i iu n nu Nieuws uil Kaatsheuvel K, DEI azen léén EL UR TWEEDE blad. OVINCIAAL nieuws. I ardl 'oensd. 10 Sept. 29. 52e Jig- Wo' ie zich met ingang van 1 ier a.s. op dit blad abon- ontvangen de tot dien verschijnende nummers Waalwijk, 10 Sept. 1930. ,rmark» te Waalwijk op erdafl U September a.s. 0ivoereeniging Baardwijk. bestuurslid der Bouwvereeni- iaardwijk, in de vacature H- ,rSi is benoemd diens zoon, de Donkers. voorzittersvacature zal eerst- «orden voorzien. ingeldregeling in de Schoen industrie. Ie laatstgehouden bestuursver- jd van de Bedrijfsvereeniging Ziekengelduitkeering in de nindustrie, is de vraag aan de «komen, of bij de berekening fcreniie en ziekengeld de kinder- al of niet moet worden mee- |d. Het bestuur heeft deze bevestigend beantwoord. Het aarbij uit van het standpunt, ide partijen, patroons en arbei- iractisch den kindertoeslag als Jel van het loon hebben be- 'd, het ook als loon wordt be en op de loonkaarten wordt ver- ord, en het derhalve ook als UJ de berekening der premie en (t ziekengeld moet worden be nd. de aangesloten schoenfabri- van dit oordeel van het he ns ïfoOD r Waider bedrijfsvereeniging per L kennis gegeven. I Cursus Politie-Diploma. I genoegzame deelname zal door spec leur van Politie, den heer n, alhier, een cursus worden en tot het verkrijgen van het ia'sc'li :-diploma ;n Run chtingen verstrekt de inspec- ian politie. Benoeming. wij vernemen, is den WelEerw lapelaan Beekmans benoemd tot iienstleeraar aan de R K. Middel Handelsavondschool alhier. Schietwedstrijd. ég werden op de doelen van ,Het Vosje" te vm. Baardwijk seriewedstrijden gehouden, ge iiseerd door het Schuttersgilde Ambrosius laantal deelnemers dat voor dezen liijd was opgekomen was zeer en er werd dan ook fel om de ile plaatsen gestreden, liefhebbers kregen zeer goede e aanschouwen, lotaie uitslag is Korpspri]zen aatsheuvel, St. Jan Baptist, apt, St. Catharina. lijmen, Prinses Juliana, ardwijk, St. Ambrosius. Ishout, O. L. V.—Schutters, eusden, St. Blasius. tsoijen, St. Crispijn. Meikrans voor hoogste aantal «i over 1930: M. de Kort te ndsch reren Beker voor meeste punten 6-tallen over 1930: Kaatsheuvel, in Baptist. veren lauwerkrans voor schutters de 60 jaar. voor meeste punten 30: JacobusKuijpers te Heusden. Personeele prijzen: Elshout, 2. L. Klein, 3. M. de Kort, lijens, 5. Jos. Loeft, 6. Ant. van Buul, fc. Kuijs, 8. Jos. van Huiten, 9. H. Mo- lot, 10. H. Kuijs, 11. S. Pepping, 12. A. irt, 13. W. Molenschot, 14. Jac. Kuijpers, iLuijben, 16. O. Jacobs, 17. W. de Jong, i. van Oijen, 19. M. Luijben, 20. A. de 11, Fr. Luijben, 22. A. v. d. Gouw, 23. I, Wijdenberg, 24. Th. Pullens, 25. M. jen, 26. J. Boom, 27. J. v. d. Wiel, 28. (rx, 29. C. de Kort, 30. Nic. v. Sprang, i. van Diem, 32. J. Heijkants, 33. Joh 34 C. de Jong, 35. Adr Verhoeven üeegtX 37. N. v. Fallier, 38. J. v. st, 3Q. \v. Pullens, 40. Kasteleinsprijs rx. afloop werden door den edel er A. J. van Heijst oud— smeester van Baardwijk met een woord de prijzen uitge- Ook door enkele andere aan- fen werd hierna nog het woorc id. geheel had van zeer aangenaam verloop en tat St. Ambrosius ïn met vold^nlng op deze slaagde wedstrijden terugzien .Vlammende jeugd*. aner genoeg kon Maandagavonr vosklling van „Vlammende jaugd 0f e Vereenigde Schouwspelers uit islfdam, door omstandigheden nle prjaan, De Koninginnefeesten te vm. Besoijen. V.m. Besoijen heeft, zooals gebrui kelijk, feest gevierd. Ónder leiding der vereen. „Konin ginnedag" heeft Zaterdag de eerste dag der' feestelijkheden ter gelegen heid van den 50sten verjaardag van H.M. de Koningin, en het 10-jarig be staan der vereeniging, .een uitstekend verloop gehad. Ditmaal wordt het feest zelfs gedu rende twee Zaterdagen gevierd. Liet het weer zich 's morgens nogal dreigend aanzien, toen 's middags half drie de kinderstoet aan de Ha ven was opgesteld, was de zon door gebroken, en bleef het den geheelen middag uitstekend weer. Voorafgegaan door de Harmonie St. Crispijn, trok de stoet eerst dooi de straten en daarna naar het voet balterrein van R.W.B., waar de kin derspelen werden gehouden. Het terrein bood, met de oranje- getooide kinderen, een zeer gezelligen aanblik, en veel ouders waren meege komen om hun jeugd te zien spelen. De verschillende nummers, zooals b.v. eierloopen, koekhappen, zakken- loopen, driebeenloopen en de groo- te hinderniswedstrijd, vielen bij de kinderen natuurlijk !?eer in den smaak. Ook de ouderen hebben zich uitstekend vermaakt met de aaidige scènes, die zich af en toe voordeden en, die het publiek menige lachbui ontlokten. Na afloop dezer zeer geanimeerde wedstrijden had de prijsuitreiking plaats. De meer dan 300 deelnemende kinderen ontvingen elk een zeer mooien prijs en bovendien werd hen bij het verlaten van het terrein een versnapering aangeboden. Hierna volgde de afmarsch van 't sportterrein naar den driesprong GrootestraatBesoijenschestr.—West einde; hier werd de stoet ontbonden en gingen de kinderen zeer voldaan huiswaarts. Het avondprogramma werd inge zet met een concert door de Zangver- eeniging „Vooruitgang zij ons Doel die een 4-tal nummers, waaronder ook het Wilhelmus, op zeer verdien stelijke wijze ten gehoore bracht. Om half 8 werd de Muziekvereeni- ging „Sophia's Vereeniging" uit Loon- op-Zand aan den Overweg afgehaald, en met muziek werd naar de kiosk gemarcheerd, waar dit bekende corps het avondconcert zou geven. De belangstelling was ook thans groot, uit geheel Waalwijk en den verren omtrek was men opgekomen om het Besoij-ensch feest mee te vie ren. Over de kwaliteit van het con cert van dit prachtcorps behoeven we niet veel te schrijven, het was in elk opzicht schitterend. De muziekliefheb bers hebben weer eens naar hartelust kunnen genieten, al was het wel een beetje erg rumoerig. Door krachtig applaus gaf de me nigte na elk nummer haar instem ming met hetgeen ten gehoore werd gebracht,«te kennen. Er heerschte den geheelen avond 'n gezellige en prettige stemming. Deze eerste dag der feesten is goed geslaagd en wij wenscben de vereeni ging Koninginnedag a.s. Zaterdag met de meer officieele feestelijkheden een zelfde succes toe. Zaterdag wordt tegelijkertijd het 10-jarig bestaan der vereeniging her dacht. Naar wij vernemen heeft be halve Burg. en Weth. van Waalwijk, ook de burgemeester van Oisterwijk, de Edelachtb. Heer J. Verwiel, toe gezegd om de feesten te zullen hij wonen. Ook werden hier, evenals in Waal wijk met de feesten, de R.K. en Ned. Herv. Kérk met schijnwerpers ver licht. Het laatste gaf al heel weinig effect. Wij vinden het heel mooi, als het gebouw er zich voor leent, maar zoo heeft het o.i. weinig effect of zin. Missie-loterijen. De volgende serieloterijen der Missie—tentoonstelling zijn reeds uit gespeeld Missiepop no. 164 42 13 36 186 62 80 Rooktafeltje Bloempot Koffieservies Fototoestel Tafeltje Theresia-schilderij De groote loterij, benevens nog enkele serie—loterijen, wordt heden avond uitgespeeld. Naar den Gewestelijken Drankweerdag te Esch. Nog slechts enkele weken is het geleden, dat uit alle deelen des lands drankbestrijders en drankbestrijdsters van allen rang en stand naar den Sobriëias landdag te Utrecht kwamen om zich door deskundige en bezielende sprekers de nieuwe lijnen te laten uitstippelen en tevens opgewekt te worden tot nieuwen ijver en heilige geestdrift in actie en propaganda, aan gepast aan de behoeften van den tegen- woordigen tijd. Binnen enkele dagen slaat onze kring Roomsche Drankweer in den M'. /lopen het gezelschap echterJ's-Hertogenbosch wederom voor eene «en'wt in Waalwijk weer te zien, mobilisatie ter gelegenheid van den 1 Oewestelijken Drankweerdag te Esch op Zondag 14 September a.s. Het is geen gedwongen opkomst, maar een geheel vrijwillige samenkomst van hen die medestrijden tegen het drankmis bruik. Het is immers van niet weinig belang dat nu en dan niet alleen landelijk en plaatselijk maar ook gewestelijk onze Roomsche Drankweer eens wordt op gewekt tot een nieuwe bedrijvigheid. Degenen uit den kring 's-Hertogen- bosch, die 't nut van dit apostolaat inzien, vooral de bestuursleden der kalenderprijsvraag. J ai den Kalenderprijsvraag 1930 der a van der Eist en Mathes heeft een 1 |anlal landbouwers deelgenomen. ,n J 1O0O, die een goed antwoord „\doch niet meer voor een r*"? in aanmerking kwamen, Is <éz nde 6C'1' ^"slederen portefeuille t n0nze Pfovincie behaalden o.m. va" f 5 de heeren A. van ets Man. te Udenhout en A. Vos 'z^•, "oogevaart, Vrtjh.Capelle. aangesloten vereenlgingen, worden a.s. Zondag te Esch aanwezig verwacht. De Gewestelijke Propaganda- commissie „St. Willlbrordus", J. VAN GENABEEK, Voorzitter. A J. WEGMAN, Secretaris, Oss Feestelijke intocht Notaris Scheurs. DRUNEN. Zooals bekend is, is alhier benoemd tot Notaris de heer A. Scheurs, thans candidaat—notaris te Haarlem. Voornoemde Notaris is vroeger reeds als candidaatnotaris werkzaam geweest bij zijn schoonvader, notaris Canters en heeft veel sympa thie ondervonden in Drunen. 't Ligt in de bedoeling hem 'n fees telijke dag te bereiden bij zijn komst. Daarom werd Woensdagavond in het patronaatsgebouw een vergadering ge houden om te bespreken welke feesten zullen worden gehouden. Er werden voorloopig plannen gemaakt en een be stuur gekozen bestaande uitden ZeerEerw. heer pastoor, oud—burge meester van Huiten, Frans van Huiten, H. v. d. Geld en P, v. d. Zanden. Moge het weder medewerken tot 't welslagen van dezen feestelljken intocht, die a.s. Zaterdag plaats heeft. \l DRUNEN. Het was voor de sport vrienden van de Handboogschutterij „De Wet's Zonen", gevestigd bij den heer H. Pulles-de Wit, j.l. Maandag een ware feestdag, 1 Des morgens om 9 uur verzamelden allen zich in het café, om daarna, be gunstigd door mooi weer, den schiet wedstrijd te houden. Er waren prach tige prijzen beschikbaar, welke wel de moeite waard waren, te verdienen. Er werd den geheelen dag heftig ge schoten en alles had een keurig ver loop. Om 4 uur was de wedstrijd ten einde en werden de prijzen door den Voorzitter, dhr. .1. v. d. Bosch, met n toepasselijk woord uitgereikt. De uitslag was ais volgt: J. v. d. Bosch le pr.; H. de Ivruijf 2e pr.; M. v. Loon 3e pr.; J. v. Drunen 4e pr.; Ph. v. d. Bpsch 5e pr.; H. Pul les 6e pr.; N. van Bladel 7e pr.; J. van Loon 8e pr.; J. van Loon Jz. 9e pr.; L. de Gouw 10e pr.H. van den Bosch lip pr.; L. van Kuijk 12e pr.; A. van Bladel' 13e pr.; J. de Gouw 14e pr.; H. van Bladel 15e pr.; L. Keetels 16e pr.; J. Keetels 17e pr.; H. de Gouw 18e pr.; L. v. d. Lee 19e pr.; N. Roes- tenberg 20e pr.; J. van den Brand 21e pr.; J. v. d. Bosch Jz. 22e pr.; Jos. Wilgers 23e pr.; M. Wiliems 24e pr.; Ant. van der Aa 25e pr.Fr. Heij- mans 26e prijs. Met een dankwoord werden de prijzen in ontvangst genomen, waar na allen nog een tijdlang genoegelijk bijeen bleven, om het verdere van den dag in feestelijke stemming door te brengen. gDe Processie van Drunen naar Bokhoven, ter vereering van den H. Cornelius, zal dit jaar per autobus vertrekken op Woensdag 17 Sept. a.s. Voor de leden van den Jongen boerenstand van Drunen en Elshout zal dezen winter een Tuinbouwcursus worden gegeven te Elshout, welke de volgende week zal aanvangen. Zij-die hieraan nog wenschen deel te nemen, moeten zich spoedig melden bij 't be stuur van den R.K.J.B. Bij genoegzame deelname worden nog meerdere cur sussen gegeven. ELSHOUT. Op Zondag 14 Sept. a.s, zal het feest van de H. Kindsheid al hier gevierd worden, waarbij na den middag een optocht wordt gehouden, opgeluisterd door de Harmonie der Jongenscongregatie. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). De afdeeling Sprang—Capelle van den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm hield j.l. Zaterdagmiddag op de schiet baan te Kaatsheuvel een schietwed strijd. De uitslag was als volgt A. Nieuwkoop met 39 punten le prijs, C. Braspenning 37 p. 2e prijs, P. Pruijssers 36 p. 3e prijs, A. Zwart 34 p. 4e prijs, J. J. Vos 34 p.5e prijs, G. Haverhals 33 p. 6e prijs, R Tim mermans 32 p. 7e prijs, C. Chabot 30 p. 8e prijs, G. Both 29 p. 9e prijs, C. v. Dongen 29 p. 10e prijs. Een tweetal troostprijzen werden gewonnen door G. Boer en J. Meter. Drietal tot het beroepen van een predikant bij de Geref. Kerk alhier Candidaat Hoekstra te Den Haag; Candidaat J. Hagen te Delft en Can didaat M. Norg te Zwolle. BeroepenCandidaat J. Hagen te Delft. CAPELLE. Naar men ons mededeelt, zal in de a.s. wintermaanden te dezer plaatse een landbouwcursus worden gegeven onder leiding van den heer J. Benjaminse. Als bijzonderheid kan worden gemeld, dat de heer L. W. alhier in zijn tuin een pompoen, zoogenaamde pronkappel, heeft staan, welke een omtrek heeft van 130 centimeter Mej. D. v. Campen alhier, be noemd tot onderwijzeres a/d. bijz. school a/d,Nieuwstraat te dezer plaatse, zal 1 Oct, a.s. in functie treden. Even als vorige jaren zal ook dezen winter in de O L. school inde Kom alhier een bibliotheek gevestigd zijn van de Ver. van Reizende bibliot heken. Tot boekbeheerder is aange steld de heer E. Colet. A.s. Zaterdagmiddag zal onze voetbalvereeniging „Excelsior" met twee elftallen deelnemen aan den seriewedstrijd te Raamsdonksveer, uit geschreven door de voetbalvereeniging „De Zilvermeeuwen" aldaar, De heer M. A. J. de Bruijn, eer tijds, hoofd der O.L. school te Vrij hoeve—Capelle thans te Delft, benoemd tot leeraar aan de Handels school aldaar. CAPELLE. Door het Chr. Nat. Vakverbond In Nederland is besloten om even als vorige jaren, ook dit jaar weer districtsvergaderingen met afgevaardigden der Chr. Besturen bonden te houden. Voor het ressort in het Zuiden, waaronder de Chr. Besturenbond Sprang Capelle ressor teert, wordt deze vergadering gehouden op Zaterdag 27 September te Dordrecht Bij onderhandsche aanbesteding is het vervoer der koien voor de Kolen—inkoop—vereeniging te dezer plaatse, opgedragen aan den voerman I. Bogers. §De slapte in de verschillende be drijven te dezer plaatse, blijft steeds aanhouden. Het aantalwerkloozen.dat van de betrokken afdeelingen uitkee- ring ontvangt, wordt dan ook steeds grooter. WASPIK. Openbare Vergadering van den Raad op Woensdag 10 Sept. 1930, des namiddags ten 6 uur. Aan de orde is: 1. Mededeelingen. 2 Aangaan geidleening f 14500,— voor scholen. 3 Beschikbaarstelling f 2800,—voor woningbouw J de Hoogh. 4. Wijziging begrooting 1930. 5, Vaststeling rekening 1929. 6 Pomp Strooiendorp. RAAMSDONK. Mei den bouw van het nieuwe orgel in de Parochiekerk van den H. Bavo is deze week be gonnen. RAAMSDONKSVEER Ter gelegen- held van het 1—jarig bestaan van de afdeeling Raamsdonksveer van den Ned. R K Metaalbewerkersbond heeft op Zondag 7 September jl.nm.6uur in het Henricusgebouw een feest— vergadering plaats gehad. Het woord hebben gevoerd de heeren Beekmans gesticht als klein plantje ontkiemd, is opgegroeid tot een boom in vollen wasdom, volgen hier eenige cijfers der tegenwoordige bevolking van het gesticht. Aantal Eerw. Zusters 29, ouden van dagen 30, patiënten (het vorig jaar) 140. De R,K. Meisjesschool wordt bezocht door 346 leerlingen, de Bewaarschool door 131 kinderen. En als bekroning der 50—jarige werkzaamheid der Eerw. Zusters in onze parochie verrijst thans achter de bestaande gebouwen een nieuw ruim Ziekenhuis, dat aan de moderne eischen des tijds inzake hygiëne en verpleging alleszins zal beantwoorden. He) nieuwe gebouw dat vier verdiepingen telt, nadert zijn voltooiing. Gedeeltelijk is het reeds onder de kap, over enkele maanden hoopt men er mee klaar te zijn Het zal o.a. bevatten operatie kamer die geheel van een dubbelen glaswand wordt voorzien, laborato rium, narcosekamer, kinderboxen, dokterskamer, wachtkamer, enz. Het programma der feestelijkheden op Zaterdag zal nog nader worden bekend gemaakt. En tot slot spreken wij den wensch uit, dat de Eerw. Zusters van het SL Theresiagesticht a.s.' Zaterdag een aangenamen feestdag zullen mogen beleven en dat de algemeene belang stelling en oprechte waardeering, vooral van de zijde der parochianen de Zusters voor hun harde werken in. de gemeente groote voldoening mogen schenken. ST. JOACHIMSMOER. Donderdag was 't voor de schooljeugd Konin- ginnefeest. Met oranje getooid waren de kinderen te half twee present aan de versierde tafels in 't gymnastiek lokaal. Met heldere stemmen klonken de nationale liederen door 't ruime vertrek, waarna een glaasje ranja met en Lelieveld. De heer Snijders Sr. die koekjes er goed ingingen. In vroolijke reeds 25 jaren lid is der R K. Arbei- dersvereeniging is werd in deze verga dering gehuldigd. Daarna is door de R.K. Tooneel- vereeniging „Kunst na Arbeid" van het Veer opgevoerd het kluchtspel in een bedrijf „de Moord" van J. Gros- feld. Het stuk viel zeer in den smaak bij de aanwezigen, zoodat na afloop de leden met een welverdiend applaus werden beloond. De leden waren goed opgekomen, hel ging er den ge heelen avond gezellig naar toe. Tot slot werd nog een verloting gehouden, mooie prijzen zijn verloot. RAAMSDONKSVEER. Op 20 Sept. a.s. zal het 50 jaar geleden zijn, dat de Eerw Zusters 0er Congregatie van Schijndel hare Intrede deden in onze gemeente. Door omstandigheden wordt dit gouden jubilé niet op dien dag ge vierd, maar een week vroeger en wei op Zaterdag 13 September a.s. Dit feest is voor ons een gereede aanleiding om de voornaamste bijzon- dérheden inzake stichting en groei van het St Theresiagesticht te memo- reeren. Het iniiiatief tot den bouw van het Liefdegesticht en scholen ging om streeks 1878 uit van den Z.Eerw. heer Haast, pastoor der parochie, die zijn plannen met kracht doorzette om op den bepaalden tijd met alles gereed te zijn. Zijn Z.Eerw. had ingezien hoe grooie behoefte bestond aan katholiek onder wijs, wijl tot dan toe kinderen van verschillende religie jongens en meis jes allen dezelfde school bezochten. De onderhandelingen met de Eerw. Zusters van Schijndel leidden tot het gewenschte resultaat. Op 20 Sept 1880 trok Z.Eerw. met zijn kerkmeesters naar Breda, vanwaar 6 Zusters per rijtuig in triomf haar nieuwe stand plaats werden binnengevoerd. Zeven dagen later werd de bijzondere school voor meisjes door de Zusters geopend en zoozeer bleken de menschen van het Veer naar katholiek onderricht voor hun kroost te verlangen, dat op den dag der inzegening van de school lokalen den 21 Nov. d.a.v. het aantal kinderen de 250 bereikt had. Drukke werkzaamheden der Zusters noodzaak ten aanstonds uitbreiding van het personeel, zoodat op 19 Oct. d.a.v. reeds 9 Zusters aanwezig waren Doch met de R.K. Meisjesschool was het ideaal van Pastoor Haast nog niet bereikt. Geholpen door wijlen Mr. G. Heere, die alle onkosten droeg, verrees een ruim en goed ingericht gasthuis voor de verpleging van ouden van dagen, maar vooral voor het ver- plegen van zieken. Op 29 Mei 1886 werd 't nieuwe gasthuis betrokken. Niettegenstaande den gestadigen groei der bevolking van het gesticht, had men nog slechts een kleine bid kapel, die geen voldoende plaats bood aan Zusters en verpleegden. Maar ook hier toonde de familie Heere, wat zij van de oprichting af waren geweest; de groote en milde weldoeners van 't St. Theresiagesticht. En door hunne milddadigheid verrees in 1892 een flinke prachtige kapel met fraai hoog- In den loop der jaren werd ook de ziekenafdeeling uitgebreid en een operatiekamer ingericht. Ook de school onderging door ver bouwing een aanmerkelijke vergrooting, welke door het grooter aantal kinderen noodzakelijk was geworden Zoodat tn 1920 ruime lokalen voor de taal school als verdieping op de reeds bestaande klassen werden gebouwd. Ook in de naai— en bewaarschool kwam men steeds meer ruimte tekort Om daarin te voorzien verrees in 1923 een flinke nieuwe bouw, nl. een groot luchtig lokaal voor den naai— en knipcursus, drie lokalen voor de bewaarschool met een ruime speel zaal. alles Ingericht en gemeubileerd volgens de laatste eischen. Om aan te toonen hoe 't St. Theresia- siemmtng trok de jeugd naar 't terrein achter de school, waar 't noodige In gereedheid was gemaakt door den heer Maas, die belangeloos tijd en moeite voor 't welslagen van dit feest heeft opgeofferd Veel belangstellenden volgden den loop van de kinderwed- strijden, door 't personeel der school georganiseerd. 't Eerst begon 't loopen met hindernissen. Er werd ge- gierd bij 't verdwijnen der mededin gers onder 't dekzeil, bij 't springen over gespannen touw en 't klimmen over een hek. Bij 't mastklimmen kreeg menige knaap door aan 't ver keerde koord te trekken een frisch bad tot vreugde der omstanders, 't Zakkeloopen, kaarsje happen, koek happen, ballen wedstrijd en niet te vergeten het geblinddoekt vlaggen zoeken hield de jeugd aangenaam bezig.- Een bizondere attractie was voor de jeugd de listig geïmproviseerde 35 Me?e.r lange en 5 Meter hooge glijbaan, waarlangs ieder per vliegmachine een ritje maakte. Te 7 uur keerden de kinderen in de school terug om op nieuw de verfrisschende ranja met een koekje, die al op hen stond te wachten, te gebruiken. Dan volgde de uitdeeling der prijzen, waarna de jeugd zeer voldaan huiswaarts keerde. Ze heeft op waardige wijze Koninginneteest gevierd, dank zij de mildheid van gemeentebestuur en ingezetenen. NIEUWS UIT HEUSDEN. is Heusden, 9 Sept. 1930. Maandag herdacht de Eerw. Zuster Assisio den dag, waarop zij voor 50 jaren trad in de Congregatie der Zusters van O L.V. Barmhartigheid te Tilburg. Een dikke 20 jaren fungeert zij hier thans als Hoofd der Meisjes school. Naar waarde is ze gehuldigd Zondagmiddag door de schooljeugd door een zanguitvoering, waarbij o.m. het oratorium van de Onbevlekte Ont vangenis van Maria werd uitgevoerd. Maandag om half negen werd door den Hoogeerw. Heer Deken in de zusterkapel een plechtige H. Mis op gedragen, terwijl later de geschenken van leerlingenen oud-leerlingen werden aangeboden, waaronder uitmuntten een paar zilveren kandelaars voor de kapel en een kostbare altaar-versiering van den Hoogeerw. Heer Deken, benevens zeer vele bloemstukken. Van half twaalf tot half een werd in de keurig versierde bewaarschool receptie gehouden, waarbij de Heer Burgemeester In een aardige toespraak H. E. huldigde. Deze receptie werd zeer druk bezocht. Rond zes uur bracht de R K. Fanfare een serenade en gaf tevens een concert in den tuin. Was de dag van Maandag meer speciaal bestemd voor de feestviering door de Zusters en die van Dinsdag voor de Familie der jubilaresse, heden Woensdag werd de schooljeugd ont haald. We besluiten met aller wensch, dat het H. E. gegeven zij nog vele jaren haar verdienstelijk werk voort te zetten onder de gelukkigste omstandigheden. Donderdagavond kregen we bezoek van den reclame-filmwagen van de Heemaf (Hengelo.) Op Visch- en Botermarkt werd een vertooning ge geven, waarmee het tengevolge van een defect aan het toestel was afge- loopen. Jammer, want het talrijke publiek amuseerde zich kostelijk, Vanaf Zondag is de R. K. bibliotheek wederom als naar gewoonte geopend. De heer Joh. de Mol, kerkmeester onzer parochie, heeft ontheffing ge vraagd van zijn functie. Mej. Chr. Friedli is benoemd tot onderwijzeres aan een Chr. school te Amstelveen. Zaterdagavond begaf de Heus- densche Fanfare zich naar Aalst, alwaar zij op verzoek van de Commissie der Oranjefeesten een concert gaf, zeer tot genoegen der aanwezigen. Vrijdagavond bood de R K. Fanfare op de Vischmarkt bij gelegenheid van de sluiting der Winkelweek een concert aan, dat flink gespeeld, veler belang stelling trok. Donderdag was het 25 jaren geleden, dat Mej. de Haan in functie kwam als verloskundige, aangesteld door het besiuur der Godshuizen. Op de receptie, gehouden in Concordia, werd zij gehuldigd door den Burge meester als hoofd der Gemeente, door den heer H. Verhoeven als voorzitter der Godshuizen en door Mevr Smits v. d. Pol namens de Heusdensche Moeders, die haar tevens namens de ingezetenen aanbood een crapeaud, een electr. schemerlamp en een keurige mand bloemen, terwijl zij van de Gods huizen een fraai zilveren blad ontving met inscriptie en verder tal van bloem stukken als persoonlijke bewijzen van achting en vriendschap. Ongetwijfeld blijft deze dag voor de jubilaresse een onvergetelijke. Kaatsheuvel, 9 Sept. 1930 Duivensport. De Combinatie, gevestigd bij den heer Jan van Dun, hield Zondag jl. een wedvlucht uit Vilvoorden, als vooroefening voor de groote T.B.C- vlucht, welke Zondag a.s. zal gehouden worden. Uitslag.' 1 J. Couwenberg, 2, 9,11, 14, 18, 23, 27, 36 Fr. v. d. Assem 3, 13 C. van Boxtel 4, 20 Jos. Em mers5, 16, 17 J. Remmeren; 6 M. Zacht; 7 H. Damen 8, 38 J. Berg mans; 10 A. v. d. Ven; 12, 37 P. v. Heesch 15 P. Remmeren 19, 24 M. Molenschot j 21, 29, 30 J. Opper- man22 M. Remmeren25 Jos. Vrinten; 26 H. van Dongen; 28 P, de Nijs; 31, 32, 33 C. de Bondt, 34, 35 M. Soeterboek. Voetbal De tweede ontmoeting tusschen de Kaatsheuvelsche Boys en D.E.S. is wederom in een overwinning van de jeugdige club geëindigd. Ondanks 't minder gunstige weer en 't niet ge lukkig gekozen uur was er veel be langstelling aan het Boys-terrein. Be halve de derby zelf was de aanwe zigheid van de Harmonie van 't Kon. Muziekgezelschap Euphonia hiervan mede oorzaak. Daarbij kwamen de baten ten voordeele van de T.B.C.- bestrijding, een motief, dat gaarne steun krijgt in het goedgeefsche Kaats heuvel. De wedstrijd zelf gaf een vlug spel te zien, dat niet geheel van ruw heid vrij bleef. Het eerste puntje was voor de gasten, waarop de Boys direct gelijk maakten. Opnieuw nam D.E.S. de leiding, welke door een der Boys, in eigen doel schietend, vergroot werd, De rust kwam met 13 voor de Boys. Na de thee zetten de gastheeren geweldig op en weten eindelijk een' tweede doelpunt te forceeren. Na een* geruimen tijd van gelijk opgaand spel maakt D.E.S. haar 4e doelpunt, zoo dat het einde komt met een D.E.S.- overwinning van 42. T.B C. vlucht. Mochten we Zaterdag mededeelenp dat de T.B.C.-vlucht een finantieel succes zal worden, ook uit sportief oogpunt bezien, gaat deze vlucht alle vorige overtreffen. Worden wij niet in onze verwachtingen teleurgesteld, dan worden een maximum duiven gekorfd. Nadat de voorbereidende werkzaam heden in hoofdzaak in 't clublokaal der Getrouwe Duif, bij den heer Jan v. Heeswijk, verricht zijn, zal 't werk rechtstreeks de vlucht en prijsuitma- king etc. betreffende, in de groote zaal van den heer Jan van Dun ge schieden. Naar 't Mtssieklooster. Heden vertrokken twee jongedoch- ters uit onze parochie naar het Mis sieklooster te Esch van de z.g. Witte Zusters, nl. de dames Josina Borsten en Elisabeth v. d. Wiel. De zange ressen van de Nachtegaal luisterden de H. Mis van 7 uur met gezangen op, als afscheid aan hunne clubge- nooten. Openluchtspel Groote gele affiches kondigen tegen Zondag a.s. in den Berkdijk, bij ge legenheid van het 10-jarig bestaan der Kindsheid, een groot openluchtspel ten bate van de Missie aan. Het spel wordt gespeeld door een Boxtelsche dilettantenclub, op een terrein naast de kerk en is een greep uit het volle- Missieleven. INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der RedL W. W.V, Winkelweek. W.W.V., wat heeft dat nu te betee- kenen, zoo hoor ik u al zeggen. Luister, ik zal het u zeggen. W.W.V. beteekent: WaalwLjksche— Winkeliers—Vereeniging. En die winkeliers houden nu van 4 tot 11 October een winkelweek, zoo grootsch en met zooveel luister, zoo als dat nog nooit te voren heeft plaats gehad. Het bestuur heeft dan* ook alles op haren en snaren gezet om de a.s. winkelweek ons aller aandacht te schenken en te maken tot een waar succes. Had het bestuur eerst gemeend uit sluitend voor eigen leden deze winkel week tot stand, te brengen, het is hier nader op teruggekomen en heeft be sloten ook niet aangeslotenen gelegen heid te geven mede te doen aan deze winkelweek. CU' a i

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 5