Hitms uit Kaatsheuvel Wordt verwacht Bart Elf rink's Variété Waalwijksche Muziekschool. op Maandag 6 Oct. a.s. 8.15 uur in „Nu sis Sacrum" te Waalwijk met een schitterend programme De burgemeester heette allen welkom hulp U.A. hield Zondagmiddag in de onder hel licht van een armzalig loop- zaal van den heer Jan van Dun een lamm'e waarvan het glas nog zwart groote vergadering voor de vrouwen was van de walm die er langs gegaan der leden. Zooals steeds was de zaal was en wees er op dat deze bijeen- stampvol. komst belegd was om, een olficieel Na de behandeling van eenige huis cachet te geven aan de ingebruik- houdelijke zaken hield de heer Hen neming van het eletrisch werk. Toen driks een interessante spreekbeurt hii hoorden, dat op heden middag 3 over de kracht en de beteekenis met Uur het net onder stroom gezet zou de daaruit voortvloeiende consequen- worden meende hij dat dit geschikter ties der samenwerkende maatschap- in het avonduur kon geschieden hij pijen op het terrein der levensmidde- richtte een woord van dank tot de lenvoorziening ten overstaan der vei directie van de P.NE.M. voor de bruikscoöperaties. aangename en vlugge wijze waarop Met belangstelling werd deze rede het net hier klaar was gekomen, in gevolgd, nog meer belangstelling ech- welk dankwoord ook hun deel kregen i ter genoot de tractatie en de prijsuit- de aannemer en opzichter. Is Herptdeeling onder de aanwezigen. er niet op te op aangewezen om industrie nemen, toch zal het voor de landbouwende bevolking van veel nut zijn, minder brandgevaar leveren enz. Een speciaal dankwoord kreeg ook de ZeerEerw. Heer Pastoor die vanat den eersten stap die hij op Herptschen bodem zette steeds ervoor geijverd heeft om el'ectriciteit te krijgen. De burgemeester hoopte dat, evenals de aanleg weinige lasten op de ge meente legde, de inwoners ook veel profit van deze zullen hebben. Na de toespraak van den burge— I meester, blies deze het oude licht uit, en schakelde het nieuwe in, welk moment op de gevoelige plaat werd vastgelegd. Toen buiten een oorverdoovend gejuich opging en de raadzaal baadde in een zee van licht werd den aan wezigen den eerewijn aangeboden. Een der heeren van de P. N.E. M. kon met nalaten om ook een woord van dank te brengen aan den burge meester voor de aangename wijze waarop de onderhandelingen gevoerd zijn en hoopt dat het nieuwe licht ook nieuw licht en kracht in de gemeente zal brengen die moge strekken tot welzijn der gemeente. Het raadslid van Herpt meende de tolk der raadsleden te .zijn wanneer hij Burgemeester en Wethouders dank zegde voor hetgeen zij in deze gedaan hadden. Had de raad de gelden ge voteerd voor de aanleg van het net, Burgemeester en Wethouders die be last zijn met de uitvoering der raads besluiten hebben zich daarvan op een dusdanige manier gekweten, dat zij de geheele gemeente daardoor aan zich verplicht hebben en op de dankbaarheid der ingezetenen kunnen rekenenook hij hoopte dat het moge strekken tot welzijn van Herpt. De ZeerEerw. Heer Pastoor Timmer mans dankte voor de uitnoodigingom hier tegenwoordig te zijn, zeide dat hij zelf een uitstekende Pnem had, doch steeds er voor geijverd had om ook de heele gemeente electriciteit te doen hebben, waarvoor hij meende namens allen wel een dankwoord te mogen richten tot den Burgemeester. Z.Eerw. hoopte dat allen er van mogen profiteeren. nieuws uit heusden. Drankbestrijding. De Kaatsheuvelsche R.K. Drankbe strijding houdt Zondag 5 October haar, 2e groote Propagandavergade- ring .voor Mariavereenigingen en Kruisverbond. De Zeer Eerw. Heer C. J. J. Ter- wisscha van Scheltinga zal spreken over: Nieuwe Tijden Nieuwe We gen. „De Nachtegaal" zal een 2-tal liederen zingen en „Ons Vermaak" zal opvoeren het kluchtspel „De Moord", onder regie v. H. v. d. Bosch. SPORT. WAALWIJK. W.S.C. WSC heeft het nieuwe seizoen suc cesvol ingezet en kwam met eene 6—1 overwinning op Good—Luck huiswaarts. De cijfers geven wel voldoende het overwicht der zwart- hemden aan. Ondanks het slechte speelveld (wij begrijpen niet, dat het Good—Luck—bestuur hieraan totaal geene verbetering iaat brengen) werd door WSC een goeden wedstrijd ge speeld. De voorhoede uitstekend door de halfiinie gesteund] liet zich van haar goede zijde zien en wist van de geboden kansen uitstekend partij te trekken. Het debuut van den nieuwen WSC-midhaifspeler was aller- verdienstelijk. Met vertrouwen durven wij dan ook de komende wedstrijden tegemoet zien en wachten met belangstelling de ontmoeting van aanstaanden Zondag af, wanneer Baardwijk aan den Parallel weg tegen WSC komt spelen. Heusden, 30 Sept. 1930 Onze stadgenoot de heer C. Merkx is benoemd tot directeur van het Kinderkoor „Jong leven" te Wijk c a. Kaatsheuvel, 30 Sept. '30. Voetbal. De loetbalvereeniging D.E.S. spee tte Zondagmiddag een vriendschap pelijke wedstrijd tegen R.C.D. uit Dongen. Er was slechts matige be langstelling. R.C.D. scheen vooral in den begin ne voor D.E.S. een waardigen tegen stander, want ofschoon D.E.S. 2 maal gelukkig wist te doelpunten, drukte dit niet het krachtsverschil tusschen beide elftallen uit. Na rust was R.C.D. echter veel min der. Na e'en kleine krachtsforceering de eerste 10 min. was D.E.S. overwe gend sterker, met als gevolg, dat de stand voor D.E.S. tot 50 werd op gevoerd. D.E.S. had drie invallers. Uitblinkers waren de drie van Box- tels én Jos. Schalken. De Kaatsheuvelsche Boys ont vingen op eigen terrein Capelle. Ook hier was de zege voor de gastheeren. Niet echter in den beginne. Tot de rust hielden de Capellenaren de over hand, zoodat gedraaid werd met 01. Na rust was echter het spel voor de Boys. Capelle lag er finaal uit. Suc cessievelijk werd de stand tot 71 opgevoerd. Het 2e elftal speelde om 12 uur te gen het 2e elftal van Capelle en won met 20. Duivensport. De combinatie van Postduiven ver. gevestigd bij den heer Jan van Dun, hield voor sluiting vgn het seizoen Zondag een groote prijsvlucht vanuit Quivrain. De uitslag was: 1, 2, 5, 7, 11, 12, 23 Fr. v. d. Assem; 3 F. Laros; 4, 10 C. de Bondt; 6 C. v. Boxtel; 8,22, 24, 25 P. -van Heesch; 9 J. v. Couwenberg, 11 H. v. Dongen; 14 A. v. d. Ven; 15, 26 G, Laros; 16 J. Emmers; 17 J. Kemmeren; 18, 20 M. Damen; 19 A. Emmers; 21 L. Mossel veld. O verduiven le Fr. v. d. Assem; 2e P. v. Heesch; 3e J. v. Couwenberg 4e A. Vrinten. Coöperatie. De Coöperatieve Vereen. Broeder- De WSC-reserves zagen zich weder om geslagenthans tegen het sterke Willem 11*3. Voor de rust speelde WSC 3 minder goed, daardat de beide achterspelers er totaal uit waren. Door een en ander moest de halfiinie ver dedigend optreden en kreeg de voor hoede zoodoer.de weinig steun. De tweede helft bracht echter een geheele omkeer. Thans domineerde de thuis club en wist door enthousiast spel de tegenpartij geheel terug te dringen Ondanks het harde zwoegen gelukte het de WSC reserves niet de stand gelijk te maken, vooral doordat de bezoekers zich hoofdzakelijk op ver dedigen gingen toeleggen. In ieder ge val behoeven de WSC-reserves zich door deze nederlaag niet te laten ontmoedigen en zal het ons geens zins verwonderen, of betere resultaten zullen wel spoedig volgen. H. E. C.—Helmond 1—7 Hadden wij van HEC geen over winning verwacht, toch hadden wij zeker niet kunnpn denken dat deze wedstrijd op zoo'n smadelijke neder laag uit zou loopen. Wij moeten toe geven dat Helmond veel sterker is dan HEC, maar wanneer er gewerkt wordt, behoeft dit verschil toch niet zoo groot te zijn als de uitslag aan geeft. Voor de rust ging het nog iets. Wel speelde HEC erg zenuw achtig waarvan nu zeifs de beste spelers last hadden, maar er werd ten minste gewerkt en gingen de partijen tamelijk goed tegen elkaar op met Helmond iets meer in den aanval. Het duurde bijna 'n half uur voordal HEC er iets in kwam, in welken tijd Helmond de stand op 0—2 bracht. Daarna ging het beter en werd de achterstand verkleind door den rechts buiten. Even dachten we dat de stand gelijk zou worden doch de schuiver van den middenvoor ging juist naast. Rust ging dan ook in met 12 wat goed de verhouding weergaf. Na de rust speelde HEC met den wind mede en waren de HECers iets gevaarlijker, zonder evenwel goals te kunnen maken. Dit duurde echter niet lang, want Helmond begon toen los te komen en we kregen een herhaling van den wedstrijd in Venio. Achterelkaar 2 goals door Helmond en het HEC-elftal zakte in elkaar en deed bijna niéts meer. Helmond speelde lustig verder en wist successievelijk den stand op 1—7 te brengen, waarmede zij niet de minste moeite had. Intusschen wist HEC ook nog een maal te scoren, doch onbegrijpelljker- wljze werd deze goal geannuleerd. Wanneer HEC niet anders gaat spelen, d.w.z. niet den geheelen wed strijd blijft volhouden zullen nog veel slechter .resultaten geboekt worden. Het was een goed ding dat onze keeper in prima conditie was anders was de ramp niet te overzien geweest. De HECers moeten veel meer aandacht aan het spel wijden, en altijd in actie zijn ook al is bezit meer gapingen tusschen midden- en voor- linie waren veel te groot. De spil was nog niet de oude, maar als er weer de durf bij hem inkomt zal het een belangrijke verbetering blijken voor de HEC ploeg. Van den scheidsrechter zullen wij maar zwijgen. Als HEC dezen heer dikwijls krijgt zal zij weinig wedstrijden winnen, natuurlijk die wedstrijden die door HEC te winnen zijn. JULIANA. Zondag j 1. werd de competitie-wed strijd Juliana NOAD gespeeld. Door beide partijen werd direct flink aan gepakt met Juliana het meest in den aanval maar de sterke NOAD achter hoede weet doelpunten te voorkomen. Na een half uur spelen komt de NOAD voorhoede gevaarlijk opzetten, de Ju liana achterhoede grijpt niet tijdig en neemt de leiding. Juliana dringt ook nu weer gevaarlijk op en spoedig is de stand met 'een mooi doelpunt van den linksbinnen gelijk. Als nog enkele minuten voor rust zijn te spelen en ieder denkt dat ctëze stand de rust zal ingaan, komt NOAD opzetten om met een schot dat van de doellat in doel springt 2—1 te maken en onmiddelijk in zuivere buitenspel posite3—1 welk doelpunt door den scheidsrechter wordt toegekend, waarmede rust komt. Na rust zet Juliana er weer alles op maar doelpunten blijven nog uit. NOAD komt op gelukkige wijze aan een doel punt als de Juliana keeper weg wil werken, komt de bal tegen een tegen stander en springt in het ledige doel en de stand is 4—1 Ondanks dezen tegenslag wordt flink aangepakt de midhalf zet de voorhoede telkens aan het werk en met 2 mooie doelpunten wordt de stand op 4—3 gebracht. NOAD begint het gevaar in te zien en komt ook weer enkele malen gevaarlijk opzetten de Juliana achterhoede welke in dezen wedstrijd niet in te besten vorm is. grijpt te laat in en NOAD brengt den stand op 6—3. Wel tracht de voor hoede nog op te halen, maar verande ring komt niet meer in den sland NOAD beschikt over een sterk Elftal hoewel de uitslag geflatteerd is, daar Juliana een onfortuinlijke wedstrijd speelde. NEERLANDIA. De seriewedstrijden uitgeschreven door de Voetbalvereniging Neerlandia, hadden een schitterend verloop. Van 3 tot 4 uur speelde de Kaatsh. Boys-SDO. Welke in gelijk spel eindigde 0—0. (Na loting wonnen de Kaatsh. Boys). Van 4 tot 5 uur Besooyensche Boys Geel—Zwart. Welken gewonnen werd door de Besooyenscbe Boys met 3—0 Van 5-6 uur Capelsche Boys—Sparta Capelle. Welke gewonnen door de Capelsche Boys met 1-0. De Finale luit nu als volgt: De Capelsche Boys de Besooyensche Boys. De Kaatsh.Boys Neerlandia (afmatlingswedstrijd). Dan spelen de Kaatsh. Boys tegen de winnaars. Uitslag de volgende week. HEUSDEN. In den seriewedstrijd van Zaterdag won in de voorwedstrijden Juliana van Longa, beide alhier met 1—0 en Wil helmina (Wijk) van DVO (Sprang) met 3—1, waarna de beslissing ge wonnen werd door Juliana van Wil- helmina met 3—1, De eerste verwierf een beker, de laatste een lauwerkrans. GEMENGD NIEUWS. Moord te Rotterdam. In de Willebrordusstraat is gisteren een vrouw vermoord. De dader gearresteerd. Kranig werk van de politie. Maandagmiddag is in een pand aan de Willebrordusstraat te Rotterdam de bewoonster, de ongeveer 25-jarige juf frouw M. vermoord gevonden. Haar hals was zoo goed als geheel door gesneden, zij had voorts een groote wond, nabij het linkeroor en het wa pen, waarmee de misdaad vetmoede- lijk is gepleegd, een gewoon brood mes, was het slachtoffer in den mond gestoken. Bovendien had zij een zware wond aan den schedel. Een schrijf bureau in de kamer, waarin het lijk is gevonden was opengebroken. De bijzonderheden van dit gruwe lijk misdrijf komen op het volgende neer Zondagavond is mejuffrouw M. met haar man en haar kindje, van onge veer 10 maanden op bezoek geweest bij haar schoonmoeder bij wie een nichtje woont van 12 jaar. Mej. M. heeft het kind een pop beloofd en haar gezegd, dat zij de pop maar den volgenden dag, dus Maandag moest komen halen. Maandagmiddag is het ktnd gegaan, maar op haar bellen kreeg zij geen antwoord. Zij vroeg toen aan den rij- wielhandelaar, die het sousterrain in gebruik heeft van het benedenhuis, waarvan de familie M. de bei-etage bewoont, de deur voor haar te openen, maar dat wilde deze niet doen. Hij is weggegaan en heeft ook de deur van zijn zaak gesloten. Even later kwam een meneer, die bij den rijwiel handelaar zijn fiets stalt, zijn rijwiel brengen. Hij heeft een sleutel van de stalling en kon dus binnen komen. 1 Ook aan hem vroeg het kind de deur 1 van de woning van haar tante te v.. openen. De meneer deed dit met zijn de bal niet in hun eigen huissleutel, die op de deur van De middenlinie behoort veel de familie M bleek te passen en ging de voorhoede te steunen. De weg. Het kind is daarop alleen de woning binnen gegaan. In de achter kamer vond zij haar tante, mej. M. op den grond liggen, badende in haar bloed. Het doodelijk verschrikte kind is daarop naar huis geloopen, waar zij heeft verteld, wat zij had gezien. Dadelijk werd de politie gealarmeerd. De politie kon gemakkelijk binnen komen, doordat het kind de deur in haar verslagenheid had laten open staan. Het bleek, dat de vrouw dood was. Zij was niet alleen geheel ge kleed, maar had ook haar mantel aan. Blijkbaar heeft zij dus of op het punt gestaan om uit te gaan, of wat in verband met de omstandigheid, dat een tasch met boodschappen in de keuken is gevonden meer voor de hand ligt, zij was juist thuis gekomen, toen zij is overvallen. Dr. de Haas heeft den dood gecon stateerd. Uit het onderzoek bleek, dat de echtgenoot van het slachtoffer, die met een broer en een vriend een handel in poetsartikelen drijft, des morgens om half zeven de deur was utigegaan. Buren hebben de vrouw nog om 10 uur uit zien gaan om boodschappen te doen, Vermoedelijk is zij dus vermoord, toen zij van dit boodschappen doen thuis kwam. Men heeft niets verdachts gehoord. In aansluiting op het eerste bericht over den gruwelijken moord kan nog worden gemeld, dat naast het lijk een dameshoed is gevonden, in welke 4 steken zijn Bovendien is gebleken, dat de dader met een of ander scherp voorwerp, vermoedelijk een bijl, zijn slachtoffer op het hoofd heeft geslagen De schedel is verbrijzeld. De onverlaat heeft haar voorts den hals afgesneden, een steekwond onder het linker oor toegebracht en haar voorts het mes circa 14 centimeter diep in de mond holte gestoken. Het broodmes is het eigendom van de familie M. De meneer, die het meisje naar binnen heeft ge holpen, heeft zich nog gisteravond bij de politie gemeld en heeft inlichtingen verstrekt Met politiehonden is gerui- men tijd een onderzoek ingesteld, maar dit heeft tot geen resultaat geleid. Uit het schrijfbureau worden 2 geld kistjes met ongeveer f 4300 gemist. Over de arrestatie van den dader van den gruwelijken moord in de Willebrordusstraat te Rotterdam en over het onderzoek, dat zoo spoedig reeds tot zijn arrestatie heeft geleid, deelde de inspecteur, die het onder-' zoek in deze zaak heeft geleid, de heer W. van deii Berg. het volgende Zoodra het bericht van den moord was ontvangen heeft de politie alles in het werk gesteld om in de eerste plaats den man van de verslagene op te sporen Deze drijft met een broer en een vriend een zaak in poets- artikelen. Hij was gistermorgen vroeg de deur uitgegaan en moest zich met zijn wagen ergens in Delfshaven be vinden. Hij was al spoedig gevonden en de politie had de pijnlijke taak hem met het gebeurde in kennis te stellen. Het bleek toen dat er nog 'n derde broer was, die vroeger als knecht had gewerkt bij de firma, maar die wegens oneerlijkheden was ontslagen. Deze broer woonde tegen woordig in Oss, waar hij op een blikfabriek werkt. Zondag was de moeder jarig geweest en daarom was Gerrit zoo heet deze broer naar Rotterdam gekomen. Den dag was in familiekring doorgebracht en gister morgen zou Gerrit weer naar Oss gaan. De moeder verklaarde, dat Gerrit al vroeg weg was gegaan, omdat hij den trein van 8 uur 16 wilde halen. Omdat men bij een onderzoek in een zaak als deze natuurlijk niets mag verwaarloozen werd dadelijk naar Oss getelegrafeerd. Het bleek dat Gerrit niet in Oss was aangekomen. Zijn vrouw had evenwel een telegram ont vangen, waarin hij meldde, dat hij, in verband met het bezoek van de Koningin aan Rotterdam, hier tot des avonds bij moeder zou blijven. Het telegramformulier, dat op het hoofd postkantoor alhier was aangeboden werd daarop in beslag genomen. De tekst van het telegram luidt: Kom vanavond. Blijf bij moeder Koningin in Rotterdam. Gerrit. Dit telegram was kort nadat de moord moest zijn gepleegd aangeboden. Al weer omdat men niets verwaarloozen mag en omdat er nu reeds enkele aanwijzingen in'n bepaalde richting waren, werd onmid dellijk het signalement van Gerrit M. telegrafisch verspreid door het geheele land, met het verzoek om zijn onmid dellijke aanhouding en voorgeleiding als verdacht van moord. Op de stations te Rotterdam werd nauwlettend toege zien, of Gerrit M. mogelijk van hier zou vertrekken en overal trokken rechercheurs op onderzoek uit. Naar aanleiding van dit telegram zijn de inspecteur van politie uit Oss en de opperwachtmeester van de maréchaussée op eigen initatief naar Den Bosch gereisd om „daar den trein van half tien n.m uit Rotterdam af te wachten. Inderdaad blëék G. M. in den trein te zitten. Hij werd aange houden en reeds dadelfjk heeft hij 'n volledige bekentenis afgelegd Twee ijzeren geldkistjes, met totaal ongeveer 4300 en een zwaar bebloeden bijl De arrestatie is geheel op signale ment geschied. Dit signalement was dan ook zeer volledig. Tot zelfs de manchetknoopen waren er in om- schreven. Vandaag zal Gerrit M. door de Rot- terdamsche politie aan een nader ver. hoor worden onderworpen. AGENDA'S. WAALWIJK. Donderdag van 7-8 aspiranten en van 8—9'/2 leden B.G.V. Donderdag 8 uur. Repetitie W.G.V Gymnastieklokaal. Zaterdag 9 uur repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag J2'/4u. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak" Musis Sacrum BUITENLAND. De aanslag op kroonptins Hamber t Tegen den anti fascist de Rosa, die te Brussel een moord aanslag pleegde op den kroonprins van Italië is vijf jaar gevangenistraf geëscht. Er werden in de rechtzaal door hem en door uitgeweken Italianen, professoren, journalisten o.a. heftige anti facistische getuigenissen afgelegd. JUMMEI RECHTSZAKEN. Een dure dag! A. P. uit Drunen reed op 20 Febr. 1930 per rijwiel uit de richting Drunen naar Nieuwkuijk. Daar passeerden ook drie. voertuigen, die allen gehaast waren en luk raak maar voortmaakten naar het teeken van onzen gejaagden tijd A. P. werd daarbij aangereden door den autobestuurder W S Gevolg was dat het rijwiel onder den druk be zweek 't Kost den roekeloozen chauffeur voorloopig f 25 boete. Moord te Waddinxveen. Tegen K., die 10 Augustus 1929 te Waddinxveen zijn buurman met een scheermes vermoordde, werd 15 jaar gevangenisstraf geëischt. Op 't kantje af\ A. V„ leerlooier te Sprang-Capelle, schopte in een café te Waalwijk nog al wat herrie! 't Was in den avond van 15 Maart 1.1. Plotseling had V. een mes geopend en zwaaide er mee over den bol van zijn tegenstander H. de R. Deze zaak had alreeds voor het kantongerecht te Waalwijk gediend en aan de politie had de bedreigde de R. dat verhaal over dat mes gedaan. Het deed daarom vreemd aan, dat die verklaring voor de rechtbank door getuige de R. werd ingetrokken. Zeker weer goede vrienden samen? In de herberg gezeten en afgesproken samen hier niet over het mes te spre ken? .vroeg de president. Getuige ontkende aan de politie over een mes gesproken te hebben. Verdachte en hij hadden elkaar een klap gegeven, maar zonder dat er een mes voor den dag kwam. Er staat verder je eigen verklaring in het verbaal: „Ik nam een stoel om mij tegen verdachte te verdedigen", aldus las de president voor. „En is dat ook al niet waar?" „Jawel", zeide getuige, „maar van het mes, dat heb ik niet gezegd." Na tal van vragen gaf getuige een ontwijkend antwoord. „Denk er aan, als je een valschen eed hebt gedaan, ga je de gevangenis in." En de griffier notuleerde en las voor: „Ik ontken de politie te Waal wijk te hebben verklaard, dat V. zijn mes uit zijn zak haalde en met dat geopend mes in mijn richting zwaai de." .Bedenk je nu, want nu komt het er oji aan, waarschuwde de president, die meineed vreesde. Het was wel een voorwerp, draaide getuige bij, maar meer weet ik niet. Getuige H. H„ herbergier te Waal wijk, verklaarde dat op 15 Maart te middernacht in zijn cafe H. de R. door verdachte bedreigd werd met een mes. De R. stond dreigend met een stoel. Dus toch een mes! En weer waarschuwde de president getuige de R. voor meineed. Hij zoii zijn verklaring bovengemeld moeten onderteekenen en zoo geraakte hij in de mogelijkheid te worden vervolgd wegens meineed. Maar toen bleek dat de politie hem zijn verklaringen niet had voorgele zen, was er verder geen bewijs tegen hem. En ook geen bewijs tegen ver dachte V. dat deze met een mes ge dreigd had. Dus eischte de Officier vrijspraak. BINNENLAND. Bestrijding van het mond— en klauwzeer. De heer Jos. van Elten, te Gemert, schrijft in een adres aan de Tweede Kamer Dat hij heeft uitgevonden een middel tegen mond— en klauwzeer, dat reeds herhaalde malen met succes toegepast isdat hij zich eenige jaren geleden tot de regeering heeft gewend om steun tot de verbreiding van dit mid del tegen een geldelpe vergoeding; dat hij van regeerisgswege echter geen steun ondervond, omdat hij geen vee arts isdat hij eenigen tijd geleden heeft getracht van de zijde der Utrecht, sche Veterinaire Hoogeschool belang stelling voor zijn middel te wekken, doch ook dezerzijds medewerking is geweigerddat hij het ten zeerste betreurt, dat men, blijkbaar enkel uit vooroordeel, weigert aandacht te schen ken aan een middel tegen mond— en klauwzeer van iemand, die hoewel geen dierenarts zijnde ieder oogen- blik bereid is, de deugdelijkheid van dit middel te demonstre ren. VOETBAL. HET ZUIDEN. le Klasse. NAC-PSV LONGA—BW Willem IIDe Valk EindhovenMVV WilhelminaNOAD 2e Klasse B. VVVRoermond GUDOK—VOS HECHelmond 3e Klasse C. Good-LuckWSC SCGOosterhout BaardwijkNOAD 3 Reserve 2e klasse A. Dongen 2 -Wilhelmina 3 Sportvereen. 1920Longa 2 WSC 2—Willem II 3 3-3, 15 3-,-ij 3-6 (i—2) 57| 2—3 MARKTBERICHTEN. Vee en paarden. ROTTERDAM, 30 Sept. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 238 paarden, 13 veulens, 1152 magere runderen, 830 vette runderen, 226 vette kalveren, 334 nuchtere kalve-j ren, 700 graskalveren, 669 schapen of lammeren, 120 biggen, 10 bokken of geiten en 16 overloopers. Prijzen per stuk van mager vet» melkkoeien 230 tot 455, stieren 140500, graskalveren 7012U, paarden 175—280, slachtpaarden 165—205, hitten 80175, veulens 80135, fok nuchtere kalveren 20 tot 30, slacht nuchtere kalveren 20 tot 24, kalfkoeien 230—440, pin ken 172235, vaarzen 200—245, biggen 20—26, per stukbiggen per week 1.752.50. ADVERTENTIëN. Cursus 1930—1931. (October—Mei) Aanmelding vanaf heden tot 4 October van NIEUWELINGEN. MEERGEVORDERDEN. LEERLINGEN KOPER-IN STRUMENT. (Lesgeld 25 cent per les.) Dag en uur der lessen worden bepaald in overleg met de 1 er lingen en wel op een bijeenkomst in de School op Zaterdag 4 October, des nam. 4 uur a. b. c. Denkt aan de reusachtige verspreiding die Uwe adver tentie wat^ht met het Winkel- D mÊIJDENBERG C.THIISSEN,1 weeknummer van dit blad. en aan 't Bureau van dit blad. Aangifte kan geschieden i?lj de bestuursleden de herren A C v D. HEIJDEN. A. DE LEEUW, G. DUI1VELAAR A V I f zijn op hem in beslag genomen. Als motief voor zijn weerzinwekkende daad gaf hij op, dat dit zijn laatste kans was om aan geld te komen. Zooals^wij reeds meldden is Gerrit M. vannacht te Oss opgesloten en zal hij vandaag naar hier op transport worden gesteld. Zie voor nadere bijzonderheden hd nummer van Zaterdag. V 5—1 -1 1 61 19. A E i

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 6