Nieuws uit Kaatsheuvel Stiksters. vraagt bekwame e:i aankomende Begrijpelijkerwijs verspreidde hef nieuws zich als een loopend vuurtje en al spoedig kwamen meer en meer menschen naar het „vliegterrein". Na de noodige maatregelen te hebben getroffen, vertrokken de vliegers per auto naar Waalwijk, waar zij den nacht doorbrachten in hotel Verwiel. Dinsdagmorgen werd per auto de noodige benzine aangevoerd en de machine kon weer opstijgen. De start verliep uitstekend, na enkele honderden meters te hebben getaxied verhief de machine zich van den grond, nog enkele cirkelingen werden boven het veld gemaakt en binnen enkele minuten was de machine verdwenen. Vooral uit Waalwijk waren vele be langstellenden naar het terrein gekomen om de start van het vliegtuig te zien en het geduld van velen is danig op de proef gesteld, daar de machine eerst ongeveer half 12 vertrok. Voor hen die nog nooit een vliegtuig hadden zien opstijgen, was dit een buitenge wone gelegenheid en velen hebben er dan ook van gebruik gemaakt. Broeder Paulus. Naar wij vernemen is Br. Paulus, hoofd der St. Petrusscholen alhier, met ingang van 3 Sept. overgeplaatst naar de kweekschool te Oud Vroen- hoven bij Maastricht. Ongetwijfeld beteekent deze over plaatsing voor de school een groot verlies, daar Br. Paulus steeds met grooten ijver hier gewerkt heeft, en om z'n onderwij'S—capaciteiten, z'n goede leiding en prettigen omgang hier zeer gezien was. Roestelberg. De bekende landelijke herberg en uitspanning „Huize Roestelberg" zal vanaf 1 Mei 1931 geëxploiteerd wor den door den heerVissenberg alhier. Plotselinge dood. Zaterdagmiddag werd de buurt Haven in opschudding gebracht doordat mej de Rooij uit Rotterdam, die bij familie thuis was en thans weer met haar hebben en houden ging vertrekken, plotseling ineen zakte. Zij werd in de Haweko—bazar binnengedragen en bleek toen reeds overleden. Geestelijke en geneeskundige hulp kon niet meer baten. Zij werd per politie—brancard naar het lijkenhuisje van 't R K. Gast huis overgebracht en Dinsdagmorgen begraven. Motor—ongeval. De motorclub „Het Zuiden" heeft Zaterdag en Zondag een rit door Nederland, België en Luxemburg ge houden. Van de 52 ingeschreven deelnemers ontbraken er slechts 5 aan de start. Tijdens deze rit zijn eenige ongelukken voorgekomen. Twee der motorrijders zijn tegen een auto gereden. De heer G. de Money uit Uirecht op Raleigh bracht het er vrij goed af en kon naar zijn woonplaats terugkeeren, doch de heer Ad. Donkers uit Waalwijk op Rudge Wiliworth liep een nogal ernstige hoofdwonde op, zoodat hij In 't zieken huis te Namen moest worden opge nomen. Naar wij vernemen is zijn toestand goed en zal hij vandaag naar huis terugkeeren. Bouwgrond. Naar wij vernemen is het terrein uaast de in aanbouw zijnde machine fabriek van P. Somers, teorenover het Station, aangekocht door den Heer Th. Bakkers, chef boekhouder der gemeentewerken alhier, voor 't bouwen van een woonhuis. Kruisboogsport. A.s. Zondagmiddag zal op de banen van het Kruisboogschuttersgezelschap „Nooit Gedacht" gevestigd bij den heer j. van Helvoirt, Putstaat alhier, de derde ontmoeting plaats hebben tus- schen de kruisbooggezelschappen „De Vriendschap uit Drunen, „Willem Teil" Kaatsheuvel, „De Heidebloem" en „Nooit Gedacht" beide alhier, om een fraaien Wisselbeker, geschonken door de Miss Blanche Sigaretten Comp. Aanvang van den strijd 2 uur. Opening Café. Naar wij vernemen zal de heer G. W. Hesselberth in het vroegere winkelpand op den hoek van het Kerkpad een café openen, hetwelk geheel naar de laatste eischen zal worden ingericht. Het ligt in de bedoeling om ook een danszaal aan het café te verbin den, doch de opening hiervan zal waarschijnlijk niet voor November plaats hebben. Het café zal reeds a.s. Zaterdag geopend worden. Wij twijfelen niet of de ondernemer zal met zijn zaak succes hebben, temeer daar het pand op een mooi en druk punt gelegen is. Najaarskeuring van Springstieren. De Provinciale Commissie voor ondersteuning van Rijkswege der Veevokkerlj in Noord-Brabant heeft besloten te bepalen dat het onder. zoek/iVan springstieren in de twaalf in 1930 voor de maand Er zal plaats vinden o.m. Ssterhout op 9 Sept. te 10 uur Waalwijk op 15 Sept. te 11 uur v.m,; te Heusden op 15 Sept. te 1 uur n.m.te Almkerk op 15 Sept. te 4 uur n m. Ned. R.K. Tooneelbond. Zondag 1.1. had te Tilburg de jaar vergadering van den R.K. Tooneel bond plaats. Na eene H. Mis voor d^deelnemers, werd de vergadering idPlen der zalen der R.K. Werklieden- vereeniging gehouden. 16 iffeuwe afdeelingen werden ge ïnstalleerd. De financien sloten met een batig saldo van f 109.17'/a- De begrooting werd bepaald op f780. Er zijn op 't oogenblik 62 afdee lingen. 13 vereenigingen namen aan de competitie deel. Doordat gemengde vereenigingen kunnen lid worden, zijn reeds een 15-tal dergelijke vereenigingen toe getreden. De heer J. Everwijn te Rotterdam werd als voorzitter gekozen. De aftredende bestuurleden werden herkozen en als twee nieuwe leden de heeren Alex. Wabrau uit Roosen- daal en W. Sassen uit Geertruidenberg. GEMEENTERAAD. DRUNEN. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Drunen op Donderdag, den 28 Augustus 1930 om 7'/j uur n.m. Alvorens de vergadering wordt ge opend, wordt door den Edelachtbaren Heer Mr. H. J. M. Loeff, oud-burge meester afscheid genomen. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken w.o. a. nota van aanmerkingen gemeente rekening 1929: b. Koninklijk Besluit d.d. 3 Juli 1930 no. 93 tot goedkeuring der ver ordening tot wijziging der verordening op de heffing van plaatselijke in komstenbelasting c. verzoek der Gebrs. de Munnik te Drunen, Wolfshoek, om aan hen onderhands te verkoopen de voor malige schoenfabriek „Brabant" om daarin een woonhuis met schoenfa briek te vestigen. 2. Aangehouden voorstel van Burge meester en Wethouders tot herziening van het belastingstelsel ingevolge de wet regelende de financieele verhou ding tusschen Rijk en Gemeenten met verzoekschrift van het Hoofdbestuur van den N.C.B. te Tilburg om de opcenten op de grondbelasting, althans die op het ongebouwd niet te ver nieuwen. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der ge- meentebegrooting 1930. 4. Vaststelling der gemeentebegroo- ting 1931 en de begrooting van het Gemeentelijk Electriciteitsbedrijf 1931 met behandeling van diverse subsidie aanvragen, n.l, van R.K. Handelshoogeschool te Tilburg, voorstel Burgemeester en Wethouders f 30.per jaar. R.K. Noordbrabantsche Geldersche Blindenvereeniging te Grave, voorstel van Burgemeester en Wethouders f 10.-. Stichting „Moederheil" te Breda, voorstel Burgemeester en Wethouders f 10 -. R.K. Vereeniging „Moederschaps- zorg" te Heerlen, voorstel Burgemees ter en Wethouders f 10. R.K. Politievakschool te 's-Bosch, voorstel Burgemeester en Wethouders f 10.-. R.K. Jongenboerenstand te Drunen, voorstel Burgemeester en Wethouders f 25.-. R.K. Militaire-vereeniging te Venlo, voorstel Burgemeester en Wethouders f 10.-. R.K. Militaire-vereeniging te Breda, voorstel Burgemeester en Wethouders afwijzend. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot eervol ontslag aan Mr. H. J. M. Loeff, als Ambtenaar van den Burgerlijken Stand met in gang van 15 Augustus 1930. 6. Vaststelling aanvullingskohier hondenbelasting 1930. 7. Bespreking vernieuwing van di verse armaturen der straatverlichting (met offerte van N.V. Philips Gloei lampenfabrieken te Eindhoven). 8. Bespreking jacht Kuiksche Heide en Wolfshoek. 9. Bespreking aanvrage bouwcrediet Jan Rekers. 10. Bespreking verpachting bouw landen inclusief bouwterreinen. DRUNEN. Zooals reeds is gemelc zou de Harmoniezaal, van de Har monie „De Volharding" gevestigd bij den heer Th. Elshout vergroot wor den. Thans is dit geschied en ziet het cafe zoowel als de zaal er keurig uit, en biedt een groote ruimte, zoodat bij uitvoeringen voor iedereen gelegen heid is. om te profiteeren, bij een heerlijk zitje. Deze vernieuwde zaal zal met een feestelijk concert geopend worden. Op a.s. Zaterdag om 7 uur zal de Harmonie een concert geven waarbij zal medewerken de Gemengde zangvereeniging „Vooruitgang zij ons doel" uit Waalwijk-Besoijen onder leiding van den Directeur den heer J. A. Nelis dit concert is vrij toe gankelijk, zopdat iedereen in de ge legenheid wordt gesteld van de muziek en zang te komen genieten, J— De chauffeur van de Veilingver. eeniging, kwam gisteren met 'n vracht auto huiswaarts, toen deze plotseling in brand vloog. De chauffeur wist zich spoedig ,te«-redden, zoodat geen per soonlijke4 "ongelukken voorkwamen. De auto brandde geheel uit. VRIJHOEVE CAPELLE In de vaca ture H. Kramer is tot penningm-bode van de^afd. v. d. Alg. Moderne Bouw- vakajb. bond benoemd de heer H. Sfirferings. J§ De leerlingen der hoogste klassen van de Chr. School in de Nieuwstraat maakten Dinsc ag 26 Aug. onder leiding va n het Hoofd der School, den heer M. Rijken en overig personeel, een pleizierreisje naar Amsterdam. Na veel bezienswaardigheden bezichtigd te hebben, waarvan ruimschoots werd genoten met dit prachtige zomerweer, keerde het gezelschap hoogst voldaan met den laatsten trein huiswaarts. CAPELLE. In het café van Mej Wed. C. Verhagen aan de Hoogevaart werd j.l. Zaterdag door den architect, den heer J. Michaël en opdracht van den heer M. v, Pelt te Vrijh -Capelle, aanbesteed het bouwen van een woon huis met schuur op diens tuinderij aan de Hoogevaart. De raming be droeg f 4235 Ingeschreven werd als volgt H. J Versteeg, Capelle f6760.— C. Paans, Capelle f 5463 50 Kleinloog en v. Oversteeg Vrijh.-Capelle f 4880.— Gebrs. van Willigenburg Sprang f 4782.— H. M. Kramer, Waalwijk f4759.— F A. Kramer, Genderen f4280 Gebrs. Spiering. Capelle f4250.— C. Michaël en Zn. Vrijh - Capelle f4164.— Het werk is aan den laagsten in schrijver gegund. Blijkens ontvangen officieele mededeeling van den Raad van Arbeid te Tilburg vinden de nieuwe bepa lingen der ouderdomswet bij de men schen goeden ingang. Als bewijs daarvoor moge dienen, dat er bij ge noemden Raad (een van de 33 in cms land) in de maand April j.l. werden afgesloten 215 posten met een ver zekerd kapitaal van f495710 dus bijna een half millioen in een maand. Op 2 Sept. e.k. des voorm. 10 uur zal in het café van den heer L F. van Dongen alhier een algemeene vergadering der Noordbrabantsche maatschappij van Landbouw worden gehouden De agenda bevat de vol gende punten 1. Opening, 2. Notulen der algemeene verga dering van 15 April 1930. 3. Ingekomen stukken en mede- deelingen. 4. Rekening en verantwoording van secretaris penningmeester over Rapport der finantieele commis- den 929 5. sie. 6. Jaaroverzicht door den voorzit ter P M Sneep. 7. Rede van den heer H. J. van Leusen, inspecteur der Ned. Heide maatschappij en 2e secretaris der Centrale commissie voor ruilverkave ling over „Ruilverkaveling". 8. Rondvraag. 9. Sluiting. Na de vergadering zal een rijtoer worden gemaakt ter bezichtiging van verschilende tuinbouwbedrijven (kas- sencultuur, fruitteelt,enz.) onder Capelle en 's Gravemoer, onder leiding van den heer Ir. A. van Gogh, rijkstuin- bouwconsulent. Bovenstaande vergadering en lezing zal toegankelijk zijn voor iedereen, zoodat wij de vele belanghebbenden aansporen deze belangrijke en leerrijke bijeenkomst bij te wonen. Blijkens het programma van het te houden Oranjefeest op Maandag 1 September a.s. in de gemeente Sprang- Capelle, zuilen des nam. te Capelle, Vrijhoeve-Capelle en Sprang volksspe len voor de schoolkinderen plaats hebben, 's Avonds 7 uur zal het mu ziekgezelschap „Kunst na Arbeid" op het feestterrein te Vrijhoeve Capelle het openingsconcert geven, waarna harmonie „Karei van der Heyden" uit Zalt-Bommei van 8 tot 11 uur zal concerteeren Het raadhuis zal elec- trlsch verlicht worden. De heer H. van Sigtem te Dom burg, benoemd onderwijzer aan de Chr. school aan den Loonschendijk is Dinsdag, 26 dezer in functie getre den. De in de Ned. Herv. kerk aan den Loonschendijk gehouden collecte voor de Chr. school aldaar heeft circa f 13.opgebracht. We vernemen dat Ds. J. Snoek, Geref. Pred. te Puttershoek, eertijds alhier a.s Zondag voor- en namiddag voor de Geref. gem. alhier hoopt op te treden. Ongetwijfeld zullen velen opgaan om hun vroegeren en zoo zeer beminden herder weer eens te hooren. Naar men ons mededeelt is onze dorpsgenoot de heer C. Vos Gzn. bij het reg onbereden Art. te Gorinchem deze week aangesteld tot sergeant. De plaatselijke afd. van den bijz. vrijw. landstorm houdt a.s. Woensdagavond onder leiding van haar commandant, den heer P. v. d Schans, een ledenvergadering ter be spreking deelname aan den 30 dezer te houden landdag te Oisterwijk. Aan mej, Swet, onderwijzeres aan de bijz. lagere school aan de Nieuwstraat alhier, is tot 1 Sept. a.s ziekteverlof verleend. In haar plaats is thans tijdelijk werkzaam mej. D van Campen te dezer plaatse. In verband met haar benoeming te Woerden heeft Mej. A. C. Berwald, onderwijzeres aan de bijz. lagere school aan den Nieuwstraat alhier met ingang van 1 Oct. a.s. eervol ontslag uit haar tegenwoordige betrekking gekre gen. De najaarskeuring voor spring stieren zal voor deze gemeente te Waalwijk plaats hebben op 15 Sept. e.k. des voorm. 11 uur. Daarvoor be- noodigde bewijzen worden ter ge meentesecretarie alhier tusschen 8—13 Sept. e k. e k. beschikbaar gesteld. RAAMSDONKSVEER. Op de dezer dagen gehouden aanbesteding voor het verbouwen van het heeren huis staande aan de Wilhelminalaan tot Tehuis voor ouden van dagen, voor rekening van de Antonetta Stichting, was laagste inschrijver de aannemer Kielen uit 's Gravemoer, voor een bedrag van f27.228. Het werk is nog niet gegund. De processie naar Roermond zal dit jaar vertrekken op 30 op 31 Aug. Dezer dagen is alhier een sleutel gevonden. Terug te bekomen op de Marechausseekazerne. RAAMSDONK. Dezer dagen had op den hoek Molenstraat—Keistraat een aanrijding plaats tusschen een auto en een melkwagen van de Boter- fabriek en wel door veikeerd uitwijken. De auto werd nogal beschadigd. Per soonlijke ongelukken hadden niet plaats. Tegen den bestuurder van den melkwagen is procesverbaal opgemaakt. De harmonie „St. Bavo" zal Vrijdagavond 29 Aug. een concert geven op de kiosk te Raamsdonksveer. Naar we vernemen maken de voorbereidende werkzaamheden voor de Koninginnefeesten, welke Maandag 1 Sept. a.s. alhier zullen worden ge houden, goeden voortgang. De deel name voor den optocht en de volks spelen is buitengewoon groot. Het Oranje-comité schijnt niet teleurgesteld te worden voor zijn werken. De optocht die trekt van 1012 uur v.m. belooft schitterend te worden en telt 20 praal wagens en nog enkelè groepen, o a komen in den optocht de volgende praalwagens voor, die voorstellen Rietmattenfabriek, HetWit-Gele Kruis, De vroolijke jongens, Poffertjeskraam, Leve de Boerenstand, De vlag, Kabou tertjes, Het Groene Kruis, Radiowagen, Scheepsbouw 1880 1930, enz. De harmonie „De Eendracht" van het Veer en de fanfare „Crescendo" van Nieuwendijk zullen in den optocht meetrekken. Het programma is nog uitgebreid met bloemencorso. De volks spelen hebben plaats op 't Heereplein van 2—5 uur, o.a. ringsteken op fietsen, bal-fietsen, beiden voor jongens en meisjes; doosrijden voor meisjes, tonsteken voor jongens. Om 4 uur ballonwedstrijd voordeschoolkinderen. De concerten worden ook gegeven op het Heerenplein om 2 uur door de Gem. Zangvereeniging „Excelsior", om 4 uur door de harmonie „De Eendracht" en om 7l/2 uur groot concert door de bekende K.E. Har monie „Caecilia" uit Princenhage. Het belooft weer een feest te worden zoo als we het vorig jaar gehad hebben. Tot directeur van het Post- en Telegraafkantoor is benoemd de heer J. Poel van Haarlem. Mej. G. W., die Zondag wat al te haastig was, had het ongeluk van de fiets te vallen en een arm te breken. In het tijdvak van 22 Juli t/m. 18 Aug. j.l. hebben in deze gemeente geen overlijden plaats gehad. EETHEN. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Vrijdag 29 Augustus 1930 des voor middags 10 uur. Agenda 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling kohier Straatbelasting. 3. Voorloopige vaststelling gemeen terekening dienst 1929. 4. Aanbieding Begrootisg 1931. TILBURG. De Gemeenteraad heeft gisteren de belastingvoorstellen van B. en W, na langdurige discussie aangenomen. Voor de htffing van de gemeentefonds belasting wordt de gemeente gerangschikt in de 1ste klasse, met heffing van een gelijk aantal opcenten op die belasting voor de personeele belasting wordt ze gebracht in de 5de en voor sommige gedeelten in de 6de klasse. Van de huurwaarde zal, te beginnen bij f 200 een percentage van 8 geheven worden, stijgend tot 12 bij f 1500 huurwaarde (voor de 6de klasse f 1250). Voor mobilair vangt de belasting aan bij f 200—f 300 (f 1.75). om progressief te stijgen tot voor f 5000 f77 en een constante verhooging van f 17.50 voor elke verdere f 1000 Op de totale som der personeele belasting worden op centen geheven van 50 stijgend tot 100 Burgemeester mr. dr. Vonk de Both deelde mee, dat de nieuwe belasting regeling voor deze gemeente beteekent een verlichting van belastingdruk van f 522.000. Een voorstel tot het verleenen van subsidie aan de Italiaansche Opera, voor het geven van twee opera- uitvoeringen, werd aangehouden. enz. Kinderen beneden den leeftijd van negen jaar worden echter niet met poppenwagens of Vliegende Hol landers, zonder hulp van 'n grooteren jongen of meisje, toegelaten om ver traging van den stoet te voorkomen. Kinderspelen Zaterdag-namiddag om half vijf. Kinderspelen voor alle jongens van de Broederscholen. Bijeenkomen op de speelplaats van de St. Jansschool. Alle deelnemers hebben prijs! Zegt het voort. De concerten allerwaarschijn lijkst met mëdewerking van onze R.K. Gymnastiekclub K. G. V., zullen Za terdagavond op de Markt gegeven worden door Euphonia en Bel Canto. Bel Canto zal uitsluitend vaderland- sche liederen uitvoeren. Vergiftiging. De heer J. M. dronk Maandagmid dag een groote teug creoline in de ge dachte dat het bier was. In korten tijd werd de toestand van den patiënt zoo ernstig dat men voor zijn leven vrees de. Dinsdag was de toestand echter reeds in zooverre verbeterd dat het gevaar geweken was. B.B.N.-Borden. Op de destijds aangegeven punten zijn thans richtingaanwijzers en waar schuwingsborden door den B.B.N. ge plaatst. Ongetwijfeld zullen ze van veel nut zijn voor een vlot verkeer door de plaats, terwijl de gevaarlijke punten reeds op voldoenden afstand te kennen zijn en met een weinig goe den wil van de zijde der chauffeurs veel van hunne gevaarlijkheid zullen verliezen. Eerw. Moeder Overste. Heden werd benoemd tot Overste van het klooster Bethlehem alhier de Eerw. Zuster Caspara die voor 6 jaar reeds 3 jaar hier als Overste fungeer de. Moeder Tharsisia, Overste alhier, is overgeplaatst- als Moeder naar het klooster te Gemert. 1 Brie1 At RU D Kaatsheuvel, 27 Aug. 1930. Koninginnedag. In verband met den verjaardag van H. M. de Koningin, maakte het Be stuur der Vereeniging K. B. het vol gende per circulaire bekend KONINGINNEDAG-VIERING ZATERDAG 30 AUGUSTUS 1930. Zangles op Donderdag 28 Aug. om kwart vóór tien. De jongens van de Broederscholen komen allen samen op de speelplaats van de St. Jans school; de meisjes op de speelplaats der St. Theresiaschool. Allen om kwart voor tien present Zanguitvoering. De geleerde liederen worden Zater dag-voormiddag vóór 't raadhuis met begeleiding van muziek van Euphonia uitgevoerd; de jongens moeten daar voor allen om half elf op de speel plaats der St. Jansschool aanwezig zijn, de meisjes allen op de speelplaats van de St. Theresiaschool. Allen moeten op eenigerlei wijze met oranje getooid zijn! Kinderoptocht met muziek van Apollo. Zaterdag-namiddag wordt 'n groote kinderoptocht gehouden, waaraan al le kinderen van de Broederscholen en van de Zusterscholen mogen deelne men. Bewaarschoolkinderen worden niet in de optocht toegelaten! Om 2 uur komen de jongens samen op de speelplaats der St. Jansschool en de meisjes op de speelplaats der St. Theresiaschool. Men mag deelnemen met loopgroe pen, versierde fietsen of wagens enz. SPORT. SPRANG. Voetbalsport Sprang. De Voetbalverenigingen DVO en SDO alhier, namen jl. Zaterdagmiddag deel aan de seriewedstrijden, uitge schreven door Sparta te Vrijhoeve Capelle, en wisten aldaar beiden eene overwinning te behalen, zoodat zij a.s. Zaterdag aan de finale kunnen deel nemen. De uitslagen van j.l. Zaterdag waren DVO Sprang—Zilveren Meeuwen Raamsdonk, 4—1 voor DVO. Wijksche Voetbalver.Kaatsheuvel- sche Boys, 1—0 voor Wijk. Sparta, Vrijh. Capelle R W B3, Waalwijk (afmattingswedstrijd) 11. SDO Sprang Excelsior, Capelle, 2—1 voor SDO, na tweemaal een kwartier verlenging. Het programma voor a.s. Zaterdag middag is 3 uur Wijksche Voetbalver.—RWB3. 4 uur DVO SDO. 5 uur Winnaars vrije wedstrijden. CAPELLE. EXCELSIOR. J.l. Zondagmiddag speelde de voet- balvereeniging „Excelsior" op baai terrein alhier een vriendschappelijken wedstrijd tegen WSCIII uit Waalwijk welke wedstrijd gewonnen werd door WSC III met 3-0. WAALWIJK. Duivensport. Op Zondag 24 Aug. hield de Waalwijksche Concoursbond 'n wed vlucht vanuit Harwich. De prijzen werden behaald als volgt: J C Muskens 1 3 9, A de Leyer 2 A Stam 4, J C Pullens 5, J v d Houdt 6, A de Heuzen 7 10, C Wit- lox 8 12, A Stokwielder 11. HEUSDEN. Zaterdag speelden Sporters (Drunen) hier tegen „Longa". De laatste won met 1—0. Duivensport. De uitslag van de wedvlucht voor oude en jonge duiven vanuit Moll (Belgie) van wege „de Reisduif" alhier is als volgt G Bax 1, G Sluymers 2 3 4 5 16 en 17, Gebrs. Verharen 6 7, G. van Balgooyen 8 14, G Verhey 9, J van Tilburg 10 13 15, en F Jansen ll en 12. Eerste duif thuis om 10—0 7 sec. Vai lot V/ juicht ieder jare begro Ma voller Ihans Holla Eei AGENDA'S. WAALWIJK. Donderdag 8—10 uur. Gymnastiek voor de leden B G.V. Donderdag 8 uur. Repetitie W.G.V Gymnastieklokaal. Zaterdag GEEN repetitie Lieder tafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12>/4 uur. Volksmatinée op de kiosk op de Markt door de Lieder tafel „Oefening en Vermaak". GEMENGD NIEUWS. Lon Chaney overleden. De bekende filmartist Lon Chaney die plotseling ernstig ziek was ge worden, is Dinsdag te Los Angelos overleden. Fabrieksbrand te Tilburg. Gistermiddag omstreeks halfeen is brand ontstaan in de spinnerijge bouwen van de n.v. A. Brouwer s lakenfabrieken aan de Korte Scheif- straat te Tilburg, De brandweer die zeer spoedig ter plaatse was heeft het vuur met zes stralen gebluscht. De brandschade is niet groot, doch de waterschade daarentegen is zeer aan zienlijk en wordt geschat op onge- veer f 100.000. LAATSTE BERICHTEN. PLECHTIGE UITVAART PASTOOR (JüMMI LAMB. J. W. I. HASSELBACH. Onder zeer groote deelneming alle zijden, had hedenmorgen de plef tige uitvaart plaats Van den j.l. za( dag zoo plotseling overleden hen) der St. Antonius-parochie, pas[0 Lamb. J. W. I. Hasselbach. Toen om half elf de plechtige lij dienst in het geheel met zwart i floerste kerkgebouw begon, was stampvol, en onder de aanwezigen ren zeer vele geestelijke en wereld! ke autoriteiten. De H. Mis werd opgedragen dj den ZeerEerw. Heer J. Buys, der parochie van O. L. V., met asi tentie van kap. L. Sanders en kap, Klaassen, beiden van de parochie Jan, resp. als diaken en sub-diake Onder de zeer vele geestelijken in de kerk waren, merkten we o.a. den HoogEerw. Heer R. v. d. Ven,, ken van het Dekenaat Geertrui^ berg; Mgr. Völker, pastoor te Kast heuvel; de ZeerEerw. heer van pastoor der parochie St. Jan; de h Eerw. heer Buys, pastoor der parool van O. L. V.; de ZeerEerw. heer Erp, pastoor der parochie St. Clemet de ZeerEerw. Heer Huybers, past,, te Waspik, den Rector der Therej kerk te Waspik en verder nogï(j geestelijken uit den omtrek. Van de wereldlijke autoriteiten bij de plechtigheid aanwezig noemen we: den Edelachtb. heer( J. Moonen, burgemeester; de h Wethouders de heeren W. Eibers F. Smolders, afgevaardigden R. K. Werkliedenvereniging. Ver noemen we nog het Kerkbestuur parochie St. Antonius en afgevaari den verschillende andere parocfc kerkbesturen en bestuursleden diverse vereenigingen en stichta Na afloop der H. Mis beklom HoogEerw. heer Deken R. v. d. den kansel om een korte lijkred houden, waarbij hij zeide zeer getr fen te zijn door het droevige feit, men thans, nu eerst 15 maanden leden de oude pastoor begraven reeds zijn opvolger moet ter aarde! stellen. In zijp rede spoorde Zijn Eerw. de parochianen aan, om het voorbeeld van hun overleden 1 der te blijven volgen en! veel voori zielerust te bidden. Hij wees vooral op het groote ïo| beeld dat de overleden herder heeft, n.l. om altijd bereid te zijn te sterven, en zich dit groote feil tijd voor oogen te houden ook men nog in de fleur van het leven Verder wees Zijn HoogEerw. er hoe hij door zijn langdurige san werking met den overledene hoogstaand karakter en groote had leeren kennen en waardeeren; is te kort onder zijn parochianen weest, dan dat ook zij die groote naar waarde zouden kunnen schal Vervolgens memoreerde spr. grootste feiten uit den levensloop den overleden pastoor en al datg wat hij gedurende zijn kort ven in deze parochie heeft weten tot sl te brengen en hoog te houden, Nu spreekt uw pastoor als het nog tot U, aldus den HoogEerw. v. d. Ven, en zegt: Wat gij van gezien en geleerd hebt, doe wee» mijn navolger. Nogmaals wees hij er op dat d( rochianen hun pastoor vooral i ten navolgen in dat eene groote beeld: altijd voorbereid te zijn of eeuwigheid in te gaan. Zijn HoogEerw. besloot zijn roerende lijkrede met de woordfj „Wij nemen afscheid van U, vriend, wij zullen voor U blijven den, opdat de Engelen des hemd ik het eeuwige Paradijs mogen gen. Hij ruste in vrede." Na deze lijkrede werd de1 overt met alle ceremonieele gebruiken katholieke kerk grafwaarts gedr De lijkstoet werd voorafgegaan den sub-diaken met kruis, en de dienaars met kandelaars; volgden de meisjes der hoogste en ook de jongens der school vaandel van de bedevaart Waan Handel, afgevaardigden van de Werkliedenvereeniging met vaal Missie-naaikring, Eerw. Zusters, R.K. Zangkoor, de Geestelijkheid lijkbaar, gevolgd door de leden het kerkbestuur, de familie, Bi"! Wethouders, verschillende leden den Gemeenteraad, vertegenwdj gers van de verschillende p"1'00 en plaatselijke vereenigingen en der nog parochiale autoriteiten eJ langstellenden. Onder de H, Mis voerde het p chiaal zangkoor de tweestemmig quiem-mis van Haller uit, terwi de groeve gezongen werd „Ego "I „Resunrectio et fita", chariae" en „Benedictus BB™ Deus Israël". Het geheel was een treffende!® tigheid, die op vele belangstel^ die in de kerk en op het ker aanwezig waren, diepen indru' maakt heeft. die ADVERTENTIëN. ESPERANTO SCHOENFABRIEK C. G. v. d. HEIJDEN, WAALWIJK Grootestraat 108, 1

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 6