iaStttiiM F a. A. v. d.Wee-Cools fjo. 80. Woensd. 8 Oct. '80. 52e Jrg. TWEEDE BLAD. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. De burgemeester De burgemeester onzer gemeente is met veertien dagen verlof. Zijn funciie wordi waargenomen door den waarn burgemeester, den Edelachtb. heer W. Eibers, Wethouder. Koninginnejeest Naar wij vernemen is in verschillende wijken der gemeente iemand aangezocht om een commissie te fbrmeeren, ten- [inde te komen tot stichting van één «teeniging#Koninginnedag" ofOranje- (smité. Wanneer de aangezochte heeren dit comité ter plaatse heoben gevormd (een 7-tal vermoedelijk in iedere wijk) dan zullen deze commissies ondei leiding van onzen Burgemeester, van wien ook 't initiatief ten deze schijnt ult te gaan, eene gecombineerde ver Meting houden in den loop dezer maand om tot stichting van bedoelde vereeniging er. verdere regeling en verdeeling der feestelijkheden over te gaan. Bedoeld zou worden, naar wij hooren, je feestelijkheden overat op één dag te vieren. Kiosk in v.m. Baardwijk. Het Bestuur der Harmonie „Si. Jan* lad diegenen, die belar g stelden in de oprichting van een kiosk in voorm Baardwijk, uitgenoodigd tot een be spreking in café W. van Helvoirt op Maandagavond jl. Het bleek dar zeer vele ingezetenen op de plaatsing eener kiosk aldaar gesteld zouden zijn want de opkomst van het publiek was zee; druk en men bleek algemeen bereid mede te werken aan de verwezenlijking van dit plan. Nadat de Voorzitter der harmonie ,Si, Jan" den heer de Leeuw een welkomstwoord was gesproken en het doel dezer bijeenkomst was uiteengezet volgde er een geanimeerde gedachten- wisseling over dé wegen die open stonden om tot verwezenlijking der plannen te geraken of beter gezegd om de noocjige gelden bijeen te krijgen. De harmonie heeft wel het initiatie! tot deze actie gtnome' doch meende de verdere ontwikkeling hiervan aan de burgerij te moeten overlaten. Uil de verschillende voorstellen en meedingen die uit de vergadering naar voren kwamen werd ten slotte het best geoordeeld een comité te kiezen fat nader den opzet zal regelen en waarin uit elke buurt 2 personen titling hebben. Gekozen werden de h eren: Ger. Velimar;, Voorzitter, Jos Loeft Secretaris, A Donkers. Penningmeester, L,Verhoeven. A. Verhoeven, C Pullens, A. de Leeuw, R Oomens, P. Dupont, C v. Haren, Jos Vermeer en M, van Mierlo. Fotr. Gymn, Ver. „Kunst en Kracht". Aan de Zondag j.i. te Nijmtgi rUie- houden athletiek wedstrijden vanwege den R.K. Oymnastlekbond werd o m ook door een aantal leden van „Kunst en Kracht" alhier deelgenomen. Hoewel het pech duiveltje hen leelijk parten speelde, waardoor hun een paar zekere overwinningen ontgingen, heb ben zij toch een zeer eervol resuiiaat telen te bereiken en 3 prijzen welen Hbemachtfgen Vooral indeioopnum- iters bleken zij als van ouds moeilijk Ie kloppen te zijn. In de 100 M. sneiloop behaalde J. 8oom den 2en prijs in 12 sec., (zelfde l|d als de 1ste prijs wirnaar). De 4 x 100 M, estafetie werd Jn keurigen stijl en zeer snel geloopen, In den fraaien tijd van 55 sec. waar mede de .Kunst en Kracht" ploeg den 2en prijs verwierf, wat, gezien de zware concurrentie, een prachtig resul 'wi genoemd mag worden. De ploeg blond uit J. Boom joh. Pullens, Q Kietx en M. v. Liient. In den achikamp athletiek werd bovendien nog den 4en prijs behaald. R.K „W.G. V." Zondag 5 October w» rd door boven genoemde vereeniging deelgenomen ian de atletiekwedstrijden vanwege benR K. Dioceaanei Gymnastiek Bond porganiseerd door de R K. Gymna- siiekvereeniging „Excelsior" te Nij megen, Bij een voor een aihleiiekdag minder gunstige weersgesteldheid en onder ,ameiijk zware concurrentie der beter getrainde zustervereenigingen o a. uit s Bosch Ein hoven en T'iburg, wisten W »W.G V."-ath!eten zich toch nog °P cte derde plaats te stellen in den ™k'tfnp /ereeniglngswerk. «el mag worden opgemerkt, dat f 0-V krachten bezit, die bij vol gende behoorlijke training meer kuri- iflii Presteeren en zou dan de moge ykheid niet zijn uitgesloten, dat bij <-n volgenden wedstrijd voor athletiek "beter resuiiaat bereikt wordt, «oor de personeele prijzen kwamen R in aanmerking: E. van de Geer, Ie P;- los hoogspringen met 1.60 M 3» P»r' polsstok hoogspringen met M. (beide prijzen na loting). J- van Wees, 3de pr. Kogelstooten met 8.85 M. Wij feliciteeren de vereeniging met de behaalde successen. Kamermuziekavond. De voor eenige welven in ons blad aangekondigde kamermuziekavond door den heer Jan Verhoeven, pianist te Rotterdam en mevrouw Thérèse Stokvis, concertzangeres te Amster dam, zal gehouden worden op Dins dag 28 October a.s. in de achterzaal van hotel Verwiel. 25-jarig koristjubileum. Naar wij vernemen zal de heer G de Graaft alhier op 10 October a.s. den dag herdenken, dat hij 25 jaren onafgebroken korist is geweest van 't zangkoor der Si. Antoniusparochie. Het ligt in de bedoeling van de zangers van genoemd koor dezen dag. niet onppgemerkt te laten voorbijgaan en den jubilaris een blijvende herin nering aan te bieden, als herdenking aan dit 25—jarig jubileum. Proefvelden R K. jongen Boerenstand. Dezer dagen zijn de proefvelden van deft R K. Jongen Boerenstand aan de Burg Smeelelaan gekeurd. Dit jaar werden proeven genomen met verschil lende soorten peeën. De beste resul taten leverde de Barres op. De tweede soort was Tonia, terwijl Eureka het minst voldeed. Deze keuring had alleen betrekking op de grootte der peeën, de keuring naar het gehalte en de kwaliteit zal nog door het proefstation te Wagenin- gen geschieden. De opbrengst der proefvelden is verkocht aan den heer J. v. Loon. De leden van den R.K. jongen Boerenstand maakten gisteren per auto bus een uitstapje naar Antwerpen waar de Wereldtentoonstelling bezocht werd. Ondanks het wispelturige weer is het reisje den leden uitstekend bevallen. Winkelweek. Alsnog hebben zich als deelnemers aan de Winkelweek opgegeven de volgende winkeliers M. Verhitst, Kruidenier Nieuwstraat. H. Veltmeijer, Kruidenier, Groote- siraat* Besoljen. Wed J. Batailie, Kruidenier, Groote straatzoodat totaal 80 winkeliers deelnemen. Langstraatsche Biljartbond. Zaterdag 4 October jl. vergaderde de Langstraatsche Biljartbond in het café van den heer C. Smolders te Waalwijk (v.m. Besoijen) ten einde te komen tot definitieve daarsteiling van de competitie 1930—1931. In een zeer geanimeerde vergade ring werd besloten de competitie Zater dag 18 October te doen aanvangen. De openingsavond zal geschieden in café A. van Berkel, clublokaal der „W. B C." waar dien avond „Amuse ment" uit Waalwijk, clublokaal Smol ders, te gast zal zijn Bulten de huishoudelijke agenda om werden verschillende punten van al gemeen belang naar voren gebracht. Behalve geldprijzen zooals verleden jaar worden voor dit jaar herinnerings medailles en draagmedaiiles beschik baar gesteld herinneringsmedailles voor de kampioensclub. draagmedaiiles voor hoogste seriespeler en hoogsten gemiddelden speler over het geheele tournooi. De sluitingsavond zal dit jaar vallen bij den Heer Smolders, clublokaal „Amusement" terwijl de prijsuitreiking zal gehouden worden bij der» Heer Kemperman, clublokaal Ons Genoegen. 5 der sterkste clubs uit de Langstraat gaven zich voor de le afdeeling op. Bi! jartliefhebbers kunnen in het a s. seizoen v. enkele zeer spannende wed strijden, die het bezoeken tenvolle waard zullen zijn, profiteered De heer Verhagen, de sympathieke Voorzitter van „Amusement", die alles voor den Langstraatschen Biljartbond over heeft, stelde het bestuur met zijn bekende hoffelijkheid in staat de me dailles wat mooier te nemen dan men van plan was. Waar zulke leden den bond trouw zijn kan het niet anders of jong leven komt elk jaar de sluime rende krachten weer opwekken. - SCHOOLSTRAAT. KAATSHEUVEL Geef haar uwe DRUKWERK ORDERS op en U is verzekerd van goed en billijk werk op ELK gebied. Muziekschool. De aangiften voor de Waalwijksche Muziekschool mogen bevredigend ge noemd wórden, en de lessen zijn gis teravond begonnen. Vermoedelijk door 't zeer slechte weer waren eenigen absent, wat natuurlijk bij de eerste les lastig is voor de noodige regeling ervan. A.s Dinsdag worden allen die zich opgaven verwacht, omdat dan voor goed begonnen wordt. Ook degenen die zich nog willen laten inschrijven in een der drie klassen beginnelingen, gevorderden en Instrumentaal, kunnen dai dan nog doen. Overweeg welk groot nut en ge- noegen men er In de toekomst van trekken kan en geef u op voor dit mooie muziek-onderricht. Polilit'diploma. Bij de te 's Bosch gehouden examens van den R.K. Politiebond St. Michaël verwierf de heer H. J. van Mierlo, agent van politie alhier het diploma met aanteekening, en de heer Fijneman vroeger alhier, thans te Kaatsheuvel, het diploma. Qeslaagden genoten hunne opleiding bij den Heer Houben, inspecteur van politie, alhier. „De Zalm". Zondag 5 Oct. hield de Waalwijksche Hengelaars Vereeniging „De Zalm", gevestigd bij den heer A van Berkel, een onderling concours met hare leden. Hoewel het weer in 't vroeg van den dag er niet gunstig uitzag, trok men toch met goeden moed naar Neder- hemert, alwaar om 10 uur de strijd begon, die eindigde om half een. Des avonds omstreeks 8 uur werden de prijzen met een hartelijk woord door den voorzitter aan de winnaars uitgereikt, waarna men nog gezellig den avond doorbtacht met zang en voordrachten, zoodat het uur van sluiten natuurlijk nog te vroeg kwam. De prijzen werden behaald ais volgt 1 G. v. Ooijen, 2 J. Blekens, 3 H. Doilekens, 4 P. v. Veldhoven, 5 J. v. Veldhoven, 6 N. v. Drongelen, 7 P. v. Wel, 8 J. v. d. Wouw, 9 A. v. Berkel, 10 T. v. Delft, 11 J. Hensen, 12 B. Pol, 13 L. de Bruine, 14 M. v. Veld hoven, 15 J. v. Delft, 16 A. v. Riel, 17 B. Hensen. Tevens werd door H. Doilekens een eereprijs behaald met den zwaarsten visch en door A. v. Berkel met het minste gewicht aan visch. Examen Ned. R.K. Politiebond „St. Michaël'. Het diploma met aanteekening werd behaald door J. van Mierio, agent van politie te Waalwijk; j. A. van Dongen te Klein—Dongen en j. H. Berben, nachtwaker, Oisterwijk. Het gewone diploma werd behaald door C. Fijneman te Kaatsheuvel, J, A. Engbers, Kon. Marechaussee te Kaats heuvel en C. M. v. d. Hoeven, Kon. Marechaussee te Raamsdonksveer. Dr. Schaapman/onds in R. K, H. Tien gulden -plan.' Waalwijk. M. van Loon, penningm. Statenkieskring Heusden f 25. DRUNEN. Vanaf 15 Sept. tot Oct. werd in het Caié H. v. Sn. een vrije biljartwedstrijd gehouden, waarvan j.i. Zondag* de uitslag werd bekend ge maakt. De eerste prijs werd behaald door Th. v. d. Besseiaar en M Klerks te Eishout. A.s. Zondag zal wederom een biljartwedstrijd worden begonnen tot November, waaraan eenieder kan deelnemen, prachtige prijzen zijn be schikbaar, waaronder een Gramophoon met platen. Voor den huisvlijt curcus, welke deze week wederom begint onder deskundige leiding van den heer Jansen hebben zich een dertigtal jongens aangemeld. De R K. Gymnastiekver. welke Zondag j.h heeft deelgenomen aan de groote Bondsdag te Nijmegen behaalde ln de finale van touwtrekken den 1ste prijs, terwijl H. Maas voor 400 M. hardioopen in 1 min. bij loting den 3den prijs behaalde. Voorwaar een mooie prestatie tegen een sterke con currentie, te meer daar ze pas een week hadden geoefend onder de be kwame leiding van den heer de Geer. Deze heeft eer van zijn werk. ELSHOUT. In de j.i. vergadering van den Kolenbond werd wegens overlijden van den Voorzitter tot be stuurslid gekozen de heer C. Vugts, terwijl als voorzitter werd gekozen H. de Wolf. A.s. Zondag zal door de Eerw. heeren Bots en van Heestum, welke spoedig naar de Missie van junpore in BritschIndië zuilen vertrekken onder de H, Missen de afscheid pre- dicatie gehouden worden en voor dit doel ook worden gecollecteerd. N1EUWKUIJK. Waren de le en 2e tentoonstelling van de Missienaaikring „Petrus Donders" alhier, de twee voorgaande jaren in het Bondsgebouw gehouden, een succes geweest, de derde expositie Zondag, Maandag en Dinsdag gehouden, is niet minder wel geslaagd. Vooreerst imponeerde lederen bezoe ker de massa—artikelen door de dames in een jaar tijd bijeen gebracht. Vanaf de honderden eenvoudige kleding stukken voor de arme missie—kinderen tot de vele kostbare paramenten voor kerk en priester door kunstige handen en opoffering van veel tijd en moeite vervaardigd. Vaak gebeurt het dat een tweede en volgende tentoonstelling slechts een nabootsing der eerste is. Ambitie en ijver, initiatiefen organisatiegeest ver flauwen zoo gemakkelijk. Bij onzen naaikring kunnen we met lof van het tegendeel gewagen. Met steeds grooter wordenden Ijver wordt er gewerkt voor 't edele doel dat de vereeniging nastreeft. De belangstelling was dan ook we derom enorm, Vooral Zondagnamiddag was de drukte overstelpend. intusschen de bezoekers hebben zich niet verveeld. Was voor velen de bezichtiging van de verschillende artikelen 't doel van den gang naar het Bondsgebouw, de jonge dames wisten met vriendelijke handigheid direct de aandacht te trekken op de vele attracties door haar georganiseerd. En men moest wel een hart van steen en een ge moed van ijzer hebben, om niei te bezwijken voorde aantrekkelijke han digheid, waarmede een offenje voor de Missie gevraagd werd, in den vorm van deelname aan loterij en andere aardige vermakelijkheden. Maandag en Dinsdagavond zai voor de dames en heeren een missie- avond worden gegeven met film „In de binnenlanden van Afrika" door Pater Zoetmulder, van de Witte Paters te Boxtel. Op Zondag 12 Oef. a.s. zal op het terrein achter het Bondsgebouw de trekking van de groote loterij plaats heben. Gedurende den avond zal hierna door de Dames—toonèelclub een uit voering worden gegeven uitsluitend voor dames. Opgevoerd zal worden „Familie—Juweelen" en „Jetje zonder zenuwen". Gedurende de pauze zullen nog verscheidene zeer kostbare artikelen ten bate der Missie verkocht worden. Evenals voorgaande jaren is onge twijfeld ook nu weer een flink bedrag bijeengebracht, een bedrag dat niet alleen voor den ijver der dames, doch tevens voor de weldadigheid van Nieuwkuijks' inwoners spreekt. Nieuwkuijk kan met trots op deze Missiedagen terug zien. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). j.i. Maandagavond kwam de A. R. Kiesvereeniging aihier, in de zaal van den Chr. Volksbond in vergadering bijeen, onder leiding van haar Voor zitter, den heerQ.J. van Wiliigenburg. De vergadering werd geopend met het lezen van een gedeelte uit de H, Schrift en Gebed, waarna de voorzitter de aanwezigen hartelijk welkom heette, in het bijzonder Ds. J. Fokkema. Spr. zegi verder het noodzakelijk te achten dat we als Kiesvereeniging weer bijeen komen, om de A. R beginselen te besturen en meer en meer onder ons volk uit te dragen, vooral met hel oog op de verkiezingen die volgend jaar zullen plaats vinden voor Prov. Staten en Gemeenteraad. Daar er geen notulen aanwezig zijn, wordt het agendum verder afgewerkt. Allereers: gaat men over tot vervulling van een bestuursvacature, ontstaan door het vertrek van dhr. M. v d. Maas. Na herstemming wordt gekozen dhr. J. Ruiter, die deze benoeming aanneemt. Verder is aan de orde: Bespreking Wintercampagne, Het bestuur stelt zich voor eike maand een vergadering te houden. Getracht zal worden op elke vergadering een onderwerp door een der leden te doen inleiden. De Voorzitter houdt hierna een cau serie en bespreekt hierin voornamelijk de actie die er uitgaat van de S. D. A. P. aangaande de vlootwet. Spr. zet uitvoerig uiteen hoe men als A R. hiertegenover moet staan. Bij de rondvraag vrasgt de heer J. Ruiter waarom er in onze gemeente twee A. R. Kiesvereenigingen zijn, die elk met een aparte iijst uitkomenof dit wel gewenscht is. De Voorzitter geeft hieromtrent een uitvoerig antwoord, waarna door ver schillende leden nog besprekingen over deze aangelegenheid worden gevoerd. De vergadering werd met Dankgebed gesloten door dhr. W. M. Daimaijer. WASPIK. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Vrijdag 10 October 1930 des namiddags ten 6 ure. Aan de orde is 1. Vaststelling Gemeentebegrooting 1931. 2. Besluit tot heffing van 40 op centen op de gemeentefondsbelastlng. 3. Herstelling Diepstraat. Tot tijdelijke onderwijzeres aan de R.K. Bijzondere Meisjesschool alhier is benoemd Mej. Meyer uit 's Herto genbosch. Door de vereeniging voor Christe lijk Volksonderwijs alhier werd onder architectuur van den heer A. G. de Bruijn aanbesteed het bouwen van een overdekte speelplaats bij de Chr. Bijzondere school. Het werk werd aan de laagste Inschrijvers gegund n.I. het metselwerk aan C. Savelkouls alhier voor f 450,— en het timmerwerk aan A. Roovers alhier voor f312,—. Door de Tooneeivereeniging „O B K." onderafdeeiing der R.K. Werk liedenvereeniging „St. Josef" zal op a.s. Zondag des namiddags 3 uur voor de dames en op a.s. Maandag des namiddags 7 uur voor de heeren in hei patronaatsgebouw een uitvoering worden gegeven. Opgevoerd zal wor den het Missiespel in 3 bedrijven „Het doopsel van Tomi". De opbrengst der entreés komt ten bate der Missie. Van Donderdagavond tot Zondag avond 1.1. werd in de St. Theresiakerk te Waspik-Boven een triduum gehou den, dat uitstekend is geslaagd. Eiken avond was de kerk geheel bezet. De predikatiën werden gehouden door den Weleerwaarden Paier Firminus van hei Carmelieienklooster te Qeleen. Zondag bracht de processie uit Vlij men en Haarsteeg een bezoek aan het genadeoord, waar ondanks den slechten weertoestand, toch veel per. sonen aan deelnamen. De plechtige processie over het kerkhof kon echter niet doorgaan, Pater Agathangelus van Waspik O.C. (in de wereld de heer Selders), welke te Rome gevestigd is als secre taris van den generalen overste der Capucijner-orde, vierde tijdens zijn verblijf bij zijn ouders te Oosterhout zijn zilveren professiefeest, zooals wij in ons vorig nummer meldden. In de parochiekerk van het H. Hart droeg de juoiieerende kloosterling een plechtige H. Mis op, geassisteerd door pastoor Asselbergs en kapelaan Tim mermans. Door pastoor Asselbergs werd de feestpredicatie gehouden. Des middags opende pater Agathan gelus de tentoonstelling van vervaar digde kerkgewaden van de H. Sacra- ments-vereeniging. RAAMSDONK. Zondag had in de St Bavokeik te Raamsdonk de inzege ning en eerste bespeling plaats van het nieuyve kerkorgel. Dit instrument werd onder leiding van prof. dr. A. Smijers gebouwd door de firma Bernard Pels en Zonen te Alkmaar. Het orgel heeft 20 sprekende registers, verdeeld over 2 manualen en een vrij pedaalhet is gebouwd volgens pneumatisch kegelladensysteem en telt 1186 pijpen. Het orgel bezit alle moderne koppelingen, meerdere vaste en twee vrije combinaties, een verstelbaar register—crescendo, een zacht werkende tremolo, een automa tisch piano—pedaal, een tongwerk— uitschakelaar, enz. Na een toespraak en de plechtige inzegening van het nieuwe orgel door den ZeerEerw. heer L. C. J. M. van Heeswijk, begon het Lof, dat door het parochiaal zangkoor onder leiding van den directeur J. Snijders, werd opge luisterd met verschillende gezangen. Daarna had de inspeiing plaats door den WelEerw. Zeergel. heer Petrus de Bree, Rector Cantus aan de Kathedrale Basiliek van Si. jan te 's Bosch, met een welverzorgd programma. Deze plechtigheid trok veel belang stelling, zoowel van de zijde der parochianen, als van muziekminnaars uit naburige plaatsen. Maandag zijn in deze gemeente aan de haven de eerste bieten aan gevoerd voor de Suikerfabriek Staten- dam. De fabriek zal waarschijnlijk reeds Donderdag a.s. beginnen te draaien. J.i. Zondag en Maandag had in het St. Leogebouw een Missietentoon steiling plaats. Aan de tentoonstelling waren een verloting en diverse attracties verbonden. Zondag vooral was het er druk. Er waren ook vele vreemdelingen bij gelegenheid van de inwijding van het nieuwe kerkorgel. Het was de moeite waard een kijkje te gaan nemen, de zaai was werkelijk feestelijk aan gekleed. RAAMSDONKSVEER. Door verbre king van een raampje aan den achter kant der woning hebben dieven in den nacht van Zondag op Maandag zich toegang verschaft tot de woning van J. de R. aan de I£eizersdijk en hebben uit een kast een bedrag van f140.— ontvreemd. Van de dader(s) tot heden geen spoor. De marechaussees hebben de zaak in onderzoek. Daar er niemand thuis was, hadden de inbrekers vrij spel en hebben het heele huis door zocht. Verder wordt er niets vermist. In het gezin van A. v. O. alhier is bij een zesjarig meisje roodvonk geconstateerd. Dezer dagen is alhier gevonden een portemonnaie met inhoud en een rijwielbelastingplaatje. Inlichtingen te bekomen op de Marechausseekazerne. Ook zijn aldaar inlichtingen te be komen omtrent een heerenrijwiel dat dezer dagen in deze gemeente is achtergelaten. De marechaussee C. M. van der Hoeven slaagde Zaterdag te 's Bosch voor het politiedipioma. Op de Zondag j.i. te 's Bosch gehouden hondententoonstelling be haalden C. Simonis met zijn Saiuki den len prijs. j. Bax met een Arydale terrier den 2en prijs Z G. en j. Bus met een Bouvier den 3en prijs. ST. JOACH1MSMOER. Doordeafd. Loon op Zand van den N. C. B. is hier een landboawcursus georganiseerd, waaraan 28 jonge landbouwers deel nemen. Vrijdag 3 October had te half 7 de opening van dezen tweejarigen cursus plaats. Behalve de H.H. van der Zanden en Huggers en de cursis ten, waren bij deze eerste les aanwe zig de ZeerEerw. heer Pastoor, de Edelachtb. heer van Lier, Wethouder, 't hoofd der school alhier en de heeren C. Dingemans en de Kort. De ZeerEerw. heer Pasfoor sprak een inleidend woord tot de cursisten, waarin ZEerw, hen aanmoedigde tot trouw bezoek en ijverig leeren. Weth. van Lier hoopte dat de iandbouwcur- sussen o.m. ook nieuwe krachten zul len leveren voor 't afdeelingsbestuur, terwijl de heer Verhelst zeide met ge noegen hier dezen avond aanwezig te zijn om getuige te zijn van een ge beurtenis, die hij in de bijna 15 jaren, bat hij in de Moer was, nooit beleefd had. Hij uitte de beste wenschen voor 't welslagen van dezen cursus. Ver volgens ontvouwde de heer v. d. Zan den na een \Vederwoord aan de spre kers 't opgemaakte leerplan voor deze lessen die 3 maal per week zuilen plaats hebben en wel Maandag, Woens dag en Vrijdagavond van 6 tot 8uur.

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 5