O. Gemersche Credietnereeiliini o uufi Groot Vocaal Concert door het Koninklijk 's-Hertogenbosch' Man- nenkoor, onder leiding van den heer P. Kallenbach, in Musls Sa crum door 't Feestcomité aange boden aan Comité leden, leden van Oefening en Vermaak en gtïntroduceerden. T0t slot: Schitterend Vuurwerk op den Winterdijk. RECHTSZAKEN. Hij heeft ook twéé handen.... M. v. een jonge landbouwer te Sprang, had aan den caféhouder Heij- mans te Eethen een hond verkocht, die hem reeds zes jaar een trouwe viervoeter was geweest. Eenige weken nadien kwam de oude baas van den hond In café Hetjmans op 27 April en stapte weer op, toen bet sluitingsuur geworden was. Hij zag buiten den hond aan een ketting bij het hok liggen en maakte het dier los. Het trouwe beest kende zijn vroe- geren meester nog en liep dadelijk gewillig met hem mee toen hij per fiets naar huis ging. G, van Biezen, bierbottelaar te Dus- sen zag een en ander en waarschuwde Willem Heijmans. Beiden zagen in het geval een flauwe grap en gingen per fiets den jongen boer met den hond achterna. Toen ze hem inhaalden vroegen ze den hond terug en grepen naar de Jets van verdachte. Blijkbaar droeg deze een geopend mes in den zak, want binnen een oogenblik sloeg hij met het mes naar de hand die zijn fiets greep en verwondde den pink. De aldus getroffene O. van Biezen werd ook nog met het mes naar den schouder geslagen. Terzake van deze messentrekkerij werd verdachte voor de rechtbank veroordeeld tot 3 weken gevangenis straf. Verdachte was pertinent blijven ont. kennen, dacht zeker daarmede de zaak Ie winnen, maar zat nu met z'n straf in zak en asch 1 En ging toen naar een advocaat om in hooger beroep die gevangenisstraf kwijt te raken. Mr. E. van Zinnicq—Bergmann, den Bosch, adviseerde hem er maar niet om te draaien en in zijn eigen belang de waarheid te zeggen. Voor het gerechtshof bekende ver dachte dan ook heel deemoedig, maar beweerde dat hij niet het opzet gehad toeft met een mes te steken. Van Biezen had hem van de fiets geworpen en vastgegrepen en hij, verdachte, dreigde toenAls je me niet los laat, zal ik mijn mes trekken. Hij weet niet door welke beweging van Biezen met zijn pink in het mes gekomen is. Neen, niks van aan, aldus getuige van Biezen. Hij heeft me van op de fiets moedwillig in mijn pink en daarna In mijn schouder gestoken. Hoe kan dat allemaal vechten en fietsrijden tegelijk? vroeg de verdedi ger verbaasd. Hij heeft toch ook twee handen even goed als ik, bromde v. Biezen. De adv.—gen. vond de houding van verdachte zeer miniem. Eerst den hond onrechtmatig meenemen, wat op zich zelf een misdrijf is en dan maar een mes trekken en er ook nog om draaien boe het is toegegaan. De eisch luidde 3 weken gevange nisstraf. De verdediger vond de handeling van verd. baldadig, zooals jonge vlegelach tige boeren onhebbelijk kunnen zijn, maar dat het zoo erg was dat verd. daar de gevangenis voor in moet kon pleiter niet aannemen. Verdachte heeft spijt van het geval en om zijn spijt In toonen was hij bereid dadelijk een bedrag van f 50 aan schadevergoeding In storten. Zijn vader moet het maar geregeld van het Zondagszakgeld van verdachte afhouden. Pleiter concludeerde tot vrijspraak subs, geldboete, nog subs, voorwaar delijke veroordeeling, Uitspraak 25 Aug. a s. KRIJGSRAAD. Diefstal. De soldaat D. uit Loon-op-Zand had m dienst te Breda een portefeuille ontvreemd. Hij dacht aan de gevolgen te ont komen door de verklaringdat hij de portefeuille gevonden had en niet terug gegeven. De informaties bij den burgemeester Loon-op-Zand duidden het zwak vatl den soldaat aan. Doch de eisch van den aud. mil. Was zeer clement: twee maanden gevangenisstraf voorwaardelijk. De soldaat begreep niet wat de huditeur-militair bedoelde met voor- ordelijke straf en vroeg of hij er niet ®el geldboete kon afkomen. Heen, jongen, aldus de president gemoedelijk, 't kost je heelemaal niets, 315 |e maar niets meer steelt en geen Ore strafbare feiten pleegt 1 Be grepen h nóu wel, mijnheer de president 1 Uitspraak conform den eisch. SPORT. VOETBAE. JULIANA. Zondag j.l. had de Finale der Beker wedstrijden, waarvoor flinke belang stelling bestond plaats. De vereent— gingen gaven eikaar in kracht niet veel toe en kwamen de volgende uit slagen. HEC 2 Vlijmen 2-3 Kaatsh Boijs-Wilhelmina Wijk 2—0 Kaatsh. Boijs—Vlijmen 3—1 en werden de prijzen als volgt behaald le prijs Kaatsh Boijs, Zilveren Beker. 2e Vlijmen Zilveren Lauwerkrans. 3e Wilhelmina Wijk, Zilveren Lauwertak. 4e HEC 2, Zilveren Medaille. De wedstrijden hadden een goed verloop en Juliana kan weer met ge noegen op deze goed geslaagde serie wedstrijden terugzien. CAPELLE. De pas opgerichte voetbalvereni ging „Exelsior" speelde j.i. Zondag middag op haar terrein een wedstrijd tegen een veteranen elftal, gevormd uit spelers die vroeger alhier bestaan hebbende voetbalvereniging „Excel sior". Ruim half drie wordt afgetrapt. De eerste aanvallen zijn voor Excelsior, doch na tien minuten spelens breken de veteranen, die het voordeel van den wind hebben, door, en maken 1—0, wat na vijf minuten wordt ge lijk gemaakt. 1—1. Zoo gaat het spel op en neer om beurten zijn beide partijen in den aanval, doch de Juniores moeten in de ouderen hun meerderen erkennen. Rust breekt aan met 5—3 voor de veteranen. Na de rust komt Excelsior steeds meer opzetten en hoewel het spel nogal eens op en neer gaat, worden de veteranen te moe en moeten zij in de jongeren hun meerderen erkennen. Na een half uur spelens is de stand 6—5 in het voordeel der veteranen, doch een minuut voor het einde zorgt een van de jongere spelers voor den gelijkmaker, zoodat het einde komt gelijke stand 6—6. Van de zijde van het publiek bestond veel belangstelling, zoodat Excelsior op een welgeslaag den wedstrijd en tevens een goede oefening mag terugzien. HEUSDEN. Zaterdagmiddag had een ontmoeting plaats tusschen onze plaatselijke clubs Juliana en Longa. De eerste won met 2—1. DUIVENSPORT. DRUNEN. Zondag hield de postduivenvereeni- ging „De Postduif", gevestigd in Café van der Geld, een wedvlucht vanaf Quivrain afstand 175 KM. De prijzen werden behaald als volgt 1 2 5 6 10 13 en 14 Gebrs. Rave- steijn—van Loon, 3 en 8 W. Viveen, 4 9 en 11 A. v. Loon—van Huiten, 7 12 en 15 H. Bergmans, Vrijhoeven. Scheerweg: Gebr. Ravensteijn—van Loon. Konings1 en 2 Gebrs. Ravesteijn- van Loon. Duiven los 8 uur. De eerste duif bereikte het hok om 10.9. De laatste om 10 23.13. CAPELLE. In verband met haar 10-jarig bestaan hield de postduivenvereniging „De Ge trouwe duif", gevestigd bij den heer J. van Heeswijk te Kaatsheuvel, een nationale con- courswedvlucht vanuit Quivrain met den volgenden uitslag: C. de Bont, Kaatsheuvel, 1 49 C. van Heeswijk, Kaatsheuvel, 2 14 17 24 F. v. d. Assem, Kaatsheuvel, 3 8 16 20 21 29 44 61 j. Emmers, Kaatsheuvel, 4 40 A. Goedhart, Sprang, 5 19 H. Pullens, Waal wijk, 6 36 M. Donders, Kaatsheuvel, 7 70 G. Donders, Kaatsheuvel, 9 G. Sluymers, Heusden, 10 38 A. Snoeren, Kaatsheuvel, 11 31 B. Kemmeren, Kaats heuvel, 12 L. van Boxtel, Kaatsheuvel, 13 34 60 W v. d. velden, Kaatsheuvel, 15 J. van Bladel, Waalwijk, 18 43 52 D. Hendriks, Kaatsheuvel, 22 P. Snap haan, Kaatsheuvel, 23 W. Stubben, Kaats heuvel, 25 P. Stokkermans, Kaatsheuvel, 26 G. Vos, Capelle, 27 54 57 P. v. d. Velden, Kaatsheuvel 28 66 68 W. v. d. Ven, Kaatsheuvel, 30 A. Frinten, Kaats heuvel, 32 67 P. Nieuwenhuyzen, Kaats heuvel, 33 H. Knidpels, Waalwijk, 35 D. Verbiezen, Rosmalen, 37 A. Versteeg, Kaatsheuvel, 39 A. Stokwielder, Waal wijk, 41 H; v. Steenbergen, Rosmalen, 42 62 63 D. Groeneveld, Capelle, 45 P. v. d. Houdt, Waalwijk, 46 J. Ooster- waal, Vlijmen, 47 H. Dekkers, Kaatsheu vel, 48 A. Zwart, Kaatsheuvel, 50 J. v: Overdijk, Vlijmen, 51 L. v. d. Plas, Rosmalen, 53 A. Schaafstra, Kaatsheu vel, 55 H. Rozenbrand, Kaatsheuvel, 56 J3 Kipping, Waalwijk 58 H. C. de Laat, Vlijmen, 59 65 H. v. Corstanje, Waalwijk, 64 P. Snoeren, Kaatsheuvel, GEMENGD NIEUWS. Twee jonge negers opgehangen. Twee jonge negers, dte wegens aanranding van een blanke vrouw en moord op haar metgezel waren ge arresteerd en in het gerechtsgebouw waren opgesloten, werden gisteravond door een volksmenigte, die de gevan genis bestormd had, uit hun cellen gthiald en aan een boom voor het gerechtsgebouw opgehangen. De me nigte was bij een eerste poging om het gerechtsgebouw te bestormen met behulp van traangasbommen verdreven. Nadat de troep echter tot eenige duizenden personen was aangegroeid werd opnieuw een aanval gedaan op het gebouw en thans gelukte het aan de menigte de deuren te forceeren en het gebouw binnen te dringen. Een derde neger, die eveneens ge vangen zat, werd op onmenschelijke wijze afgeranseld. Uit de naburige steden is politie-versterking ter plaatse aangekomen. Vliegtuig stort neer. Uit Chicago meldt men een eigen- naardig vliegongeluk Bij 'n rondvlucht boven deze stad geraakte een toestel, waarin twee passagiers zaten, in een wervelstorm. Na eenige malen heen en weer gerukt te zijn, stortte het toestel neer. Het kwam terecht in een reusachtigen gashouder met 'n inhoud van 800 000 kubieke meter. Met geweldig gekraak sloeg de machine door de kap van de tank heen en boorde zich in den bodem. In de tank stond het water 13 meter hoog. Met zeer groote moeite en na vele uren arbeid, slaagden eenige duikers erin de lijken van den piloot en van de beide dames-passagiers uit de resten van de geheel vernielde machine boven water te brengen. Wonder boven wonder ontplofte 't gas niet toen het vliegtuig in de tank terecht kwam. Het gas ontsnapte door het in het bovendek geslagen gat. Door een auto overreden. Maandagmiddag liep het 11-jarig zoontje van den heer Ter Sellen te Twelto plotseling spelende de Wilp- schen weg op. De bestuurder van een juist naderenden auto kon een aanrij ding niet meer voorkomen, 't Knaapje kreeg een ernstige schedelfractuur en overleed kort na het ongeval. Inbrekersbende te Tilburg. Reeds een drietal maanden gaat er geen week voorbij of er wordt te Tilburg ingebroken 'en dat op een geraffineerde wijze. Het is opvallend dat verschillende inbraken groote gé- lijkenis vertoonen. Waar in den loop der laatste weken verschillende per sonen zijn gearresteerd, zelfs op heeter- daad betrapt, heeft men vermoedelijk met een bende te doen. De politie heeft alle hens aan dek en doet alles om de rust in de stad te doen weder- keeren, maar..... Gevestigd te Arnhem KANTOOR WAALWIJK. Wij verhuren loketten in onze brand- en inbraakvrije kluis en nemen fondsen in open bewaring. Deze reeks van inbraken nu is Zaterdagnacht weer voortgezet. Thans werd de heer Biemans, wonende Koningstraat, de dupe. Bij afwezigheid van de bewoners hadden de daders zich toegang weten te verschaffen door een breed W.C.-raam. Toen de heer B. en zijn huisgenooten na middernacht thuiskwamen, vonden ze het geheeie huis onderstboven gehaald. Onmidde- lijk wilde men de politie per telefoon waarschuwen, doch de inbrekers had den de draden doorgesneden. Bij nader onderzoek bleek, dat een bedrag van f 400 was ontvreemd, be nevens een voorraad goud en zilver, ter waarde van plus minus f600. Uit een luchtschommel gevallen. De 20 jarige Duitscher J. uit Keve. laer is op de kermis te Venray uit 'n luchtschommel gevallen, en zoo ernstig gewond, dat hij spoedig overleed. Kindje in een ketel kokend water gevallen. Een kindje van den heer P. te Treebeek viel in een onbewaakt oogenblik in een ketel kokend water De arme kleine bekwam ernstige brandwonden. De toestand is zorg wekkend. Tegen een boom gereden. Donderdagmiddag is in de Kalfjes laan te Nieuwer Amstel 'n driewielige auto tegen 'n boom gereden, doordat het stuur plotseling weigerde. De inzittende heer geraakte tusschen den motor en den boom bekneld, doch kon na eenige moeite worden bevrijd Een ontboden geneesheer constateerde dat hij een tweetal ribben gebroken had, alsmede 'n schouderblad fractuur had bekomen. Per auto werd hij naar zijne woning te Amsterdam overge bracht. Vrachtauto over den kop. Op den Rijksstraatweg bij Nieuw Milligen sloeg Maandagmiddag een vrachtauto van Van Giesen's eierhandel te Apeldoorn, over den kop, vermoe delijk door het in het ongereede raken van het stuur. De wagen sloeg eerst dwars over den weg, wierp 'n ijzeren rijwielpadbord onderstboven, kwam daarna nog in botsing met een tweetal boomen aan de overzijde en vloog tenslotte over den kop. Beide inzit tenden bekwamen bijna geen letsel. Verdronken. Te Boskoop is de 6 jarige jongen H. Veerens aan de Zuidkade aldaar in de Gouwe gevallen en verdronken. Het lijkje werd eenige uren na het ongeval opgevischt. Auto ongeval te Hasselt. Bij Hasselt (B.) is 'n Nederlandsche auto in botsing gekomen met een passaglertrein op den overweg van Zwartbroek. De Nederlandsche chauffeur H. F. Bornhof werd gedood. Grijsaard uit een auto geslingerd. In den afgeloopen nacht te ruim 1 uur botsten op den Heereweg te Gro ntngen twee luxe auto's tegen elkaar met het noodlottig gevolg, dat de 70- jarige J. A. uit Paterswolde, die in een der auto's huiswaarts keerde van een bezoek aan Groningen uit den wagen geslingerd werd en een hals wervel brak. In hoogst ernstigen toe stand is de ongelukkige naar het Aca demisch ziekenhuis gebracht. Tragisch voorval tijdens een pteiziervaart. Tijdens een pleizlertocht per boot van Culemborg, Zondag gehouden door een Culemborgsche voetbalver- eeniging, is gedurende de terugreis, ter hoogte van Wijk bij Duurstede— Beusichem een 20—jarige jongeman, uit Culemborg, in overspannen toe stand van de boot in de Lek gespron gen en jammerlijk verdronken. Pogingen van het scheepsvolk der boot, dte onmiddellijk stopte, en van zich in de nabijheid bevindende mo torbooten en roeibootjes, om den dren keling te redden, mochten niet baten. Als tragische bijzonderheid zij ver meid, dat de vader van den jongen mede op de boot aanwezig was en zijn zoon voor zijn oogen zag ver drinken. Van een steiger gevallen. Zaterdag is op de ammoniakfabriek der Staatsmijn Maurils te Lutterade de arbeider B. uit Sittard, die in dienst is bij de firma Stulemeyer, welke daar een werk uitvoert, van een 8 meter hoogen steiger gevallen. Met zware verwondingen werd hij opge nomen en naar het Fransche klooster te Sittard overgebracht. Botsing tusschen auto en motorfiets. Zondagavond even over zessen heeft op den Utrechtschen weg, hoek Pie- tersbergschen weg te Oosterbeek, een ernstige aanrijding plaats gehad, tus schen den motorrijder Zeegers, uit Arnhem, die met een duo passagier uit de richting Wageningen kwam en den heer Tielen uit Arnhem, die met een luxe auto, waarin nog een Hol. landsche en een Engelsche dame wa ren gezeten, den Utrechtschen weg wilde oversteken. Blijkbaar heeft de automobilist, die reeds drie kwart van den straatweg was gepasseerd, den motorrijder niet opgemerkt. Hoe het zij, beide voer tuigen kwamen met elkaar in botsing, waarna de auto met kracht eerst door het hek van hotel „Schoonoord" reed en vervolgens tegen een boom botste De motorrijder Zeegers, werd even als zijn duo—passagiers, tegen den grond gesmakt en liep vrij ernstige verwondingen op, terwijl hij zijn enkel brak. De duo—passagier, had eenige ontvellingen aan de knie, terwijl de dames in de auto klaagden over haar beenen en schouder. De heer Tielen kwam er ongedeerd af. Dr. Jongsma, uit Oosterbeek, ver leende de eerste hulp en liet den mo torrijder, nadat het eerste verband was gelegd, naar Arnhem overbrengen. De motor werd evenals de auto zwaar beschadigd. Verdronken. Het 5—jarig jongetje A. R. afkoms tig uit Alkmaar en tijdelijk logeerenc bij zijn grootvader aan 't Kalf te Zaan dam, is Zaterdagavond bij het spelen te water geraakt en verdronken. Fietser onder vrachtauto. Een ernstig ongeluk is Zaterdag nacht om 4 uur op den Hoogen Schielandschen Zeedijk tusschen de gemeenten Noordrecht en Gouda ge beurd. De 44—jarige havenarbeider J. van den Voordt, wonende Schoutenstraat 64a. te Rotterdam, was per fiets in de richting Gouda op weg om daar te gaan visschen. Even voorbij Noord- recht kwam hem een vrachtauto ach t rop, bezet door een tiental Rotter- damsche visschers en bestuurd door den chauffeur C. C. H. de O uit Rot terdam. De wagen reed den wielrijder aan, waardoor deze tegen den weg werd geslingerd en nog eenige meters medegesleurd paar de auto niet on middellijk tot staan kwam. Met zware kwetsuren werd de man opgenomen. Vóórdat geneeskundige hulp ter plaatse was. overleed hij na korten tijd op den dijk. Met denzelfden vrachtauto werd het ijk naar het Van Iterson Ziekenhuis e Gouda overgebracht. De politie egde er beslag op, evenals op den wagen en op de totaal vernielde fiets. Het slachtoffer was gehuwd en vader van drie kinderen. Naar de eventueele schuld aan dit nachtelijk verkeersongeval stelt de ju stitie een onderzoek in. De chauffeur werd reeds verhoord en daarop heen gezonden. Baby—mysterie te Londen. Een geheimzinnig geval van kinder roof. die ten slotte geen roof bleek te zijn, heeft de laatste dagen de ge moederen der Londenaren in beroering gebracht. Het mysterie heeft zich als volgt toegedragen Vrijdagmiddag, toen mrs. Pither, de 31-jarige echtgenoote van een spoor wegkruier in een winkel in Edgware road, een drukke winkelstraat In West Londen, eenige inkoopen had gedaan vermiste zij uit den kinderwagen, welken zij voor de deur had laten staan, haar acht weken oude zoontje. Onmiddellijk werden alle pogingen in het werk gesteld, den dader van den kinderroof te ontdekken. Scotland Yard werd gewaarschuwd om de moeder van het kind te helpen zoeken. Alle mogelijke theoriën werden geopperd, totdat men zelfs aan de mogelijkheid dacht, dat het kind door zigeuners zou zijn meegenomen en ook het feit, dat tijdens het verblijf van mrs. Pither een limousine voor de deur stopte, werd als hoogst verdacht beschouwd. Scotland Yard slaagde er ten slotte in uit te vinden, dat het kindje bij een zekere mrs. Bailey in Westham ver bleef. Het blijkt nu dat mrs Bailey de moeder is en dat mrs Pither het kind bij zijn moeder heeft gebracht alvorens zij aangifte deed van den roof. Deze laatste heeft aan de politie medegedeeld, dat zij het kind eenige weken geleden heeft afgestaan, daar zij zelf vreesde niet naar behooren voor het kind te kunnen zorgen. Zij had echter spoedig berouw van haar daad en vroeg en kreeg het kind terug. Hiermede is evenwel het geheim nog niet opgehelderd en om de zaak nog ingewikkelder te maken is thans mrs. Pither spoorloos verdwenen. Londen wacht het verdere verloop van dit mysterieuze geval in spanning af. Een spoorweg ongeluk in den Kaukasus. Uit Moskou wordt gemeld, dat nabij het station Nikolo Koselsk in het Noorden van den Kaukasus een ernstig spoorwegongeval plaats vond Een goederen trein kwam in botsing met een personentrein, waarvan de eerste wagons geheel werden vernield. Tot nog toe werden tien dooden geborgen. Het aantal gewonden staat nog niet vast, doordat vele reizigers, aange grepen door een paniek, vluchtten. Bij het baden verdronken. Bij het baden aan het Noorderstrand te Scheveningen zijn gistermiddag ongeveer twee uur twee Haagsche jongens, de 21-jarige G J. de V. en de 17 jarige J. H. R. verdronken. Ze waagden zich, hoewel ze niet konden zwemmen, te ver in zee, met het noodlottig gevolg. De lijken zijn even later aangespoeld en naar het zieken huis overgebracht. Van hulpgeroep of anderzins is op het strand, voor zoover bekend, niets vernomen,zoodat vermoed wordt, dat beiden zijn afge dreven en direct weer op het strand teruggeworpen. Uit het raam gevallen. Een 3-jarige kleine klom op een tweede verdieping gelegen woonka mer te Rotterdam op een stoof en daarna op een stoel vlak voor een open raam. Het kind tuimelde er door en werd mat schedelbreuk opgenomen. In de ziekeninrichting is het overle den. De laatste nBrandkull' te Tilburg verdwijnt. In de Tilburgsche stadswijk „Has selt" zal de weg worden omgelegd en een wijziging in het plantsoen worden aangebracht. De kosten van aanleg rioleering enz. zullen bedra- gen f 19 500. Hierdoor verdwijnt de laatste „brandkuil" in deze stad, welke voor het typische monument „De Hasseltsche kapel" ligt, welk monu- mert door deze verandering beter tot zijn recht zal komen. Door den electrischen stroom gedood. De 20—jarige zoon van den aan nemer Beylevens uit Geertruidenberg die werkzaam was aan de nieuwe sluis, te Stavenisse, is met den elec trischen stroom in aanraking gekomen en gedood. Leerlingchauffeur doodt twee vrouwen. Door een verkeerde manoeuvre reed een 35 jarige man die leerde chauf feuren, bij Ham van den weg af en een veld op. waarbij hij een groep van vier vrouwen, die daar stonden te praten, aanreed. Twee ervan waren op slag dood.

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 3