li 1 11 1 If 11 i iÜ 1 1 ill uil I I I d dit s ont- ieder- „Wij 1 in jur in olieke irepen over maat- men, vereld - con- niet schter, ig ra nsver- mas- gevers verder olgens rin de ronder maar en van >p een lordfen r toch J ge'e- ers hij voor- i van willen en >k Onze tigheid weken an f nine- zen in ikwijls erkloos gevaar, verken -ringen werk- n naar eer hij natten- beroep sluiten as van Ie taak nemen, ig van pr. eei idstijd. »erkin: j iet ot rie no; sporin; tie eifr krach en kort Brussel en hij rezigen. niet Ie -n heb- inisrl' gevroo' jpassiet lieer F, ;eds 25 te hul' den 2ó -weging Brussel ïameM gen. an d® sch ge' jestand daat' groote orbeeld in des aed f nderen ik ware» groot' ]gië de roi en e" pen, or noo- ouw ten en- le hoo- Spr. noemt deze leden een voorbeeld voor de jongeren, die het gebouw van deze R-K- Arbeidersbeweging moeten voltooien. Zijn bijzondere gelukwenschen biedt de heer Brussel aan aan voor zitter Passier, ook een der jubilaris sen, en hij hoopt dat deze nog lang aan het hoofd der vakbeweging in Waalwijk zal mogen staan. Vervolgens reikt de heer Brussel 't diploma voor het 25-jarig lidmaat schap uit aan de volgende leden: C. v. Kuijck, J. Leijtens, Adr. Mahieu, Ant. Verhoeven, Adr. de Ruijter, C. Penning® en W. Laarakker. Vervolgens krijgt de Z.Eerw. Heer Pastoor v. Riel het woord om de feest vierende vereeniging geluk te wen- schen. Spr. meent, dat een 25-jarig jubilé op zichzelf nog geen reden tot voldoening behoeft te geven, daar het best mogelijk is dat een vereeniging 25 jaren bestaat, zonder iets tot stand te hebben gebracht. Hier is echter wel reden tot feestvieren, daar de ver eeniging gedurende 25 jaren op de beste wijze de belangen van de arbei dersklasse heeft gediend. Een woord van aansporing tot het bestuur acht spr. overbodig, evenals tot de leden die vandaag 25 jaren lid zijn. Wel echter meent spr. hen te moeten aansporen die buiten de orga nisatie blijven staan, en daardoor hare krachten voor een groot deel verlam men. Wanneer alle katholieke arbei ders zich bij de organisatie aansluiten dan zullen de volgende 25 jaren nog vruchtbaarder kunnen worden ge maakt. Nadat het applaus eenigszins bedaard is, dankte de heer Passier den Z.Eerw. Heer v. Riel voor zijn sympathieke woorden. Nadat het duo-Klijn nog enkele nummers ten beste heeft gegeven, spreekt de W.Eerw. Heer Beekmans, geestelijk adviseur der vereeniging, de vergadering toe. Wat de afdeeling iff de 25 jaren van haar bestaan bereikt heeft, kun nen de leden zelf het beste begrijpen, daar zij de toestanden in de industrie voor 25 jaar kennen. In het bijzonder feliciteert spr. de leden die het voor 25 jaren aandurf den om de afdeeling op te richten en die deze 25 jaren ook zijn trouw ge bleven. Wat dit zeggen wil, blijkt wel uit 't kleine getal, dat den strijd heeft volgehouden. Spreker spoort de bui tenstaanders, die op deze vergadering aanwezig zijn, aan, zich aan te sluiten aan de organisatie, opdat deze nog grooter en sterker zal worden. Spr. drukt de leden op 't hart om vooral trouw de vergaderingen te be zoeken en niet alleen lid te zijn door het betalen van de contributie. Spr. meent dat ook de huisvrouwen aansporing noodig hebben. Deze moe ten n.l. zorgen dat niet alleen de va der, maar alle arbeidende leden van het huisgezin in de organisatie aan gesloten worden, en dat de mannen trouw de vergaderingen bezoeken. De contributie die men aan de vakorga nisatie betaalt, noemt spr. een der be langrijkste uitgaven in het huisgezin. Nogmaals spoort spr. allen aan ti'óuw ter vergadering te komen, en daar ook hun grieven gerust bloot te leggen. Men moet voor zijn meening durven uitkomen, dat is de eenige weg om succes te hebben in de orga nisatie. Niet buiten de vergadering mopperen, maar wanneer men grie ven heeft recht naar 't bestuur gaan. Na een krachtig applaus brengt de beer Passier dank aan den WelEerw. Heer Adviseur voor zijne belangstel ling. Het officieele gedeelte van het pro gramma is hiermede afgewerkt en de Fasz-band met het duo-Klijn krijgt weer de overhand. Door het duo werden in de zaal liedjes te koop aangeboden; van de opbrengst hiervan stonden de artis- fei 10% af aan de R.K. Steenzetters- i'ereeniging te Amsterdam, De avond werd verder in gezellige feeststemming doorgebracht. Het ko mische duo bleek zeer in den smaak ie vallen en aan Mej. Klijn werden Hoor den heer Passier bloemen aan geboden, waarvoor de heer Klijn bankte. De pauze's tusschen de ver- Schillende nummers werden door de populaire Jasz-band „Favoriet" met Aardige moppen gevuld. De feestavond is uitstekend ge slaagd en ongetwijfeld zal hiervan ook een groote propagandistische waarde «ügaan. Etn prettige wandeltocht. Ji- Zaterdag maakten de leerlingen, welke de cursussen volgen voor de Lichamelijke Opvoeding in onze ge rente, weder een van de op 't pro- gram voorkomende uitstapjes. Natuur- 'P was het doel van den tocht onze Velgeroemde Roestelberg, want die Vhoone bosch- en heidestreek met zijn schilderachtige zandverstuivingen is V" punt van voortdurende attractie, •Pt alleen voor den natuurliefhebber «och ook voor de jeugd, omdat ze Par naar hartelust kunnen stoeien en Potten. Maar daar komt nog wat bij ^ls er namelijk door de cursisten een 'ochtje wordt gemaakt naar de Roestel- ergi behoort daartoe vooraf een aan- ag op de porte-monnaie van vader moeder, die minstens als resultaat en Paar dubbeltjes oplevert. Met dit oor de meeste jongens hooge bedrag Sign ze zich straks zullen ze met luide stem en hevig gebaar een kwast, een ranja of wel als meest gewilde versnapering een fleschje citroen-limonade bestellen, na beëindiging der eerste etappe, 't Staat groote mensch achtlg en 't is zeer gekleed. Om half drie werd, zooals overeen gekomen was, de tocht begonnen. De tamboer was erg gekrompen. Den voorlaatsten keer was het nog Kees. Maar die had niet bijster veel zin meer in de trommelparlij en was dus ver vangen door Chrisfje, bij de jongens beter bekendo onder den schoonen naam van „den Teks", welk epitheta hij waarschijnlijk dankt aan zijn niet- overmatige grootte. Maar hier kwam de zegswijze: „Klein maar dapper I* volkomen tot zijn recht. Want de trom werd op magistrale wijze geroerd Evenals de Spaansche helft der „Twee gebroeders voor Bommel" hadden de jongens diens devies Aan 't kalfsvel deed Ik eenmaal eed, 'k Gehoorzaam, als dat spreekt tot het hunne gemaakt en vroolljk en lustig schreed het heldere troepje in hunne witte pakjes achter den tam boer aan. Wel geteld waren er op den kop af 80 jongens opgekomen. De troep zou nog mooier indruk gemaakt hebben, als er niet pl.m. 30 turners waren achterwege gebleven. De reden hier van is voor sommigen, dat werkzaam heden hen terughielden, maar er zijn onder de oudere (grootere) turners velen, die er voor bedanken met die kleine kereltjes mee te stappen, want 't staat immers zoo kinderachtig In goede orde werd door gemarcheerd tot aan de tweede Zeine, waar Chrisje op eigen gezag de muziek stop zette. Hem werd niet om opheldering ge vraagd over dit willekeurig bedrijf, want het aspect van den grintweg verklaarde reeds veel. Deze was be zaaid met groote en puntige bazalt. En 't zal den tamboer wel niet gemond hebben om daar alleen over te mogen tippelen in 't midden van den weg, terwijl de anderen over de niet be strooide voetpaden aan weerszijden konden loopen. De ordelijke rij loste zich dan ook plotseling op in groepjes van vier of vijf met groote en onregel matige gapingen ertusschen. Zonder ongeval werd de tocht voortgezet, tot dat de uitspanning „Berg en dal* van P. van Eeuwijk was bereikt. Spoedig werd de medegenomen proviand van zijn windsels en omhulsels ontdaan en met gragen eetlust aangetast, waarbij menige slok heerlijke limonade den weg door de Broodstraat veraange naamde. Nadat alle voorraad was verslonden en daar bovenop nog wat snoepgoed was weggewerkt, werd de eigenlijke excursie begonnen. Het Oosten en Zuiden,waren reeds vroeger verkend, het Noorden was pas den rug toegewend, wat restte dus te doen Natuurlijk hetzelfde als de drie Konin. gen uit de schoone legendeZij kwa men uit het Oostenen richtten zich dus naar het Westen. Zoo trok dus het meerendeel, 't geen wil zeggende jongere garde langs den met mooi opgaand eiken- esschen- beuken- en mastenhout be dekten Noordrand van het landduin in de richting van Kaatsheuvel (De Kets, zeiden de jongens). Na de eerste huizen van opgemelde gemeente ge passeerd te zijn, zwenkte het troepje linksom. De hooge zandheuvels lagen nu Oostwaarts van hen. Langs vrij goed begaanbare wegen kwamen de wandelaars nu achter den duinrand op de mulle zandvlakte. Nog eens een kwartdraai links en het Mor genland te gemoet. Na deze laatste beweging bood de Roestelberg met zijne uitloopers een zeer fraaien en schilderachtigen aanblik, waarom de Waalwtjkers, dat gedeelte „Klein Zwitserland" hebben genoemd. Middelerwijl dreigde eenig onweer, uit de richting van Tilburg, dat er zeker volop van genoot. Gelukkig echter dreef de bui af zonder zelfs haar zegen gespreid te hebben. Wat maar gelukkig was, want er was vol strekt geen beschutting en de linnen pakjes bieden niet lang weerstand aan den regen. Toen de Roestelberg weer bereikt was zou over den kam geklommen worden om de uitspanning te berei ken. Maar de hier en daar abrupte hellingen zijn veel te mooie gelegen heden tot het maken van verre diep- sprongen, waarbij je heele corpus zoo fijn ineengeknikt wordt. Als dat nou geen darmmassage is, schei dan maar uit 1 Doch aan alle lofzangen komt een einde, dus ook aan de springpartij en de oude pleisterplaats werd weer opgezocht. Daar konden onze vriend jes zich nog even verlustigen in het abele spel der baltrapperij door de ouderen (van dagen, zullen we maar zeggen), 't Was zóó aangekomen: Marius had op een desbetreffende vraag gezegd, dat er geen bal was. En als er een was, dan was hij kapot. Dit werd later; er was wèi een bal, en die was niet kapot, maar hij moest kapot. Koos had zoolang in alle hoeken en gaatjes van het houten gebouwtje gezocht, tot de voetbal gevonden was en de pret kon beginnen. Doeltrap pen, opgooien en wegschoppen zon der regels, was toch maar, wat je noemt! Toen er de pret eindelijk be gon af te gaan, werd de bal niet getrapt, neen, gedanst, gesprongen, totdat de binnenbal het begaf. Nu kan Marius z'n bal terugkrijgen, die bij onderzoek een flinke scheur aan den binnenbal bekomen had. Hij koos echter de wijste partij, maakte zich niet boos, zelfs niet, toen hem tergend werd toegevoegd„Zoo'n klein scheurtje heeft niets te beteekenen I" Met een en ander waren bijna vier uur zoekgebracht en moest gedacht worden aan terugkeeren, want op 't eind van Herfstmaand begint de avond al snel te vallen. Dus werd de terug tocht begonnen. Aangeland op den grintweg werden de achterblijvers opgewacht, waarmee een dikke vijf minuten gemoeid waren. Eindelijk was de laatste man binnen. Vlug werd de troep opgesteld en rataplan, rataplan, met vluggen stap werd huistoe geloopen. Even voor het bereiken der tweede Zeine stopt weer de trom automatisch en de voorsten hebben reeds halt gehouden. De leider spoedt zich naar 't hoofd en nog voor hij eene verklaring kan vragen, zegt onze tamboer, zich zijn waardigheid bewustZe gooien met keitjes en ze moeten niet zingen, want dan hooren ze de trom niet en loopen ze niet netjes door de straat Zeker, Christje, ik zal den jongens zeggen, antwoordde de leider. En de tamboer had werkelijk gelijk, 't Was een lust ze door de Antoniustraat en Stationsstraat te zien marcheeren. Kwart na zeven was weer 't lokaal bereikt. De stoet werd ontbonden en de vroolpe jongens, wien deze hart en longengymnastiek niet schijnt te vermoeten, renden naar hun respec tieve woningen. DRUNEN. J.l. Zondag was het de sociale Zondag, de propaganda-dag. Na de Hoogmis werd alhier in de Meisjes-Congregatie een propaganda- vergaderlng gehouden, waarbij alle arbeiders van Drunen waren uiige- noodigd. De opkomst was niet groot. De Voorzitter, de heer W. v. d. Wiel, opende de vergadering met den ge- bruikelijken groet en heette allen weikom, in het bijzonder den heer Eijkemans, secretaris van het Hoofd bestuur uit Tilburg, die hierna het woord verkreeg. Spreker had tot onderwerp „Het nut en de noodzakelijkheid der organisatie". Het is de wensch van Paus en Bis schoppen dat men zich allen vereenigt in een katholieke organisatie, want een groote strijd wordt gestreden van socialisten, communisten eenerzijds en katholieken anderzijds op het terrein der organisatie. Daarom zegt spreker moeten wij vereenigen. Door de orga nisatie wordt gewerkt om onze hoogere idealen te bereiken, om onze gods dienstige en zedelijke belangen hooger op te voeren, daar wordt gewerkt voor betere cultuur, voor betere maatschap pelijke toestanden. De wijze waarop deze beweging bestreden wordt door onze tegenstanders is van dien aard, dat juist daaruit blijkt dat wij bij hen niet thuis hooren. Wij hebben, zegt spreker, door de organisatie veel bereikt en hij haaide hierbij e.e a. aan van den toestand van vroeger en thans. Stelien wij de vraag hoe was toen de arbeidsduur en het loon, hoeveel ver. betering is hierin niet gekomen door de organisatie, medezeggingschap in de wetgeving enzdoch wij zijn er nog niet, er is nog veel te doen. Wij moeten alle offers brengen, wij moeten trachten al onze arbeiders in de orga nisatie te krijgen om dan ons hoogste doel te bereiken en het stemt tot weemoed dat zoovelen buiten de orga nisatie staan en daardoor niet mede werken maar tegenwerkener moet gezamenlijk worden opgetrokken. Laten wij trachten onze ongeorgani seerden te brengen tot onze vereeniging, door propaganda, vóórlichting en huis bezoek. Spreker wijst erop dat het verre van nobel is de contributie door anderen te iaten betalen en zelf er mee van te genieten. Om anderen te winnen moeten wij eerst de vraag stellen bij ons zeivenDoen wij wel volkomen onze plicht tegenover de organisatie. Wanneer dat alles zou worden gedaan dan is er zeker kans van slagen, Verder wees spreker nog op de veie Instellingen der vereeniging. Laten wij allen, zoo besloot de heer Eijkemans zijn met aandacht gevolgde opwekkende woorden doen wat mogelijk en plicht is om ons ledental grooter te maken. De Eerw. heer Kapelaan zeide nog toe om bij genoegzame deelname een apologetischen cursus te geven en sloot zich aan bij het gesprokene. De Voorzitter zeide dat er nog meer spreekavonden gehouden zullen wor den, wekte allen op hierbij tegenwoordig te zijn, dankte den spreker voor zijn schoone rede, de aanwezigen voor hun belangstelling en sloot deze bijeen komst met den christelijken groet. Naar ons wordt medegedeeld zal de Gymnastiek- en Athletiekvereeniging S, H. J. a s. Zondag optrekken per autobus naar Nijmegen om aldaar deel te nemen aan den te houden wed strijd. ELSHOUT. Met genoegen kunnen wtj melden dat dezen winter door den heer A Willems, hoofd der schooien den heer v, Esch uit Vught een tuin- bouwcursus zal worden gegeven voor de jongens van den R.K. Jongenboeren- Bij genoegzame deelname zal voor de meisjes en ook voor de vrouwen een naai- en knipcursus worden gegeven, welke deze week Woensdag en Donderdag begint en telkens iedere week tijdens den winter gegeven wordt. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). In de godsdienstoefening van 1.1. Zon dagmorgen in de Qeref. Kerk alhier werd de gemeente de blijde mede- deeling gedaan dat candidaat j. C Hagen van Delft het beroep tot pre dikant alhier had aangenomen. Behalve een combinatie met de kerk van Vrijh.—Capelle van ruim twee jaren, heeft de gemeente in meer dan 20 jaren geen eigen herder gekend en het is derhalve te begrijpen dat dit bericht met blijdschap werd ver nomen. As, Zaterdagavond 8 uur zal in de zaai van den Chr. Volksbond het bestuur van den Chr. Besturenbond in vergadering bijeen komen. De agenda vermeld 1. Opening, 2. Notulen, 3. Ingeko men stukken, 4. Verslag districtsver gadering, 5. Bespreking wintercam- pagne en het 10—jarig bestaan van den Chr. Besturenbond. A.s. Zaterdagmiddag zal de lees bibliotheek van den Chr. Volksbond weer worden geopend. Weer zijn een flink aantal nieuwe boeken aange kocht. Ook is voor de jeugd gezorgd. Wij twijfelen er niet aan of van deze nuttige instelling zal in het a.s. lees seizoen weer druk gebruik worden gemaakt. Wij wekken de ouders op hun kinderen deze christelijke lectuur te iaten lezen. In de j.l. Vrijdag gehouden alge- meene vergadering van de Korfbal- vereenlging N.E O. werd besloten naast de korfbalsport ook de voetbalsport te gaan beoefenen. Het bestuur van de Korfbalvereen. N E.O. zal ook voor de voeibalvereen. N.E.O. fungeeren. Qaat de animo voor het Korfbalspel veifhuwen Wij willen hopen van nietl CAPELLE. J.l. Zaterdag middag werd op het voetbalterrein van „Neerlandia" aan de Zandschel de le ronde van den door deze vereeniging georganiseer- den seriewedstrijd gespeeld, waarbij de voetbalvereenigingen Kaatsbeu velsche Boys uit Kaatsheuvel, RWB comb, uit Besoijen en Excelsior alhier als winnaars uit het veld kwamen. De eindwedstrijden hebben Zaterdagmid dag a s. plaats. Een combinatie van het 2e en 3e elftal der voetbalvereeniglng „Ex celcior" speelde j.^Zaterdagavond op het terrein aan de Nieuwevaart een vriendschappelijke wedstrijd tegen. ULO elftal uit Waalwijk, welke wed strijd eindigde In een 5—1 overwin ning voor Excelsior. Met ingang van 5 Oct. a.s. zal het sluitingsuur der café's in deze ge meente met een uur vervroegd worden en vastgesteld worden op 10 uur 's avonds. Tijdens de morgendienst in de Ned, Herv. Kerk alhier werden j.l. Zondagmorgen een zestal nieuwe lid maten, na vorige week hun belijdenis gedaan te hebben door Ds. A. v. Wil ligen bevestigd. Een groot aantal belangstellenden woonde deze plechtig heid bij. Het le elftal onzer voetbalver eeniglng Excelsior verloor j.l Zondag van de Kaatsheuvelsche Boys I met 7—1 en het 2e van Kaatsheuvelsche Boys II met 2—0. Het onderzoek der rijksgoederen van de verlofgangers der lichting 1918 en 1921 uit de gemeente Sprang- Capelle zal plaats hebben te Waalwijk op 12 November e k. WASPIK. Zondag a.s. zal de R.K Leesbibliotheek wederom worden ge opend Eiken Zondag na de Hoogmis tot 12 uur zullen in het Patronaatsge bouw leesboeken verkrijgbaar worden gesteld. Het feest van de H Theresia zal in de kerk te Waspik—Boven plechtig worden gevierd, voorafgegaan door een tridtum, hetwelk zal worden gegeven door den Weleerwaarden Pater Firminus van het Carmelieten klooster te Oeleen. Donderdag 2 October des avonds 7 uur zal het tridium met een plechtig lof worden geopend. Vrijdag en Zaterdagavond telkens om 7 uur Lof met predicatle. De H. Missen zijn op Vrijdag en Zaterdag om 6'/2 uur, 7'/2 uur en 8'/a uur. Zondag 5 October de stille H. Missen om 7 uur en 8'/2 uur en om 10 uur plechtige Hoogmis met assis tentie. Om ongeveer 9'/2 aankomst van de processie uit Vlijmen en Haar steeg, die bij gunstig weder zal wor den afgehaald met vaandels en bruid jes. Des namiddags om half drie plechtig Lof met processie over het kerkhof. Onze dorpsgenoote Mej. M. Brokx is benoemd tot onderwijzeres te Meerveldhoven. RAAMSDONK. Het Patroonsfeest der Parochie van den H. Bavo zal alhier a.s. Zondag 5 October plechtig gevierd worden. Voor het in cultuur brengen van de drooggevallen gronden in den Wieringermeerpolder, worden land arbeiders (geen grond— of polder werkers) gevraagd die bij voorkeur gehuwden of kostwinners moeten zijn. Wieringermeerpolder in barakken moe ten verblijven, hun gezin moet in de woonplaats achterblijven. Op Maandag 6 October a s. vertrekken 40 van deze tijdelijke arbeiders naar den Wierin germeerpolder. Het werk bestaat in hoofdzaak in het egaliseeren, graven van greppels, enz. Het loon bedraagt 40 cent per uur. Gezinshoofden (kost winners) wier gezin niet in of in de nabijheid van den polder woont, ont vangen boven het verdiende loon een toeslag van 55 cent per dag (ook over den Zondag). De gezinshoofden en kostwinners genieten voor verlof vrije reiskosten per spoor, tram, boot of autobusdienst van en naar het werk. De eerste reis naar het werk wordt niet vergoed. Nadere inlichtingen zijn te verkrijgen ten kantore van de plaatselijke arbeidsbeurs. Het nieuwe orgel der St. Bavo- kerk te Raamsdonk, geleverd door de firma Bern. Pels en Zonen,orgelbouwers te Alkmaar, zal a s. Zondag 5 October n.m. half drie ingezegend en ingespeeld worden. De inzegening zal geschieden door den ZeerEerw. Heer Pastoor, waarna het kerkorgel ingespeeld zal worden door den WelEerw. Zeergel. Heer Petrus de Bree, Rector Cantus aan de Kathedrale Basiliek van St. Jan te 's-Hertogenbosch. Het programma ziet er als volgt uit 1. Inzegening van het kerkorgel. 2. Toccato Th. Dubois. 3. Toespraak 4. Toccato en Fuga in d. kl t. Joh.' Seb. Bach. 5. Lof. a. Lofzang ter eere van het' H. Sacrament, b. Adagio, tusschenspel F, Mendelsohn. c. Salve Regina, d. Pastorale, tusschenspel, César Franck. e. Ave Maria, f. Prière et Berceuse, tusschenspel Alex Gullmant. g. Tantum ergo. 6 Marche Solemnelle Alph. Maillij. Tot slot wordt het Hed van St. Bavo gezongen. R K. Leesbibliotheek. Deze nuttige instelling zal binnenkort weer geopend worden. Wanneer men f2.50 betaalt, ontvangt men gedurende het geheele leesseizoen elke week een boek in de portefeuille aan huis. Zij die f 1 50 betalen, hebben elke week recht op een boek dat afgehaald moet worden op de bibliotheek en zij die f 0.25 betalen, kunnen elke week tegen be taling van 5 cent een boek haien. De bibliotheek is gevestigd in een lokaal in het St. Leogebouw. De uitreiking heeft plaats Zondags direct na de Hoogmis. RAAMSDONKSVEER. Mej. Wed. de B. begaf zich naar Geertruidenberg ter bijwoning eener vergadering. Onder weg werd zij onwel, werd 'n woning binnengedragen en overleed. Blijkbaar had een hartverlamming een einde aan haar leven gemaakt, De werknemer Smits uit Geer truidenberg, werkzaam op de werf der N.V. Scheepsbouwwerven v h. P. en A. Ruitenberg op het Veer viel van een schip, liep daarbij zulke erge kneuzingen op dat hij naar een Ziekenhuis moest vervoerd worden. In bet gezin van J. A. v. S. aan de Keizersdljk is bij een kind van 16 maanden kinderverlamming geconsta teerd. Sinds juli jl. is dit in deze gemeente het zevende geval. De R. K. Leesbibliotheek zal alhier a.s. Zondag geopend worden. Toen Zondagavond circa 8 uur ter hoogte van het Kruispad een auto bus de tram^wilde passeeren, geraakten twee personen gekneld tusschen de bus en de tram. Zekere v. Sch. werd zoodanig aan het hoofd toegetakeld, dat hij zich onder geneeskundige be handeling moest stellen. De andere genaamd K. bracht het er met kleer scheuren af. Door de Rijvereeniging „Juliana" zal op Zaterdag 4 October a s. des namiddags te twee uur een Concours- hippique gegeven worden. De verrich- tingen zuilen plaats hebben op een terrein van den heer Th. Heere in den Boterpolder op het Veer. Toegang tot het lerrein langs de Machinefabriek van de firma Baijens aan het Steenpad. Het programma, hetwelk 5 nummers bevat, is zoo samengesteld, dat er voor eenieder wat wils is. Het feest vangt aan met een demonstratie, die gegeven zal worden door onze Rijvereeniging „Juliana". Om 2'/a uur Stoelenwedsuljd te paard. 3 uur Voetbalmatch te paard tusschen de Rijvereeniging „Hippos" te Gorin- chem en de Rijvereeniging „Juiiana" van Raamsdonk, 3'/2 uur Hoogehoedenwedstrijd te paard. 4 uur Jachtrit achter den jager- meester met vrijen eindloop. Het zal voor de toeschouwers een aangename dag zijn indien het weer medewerkt; temeer nog daar heffeest wordt opgeluisterd met muziek. Op dus allen, landbouwers en boeren en vooral ook de burgerij van Raams donk op naar dit schitterend feest, 't Was hier de laatste tijd zoo'n saaie boel, dat een ontspanning als deze wel gewild zal zijn. Voor een luttel I lil fl i li 1.1 I |i| 1 1 I 1] 1

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 3