L No. 79. ZATERDAG 4 OCTOBER 1930. 52e Jrg. vergadering van den raad jeente op Vrijdag 3 October .jm. 7 uur. de Edelachtb. heer E. Jj alle leden, i de heer v. Loon.) jen der vorige vergadering onder opmerkingen goed- ter, De heer van Loon heeft [emaakt van dit college vanaf iang dezer zittings-periode en doen kennen als een waar- iezadigd raadslid, die zich met n met talent in de discussie indien hij dat noodig oor- Het uittreden van den heer beteekent dus een verlies, heeft het noodig geacht In met zijn veranderde positie, dat het hem in den nieuwen werkkring dien hij zich gekozen heeft in alle opzichten naar wensch moge gaan. Hierna wordt gestemd om te voor zien in de vacature van Loon als lie der commissie voor de licht en water leiding bedrijven. Bij eerste stemming verkrijgen de heer v. Driel 3, Passier 3, v. d. Waer- den 2, Rox 2, v. d. Geld 1 en Klijri 1 stem, zoodat een herstemming tusschen de heeren v. Driel en Passter moest plaats hebben. De uitslag dezer herstemming is dal elk der beide heeren 5 stemmen op zich vereenigde. Bij loting wordt hierna de heer Passier gekozen verklaard. in de andere vacature door het be danken van den heer v. Loon ontstaan behoeft voorloopig nog niet te worden voorzien. Op voorstel van B. tn W. word besloten der winkeliers voor het meer dere verbruik in de Winkelweek ver geleken bij het overeenkomstige iijd vak in October 1929 slechts 7 cem K.W U in rekening te brengen. Voorzitter, Vóór dat hij zijn schrifte lijk verzoek indiende, heb ik bezoek gehad van den heerv. Helvoirt. Vanaf den beginne stond ik afwijzend tegen over dit verzoek, doch had in zooverre succes, dat hij mij wist over te haler aan den raad te adviseeren om 12'/2 c.M. toe te staan. Maar toen zijn schriftelijk verzoek met de beide wethouders en der gemeente-bouwkundige besproken werd was het resultaat dat wij meenden te moeten adviseeren om afwijzend op het verzoek te beschikken. Daarbli 40id o.a. de overweging dat, ais men dit ging toestaan, men dan in de toe komst herhaaldelijk dergelijke verzoe ken zou kunnen krijgen, die dar evenveel recht hadden te worden inge willigd, hetgeen tot ongewenschtf toestanden aanleiding zou kunner geven. Temeer waar het bezwaar hier niet zoo groot is. daar de kamer slechts weinig behoeven te geeren al op de rooilijn wordt gebouwd, meener B en W. hierop niet te moeten ingaan Pullens. U wilt in deze niet gaarne een precedent scheppen, maar is d niet reeds geschied bij 't Timtun fabrieksbouw Voorzitter. De baby-afdeeiing is des tijds gebouwd op een bestaand per ceeltje dat een weinig over de rooilijn stond. Daar heeft de heer Timmermans iok retributie voor betaald. De nieuwe fabriek is iets meer naar binnen ge komen, zoodat Ihans de rooilijn slechts enkele c.M overschreden wordt, zoo weinig dat men het haast niet opmerkt Pulles, 't Is heelemaai mijn be- ioeling niet daar aanmerking op te maken. Ik wil hier alleen maar op wijzen dat er sprake van is dat men geen uitzondering mag maken en dat geval van Timtur is nog van jongen datum. Men staat dus met dat motiet niet sterk meer. Wanneer de heer v. Helvoirt precies op de rooilijn zou moeten bouwen komt het pand zoodanig te staan dat tiij achter met zijn auto haast met meer uit of in kan. Wanneer hij op een punt de rooilijn 25 c.M mag over schrijden valt het haast niet in het oo& en is de te kleine passage achier aar het pand verbeterd en behoeven dt kamers niet schuin gebouwd te worden U heeft zelfs reeds gezegd dat U m den heer v. Helvoirt gesproken tt hebben reeds tot gedeeltelijke inwii liging had willen adviseeren. Wat zijn de reden dan dat U daarop weer is teruggekomen Voorzitter. Bij de bespreking met de Wethouders en den gemeente- bouwkundige heeft men mij duidelijk gemaakt dat het bezwaar om binnen de rooilijn te bouwen slechts zeer gering is. De voorste kamer van 4 M. breedte zou slechts 8 c.M. be- ïoeven te geeren. 't Is mij gebleken, oor het op mijn eigen kamer te aten afteekenen, dat dit zoo'n klei igheid is, dat het niemand zal op- allen. Als we om dergelijke bezwaren de rooilijn reeds laten overschrijden, zoo redeneerden B. en W., dan zou den er later zeker nog erger bezwaren naar voren gebracht kunnen worden om eenzelfde vergunning te verkrijgen. Vfen wilde hieraan liever niet be- ginnen. Eibers. Ik meen ook dat een ver gelijking met de Timtur-fabriek niet opgaat. Het bouwen van zoo'n fabriek zal niet zoo gauw voorkomen, maar als we aan particuliere woningen be ginnen, zullen we zoo vaak dergelijke verzoeken krijgen. Wij moeten niet van het principe afwijken. In de ver gadering van B. en W. was ook nog een ander geval aanhangig, dat ik lier thans niet bespreken kan, dat zouden we dan ook niet kunnen wei geren. De heer Rox meent ook dat men er niet aan moet beginnen. De heer Pullens meent dat men elk geval afzonderlijk beoordeelen moet en de principieele kwestie buiten be schouwing dient te laten. Hij zou het voorstel dat de Voorzitter aanvankelijk lad willen doen, nl. om geen 25, doch 121 /2 cM. toe te staan, willen over nemen, dan zou het bezwaar van de te kleine ruimte voor het inrijden van de auto ook wel eenigszins onder, vangen zijn en zoo'n kleine over schrijding valt heelemaai niet op. De Voorzitter meent dat als de heer van Helvoirt maar niet „haaks' wil bouwen, er achter voldoende ruimte overblijft voor de auto, ook al gaat hij niet over de rooilijn. De heer Smolders zegt dat 't voor den architect weinig bezwaar zal zijn de situatie zoodanig te wijzigen dat men van het schuin bouwen weinig bemerkt. Er zijn zooveel gevallen aan te wijzen waar men dat heeft moeten doen. Waarom moet men altijd bij het gemeentebestuur aankloppen om bezwaren uit den weg te ruimen. De heer v. Driel meent dat men met een z.g. spouwmuur langs de voorzijde het euvel van een schuine tamer aanmerkelijk verhelpen kan. Na nog eenige discussie brengt de Voorzitter het voorstel van B. en W. in omvraag om afwijzend op het ver zoek te beschikken. Met op een na algemeene stemmen wordt dit voorstel aangenomen. Alleen de heer Pullens stemde tegen. 2. Onderzoek geloofsbrieven van den heer J. C. Spapens, nieuwbe noemd lid van den Raad. De geloofsbrieven worden onder zocht door de heeren van Schijndel, Passier en Verwiel, De commissie bevindt de geloofs brieven in orde, en adviseert den heer Spapens als lid van den raad toe te laten. 3. Installatie van den heer J. C. Spapens als lid van den raad. De heer Spapens wordt door den Secretaris de raadzaal binnengeleid en legt in handen van den voorzit ter de vereischte eeden af. De voorzitter spreekt het nieuwe raadslid als volgt toe: Ik wensch u geluk met uw lidmaat schap van dit college, en ik hoop en vertrouw dat u als lid van den raad de algemeene belangen van Waalwijk zult willen bevorderen, en dat gij daarin veel voldoening moogt vinden. De heer Spapens dankt en spreekt de hoop uit dat de woorden van den voorzitter bewaarheid mogen worden. 4. Voorstel tot het geven van een toelage aan de verloskundige Mej. M. J. A. van der Linden. De raad kan zich met het door B. en W. uitgebrachte prae-advies (zie ons blad van j,l. Woensdag) ver eenigen. Ook met het hierover uitgebrachte prae-advies (zie ons blad van j.l. Woensdag (kan de raad zich veree- oigen. Hierover hebben B. en W. geen prae-advies uitgebracht. Het verzoek der Veemarktcommissie is om nog een *roote premiemarkt te houden, en hiervoor de f 75, die de veemarkten waarschijnlijk aan marktgelden zullen opbrengen, te besteden. De raad besluit zonder eenige dis cussie de opbrengst van de markt velden voor een tweede groote pre miemarkt, dit jaar te houden, af te -taan. De voorzitter spreekt er zijn vol doening over uit, dat de raad de ge vraagde som toestaat en brengt tevens een compliment aan den heer Loeff, oorzitter der Veemarktcommissie, voor het uitstekend slagen van de laatste premiemarkt. Echo van het Zuiden. ZESDE BLAD. neenleraad Waalwijk. tomen stukken. Gedeputeerde Staten tard Raadsbesluit van 29 tjjft tot verhuring van een oh en heide aan P. G. van uit Kon. Besl. van 5 Augus- 54, tot goedkeuring o.a. van sluit van 30 Mei 1930 tot wij- erordening op de heffing van «Men. uit Kon. Besl. van 18 Augustus i tot goedkeuring o.a. van de isluit van 4 Juli 1930 vastge- ijdening op de heffing van n de vermogensbelasting. ,,t Kon. Besl. van 28 Aug. '30, ;>)edkeuring van raadsbesluit van 4 Juli 1930 stelde verordening betref- de rangschikking van de ge in een van de drie klassen gemeentefondsbelasting, raadsbesluit van 4 Juli '30, stelde verordening tot wijzi- ran enkele tarieven der wet [8 April 1896, stbl. 72, tot re der Personeele Belasting, deze wet nader is gewijzigd. Ie Centrale Vereeniging ter der maatschappelijke belan- ïnuw- en Zielszieken, Amster- om toetreding van de gemeen- sies van B. en W. wordt dit rorkennisgevingaangenomen. verschillende plaatselijke win- im ook de winkeliers te doen verlaagde electriciteitsta- ie industrie. advies van B. en W. in itr van Woensdag, i dit advies wordt afwijzend [E. C. J. Moonen. lat hij ontslag neemt als lid tissie van Toezicht op het Ge- \ijverheidsonderwijs (teeken- slechts een formaliteit. In ireeds de heer W. Hens in Bare gekozen. II, J. P. van Loon, Eindhoven, ling, dat hij ontslag neemt ilslid van den Raad; ils lid der commissie voor de pneentelijke Licht- en Water- idingbedrijven. ils lid der commissie voor de Schamelijke opvoeding; ils plaatsvervangend lid van 't iembureau. f. Yan den Voorzitter van het Cen traal Stembureau voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad. Afschrift van zijn besluit van 25 Sep tember 1930 tot benoemdverklaring van J. C. Spapens tot lid van den Raad, in de plaats van M. J. P. van Loon. Mede- deeling, dat J. C. Spapens zijne benoe ming tot lid van den raad heeft aange nomen. g. Van de Waalwijksche Winkeliers vereeniging. Verzoek om reductie op de lichttarie- ven gedurende de winkelweek. h. Van J. H v. Helvoirt alhier. Verzoek toestemming om met zijn nieuw te bouwen pand in de Groote Straat 25 c.M. achter de rooilijn te mo gen blijven. 5. Voorstel tot wijziging der bestaan de bepalingen inzake opneming en in vordering huur van gas- en electriciteits- meters en de wijze van invordering van het wegens verbruik en meterhuur ver schuldigde. 6. Voorstel tot verhooging van het crediet voor de Veemarktcommissie. 7. Voorstel om, met ingang van 1 Oc tober 1930, de leeraren der teekenschool J. A. Bergmans en J. C. Bon, resp. voor vast en opnieuw voor een jaar, aan te stellen. De heer J. C. Bon is voor vast aangesteld als leeraar aan de K.T.A. in Den Bosch, daarom stellen B. en W. voor om voorloopig alleen de heer J. A. Bergmans voor vast aan te stellen. De raad kan zich hiermee vereenigen. 8. Voorstel tot vaststelling van den verkoopprijs van het gemeente-bouwter rein aan de Burgemeester Smeelelaan. De raad kan zich vereenigen met het voorstel van B. en W. (Zie praeadvies in ons blad van Woensdag).

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 9