Aan Jonge Moeders F a. A. v. d.Wee-Cools lengte, ïr, dat 'erval- olf zal loopt lenbllk torend is van vangst nt van erland- tie zon stuk In ïesteld, is, - icht,- rokken, vertrek met de |ft, dal let op. et kali. heeli ■viewd. 'de, dat in had- >ar had Fran- en had, verbre- ier, hei treden, ek incl- ituur| ten nel meesier ook de groote ik ge- ract zal een ge- 'tterdam elig zin root ge. vraag- surtaxe slissend na een -2 over. Luck. juilana minuien baar it it na 11 aanval, ksbullen en mooi orengen, e malen Juliana, m. Hard gewerkt, is ge. ksbullen itand op ust aan riftal gl om den ina Is It rrong ei bruik li 4-2lt tscholu >ede nf I-keept i word» nu wet' tsbinntn pbal dtn eters MS ervoor en op 7-2 eert ®>j i achter en kont Hoewtl ntervoor, elers et» en heel den wed- slechte drie ge- verlor® te el Hero te rn si te kun de over- .E.C. veront' bevreesd nu reeds an, en irvan geen l>e' tize eens is, wan' Ifs Me' -en haat kracht, zoodat verondJersteld mocht worden dat tegen HERO, zij het geen overwinning, dan toch een goed re sultaat bereikt zou worden. Het is echter heel anders uitgeko men en de HEC-ers mogen wel eens terdege een blik naar de toekomst richten. Het tweede elftal boekte zijn eer ste overwinning tegen Capelle met 3_-2 en hoewel beide punten binnen zijn, hadden wij toch van de reserves meer verwacht. Ze zullen dan ook anders moeten aanpakken willen ze een behoorlijke plaats innemen. Het derde elftal verloor van BW 6 met 52. Het is jammer dat bij deze spelers het noodige schot ont breekt, daar dan de uitslag heel an ders zou zijn geweeet, want BW was ders zou zijn geweest, want BW was door enkele goede schoten dezen wedstrijd te winnen. Het programma voor Zondag a.s. H.E.C. I—GUDOK I. Wapen v. Heusden 1H.E.C. 2. H.E.C. 3—R.W.B. 3, Hierop zullen we nog terugkomen. DRUNEN. Zondag speelde onze Voetbalvereen. Sporters" een competitie-wedstrijd op eigen terrein tegen „Fiat" uit Sfnt- Oedenrode. welke eindigde met eind stand 3—3. CAPELLE. Het Ie elftal onzer voetbal vereen!- ging Excelsior" speelde j.l. Zondag voor de le klasse B. V. B. tegen HEC II te Waalwijk en verloor met 2—3. Het 2e verloor van de Kaats- heuvelsche Boys II met 8—0 voor de 2e klasse B. v. B. K.N.V.B. Uitslagen van Zondag. HET ZUIDEN. le Klasse. NÖAD—BW 6—1 2e Klasse A. BredaTSC 2—4 De BaronieMEVO 3—0 ZeelandiaDongen 1—3 RBCDOSKO 3—0 2e Klasse B. HERO—HEC 11—2 WV—vos 1-6 RoermondTegelen 2—2 TACVelocitas 1—1 GUDOK—Helmond 1-1 3e Klasse C. .OosterhoutZIGO 2—2 WSC—Sportver. 1920 7—2 NOAD 3—RWB 7—0 BaardwijkGood Luck 7—2 3e Klasse D. HelmondiaPicus 3—5 Boxtel—Tricht 4—1 PSV 3Zaltbommel 2—4 ESV—De Valk 3 10—1 Res. le klasse. Eindhoven 2PSV 2 1—2 NAC 2—NOAD 2 5-2 Wilhelmina 2—Willem II 2 1—3 De Valk 2—BW 2 2—6 Res. 2 klasse A. BW 3—Wilhelmina 3 4—3 Longa 2Dongen 2 51 Willem II 3—WSC 2 10-4 Duivensport. CAPELLE. De postduivenvereeniging „De Luchtvaart," gevestigd in het café van Mej. Wed. A. v. d. Haart hield j.l. Zondag een wedvlucht vanuit Weert met den volgenden uitslagJ. Tref. Iers 1, 3, E. Haverhals 2, 4, H. Dek kers 5 en Adr. Versteeg 6, 7. - In den uitslag van de op Zondag 12 Oct. 1.1. door de postduivenveree- «iging „De Luchtvaart" gehouden wedvlucht vanuit Hilversum is ver meld, dat de eerste prijswinnaar de beer M. Mesch was. Bij nadere con trole bleek dat niet de heer Mesch no. 1 was, doch het Hd J. Spierings. Het Bestuur stelt er prijs op, dil als nog te vermelden. ikgaat of smi DRUNEN. Zaterdag werd het feest van den Directeur der Stoomzuivel- iabrlek gevierd door het personeel ten huize van J. v. Kessel, Om 5 uur werd floor de Harmonie der Jongenscongre- gatie een serenade gebracht bij M. v. Halder. die 25 jaren als Voorzitter der vereeniging fungeerde. Nadat de harmonie een nummer gespeeld had, richtte de Eerw. Heer Kapelaan Willems zich tot den jubilaris een hartelijke toespraak, waarop een «lang zal hij leven" werd aangeheven. De heer v. Halder dankte de har monie voor haar bewijzen van sym- pathie en den spreker voor zijn hartelijke woorden. Daarop trok de stoet naar J. v. Kessel, Directeur der vereeniging, om enkele nummers te spelen. De Eerw. Heer Kapelaan voerde bier wederom het woord en wenschte den Directeur geluk met zijn 25-jarig feest. De Directeur dankte voor de eer hem aangedaan, waarop nog een paar summers door de harmonie werden gegeven. Wij vernemen dat er bij de Firma v. Riel Co., schoenfabrikant alhier, plannen bestaan tot uitbreiding van de fabriek. Zijn wij goed ingelicht dan zal deze spoedig tot stand komen, er zijn reeds onderhandelingen gaande. Zondag j.l. had op de banen van De Wets' Zonen" het jaarlijksche koningschieten plaats. Na een heftigen kamp wist de heer J. van Drunen zich nummer één te plaatsen met 143 punten in de 36 pijlen. De Heeren H. de Kruif en N, van Bladel behaalden 141 punten in de 36 pijlen. Het Triduum voor gehuwde mannen is Zondag plechtig gesloten met een gezamenlijke H. Communie en kan pastoor Guosens waarlijk op een schitterend succes bogen. CAPELLE. Tot tijdelijk leeraar aan de Openbare Handelscursus te Delft is benoemd de heer M. A. J. de Bruljn, eertijds hoofd der O. L. School te Vrijhoeve—Capelle. In den tHin van den heer j. M. aan den Stationsweg alhier staat een appelboom, welke dit jaar voor de tweede maal bloeit. J.l. Zondagmorgen na afloop der godsdienstoefening in de Ned. Herv. Kerk te dezer plaatsen zongen de aan wezigen op verzoek van den ouder ling G. v. d. Schans hun herder, in verband met het bedanken voor de beroepen naar de Ned. Herv. gemeen ten te Soest en Ooltgensplaat, Ps. 122 vs. 3 toe, waarvoor ds. A. van Willi gen de gemeente hartelijk dank bracht. DRAlSfflA-vANVALKEhBURQ'S-- e- A -'iLEVERTR, f. LEEUWARDEN Naar alle waarschijnlijkheid zal de eerste winteruitvoering van 't ge mengd koor „'t Rozeknopje" alhier, gegeven worden op 20 November e k. Minnaars van kunst wacht dien dag een mooien avond, want een tweetal prachtige koren uit twee bekende opera's worden ingestudeerd, Een en ander zal afgewisseld worden met voordrachten. De bij de Ned. Herv. gemeente a.d. Loonschendijk beroepen predi kant ds. E. V. J. japchen te Maartens dijk (U.) is thans ais no. 1 geplaatst op het drietal ter beroeping van een predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Kampen. De aid. Sprang—Capelle en omstreken van Volksonderwijs hield j.l. Donderdagavond half acht in de zaal van den heer L. F. van Dongen alhier, onder leiding van den heer E. Colet een algemeene ledenvergadering. Na opening door den voorzitter, waar bij hij de aanwezigen welkom heette, worden de notulen der vorige verga dering na voorlezing goedgekeurd en vastgesteld, waarna de penningmees ter, de heer G. A. S. de Bas verslag uitbracht omtrent den flnaniieelen toe stand der vereeniging. Uit het daarna door de daarvoor benoemde commis sie ingestelde onderzoek bleek, dat de rekening en verantwoording van den penningmeester in orde waren, zoodat deze werden goedgekeurd. Vervolgens werden de voorstellen van den Beschrijvingsbrief voor de op 1 en 2 Nov. a.s. te Utrecht te houden Algemeene Vergadering van Volks onderwijs behandeld, waarna tot af gevaardigde naar deze vergadering werd gekozen de heer J. Kraak en tot plaatsvervangd afgevaardigde de heer G. A. S. de Bas, die onder dankzeg ging voor het in hen gestelde ver trouwen zich deze benoeming lieten welgevallen, Hierna kwam de bespreking der schoolkwestie aan de orde, in verband met het besluit van Ged. Stalen tot goedkeuring van het Raadsbesluit der gemeente Sprang—Capelle tot ophef fing der O, L. school in de Nieuw- straat. Besloten werd tegen dit besluit in beroep te gaan bij de Kroon. Na de gebruikelijke rondvraag, waarbij nog enkele zaken van ondergeschikt be lang ter sprake kwamen werd deze bijeenkomst door den voorzitter met een woord van dank voor de belang stelling gesloten. In de zaal van den heer J. Tref fers houdt de Coop. Aankoopvereeni- ging van Landbouwbenoodigdheden „Sprang—Capelle e.o." w. a. op Vrij dag 24 dezer des avonds half zeven een algemeene ledenvergadering. De agenda vermeld1. Opening en no tulen, 2. Aanschaffen veevoeder, hulp. meststoffen, kalk, kolen, pulp, zaai granen, pootaardappelen, enz. 3. Rond vraag en sluiting. WASPIK, Op de Maandag 1.1. ge houden groote najaarsmarkt werden aangevoerd 46 runderen en eenige manden varkens. De prijs bedroeg voor runderen f180—f300 en voor varkens f 18—f 25. De handel was zeer flauw. Het ruim tweejarig zoontje van den heer A. S. viel in een sloot en werd eenige oogenblikken later leven- oos opgehaald. Maandavond 8 uur werd in het hotel van den heer H. van Ierse! een algemeene vergadering gehouden van de R K.' Middenstandsvereeniging. De voorzitter, de heer C. P. Gijsman, opende de vergadering metdenchrist. groet, waarna de notulen der vorige vergadering werden gelezen en onver anderd werden vastgesteld. Door den heer D. C. v. d. Rijken werd verslag uitgebracht van de in juni 1.1. gehou den algemeene jaarvergadering te 's Hertogenbosch. Voor de In November a.s. te houden algemeene jaarvergade ring te Nijmegen werden tot afgevaar digden aangewezen twee bestuursleden. Het bestuur zelf zal uitmaken wie de vergadering zal bijwonen. Om den edelachtb. heer burgemeester bij gelegenheid van zijn 25-jarig ambts jubileum namens de R.K. Midden standsvereeniging te complimenteeren werd een deputatie benoemd van 4 leden, bestaande uit de heeren A. de Graauw, G. Boom, A. Dekkers en P. van Dongen. De vergadering werd daarna door den voorzitter met den Christel, groet gesloten. GEMENGD NIEUWS. Klngsford Smith op Australischen bodem geland hij slaat Hlnkler's record met 4llt dag. De vlieger Kingsford Smith is na 'n vliegtocht over zee Maandagmiddag om 4 uur 50 uit Timor te Port Dar win (N.W. Australië) aangekomen. Hij had den afstand van Engeland naar Australië in 10 dagen 2 uur 10 minuten afgelegd en daarmee het record van Hinkler dat op 34'/» dag stond, glansrijk geslagen. Zijn gemid delde snelheid had ruim 176 KM per uur bedragen. Te Port Darwin waar ook kapitein Matthews nog vertoefde die na vele tegenslagen met het weer daar het eerst was aangekomen, werd hem een geestdriftige ontvangst bereid. Reeds vanochtend om zeven uur p. t. heeft Kingsford Smith den tocht naar Sydney vervolgd. Kapitein Matthews vertrok een half uur na hem in dezelfde rich ting. v - Luitenant Hill, de andere vlieger die een goede kans heeft gehad om Hinkler's record te vetbeteren is, gelijk men weet, met zijn beschadigde vlieg tuig op Timor blijven steken' De route van Kingsford Smith was de volgende1ste dag Rome, 2e dag Athene, 3de dag Aleppo, 4de dag Boesjir, 5de dag Karatsjl, 6de dag Allahabad, 7de dag Rangoon, 8ste dag Singapore, 9de dag Soerabaja, 30de dag Atamboea (Timor), 11de dag Port Darwin. Hill was op den l4den dag na zijn vertrek uit Engeland te Koe pang aangekomen, Hinkler's route was als volgt: Iste dag Rome. 2de dag Malta, 3de dag Bengazi, 4de dag Tobruk, 5de dag Ramleh, 6de dag Basra, 7de dag Jask, 8ste dag Karatsji, 9de dag Cawnpore, 10de dag Calcutta, 11de dag Rangoon, 12de dag Victoria Point, 13de dag Singapore, 14de dag Bandoeng, 15de dag Bima, 16de dag Port Darwin. Kingsford Smith was op 9 October 5 uur 35 m. uit Engeland verirokken Het record van Hinkler was drie jaar lang onaangetast gebleven. De mis lukkingen van pogingen om het te verbeteren, hebben bewezen hoe moeilijk de groote vliegtocht van 17,250 K.M. is over land en zee, groote stukken wildernis en ten slotte een stuk Oceaan van 800 K.M. Zoowel Kingsford Smith als Hill hebben sommige gedeelten van het traject, dank zij den maneschijn, 's nachts kunnen afleggen, niet zonder natuurlijk groot risico te loopen. Na zijn vertrek uit Timor was Kingsford Smith aanvankelijk daarheen teruggekeerd, omdat hij sterken tegen wind ontmoette. Anders zou hij de luchtreis nog sneller volbracht hebben. Hij kon echter den volgenden ochtend bij gunstiger weer zijn tocht hervatten Tegen de werkeloosheid in de Ver. Staten. President Hoover is doordrongen van de urgentie van het nemen van maatregelen om de werkeloosheid te bestrijden. Hij heeft een commissie benoemd waarin ministers en ook de chef van de Federal Reserve Board zitting hebben, welke commissie mid delen zal moeten beramen om de werkloozen door den winter heen te helpen. Verdronken. Het 2l/a-jarig dochtertje van den veehouder C, Lekkerkerker te Willes- kop is in een sloot geraakt en ver dronken. Auto—ongelukken. Gistermiddag is te Pijnacker het 9-jarig dochtertje van den heer Jansen door een vrachtauto van den groente- exporteur Thoen aangereden. Het kind is ernstig aan het hoofd gewond naar de Hippolytus-Stichtlng te Delft ver voerd. Het 3-jarig dochtertje van den heer W. S. ie Berkhout is gisteroch tend onder een wagen van de zuivel fabriek Concordia geraakt en zoo erstig gewond, dat het kind spoedig daarop is overleden. Ontploffing in een munitiefabriek. In de Tsjechoslowaksche munitie- en metaalwarenfabriek A. G., v./h. paironenfabriek is het Maandagmid dag door het overspringen van een vonk tot een geweldige ontploffing gekomen. Een kilo springstof i3 inde lucht gevlogen. Zes arbeidsters zijn doodelijk gewond, een groot aantal andere arbeidsters ernstig gekwetst. Er is groote materieele schade aange richt. Wielrijder door een auto overreden. Gisteren werd op den Amsterdam- scheweg een 18 jarige wielrijder uit Arnhem aangereden door een auto. Hij is in bewusteloozen toestand naar het stedelijk ziekenhuis overgebracht, waar het slachtoffer in de afgeloopen nacht aan de bekomen verwondingen is overleden. De politie stelt een onderzoek in. Auto—ongeluk. Bij Dieverbrug is een veeauto van den expediteur J. Bruinsma met een luxe-auto uit Groningen in botsing gekomen, waarbij de veeauto over de tramrails in de Smildervaart reed. In de veeauto bevonden zich 13 koeien, waarvan 11 verdronken. De chauffeur T. Bruinsma werd ernstig gewond. Auto te water. Vannacht tegen 3 uur reed op den Aaltenburgwal een auto met eenige personen de gracht in. Van de inzit- tenden werden door toeschietende burgers 2 uit den wagen gehaald en naar het binnengasthuis gebracht, benevens een man die zich bij de redding aan het been had gewond. De brandweer had spoedig den derden inzittende, den chauffeur op den wal. De levensgeesten konden niet meer worden opgewekt. Het vermiste meisje te Apeldoorn terecht. Zondag werd een 20 jarig meisje te Apeldoorn vermist. Wij vernemen nader, dat gisteren middag tegen 2 uur het meisje dat Zondagavond vermist werd, mej T. B. door de politie gevonden is in. de bos- schen van „Het Leesten". Hulp bij het opsporen bood de bekende speurhond Max van R Wonnink te Vorden. Mej. T. B. verkeerde echter in zoo danigen toestand, dat haar geen ver hoor kon worden afgenomen Ze werd onmiddellijk naar Apeldoorn vervoerd. Wel is komen vast te staan, dat niet nader te noemen handelingen zijn gepleegd. Uit enkele mededeelingen van haar later in den middag bleek, dat zij haar aanrander wel van gezicht kent, echter niet zijn naam. Mej T. B bracht den Zondagmiddag en -avond te Beekbergen door bij eenige kennis sen, die haar 's avonds tegen half tién een eind vergezelden in de richting Apeldoorn. Nadien werd zij nog door eenige andere kennissen gezien. Zij werd gistermiddag gevonden ongeveer 7 S 8 K.M, verwijderd van de plaats waar men haar het laatst zag. Heden zal haar een verhoor worden afgenomen. Men hoopt dan meer licht in deze duistere zaak te krijgen. Overboord gevallen en verdronken. Toen Zondagmorgen schipper G, van der Linde van het motorschip „Nieuwe Zorg" uit Zierikzee, liggende in de haven te Bruinisse, zijn knecht, den 21-jarigen C. van Beveren uit Zierik zee, ging roepen, kreeg bij geen gehoor. Bij onderzoek bleek de knecht over boord gevallen en verdronken te zijn. Vermoed wordt dat de jongeman zich omstreeks 3 uur naar boven heeit be geven en dat hij toen op het dek ge struikeld en toen overboord gevallen is. Diefstal. Zondagavond zijn dieven in het pand Koningstraat 13, te Amsterdam, door middel van een valschen sleutel en het uitzagen van een paneel, binnen gekomen. Zij hebben daar eenige kasten overhoop gehaald en ongeveer f 400 gestolen. Ongelukken. De landbouwersknecht van B. te Someren geraakte onder een zwaar beladen kar en kreeg een wiel over het lichaam. Hij verkeert in levens gevaar. Een misdrijf In een sloot onder de gemeente St Michielsgestel, is vorige week een lijk gevonden. Sinds Woensdag was de 22-jarige A. van B. uit St. Michiels gestel vermist en Zaterdagmorgen vond men zijn lijk met verbrijzelden schedel in een sioot langs den weg naar Gemonde. Tevens werd daar aange troffen het in elkaar gedrukte rijwiel van den man. Omtrent het gebeurde verneemt de Bossche courant nader: Ten aanzien van den ongelukkige die den dood moet hebben gevonden in den nacht van Woensdag op Don derdag kan worden gemeld, dat de jongeman zich kermis-Woensdag per rijwiel naar zijn te Gemonde wonend meisje had begeven. Hij zou binnen kort met haar in het huwelijk treden. Omstreeks elf uur heeft hij dien avond haar veriaten om zich naar huis te begeven. Toen hij den vol genden morgen nog niet in het ouder lijk huis was teruggekeerd, werd de gemeentepolitie hiervan op de hoogte gesteld daar men een ongeluk vreesde. Zaterdagmorgen zag een inwoonster van Gemonde een rijwielband boven het water van een langs den Gemond- schen weg ioopende sloot uitsteken. Zij waarschuwde haar zoon, die daarop een rijwiel uit het water ophaalde, weik rijwiel hij herkende, als dat van den vermisten v. B Toen het rijwiel uit het water gehaald was, kwam weldra ook het lijk van B. naar boven. Onmiddellijk werd de gemeente politie van St. Michielsgestel van deze vondst in kennis gesteld, die het lijk, waarvan de schedel verbrijzeld bleek te zijn, naar het lijkenhuis deed over brengen. Blijkens het onderzoek ter plaatse schijnt er een aanrijding te hebben Plaats gehadimmers in de onmid dellijke nabijheid van de plaats waar het lijk is gevonden werden op den rijweg eenige onderdeelen van 'n auto gevonden zoomede een verbrijzelde glasruit vermoedelijk een voorruit van een auto. Een nader onderzoek wees uit, dat de onderdeelen behoorden bij 'n auto, die in een garage te Vught thuis be hoort. Naar wij hoorden is komen vast te staan, dat de bewuste auto op Woensdagavond in Gemonde is ge weest. De politie onderzoekt nu of v. Br., die van achteren is aangereden het rijwiel toch was aan de achter zijde geheel in elkaar gedrukt ten gevolge van de aanrijding in de sloot is gestooten of en dit vreeselijk vermoeden is niet van grond ontbloot dat de bestuurder van de auto, den man met het rijwiel na de aan rijding in het water heeft geworpen, ten einde op dergelijke wijze het ongeluk te verdonkeremanen. In ieder gevalde sektie welke Zaterdagavond op het lijk is verricht heeft uitgewezen, dat de man niet is doodgereden, doch door verdrinking om het leven zou zijn gekomen. Het onderzoek in deze zaak wordt geleid in samenwerking met de maré- chaussée te Boxtel, de Vughtsche politie en de recherche uit den Bosch en Den Haag. De bestuurder van den bewusten auto bleek op reis ie zijn, vandaar dat de Haagsche recherche in de zaak betrokken is. MIJNONGEVAL. Gisteren is in de Domaniale Mijn te Kerkrade de mijnwerker J. M. tus- schenJ de lift bekneld geraakt. De man overleed spoedig na het ongeval. Hij was 25 jaar, ongehuwd en uit Kerkrade afkomstig. MOORD OP DEN ZEEDIJK. Zondagnacht ongeveer half-twee heeft zich op den Zeedijk te Amster dam een drama afgespeeld. Een 30-ja- rige publieke vrouw, op den Zeedijk bekend onder den naam van Zwarte Riek, was de straat opgegaan, om den man, met wien zij leefde, den 27-jari- gen Hoogenes, op te zoeken. Toen zij hem op straat ontmoette, kwam liet tusschen hen tot twist. De man gaf de vrouw een klap, waarop Zwarte Riek op hem aanvloog. De man stortte neer en werd door omstanders opgenomen. Zij brachten hem naar het Binnen gasthuis, waar H. spoedig is overle den. Het bleek, dat hij een steek in de borst had. De vrouw is door de politie gearres teerd. Zij ontkent te hebben gestoken. Getuigen hebben echter gezien dat zij den man een steek in de borst toe bracht. SCHOOLSTRAAT. KAATSHEUVEL Geef haar uwe DRUKWERK- ORDERS op en U is verzekerd van goed en billijk werk op ELK gebied. Als het huidje van uw kindje stukgaat of smet geneest het dan met Purol en houdt het bovendien altijd zooveel mogelijk droog met Purolpoeder. Beide artikelen bij Apoth. en Drogisten.

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 3