OOP ZACHTE ZEEP OP DE NIEUWE MANIER 0f* NA AM X GOUDGEEL VAN KLEUR GEZ. VAN DER SANDEN, Markt, Manufacturen. TH. VAN DER SANDEN, Markt, Manufacturen. WED. A. VAN DER SANDEN, Grootestr., Manufacturen en Kruidenierswaren. H. SCHEPERS-BERGMANS, Ant. str., Manufacturen. JOS. SCHRIJNER-SCHOEP, Hoekeinde, Wijnen, Likeuren en Gedisteleerd. SCHOHAUS-VAN DEN DUNGEN, Grootestr., Juwelier. W. SIKKERS, Markt, Boekhandel. GEZ. SOETERS, Grootestraat, Modes. SNOEK, Stationsstraat, Meubelen. H. STASSAR, Stationsstraat, Horloges, Goud en Zilver. A. A. STRIKKERS, Stationsstr., Dames- en Kindergoed. C. VAN DE VEN-VAN KEMPEN, Stationsstr., Sigaren. J. VERAA, Stationsstr., Heerenmode. E. VERDURMEN, Stationsstr., Wijnen, Likeuren en Gedist. A. VERSTIJNEN, Grootestr., Wijnen, Likeuren en Gedist. H. VELTMEIJER, Grootestr., v.m. Besoijen, Kruidenier. M. VERHILST, Nieuwstraat, Kruidenier. C. VERWIEL, Grootestr., Boekhandel. VIVEEN, Grootestraat, Visch. M. VAN VUGT, v.m. Besoijen, Kruidenier. J. VAN WELL, Grootestraat, Manufacturen, Mode-art. L. VAN WELL, Grootestraat, Manufacturen en Baby-art. Variété Bart Elfrink. Bart Elfrink is nog een oude be kende voor Waalwijk, en misschien heeft hij mede daaraan zijn succes van Maandagavond te danken. Een talrijk, de zaal was bijna ge heel gevuld, en tegelijk zeer dankbaar publiek, heeft genoten van het uitste kend gevulde programma; werkelijk genoten, dat mochten we wel opma ken uit het na elk nummer opnieuw losbarstend applaus, dat dikwijls geen einde scheen te nemen. Iedereen was dan ook na afloop ten volle te spreken over Elfrink's gezelschap, dat ons een pracht-avond bezorgd heeft, een avond zooals we er dezen winter nog velen hopen mee te maken in Musis. Nadat de kapelmeester Smeehuizen met een fikschen Bart Elfrink-marsch en een populaire potpourri het pro gramma had ingeleid,, kwamen onder applaus The May Sisters op 't too- neel. De danseressen verbluften het publiek keer op keer door haar won dere staaltjes van lenigheid. Deze fantastische Dans-Act viel dan ook zeer in den smaak. De danseres Mme. Fantasio oogstte met haar fantastische lichteffecten zeer veel succes. Onophoudelijk too- verde de projectielantaarn haar in 'n nieuwe omgeving, het was werkelijk een sprookje uit de' lÜOl Nacht. Een oorverdoovend applaus ging op toen de leider van de troep zelf, Bart Elfrink, op het tooneel kwam. JVa met zijn gewone zwier en zwaaierigheid het publiek met enkele •van zijn self-made moppen aan het schateren te hebben gebracht, ving Bart zijn repertoire aan. De liedjes van den acteur bleken 'c-r in den smaak te vallen, tenminste de refrein tjes werden door het publiek eerst schuchter, maar weldra uit volle borst meegezongen. Zonder op het overige wat Bart bracht, iets af te dingen, meenen wij te moeten noemen zijn schets „Hei leven is een Poppenkast" en „De lief de door alle eeuwen" (met medewer king van Mevrouw Elfrink). Het applaus dat na zijn repertoire losbrak, hield minutenlang aan en keer op keer moest gehaald worden. Een vroolijk tweetal waren Floren- cette met haar partner Bobbie. Het buikspreken van deze dame was wr- kelijk wonderlijk en interessant. Ook het vangspel van de beroemde jongleuse Bella Gitana was af, de meest wonderlijke staaltjes van be hendigheid brachten het publiek in voortdurende spanning. Zeer veel bijval verwierf de Accor deon-Virtuoos Sorosoto. Hij beweerde "iet minder dan 5000 muzieknum mers in zijn hoofd te hebben en om dit te bewijzen, liet hij het publiek Me keuze uit opera, wals en foxtrot, om deze in een potpourri te vereenigen. Het applaus hield zoolang aan, dat de virtuoos tenslotte genoodzaakt was een extraatje te geven. Het deel na de pauze werd geheel m beslag genomen door een humoris tische schets „De Rustkuur". Al was het nummer misschien wat 'eeg van inhoud, het hoofddoel: het publiek te laten lachen, is bereikt, want de zaal gierde af en toe met de scenes tusschen Mr. Jansen (Bart Elfrink) en zijn vrouw (Mevr. Scha kels), de verpleegster (Mevr. Elfrink) of den dokter (H. Dalmeijer). Zeer voldaan over hetgeen geboden was, ging het publiek huiswaarts, in de hoop Bart en zijn Variété spoedig terug te zien. PROVINCIALE STATEN. Dinsdag kwamen de Prov. Staten bijeen voor de tweede gewone zitting van 1930. Leve onze Gijs! Voor den aanvang der vergadering werd afscheid genomen van den bode kamerbewaarder De Bruijn, die na 40 jaren dienst, deze met pensioen gaat verlaten, bij welke gelegenheid van zijn jubilé de heer De Bruijn de Koninklijke onderscheiding ontving. De heer Mr. H. P. Loeff, oudste lid in zittingsjaren, huldigde den schei denden ambtenaar onder een harte lijke toespraak en bood hem namens de leden een fraaie klok met toebe- hooren als geschenk aan. Spr. hoopte dat in een gelukkig „Otum cum dignitate" de slag van 't uurwerk den heer'De Bruijn zouden blijven herinneren aan de vele uren in dienst der provincie in het gebouw van het Prov. bestuur doorgebracht. De heer De Bruijn dankte getrof fen en nam afscheid met een „Leve de Staten van Noord-Brabant". „Leve onze Gijs!" besloot Mr. Loeff en de leden, die de plechtigheid staande volgden, stemden in met een luid „hoera!", waarmede de huldi ging van een verdienstelijken, voor komenden ambtenaar werd beëindigd. Hierna verscheen de voorzitter, Mr. Dr. van Rijckevorsel in de Statenzaal en werd de vergadering geopend. Berichten van verhindering waren ingekomen van de leden Spitsen, Mr. van Ommeren en Mr. Dr. van Leeu wen. stuur). Prov. geldleening. Zonder debat of hoofdelijke stem ming werd aangenomen het voorstel van Ged. Staten: I. tot machtiging van Ged. Staten om leeningsovereenkomsten aan te gaan met gedeeltelijke afwijkingen van het Statenbesluit van 12 Juni 1.1. tot he aangaan van een geldleening van hoogstens 4.000.000, tot geleidelijke voldoening der kosten van verzwaring van dijken, verbetering der afwate ring en reconstructie der wegen; en II en III tot wijziging van het lee- ningspercentage in twee besluiten tot het aangaan van kasleeningen. De overige voorstellen werden voor onderzoek verwezen naar de zes af- deelingen, waarna de vergadering ge sloten werd en de leden zich naar de afdeelingsbijeenkomsten begaven. De vergadering wordt voortgezet op Donderdag 30 Oct. a.s. Prov. Staten. Wegen in 't Land van Heusden en Altena. De besturen van de waterschappen „de Polder van Genderen" en „de Polder van Eethen" richtten tot Ged. Staten het verzoek om den provin cialen weg van Genderen naar Eethen over de Nieuwe Steeg te ruilen tegen den daarmede parallel loopenden waterschapsweg over de Kleibergsche straat. De provinciale weg heeft een lengte van 2555 M„ de waterschapsweg van 2476 M. Deze laatste is over een lengte van 577 M. in beheer en onder houd bij het waterschap „de Polder van Genderen" en over een lengte van 1899 M. bij het waterschap „de Polder van Eethen". Het piantrecht langs beide wegen is in handen van particulieren. De voordeelen van den waterschaps weg boven den provincialen weg, in het bijzonder voor het snelverkeer en met het oog op de eischen van het provinciaal wegenplan, zijn volgens het aangehaald rapport de volgende; le. De beduidend grootere breedte. Om te voldoen aan de breedte—eisch van het provinciaal wegenplan behoeft de waterschapsweg slechts op twee plaatsen over eene geringe lengte te worden verbreed, terwijl langs den provincialen weg nagenoeg over de voile lengte zou moeten worden ont eigend. 2e. Het geringer aantal bochten. 3e. Minder bietenvervoer en gun stiger ligging. Met den Hoofdingenieur zijn Ged. Staten van meening, dat het provin ciaal belang met inwilliging van voor schreven verzoek wordt gediend. Tegen dit plan zijn geen bezwaar schriften ingekomen. Ged. Staten stellen voor het verzoek in te willigen en worden eenige ont werp—besluiten voorgelegd. Bata schoenfabrieken. Vestiging der fabriek in den Palts overwogen. Nu de pogingen van de Bata— schoenfabrieken om in Opper—Silezië vasten voet te krijgen, zijn mislukt, wordt een vestiging der fabriek in den Palts overwogen. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). J.l. Zaterdagavond kwam in de zaal van den Chr. Volksbond alhier het algemeen bestuur v. d. Chr. Besturen bond Sprang- Capeile in vergadering bijeen. Na opening door den Voorzitter de heer C. de Roon en het iezen van de notulen der vorige vergadering, gadering te doen houden op Maandag 10 of Dinsdag 11 November a.s. Tevens werd besloten deze propaganda-ver- gadering te houden in de zaal van den Chr. Volksbond te Sprang Ook zullen in Nov. a.s. een 400-tal propaganda nummers van „De Gids", Orgaan van het Christelijk Nationaal Vakverbond, worden verspreid. In verband met het 10-jarig bestaan van den Chr. Besturenbond Sprang— Capeile werd besloten eeu feestver- gaderingen te houden, waarvoor als voorloopige datums werden vastgesteld 9 December te Capeile en 16 Dec. te Sprang. Voor deze vergaderingen zal een Dag. Bestuurslid van het C. N. V. werden uitgenoodigd een feestrede te houden, terwijl de oud-voorzitter, de heer P. Faro, zich bereid verklaarde op deze herdenkingsvergadering een overzicht te geven van het 10—jarig bestaan. Deze vergaderingen zullen toeganke lijk zijn voor alle bij het C. N. V. aan gesloten leden resp. te Capeile en Sprang. De vergadering werd door den 2en Voorzitter dhr. W. M. Dalmaijer met dankgebed gesloten. De ingekomen stukken werden ter visie gelegd. Aan de orde werden ge steld de in de vorige vergadering aan gehouden stukken, w.o.: Adres van de dagelijksche besturen der waterschappen de Polder van Wijk, de Polder van Veen en de Bies heuvel, houdende verzoek om toeken ning van een provinciaal subsidie in de kosten van oprichting eener sluis in den Hoogen Maasdijk te Wijk tot inlating van water in voormelde pol ders. (Nog in behandeling voor rapport ter zake). Adres van het dagelijksch bestuur van het waterschap „de Oude Polder" onder Raamsdonk, houdende verzoek werden enkele ingekomen stukken be- om die instelling uit het verband van het waterschap „de Beneden Donge" los te maken. (Nog in onderzoek bij den Prov. Waterstaat). Adres van het bestuur der R. K. Pa rochie (Straatkwartier) te Loon op Zand, houdende verzoek om toeken ning van een provinciale subsidie in de kosten van restauratie der kerk al daar. (Voor afdoening wordt gewacht op een nader schrijven van het Kerkbe- handeld. Door den afgevaardigden naar de Districts-vergadering gehouden te Dor drecht, werd bij monde van dhr. Jac. Vos verslag uitgebracht. Bij de bespreking van de te voeren propaganda in den komenden winter, werd medegedeeld, dat op Vrijdag 14 November a.s. voor een alhier te houden propaganda-vergadering een tweelal sprekers disponibel zijn. Besloten werd bij het C. N V. te verzoeken bedoelde propaganda-ver- §CAPELLE Donderdagavond j.l, kwam de afdeeling van den Chr. Bouwvakarbeidersbond in een goed bezochte vergadering bijeen, in de vergaderzaal in de Heistraat. De voorzitter der afdeeling, de heer Jos. de Jong opent de bijeenkomst op gebruikelijk wijze, waarna door den secretaris de heer j. Haverhals, de no tulen der vorige vergadering worden voorgelezen, welke onveranderd wor den goedgekeurd. De voorzitter leest een ingekomen schrijven van het Hoofdbestuur voor, Inhoudende, als dat de wachtdagen bij ziekte, in 't vervolg uit de Bondskas worden betaald, indien de Raad van Arbeid of een der Bedrijfsvereenigln- gen deze wachtdagen, als de leden een week ziek zijn, niet doet uitbe talen. Mededeeling wordt gedaan dat J. Haverhals is benoemd tot zieken- controleur voor de afdeeling. Bij even- tueele ziektegevallen moeten de leden zich aan dat adres melden. Bij even- tueele werkloosheid als deze in de vacantle—dagen valt, mag geen werk- loozenuitkeering worden verstrekt, De vergadering wordt er verder op gewezen, dat volgens Collectief Con tract 1 dag opzegtermijn in acht moet worden genomen. Dan wordt besproken de agenda voor de te houden Districtsvergadering op Zaterdag II October te Arnhem. De agenda vermeldt o. a. Behandeling van een voorstel van den Bondsraad tot opzegging van de Landelijke Collectieve Overeenkomst en een voorstel voor een nieuwe dis tricts—indeeling voor de te houden dlstrictsvergaderingeri, in verband met de groei der organisatie in Brabant, vooral met name in de Langstraat. Tot afgevaardigde naar genoemde districtsvergadering werd gekozen P. Faro, tot plaatsvervanger j. Haverhals; beiden namen hun benoeming aan. Verder werd met vreugde geconsta teerd dat bijna alle patroons in het bouwbedrijf de premie voorde ziekte verzekering geheel voor hun rekening nemen. Besloten werd om met ingang van Zaterdag 18 October het contributie- betalen te stellen van 5—6 uur ten huize van den penningmeester, en om binnenkort nogmaals een ledenverga dering te houden met een Hoofdbe stuurder als spreker ter bespreking van de Ziektewet. Daarna sluit da voorzitter de ver gadering met dankzegging. CAPELLE. De voetbalvereniging „Excelsior" alhier heeft op den serie- wedstrijd, georganiseerd door de voet balvereniging „Neerlar.dia" aan de Zandschel, den eersten prijs, een zil veren beker met voetballer, behaald. Nadat Excelsior in de eerste ronde van Sparta uit Vrijhoeve Capeile gewonnen had met 1—0, speelde zij j.l. Zaterdag middag in de finale tegen een R.W.B. combinatie uit Besoijen, welke wedstrijd eindigde in een 3—1 overwinning voor Excelsior. In den eindwedstrijd kwam zij te staan tegen de Kaatsheuvelsche Boys uit Kaatsheuvel. De uitslag van dezen wedstrijd was 5— 0 in het voor deel van de Capelsche vereeniging. Het elftal begint ondanks den korten tijd van haar bestaan al aardig inge speeld te geraken, zoodat we op een tamelijk figuur in de competitie van de le klasse B.V.B. durven hopen, De achterhoede speelde in deze drie wedstrijden een goede partij en liet zich slechts eenmaal passeeren, terwijl de voorhoede, flink gesteund door de middenlinie, eveneens goed op dreef was. De tegen j 1. Zondag vastgestelde competitie wedstrijden van het le en 2e elftal tegen R.W.B. II en 111 konden door afkeuring van het R.W.B. terrein niet doorgaan. Gedurende de maand September werd in de Rijkspostspaarbank op het hulppostkantoor alhier ingelegd f 5950 06 terugbetaald f 4765 83 Het aantal inlagen bedroeg 78, dat der terugbetalingen 43. De in de Ned. Herv. Kerk alhier ten bate van de Inwendige zending gehouden collecte bracht f47,10 op. Door de café houders ln de ge meente Sprang—Capeile is1 bij den Raad dezer gemeente een adres inge diend om des Zaterdagsavonds het sluitingsuur vast te stellen op lluur, Tot onderwijzers aan den tuin- bouwcutsus, uitgaande van de plaat selijke tuinbouwvereeniging, zijn be noemd de heeren A. Dees te Sprang en Verduijn uit Dussen. In het cafe van den heer J. Treffers te Vrijhoeve Capeile had j.l. Zaterdag avond onder zeer groote belangstelling de uitreiking der prijzen aan de win naars van de door de voetbalvereni ging „Neerlandia" gehouden serie— wedstrijd plaats. De uitreiking der prijzen geschiedde door den Voorzitter der vereeniging. „Excelsior" uit Capeile ontving den eersten prijs een zilveren beker, Kaatsheuvelsche Boys uit Kaats heuvel den 2en prijs een zilveren lauwerkrans en R.W.B.-combinatie uit Besoijen den 3en prijs, zilveren lauwer tak. Dezer dagen had G, O. bij het lossen van beionringen met deksels het ongeluk een deksel op zijn voet te krijgen. Geneeskundige hulp was noodzakelijk, GEERTRUIDENBERG. Openbare vergadering van den raad dezer ge meente op Vrijdag 10 Oct. 1930 des namiddags 2 uur in het gemeentehuis aldaar. Te behandelen zaken 1. Mededeeling procesverbaal van kasopname over het 3e kwartaal 1930. 2. Wijziging begrootfng van de Stedelijke Godshuizen dienst 1930. 3. Aanbieding van de Gemeente- begrooting dienst 1931 en de daarbij behoorende bedrijfsbegrootingen. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het rooien en ver knopen van 44 Iepeboomen. 5. Ingekomen stukkken. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethonders tot het vaststellen van de navolgende vorordening: a. Verordening op de heffing van 50 opcenten op de Vermogens belasting. b. Verordening op de invoering van opcenten op de Vermogens belasting. c. Verordening betreffende de classi ficatie van de Gemeente in de 3e klasse voor de heffing der Gemeentefondsbelasting. d. Verordening op de heffing van 60 opcenten op de Gemeente fondsbelasting. e. Verordening op de invordering van opcenten op de Gemeente fondsbelasting. Men moet zijne advertenties, plaatsen in een blad dat veel verspreid en ook gelezen wordt. Koop Briljant-Zeep in de handige doos. U zult nooit meer terug- keeren tot losse zeep in slordige papieren. Precies zooals U Briljant-Zeep uit Uw boodschappentasch neemt, is ze voor het gebruik gereed. De doos is altijd schoon "P A** en proper, VOLGENS OUD-HOLLANDSCH RECEPT BR 13-0229 H

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 3