10 cents oer week kost. 11 IH Pi 454ste Staatsloterij. mm it 111 NI IJ .„me. Dat is geen organtsatleleven, alleen door lid te zijn en de contributie Je betalen, komt men er niet. Neen, men moet met bestuur medeleven en «reen van alles op de hoogte te bjjjven Zooals allen weten, staat hier He organisatie stil, er zijn in Drunen m zeer talrijke ongeorganiseerden. Laat alle leden propaganda maken en hun best doen een lid aan te brengen. A s. Zondag houden zij met het oog 0p den grooten socialen Zondag om baif 12 uur een groote propaganda vergadering in de zaal der Meisjes, congregatie, welke voor iedereen toe» oankelijk is. Wij vertrouwen ook, dat alle arbeiders van Drunen hierbij tegenwoordig zuilen zijn. Alsdan zal eeri lid van het Hootdbestuur als spreker optreden en het onderwerp, nut en noodzakelijkheid van stands- en vakorganisatie. Dezer dagen kwam J. v, d.Wiel 's morgens op het veld van C. Aarts om wat boonen te plukken, welke op het oogenblik duur zijn, Tot zijn ver wondering zag hij dat dit werk reeds was geschied, dus dat de boonen waren weggehaald. Tot nog toe van den dader(s)geen spoor. 11- Door den landbouwonderwljzer den heer J. P. van Rooij, Hoofd der R K. Jongensschool alhier, wordt dezen winter een landbouwcursus gegeven, welke twee jaar duurt, Verschillende jongens hebben zich reeds aangemeld. Ook zal een landbouwboekhoudcursus worden gegeven, waarvoor zich ook reeds enkelen hebben aangemeld. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). Het algemeen bestuur van den Christelljken Besturenbond Sprang— Capelle kwam j I. Zaterdagavond in vergadering bijeen, in de zaal van den Christelijken Volksbond. De Voorzitter, de heer J. C, de Roon opende de vergadering met gebed. Na het lezen van de notulen en en behandeling van enkele ingekomen stukken werd de agenda van de a.s. Zaterdag 27 dezer te Dordrecht te houden Districtsvergadering besproken. Tot afgevaardigden naar deze verga dering werden gekozen de heeren Jac, Vos én C. de Roon. Tot 2e Voorzitter van de afdeeling werd benoemd de heer W. M.Qenuit. De heer P Faro, oud-voorzitter, was ook tot bijwoning dezer vergade ring uitgenoodigd. Namens 't bestuur werd door den voorzitter aan den heer Faro, voor zijn arbeid als voor zitter In het belang van den Chr. Besturenbond verricht, een prachtig boekwerk aangeboden, ni. „De engelen Gods" van Dr. Kuiper. De heer Faro dankte onder hartelijke bewoordingen voor deze attentie, daarbij de verzekering gevende dat hij in de toekomst, alhoewel geen bestuurder meer, zijn krachten nog veel aan de Chr. arbeidersbeweging zal geven. Na nog enkele besprekingen werd de vergadering door den voor. zitler gesloten en ging de heer W.M. Dalmayer in dankgebed voor. Het 5 jarig zoontje van den heer B T. dat alhier logeert, mocht op het paard van zijn oom een eindje mee lijden. Doch op den hoek van de straat, hitsten enkele jongens het paard op, waardoor het steigerde en 't kind er af viel. Dr. Winkelman, die ijlings ontboden was, achtte het raadzaam 't vemje naar het Ziekenhuis te 's Her togenbosch te vervoeren, alwaar het in observatie genomen zou worden. Onze Koribalvereeniging N.E O houd a.s. Vrijdagavond in het cafe van den heer van Zwietering eene algemeene vergadering. Wij vernemen dat alsdan besproken zal worden de oprichting van eene voeibalvereeniging naast de koribalvereeniging. CAPELLE. Vorige week hield het comité opgericht ter viering van de kinderfeesten bij gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin Wllhelmina onder leiding van den heer E. Colet een vergadering, waarop de penningmeester, de heer W J.van Nieuwenhuijzen, rekening en verant woording deed. Uit het door de heeren J. G. Addink, A. v. d. Hoek en M. J. Rijken ingesteld onderzoek bleek, dat de boeken en bescheiden in orde waren, waarna de rekening werd goedgekeurd. Behalve het eerste elftal onzer voeibalvereeniging „Excelsior" 2ljn in de eerste klasse A. van den B.V.B. nog ingedeeld DES. 1 en Kaalsjieu- velsche boys uit Kaatsheuvel Juliana II, HE.C.II, R.W.B II en WS.C.III uit Waalwijk, Heusden I uii Heusden en 8-V.V. IV uit 's Bosch. In de 2e klasse, waarin het 2e elftal van Excelsior is ingedeeld komen uit Kaatsheuvelsche Boys 11 en III uit Kaatsheuvel, W S.C. IV, H E C. UI en R.W.B. lil uit Waal wijk en B.V.V VI en Sportvereeniging, 09 uit den Bosch. De in de Ned. Herv. kerk alhier gehouden collecte ten bate der zending neeft f 41 32 opgebracht. Deze week zuilen weer eenige nieuwe lidmaten der Ned. Herv. gem. alhier hun belijdenis doen, waarna zij ns. Zondag in den morgendienst in Ned Herv. kerk door Ds. A. v. de Willigen bevestigd zullen worden. De Coöperatieve aankoopver eentging Van Landbouwbenoodigd- w.a".* houdt ê.s. Donderdag, 25 dezer des avonds 7 uur in het café van den heer J. Treffers aan het Bruggetje een algemeene ledenvergadering.De agenda vermeldt: 1 opening, 2. aanschaffen veevoer, 3. Rondvraag en sluiting. J1. Vrijdag is een kind van A. V genaamd A. C. V. noodlottig verdron ken. Voorwaar een diep treurig ongeval voor betrokkenen. WASPIK. Bij de N ^Scheepsbouw werven voorheen P. en'A Ruijtenberg werd met goed gevolg te water gela ten het nieuwe dorlmund—Eemska naalschip „Gerco"'. laadvermogen on geveer 1000 tonf in aanbouw voor Mej de Wed. G. Verhuis! alhier. De kiel zal worden gelegd voor een sleepschip van ongeveer 550 ton voor rekening van den heer H. W, Jansen te Raamsdonksveer. DoQr de ^biljartclub „Krijt op Tijd", gevestigd In het café van den heer Chr. Montens, zal, in verband met haar 10-jarig bestaan, een groot blljartconcoufs worden georganiseerd hetwelk zal aanvangen op 1 Oct. en eindigen op 16 Nov. verschillende mooie prijzen zijn beschikbaar gesteld. RAAMSQONK. Aan de dlenstplich tige D, A- Snijders, der lichting 1931. is voorgoed vrijstelling verleend we gens broederdienst. Naar we vemem'en'zal op Zon dag en Maandag 5 en 6' October a.s. alhier in bet St Leogebouw een ten toonstelling worden gehouden van de voorwerpen, kleedingsstukkfn en para menten door de leden van de Missie- naaikring' de laatste twee jaren ver vaardigd, Evenals vorige jaren zullen verschil lende attracties, waarvan de opbrengst komt ten bate der Mtssienaaikring, aan de tentoonstelling tevens gezel ligheid en feestelijkheid bijzetten. RAAMSDONKSVEER. Zaterdag j.l. had de eindwedstrijd plaats der door de voetbalvereeniging „De Zilvermeeu wen" uitgeschreven seriewedstrijden De uitslag was als volgt: Veersche Boys, Rtamsdonksveer tegen Sparta, Capelle 3-0 Daar W.V.V. van Wer kendam niet was opgekomen, is een afmattingswedstrijd gespeeld tusschen de Zilverfneeuwen, Raamsdonksveer en de Zwaluwen, Raamsdonksveer, waarvan de uitslag was 4—1 voorde Zilvermeeuwen. Daarna werd de eind wedstrijd gespeeld tusschen de Veer sche Boys, Raamsdonkveer en de Zwaluwen, Raamsdonksveer, winnaar was de Veersche Boys met 4—1. De 1ste prijs werd uitgereikt aan de Veersche Boys; 2e prijs de Zwaluwen en 3e prijs^Sparta, De heer en mevrouw C. J. de Klijn-Simonie, wonende in de Wilhel minalaan, hopen 26 October a.s. den dag hunner 50-jarige echtvereeniging te herdenken. Het zal het nog krasse echtpaar dien dag niet aan blaken van beiangsteliing ontbreken Op de Maréchausséskazerne is aangifte gedaan dat dezer dagen een gouden dameshorloge met gouden armband is verloren. De vinder kan bij terugbezorging op een goede be looning rekenen. Qevonden zijn iwee paar nieuwe sokken, die zijn terug te bekomen op de maréchausséekazerne. In het Henricusgebouw zal op 25 September a.s. des namiddags te 6 uur een vergadering worden gehou den voor de leden van de Huishuur- vereeniging. felj een 8 jarig meisje van v. I. uit de Knibbelsteeg is de besmettelijke ziekte, roodvonk geconstateerd. RAAMSDONKSVEER De heer A. IJzermans te Raamsdonksveer behaalde te Amsterdam het politie diploma Alg. Ned. Politiebond met aanteekening PUSSEN. Openbare vergadering van den raad der gemeente Dussen, op Ponderdag 25 September 1930, des namiddags te 3 uur. Agenda 1. Ingekomen stukken en mededee- lingen. 2. Aanbfedlngeemeenterekening 1929 en begrooting 1931. 3. Vaststelling Kohier Zakelijke be drljfsbelasting. 4. Heffing van opcenten op de ge meentefondsbelasting. 5. Uitloting van Schuldbrieven. Zooals wij uit goede bron ver. namen, zal te Dussen een teekenschooi gehouden worden welke 4 Oct. a.s. begin en waar leerlingen uit Dussen en omgeving hun onderricht thans kunnen verkrijgen. Voor vele ouders en leerlingen een ware uitkomst, daar zij thans niet meer door weer en wind verre afstanden behoeven te maken Men kan zich aanmelden bij den heer A van der Pluijm, Aannemer Kastee te Dussen. 'sHERTOQENBOSCH. De heer J. H. F. Bernsen, R. K. lid van den gemeenteraad heeft uit deze functie ontslag genomen wegens de groote uitbreiding zijner werkzaamheid als accountant. Opvolger op de lijst der R. K. Kies- vereeniging is de heer Aug. van Meerwijk, lid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken afdeeling Grootbedrijf, lid van het bestuur der NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 23 Sept. 1930. Zekere v. d. S. uit W. werd op de zitting van het Kantongerecht op j.l. Vrijdag veroordeeld tot het betalen van 5 boeten tezamen groot 1750. terzake van verkoop van melk, waar aan water was toegevoegd; eens zelfs 59 procent. Wegens slapte in het bedrijf zijn de werktijden op de scheepswerf verkort met een half uur daags. Op het Nat. Vischconcours te Arnhem behaalden de leden der Heus- densche Hengelsportvereeen. j.l. Zon dag 3 korpsprijzen benevens 13 per- soneele prijzen. BURGERLIJKEN STAND. RAAMSDONK. Van 13 tot en met 19 Sept. 1930. Geboren Hendricus Nic. z. v. Johan- nes C. van Striem van Dongen Cornelia P. z. v. Domlnicus E. Em men van Biezen Johannes z. v. Qijsbe rtus Verduljn van Beek Hu bertus z. v O. Kieboom Rijken. heden „Sprang-Capelle en omstreken !;R-K' Werkgeversvereniging SPORT. V.QS.-H.EC 5-2. De nieuwe comp. is door HEC in gezet met als resultaat 2 verliespunten. Uit bovenstaande cijfers zou men al gauw geneigd zijn af te leiden, dat HEC weinig of niets in te brengen had tegen VOS, maar toch mogen de HEC-ers tevreden zijn over den in Venlo gespeelden wedstrijd, want ze hebben goed partij gegeven ofschoon het weer voor de zooveeiste maai tegenliep. R^eds 's-morgens begon hettrooste loos slecht weer. zoo slecht, dat bijna geen enkele speler meer dacht dat de wedstrijd ?ou doorgaan én daarbij een speler die wegens omstandigheden nie! mee kon. zoodat al vooruit bekend was. dat met een invaller gespeeld moest worden. Toch kwamen de spe lers vol goeden moed in Venlo aan en vingen de HEC ers den strijd aan na eerst getost te hebben, waarbij VOS de gelukkigste was en met den wind meespeelde, wat in de meeste gevallen een voordeel is. Het spel is dan ook nauwelijks aan den gang of VOS h^eft reeds de lei ding, terwijl even daarna de links buiten de score verhoogt. HEC schijnt tegen den wind en met een te zwaar veld niet veel te kunnen uitrichten, terwijl VOS nog eenmaal succes heeft weer door denzelfden speler m.n. Th. Holhuljzen. Als HEC dan ook eens een goeden aanval maakt, brengt dit de stand op 3—1 waarmede rust ingaat. Na de hervatting'komt HEC gesteund door den wind opzetten en het duurt niet lang of zij weten de achterstand te verkleinen 3-^2. De HEC-ers zetten er nu alles op om gelijk te maken, doch het wil niet lukken. Als een der HEC ers den bal inschiet kan de keeper hem niet voldoende keeren en via z'n handen verdwijnt htj achter hem om dan in den modder te blijven steken. VOS mocht zich hierbij wel gelukkig achten dat het veld zoo slecht was. Als iedereen den gelijkmaker verwacht, komt succes van den anderen kan*. Weer is het de linksbuiten die voor VOS de score verhoogt. Van het geharrewar tusschen de HEC-spelers over dezen goal profiteert VOS om de stand op 5—2 te brengen. Eerst in het vooruitzicht van een gelijk spel of een overwinning en nu zoo'n groote achterstand Teleurgesteld spelen de HEC ers verder en na enkele minuten wordt voor einde gefhten. Wat direct opvalt is dat een speler niet minder dan 4 van de 5 goals voor z'n rekening nam. Hoewel gen. speler schitterend was, moet er toch onvoi doende aandacht aan hem besteed zijn anders gaat het toch zoomaar niet om 4 goals te maken en zeker niet dooi een linksbuiten. Het schijnt dat de HECers hun aan. dacht niet altijd voldoende bij het spel houden daar vandaan dat ook direct na den aanvang een goal gemaakt werd Toch is er door de spelers goed gewerkt en na een 3—0 achterstand gaven ze den koop niet op, wat zeker te loven valt, daar dit meestal wel gebeurt. Het Is jammer dat het harde werken zoo beloond is. Een ding ontbrak in het elftal en dat was een goede spil. Wanneer HEC hierin voorzien kon en zl] blijven werken dan zal er nog wel een sue cesje te behalen zijn. De wedstrijden voor de lagere elf tallen gingen wegens het slechte weer niet door. Zondag a.s. zal HEC voor de comp haar eersten thuiswedstrijd spelen tegen Helmond waarop we nog terug zullen komen. W. S. C. WSC trof het j.l. Zondag al bijzon der ongunstig, dat de eerste compe titiewedstrijd wegens terreinafkeu ring niet door kon gaan. Het tweede elftal zette de compe titie negatief in door in Tilburg met 32 tegen Longa II te verliezen. Zeer zeker behoort Longa tot één der sterk ste elftallen in deze afdeeling, doch bij meer doortastendheid hadden de WSC-reserves aldaar niet behoeven te verliezen, terwijl de tegenpartij hier aan juist de overwinning te danken had. Bezoekt de Groote Premie- markt te Waalwijk op a. s. Donderdag 25 September. Wanneer a.s. Zondag Willem II 3 alhier komt spelen, mogen de spelers hiermede wel rekening houden. HEUSDEN. De voetbalclub Longa behaalde op het tournooi te Dussen den 2en prijs, een prachtigen beker. Sprang. A.s, Zaterdag zal de voetbalver- eeninging SDO alhier deelnemen aan e Seriewedstrijden uitgeschreven door uliana te Heusden, en zal alsdan uitkomen tegen Wllhelmina uit Wijk. VOETBAL. Uitslagen van Zondag. Afdeeling V (Zuid). Maastricht: MVVNAC afgel. Eindhoven: PSV—LONGA 8—2 Tilburg: NOADEindhoven 22 Valkenswaard: De Valk-Wilhelmina 43 2e klasse A. Bergen-op-ZoomMEVORBC Middelburg: ZeelandiaDOSKO ïredaBredaMiddelburg Jongen: DongenTSC 2e Klasse B. VenloVOS—HEC 5—2 Roermond: RoermondGUDOK afgek. Tilburg: TACTegelen 12 3e Klasse C. Tilburg: NOAD 3Oosterhout 71 Res. 2e klasse. Tilburg: LONGA 2—WSC 2 3—2 Tilburg: Willem II 3Sportver. 1920 II 8—1 3—? 3—5 2—3 6—0 MARKTBERICHTEN. INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der Red. WINKELIERS ONTWAAKT MENSCH DENK NA. Wij leven heden in een tijd van oöperaties, organisaties, bonden, ver- eenigingen, enz. Men is gaan begrijpen dat in onze huidige maatschappij de eenling slechts nog maar hoogst zelden kans heeft van slagen. Samenwerken is de weg om iets te bereiken. Voorbeelden te over. Daar zijn op de eerste plaats de ar- jeiders-organisatiestalrijk zijn de met succes gevoerde acties, talrijk ook de verbeteringen, welke zijn verwor ven en ingevoerd in de algemeene maatschappelijke positie van de werk nemers. Wij kennen de vakvereenigingen, alsook de particuliere bonden en ver- eenigingen, zooals de Radio-Omroep, die ook op bun beurt bewezen hebben hun leden tot groot nut en voordeel te kunnen zijn. Ten duidelijkste is te genwoordig bewezen dat het bekende spreekwoord: „Eendracht maakt macht", nog steeds opgeld doet. Hebben onze Waalwijksche winke liers: de juistheid van dit spreekwoord wel eens overdacht? Zijn al onze win keliers niet van oordeel, dat heden in de winkelweek, uitgeschreven door de nieuwe vereeniging W.W.V., dit woord ook bij ons opgang moet maken? Speurder heeft met belangstelling het verslag der vergadering gelezen. Ontegenzeggelijk heeft deze jonge vereeniging succes te boeken; wan neer we zoo het verslag eens goed na gaan is er werkelijk spanning, of beter gezegd flinke bedrijvigheid ge weest. Speurder meent te weten alsdat het getal der deelname flink vooruit gaat; had het bestuur slechts op een 40-tal gerekend, de 50 zijn nu reeds gepasseerd en het ziet er naar uit, dat het zelfs de 70 zal overschrijden. Zeer vele leden, aangesloten bij den Mid denstandsbond nemen deel aan de W.W.V, Toeh wel een bewijs dat de winke liers inzien dat de W.W.V. wat ge presteerd heeft in haar kort bestaan. Speurder kan dan haast ook met zekerheid zeggen dat de aankoop der loten wel teruggebracht zal worden van 5 op 3 procent. De winkeliers welke nog niet zijn aangesloten en toch wenschen deel te nemen, doen goed zich zoo spoedig mogelijk op te geven. Speurder vernam dat er zeer vele winkeliers nog een extra prijsje toe zegden; dat deze dankbaar aanvaard worden behoeft geen betoog. Speurders neus stuitte even en wat merkte hij op 3 Winkeliers, denkt u er allen aan, op Maandag 29 September een algemeene vergadering. Speurder stond er voor stil; blijft u het ook in gedachten houden, het is uw belang. Wanner speurder het goed heeft ge roken dan zullen er flinke hoofd prijzen gegeven worden, zooals een Huiskamer-ameublement bestaande uit 2 fauteuils, 4 stoelen en bijpassen de uitrektafel; Heeren- of Dames-rij wiel, alsmede een fraaie Electrische Lampenkap met pendel, een zeer groot aantal fraaie andere prijzen; alle ar tikelen zullen geëxposeerd worden, als er nu maar een mooie plaats voor te vinden is. Reizend-Etaleur Bogaarts zal de expositie geheel belangeloos in orde maken. Speurder zal nog een poos rondom het winkelbedrijf snuffelen alvorens over te gaan naar de politiek. Speur der zal eerstdaags terugkomen met een artikel over de winkelier ten plat tenlande. SPEURDER Abonneert U op en Adverteert li het de en in II eenige blad voor Waalwijk en Langstraat, dat het nieuws uit plaats streek zoo uitvoerig mogelijk geeft en dan ook algemeen gelezen wordt. Ieder Waalwijker en Langstrater moet dit blad lezen, dat slechts AGENDA'S. WAALWIJK. Donderdag 7—8 uur. Gymnastiek voor de leden B Q.V. Donderdag 8 uur. Repetitie W.Q.V. Gymnastieklokaal. Repetitie Tavenu DONDERDAQ- AVOND en NIET Vrijdag. Zaterdag 9 uur repetitie Liedertafel Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie Lieder- tafel „Tot Bloei der Toonkunst". 5de Klasse 5de lijst - Trekking 22 September (Naar de voorloopige lijst.) Prijs van f 10000 20591 1000: 1269 5299 11191 13745 400 4717 16867 18311 19353 20175 200: 2748 7862 12440 100 2183 3016 4112 5305 13084 10349 11089 11514 12288 13863 16507 16986 18758 20974 5e Klasse, 6de lijst. Trekking van 23 Sept (Naar de voorloopige lijst.) Prijs van f 2000: 16479 1000 2448 6637 10031 11768 11927 14719 400: 1265 3272 6970 14702 200 3654 5467 7394 8663 12863 16720 100 293 615 2891 6739 7160 7332 13814 15646 17556 18145 Een ervaring en een vertrouwen van 50 jareneen inrichting van den modernen tijd, waarborgenU PRIMA WERK aan BILLIJKEN PRIJS WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANT00N T1ELEN. GEÏLLUSTREERD zondagsblad. Abonnementsprijs: 57iA etl p. kwartaal, 85 cent franco per pon. Elk hommer telt 16 bladzijden greet formaat. Abonneert U bij de Uitgeven van daze courant 1 Proefnummer gratia, I I I iUnlM II VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 23 September. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 246 paarden, 9 veulens, 938 magere runderen, 785 vette runderen, 133 vette kalveren, 290 nuchtere kalveren, 600 gras kalveren, 298 schapen of lammeren, 91 biggen, 13 bokken of geiten en 5 overloopers. De prijzen waren: Koeien 3642, 5052$ en 5559 ct., os sen 45, 4851 en 5459 ct., stieren 4142, 4347 en 50—52$ ct., kalveren 60—65, 70—72$ en 77$— 82$ ct., alles per K.G., melkkoeien 235455, stieren 140510, graskalveren 70125, paar den 180290, slachtpaarden 170210, hitten 85—180, veulens 80—130, kaïnmeien 230— 440, pinken 175240, vaarzen 200—250, big gen 2026, fok nuchtere kalveren, 2237, dito slacht 2126, alles per stuk. Biggen 22.50 per week. Op de vette markt was de aanvoer van koeien en ossen behoorlijk. De handel was kalm en de prijzen bleven gelijk aan die van gisteren. Een beste spoelingkoe ging nog tot 3$ ct. boven no teering. Stieren waren korter aangevoerd, handel slee- pend en de prijzen waren voor de le en 2e soort lager. Vette kalveren waren gering aangevoerd, han del traag en de prijzen van gisteren waren moei lijk te handhaven, een enkel puik best kalf ging nog tot 2$ ct. boven noteerjng. De aanvoer van melk- en kalf koeien was flink, handel redelijk en prijshoudend. Jongvee ook ruimer ter markt, handel kalm en duurachtig. Graskalveren behoorlijk aangevoerd, voor den dood nogal vraag, per pond 39, 42 en 44 ct. De aanvoer van nuchtere fok- en slachtkalve- ren was kort, handel bevredigend en duurder. Werk- en slachtpaarden, hitten en veulens wa ren behoorlijk aangevoerd, handel kalm en pre zen iets stijver. Biggen gering aangevoerd, handel stil met on veranderde prijzen. Schapen tamelijk aangevoerd, handel en prij zen als gisteren. Over het geheel was de handel kalm in ver band met den Israëlitischen feestdag. Thuis wacht LI een gezellig uartja, iedere week opnieuw, indien O rich abonneert op om 'mI j iin

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 3