J. ELEKAf1 Het lEuen van de Dien TronwMeo oi TrouwbrM litt stumHlü 454ste Staatsloterij Fa. A. v. d.Wee-Coois bij het verleggen van een z.g. rigter over boord gevallen en is heelemaai niet meer boven gezien Wel treurig. De Brigadecommandant der Rijks- veldwacht te Dussen verzoekt thans draadbericht te willen zenden aan hem bij vinding van het lijk Hij was ge kleed in blauw gestreept bazaroen, pilow broek, blauwe onderbroek, dito lange kousen gemerkt A in bruine kleur, in broekzak portemonnale waarin belastingmerk en weggeldkaart ten zijnen name. Maandagmiddag geraakte een auto, beladen met koeien vast in den berm van den weg. De auto kantelde om en kwam terecht op een knollen, land Persoonlpe ongelukken kwamen gelukkig niet voor, ook het vee bleef ongedeerd, doch de auto was nog al beschadigd. Zondag jl. werd onder groote belangstelling een schietwedstrijd ge houden door de „Dussensche Burger wacht". Het weer was zeer gunstig met Westelijken wind. Schietrichting was Noord—Zuid. Er waren 15 deelnemende leden, en er waren 9 prijzen beschikbaar. Er werd geschoten in knielende houding en 't hoogst te behalen aantal punten was 100. Ie prijs zilveren sigarettenkoker C. W. Pols 89 punten 2e lederen portefeuille O. van der Pluijm 86 3e lederen sigarenetui H. van Moergestel 83 4e lederen sigarettenetui W. de Wit 81 5e lederen tabakszak A. L. van Moergestel 79 6e alpacca luciferdoosje P de Wit 76 7e Sigarenaansteker S. H. van Velthoven 70 8e tabakspijp F. J. Ausems 69 9e Jap. Sigarettenpijpje Fr. van Dortmond 65 Onder zeer groote belangstelling werden Zondag jl. de Seriewedstrijden gespeeld, uitgeschreven door de Voet balclub „Dussensche Boys" alhier. Verschillende vlaggen versierden de straat en het voetbalterrein terwij" deze wedstrijden werden opgeluisterd door de muziek der fanfare „Wilhel— mina" alhier, wat ten zeerste op prijs werd gesteld. De uitslag is als volgt le prijs prachtig sportfiguur „Stormvogels" Waalwijk. 2e prijs prachtige beker „Wilhelmina" Aalburg. 3e prijs prachtig vaan „Roodbroeken" Waalwijk. VR1JH.-CAPELLE. Dezer dagen slaag de de heer Jos. van Vuuren te 's Gra- venhage voor akte Middelbaar Onder, wijs hand- en rechtlijnig teekenen. Geslaagde en familie onze geluk- wenschen. EINDHOVEN. In de Maandagavond gehouden raadszitting is bepaald, dat de gemeente voor de heffing van de personeele belasting naar de eerste twee grondslagen wordt ingedeeld in de derde klasse het percentage der heffing zal worden voor belastbare huurwaarde tot en met f400 16 pet., boven f 400 tot f800 17 pet. en boven f800 18 pet. Aangenomen werd een voorstel van B. en W. om de tarieven voor de levering van gas en electriciteit te ver. lagen, lnplaats van 8 ct. per M3 voor de eerste 40 M3 gasverbruik per maand en 7 ct. per M3 voor het meerdere verbruik, wordt dit nu8 ct. per M3 voor de eerste 30 M3 der maand 6ct. tot en met 100 M3 en 4 ct. per M3 voor het meerdere verbruik. Het ge wone iichttarief voor het electriciteits verbruik wordt van 22 ct. tot 20 ct per K. W. U. verlaagd. Bij dubbel- tarlef wordt het verbruik tot zonsonder gang boven 1000 K.W.U. in plaats van naar 12 ct. De belasting in K.W. van de industrie zal slechts worden ge meten van 18 uur af en de grootste belasting gemeten gedurende Januari, Februari, October, November en December, berekend tegen f60 per K.W. Door deze wijziging wordt het der industrie mogelijk gemaakt zonder kosten voor maximale belasting, tot ongeveer 18 uur, onbelemmerd door te werken. Deze tegemoetkoming aan de industrie zal voor de gemeente een mindere opbrengst van ongeveer f 15.000 opleveren. In totaal zal het electrlclteitsbedrijf ongeveer 105 000 aan inkomsten derven, en het gasbe drijf ongeveer f 55.000, doch door toe neming van het gasverbruik wordt slechts een winstvermindering van ongeveer f25 000 verwacht. De ver laagde tarieven zullen 1 October in werking treden. met ruwharige Holl. Herder 202 punten voorloopig certificaat. A. Steénbergen te Waalwijk met ruwharige Holl. Herder z,17 punten voorloopig certificaat. Gijsb. Kooijmans te Waalwijk met Groenen- daler 226 punten certificaat. De eereprijzen, door de dresseerclub Waalwijk onderafdeeling der Kyno- ogenclub Waalwijk voor de leden uitgeloofd, werden behaald door de heeren G. Kooijmans, A. Steenbergen en C. v. d. Velden. Als eereprljs door de Kynologenclub Waalwijk werd ge wonnen door den heer G. Kooijmans een medaille voor het hoogst aantal punten in afdeeling 3. en een medaille door den heer A. Steenbergen voor het hoogst aantal punten in afd. 1. Door verschillende sprekers werd na de uitreiking der prijzen in Café Steen bergen aan keurmeesters, helper, leiders en de dresseerclub Waalwijk woorden van dank en waardeering gesproken voor het verrichte werk en de be toonde hulp. Muziekfeesten. Door het Kon. Erk. Muziekgezelschap Euphonia, de Zangvereen. Bel Canto en de Harm. Apollo werd aan de muziekfeesten te Waalwijk deelgeno men. Het resultaat der daaraan ver- bonden loting was, dat Apollo f 60, Bel Canto f30 en Euphonia f 10 trok. Uitstapjes. Zondag j 1. maakte de R.K. Jongge- zellenvereeniging onder leiding van hun directeur de Eerw. Kapelaan Gooyarts een uitstapje naar de wereld tentoonstelling te Antwerpen. Zondag en Maandag a.s. maakt het Parochiaal Zangkoor een reis naar Brussel, terwijl de Zangclub „de Nachtegaal" Donder- dag uitvliegt naar Rotterdam. NIEUWS UIT HEUSDEN. de bedriegerijen met kapotte weeg schalen, met touwtjes en draad aan elkaar gelapt. Als men visch, fruit of aardappelen koopt en thuis alles na weegt of laat nawegen, dan blijkt weldra dat men niet het gevraagde en betaalde gewicht heeft. Zeer veel koo- pers hebben dit reeds bij ervaring op de markt. De zaak is te Amsterdam reeds onderzocht en gebleken, dat ook werkelijk aan het gewacht wat haperde. Het ijkkantoor controleert wei maten en gewichten, doch niet de kapotte weegschalen. Dit geschiedt wel in andere landen en ook in Indië. Een dergelijke conti 61e zou ook hier zeer wenschelijk zijn. Onlogisch is het dan ook, dat wel de gasmeters door het Rijks Ijkkantoor gecontroleerd kunnen worden, doch niet de electriciteits- en watermeters der gemeente. In een boekje onlangs door het departement van Arbeid uitgegeven over het ijkwezen in andere landen is te lezen hoe ver de contiöle zich daar uitstrekt, in het belang van het publiek, wat hier geenszins het geval is. In- tusschen hier bestaat geen officieele conti 6!e op de weegschalen tot dus ver; wanneer het bedrog te groot is, dan kan men de politie kennis geven ofwel de marktkooplieden vermijden. Ook voor onze Waalwijksche inwo ners is dit van belang En de wensch van de Waalwijksche Winkeliersver- eeniging is dat men koopt te Waalwijk. Het bevordert den vooruitgang van Waalwijk. Zouden onze plaatselijke autoriteiten ook hier eens heel even aan willen denken. Prachtig schitterden de woorden „Oefening en Vermaak" Zondag tus schen de vuurzee. Heerlijk had ik bet gevonden wanneer er naast had gestaan .Koopt in Waalwijk, ook gij voor gangers". EEN WAALWIJKER W. B. »NEO" in de meerderheid komt de rust met blanken stand (0—0) Ook na de rust is het spel zeer levendig en gaat de bal vlug van doel tot doel. De „NEO'aanval werkt hard voor een doelpunt en weet hierin ten slotte te slagen, door met een onder- handsch schot de leiding te nemen (1—0). De match wordt thans nog spannender, daar „Volt" tracht gelijk te maken, doch onze verdediging is safe. Na een tijdje heeft .Volt" door een misverstand een gemakkelijke kans, die ook benut wordt, waardoor de stand gelijk is (1 1) Na de vakver wisseling is er weinig verandering in het spel, alhoewel „NEO" in deze opstelling iets zwakker speelt. Onze aanval krijgt een mooie kans om de leiding te nemen, doch 't schot gaal jammerlijk over. Kort hierop wordt aan .Volt", om onbegrijpelijke reden, een straf worp toegekend, doch tot groote vreugde van „NEO" overge schoten. Hierna wordt het spel forscher en daardoor minder fraai. Gedoelpunt wordt er niet meer. zoodat het einde tornt met 'n gelijk spel (1 1) .NEO" kan op een goeden wedstrijd terugzien. Naar aanleiding van ons onderschrift op het Ingezonden stuk van X (zie ons no. van 1.!. Zaterdag) heeft men ons de verzekering gegeven dat bedoelde mededeeling over 't programma van „Koninginnedag" niet van 't bestuur of secretariaat van genoemde vereeniging als zoodanig is uitgegaan. Dii was slechts een voorloopige mededeeling op informatie aan een dagblad correspondent verstrekt die deze op eigen gelegenheid heeft doorgegeven Heusden, 19 Aug. 1930. Zondagmorgen om 9 uur vertrokken de pelgrims naar Kevelaer van hier per exira tram naar '1 station Drunen, vanwaar zij hun reis voortzetten. Maandagavond toen zij terugkeerden, was in Drunen wederom een extra tram aanwezig, wat door allen ten zeerste werd gewaardeerd, Tijdens het onweer van Vrijdag avond werd op de Prof. Kerk een ooievaar doodelijk getroffen, terwijl de bliksem in een nabij pand insloeg zonder belangrijke schade te veroor zaken. De Knapenvereeniging maakte Donderdag per autobus een uit3tapje naar Breda en Ginneken» Hoewel men nagenoeg den geheelen dag regen had, ïielden de jongelui er den moed toch in, zoodat zij zich goed wisten te amuseeren. De processie naar Ulicoten ter eere van den H. Bernardus vertrekt van hier op Zondag 24 Aug. bruikelijk schijnt, zoodat men in alle dan ook steeds dezelfde berichtjes uit onzejplaais leest. Wij nemen van bovenstaande mede deeling gaarne acte en hebben „Konin. ginnedag" dan ook voor de toekomst onze medewerking voor zoover die wordt op prijs gesteld, gaarne toe wegend sterker. Na de rost weet Uno j gezegd. Animo een tegenpunt te scoren. DES j Den inzender X kan worden mede- faat het er echter niet hij zitten en gedeeld. dat de data der feestviering ondanks het feit dat tegen den vrij «8 vastgesteld in overleg met den straffen wind in wordt gespeeld, zijn burgemeester en den voorzitter van ze thans ook sterker en wordt Uno W. B Het bestuur heeft voorgesteld A „„wt rm eiffen terrein terug- tegelijk op een dag het feest te vieren f 25-f 35, slacht nuchtere kalveren En n. keeDer is echte' een wf. ander* minde, gewenachi werd 15-, ,24.50, ,j«n f 230-. «0 pin- eeacht. AGENDA'S. WAALWIJK. Donderdag 8—10 uur. Gymnastiek voor de leden B G.V. Donderdag 8 uur. Repetitie W.G.V Gymnastieklokaal. Zaterdag 9 uur repetitie Liedertafel Oefening en Vermaak". Zondag 12'/4 u. Repetitie Liedeitafel „Oefening en Vermaak" Musis Sacrum In den kelder is gevalten, daarbij vermoedelijk den nek Na een bruiloft. Na een bruiloft bij den landlH v. E. te Harskamp ontstond tusschen den landbouwerszoon Stroe en den caféhouder H. uit rom. Laatstgenoemde kreeg das steek met een mes in 't hoold door hij levensgevaarlijk verwond Dr. Beumer uit Otterio deed (it auto naar het ziekenhuis te vervoeren. B. is door de politie uit Harskamp gearreslt naar Arnhem overgebracht. Onbewaakte overwegen Gistermiddag reed 'n landbi knecht met een span paarden onbewaakten overweg van den weg Mechelen—Terneuzen bij meente Axel. toen een trein aai en de paarden greep. De knecl van den wagen geslingerd naast de locomotief. Hij bleef deerd. De paarden, eigendom* landbouwer F. R. Dekker Pzn gedood. Wagen en tuig werdei schadlgd. Een vechtpartij. In den nacht van Zondag op dag heeft te Kampen een ge* 1 vechtpartij plaats gehad i boerenzoons uit den omtrek, een duchtig gebruik is gemai messen. Het slagveld was dt lorsterdijk op de grens van en ÏJsehnuiden. De aanleid het gevecht was minnenijd. Hi tusschen twee groepende dijkschen en de Bovendijkschei alle vechtersbazen, een tw liepen min of meer ernstige dingen op, zoodat de plaats vecht nog te kennen is door bloed. Een 21-jarige jongeman krtl fél mo diepe messteek in den rug, een pa de long doordrong. Hij is n wet, v ziekenheis vervoerd en verk besche levensgevaar. Een ander is dj staat ader doorgesneden. De rijks. macht meentepolitie zijn urenlang ba propaj weest om de daders te vind in messen zijn in de derde I leuze, beslag genomen. - Volk jl aanha J kenen Men moet zijne adver Neder plaatsen in een blad d verspreid en ook gelezen w( DE NIEUWS UITKAATSHEU VEL Kaatsheuvel, 20 Aug. 1930. Gemeenteraadsvergadering Vergadering van den Gemeenteraad te houden op Zaterdag 23 Aug. a.s des nam. ten 3 uur ten Raadbuize. Agenda 1. Aanbieding gsmeenterekening over het diensljaar 1929 2. Benoeming van een Commissie van Onderzoek, tevens tot onderzoek der gemeentebegrooting voor 't dienst jaar 1931. 3. Schrijven van het bestuur der R K Jongensscholen te Kaatsheuvel inzake aanschaffing van een reken methode en gymnastiektoestellen. 4. Vaststelling kohier der s'raat- belasting, alsmede kohier der riool- belasting. 5. Voorstellen inzake de financieele verhouding tusschen het Rijk en de gemeenten. (Zie prae-advles in ons nummer van 9 Augustus). 6. Adres bewoners Telefoonslraat inzake electrificatie. 7. Adres van verschillende bewo ners van de Schoolstraat inzake open stelling van die straat voor het één— richtingverkeer. Keuring Certificaat Politiehond KNPV. Door schitterend weer begunstigd werd heden de eerste keuringsdag gehouden voor het certificaat politie hond van de Koninklijke Nederlandsche Politie Vereeniging (KNPV). De keuring werd gehouden op het terrein van de heeren Timmermans te Waalwijk, ge- egen nabij den Galgenwiel te Kaats heuvel. Als keurmeesters fungeerden de heeren J. v. Helsland, inspecteur van politie te Kaatsheuvel, P Letschert. burgemeester te Nieuw Vosmeer, en M. Wetsendorp, particulier te Nijmegen, als helper keurig bijgestaan door den heer M. Vinkes, lid van Hermandad te Amsterdam. Opgekomen waren zes honden. Uitslag als volgt L. v. d Griendt te Waalwijk met kortharige Belgische Herder 233 punten certificaat. H. v. Abeelen te Loonopzand met ruwharige Holl. Herder 253 punter, certificaat met lof. J. v. Bladel te Loonopzand met ruwharige Belgische Herder 204 punten voorloopig cerbfi caat. C. v. d. Velden te Kaatsheuvel SPORT. VOETBAL SPRANG. Op de Zaterdagen 23 en 30 Aug. geeft de voe'balvereeniging Sparta te Vrijhoeve Capelle seriewedstrijden waaraan de voetbalverenigingen DVO en SDO alhier zullen deelnemen Het programma voor Zaterdag 23 Aug. Is 3 uur: DVO Sprang—Zilveren Meeu wen, Raamsdonk. HBIIHHIIHBI Een ervaring en een vertroiw van 50 jareneen inrichting den modernen tijd, waarborga PRIMA WERK aan BILL\)K PRIJS WAALWIJKSCHE STOOMDH ANTOON TIEli 4 uur 5 uur Wijksche Voetbalver Kaais heuvelsche Boys. g11 c., Morellen 60 6 uur: SDO, Sprang- Sparta, Vrijh. Capelle—RWB3 Waalwijk. Excelsior, Capelle Als prijzen zijn beschikbaar gesteld le prijs prachtige zilveren beker. 2e prijs zilveren lauwerkrans 3e prijs zilveren lauwertak, 4e prijs zilveren medaille. K.G. Trekking van Dinsdag19 Augustus 3e Klasse, 2e Vijst. Hooge prijzen Prijs van f 1500 2279 10006302 100: 1989 7972 14139 18599 19557 INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der Red. Klachten nit de Hooldstad. Een trouwe bezoeker van de Markt te Amsterdam, klaagt zijn nood bij de i redactie van „De Telegraaf" over de D.V.O. J.L Vrijdag speelde de voetbalver- eeniging DVO alhier tegen SDO alhier. De wedstrijd werd door DVO met 2—0 gewonnen, waardoor deze vereeniging in het bezit kwam van een lauwerkrans, welke voor deze match beschikbaar was gesteld door den heer G. van Caejn alhier. KORFBAL. SPRANG. Zaterdag 16 Augustus speelde onze korfbalver. „NEO" een competitie— wedstrijd tegen de vereeniging .Volt" uit Tilburg, die verleden jaar het kampioenschap van den N B K.B. wist te behalen, zoodat „NEO" aan deze ploeg een geduchte tegenstander had. Als belde ploegen zich opstellen blijkt dat „Volt" volledig is, terwijl NEO" een invalster telt. Reeds direct na den uitworp ontwikkelt zich een enthousiast spel en blijkt dat „NEO" er alles op wil zeiten om te winnen Ook „Volt* speelt een goede partij korfbal, zoodat het wel de moeite waard is het spel le aanschouwen. De „NEO" verdediging welke een zware taak had, wist de „Volt"aan vallers goed In bedwang te houden terwijl het middenvak zeer acJef was enonzen aanval telkenmale danig aan het werk zette. Hier werd ook goec samenspel te zien gegeven doch deels door de gladheid van den bal. deels door de somwijlen slechte afwerking van den aanval bleven doelpunten uit Ook de „Volt" menschen konden het niet tot een doelpunt brengen» Met SCHOOLSTRAAT. KAATSHEUVEL Geef haar uwe DRUKWERK- ORDERS op en U is verzekerd van goed en billijk werk op ELK gebied. RECHTSKUNDIG ADV1SE11 Havenstraat 5, (nabij 't Statisi 's-HERTOGENBOSCH. Adviezen en bijstand uieti rekking tot processen, *tra!i ken, faillissementen, nalati schappen, boedelscheiding, w dij, curateele, echtscheiding, beidscontract, enz. Behandeling van alle vooil mende Rechtszaken, zoov Rechtbank als bij Kantongerec innen van Schuldvorderingen, geling zaken van debiteuren i hunne schuldeischers, maken* contracten, requesten enz. Degelijke en prompte afwerkii Billijke conditiën. ZONDAGS NA 1 UUR KANTOOR GESLOTEN. GEMENGD NIEUWS Ruim 800 000 oorlogsverminkten in Duttschland Als resultaat van de telling van het aantal oorlogsverminkten in Duitsch- land is gebleken, dat voor onderstand in aanmerking komen 839 396 oorlogs verminkten. Sedert 1924 is het aantal hunner met 118 465 In het laatste jaar alleen met 31 800 gestegen. Ieder, die eenige aansspraak op renie kan maken, meldt zich in dezen crisis ijd. Zelfs indien nog vele oorlogs-invaltden zich niet hebben aangemeld, is het cijfer i van 839 396 van de ongeveer 12 mil-1 lioen soldaten, die van 1914 tot 1918 in het leger zijn geweest, nog vrij hoog, bovendien zijn de ergste geval len, zij die hun geestvermogens ver loren hebben of ernstig lijden aan de gevolgen van gasvergiftiging, hier niet bij Inbegrepen. Een dronken man dood gevallen. Zondagmiddag werd een ongeveer 60-jarig man in een kelder in de Warmoesstraat te Ams'erdam doodge- vonden Uit het onderzoek is hebleken, dat de man in dronkenschap voorover Aan het Bureau van dit is de inteekening opengesteld! A. E. Brehm geheel opnieuw beweikt Dr. W, KOCH. Dit prachtwerk verschijnt 5 crompres gedrukte deeien, bonden in geheel linnen prat band enz. tegen den prijs slechts f 3.25 per deel porto. Het is totaal 20001 zijden, 19 x 131/* cM met aibeeldeingen. Men teekent in voor deelen. Waalwijksche Stoomdrukij Antoon Tieten. 'DRUNEN. Met een extra-trein vanuit LageZwalnwe vertrok Zondagmorgen de Processie Heusden-Kevelaar, alhier. Aan het station Drunen—Heusden sloot het bestuur, de HoogEerw. Heer Deken Wouters uit Heusden, de Presi dent, de heer Verhoeven uit Heusden en vele pelgrims uit de omliggende gemeen ten zich aan. Om 10 uur vertrok deze processie ter bedevaart naar Ivevelaer.. De processie werd opgeluisterd door de Harmonie van Elshout. Begunstigd door mooi weer 'ging de reis voorspoedig en kwamen wij te 1 uur in het genadeoord aan. Het was wederom een genoeglijke reis geweest, waarvoor een woord van dank aan de HoogEerw. Heer Deken, Direc teur, de Weled. Heer H. Verhoeven en Loeff, President, niet mag onthouden worden voor de goede regeling. Wij vernemen, dat er bijna 600 pel grims hefiben deelgenomen, waaronder talrijke Eerw. Geestelijken. V— Naar wij vernemen zal bij de ope ning van de vernieuwde en vergrootte Harmoniezaal en café bij den heer Els- hout op 30 Augustus a.s. een concert worden gegeven, wat een feestelijk ka rakter zal dragen. Ook zal bij gelegenheid van de ver jaardag van H. M. de Koningin op 31 Augustus eveneens in den tuin een con cert worden gegeven. D. E. S. De voetbalver. D.E.S. toog j.l. Zon dag naar Goirle om deel te nemen aan de Seriewedstrijden uitgeschre ven door de R.K.V.V. Juliana aldaar. Behalve D.E.S. had slechts één vereen, voor deelname ingeschreven, n.l. de .R.K.V.V. Uno Animo te Loonopzand. Daar thans niet van seriewedstrijden gesproken kon worden, werd besloten lat D.E.S. tegen Uno Animo zou spe len om den len prijs. Deze wedstrijd werd in de beste verstandhouding gespeeld. Toch was er weinig geestdrift in het spel der U.E.S'ers te bespeuren. Dit vond hoofdzakelijk zijn oorzaak in het klei ne speelveld, waardoor zij er niet in Duivensport. DRUNEN. Zondag hield de Postduivenvereni ging gevestigd in het café v. d. Geld, een wedvlucht vanuit Noijon, afstand 176 K.M. De prijzen werden behaald als volgt: 1, 3, 4, 8, 11 en 12 Gebr. van Raven- steijn van Loon-Stiphout; 2, 10 A. v. Loop-van Huiten; 5 W. Viveen; 6, 7, 9, 13 H. Bergmans. Scheerweg: Gebr. van Ravensteijn van Loon-Stiphout. Koningspoule: le en 2e Gebr. v. Ravensteijn van Loon- Stiphout. Duiven los 7 uur. Eerste duif bereikte het hok 10.52.18. De laat ste 11.36.41. CORRESPONDENTIE. Uil» j. Om 4 uur kwamen de pelgrims aan t station bijeen, alwaar de stoet werd op gesteld, hierbij waren tegenwoordig tal van vaandels en banieren, het groote beeld van O. L. Vr. door bruiden in het wit gedragen, een zware waskaars werd medegedragen, alsmede talrijke bloemen. Onder de tonen der muziek trad men naar de Kerk, alwaar de HoogEerw. Heer Deken Wouter het welkomstwoord sprak. Daarna werd door Deken Wouters een plechtig Lof gecelebreerd, waarbij de hvmne zang werd begeleid door de har monie, vervolgens werd de zilveren Me daille gewijd en aan de jubilaressen, Constans v. Dongen te Besoijen en Maria Verhagen, geb. v. d. Vaart te Made, uit gereikt. Daarna feliciteerde deze hen met hun onderscheiding en sprak de wensch uit, ook eenmaal het gouden te mogen ontvangen. De Eerw. Heer Steuris, Kapelaan te Nieuwkuik, hield daarna een predicatie vervolgens werd nog een lied gezongen waarna een bezoek werd gebracht aau dé Bidkapel en toen kon iedereen den inwendigen mensch gaan versterken. Om 8 uur bijeenkomst aan de kerk van Oud-Kevelaer. Biddend trok de lan ge stoet, voorzien van fakkels, waaraan ongeveer 600 pelgrims deelnamen, naar de Kapel, alwaar vele liederen werden gezongen. Maan dagmoi gen begaven al len zich ter H. Tafel, om half 7 werd een II. Mis opgedragen voor de levende en overleden leden der processie. Om 9 uur werd door den HoogEerw. Heer Deken een plechtige H. Mis opge- Tirnr>l»L!I OOC ictoorfjp Hp ThPl*W konden komen Telkens wanneer naar aan collega s zooals dat bij a! de ver de vleugelspelers werd geplaatst, liep schillende dagbladen dezer streek ge- de bal uit. Door het veroorzaken van hands binnen het beruchte gebied, kreeg DES een penalty toegewezen, welke door M. van Boxtel in eerf doel punt werd omgezet. Eenigen tijd daar na maakt er Jos Schalken met een j kei-hard schot,juist in den hoek 2—0 van. Tot aan de rust blijft DES overT MARKTBERICHTEN. Brteroi tri Aboi France VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 19 Augustus. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 25G paarden, 43 veulens, 837 magere runderen, 780 vette runderen, 180 vette kalveren, 194 nuchtere kalveren, 461 graskalveren, 429 schapen of lammeren, 49 biggen, 13 bokken of geiten en 21 overloopers. Prijzen per 1 kilo: koeien 37 43ct., 52— 55 ct. en 571—59 ct., ossen 46 ct., 49—52 ct. en 55—60 ct., stieren 44—45 ct. 47—49 ct. en 52—54 ct.. kalveren 521—571 ct.,65— 671 ct, en 721—771 ct., graskalveren 40 ct., 43 ct. en 46 ct. Prijzen per stuk van mager vee: melk- koeien f 240-f 460, stieren r 140—550. gras kalveren f 50f 110, paarden f 175 f 300, slachtpaarden f 170f 220, hitten f 75 f 145, veulens f 80—f 170, fok nuchtere kal- dragen, waarbij assisteerde de Heer Damen, Kapelaan te Waspik en de Eerw. Heer Klerks uit Made. Het Zangkoor voerde de H. Mis van Filke uit. Na deze plechtigheid werd de Kruiswegoefening gehouden, waarbij on- werden herdacht en waarbij de Eerw. Heer Steuris een roerende meditatie hield over de geloovige zielen. Na afloop werd door het bestuur en broedermeesters de jaarvergadering ge houden. De heer M. Verhoeven bracht verslag uit, waaruit bleek dat de inkom sten bedroegen 3578.516, de uitgaven 2864.70, blijft in kas 713.816; verle den jaar bleef in kas 438.61, dus een batig saldo van 275.40. Het ledental blijft stationair, overleden 63 leden, vele nieuwe Broedermeesters werden door den Eerw. Heer Deken gefeliciteerd met hun benoeming en hun ijver. Ook de an dere Broedermeesters werd 'hulde ge bracht. Besloten werd in 1931 wederom op 1617 Augustus ter bedevaart te gaan. De Directeur dankte den Secretaris voor zijn verslag en sloot de vergadéring met den gebruikelijken groet. Om 3 uur had het sluitingslof plaats, waarbij de Hoog Eerw. Heer Deken aan allen dank bracht voor de goede orde en stichting, waarna men zich naar den trein bebgat welke om 4 uur wederom vertrok. Om 8 uur arriveerde de trein bij het station DrunenHeusden, alwaar de autobus gereed stond om de verschillende pel grims wederom huiswaarts te brengen gedrongen. De keeper is groot struikelblok. Toch kan hij niet voorkomen dat M. van Boxtel nog 2 doelpunten aan de score toevoegt. Hierna wordt niet meer gedoelpunt, zoodat het einde komt met 4—1 voor DES, die daardoor den l'en prijs, een prachtige beker, won. Dat er vreugde heerschte in het DES-kamp laat zich begrijpen, temeer daar het ongeslagen record nog is ge handhaafd. BURGERLIJKEN STAND. LOON-OP-ZAND. Van 1 tot en met 15 Aug. 1930. Geboren: Johannes Martinus z.v. P. A. van de Louw en H. J. M. Odekerken. Christianus Stephanus z.v. B. de Bruyckere en J. M. van Boxtel. i Jo hannes Eligius z.v. H. Bordat en L. E. Berends. Johannes Marinus ztv M van der Linden en J. van Gooi. Harold z.v. J. Kryl en J. Schoenmaker. Pieternella Johanna d.v. G. P. Hen driks en P- J- van Wanro«y. Ger- dina Johanna Maria d.v. A. J. Don ders en A. M. Netten. Huwelijken: Petrus Aatonius van Wanrooy oud 24 jaren met Hendrika Maria rinten oud 24 jaren, beiden wonende alhier. Adrianus Jacobus Zwaatis oud 29 jaren met Johanna Meeuwsen oud 26 jaren, beiden woende alhier. Jo hannes Josephus van der Velden oud 31 jaren wonende alhier met Maria Jacoba Lermakers oud 24 jaren wo nende te Tilburg. Henricus Fran- ciscus van Gompel oud 28 jaren te Baarle-Nassau met Corlnelia Maria Clotilda Miehielsen oud 26 jaren wo nende alhier. Overleden Henrica van der Waarden echtg. van M. H. de Man, oud 34 jaren. Leonardus Ligtvoet echtg. van A. Lips oud 82 jaren. Gerardus Ver- baanderd 70 jaren. ■■■■■■■■■BI ADVEKTENTIëN. ken f 140—f 210, vaarzen f 190—f 245, big gen f 15—f 26, biggen per week f 1.75 f2.50 DRUNEN. Veilingvereniging „De Langstraat". Prijsnoteering van 19 Aug. 1930. Zwarte Bessen 8—13 c., Appelen 1 30 c., Peren Vi—36 c., Snijboonen 7—16 c., Dubbele boonen 36 c., Stok princesboonen met draad 1719^2 c., Wagenaars 1—3 c., Stamboonen 1—2 c., Aardappelen blauwputten 2 4 c., Eigenheimers 3—VU c„ Tomaten 14— 18 c., Tomaten 2, 411 c„ Witte prui men 16—28 c„ Blauwe pruimen 3—30 c., Reine Claude 20—36 c„ Reine Vic torie 1226 c., Juin 45 c., Sjalotte 75 c., alles per Roode Kool 2—7 c., Witte Kool 1— 4 c„ Savoiekool 2—10 c., Bloemkool 716 c., Bloemkool 2, 16 c., Spits kool i5. c., Meloenen 1040 c., An- dijvie H/2—4 c., Sla 'V*—3 c., Komkom mers 12 c., witte 23 c„ alles per stuk. Peen 1—5 c., Preij 20—21 c., per bos. KANTOOR VAN wapei teekei denke Decke den, regeei afsch wat b Er liekc iatie dat S fout weer De de woor zake en ei hier kath' He ter bouv gen teres dani tot lijkb Di tren vers nutt Zi; sn

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 6