alhier is voor rekening van Gebr. Brekelmans alhier aanbesteed het vergrooten van een bestaande stoomschoenfabriek in de Hoofdstraat. Uitslag Metseipost. L. Luxemburg Kaatsheuvel f 1658 A. Klijngeld f 2068 Gebr. Brekelmans f 2170 Gebr. v. d. Ven f 1436 Timmerpost. W. Molenschot Kaatsheuvel f 1750 A. Klijngeld f 1681 A. M. Vermeeren Loon op zand f 1725 j. F. Cornelissen f 1425 Massa. L. Luxemburg Kaatsheuvel f 3045 C. v, Hest Loon op Zand f 3296 A. M. Vermeeren L. o. Z. f 3993 C. Michael Vrijh. Capelle f 3143 J. F. Cornelissen f 3025 Gebr. van de Ven f 2921 Gegund: Metseipost gegund f 1436 en de timmerpost aan J. F. Cornelissen. een terras in den weg staan. Wordt besloten tot goedkeuring mits betaling van f 1.— per boom. Niets meer aan de orde, sluit de voorzitter met den chr. groet. GEMENGD NIEUWS. Gemeenteraad. N1EUWKUIJK. Openbare vergadering op Vrijdag 25 Juli n.m. 7'/a uur. Tegenwoordig alle leden, Ingekomen is een verzoek van de plaatselijke voetbalclub om de weide in huur bij de Wed. van den Brand aan genoemde vereeniging af te staan tot inrichting van een voetbalterrein. Door B. en W. is hiervoor geen bezwaar mits er door de eigenaar van de aangrenzende perceelen schriftelijke toestemming gegeven wordt. Van het bestuur der club hebben B. en W, nu vernomen dat er van den huurder van de Oostzijde van het perceel geen be zwaar is, echter wel van de Westzijde. Ondertusschengis men na een onder linge bespreking met het bestuur der club overeengekomen dat het oude terrein door aanbrenging van gras- zoden nog in goeden staat kan ge bracht worden en waarom de veree niging dan ook vraagt dit te doen. De heer de Gouw heeft van Koks vernomen, de huurder van het Weste- lijk terrein, dat deze er geen bezwaar tegen had, mits er alleen des Zondags gespeeld werd. De heer van der Ven vindt het beste dat het oude terrein in orde wordt gebracht. De heer Wilgers zou het verzoek der club inwilligen en het oude ter rein toch ten dienste der club laten, al is het dan maar alleen voor de jeugd. De heer v. Engelen gelooft dat het in hoofdzaak is voor de clubs die zij des Zondags voor een match of wed strijd laten komen en dan moet men toch de beschikking over een'goed terrein hebben. De heer van den Besselaar zou het verzoek willen aanhouden tot de ver huring der perceelen, maar voorloopig toch toestemming geven. Wordt na nog eenige discussie be sloten het oude terrein in orde te brengen en aan de huurders machti ging te verleenen het gevraagde per ceel tot inrichting van een terrein te verhuren. Verzoek R. K. Militaire Vereeniging Venlo om een subsidie van f 10 voor het jaar 1931. Idem R. K. Politiebond St. Michael te 's Bosch en N. Br. Geld. Blinden- vereeniging alle om subsidie-aan vragen. Wordt besloten deze adressen aan te houden tot bij de behandeling der begrooting. Behandeling van de gemeentereke ning dienst 1929, sluitende In ont vangsten met f 23 980 60 en in uit gaven met f 21.451.71. Aldus meteen batig slot van f 25.281.97 voor wat betreft den gewonen dienst. De kapi taal dienst wijst aan een batig slot van f 1 039.78. De armen—rekening heeft een ont vangst van f 2372 74'/, en een uitgaaf van f 1455 44. Batig slot van f 917.30'/» De begrooting van de Gezond heids—commissie is voor onze ge meente vastgesteld op f 75 20. Tot commissieleden tot het nazien en vaststelling dezer bescheiden wor den aangewezen de heeren Wilgers. Th, v. d. Besselaar, H. van Engelen en A. Mostermans. Aan de orde het aangekondigde ver zoek van de vorige vergadering tot bijdraging subsidie Hoogere Handels school Waalwijk. Hierover ontspon zich een zeer lange en breedvoerige discussie tus schen den Voorzitter en den heer Wilgers. De heer Wilgers blijft echter bij zijn ingenomen standpunt en wil wel steun verleenen doch niet in den vorm van subsidie en stelt daarom voor om tot steun hieraan een post van on voorziene uitgaven op de begrooting te brengen. By geen der leden vindt zijn voor stel echter steun. De heer v. Engelen stelt voor om dan hier in dit geval een maximum bedrag te doen vaststellen tot zoover men recht heeft op subsidie van de gemeente. Ook met dit voorstel gaat geen der leden accoord. Het voorstel van B. en W. in om vraag gebracht om de gevraagde sub sidie te verleenen wordt dan met alge- meene stemmen aangenomen, uitge zonderd de heer Wilgers, die buiten stemming wenscht te blijven. Schrijven van de Gezondheids commissie te Heusden om de woning van de kinderen Mostermans in huur bij A. van Son onbewoonbaar te ver klaren. De heer van den Besselaar vraagt wanneer van Son geen woning heeft of de gemeente dan voor een andere moet zorgen. Voorzitter. Ja. Wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. Verzoek van de wed. F. Brok tot het rooien van 2 boomen voor het café, daar deze voor het maken van Motorrijder verwondt 12 personen. Tydens een sportfeest te Dresden is een ernstig ongeluk gebeurd. Toen de deelnemers aan een optocht door de straten der stad trokken, reed plotseling een motorrijder op een dichte menigte in. Hierbij werden 12 personen gewond, waarvan 8 zwaar. De motorrijder, die naar zijn zeggen moest uitwijken voor een wandelaar, bleef ongedeerd. Ongeluk aan boord. Door het springen van een ver warmingsbuis van een stoomtreiler hebben gistermorgen op de Beneden Weser bij Bremen vier opvarenden ernstige brandwonden opgeloopen. De beide machinisten zijn door den ont snapten stoom en het warme water gedood. Vijf menschen verdronken bij Cannes. Gisteren is in de buurt van Cannes een visschersboot, waarin 6 menschen zaten, tengevolge van een plotselingen windstoot omgeslagen. Ongelukkiger wijze bevond zich haast niemand op het strand, zoodat het geruimen tijd duurde vóór er hulp ter plaatse was. Toen er eindelijk een boot van het strand vertrok, zonk het omgeslagen vaartuig en trok vijf menschen mee in de diepte. Slechts één man werd gered. Een 4.jarig kind bekneld geraakt. Te Eygelshoven geraakte gisteren middag het vierjarig kind van M. be kneld tusschen een auto, die uit een garage kwam en de stoep op reed. Het zwaar gekneusde kind werd naar het ziekenhuis overgebracht, maar was by aankomst reeds overleden. Verdronken. De ruim 70-jarige Jozef T. uit Franeker, die sedert eenige dagen werd vermist, is gisteravond in de nabijheid van Harlingen door een paar jongens levenloos in het water gevonden. Het lijk is naar de Alg. Begraaf plaats aldaar gebracht. Noodlottige aanrijding. Gisterenmiddag om kwart voor een heeft in de Haarlemmerstraat te Lei den een aanryding plaats gehad tus schen een auto en een bakfiets be- stuurd door J. L. Een van de twee kinderen die op den bakfiets zaten n.l. de 4 jarige N. C. W. Wetselaar werd ernstig gewond en is kort daarna overleden Tegen L. is proces verbaal opge maakt. Door een auto overreden. Het 8 jarig zoontje van den land bouwer J. E. te Odborn is, terwyi het speelde, door een auto overreden. De dood trad onmiddeiyk in. Den chauf feur treft geen schuld. Auto in een sloot gereden. Tusschen Wagenberg en Made is gisteren de auto van den heer D. uit Klundert door het breken van het stuur, in een sloot gereden. De vier inzittenden bekwamen allen verwon dingen en moesten zich te Made onder geneeskundige behandeling stellen. Autobus in de Ilm gestort. Een autobus uit Bernau In Thtirin. gen, waarin leden van een vereeniging uit Paulinzella die een uitstapje naar Naumburg hadden ondernomen, is naby Apolda in de Ilm gevallen. De autobus reed tegen een leuning van de brug over de rivier en stortte, daar de leuning doorbrak, in de Ilm. Twee inzittenden zijn verdronken, dertig ge wond, de chauffeur en vier passagiers ernstig. Alle gekwetsten zijn opgeno men in het ziekenhuis van Apolda. Een bank voor 40.000 mark bestolen. Een volontair van een bank in Bad Segeberg wist gisteren onder valsche voorwendsels den sleutel van de kas te bemachtigen en stal een bedrag van 40.000 mark. Met een auto begaf hy zich daarop naar Neumünster, vanwaar hy met den D-trein naar Kiel ging. Hier huurde hy weer een auto, om zich naar Ham burg te laten brengen. Daar de chaffaur het gedrag van zijn passagier eenigszins vreemd vond, waarschuwde deze echter de politie, die zyn valies onderzocht en daarin het groote bedrag aan geld vond. Dadeiyk werd hij naar het politie bureau gebracht, waar hy een volledige bekentenis aflegde. Nog denzelfden avond kreeg de bank het geld terug. Tunnel van de semmeringbaan ingestort. Terwijl in de Teinzettelwand-tunnel van den Semmeringspoorweg in Oos tenrijk reparaties werden verricht, stortte een deel van een tunnel in, waardoor één arbeider werd gedood en drie anderen zwaar werden ge wond. Eén der zwaar gewonden ver keert in levensgevaar. Verder liep nog een aantal arbeiders lichte verwon, dingen op. Doove man onder een auto. Te Gammerwoude, gemeente Ten Boer (Gron.) is gisteravond de be jaarde A. Wieringa, die doof was, door een auto overreden en gedood. Wieringa liep midden op den weg. Hij schijnt, toen de auto, bestuurd door den heer Bollehuis uit Ten Boer, uit de richting Groningen, naderde, besluitenloos te zijn geweest naar welken kant van den weg hij zou uitwijken en is dientengevolge onder de auto gekomen. Wonderlijke redding. De Noorsche vlieger Baglo is gis teren als door een wonder aan den dood ontsnapt. Baglo bevond zich op ongeveer 1000 M. hoogte boven de marineluchthaven Horten bij Oslo, toen hij plotseling in een wervelwind kwam en zijn machine pijlsnel naar beneden stortte. Even voordat het toestel op het wateroppervlak aan splinters sloeg wist Baglo eruit te springen. Zonder eenige verwonding werd hij uit het water gehaald, waar men hem zwemmende tusschen de drijvende wrakstukken van zijn toe stel vond. Doodelijk motorongeluk. Zondagmiddag werd aan den weg van Oss naar Macharen een man gevonden in bewusteloozen toestand. Hij bleek te zijn de 26-jarige fabrieks arbeider H. van Ballegooy, die het ongeluk had gehad met zijn motor, fiets tegen een boom te rijden. Een dokter constateerde schedelbreuk, een beenfractuur en hersenschudding. De man is, alvorens het ziekenhuis te bereiken, overleden. Kind uit den trein gevallen. Vrijdagavond is in den trein, welke te 9.11 uit Rotterdam naar Roosen daal vertrekt, een ernstig ongeval gebeurd. Tusschen Lage Zwaluwe en Zevenbergen is n.l. een 5-jarig meisje, dat met haar ouders uit Amsterdam naar Middelburg op reis was, uit den coupé gevallen. Door middel van de noodrem werd de trein tot staan ge bracht, waarna reizigers de spoorbaan afzochten en een paar honderd meter terug het kind op de rails vonden met een groote wond aan het hoofdje. De ouders waren radeloos. Het kind werd opgenomen en in den restaura tiewagen gelegd, waarna de reis met een half uur vertraging werd voort gezet. Bij aankomst te Roosendaal verleende dr. v. Turnhout medische hulp, waarna de kleine naar het ziekenhuis Charitas werd overgebracht. Zaterdagmiddag was de toestand van het kind iets beter, zoodat men hoopt het te kunnen behouden. Knaap onder de tram. Zaterdagmiddag is bij halte de „Guldemond" van de stoomtram Leiden—Haarlem een ernstig onge luk gebeurd. Een 10-jarig jongetje, Jan van Loon geheeten, dat naar zijn moeder in Hillegom wilde gaan, kwam te laat aan de halte en sprong op de in beweging zijnde tram, met het gevolg, dat hij viel en onder den achtersten wagen terecht kwam. Hij werd met verbrijzeld been en ernstige kneuzin gen opgenomen en naar het St. Elisa beth Gasthuis te Leiden vervoerd. Zijn toestand is ernstig. Slapend op de leuning van een brug. De 34-jarige grondwerker J. Nelis- sen, die verblijf hield in een loge. ment te Rotterdam, ging Zaterdag nacht op een brugleuning van de Raambrug zitten. Vermoedelijk is de man in slaap gevallen, heeft het even wicht verloren en is te water geraakt. Eenige voorbijgangers zagen hem vallen en waarschuwden dadelijk een agent van politie. Deze ging dreggen en haalde na korten tijd den man aan den kant. N. was reeds bewuste loos. Nadat aanvankelijk met succes kunstmatige ademhaling was toege past, is de man naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht. Daar is hij echter in den loop van den nacht overleden. Aanranding. Uit Arnhem wordt aan Het Volk gemeld Een surveilleerende rijksveldwachter hoorde Maandag uit een korenveld tusschen Dieren en Laag Soeren het hulpgeroep van een vrouw. Hij begaf zich onmiddellijk in bedoeld veld en trof daar een man aan, die een 19 jarig meisje uit Laag Soeren aanrandde. Zij deelde later aan de politie mee, dat de man haar met een mes den hals had willen afsnijden, indien zy zich verzette tegen zijn daden. Later is de overlaat, die een groot knipmes by zich droeg gearresteerd. Een toeristenauto in Belgie omgeslagen. Tien Nederlanders gewond. Belga meldde gisteravond uit Luik In de buurt van Tilff is een toeristen auto tengevolge van de gladheid van den weg omgeslagen in den auto bevonden zich vijftien Nederlandsche toeristen, van wie 10 gewond zijn Twee van hen bleken er ernstig aan toe te zfin, Het Schaaktournooi te Hamburg. Het groote schaaktournooi te Ham burg is thans geëindigd met een over winning voor Polen. De Nederlandsche ploeg, bestaande uit de spelers Schelfhout, Landau, v. d. Bosch, Noteboom en Weenink, heeft zich in dezen kamp uitstekend geweerd, en 't is daarom des te meer jammer dat zij, niettegenstaande ze de vier sterkste landen geslagen heeft, niet tot de prijswinnaars behoort; dit komt vooral omdat de ploeg verschil, lende punten verspeelde tegen de zwakste landen. Van onze spelers heeft vooral de jonge Noteboom uitstekend gespeeld. De slotstand luidt1 Polen, 2 Hon garije, 3 Duitschland. 4 Oostenrijk, 5 Cecho—Slowakije, 6 Ver. Staten, 7 Nederland. 8 Engeland, 9 Zweden, 10 Letland, 11 Denemarken, 12 Frank- ryk, 13 Roemenië, 14Lithauen, 15 IJs land, 16 Spanje, 17 Finland, 18 Noor wegen. AGENDA'S. WAALWIJK. Woensdag 8 uur. Vergadering Feest comité Lie'dertafelfeesten. Donderdag 8—10 uur. Gymnastiek voor de leden B G.V. Donderdag 8 uur. Repetitie W.G.V, Gymnastieklokaal. Zaterdag 9 uur repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12'/4u. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Musis Sacrum. BURGERLIJKE STAND. RAAMSDONK. Geboorten. Jacobus W. z. vanP. FijnemanOome. Geertruida Th.d. van j F Knaapen Raatmakers. Overleden. Cornelia A Hooijmaayers echtgen. van Adr. Hoogers, oua 59 jaren. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. DRUNEN. Met groote ingenomen heid werd hier de tijding 1.1. Zaerdag, zoo spoedig door de Echo bekend gemaakt, vernomen, dat de weledelgestr. neer Schreurs— Canters, Candidaat— notaris te Haarlem en schoonzoon van wyien notaris Canters, was benoemd tot notaris alhier. Wy hebben den heer Schreurs hier jaren als candidaat gekend en leeten waardeeren als een kundig, accuraat en behulpzaam man, daarom heeft deze keuze de ingezetenen van Drunen zeer verheugd, temeer waar hij ock op ander terrein zeer verdiensteiyk werkzaam was en wij dus in zyn ambt en in 't verder leven veel van hem mogen verwachten. Onze hartelijke felicitaties voor hem en zijne echtgenoote, maar niet minder voor mevr. de wed Canters. ADVEKTENTIëN. GEBOREN: LIESBETH, dochter van P. J. DUPONT en A. M. DUPONT van der Heijden. W a a 1 w ij k, 26 Juli 1930. te Waalwijk, zal namens den heer Ant. v. d. Veer te Drunen Koop 1. Een zoo goed als nieuw huis met bouwland te Drunen nabij de Grootestraat, Sectie E No. 900, groot 11.63 are, bewoond door den eigenaar. Koop 2. Een perceeltje bouw- land in Nouland aan den Spoor weg te Drunen, Sectie A No. 1517, groot 6.10 are. Alles te aanvaarden bij de betaling der koopsom, welke moet plaats hebben uiterlijk 25 Sept. 1930. Inzet en toeslag geschieden te Drunen op ^Woensdagen 6 en 13 Augustus 1930, s avonds 7 uur, resp. in de Café's VISSERS en VAN DELFT. 44982 Stoombil j artf abriek TILBURG. 38. f

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 6