mt ■/7' 1 WbwkzAii&elen Nieuws uil Kaaisbeniei iiti SPORT. A de winkeliers, onwrikbaar en vast be sloten succes te boeken, ging 't voort. Vele voorstellen kwamen ter verga dering, slecbt was soms de opkomst van de leden, maar het bestuur bleef met zijn, uiterlijk kalme voorzitter werken; kalm en bedaard klinkt zijn woord in de vergadering, maar stevig j zijn de argumenten door hem aange voerd. Eindelijk hebben dan onze win keliers begrepen dat er gewerkt werd, i ze hebben begrepen wat ze aan het huidige bestuur hebben. Ze hebben in gezien dat dit de Vereeniging is voor eiken winkelier. Vandaar dat wij dit groot succes mogen boeken. Nog nooit werd hier zoo'n groote deelname geboekt met een winkelweek. Nog1 nooit heeft een Winkeliersvereniging zoo'n stijgend ledenaantal gekend dan de W. W. V. En is het dan niet logisch dat wij daarover verheugd zijn. Groot is de reclame, gemaakt voor de W.W.W., groot is de medewerking van de directie van de Echo, groot is de sorteering in alle artikelen, groot zijn de kansen voor de koopers. Ongetwijfeld zal dan ook de W.W.W. slagen en het devies zal dan luiden: Eendracht maakt Macht. II. Wie zich met het verzorgen van eta- lages bezig houdt, of wie bij uitbrei ding, met de publiciteit- en reclame aangelegenheden van een onderne ming is belast, heeft er voor alles de noodzakelijkheid van in te zien, dat het publiek de waren zijner firma van de gelijksoortige artikelen van andere ondernemingen leert onderscheiden. Met één enkelen oogopslag, moet ook de haastige voorbijganger uw zaak uit alle andere van eenzelfde branche kunnen onderscheiden. Hoe dikwijls loop ik langs etalages, die er vrij aardig uitzien, waaraan veel moeite en zorg is besteed en toch blijft me van een zoodanige niets bij. Wanneer ik dan thuis gekomen ben, moet ik te lang nadenken, waar ik ze zag. Hieruit blijkt, dat er aan de uit stalling iets mankeerde. Wat ze miste? De persoonlijke noot. Ze miste het on derscheidende, ze zakte weg in de me nigte. Er is niets fatalers dan dat. Let eens op de groote ondernemin gen, alle bezitten ze een eigenschap die het publiek suggereert. Neem bij voorbeeld het Kodak-juffertje of H-0 havermoutjongen; dit zijn dan pro ducten die dadelijk vain alle andere zijn te onderscheiden. Een andere maal ligt het in een mot to, in een devies. In Parijs ken ik een restaurant waar elke daar dineerende dame een paar rozen, of andere bloemen, naar het seizoen, ten geschenke krijgt. Een hoedenzaak laat den geheelen dag mu ziek maken. Thans is ook in Waalwijk met de oude traditie gebroken. De fa. v. Well-v. Doormalen b.v. heeft een levende reclame in zijn eta lage. Dit voorbeeld verdient navolging. Hoe zoo'n reclame inslaat bij het publiek bleek mij bij een afgeluisterd gesprek. Enkele buitenlui kwamen Zondag een kijkje nemen naar de win kelweek. Na een poosje heen en weer geloopen te hebben, bleven ze plots staan. Waarom? Ze hadden wat ver geten. Ze hadden een leuke hoed ge zien en wilden er ook een meenemen. Ja, maar waar hadden ze die gezien? En als een kogel zoo vlug volgde het antwoord: wel in dien winkel met die levende dieren. Dat was koren op mijn molen na tuurlijk, want ik begreep, dat wat in de groote stad zijn nut heeft, ook in kleinere plaatsen ingang gevonden had. Het onderscheidende moet dus over al teruggevonden worden. Zooals men ziet kan het „onder scheidende" op velerlei gebied liggen. Het moet er evenwel zijn. Voor groote en kleine zaken is het onontbeerlijk. En soms leidt het, goed gevonden en goed toegepast, tot een verrassenden opbloei der onderneming. Voert een firma een devies, dan moet dat vooral op velerlei punten terugblikken. De winkelier moet al zijn talenten con- centreeren op dat eene doel: Hoe maak ik mijn devies of winkel popu lair? Hij moet niet rusten voor hij zeker weet, dat de geheele stad of plaats on middellijk aan zijn zaak denkt, als er van een bepaald figuur of woorden sprake is. Artisticiteit is in een etalage hooge- lijk te prijzen, het voornaamste is dat niet. In de eerste plaats moet de etala ge verkoopen, de zaak populariseeren. Daaraan is al het andere onderwor pen. Hoe meer uw zaak zich van ande re soortgelijke onderscheidt, hoe beter het publiek U zal leeren kennen, hoe scherper het zich u zal herinneren. Maar een indruk blijft slechts dan bij, als hij zich vaak herhaalt. Wekt daar om geen veelheid van indrukken, wekt er slechts één, doordat ge in „onder scheid eenheid" bewaart. w. w. w. Dezer dagen is het voorgekomen, dat iemand in een der winkels eenige guldens besteedde, doch geen loten kreeg, hoewel er om verzocht werd. „Die waren voor de (vaste) klanten, werd er gezegd. Dit schijnt in meer dere winkels te gebeuren. Mij dunkt, dat dit niet de manier is om klanten te lokken. En dat is toch de bedoeling van den geheelen opzet? Ik dank U, M. d. R„ voor de plaats ruimte. WAALWIJKER. DRAlSltlAvANVALKEMBURG'S-' ft- A 'iLEVERTR/ LEEUWARDEN WAALWIJK. H.E.C.- V. V. V. - Venlo. De tweede wedstrijd die ons eerste elftal Zondag a s. op het HEC-terrein zal spelen tegen bovengen, verg moet eveneens tot die wedstrijden gerekend worden waarbij men te doen krijgt met de leiders onzer afdeeling. Waren wij van meening dat VVV dit seizoen niet zoo sterk zou zijn als andere jaren en wel door de groote nederlaag die zij tegen Roermond geleden heeft, naderhand blijkt dat deze meening verkeerd was, dat VVV Zondag j 1. tegen het eveneens sterke Helmond gelijk speelde en nog wel in Helmond. Wij kunnen er dus op aan dat wanneer niet alle spelers hun uiterste best doen. deze wedstrijd weer op een nederlaag, en misschien wel een groote nederlaag, zal uitloopen. Toch behoeft dit laatste niet het geval te zijn. Als er gewerkt wordt en vooral wanneer de spelers zich den geheelen wedstrijd door geven, zal het geen 1—7 worden zooals tegen Helmond. Wij zullen maar vertrouwen stellen in de spelers en afwachten wat zij Zondag a.s. zullen doen. Aanvang half drie. Zondag j.l. was het een voetbal- looze dag voor onze vereeniging Het Roermond—terrein alsmede het HEC- terrein werd afgekeurd, zoodat geen der drie wedstrijden door ging. W. S. C. Op het WSC-terrein zullen morgen twéé competitie—wedstrijden plaats vinden. Allereerst vraagt de eerste wedstrijd tusschen WSC 3 en BW 4 ('s Bosch), welke op 12 uur staat aan gegeven, onze aandacht, omreden met dezen wedstrijd de WSC-juniores hun entrée in de Eerste Klasse van den Brab. Voetbalbond zullen maken, na hun promotie van het voorafgaande seizoen. In deze nieuwe afdeeling wacht den WSC-juniores een zware strijd; evenwel de spelers zullen zich niet zonder slag of stoot gewonnen geven. Het elftal bestaat uit jongere spelers, die tot het einde zullen strij den Wij zijn dan ook benieuwd, hoe het morgen tegen de Bosschenaren zal gaan. Hier wacht den Waalwij- kers een moeilijke strijd, omreden het Bossche Elftal een mooi samen spelende ploeg is. Voorts volgt dan om half drie de ontmoeting WSC 2 OSS 2, voorde reserve tweede klasse N.V B De WSC reserves schijnen wederom op gang te komen vorige week werd in den Bosch tegen Wilhelmina uit stekend gespeeld. De spelers willen hoogerop en hebben zich voorgeno men om morgen wederom de beide punten aan zich te houden, en wan neer er morgen op dezelfde wijze gespeeld wordt als vorige week in den Bcsch, dan durven wij wel op eenig succes hopen. In ieder geval twéé aardige wedstrijden, welke mor gen op het WSC-terrein staan aange. geven, welke beide de noodige be langstelling wel trekken zullen. Ingeval het WSC-terrein afgekeurd zal worden, alhoewel dit niet zoo gemakkelijk zal geschieden, dan zal dit steeds bij het sigarenmagazijn der Firma Wed. Pulles aangegeven wor den. R.W. B. Wederom zijn voor 12 October 3 wedstrijden vastgesteld RWB 1 en 3 spelen thuis, doch aangezien het ter rein zich in zeer slechten staat be vindt, kunnen we zoo goed als zeker beide wedstrijden wel afschrijven. Vastgesteld zijn RWB—ZiQO uit Tilburg en RWB 3 HEC 3 12 uur. RWB 2 gaat op bezoek bij het Wapen. Wij vertrouwen dat ouderge woonte onze reserves met een over winning huiswaarts zullen keeren. jULlANA. Zondag as is voor het le Elftal een uitwedstrijd vastgesteld tegen S. C. Q op het terrein te Qoirle. Vorig seizoen beschikte S. C. Q. over een sterk Elftal en is op eigen terrein gewoonlijk een gevaarlijketegenstander. Wij vertrouwen dat de Juliana spelers hiermede rekening houden en van het begin af flink aanpakken om een gunstig resultaat te bereiken. Juliana II heeft eveneens een uit wedstrijd te spelen tegen de vereeniging Capelle, welke weer voor het eerste seizoen in den BVB uitkomt Ook de reserves wacht een zware wedstrijd. RAAMSDONKSVEER. A.s. Zondag te twaalf uur zal de Voetbalver, „de Zwaluwen" op het terrein van de Veersche Boys een wedstrijd spelen tegen „Hercules", uit Waspik. CAPELLE. De voetbalvereniging .Excelsior" speelt a s. Zondag op het terrein aan de Nieuwevaart een competitiewed strijd voor de le klas B V.B. tegen Baardwijk 2. HEUSDEN. A.s. Zondag speelt hier tegen |uliana I de voetbalclub HEC li uit Waalwijk. INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur, Hiermede verzoek ik U beleefd on derstaande te willen opnemen in Uw veelgelezen blad en wel onder „Sport", waarvoor bij voorbaat hartelijk dank. Met meer dan gewone belangstelling nam ik Woensdag j.l. Uw blad ter hand naar aanleiding van het onge val dat Zondag j.l. een der W.S.C.- spelers overkwam. i Naast een verslag van den wed strijd bemerkte ik tevens een ingezon den schrijven van „Een tegenwoordi- mOM TE KLEUREN Als je ooit in werkelijkheid en zelf overkomt wat je hier op dit plaatje ziet, nu dan mag het zeker wel een wonder heeten. Zoo dicht laten de konijntjes ons menschen niet naderen, zelfs al hebben wij niets kwaads in zin. Of zou het misschien een konijntje zijn, dat uit het hok van den jongen ontsnapt is. Ik geloof het niet, want zooals je ziet speelt het voorval zich in de duinen af. Om duinen te kleuren is niet ge. makkelijk. Het zand is heel licht van kleur, bijna wit, maar zooals hier be groeid met helm, dat lichtgroen is. Probeer het dus eens mooi te maken door eerst met heel licht geel het zand te kleuren en daarna met heel licht groen hier en daar langs de streepjes die het helm voorstellen te gaan. De rest van het plaatje is niet moeilijk. De jongen kun je kleeden zooals je zelf wilt en het huisje kun je ook naar eigen smaak kleuren. Het ko nijntje is natuurlijk donkergrijs. Succes met het werk, hoor 1 ge", welks inhoud mij wel verwon derd heeft. Hoewel ik het ten zeerste betreur dat dit ongeval juist een speler moest overkomen die ook bij tegenstanders sympathiek is, vind ik toch nog erger de ergerlijke wijze waarop wordt af gegeven op den Juliana-speler Tim mermans. Het zal' mij n.l. verwonderen hoe schrijver kan bewijzen dat gen. speler op meer dan schandelijke wijze aan viel. Ook ik was tegenwoordig bij dezen wedstrijd, en op slechts 10 Meter af stand van de plaats waar het ongeval gebeurde,, en kan niet anders verkla ren, dan dat ik niet het minste heb kunnen bemerken dat hier moedwil in het spel was. Ik moet toegeven dat de Juliana- speler zeker wel een beetje bedacht zamer te werk kon gaan, maar daar tegenover staat dat gen. speler altijd zoo speelt en dit hoegenaamd niets te maken heeft met iemand opzettelijk letsel te willen toebrengen. Een onge val zooals Zondag j.l. heeft plaats ge had, kan heel dikwijls van kleine oor zaken afhangen, zonder dat een der spelers hieraan schuld heeft. Zulke gevallen komen dan zelfs ook in vriendschappelijke vriendschappe lijk in den waren zin voor. Ik moet schrijver geheel toegeven dat het meer dan ergerlijk is, dat men van tevoren hoort zeggen dat er iemand genomen wordt, maar dat dit in verband wordt gebracht met het gebeurde is onzinnig, daar schrijver zelf verklaart dat een ander er de dupe van werd. Het ligt toch voor de hand dat hij dan genomen wordt die be doeld is en niet iemand anders. Schrijver moet yvel goed ingelicht zijn dat hij hiermede bekend is, maar toch niet goed genoeg, daar hij anders ook moest weten dat dit, naar men mij mededeelde, eveneens door de andere partij is gezegd. De N.V.B. kan tegen zulke spelers geen maatregelen nemen, daar dan ruw spel bewezen moet zijn en dit door den scheidsrechter moet worden opgegeven. Daar de scheidsrechter bedoelden speler niet uit het veld zond en zelfs geen waarschuwing gaf bewijst wel dat ook hij overtuigd was van een on geluk. Dat Juliana zoo'n speler de laan uit moest sturen laat ik liever aan gen. vereeniging ter beoordeeling over, maar ik zou schrijver willen opmerken dat hij beter gedaan had beide vereeni- gingen over één kam te scheren. Tenslotte zou ik schrijver willen verwijzen naar het verslag der ver eeniging die het meest door dit geval benadeeld is. Zij toch neemt het heel wat reëeler op, hoewel het mij niet kon bekoren dat de naam van den speler genoemd werd. Is bij bed. speler werkelijk van op zet geen sprake geweest, dan verwekt dit verbittering en zal hem zeker niet beinvloeden om bedachtzamer te gaan spelen, terwijl hij anders door dit ge val tot nadenken had kunnen komen. Mijnheer de Redacteur, ik heb door dit schrijven mijn meening te kennen gegeven, in de hoop dat de, door het ingezonden stuk van „Een tegenwoor dige", m.i. ongemotiveerde verdacht making mag worden uitgewischt. Nognjaals dankend voor de verleen de plaatsruimte, Hoogachtend, N. F. TROMMELEN. Waalwijk, 9 October 1930. Zaterdag is 't Wonderdag In duizenden gezinnen, Wonder-Artikelen kloppen aan En allen roepen „Binnen"/ Tilburg, 9/10 '30. Mijnheer de Redacteur, Ondergeteekende vraagt beleefd op name van onderstaand stukje in uw veelgelezen blad. Bij voorbaat mijn dank. Als trouw lezer van Uw blad heb ik natuurljjk ook kennis genomen van het Ingezonden stuk van Een tegen woordige. Deze heer protesteert tegen het woeste spel van de Baardwijksche vereeniging Juliana, wat volgens mij, als oud-voetballer, niet fair is. Wat de speler Timmermans aangaat, deze is wel forsch, maar daar ik ook den wedstrijd gezien heb en met mij vele anderen, moet eerlijk erkend worden dat hier heelemaal geen opzet in het spel was. Ik verzoek daarom Tegenwoordige zijn woorden terug te nemen of met bewijzen voor den dag te komen, want het is heel laf om met dergelijke praatjes en dan nog wel anoniem, iemand zijn goeden naam te ontne men en vraag ik verder genoemden heer evenals ik met vollen naam te onderteekenen. U, Mijnheer de Red., nogmaals dankend voor de naar ik hoop toege stane ruimte, teeken ik, Een toeschouwer: A. J. MUTSAERS. RECHTSZAKEN. Overtreding Motor- en Rijwielwet. Dirk van V., koopman te Veen reed met eenF gesloten vrachtauto ln Den Bosch op weg naar Vught en kwam door zijn schuld in botsing met een motor met zijspan. Verdachte ontkende schuld te hebben maar vermakelijk bleek, dat de koop man de richting aanwijzer in werking stelde..... toen het ongeluk al gebeurd was 1 De Officier verbaasde zich hoe iemand op een drukken weg zoo lomp kan rijden. De eisch luidde bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter f 25. boete. Gevaarlijke woesteling. J v. R. uit Vlijmen, werd aldaar wegens dronkenschap een herberg uit gezet en stelde zich toen verschrikke lijk aan. Hij sloeg vervaarlijk met een mes, smeet vier ruiten in. 't Was een lawaai en een opschud ding van je welste. Wegens vernieling weid verdachte conform den eisch veroordeeld tot f 30 boete. Over de gouden bruiloft. M. v.d. H. Mandenmaker te Vlijmen hield in het middernachtelijk uur van 23 Aug. 1930 een dronkemans betoog over het vieren van een gouden bruiloft. Tijdens dat „gewauwel" kreeg hij zonder eenige aanleiding ruzie met zijn neef C. H.. trok een mes, en daar vloeide alweer bloed. Verdachte beriep zich op dronken schap en verzocht om voorwaardelijke veroordeeling. HQ is gehuwd en vader van eenige kinderen. Zijne straf treil dus alweer het gezin. De officier laakte streng dat altijd maar messen trekken en oordeelde, dat verdachte zes weken gevangenis straf verdiend had. Hij staat overigens niet ongunstig bekend. Uitspraak 23 October a.s. KERKNIEUWS. Mgr. Hopmans. De Bisschop van Breda, mgr. Hop mans herdacht dezer dagen onder groote blijken van belangstelling zijn 40-jarig priesterfeest. Frater Aurelius. De directeur van het Blinden instituut „St. Henricus" teQrave, her dacht Donderdag onder groote belang stelling zijn 40-jarig klooster—jubi leum. Prelaat E H van den Berg. f Qisteren had te HeeswQk, onder deelneming van alle zijden, de ponti ficale begrafenis plaats van den HoogEerw. Heer E. H. v. d. Berg, prelaat der abdij van Berne. Pastoor L. van Aken uit Vlijmen hield 'n schitterende lijkrede. NIEUWS UIT HEUSDEN. Hensden, 10 Oct. 1930. De heer J. Bax Azn. behaalde op de hondenlentoonsteliing te 's Bosch met zijn Airedale-terrier „Cyrano* in de nieuwelingsklasse een 2en benevens een specialen prijs. Het zestal van de damclub V. II, dat deelnam aan de simultaan seance te 's Bosch tegen den kampioen, den heer Burgethof, heeft zich kranig ge weerd, daar zijn spel eindigde met een gelijken uitslag 6-6, waarvan de leden De Oraag en A. Vos ieder 2 en C Bax en A. Fitters ieder 1 punt wisten te behalen. De Eerw. Zuster Baptisfa her dacht heden onder zeer veel bewijzen van belangstelling tien dag, waarop zij voor 25 jaren haar intrede deed in de congregatie van O.L. Vrouw van Barmhartigheid te Tilburg. De waterstand in de Maas is zoo hoog, dat een strook van de uiter waard reeds onder water staat, terwijl het te voorzien is. dat de was nogzal toenemen, waardoor een grooter ge deelte onder water zal schieten, wat de boeren slecht te pas komt, daar nog veel vee in de wei is. Patronaat. De Tooneelclub van ons R.K. Jon genspatronaat heeft voor hare eerste seizoenuitvoering op Zondag 19 Oct. in studie genomen het groote tooneel- werk „De Triumf des Kruises" van frater X. P. D. Duinstee. Euphonia. Het Kon. Muziekgezelschap Euphonia geeft op 19 October a.s. zijn eerste winterconcert met medewerking van den bekenden humorist Japendaal uit Jutfaas. Hoenderclub. De Hoenderclub Kaatsheuvel hield Donderdagavond bQ den heer Joh. Smit jaarvergadering. Uit het jaarver slag bleek dat het aantal leden momen teel 45 bedraagt. Het batig saldo was f 45.— Als bestuursleden werden met algemeene stemmen herkozen de heeren J. Tuerlings en J. Lenzholz. In de vacature H. Badjou werd met alge meene stemmen de heer Fr. Elshout benoemd. De Voorzitter deed mededeelingdat dit jaar pi m. 700 hoenders in de club geent waren. Staande de vergader ng werden nog pl.m. 150 dieren ter enting I» I '''jl

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 6