HET ZUIDEN J. ELEKAN, Vanaf heden lol en mei Vrijdag ai Japansche kop en schotel h Wassing's Reisbureau m H. de Bont-v. Bulten 4. P- C. Roothaert van 1 pond Veënco koffie en 1 ons Veënco thee cadeau. ff Willem ll-straat 12, TILBURG O BBBBBBBBBBBBBfBUmEBHHHB DEMONSTRA TIE. Iets voor de Dames. DRUNEN. In dit nummer vinden de dames van Drunen en omgeving een advertentie van htt Modevakschool Instituut E. N. S. A. I. D. (Eerste Nederl. Snelapparaten Industrie, waar. van de hoofddirectie te Utrecht is ge vestigd. De oprichtster en nog steeds de hoofdleidster Mevrouw M. Hendrikse- Knapen, ondervond vroeger zeif het moeilijke en tijdroover.de van het toen vereischte gereken en geteeken bij de Kniplessen. Dit leidde haar tot het uitdenken en in haar eigen school beproeven van een nieuwe methode, waarbij dat ge reken en geteeken gansch onnoodig is en waardoor de leerlingen gemak keiijker begrijpen en dus vlugger en prettiger de lessen kunnen volgen, terwijl tevens de aan huis gebonden dames door schriftelijke lessen volgens deze methode thuis het knippen van elk kleedingstuk grondig kunnen leeren. De methode bleek zoodanig aan het doel te beantwoorden, dat in een 10 tal jaren met haar stat van leeraressen op ruim 450 schoten het Knippen, Naaien en Stofversieren naar deze methode onderwezen wordt, terwijl bovendien steeds duizenden cursisten de Radio of Schriftelijke cursussen volgen. Hetgeen van zóó klein tot zóó groot groeit, behoeft geen aanprijzing. Het bewijst, dat èn de methode èn de leiding in orde zijn. Maar wel zullen onze lezeressen een stille hulde brengen aan de een voudige dame, die over een zoodanig inzicht en organisatietalent beschikt, dat. zij dit groote bedrijf nog weet te besturen, èn dat niets haar te veel is om denaangenamen band tusschen haar en de cursisten te behouden. Dat wer keiijk van zoo'n band gesproken kan worden, blijkt uit de hartelijke toon, die in de brieven der cursisten naar voren treedt. Gaarne wekken wij aile dames op tot bezoeken der demonstratie. Dit Instituut beoogt het les geven in knippen en naaien van alle klee- dingstukken enz alsmede het toepas sen der kunstnijverheid in het modevak, omvattende het kunstweven, borduren, batikken, reliefschllderen, kunstleder- bewerking, applicatie, metaaldrijven, enz. enz. DRUNEN De heer P. de Wilt, ge meenteontvanger en ambtenaar aan de secretarie dezer gemeente, is geplaatst op de aanbeveling voor gemeenteont. vanger van Maasbree. Bij besluit van B. en W. dd. 2 Oct. 1930 Is aan den Missienaalkrtng te Diunen vergunning verleend tot 't houden eener loterij op 18 Nov. 1930 De netto opbrengst dier loterij komt ten goede aan de Missie. Gelet op het goede doel, zal wel een groot aantal loten verkocht worden. Bij Burgemeester en Wethouders dezer gemeente werd een verzoek in gediend door Antonius van der Veer, Grootestraat A 85 om verlof tot ver koop van alcoholische dranken, andere dan sterke dranken, voor gebruik ter plaatse van verkoop. Zondag werd in onze gemeente gecollecteerd voor Sobriëtas f 15. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). A.s. Zondag des voormiddags half 10 zal.in de Ned. Herv. Kerk leesdienst worden gehouden, terwijl des riamid dags 2 uur hoopt op te treden Ds. A v. Willigen van Capelle. In de Geref. Kerk alhier hoopt a.s. Zondagavond half 6 op te treden candidaat van 't Veer van Middelburg, beroepen predikant te Zevenbergen, Op initiatief van de Geref. |on- gelingsvereeniging .Timotheus" alhier zal getracht worden gelden bijeen te brengen voor den aankoop van een harmonium voor de consistoriekamer der Geref. Kerk Voor de cakchesanten der Geref. Kerk zijn de catechesaties weer be gonnen, die des Woensdagsavonds worden gehouden door den consulent Ds. J. de Vries van Tilburg. Voor die van de Ned. Herv. Kerk worden ze des Woensdags gehouden door Ds j Fokkema, Ned. Herv. pre dikant alhier. VRIJHOEVE-CAPELLE. Naar men ons mededeelt, worden er pogingen aangewend, om het fanfare-corps „Sirena", welk reeds eenige maanden de repetitie's gestaakt heeft, weer te doen herleven. De plaatselijke bakkers hebben deze week de broodprijzen wederom met 2 cent verlaagd. De plaatselijke afdeeling van den Chr. Bouwvakarbeidersbond, zal in de eerste week van November in de vergaderzaal in de Nieuwstraat een Openbare vergadering beleggen. Een hoofdbestuurder zal als spreker optre den. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. ge meente alhier hoopt a.s Zondag des morgens half tien en des avonds 6 uur op te treden Ds. A. van Willi gen. Tot predikant bij de Ned Herv, gemeente aan den Loonschendijk is beroepen Ds. Japcheu te Maartens dijk (U) Bij besluit van Ged. Skaten dezer provincie d.d. 1 October 1930 is het besluit van den Raad der gemeente Sprang Capelle d.d, 22 Mei 1930 tot opheffing der O.L. school in de Niéuw- straat goedgekeurd. De bakkersknecht A. S. had het ongeluk met zijn fiets, waarop een mand met brood, in üe Dreefsloot te vallen. Behoudens eenige materieele schade en een nat pak liep dit onge. val goed af. -- A.s. Zondag des namiddags 2 uur zal in de* Ned. Herv. kerk aan den Loonschendijk optreden Ds. Bol- kenstijn uit 's Gravenmoer. Onze geachte dorpsgenoot, no taris R Middelkoop, hoopt a s. Zondag, 12 dezer zijn zilveren huwelijksfeest te vieren. Aan belangstelling zal het hei echtpaar zeker niet ontbreken. Het brpod is door de bakkers met 2 cent verlaagd en alzoo gebracht op 18 cent per 8 ons. Onze vroegere dorpgenoof, C van Peer. thans te Rotterdam, is aldaar benoemd tot politieagent. Tol lantaarnopsteker te Sprang is benoemd de heer C. v. Beek. Het echtpaar v. Tilborgh aan de Nieuwevaart hoopt 20 October a.s. zijn 50 jarig huwelijksfeest te herden ken. Aan den burgemeester te Sprang. Capelle is vergunning verleend om in bijzondere gevallen toe te staan, dat vee op een ander uur uit het met mond- en klauwzeer besmette gebied kan worden overgebracht, dan in de vastgestelde regeling is aangegeven. As. Zondag des voorm. half tien en des nam. half drie zal in de Geref. kerk alhier optreden een candidaat tot den Heiligen dienst. Op 26 Nov. e.k. hoopt het echt paar M. Waarts aan den Winterdijk alhier zijn 60-jarig huwelijksfeest te vieren. We twijfelen er niet aan of velen zullen dezen dag van hun be. langstelling doen blijken. Gedurende de maand September werden ter gemeentesecretarie voor den vleeschkeuriugsdtenst aangegeven 27 runderen. 73 varkens en 4 geiten. CAPELLE. De heer j. Vos, voor zitter v. de afd. van den Chr. Fabrieks- en Transport-arbeidersbond, welke be noemd werd tot Öondsraadslid van genoemde organisatie, heeft die be noeming aangenomen De Bondsraad zal a.s Maandag 10 October te Uirecht In vergadering bijeenkomen. Door de Herv. Jongelingsvereen. „Immanuel" te dezer plaatse, worden evenals vorige jaren ook dit jaar weer leesboeken beschikbaar gesteld tegen betaling van het gebruikelijke leesgeld, een catalogus is tevens verkrijgbaar. De bibliotheek is voorzien van goede Chr. lectuur. Naar we vernemen, zal in den komenden winter een sterke actie ge voerd worden, in verband met de a.s. gemeenteraadsverkiezingen in het voor- jaar. WASPIK. De landbouwer C. K had het ongeluk van den hooizolder te vallen en zijn pols te bieken. Dr. W. verleende geneeskundige hulp. In het Ziekenhuis te Breda is overleden het ruim 2 jarig zoontje van den heer J. v. E., dat in een onbe waakt oogenblik kokende ihee had gedronken, Dinsdag 14 October a s. zal des namiddags om drie uur voör de vrou wen en des avonds om 8 uur voor de mannen in de concertzaal van den heer H. van Iersel de Msggi film iworden vertoond. Tevens zal er een voordracht worden gehouden over doelmatige voeding met betrekking tot de Maggi's produc.en, waarna kook demonstratie. WASPIK Op 14 en 15 Oct, e.k. zal in Waspik in het Gebouw van de R K. Werkiiedenvereeniging een Voordracht worden gehouden over Doelmatige Voeding met betrekking tot de Maggi's Producten De steeds toenemende belangstelling, welke voor de economische aanwinsten, speciaal op het gebied der voeding, .getoond wordt, deed de Fabriek van Maggi's Voedingsmiddelen, filiaal Am- sterdam, ertoe besluiten de fabricatie der wereldbekende Maggi's Producten te vetfiimen om het publiek op deze wijze een kijkje te geven in 't bedrijf van een der grootste voedfngsmidde- ienfabrieken, die er bestaan. In vele plaatsen hier te lande zijn dergelijke demonstraties reeds gehou den en mochten zij zich steeds in 'n druk bezoek verheugen. Het geheel is goed verzorgd en de leerzame opnamen vallen algemeen in den smaak, zoodat wtj er dan ook niet aan twijfelen of de dames van hier zullen van deze gelegenheid een druk gebruik maken. Men leze de verdëre aankondiging in dit blad. RAAMSDONK. Op Zondag 12 Oct. zullen de kinderen die zeven jaar oud worden, alhier hun eersie H. Communie doen. Door de firma van der Westen en Zonen is een Verzoek ingediend, tot plaatsing van 5 eleciromotoren, en wel 3 van '/a PK. en twee van l'/a P.K., in hunne schoenfabriek aan de Bergstraat alhier. Als werkloos staan bij de plaatse, lijke Arbeidsbeurs ingeschreven 43 grondwerkers. RAAMSOONKSVEER Door den hoog stand van het water, tengevolge van den sterken wind. liep de Over- diepsche polder onder water. Een vijftal paarden van Z. alhier, welke er nog inliepen, konden zich nog zwem mende redden. Op de mprschausseekazerne is een zakmes als gevonden gedeponeerd. Zondag zal om half tien op 't Dorp en om 2 unr in de Veersche Herv. Kerk optreden de Eerw. heer Dekker uit Oudshoorn, terwijl in de Geref. Kerk om half tien en om 5 uur optreedt Ds'. de Vries. GENDEREN. De bloembollencultuur breidt zich in onze gemeente sterk uit Verschillende persoren zijn begonnen het waardevolle pootgoed aan den grond toe te vertrouwen. De slechte resultaten van de landbouwculturen zijn hieraan niet vreemd. Door de Ned. Herv. gemeente alhier, is tot predikant beroepen, G van Dijk te Anjum. NIEUWENDIJK. Teneinde in het nijpend tekort aan zitplaatsen te voor zien, heeft de Keikeraad der Geref. Kerk besloten het orgel 1.65 c M. om hoog te brengen en de gaanderijen te vergrooten, waardoor het aantal zit plaatsen met 141 zal kunnen worden uitgebreid. Grootestraat Telefoon 109. I HET ADRES voor de 43625 BETERE HEERENKLEÈDING WAALWIJK. AGENDA'S. Zaterdag 5 6'/a uut Gymnastiek voor de aspiranten B G V. Zaterdag 8 uur. Witte Bioscoop, „Achter het ciownsmasker". Zaterdag 8 uur. Luxor Bioscoop, „De zoon van den houthakker". Zaterdag 9 uur repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zontiag J 2'/4 u. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak" Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8'/2 uur. Witte Bioscoop, „Achter het clownsmasker". Maandag 8 uur Witte Bioscoop, „Schaduwen van Parijs". Maandag 8 uur, Luxor Bioscoop, „De zoon van den houthakker". BREDA. Concordia. Maandag 13 Oct. 8.15 uur. „Das Land der Lachelns", Fritz Hirsch. ~~EMENÏÏi7isTIE UWS. Van het dak gevallen. Te Culemborg is gistermiddag de 23—jarige leidekker P. P., afkomstig uit de Bilt, van het dak van 't stad huis, waar hij werkzaamheden ver richtte, gevallen. Hij is zwaargewond naar 't ziekenhuis St, Barbara over gebracht. Voor het behoud van zijn leven wordt gevreesd. Jongen vermist. Woensdagavond omstreeks halfzeven heeft J. v. E een 12—jarige scholier, de woning van zijn pleegouders te Oosterhout verlaten en was daar gistermiddag nog niet teruggekeerd. Verdronken. Te Kerkenveld. (Dr.) is het zeven jarig zoontje van den arbeider H. Jassies, verdronken, terwijl het speelde in eer. vaartuig dat in het Zuiderdiep lag, Gisteren is de 6—jarige Gerritje Wierstra, toen zij met een paar vriendinnetjes op weg was van school naar huls tusschen Beetgum en Beet— gumermolen (Friesland) door 'n stoom- tram overreden. Het kind was dadelijk dood. De kinderen hadden het signaal, dat de machinist gaf, voor dat van een auto gehouden. Een centrifuge uit elkaar gesprongen. Gistermiddag is in de weverij van ds firma Wittock en Landeghem ie Golrle een centifuge uit elkaar ge sprongen. De bedrijfsleider, de heer F. de Jong, wonende te Goirie en de arbeider Kuiper uit Poppel werden door wegvliegende stukken metaal getroffen en gewond. De gewonden zijn naar St. Elisabeth's ziekenhuis te Tilburg gevoerd. Hun toestand is niet levensgevaarlijk. Waarschuwing De Commissaris ven Politie te Nij megen waarschuwt, alvorens goederen af te geven of pension te verleenen aan Antoine Jean Emile Houbaer, ge boren 2 juli 1876 handelaar in effec ten, gedomicilieerd te 's Gravenhage, zich eerst zekerheid te verschaffen, dat betaling zal geschieden. Genoemde Houbaer met zijn echtgenoote Maria Geertruïda Hsnriette van Bijsterveld. g aoren te's Gravenhage 14 Augustus 1884 veriieten meermalen heimelijk verscheiden pensions zonder betaling te doen. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Kiesvereenlging. Gisterenavond hield, de R.K. Kies- vereenigitig bestuursvergadering. Bij de opening gaf de Voorzitter, de heer Siemer, een verklaring waarom deze bestuursvergadering zoo lang uitgesteld was. Na voorlezing der zeer uitvoerige notulen werd de installatie van het niéuw benoemde bestuurslid, de heer Nuijten, nogmaals een onderwerp van bespreking. Langdurig ward over alles wat hiermede in verband stond gedis- cusieerd, mei ais resultaat dat men het eens werd over een verklaring, die de Voorzitter in de eerstvolgende aig. verg. zal geven en met welks inhoud alle bestuursleden zich konden veree nigen. Door den waarn. penningmeester, den heer Eibers werd verslag uitge bracht ontrent de contributie-inning, zoover die bij hem binnen was Hij gaf mede een overzicht van het v.-rloop van het ledental vanaf 1927 (verkiezingsjaar) en thans waaruit een jaarlijkschen beteekenenden teruggang bleek. In die jaren is het ledental reeds 600 achteruitgegaan. Aan bijzondere bijdrage was f 133, ontvangen, waar door de finantiën weer normaal waren. De heer Eibers verklaarde het pen ningmeesterschap voor vast te willen aanvaarden, als hiji van de vice-voor- zittersfunctie werd ontheven. De vergadering ging hiermede ac- coord. Als vice-voorzitter werd ge- kozen F. C. Smolders. Ingevolge besluit van vroegere be- stuursve gaderingen werd besloten thans alle moeite te doen om in de 4 parochies actie comité's te formee- ren om het ledenverlies in te halen, dit vooral met het oog op de Provin ciale Staten en Gemeenteraads-verkie- zingen in het volgend jaar. Nog werd over jeugdleden en jeugd werk gesproken, doch men was het er over eens dat dit niet tot de taak der Kiesvereeniging behoorde, hoewel men gaarne bereid is, zoo mogelijk, dit werk te steunen en er ook zijn voordeel mee te doen. Het tot stand komen van algemeene propaganda-clubs, zooals in de parochie van O. L. Vrouw opgericht, werd zeer toegejuicht en als een belangrijk werk voor alle parochies gezien. Ten kwart voor elf werd deze ver gadering met den gebruikelijken groet gesloten. Cursus Lederkennis. De herhaalde en speciale oproeping voor een avond cursus in Lederkennis aan de Rijksvakschool heeft nog niet dat resultaat gehad, 't welk men ervan verwachtte. Mochten er zich niet meer liefhebbers aanmelden, dan gaat deze cursus niet door. Wel een verschil met de schoenmakers, waar er zich 220 aanmelden I Rijksvakschool. Uit het jaarverslag 1929 der school blijkt dat de Looierijcursus werd bezocht door 8 leerlingen, de schoen makerij door 28de wandel-cursus sen door 280 de winteravond—cur sussen door 184 leerlingen. Fabrieksterrein. Naar wij vernemen heeft de fa. Gebr. Mion te Tilburg van den Heer C. v. Loon alhier, een stuk fabrieksterrein aangekocht, gelegen achter de woning van den Heer v. Loon, om hierop een fabriek van kunstzandsteen, graniet- werken enz. op te richten. Broodprijs. Wij vernemen dat de broodprijs alhier met 1 cent per 8 ons is ver laagd. Aanbesteding. Uitslag der door het Architecten bureau van Ree Bossaerts, te Waal wijk gehouden publieke aanbesteding vcor de uitbreiding der schoenfabriek der firma Antoon Bergmans, alhier. Ingeschreven werd als volgt: P. Lodewikus, Raamsdonksveer f 5172 C. Timmermans, Sprang f 4893 W. van der Hammen, Waalwijk f 4749 H. Boot, Waalwijk f 4565 J. van der Meijs, Waalwijk f 4498 Zw, Treffers Zn., Waalwijk f 4488 M. Wijnands, Waalwijk f 4495 H. M. Kramer, Waalwijk f 4480 J. Kooien, Waalwijk f 4320 Gebrs.vanWilligenburgSprang f 4297 W. van Heesch, Waalwijk f 4287 Wed. A. AartsócZn.Waalwijk f 4195 P. A. Kramer, Genderen f 3847 Gegund aan den laagsten inschrijver. Ongeval. Dezer dagen reed de sergeant majoor van den Vrijw. Landstorm alhier, op weg van Loonopzand naar Oisterwijk, in Udenhout in 't donker tegen een tot over het fietspad reiken de kermiskraam, die geen enkel licht droeg. De heer Woning kreeg een wonde aan het hoofd juist boven 't oog en bleef eenigen tijd bewusteloos liggen. De wonde, die later bleek niet van ernstigen aard te zijn, werd ver bonden door Dr. Lobach. Aangifte bij de politie werd gedaan. Politie—diploma. Het diploma van den Ned. R K Poliiitbond „St Michaël" werd uitge reikt aan A. Baijens te Heusden. Oceaan-vlucht. Boyd en Connor zijn gisteren in Ierland geland en hebben den over tocht in 24 uur en 10 minuten vol bracht, wat de kortste tijd is van de zes nu gelukte vluchten van West naar Oost. GEÏLLUSTREERD zondagsblad. ADVERT1NTI8N. Men moet zijne advertenties, plaatsen in een blad dat veel verspreid en ook gelezen wordt. Stoombiljartfabriek TILBURG. 38. Rechtskundig adviseur TE "s-BOSCH, Havenstraat 5 (nabij het Station.) ADVIES in alle belasting aangelegenheden. INVULLEN beschrijvingsbil jetten. Opmaken van BEZWAAR SCHRIFTEN wegens te hoogen aanslag enz. enz H Telef. 883. Telegiv-adres WASSING I Officieel Agent voor de Kon. Luchtv. Mij.; j De Rot.erdamsche Lloyd; Kon. Holl. Lloyd; I Corresp. American Express Reisbureauenz. Gelegenheid tot het nemen van passages op alle j §0 lijnen; Spoorwegbiljetten in Internationale trei- H nen. Gezelschapsreizen en particuliere reizen met en zonder geleide. j Alle inlichtingen en prospecti gratis, pa KAATSHEUVEL Hoofdstraat. LOONOPZAND Hooge Steenweg, 's GREVELDUIN-CAPELLE. bij aankoop ontvangt U een lraaie WIJ VERLAAGDEN IN PRI|S Onze bekende Meierijsche Melange, thans slechts 70 et. per pond- Kwaliteit onveranderd, is onverbeterlijk. Vervangt in alle opzichtera natuurboter, Thuis wacht ij een gezellig uurtje, iedere week opnieuw, indien zich abonneert op óns Abonnementsprijs: 571,4 et. p. kwartaal, 85 cent franco per post! Elk nummer telt 16 bladzijden groot formaat. Abonneert U bij de Uitgevers van deze courant. Proefnummer gratis. Henri van der ueiden Co.

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 10