I OMÏÏÊÏIil UIELLS-COLTOR „Permanent Wave" Cor, v. d. Wiel B E RIC H T. f 15.- Witte Bioscoop. a No 81. Zaterdag 11 Oct. 1930. 53e Jrg. DERDE blad. Missiehuis te Kaatsheuvel parochie van O. L. Vrouw, terwijl iedere missie—naaikring daar enboven mag werken voor andere missie—ordes, waarbij oud—parochia nen betrokken zijn. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 10 Oct. 1930. Ons Kerkklokje, Van den kansel in onze parochie kerk werd 1.1. Zondag afgekondigd, dat een propaganda met aigemeene verspreiding van „Ons Kerkklokje" zou worden begonnen. Deze is nu begonnen en wij willen gaarne dit steunen en kunnen dat niet beter doen dan door te resumeeren, 't geen daarvan werd gelegd, waarbij wij ons gaarne aansluiten. Deze week en ook in de eerstvol gende weken zal eene propaganda- actie in onze parochie ondernomen worden om te komen tot verhooging van het aantal abonne's op ons Kerk klokje met St. Jansklokken. Gaarne wenschen wij deze propa ganda met alle kracht en aandrang te steunen. Er zijn immers nog maar al te veel katholieke huisgezinnen, die niet op dit parochiaal en diocesaan weekblad geabonneerd zijn, ofschoon de kerkelijke overheid daartoe reeds herhaaldelijk heeft aangespoord. Als katholieken moeten wij het ons als een aangename plicht rekenen, niet alleen om naar best vermogen aan het •verlangen onzer kerkelijke Overheid te voldoen, maar óók om zoo goed mogelijk op de hoogte te blijven van wat er op godsdienstig, liefdadig en katholiek-sociaal gebied in onze gemeente en in ons Bisdom reeds is tot stand gebracht, of in de toekomst zal ondernomen worden. Wat men niet kent, wordt ook doorgaans niet gewaardeesd. Maar bovendien, er wordt in den laatsten tijd zoowel van socialistische als anti katholieke zijde zooveel propaganda gevoerd in onze katholieke streken, dat het allernoodzakelijkst mag ge noemd worden, tegenover deze anti katholieke propaganda eene degelijke en krachtige katholieke propaganda te voeren. En voor deze katholieke propaganda is ons «Kerkklokje met St jansklokken" voor onze gemeente een bij uitstek geschikt middel. Zijn wij dankbaar, dat reeds in zeer vele huisgezinnen ons Kerkklokje ge lezen wordi, wij hopen en vertrouwen echter, dat ook de overige huisgezin nen dit weekblaadje, dat hun in de eerstvolgende weken ter nadere kennis making zal bezorgd worden, met aan. dacht zullen inzien en lezen, en dan het besluit zullen maken, om zich eveneens op het „Kerkklokje met St. Jansklokken" te abonneeren. Waalwijksche Winkelweek. Ondanks het zeer slechte weer, heeft men over het bezoek, speciaal over den verkoop niet te klagen. Integen deel 1 Wij vernemen dat vanaf de opening tot op heden Donderdag niet ver van 20 000 gratis loten zijn uitgegeven, wat toch wijst op een zeer grooten verkoop, die men zelf ongeveer beclj teren kan. Dat noemen wij een voorbeeldig succes. Premiemarkt. De eerste October—jaarmarkt, die onder voortdurende stortbuien gehou den is, had natuurlijk niet zoo'n druk bezoek als gewoonlijk. Het ellendige weer was ook de oorzaak dat de aanvoer ter veemarkt bij de verwachting achterbleef Er waren een 70—tal beesten aan de lijn, er was veel kooplust en tal van koop lieden waren tegenwoordig. De premiën werden toegekend als volgt Premie van f2.50. W. Baijens, Waalwijk 3 pr. Wed. C. van Tuijl, Waalwijk 1 A. Rosenbrand, Kaatsheuvel 1 J. van Baardwijk, Sprang 2 Adr. Schalken, Waalwijk 1 A. Baijens, Waalwijk 1 W. N, Kuijsten, Sprang 2 J. W. Klerkx, Waalwijk 1 F. van Loon, 4 A. van Huiten, 3 C. Willemse 3 C. Klerkx 2 Th. van Schijndel, Waspik 4 Totaal f70 aan premiën. Missie—naaikringen. In de dezer dagen gehouden ver gadering van het Comité der Missie tentoonstelling, dus van de 4 missie naaikringen in onze gemeente, werd besloten dat elk der afzonderlijke kringen in de a s. werk—periode voor de volgende missie—tentoonstelling zal werken voor de volgende Missie huizen MillHill parochie St. Clemens. Orde van den H. Geest parochie St. Antonius. Missiehuis van Scheut (Sparrendaal) parochie St. Jan. Bezoekt nog heden de W.W.W. Denkt om de GRATIS - loten naar mooie prijzen. R.K. Propagandaclub in de parochie van O. L. Vrouw. Zondag j.l. had er in de parochie van O. L Vr. Onb, Ont., onder leiding van den ZeerEerw. heer pastoor Buljs, een vergadering plaats om te komen tot oprichting van een R K. Propa gandaclub. Als spreker trad op de heer J. van Genabeek uit 's Bosch, die het doel en de werkwijze van een propaganda club duidelijk uiteen zette, waarna de ZeerEerw. heer pastoor, mede namens de vergadering, spreker dankte voor zijne woorden. Staande de vergadering werd beslo ten om over te gaan tot oprichting van een propagandaclub, waarvoor zich onmiddellijk een fünk aantal aanwezigen bereid verklaarde om als lid toe te treden. Het bestuur werd als volgt samen gesteld uit de heeren C. Brekelmans, voorzitter; H. Pulles, secretaris en J. van Nunen, penningmeester. R.K. H. B. S. en H. H. S. De werkzaamheden aan het gym nastiekgebouw der R,K. H. B. S. en H. H. S. zijn thans zoover gevorderd, dat 't waarschijnlijk na de Kerstvacantie in gebruik kan worden genomen. De opening ervan zal omstreeks half Ja nuari op eenigszins feestelijke wijze worden gevierd, temeer omdat tege lijkertijd het 12'/2—jarig bestaan der school wordt herdacht. Het voorloopig programma van het openings- en herdenkingsfeest ziet er als volgt uit: 's Morgens H Mis, 's avonds een feestelijke bijeenkomst van Bestuur, Directeur en Leeraren, geestelijke en burgerlijke overheden, ouders van leerlingen, oud—leerlingen en verdere genoodigden, waar een spreker het wezen en doel van het Middelbaar Onderwijs zal behandelen, waarna de leerlingen der school het tooneelstuk Ia force de Patelin", een der be roemdste voortbrengselen van het Middeleeuwsch Theater, in Neder- landsche bewerking zullen opvoeren Bovendien zal door muziek en zang en eenige gymnastieknummers door leerlingen en oudleerlingen voor af wisseling worden gezorgd. Waalwijksche IJsclub. Dat het Waalwijksche publiek in 't algemeen niet van vergaderen houdt, is meermalen gebleken. Dat de belang stelling voor de vergadering der IJsclub Woensdagavond zóó gering zou zijn dat men het beter oordeelde de ver gadering een week uit te stellen, had niemand kunnen verwachten. Behalve het bestuur waren slechts 4 leden aanwezig, en dat voor een vereeniging van meer dan 80 leden. Begrijpelijkerwijs durfde het bestuur de verantwoordelijkheid voor de ver schillende belangrpe beslissingen die op de agenda stonden, met een zóó gering kwantum leden niet op zich nemen. Het wordt maar al te dikwijls ver geten dat een lid van een vereeniging niet genoeg doet met alleen zijn con tribuiie te betalen, doch dat men tegen over zijn club ook wel degelijk moreele verplichtingen heeft. Het gaat niet aan alles maar aan het bestuur over te laten en dit in alles de verantwoorde lijkheid te laten dragen. De vergadering zal nu gehouden worden a s. Donderdag 16 October Om den leden te toonen welke belang rijke beslissingen te nemen zijn, laten wij hier de agenda volgen, die men o.i. goed gedaan had ook vooraf te publiceeren 1. Opening door den voorzitter.' 2. Behandeling der Statuten en van het Huish. regiement. 3. jaarverslag secretaris. 4. Rekening en verantwoording pen ningmeester. 5. Benoeming van een commissie tot het nazien van de rekening van den penningmeester en verslag der commissie. 6. Overeenkomst met Noord-Braband en met Kuijsten. 7. Uitbreiding van het bestuur met 2 leden. 8. Verkiezing van een bestuurslid wegens bedanken van den hefir Chr. Klerkx. 9! Periodieke aftreding van de be stuursleden W. Eibers en P. Dekkers. 10. Rondvraag. 11. Sluiting. Vertegenwoordiging. Aan de fa. A. v. Heivoirt—de Nijs alhier, is de vertegenwoordiging voor Holland opgedragen van de Manufacture de Chevreaux pour Chaussures R. Sartiaux E, Basset, Parijs. Jubileum. Vrijdag herdacht de heer Godefri- dus de Graaff den dag, waarop hij voor 25 jaar toetrad als lid van het zangkoor „H. Antonius". Ofschoon geen bekendheid in de zangerswereld, was hij steeds een der trouwste leden van het zangkoor, die steeds zong en nog zingt voor wat hij waard is. Ook bij den amicalen geest waar door zich dit zangerskoor zoo buiten gewoon kenmerkt, wist hij zich steeds uitstekend aan te passen. De leden hebben daarom dezen dag voor hem niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Een schitterend groot portret van het zangerskoor in prach- tigen zwarten lijst, zal den jubilaris a s. Zondag na de Hoogmis worden aangeboden. Wij wenschen den heer de Graaff nog vele jaren als korist tot opluis tering van de H. Diensten in deze parochiekerk Demonstratie. A.s. Woensdag en Donderdag zullen door de Maggi's fabrieken demonstra ties en filmvertooningen worden ge geven in de groote zaal der R K. Werkliedenvereeniging alhier. Donderdag ten 8 uur is dit voor de leden van den R K. Vrouwenbond, die dan tevens een aigemeene leden vergadering houdt. Bekroning. Op de te Antwerpen gehouden Pluimveetentoonsteliing ter gelegen heid van de Wereldtentoonstelling al daar gehouden, behaalde de heer W. van Heesch met zijn -tstnevelder haan (oud) de hoogste onderscheiding n.l. een eere-prijs. Voorwaar een prachtig getuigenis van het prima materiaal in deze fokkerij aanwezig. Ongeval. het hoofd van den boetvaardigen mis- De heer K. v. Stokkum te v.m.dadiger geheven. Doch daar hoort hij had het ongeluk, terwijl hij Tamboer Reuzen pompoen. In de etalage van den heer Jos. v. d. Lee zijn een tweetal pompoenen te bezichtigen, gekweekt in den tuin van den heer J. Bern. Timmermans Wzn., door diens tuinman den heer Pulles, waarvan het grootste exemplaar het respectabele gewicht van 35 pond haalt, Het wereldberoemde dat avond aan avond stamp voile „zalen" (of liever tenten) trekt KOMT deze week te Waalwijk zijn voorstellingen geven inde Gaat zien 1 Gaat zien Bekeurd. Door den rijksveldwachter van de Griendt werd dezer dagen op verbo den jachtterrein in den Duin proces verbaal opgemaakt tegen L. en S. uit Udenhout. Twee geweren werden in beslag genomen en ter grlffiie alhier gedeponeerd. Lijst van dienstplichtigen der lichting 1931, bestemd om te worden ingelijfd op later te bepalen datum. H. J. Bergmans, korps 17 R. I., gar nizoen Venlo, tijdvak van inlijving 1625 October, le onderofficier; J H. Blom 17 R.I., Venlo, 1—10 Dec 1930, le onderofficier; W..J. van den Broek 17 R.I., Venlo, 1625 Juli. L Brokken, Luchtvaartafdeeling, Soes- terberg, 110 October; L. A. v. Crom- voirt, 17 R.I., Venlo, 16—25 Juli; A C. J. Dalleu, 17 R.I., Venlo, 16—25 Juni, le onderofficier; G. G. H. M Danckaert, Wielrijders, 's-Hertogen- bosch, 16—25 Maart; F. M. van Delft Trein-afd. Ill Art. Brig., 's-Hertogem bosch, 110 Maart. N. H. van Dongen 17 R.I., Venlo, 16—25 Maart; F. J. Eeten, 17 R.I., Venlo, 1625 Juni le onderofficierJ. J. M. van Enge len, Zeemacht, Den Helder, 24 Febr 5 Maart; P. J. van Engelen, 17 R.I Venlo, 1625 Maart; G. C. A. Klerx 17 R.I., Breda, 3 October 1930, le of ficier; G. G. A. Knepflé, 17 R.I., Ven lo, 110 April, le onderofficier; M L. Krielaars, Compie. Hosp. Soldaten ziekenverpl., Breda, 110 October Ch. J. Maaywee, 17 R.I., Venlo, 110 October; G. L. van Oudheusden, 1 R.I., Venlo, 110 April, le onderop ficier; J. W. Pullens 17 R.I., Venlo 16—25 Juli; J. J. Schilders, 17 R.I Venlo, 1625 Juli; W. A. Smid, 17 R.I., Venlo, 16—25 Juli; A. F. H. So mers, 17 R.I., Venlo, 110 Decern ber, le onderofficier; A. J. van de Ven, 17 R.I. Venlo, 1625 Juni, le onderofficier; M. A. Vrijhoeven, 1 R.I., Venlo, 110 Februari; A. J. M. Westenburger, Intendancetroepen, Utrecht, 1—10 Februari; M. J. v. d. Wiel, 17 R.I., Venlo, 16—25 Maart. Heden de laatste dag der Waalwijksche Winkelweek, profiteert er van. Besoijen bezig was de klok op te winden, met zijn hoofd op den vloer te vallen, waarna hij bewusteloos bleef liggen Toen zekere de Roon even later bij van S. binnenkwam vond hij hem bewusteloos op den vloer liggen. On middelijk werd Dr. Langemeljer ont boden doch deze slaagde er niet in van S. tot het bewustzijn te brengen, en constateerde hersenschudding. Gis termorgen is van S. eerst weer tot het bewustzijn gekomen. Men vermoedt dat van S. bij het opwinden der klok van een stoel is gevallen. Kunst en Vriendschap. De tooneelvereeniging .Kunst én Vriendschap" brengt op 11 en 12 October in de zaal van den heer J. van Heivoirt voor het voetlicht het drie bedrijvig bekroonde drama van Palmer Putman .Vergeten en Verge, ven". Suggestieve titel voorwaar van een naar weliswaar simpele gegevens uitgewerkt thema, het spel van haat en van nijd tusschen twee machtige groot—grondbezitters met den intens droeven nasleep waarvan onschuldigen indirect bij het drama betrokken, het slachtoffer worden en ontzettend zwaar worden beproefd. Deze strijd die onvermijdelijk moet eindigen met den ondergang van den eenen en den duurgekochten triomf van den anderen, wordt ten slotte ook den overwinnaar noodlottig die door wroeging verteerd over het leed dat hij jracht, alles wil doen om de misdaad uit te boeten. Dit drama bevat de geschiedenis tevens van een eerzaam werkmans gezin waarvan de kostwinner (Nant) dienst is bij een schatrijken boer van Marcke). De rijke van Marcke, die volstrekt niet onsympathiek is, is n een proces gewikkeld met een anderen welgestelden landbouwer, den schurk Bekaert. Dit proces, ontstaan over het be- schikkingsrecht van een voetpad, wordt door van Marcke glansrijk gewonnen, doch deze overwinning is tevens de oorzaak van zijn ondergang. Immers Jekaert, buiien zichzelf van woede om de geleden nederlaag zweert wraak Nant, boerenarbeider in dienst van v. Marcke doch wien ontslag is aan gezegd omdat hij, in dronkenschap woorden heeft gesproken welke voor den boer grievend waren, heeft het ongeluk dat het paard waarmede hij naar den molen reed, op hol slaat en een kind van Nollen Kreupels, een arbeider van Bekaert, wordt het slacht offer. Bekaert, die ook de oorzaak is ge weest van de dronkenschap van Nant, buit het ongeval uit om zich op van Marcke te wreken en stookt Nollen op een zeer hooge schadevergoeding te eischen. Van Marcke, die zich reeds had laten beïnvloeden door van Pa- linchove, bijgenaamd Tamboer en Nant weer in dienst wilde nemen, valt in woede uit tegen zijn knecht, over laadt hem met verwijten en deze gaat dreigend heen met de woorden „Maar gé zult het bekoopen boerduur bekoopen." Plotseling kraait de roode haan op de hoeve van v. Marcke en de boer zelf wordt doodelijk gewond. Stervend noemt hij Nant als de brandstichter Inderdaad» zijn de vermoedens zeer sterk in het nadeel van Nant die in verbittering gezworen had zich te zullen wreken. Hij wordt tot dwang, arbeid veroordeeld terwijl alleen Be kaert de schuldige is. De vrouw van Nant sterft van verdriet en in het zwaar beproefde gezin van den ver oordeelde wordt bittere armoede ge leden. De trouwhartige Tamboer, ook een slachtoffer uit vroegere dagen van den ellendigen Bekaert, ontfermt zich over Polken, het zoontje van Nant. Doch de Voorzienigheid treft reeds den mis dadiger Bekaert die het intusschen tot burgemeester heeft gebracht en gezien is doch tevens ook gevreesd. Wroe- ging knaagt aan zijn ziel, het geweten verwijt hem zijn ontzettende misdaad. Om de stem van het geweten tot zwijgen te brengen, echter tevergeefs, zorgt hij voor Polken, stelt alle po gingen in het werk om de invrijheid stelling van Nant te verkrijgen en slaagt ten slotte. Wanneer Bekaert een fortuin in handen heeft gesteld van Tamboer aan wie hij alles heeft bekend en op het punt naar verre streken te vertrekken, treedt Nant binnen die inmiddels is vrijgelaten. Nog is hij onkundig van het overlijden van zijn lieve Margriet doch wanneer hij verneemt dat zijne vrouw van verdriet is gestorven valt hij verpletterd op een stoel. Zijn zoontje Polken herkent eerst zijn vader niet. Bekaert, niet meer dan een schim, van hetgeen hij vroeger was, verteerd door wroeging, nadert en smeekt om genade. Nant ontvlamt in woede, stormt met een bijl op Bekaert los, het moordwapen is dreigend boven en Polken het Onze Vader bidden en als Polken met smeekende stem zegt.En vergeef ons onze schulden gelijk wij vergeven onze schuldenaren" laat hij den bijl uit zijn handen valien. De vader is overwonnen, vliegt zijn kind om den hals en Tamboer, de getuige van dit schouwspel roept plechtig uit.God is barmhartig, wij moeten vergeven en vergeten". Het is een stuk van geweldige tra giek dat op de toeschouwers een die pen indruk moet maken, een stuk met een gestadigen climax vol adem benemende spanning en met een treffend slot dat deze geschiedenis die als uit de werkelijkheid gegrepen is op alleszins bevredigende wijze be ëindigt. Een gang naiar de zaal van den heer J, van Helvoirit, zal'een ieder zonder twijfel een avond van groote voldoe ning en diepe ontroering schenken. 8 Vanaf lieden een vaste prijs fn (Systeem Eugène) Complete behandeling Oameskapper Waalwijk. Grootestr. 291-293. Telefoon 8 Demonstratie Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren. Donderdagmorgen werd in de man ège achter het gemeentehuis door de Ned. Vereeniging tof Bescherming van Die*- ren een inrichting gedemonsireerd, die dient om dé veiligheid van het vee bij eventueelen brand in stallen te verze keren. De zeer eenvoudige inrichting werkt safe en maakt het mogelijk in nood gevallen 20 a 25 beesten tegelijk los te maken door het overhalen van een hefboom. Op het nut van een dergelijke in richting zullen wij wel niet meer be hoeven te wijzen, maar al te dikwijls komt het ncjg voor dat beesten bij brand in de vlammen moeten omkomen, omdat het niet molelijk is ze bijtijds te bevrijden, Wij zouden het dan ook zeer totjuichen, indien bij een even- tueele herziening der bouwverordening een dergelijke veillgheidsinsiallatie verplicht werd gesteld. De kosten van aanleg zijn betiekke lijk gering, en de veehouders die wen schen iets meer hieromtrent te weten kunnen zich vervoegen bij den ge- meentebouwkundtge, die gaarne atie gewenschte inlichtingen geeft. De demonstratie duurde van lluur tot half een, en trok, dank zij de ter zelfden tijd gehouden veemarkt, flinke belangstelling Wel een bewijs dat ook de landbouwers zelf steeds meer in zien dat de verbetering van de vee stallen een dringende eisch is. Veevervoer in het Land van Altena. Door den Commissaris der Koningin van NoordBrabant is aan de N V. Heusdensche Stoombootmaatschappij te Gorinchern vergunning verleend, om herkauwende dieren en varkens, eiken Maandag en Dinsdag, zoolang 't ministerieele besluit van 21 Sept. j.l. van kracht is, te vervoeren langs de afgedamde Maa3, vanaf Heusdensch Kanaal tot Woudrichem. Worden de dieren vervoerd in de richting Heusden- Woudrichem, dan mogen ze aan beide oevers worden ingeladen. Het losser: aan den oever van Gelderland is daarbij verboden. In omgekeerde rich ting vervoerd, mogen alleen herkau wende dieren en varkens worden gelost op den oever van N.—-Brabant van de afgedamde Maas De nieuwe Burgemeester van Drunen en Elihout. Zooals wij Donderdagmiddag hier in Drunen en Elshout gebulleti- neerd hebben is bij Koninklijk besluit benoemd tot burgemeester van Drunen mr. R. J. F. van der Heijden te's Gra- venhage. Mr. van der Heijden is geboren Waalwijker, zoon van den oud gemeente-ontvanger den heer Corn, van der Heijden en is 32 jaar oud en gehuwd. De nieuwe burgemeester heeft zióh eerst voorbereid voor priester en 't klein seminarie en een gedeelte van 't gtoot seminarie afgelegd. Toen hij besloot een anderen levensweg te kiezen heeft hij zich met grooten ijver en succes toegelegd op de studie voor 't staatsexamen tot toelating aan de universiteit, wat hij in korten tijd be haalde, Hij is toen z'n studies voor advocaat begonnen aan de Rijks KANTOREN: TILBURG Boe.haavestraat 24. Telephoon 1625. Hoek Bossche weg. EINDHOVEN, Stratumsche Dijk 2 A. Telephoon 3717. Universiteit te Utrecht waar hij z'n candidaats behaalde. Daarna heeft hij verder gestudeerd aan de R. K. Uni versiteit te Nijmegen, waar hij de eerste praeses van den Senaat was. Nadat hij gepromoveerd was als mr. in de rechten heeft hij nog eenigen tijd in onze gemeente doorgebracht en zich later ais advocaat en procureur in den Haag gevestigd. Daar was hij plaatsvervangend lid van den Reclas- seerlngsraad en secretaris van de door de R geering ingestelde dans- commissie. Wij bieden den nieuwen burgemees. ter gaarne onze felicitaties en meenen dat er alle motieven zijn om ook Drunen en Elshout met den jongen, energieken, bekwamen en onpariijdigen burger vader geluk te wenschen. iy Inbraak. Men meldt ons uit Dtunen: In den nacht van Donderdag op Vrijdag is ingebroken bij den molenaar F. v. d. Westen en in het caté van M. v. d. Westen, een btoer van eerst genoemde. Bij de tweede inbraak is de inbreker verrast door op surveillance zijnde marechaussee's- uit Waalwijk. Bij ontvluchting werd op hem gescho ten, waardoor de inbreker zoodanig in het zitvlak werd verwond dat hij niet meer verder kon. Bij arrestatie bleek hij te zijn een zekere de Ronde, die vroeger in Drunen heeft gewoond tijdens het graven van het kanaal 's Bosch— Drongelen. Dr. van Seters werd onmiddellijk ontboden en verleende geneeskundige hulp. Over hetgeen gestolen is ont breken ons nadere bijzonderheden. De gewonde inbreker bevond zich heden morgen nog in het café v. d. Westen. Nader vernemen wij nog: M. v. d. Westen werd wakker op het geblaf der honden, doch bemerkte niets. Even later hoorde hij iets vallen in de voorkamer, stond spoedig op en bemerkte dat het raam open stond. Hij merkte ook dat de kast open was, waaruit een horlogeketting, belletjes, enz. en ook sigaren waren meegeno men. v. d. Westen ging naar buiten waar de marechaussee's uit Waalwijk, die omstreeks half twee op patrouille waren, den dief reeds hadden gezien. Zij riepen hem toe halt te houden, doch de dief meende nog op de fiets te kunnen ontsnappen. Toen hij aan de sommatie geen gehoor gaf, werd hem een schot achterna gezonden dat hem in zijn zitvlak trof en waardoor hij niet meer verder kon. Hij werd in caté v. d. Westen binnengedragen, waar hij door Dr. van Seters werd verbonden. Op hem werden gevonden verschillende voorwerpen die bij v. d Westen ontvreemd waren, o.a. enkele horloge's, een damestasch met inhoud en enkele kistjes sigaren. Het bleek ook dat hij geweest was bij den molenaar v. d. Westen daar viak bij. Hij had zich toegang verschaft tot de ruimte onder den molen,en had een paar schoenen, beenkappén en een bankschroef weggenomen en nog enkele kleinigheden. Het is een goede bekende van de justitie, genaamd F. M. de Ronde, wonende te Tilburg en geboortig van Dussen. Hedenmorgen is hij overgebracht naar bet huis van bewaring te 's Bosch. In vervolg op onze berichten ver nemen wij nog, dat de dief bij Frans van der Westen heeft ontvreemd een paar beenkappen, iwee paar schoenen en een pak kaarsen. Bij Marius van der Westen een damestasch, een dameshorloge,- een heerenhorloge, 3 pakjes sigaren. Hij heeft een doosje uit de kast gesrooten, met plm. f40, maar dit niet meer kunnen vinden. Bij het opentrekken van een ladé is hieruit een gedeelte op den grond gevallen. Door dit lawaai werd de bewoner wakker. De maréchaussee die passeerde en iemand met een electrisch licht in de kamer zag rondscharrelen kwam dit verdacht voor, stelde zich verdacht op en toen de dader uit 't raam vluchtte en de politie gewaar werd. wilde hij vluchten en werd aangeschoten. Hij werd door Dr. van Seters verbonden, die hem verder naar de maréchaussee- kazerne alhier overbracht, vanwaar hij hedenmorgen per autobus naar 's-Bosch werd doorgebracht. in,- I OOÖOCMiOCXJOOOOWSOOC'jOÖOOOCOOOO ÖOOOOOOCXXXXJOCSOOOOOOOOOOOOOO

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 9