H&nder Atilelen roepen sollicitanten op LEERAAR Kostganger Kantsclirooiti Marktberichten. NETTE gevraagd. PRIMA gevraagd. ÜBliflEflBflflBflBII in het vakteekenen Gehuwd: Gerardus Johannes Augustinus v. d. Dries, 28 j. te Tilburg met Martha van Leeuwen, oüd 26 j., won. alh. Cornelis Johannes Kolsteren, oud 23 j., won. alh. met Theodora Johanna Leuven, oud 27 j., won. alh. Mar- tinus den Otter, oud 25 j., won. alh. met Adriana van Gorkom, oud 29 j., won. alhier. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren: Cornelis A. zv C. J. van Hees' been en A. L. Klijn Adrianus J. L. zv J. J. de Bont en J. A. M. Dumoulin Henri- cus M. zv F. J. Egelie en M. W. A. Blom Adriana J. dv N. W. Swinkels en A. v. Es Gerdina M. A. J. dv A. Rombouts en G. M. v. d. Houdt Josephus J. z v J. M. Wil- ders en J. M. van Drunen HerminaG. A. dv H. H. de Kort en H. G. Wingels. OverledenJoh. van Delft 84 j. wedn. v. A. van Eeten joh. M. van Stree 68 j. Huwelijks aangiften: A. C. Veraa32j.en L. C. de Vries 31 j. beiden wonende alhier M. C. v. d. Ven 27 j. en G. C. van Loon 30 j. beiden wonende alhier A. v. Moer- gastel 23 j. wonende te 's Bosch en Corn. Slaats 20 j. wonende te Waalwijk J.J, v. Bladel 28 j. en Adr. W. C. Dielissen 25 j. beiden wonende alhier. Huwelijken: H. Weber 28 j. wonende te Oisterwijk en Ant. H. M. Schilders 25 j. wonende alhier Ger. L. A. van Loon 32 j. wonende alhier en J. A. M, Groels 29 j. wonende 's-Bosch. Ingekomen: G. P. Kiaassen van Haaren F. N. O. B. M. Allard van Haaren C. A. Soeters van Eindhoven M. Tschirpke van Pöpnecker (Did.) J. W. Schouten en echtg. van 's Bosch (Crispijnstraat 61) W. H. Vesters van Loon-op—Zand Adr. F. Damen van Loon—op—Zand W. Arends en gezin van Tilburg (Putstraat 86) Adr. Chr. van Delft van Woensdrecht Fr. Müller van Frlltschen (Zwd.) C. P. Geb- bing van Bladel J. A. M. van Delft van Drunen G. C. Zandbergen van Tilburg J, N. Koeneman van Schoterland A M. E. Moerel van 's-Bosch G. Jose van Oudheusden. Vertrokken J. G. van Hoorn en gezin naar Arnhem Joh. Schraauwen naar Oud en Nieuw Gastel A. H. Meijers en gezin naar Wassenaar W. H. van Giersbergen naar Breda M. j. E. van Loon naar Eind hoven Arn. van Weert naar üilze— Rijen J. A. M. Wissen naar Maassluis J. Wortel naar Alfen en Riel J. E. van Dongen naar SprangCapelle D. J. van Berkom naar Oss A, J. M. A. van Til burg naar Utrecht. RAAMSDONK Burgerlijke stand van 20 »/m 26 September 1930. Geboorten: Cornelia P d van Antonius J de Groot— van der Westen Johanna C d van Johannes van den Kieboom Vissers. Adriana M d van Gerrit H Joore— Pullens. Huberdina P M d van Cornelis Waas— Fijneman Meinsje A d van Jan van Woerden— Goedendorp Meita J d v Marinus Rutters— Kommers. Jacobus Adr, z van Cornells van den Kieboom Broeders. overleden. Sophia L. Keijzer weduwe van Joh. Fr. Mathon, oud 89 jaren. RAAMSDONK. Van 11-30 September 1930. Ingekomen: Maria J. Hompus, van Made en Drimmelen, Made A 248 naar aan boord. Goverdina E. van de Made, van Princenhage Beek G 128 naar F 6. Everardus H. M. van der Ven, van Oisterwijk Dorpstraat B 334 nr. G 32. Gerardus J. van Spelde, van 's-Bosch St. Josephstraat 22 naar C 11c. Maria C. van Helvert, van Schijndel B 201 naar H 13. Wal ter Biichner, van Geertruidenberg nr. J 130. Artür Albrich van Geertrui denberg naar J 130. Franciscus v. Dongen en echtg. van Vreeswijk aan boord Ark IJssel naar aan boord. Martinus Roomer en gezin, van Waal wijk Westeinde 53 naar F 67. Ar- noldus D. van Wijk, van Wijk c.a. nr. F 43. Petrus M. Verschuuren, van Tilburg Tongerloschehoefstraat 173 naar F 112. Bernardus van de Meulenreek en gezin, van Schijndel B 3 naar Ml. Leonardus L. A. de Waal, van Eindhoven Hemelrijken 20 naar G 58. Vertrokken: Johanna P. Snijders, van A 35 naar Breda Zandbergdwarsstraat 24a. Johannes Schmitz, van M 3 naar Waspik E 60. Anthonie D. Bos- sers, van F 15 naar 's-Hertogenbc Adrianus A. Schneider en gezin, van E 102 naar Geertruidenberg Koe straat 127: Wed. R. Schneider-van den Heuvel, van E 102 naar Geertrui denberg Koestraat 127. Marijn van den Broek en gezin, van H 72 naar Rucphen Sprundel F 29. Maria P. H. Koopmans, van C 19 naar Dongen Stoomberg 4. Hubertus 1'. Pols, van aan boord naar Rotterdam W. Kruiskade 12. Hubertus C M. van Heivoort, van G 55 naar Loon-op- Zand Kaatsheuvel Gasthuisstraat. Anna C. Fransen, van F 93 naar Gin- neken en Bavel Ginneken Ulvenhout- schelaan 37. Cornelis P. Theuns, v. aan boord naar Reusel Pensionaat St. Cornelius. Cornelis Joh. de Jong, van F 71 naar Reusel Pensionaat St Cornelius. Antoinette H. M. van Laarhoven, van G 62 naar Breda Ig- natiusziekenhuis. Franciscus J. H. de Beer, van I 72 naar 's-Gravenhage Perziklaan 32. Geertruida Paans, van G 13 naar Sprang-Capelle. Pieter B. Vissers en echtg. van aan boord naar Rotterdam aan boord p.a. 2e Schansstraat 44 B. Petrus M. Zijl mans en gezin, van L 52 naar Heme- lumer c.a. Warns A 3. Johanna Schuurbiers, van Keizersveer naar Tilburg Heuvel 12. WASPIK. Burgerlijke Stand over de maand September. Geboren: Adrianus L. J. z.v. Pe trus Kamp en Adriana C. van Boxel Wilhelmus H. z. v. Cornells de Hond en Johanna Tabbers Francina H. d. v. Lamberlus J. Pols en Maria van Hooren Maria J. d. v. Jo hannes Okkers en Maria Schouten Adrianus H. z. v. Adrianus A. Kuijten en Huberta P. v. d. Linden Gerarda M. d. v. Antonius van Dongen en Anna M de Bont Johanna P. d. v Nicolaas C. van de Ven en Petronella Verschuren. Gehuwd Huberius van Baardwijk 25 j. en Ida M. de Wit 25 j An tonius I H. M. de Winter 28 j. en Antonia J M Kamp 35 j. VOETBAL. W.S.C.—BAARDWIJK. (Belangrijke plaatselijke ontmoeting.) Met meer dan gewone belangstelling wordt bovenstaande ontmoeting, welke morgen op het WSC-terrein gespeeld zal worden, tegemoet gezien. Niet alleen om het plaatselijk karakter zelve van dezen wedstrijd, doch nog meer zullen velen nieuwsgierig zijn naar het spel van WSC, dit in verband met den j.l. in Geertruidenberg gespeelden openingswedstrijd. Vorige week zijn n 1. de zwarthemden uitstekend van wal gestoken, niet alleen werd daar eene goede partij gespeeld, doch het nooaige enthousiasme, nl. den wii om te winnen, was eveneens aanwezig, twéé zeer belangrijke factoren derhalve. Een en ander maakt dan ook de ontmoeting van morgen belangrijker, temeer omdat juist de Juiiana— menschen zeer zeker alles in 't werk zullen stellen om WSC den voet dwars te zetten. Eigenaardig is het wel, dat schijnbaar iedere vereeniging er prijs op stelt om van WSC te winnen en zeer zeker, wanneer het om de plaatse lijke eer gaat zooals morgen. Al slaan wij de sterkte van WSC iets hooger aan, zoo onthouden wij ons van iedere voorspelling. Wel weien wij zeker, dat het morgen geenszins aan de noodlge spanning zal ontbreken, Integendeel kan het publiek van een pittigen wed strijd verzekerd zijn. Ook aan belang stelling zal geen gebrek zijn, plaatse lijke ontmoetingen blijven nog steeds meer dan gewone belangstelling trek ken. Voor een goede regeling heeft het WSC-bestuur gezorgd en willen de bezoekers van den 2en rang er wel nota van nemen, dat in het vervolg niet meer toegestaan zal kunnen worden, dat men zich tijdens de rust elders kan begeven en men op genoemden rang tijdens den geheelen wedstrijd moet blijven. - Ook de beide lagere elftallen zullen morgen in de weer zijn en spelen beide elders. Het 2e elftal zal in Den Bosch Wilhelmlna 111 bestrijden, terwijl het 3e elftal haar debuut in de eerste Klasse Brab V. B. zal maken tegen HEC II. R.W.B. Het kan Zondag 5 Oct. voor RWB een drukke dag worden. Alle elftallen moeten spelen. RWB 1 gaat op bezoek bij Oosterhout, en al is Oosterhout op eigen terrein een lastige tegenstander, we verwachten zeker een gelijk spel. Dit kan zeker. Bovendien moeten de oudere spelers zeker eens voor een goed begin zorgen. RWB II en RWB ill ontvangen Capelle 1 en Capelie II. Deze spelen weer in den Br. V. B. en zijn we zeer benieuwd naar deze uitslagen. Aanvang 3e elftal 12 uur, 2a elftal 2 uur. RWB IV speelt Zaterdagmiddag om 3 uur tegen WSC IV op het WSC- terrein. JULIANA. Juliana I moet Zondag naar WSC. Juliana II opent Zondag de compe titie met een thuiswedstrijd tegen DES Kaatsheuvel. Deze vereeniging speelt het eerste seizoen in de le klas BVB en moet over 'n sterk elftal beschikken gezien de uitslagen van de verschillende gespeelde wedstrijden. De Juliana-reser ves krijgen dus voor den eersten wed strijd 'n sterke tegenstander en belooft 't een spannende ontmoeting te worden. Voor de voetballiefhebbers 'n mooie gelegenheid ook dezen wedstrijd bij te wonen. Aanvang om half een. artikelen H.E. C. Zondag a.s. moeten alle drie de elftallen in het veld komen. Het eerste moet naar Roermond om tegen de club van dien naam te spe len. Roermond schijnt er niet erg op gesteld te zijn om in de tweede klasse te verblijven daar zij Zondag j l.VVV met 5—2 klopte, wat tegen zoo'n tegenstander een reuze uitslag, is vooral daar de wedstrijd in Venlo gespeeld werd. HEC heeft dus geen schijn van kans, alleen kan het uiterste gedaan worden om de nederlaag zoo klein mogelijk te laten zijn. Het tweede zal de comp. aanvangen met de wedstrijd tegen WSC 3, die om twee uur gespeeld wordt, terwijl daarvoor het derde om half twaalf speelt tegen BW 6 uit den Bosch. Beide wedstrijden worden op het HEC-terrein gespeeld en zuilen ge leid worden door den heer N. Glau- demans. Het za! ons benieuwen wat deze elftallen dit seizoen zuilen uitvoeren. Verscheidene nieuwe spelers zijn hierin opgenomen, zoodat nu nog niet gezegd kan worden wat zij zullen verrichten. GEMENGD NIEUWS Schietpartij in een café. In een klein café in de Vlaming straat te Rotterdam is gisteravond te ongeveer 6 uur ruzie ontstaan tusschen H. L, Bwonende in de Binckhorst. straat en B. M., wonende op het Oranjeplein. Beiden zijn bij de politie niet gunstig bekend en maken steeds de hevigste ruzies. M. heeft onlangs B. zeer ernstig mishandeld, zóó zelfs, dat B. daarvoor in 't ziekenhuis is ver pleegd en er nu nog kreupel van liep. Onder zijn kornuiten was het bekend, dat hij steeds messen bij zich droeg om zich, in geval van nood, daarvan te kunnen bedienen Gisterenavond was hij blijkbaar op het ergste voor bereid en droeg hij een geladen revol ver bij zich. Beide mannen hadden in het café hoogloopende woorden met elkaar, blijkbaar over een vrouw. Plotseling trok B. de revolver uit zijn zak en loste drie schoten op zijn aartsvijand. Alle drie schoten waren raak Een trof M. in de heup, twee andere in een dijbeen. In de buurt zijnde politie agenten schoten toe en arresteerden B., dien zij overbrachten naar het bureau aan de Prinsestraai. Later werd hij op het hoofdbureau van politie in verzekerde bewaring gesteid De Geneeskundige Dienst bracht M. naar het ziekenhuis aan den Zuidwal. Zijn toestand was gisterenavond niet levensgevaarlijk. lll2-jarig kind aan bekomen brand- wonden overleden. Te Boertange ontstond door onvoor zichtigheid van kinderen, bij het aan maken van een kachel, brand in een woonwagen van J. S., toen deze met zijn vrouw even afwezig was. De kinderen wisten zich in veilig heid te brengen, doch toen de buren het vuur hadden gebluscht, bleek een l'/a jarig kind in den wagen te zijn achtergebleven. Met ernstige brandwonden overdekt, is de kleine naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen overgebracht, waar het eer.igen tijd later is overleden. Munitie-ontploffing in Joegoslavië. Volgens een ontvangen bericht heeft gisteren in het munitie-depót te Ghev- geli een hevige ontploffing plaats ge had, waardoor drie joegoslavische officieren en acht soldaten op slag werden gedood. Veertien andere sol daten hebben min of meer ernstige kwetsuren opgeloopen. Weer een steekpartij te Rotterdam. Woensdagnacht heeft zich op den Linker Maasoever te R'dam'n duistere geschiedenis afgespeeld, waarbij een jonge man met een dolkmes 'n vrouw een ernstigen steek heeft toegebracht. Om halfiwee waarschuwde 'n chauffeur die met zijn auto voor een huis in Olmendaal stond te wachten, een tweetal surveilieerende agenten. Hij vertelde, dat hij in zijn auto een man en een vrouw van Katendrecht naar de Olmendaal vervoerd had Dit waren, zooals later bleek de 27-jarige mej. P. D. en de 24 jarige varensgezel G de H. Laatstgenoemde, die in het perceel, waarvoor de auto stond te wachten, bij zijn ouders inwoonde, trachtte mej. D. mee naar binnen te krijgen. Deze gaf echter geen gehoor aan dit verzoek en de man scheen zich hierop kwaad te maken. Plotseling trok hij een dolk en maakte een stekende beweging in de richting van de vrouw. Na nog even getwist te hïbben, Het de vrouw zich toch over halen het pand binnen te gaan. De chauffeur, dis een drama vreesde, waarschuwde daarop de politie agenten. Onmiddellijk traden deze de woning binnen en ontdekten, dat de mat voor de voordeur geheel met bloed bevlekt was. In de huiskamer hielden zij de H. aan. Mej. D. bleek ernstig te bloeden De vader van de H. waar schuwde een dokter, die even later ter plaatse verscheen. Inmiddels nam de politie mej. D. een verhoor af. Zij deed een zeer fantastisch verhaal sn vertelde o. a dat zij overvallen en meegevoerd was. Deze mededeeling idopte evenwel niet met hetgeen de chauffeur had gezien en evenmin met de verklaring van de H. De inmiddels gekomen geneesheer constateerde een bloeding in het linker been van het slachtoffer en adviseerde mej. D. zich onverwijld naar huis te laten rijden en daar voorloopig rust te nemen. Zij verliet echter kwaad de woning en liep weg Inmiddels zochten de agenten naar den dolk, waarmede de steek was toegebracht. Zij konden dit wapen evenwel niet vinden en ook Donder, dagmorgen was het nog niet terecht. De H. is overgebracht naar het politiebureau aan de Paul Krugerstraat waar men hem een nader verhoor afnam. Juist toen men daarmee bezig was, vervoegde zich, tot groote ver bazing van de agenten, mej D. aan hetzelfde bureau Zij speelde daar even op en vertrok toen. Mej. D. staat njet al te gunstig bekend en is eenigen tijd geleden eveneens betrok ken geweest bij een vechtpartij, waar voor toen een Griek is aangehouden. De H. is naar het politiebureau aan de Nassaukade overgebracht en daar in bewaring gesteld. Dogcart tegen een tram gebotst. Naar de .Leeuw. Crt," meldt, had te Beetsterzwaag een droevig ongeval plaats. De veehouder S. van Tijnje, die zich met zijn echtgenoote en een logé per dogcart naar huis wilde be geven, moest te Otterterp de tram passeeren. Het paard werd schichtig en liep acht^uit, waardoor het voer tuig tegen de tram botste, met het gevolg dat de inzittenden er uitvielen. De 63 jarige vrouw bekwam daarbij ernstige hoofdwonden. Zij werd in een nabij staande woning binnen gebracht. Spoedig was een geneesheer aanwezig, doch de patiënt bleek inmiddels reeds te zijn oyerieden. De beide andere inzittenden bekwamen geen noemens waardig letsel. Gisterochtend vroeg is de 25- jarige zoon van de veehoudster wed. van W. te Vinkeveen, toen hij naar het weiland wilde gaan om de koeien te melken, vermoedelijk door de duis ternis misleid te water geraakt, Een broer kwam spoedig te hulp, maar toen het slachtoffer op het droge was gebracht, waren de levensgeesten reeds geweken. Het lot van „Oud België". De Antwerpsche correspondent van het Hbl. schrijft: Da bekende Fransche cinema-firma Pathé frères heeft, naar het schijnt, een aanbod gedaan om heel „Oud— België" af te koopen. De hoofdvoorwaarde is, dat het kunstmatige stadje na de sluiting van de wereldtentoonstelling nog een jaar zou mogen behouden blijven, ten einde er eea reeks historische films te kunnen opnemen. „Oud—België" zou dus nog een nieuwe befaamdheid in 't verschiet hebben. Bijna 400.000 bezoekers. Gisteren vond te Oberammergau de 97e en laatste voorstelling van de passiespelen plaats. Het totaal aantal bezoekers wordt aangegeven als 383 000 Naar vernomen wordt hebben de spelen dit jaar een belangrijk batig saido opgeleverd KATHOLIEKE ILLUSTRATIE. In dit eerste nummer van den 65en jaargang treffen we artikelen aan, die de belangstelling wekken. J. de S. G schrijft over Braziliaansche steden. Anton Lübke beschrijft Chineesche klokken en uurwerken. Aardige korte verhaaltjes zijnBankzaken van C L. Poldervaart en Miss Blauw naar den schoonheidswedstrijd van Luck Willi ams, terwijl twee nieuwe romans de wereld ingaan i te weien De ver broken verloving vrij naar 't Engelsch, door Mrs. Baiilte Reynolds en Dat meisje van kantoor door H. Wolffen- buttel— van Rooijen. Weer siert een keur van foto's het blad, waaronder de titelplaat, die ten zeerste de belangstelling trekt. Ad muitos annos. RECHTSZAKEN. Meineed. A. S. T. landbouwer te Lage Zwa. luwe werd met bevestiging van het vonnis der rechtbank veroordeeld wegens meineed als getuige in de strafzaak tegen zijn broer, die wegens het levend villen van 'n konijn moes! terecht staan veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf. J. M F. landbouwer te Lage Zwa- luwe werd conform het vonnis der rechtbank wegens het levend villen van een konijn veroordeeld tot twee jaren gevangenisstraf. CORRESPONDENTIE. Er zijn nog steeds correspondenten, die hun berichten te laat afzenden. Supporters van Capelle. Uw stukol verslag kan alleen geplaatst worden ais de naam van den inzender ons bekend is. REI). Rectificatie. Onder de foto van het Bestuur der Waalwijksche Winkeliersvereeniging staat abusievelijk .die de Winkelweek exposeert", de lezer za! begrepen heb- ben dat hier bedoeld is „organiseert' Waalwijk, 25 Sept. 1930, Eieren 10—11 ct. Varkens f 14—f 17. WAALWIJK. AGENDA'S. Zaterdag 5—6'/a uur. Gymnastiek voor de aspiranten B.G.V. Zaterdag 8 uur, Witte Bioscoop, „IJzeren klauwen". Zaterdag 8 uur. Luxor Bioscoop, „De gemaskerde ruiter". Zaterdag 8 uur. Bestuursvergadering Liederiafel „Oefening en Vermaak'. Zaterdag 9 uur repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12'/4u. Repetitie Liedertaiel „Oefening en Vermaak" Musis Sacrum, Zondag 12 uur. Repetitie Lleder- tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8'/a uur. Witte Bioscoop, „Ijzeren klauwen". Zondag 6 en 8'/»u. Luxor Bioscoop, „De gemaskerde ruiter". Maandag 8 uur, Witte Bioscoop, „De prijsbokser". Maandag 8'/4 uur. Bart Eltiiiü Varié Musis Sacrum. Bezoekt de WINKELWEEK te WAALWIJK, die Zaterdag 4 October begint. ADVERTENTIëN. Burgemeester ën Wethouders van Waalwijk voor de betrekking van aan smeden en dergelijken (Machine-teekenen) aan de Gemeentelijke Avondtee- kenschool. Salaris overeenkomstig Rijks regeling. 7'/i lesuur per week. Indienst treding zoo spoedig mogelijk. Siukken in te zenden aan den Burgemeester van Waalwijk vóór 15 October a.s. Reiskosten 3e klasse worden aan de leeraren der schooi vergoed. 45258 Adres te bevragen a. h. Bureau v. d. blad onder No. der advert. 45265 Aanbiedingen onder No. der advertentie aan het Bureau van dif blad. 45257 De Wond'ren zijn de wereld nog niet ail Verpakt kant U ze hoopen, Voordeelig, goed en wil cadaaaxl U hoeft nooit eer to hopen.

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 14