,'.°c Huiduitslag Op voorstel van B. en W. wordt besloten in deze instructie ook de leden der diaconie te betrekken. 6. Qjedkeu'ing rekening Burgerlijk Armbestuur 1929. Namens de commissie van onder zoek brengt de heer v. Sprang verslag uit. Oe rekening wordt goedgekeurd met in ontvangsten f 7131 11 en in uitgaven f 765? 291/, dus met een nadeelig slot f 5aüb8'/, 7. Bijdrage Burgerlijk Armbestuur 1931. Het nadeelig slot van de rekening 19^9 moet op de begrooting in uitgaaf worden gebracht, daarom stellen B. en W. voor geen f 5000 maar f 5500 te verleenen. Het zijn vooral de verpiegingen in ziekenhuizen en gestichten, die den doorslag geven. Vroeger schaamde men zich dikwijls om bij het armbe stuur om onderstand te komen, maar tegenwoordig is daar geen sprake meer van. De heer v. d. Grindt merkt op, dai men dit jaar getracht heeft in deze gemeente een ziekenfonds op te richten, doch op de hooge contributie is dit afgestHit. Spr meent, dat het gemeente bestuur nog wel eens een pogtng mocht wagen om tot zulk een nuttige instelling te komen. De heer v. Heesbeen vraagt wie voor onderstand in aanmerking kunnen komen. Spr. zou hier op ba^is van de inkomstenbelasting een grens wilieri trekken. De Voorzitter antwoordt, dat zulks in verband met omstandigheden, groote gezinnen enz., niet moge'ijk zou zijn. Men moet hier naar omstandigheden handelen en elk geval afzonderlijk onderzoeken. 8. Goedkeuring begrooting Burger, lijk Armbestuur 1931. De begrooting wordt goedgekeurd, op een totaal ontvangsten en uitgaven van 17220.— 9. Voorstel van Burgemeester en Wethouders betnffmde ontheffing van schoolgeld over 1929. Wordt goedgevonden. 10. Voorioopfge vaststelling van de rekening der gemeente (met inbegrip van die van het G E.Bover 1929 De heer van Sprang zegt dat de commissie de rekening heeft in orde bevonden. De rekening sluit in den gewonen dienst met: In ontvangsten i 111 878.39'/, In uitgaven i 103 696 89'/, Batig slot f 8271 50; en in den Kapitaaldienst mH In ontvangsten f 12 073 96 In uitgaven f 12 59? 42 Nadeelig saldo f 518 46'/» De heer van Sprang meikt nog op dat door het gemeentebestuur indertfid boomen zijn geplant, die veel te duur zijn uitgekomen Spr. zou B. en W. willen verzoe ken wanneer men een dergelijk voor stel in den raad brengt ook het be drag te roemen. De rekening wordt met algemeene stemmen goedgevonden. 11 Beschikking op de diverse ver zoekschriften betreffende de begrooting 1931. B. en W. stellen voor de gewone jaarlljksche subsidies weer te verlee nen, dus aan RK. Politiebond St Michaël f 10 Ver. Moederscïiapszorg f12 50 R K. Mil. Vereeniging f 10 -- Ver. Stichting Moederheid Breda f 12 50 Stieren ver. Toekomst Haarsteeg f 37 50 Stierer ver. Vlijmen 137 50 Wit Geie Kruis ais vorig jaar. Wordt goedgevonden. Verder is ingekomen van de be woners Verlengde Voorstraat een ver zoek om den weg te verharden, inder tijd is dit punt aangehouden tot de begrooting In verband met de nieuwe wet op de fin. verhouding heeft de gemeente een voordeel van f 6000, doch dit voordeel zal grootendeels teniet gaan door de vermoedelijke mindere opbrengst der pachten. Wan neer de weg ineens verhard moet worden, zou de gemeente hiervoor weer een leening moeten aangaan. B. en W. oordeelen het daarom beter de weg geleidelijk aan te verbeteren, uit den gewonen dienst. Met het oog op den slechten finan- cieelen toestand van de gemeente had de heer v. Heesbeen zulk een voorstel niet verwacht. De heer v. Engelen meent, dat de grintweg in het Veld veel slechter is. De heer v. Sprang deell het inzicht van den heer v. Heesbeen, wat betreft den slechten financieelen toestand van de gemeente. Nu echter B. en W. met het voorstel komen om de weg gelei- delijk te verbeteren kan hij zich hier mee vereenigen, daar B. en W. dan maar omstandigheden kunnen handelen. De heeren v. Heesbeen en M Boom meenen, dat het gevaarlijk verkeer door het verbeteren van dien weg zal toe nemen, daar er dan veel meer auto's gebruik van zullen maken. Het voorstel wordt aangehouden tot de opbrengst der pacht bekend is. Volgens voorschrift van Ged. Staten zal het maximum salaris der veld wachters met f 200 verhoogd moeten worden Verschillende leden maken hiertegen bezwaar, doch daar het een voorschrift is van Ged. Staten besluit de raad niet in de oppositie te komen en de verhooging goed te vinden. De Voorzitter zegt, dat de nacht dienst, tijdens de vacature van den nachtwacht 4 maanden is waargenomen door de beide veldwachters. B. en W. meenen. hiervoor elk een vergoeding van f 25 te moeten geven, waarmede de raad zich kan vereenigen. 12. Vaststelling van de begrooting der gemeente (met inbegrip van die van het G.E B.) over 1931. De Voorzitter zegt, dat de toestand in land- en tuinbouw zeer slecht is geweest, waardoor de Inkomstenbe lasting veel minder heeft opgebracht. B. en W. meenen voor den goeden gang van zaken de volgende besluiten te moeten nemen de opcenten op de personeele belasting te laten zooals ze tot nu toe geweest zijn, dus op 87 en de opcenten op de gemeentefonds, belasting te brengen van 45 op 19. De raad kan zich hiermee vereentgen. De heer van Heesbeen vraagt enkele inlichtingen over t.ts.t. 3 der begroo- ting. De heer van Sprang vraagt of bij de post onderhoud lantaarns en ver lichting ook de prijs van het licht is inbegrepen, waarop de voorzitter be vestigend antwoordt. De heer v. d. GHndt merkt op, dat alleen de weg naar Bokhoven het bedrag van f 1500 van den post onderhoud weg zou opeischen, wilde hij In behoorlijken staat worden ge bracht. De Voorzitter zegt. dat deze post minstens met f 2000 omhoog zou moeten, doch dit bedrag zou dar gevonden moeten worden door 10 opcenten op de fondsbelasting meei te htffin. De heer v. Heesbeen meent, dat men vroeger veel te zuinig is geweest wat de wegen betreft, nu zit men daarmee te kijken. De heer M. Boom noemt het een schande.dat B. en W. den weg naai Bokhoven zoo laten liggen. De heer v Wagenberg acht deze opmerking overdreven, dezen tijd var het jaar zijn niet verharde wegen altijd slecht. Na eenige discussie wordt besloten f 250 van „onderhoud straten" over te brengen op .onderhoud wegen". Eenige discussie ontstaat over het optreden van het Oranje-comité De heer v. Sprang geeft hierop echter een toelichting De heer v. Sprang is van meening dat de afwatering in het Ven onvol doende is en dat daarin verbetering moet worden gebracht. De Voorzitter meent dat de hoofd waterloopen In orde zijn, doch dat de slechte afwatering.ontstaat door ophooging der kanten van de kleinere slooten, door uitbaggeren enz. De heer v. d Grindt kan met de begrooting zeer goed in zee gaan. en wanneer het gemeentebestuur zuinig te werk gaat ziet hty de toekomst, ondanks de crisis, nog niet zoo donker in. De begrooting wordt hierna mei algemeene stemmen aangenomen. 13 Voorstel van Burgemeester en Wethouders a. tot rangschikking van de gemeente in de 3e klasse voor de heifing van de gemeentefondsbelasting. b. tot herfing en invordering van opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting. e. tot wijziging van de verordenin gen op de heffing en invordering van opcenten op de hoofdsom der vermogensbelasting. d. tot wijziging van de verordenin gen op de heifing en invordering van opcenten op de personeele belasting. Wordt conform voorstel B. en W. besloten. 14 Voorstel van B. en W. tot ver laging van den prijs van electrischen stroom. B. en W. stellen voor deze op 35 ct. te brengen, waarmede de raad zich kan vereenigen. 15 Wijziging van de begrooting der gemeente over 1930. Wordt goedgevonden. De voorzitter zegt dat nog een circulaire is ingekomen van de Ver. voor Onvolwaardige Arbeidskrachten. Het lidmaatschap kost min. f 10 Na eenige discussie workt besloten tot de vereeniging toe te treden. De voorzitter komt nog eens terug op de uitlating van den heer van Sprang in de vorige vergadering, als zou de gemeente bij de levering van grint bedrogen zijn. Na ingesteld onderzoek is hem gebleken dat van fraude geen sprake is, spr. eischt dan ook dat v. Sprang zijn woorden terugtrekt. De heer v. Sprang zegt het gehoord te hebben van de voerlui die het grint gereden hebben. De Voorzitter zegt, dat hij dan be voegd is deze voerlui aan te klagen, daar zij betaald zijn voor 83 M3 en slechts 63 M3 zouden vervoerd hebber. Na eenige discussie verklaart de heer v. Sprang zich bij de woorden van den voorzitter neer te leggen en dus zijn uitlating in de vorige verga dering terug te trekken. Hierna stuit de voorzitter deze open bare vergadering. PROVINCIAAL NIEUWS. het t oordeel loe te j#erkt m en van oogere wa ekden uien, den 'en jder het elegen po eendracht!» P®' Spr. is ei regeerir pl bet ns meent f dat een ingebracht Iniussche tens den ui meeni tundtgen. u het I vir if nog met KJ blijkt de de een het wo erbeterd. c De dat met eli het Mr. L DRUNEN itrste va Eerw. Broe Op verzoek der vergadering ver klaarde de heer Van Liempt zich be reid op een volgende vergadering een uiteenzetting te geven van de mater;- eele voordeelen, die het lidmaatschap van de R.K. Middenstandsvereeniginj biedt. Hierna ging men over tot een zeer gi animeerde huishoudehjke vergaue- ring. Van de Marktcommissie was in gekomen een dankbetuiging voor -if geschonken 3 medailles voor de pre- miemarkt. Als candidaten voor het hoofdbe stuur werden gesteld de heeren L. v, d. Horst te Kaatsheuvel en R. van Ge- mert te Helmond. Verder werden 3 studiecommissies in het leven geroepen, bestaande uil de heeren: Bierlaagh, Klerkx en Marks voor de winkeliers; Van Hul ten, Dekkers en Borstrok voor de f troons in de bouwvakken; De Lever, v. Beynen en v. Mil voor de Bakkers De heer J. Trimbach werd met al gemeene stemmen als nieuw lid toe gelaten. Besloten werd met St. Nicolaas dt gewone liefdadigheidsverloting 't houden, behoudens toestemming van het gemeentebestuur. Laat in den avond sloot de Voor zitter deze geanimeerde vergadering Het Drongelsche Kanaal. In den Bosch is een vergadering gehouden van Ingelanden In 't Walen schap N.O. Noordbrabant BH de rondvraag kreeg de heer Mr Lot ff, burgemeester van Vught. de gelegenheid om een en ander te «g- gen over de kwestie der Beersche Maas. Hij herinnert aan het rappor' van dr. Lely, waarin gezegd wofl" dat als niemand schade heel' van de dichting van den Beerschen Overlaat de geheele Maas verbeterd zal moeten worden. Wanneer de regeering alleen de middelmoot in het werk voor haat rekening neemt zal volgens de stellige verwachtingen van dr. Lely weer te niet worden gedaan hetgeen reeds bereikt is, omdat er In het beneden- gebied weer veel hooger waterstanden zullen optreden. Het Drongelsw kanaal zal dan dringend verbetering behoeven. De voorzitter wees erop dat de heer Loeff dus nadeel vreest voor de lage' gelegen gronden bij rlvlerverbeierlng tusschen Qrave en Lith, terwfll M voorts informeerde naar de kwestie lofesslefee - In Ca idstrijd luiden e De uitsla ,D0S" Ér luegraaf «el lalderen ugemake ,Nooit Q mprong Woen lit, v. d. Ju been. ileiwjjzei woerd e udeld. j- As. 2 Oi biljart en A Hieraan Inden, zo ürunei tullen Zonda ilt Voil lom de uitsla ijlens i-Cromvol '1. Stove ^urmani Hoogste !Q0." 1 Hoogste rd" Als '"melden, appel o bioe De ui u de s illooid. Muctie t 'Qedui 'en het 1 wor "tag be: 'ttikbaa "ta spelt «nieten. Oe dest (k<>cht is 'Qebr, de "dat ei Bij de ''dbeien oe', du 'nnhten. Wasch de aangedane plaatsen met warm water en Purolzeep en doe er dan wat Purol op en bij jeukende of vocht-afscheidende uitslag en eczema bovendien nog wat Purol- poeder. Herhaal dit eiken dag, zoolang het noodig is. Waalwijk, 3 Oct. 1930. R.K. Middenstandsbond Waalwijk. Deze week hield de R.K. Midden- standsvereeniging alhier, een alge meene vergadering tot installatie van den nieuw benoemden geestelijken adviseur, den Weleerwaarden Heer Kapelaan Klaassen. Wegens lichte ongesteldheid was de voorzitter, de heer P. W. H. Ver- wiel, verhinderd de vergadering bij te wonen en zag de vice-voorzitter, de heer J. C. van Eykelenburg zich plot seling voor de taak gesteld, den gees telijken adviseur te installeeren. Na den WelEerw. Heer Klaassen aan de vergadering te hebben voorge steld, riep hy hem een hartelijk wel kom in de vereeniging toe. De belan gen der vereeniging beval hij met warmte bij den nieuwen adviseur aan en hoopte dat met diens krachtige medewerking de bloei der vereeniging zou worden bevorderd. Met dankbaar heid herdacht spr. het ijverig werken van den vorigen adviseur, den Wel Eerw. Heer Martens. De vergadering betuigde hartelijke instemming met het door den voor zitter gesprokene. Daarna sprak de pas benoemde ad viseur een kort woord. Eerstens legde hij verband tusschen den socialen Zondag en deze vergadering. Vervol gens wees hij op de crisis die er heerschte in onze tegenwoordige maatschappij, waarin juist de orga nisaties zoowel voor den tegenwoor- digen toestand als voor de toekomst een zoo groote taak hebben te ver vullen om de christelijke beginselen te doen zegevieren. Spreker uitte den wensch, dat de vereeniging haar groeikracht steeds meer en meer mocht ontplooien. Dit wenschte hij eerstens de Midden standsorganisaties zelf toe, opdat zij des te meer geestelijk en stoffelijk voordeel zou genieten, maar vervol gens ook omdat juist de middenstand zoo nuttig is voor Kerk en maatschap pij. Dit laatste werkte spreker een weinig verder uit met de woorden, ge sproken door Mgr. Aengenent bij ge legenheid van een jubilé van den Haarlemschen Middenstand. Een woord van dank richtte spre ker tot den Voorzitter, naar aanlei ding van de woorden tot hem gericht bij de installatie, memoreerde in het kort de verdiensten van zijn voorgan ger, den WelEerw. Heer Martens en dankte tot slot alle aanwezigen voor de belangstelling. Een warm applaus viel spreker ten deel. Hierna werd door den secretaris der vereeniging de volgende propagandis tische rede gehouden. Mijnheer de Voorzitter! De installatie van onzen nieuwen geestelijken adviseur verschaft naar mij ne meening, een goede en ongezochte ge legenheid eenige beschouwingen te hou den over onze organisatie in het alge meen en de situatie hier in Waalwijk in het bijzonder. De bedoeling, die ik met deze be schouwingen heb, Mijnheer de Voorzit ter, is tweeledig: 1. Op de eerste plaats wil ik trach ten de liefde en toewijding der leden voor onze organisatie te verlevendigen en hun trouw aan het Roomsche vaan del te bevestigen. 2. Daarnaast wil ik doen kennen de inzichten omtrent de toestanden hier, wat betreft onze organisatie. Mogelijk valt daaruit leering te trek ken voor de leden en verschaffen zij aan onzen nieuwen geestelijken adviseur eenige aanwijzingen, die hem dienstig zouden kunnen zijn bij de vervulling van zijn weliswaar eervolle doch moei lijke en delicate taak. Het is niet gemakkelijk het iedereen naar den zin te maken, vooral niet wanneer het betreft de zuivere toepas sing van de katholieke moraal in het za kenleven. Hoe gemakkelijk die moraal zich ook aanpast aan de tijdsomstandig heden, is zij toch sinds het ontstaan der kerk onveranderd gebleven en afwij king daarvan is onder geen enkele om standigheid geoorloofd. Mijnheer de Voorzitter, ik wil trachten de liefde en toewijding der leden voor onze organisatie te verlevendigen en hun trouw aan het Roomsche vaandel te bevestigen door eenige meeningen naar voren te brengen, die onze leden wel licht reeds kennen, maar die getuigen van zulk juist inzicht en zoodanige op rechte waarheid, dat het geen kwaad kan - integendeel zeer nuttig is te ach ten ze nog eens opnieuw in het ge heugen te brengen. Kardinaal van Rossum schreef vanuit Rome den 15 April 1929 aan het hoofd bestuur der Hanze te Utrecht onder meer „Een krachtige Middenstand is voor „onze hedendaagsche maatschappij „meer dan gewenscht, ja volstrekt „noodzakelijk. En hoe krachtiger die „Middenstand is, ook onder stoffelijk „opzicht, des te meer zal het even— „wicht worden bewaard en des te ze kerder kan heel het maatschappelijk „leven naar waren vooruitgang stre- „ven". „Uw werkzaamheden", zegt zijne Emi- „nentie, „brengen vruchten voort, „waarvan men zich op het eerste ge- „zicht geen rekenschap geeft en die „men alleen leert waarcleeren, wan- „neer men geheel het maatschappelijk „leven overziet en tot in alle onder- „deelen leert kennen". Mijnheer de Voorzitter, een gezonde katholieke Middenstand is een bron van voorspoed en een verzekering voor de toekomst. Professor Aalberse zegt, dat de maat schappij den Middenstand niet missen kan, evenals een mensch of dier zonder ruggegraat niet bestaan kan. Op een andere plaats lees ik, Mijnheer de Voorzitter, dat een goede economi sche ordening eischt, dat er tusschen da kapitalisten en arbeiders een breede groep moet zijn, waarin kapitaal en ar beid in één hand zijn. Ofschoon hoogstaande en geleerde mannen het goed recht van den midden stand verdedigen en zijn bestaan voor een goed geordende maatschappij on ontbeerlijk achten, toch zijn er nog machtige en talrijke groepen in onze hedendaagsche samenleving, die den middenstand ernstig bestrijden en zou den juichen, wanneer zij dien stand ge heel konden doen verdwijnen. Onze vij anden zijn eenerzijds het kapitalistisch liberalisme en anderzijds het socialisme en communisme. Mijnheer de Voorzitter. Wanneer we de teekenen des tijds verstaan, dan moet ieder katholiek bewust zich zijn van zijn plicht lot organisatie tot behoud van den middenstand, tot afweer van de gevaren die geloof en zeden uit libe ralisme, socialisme en communisme be dreigen. De maatschappelijke toestand is een questie van wereldbeschouwing, van godsdienstig en zedelijk beginsel. Het is plicht katholiek te organiseeren omdat de maatschappij, waarin wij thans leven, bezig is zich te ontwikke len tot een nieuwe economische orde en het alleen de organisaties zijn, die in vloed op deze ontwikkeling kunnen uit oefenen. Het individu kan dat niet. Het is dan ook onbegrijpelijk, dat nog zoo veel katholieken buiten onze organisatie staan. Mijnheer de Voorzitter, naast deze klemmende redenen van hooger orde ge bieden ook redenen van zelfbehoud om ons krachtig aaneen te sluiten. Het is echter helaas bijna onmogelijk eenige beweging in de middenstanders te krij gen. Aan klagen is geen gebrek, maar samenwerking blijft uit. Voor alles moe ten we trachten vak- en standgenooten bij elkaar te brengen om tot een mach tige organisatie te komen. De omstan digheden veranderen snel. De ontwik keling van het verkeerswezen, de coö peraties, de snelle toeneming van min derwaardige winkels zijn allemaal oor zaken, die gevonden en bedacht worden om een verklaring te geven, waarom de Middenstand in het gedrang komt. Maar de Middenstanders zelf hebben niet begrepen en begrijpen niet, dat er maar één middel tot verbetering is, r..l. organisatie, eerlijk en trouw samenwer ken. De grootste vjjand van den Mid denstand is niet het warenhuis, niet de Coöperatie, niet de kleine winkel, maar de middenstander zelf. Zoolang de mid denstanders elkaar als concurrenten be stoken, zegt prof. Aalberse, buiten de organisatie blijven en eigen vakbladen ongelezen laten, hebben zjj wel reden, maar geen recht tot klagen. Mijnheer de-Voorzitter, ik kom aan 't tweede gedeelte van mijn beschouwin gen, n.l. het doen kennen van onze in zichten omtrent de toestanden wat be treft onze organisatie. Ik hoop te hebben aangetoond, dat wij middenstanders als machtige groep heb ben te strijden tegen een niet minder machtige groep het kapitalistisch libe ralisme met daarnaast het socialisme en communisme. Het liberalisme predikt de heiligheid van het individu en van het eigenbelang. Nergens bloeit het individualisme meer als bij den middenstand. Op dat indivi dualisme heeft men hier in Waalwijk en met eenig succes, gespeculeerd. Er zijn n.l. opgericht een neutrale plaatsetjjke patroonsvereeniging en een neutrale plaatselijke winkeliersvereniging. De dagen van de neutrale patroonsvereeni ging schijnen geteld, zoodat we die ver eeniging verder buiten beschouwing kunnen laten. Hoe is men in Katholiek Waalwijk ge komen tot oprichting van een neutrale winkeliersvereniging? Gedreven door kortzichtig eigenbelang en verheerlij king van het individu heeft men gere deneerd als Volgt. Wij winkeliers heb ben onze eigen belangen te behartigen. In de R.K. Middenstandsvereeniging zijn ook winkeliers georganiseerd, maar de behartiging van hun belangen gaat daar te stroef, omdat in die vereeniging nog andere groepen van middenstanders ver tegenwoordigd zijn, die met de belangen der winkeliers niets te maken hebben niet alleen, maar wier belangen in strijd zijn dikwijls met die der winkeliers. Mijnheer de Voorzitter, die redenee ring kan slechts voortspruiten uit val- sche liberalistische stellingen en kort zichtig eigenbelang. De middenstand wordt gevormd door verschillende groe pen, die inderdaad gewichtige gemeen schappelijke belangen hebben. Al die groepen hooren thuis in één standsor ganisatie. De ontwikkeling der vakorga nisaties heeft niet plaats gehad zonder meer naast en los van de standsorgani satie, doch zjj is nadrukkelijk en opzet telijk door de standsorganisatie bevor derd. Ook wij hebben getracht hier vak groepen in het leven te roepen. Wij hart 111 den daarbij gerekend op loyale medp werking, doch neutrale ideëeii deden on ze pogingen aanvankelijk mislukken Wij hebben echter goeden moed voor i toekomst. Er zijn belangen, welke alle midden standers gemeen hebben, ongeacht welk beroep zij uitoefenen. De vakgroepen kunnen eerst dan hun kracht ontplooien wanneer zij gerugsteund worden al hun standgenooten en e met deze optrekken. Het kortzichtig eigenbelang, Mijnheer de Voorzitter, is wel het sterkst naar T.ike voren getreden, toen bij de Winkelier. 1" vereeniging de contributie ter sprake 1,1,1 V kwam. Aansluiting bij den R.K. Midden- standsbond werd afgewezen omdat de contributie van 7.50 per jaar veel te hoog was. Neen dan weet men bij de neutrale winkeliers beter. Wij zorgen hier it Waalwijk voor ons zelf, onze anderi r^en standgenooten hier en elders moetei maar voor zich zelf zorgen, zoo redenee ren zij. Het is diep treurig te moeten erkennen, dat in Waalwijk een 40-tal menschen worden gevonden, die allen te zamen, zegge en schrijve, ioo.— per jaar bijeenbrengen en meenen daar mede op afdoende wijze de belangen vat den Waalwijkschen winkelstand te kun nen dienen. Hoe pover steekt dat stak kerig gedoe af tegen de breede machts- ontplooiing, welke de Landelijke Fede ratie van Middenstandsbonden ontwik kelt- Met trots, Mijnheer de Voorzitter, wij. Ie zür on VWTli f\T\ Anc nnü^nnnl T.T L kHv I „nut V «laan zou fut aar V/1 >V1I" zen wii op ons nationaal Hanzebureau op onze Middenstandsbank, gesteund en' onder Toezicht van het Rijk, op onze *"-,v m*vuuze r brand-, glas- en autoverzekering, op on- ;aakzaam 7(1 Anrlorlinrtn rri nlrlnTrnw^Alr 11 J o uu ze onderlinge ziekteverzekering, op ons fonds tot uitkeering bij overlijden, op ons Santosfonds tot steun aan behoeft', ge standgenooten, lijdende aan tubercu lose. Wij wijzen op den Middenstands- raad, op onze afgevaardigden in d( Tweede Kamer, op het economisch in. stituut tot voorlichting van den Midden stand, op het technisch proefstation en j- -uvioiauuu tn voorlichtingsdienst voor den industriee- I eens to len middenstand, op den middenstands- dienst bij de landsregeering, op ons in cassobureau. Wij wijzen op onze con gressen en op onze ijverige en geleerd medewerkers, waaronder er zijn, die geheel vruchtbaar leven hebben gewijd in het belang van de middenstanders Wij wijzen op de R.K. Middenstands» rant en ons orgaan de R.K. Middenstan der, met de verschillende vakorganen, Met trots, Mijnheer de Voorzitter, wi zen wij op onze R.K. Middelbare Han delsavondschool hier in Waalwijk. En dan nog beweren zij, die buiten ie bel onze organisatie staan, dat de R.K. Mid denstandsvereeniging nagenoeg niets doet voor de verheffing van onzen stand, Maar wij menschen van de R.K. Orga nisatie, wij weten beter. Wij gaan niet onder in star eigenbelang en liberalis tisch individualisme. Wij hebben liefde voor onzen stand, in hartelijk vertrou wen zien wy in onze standgenooten on ze collega's, fier volgen wij onze vaan tot heil van onzen stand, tot heil van ons zelf en onze gezinnen, tot heil van M en Staat. Ik heb gezegd. fit diligei eeaig tad. fiico older

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 6