De vraag is gesteld in de commissie, of de verordening hieromtrent in deze gemeente wel behoorlijk wordt nage leefd. De voorzitter antwoordt, dat aan de bijdragen van particulieren streng de hand wordt gehouden. Het is echter een zeer moeilijke kwestie, hoeveel verhaald kan worden. Wanneer er reden is om kosten te verhalen, doen B. en W. het ookindertijd is hierover zelfs een procedure geweest. De heer van Woerden merkt op, dat indertijd in de verordening is vastgelegd hoeveel °/0 van het inkomen moest worden verhaald. De voorzitter antwoordt, dat dat zeer moeilijk is na te leven, daar er vele uitzonderlijke gevallen zijn. De heer Lankhuijzen Qz. merkt op, dat het een zeer groot bedrag wordt, dat de gemeente voor de verpleging moet betalen. Subsidies zijn o.a. uitgetrokken voor de R.K. Politieschool te 's Bosch, stichting Moederheil te Breda, R.K. Mil.-ver. te idem, Eucharistisch Kruis- tochtwerk, idem (verhooging) R.K. Noord-Brabantsche en Geldersche Bündenvereeniging te Grave. Er wordt voorgesteld de subsidie der Harm. St. Bavo op f 200.— te brengen. De voorzitter licht dit toe. B. en W. zouden aan deze subsidie de voorwaarde wiilen verbinden, dat de harmonie zich aansluit bij de Ned. Federatie van Harmonieën en Fanfares te Utrecht. Vooral daar er twee gezelschappen zijn en om een gezonden naijver te bewerken, om zoodoende het muziek- peil hooger op te voeren, doen B. en W. dit voorstel. Om nog meer aansporing te geven wordt voorgesteld ieder jaar als de harmonieën bij de Federatie in een hoogere afdeeling komen, de subsidie met f50 te verhoogen. De Voorzitter wijst er op dat de concoursen, die door de Federatie worden gehouden, veel zwaarder zijn dan die van plaatselijke gezelschappen, waarop ieder gezelschap een eersten prijs kan verwerven. In de Federatie wordt maar 1 eerste prijs gegeven, dus dan is men er zeker van dat het winnende gezelschap werkelijk goede muziek maakt. Het maximum der verhooging is gesteld op f300, zoodat een totale subsidie van f500 kan worden bereikt. De heer de Jongh vraagt of er groote kosten aan het lidmaatschap van de Federatie verbonden zijn. De Voorzitter antwoordt dat dit slechts een bedrag van f 20 is. Weth. Schoenmakers brengt dank voor deze verhooging namens de harmonie van 'i Dorp, en hij zegt dit zeer op prijs te stellen. Spr. hoopt dat de gezelschappen in dezelfde mate voortgang mogen maken als ze dat tot nu toe hebben gedaan. Namens de harmonie van 't Veer zegt de Voorzitter dank, en hij zegt dat ook zijne harmonie zal meewerken tot opvoering van het muzikale peii De Raad kan zich vereenigen met het advies der commissie, en stelt de begrooting vast op een totaal van f216.079.49 voor den Gewonen Dienst en van f63.927.86 voor den Kapitaal- dienst. De Voorzitter brengt dank aan de commissie voor het vele werk dat zij zich met het onderzoek getroost heeft. 15. Ontwerp besluit tot wijziging der gemeentebegrooting, dienst 1930. Deze wijzigingen, in verband met opmerkingen van Ged. Staten, hebben ter inzage gelegen. De Raad gaat hiermee accoord. Rondvraag. De heer Kanters vestigt er de aan dacht op dat met het werk in de Lange Broekstraat een lichtpunt is weggenomen, wat een groot ongerief beteekent. De Voorzitter zegt dat hierin ver betering zal worden gebracht. De heer Netten wijst erop dat bij de verbetering van straten blijkbaar enkele punten vergeten zijn. De Voorzitter zegt dat dat zoo spoedig mogelijk zal worden afgewerkt. Als een der oudste raadsleden felici teert de heer v. Woerden den voorzitter met zijn 12'/,—jarig jubileum als burgemeester. Spr. wijst erop dat de Edelachtb. heer Moons de gemeente in zulke mooie banen heeft geleid en gemaakt heeft tot wat ze nu Is. Spr. wenscht dat God den burgemeester nog veie jaren moge sparen en dezelfde energieke krachten geven als tot nu toe tot heil van deze gemeente. De Voorzitter dankt. Daar geen der leden nog het woord verlangt sluit de voorzitter deze ver gadering. BUITENLAND. Nieuwe ramp in Duitschland. In de mijn Maybach in 't Saargebied 110 dooden. Op den dag van de begrafenis der slachtoffers van den mijnramp te Als- dorf heeft bij Friedrichtshal in het Saargebied op de mijn Maybach op nieuw een ernstig mijn-ongeluk plaats gehad, te half vier Zaterdagmiddag. Te half twaalf Zaterdagavond waren 23 dooden en 25 gewonden geborgen. Van de dooden vertoonen degenen die het eerst gevonden zijn, afschuwe- lijke verwondingen door steekvlammen. Zij zijn vrijwel onherkenbaar verbrand. De later gevonden slachtoffers zfln alle aan gasvergiftiging bezweken. Mijnbeambten, die in de mijn een onderzoek hebben ingesteld, deelen mede, dat er nog steeds dooden gevonden worden. Hei reddingswerk kan slechts zeer langzaam geschieden, daar er nog steeds gas in de mijn is en de verongelukten door een ver weg gelegen schacht bovengebracht moeten worden. Men vreest, dat het getal van 90 dooden, nog overschreden zal worden. Van de drie afdeeiingen mijnwerkers die zich tijdens de ontploffing in de mijn bevonden, hebben 2 afdeeiingen boven kunnen komen. Uit de schacht, waar het ongeluk plaats had, stegen voortdurend wolken rook op. Aan de ingangen van de mijn ver drongen zich duizenden nabestaanden van de bedolven mijnwerkers. Slecnts met moeite konden de brandweerlieden reddingsmanschappen en mijnbeambten het gedrang meester blijven. In de groote zaal van het mijngebouw, waar de journalisten vertoeven en waar af en toe een korte mededeeiing over den toestand wordt gedaan, heeft men alles gereed gemaakt om de dooden neer te leggen. Mijnwerkers, die de situatie op de plaats van het ongeluk kennen, be twijfelen of ook maar één van de opgeslotenen het daglicht zal weerzien. Er waren in totaal 778 mijnwerkers afgedaald in de mijn Maybach en van hen hebben er 687 veilig de opper vlakte bereikt, zoodat er nog 91 inge. sloten waren. Nadat tegen zes uur de eerste doode geborgen was, steeg het aantal slachtoffers tegen 21 uur tot 19 en te 22 uur 's avonds werd medege deeld, dat de ingesloten arbeiders waarschijnlijk opgegeven worden. Een groot deel van de arbeiders, die de schacht verlaten hebben, heeft zich vrijwillig opgegeven om aan het reddingswerk deel te nemen. Het opruimingswerk is in vollen gang. De ramp heeft, zooals begrijpelijk is, te Friedrichsthal groote verslagenheid veroorzaakt. Geredden vertellen. Mijnwerkers, die de groeve verlaten hadden, werden met vragen bestormd. In de mijngebouwen en in de groote hal zijn de eerste dooden opgebaard. Een der mannen had zijn kameraad een heel eind voortgesleept, tot hij door giftige gassen werd genoodzaakt zijn makker achter te laten. De mannen vertellen hoe zij terug zijn gegaan om te trachten in de ondoordringbare duisternis hun kameraden uit 't puin der ingestorte steenmassa's te redden. Drie mijnwerkers, die reeds als ver mist werden beschouwd hadden ge- durende geruimen tijd in het donker rondgedoold, totdat zij door frissche lucht een uitgang bemerkten. Geen ingeslotene meer te redden, De hitte en het mijngas maken het reddingswerk uiterst moeilijk. Het is zoo goed als uitgesloten, dat men, zij het ook maar een der ingesloten arbeiders, levend zal kunnen redden, De redders vinden niets dan dooden en nog eens dooden. Op straat ziet men slechts weenende vrouwen De oorzaak. Omtrent de oorzaak van de ramp doen allerlei geruchten de ronde. Men komt als conclussie meest tot een „Schtagwetter"—ontploffing. Mijngas kwam nogal voor. De mijn Maybach had de reputatie niet tot de besievan Saarbekken te behooren. De mijnbouw-inspectie deelde Zon dagavond 10 uur mede, dat het totaal aantal dooden op dat oogenblik 92 bedroeg. Hiervan bevinden zich 88 boven den grond, waarbij zijn inbe grepen de gewonden die aan de be komen verwondingen overleden zijn. Van de 21 gewonden verkeeren er 5 in levensgevaar. Vier dooden bevinden zich nog onder de grond, doch konden nog niet naar boven gebracht worden, De groote hitte in de mijn en de slechte ventilatie maken voorioopig 'l reddingswerk onmogelijk, ook mei gasmaskers en zuurstofapparaten. Maandagmiddag kregen de bloed verwanten voor het eerst toegang tot de doodenzaal. Hartroerende tooneelen speelden zich hier af. Woensdag zullen de begrafenisplechtigheden plaats heb ben. Mussolini in vuur. Maandag heeft Mussolini ter her denking van den fascistischen opmarsch tegen Rome, een rede voor de fascis tische leiders gehouden. Hij verklaarde dat in de toekomst, evenals op het oogenblik, de geheels macht aan het fascisme zal zijn. Verder wees hij op den strijd die nog altijd tegen het fascisme wordt gevoerd, en op de militaire voorbe reidingen, die tegen Italië gerichi zijn; doch hij beweerde dat Italië nooit hei initiatief tot den oorlog zal nemen. De herziening der verdragen is et op gericht den oorlog te voorkomen, en dit is volgens Mussolini niet alleen in het belang van Italië, doch van de geheele wereid. De Duce beweerde dat in 1950 Italië de eenige jonge natie van een verouderd Europa zal zijn. De wereld—werkloosheid. Volgens de statistiek van het inter nationaal arbeidsbureau bedroeg hei aantal werkloozen over de geheele wereid einde Augustus 12 a 15 mil- lioen. Vergeleken bij een jaar geleden, is de werkloosheid in alle landen aan merkelijk toegenomen, vooral in de industriestaten. Het geringst was de werkloosheid in Frankrijk, waar slechts 964 werk loozen waren. Het grootst was de werkloosheid in Duitschland en Engeland. In Nederland en Tsjecho Slowakije was de werkloosheid einde Augustus, vergeleken bij een jaar geleden, ver dubbeld, in België en Canada ver drievoudigd. Ook in de Ver. St. is het aantal werkloozen meer dan verdubbeld, Smyrna overstroomd. Ten gevolge van stortregens staan alle straten te Smyrna blankom- steeks 500 huizen zijn ingestort, ten gevolge waarvan ca. 60 personen werden gedood en velen gewond. Het economisch leven staat geheel stil. Het verkeer op de Ityn Smyrna- Aidin Kassaba moest tengevolge van eenige bruggen worden stopgezet. De schade bedraagt minstens 100 miilioen francs. Een Duitsgh schip te Rlo de Janeiro beschoten. De Baden, een schip van de Ham- burg-Amerika-lijn, is gistermiddag uit de haven van Rio de Janeiro vertrok ken met toestemming der nieuwe regeering. Door een misverstand heeft echter een der forten een schot op het schip gelost, dat, ofschoon slechts als waarschuwing om terug te keeren, bedoeld, zoo ongelukkig doel trof dat een deel van het tweede klasse dek werd geraakt en 18 personen. de meesten Spanjaarden gedood of zwaar gewond werden. De Baden is onmid dellijk teruggekeerd en de Duitscne gezant met personeel der legatie z«n GEERTRUIDENBERG. Gemeenteraadsvergadering van Maan dag 27 Oct. v.m. half 10 uur. Voorzitter de Edelachtb. Heer J. Bianchi. Aanwezig alle leden. De Voorzitter heeft een aanmerking op de notulen, waarin vermeld staat, dat spr, de handelingen der Waterleiding- Maatschappij niet goedkeurt, doch spr. heeft gezegd, dat het geval, door den Heer Sassen naar voren gebracht, geen handeling der Maatschappij was, doch van denKantonrechter, daar het een overtreding der politieverordening was. In dit verband merkt de heer Sassen op, dat het Rijk de lasten van de water leiding' op de gemeente heeft afgescho ven. De Voorzitter zegt, dat hier niet meer over gesproken moet worden, indertijd heeft de Raad zelf zijn goedkeuring aan den opzet van het Rijk verleend. De notulen worden gewijzigd in den geest als door den voorzitter bedoeld en daarna vastgesteld. Aan de orde: I. Ingekomen stukken. Van het hoofdbestuur van den N.C.B. is een schrijven ingekomen betreffende den op te richten destructor; 2 concept- contracten zijn bijgevoegd. De Voorzitter zegt, dat ongeveer een jaar geleden ook een dergelijk schrijven is ingekomen van tie Ned. Thermogeni- sche fabrieken. Toen is in de vergade ring der Brabantsche afdeeling der ver- eeniging van gemeenten echter een ver zoek van den N.C.B. ingekomen om dit punt nog aan te houden, omdat ook de N.C.B. plannen had om een of enkele destructors op te richten. Enkele vergaderingen geleden heeft men gevraagd of de Raad in principe bereid was aan de oprichting der des tructors mede te werken, waarop toen gunstig is geantwoord. Nu is het con tract ingekomen, dat vrijwel gelijklui dend is als dat de Thermogenische fabrieken den Raad voorlegden. Verschillende andere gemeenten heb ben zich reeds met het contract accoord verklaard. Het bedrijf zal slechts renda bel kunnen zijn, wanneer veel gemeen ten aansluiten, en daarom verdient het aanbeveling zooveel mogelijk bij den N.C.B. aan te sluiten. De kwestie zal ook nog besproken worden op de vergadering der afd. Noord-Brabant, van de Ver. van Ned. Gemeenten. Het is mogelijk dat op deze vergadering nog nieuwe gezichtspunten worden naar voren gebracht, waarom spr. voorstelt het punt tot de volgende vergadering aan te houden; het advies der Vereen, van Ned. Gemeenten en de houding der andere gemeenten kunnen dan nog worden afgewacht. Aldus wordt besloten. De Voorzitter licht nog toe dat het contract geen financieele verplichtingen oplegt. Wanneer cadavers moeten wor den verbrand kunnen de kosten daar van aan het Rijk worden gedeclareerd. Wanneer de N.C.B. de cadavers ophaal! en verbrandt, kunnen de kosten hiervan ten bedrage van 30.natuurlijk ook weer op liet Rijk worden verhaald. Van de fa. Spijer Brothers te Amster dam is een verzoek ingekomen, een riool te mogen aanleggen vanaf haar perceel aan den straatweg naar de Bui tenhaven, daar de afwatering van het perceel zeer slecht is. De Voorzitter licht toe, dat het riool al gelegd is, dit is echter niet de fout van de fa. Spijer Br., doch van hel Ge meentebestuur. Men dacht n.l. met een gewone aansluiting op het riool te doen te hebben, doch de firma wilde een eigen riool maken. Het is dus slechls 'n formaliteit en B. en W. stellen voor een retributie van 1.per jaar te vragen, en enkele clausules omtrent wederop zegging en staat van aflevering vast te leggen in het contract. Wordt goedgevonden. Eveneens van de fa. Spijer Br. is een verzoek ingekomen om een pijpleiding te mogen leggen onder de haven, ter verbinding van de aan weerszijden van de haven liggende perceelen. De heer Timmermans wijst erop, dat de leiding op voldoende diepte moet worden gelegd en dat er een waarschu wingsbord moet worden geplaatst voor de schippers die daar zouden willen ankeren. De Voorzitter zegt dat de pekelleiding zoodanig zal worden aangebracht, dat deze altijd dieper kan worden gelegd. Wat de waarschuwing betreft, hiervoor zal de firma zelf wel zorgen, hoewel dit niet van direct belang is, daar daar zeer weinig geankerd wordt. Wordt goedgevonden. II. Vaststelling 3e kohier Hondenbe lasting 1930 Wordt ongewijzigd vastgesteld. III. Salarisherziening. Schrijven van Ged. Staten betreffende herziening salarissen Burgemeester, Se cretaris en Ontvanger. De Voorzitter licht toe dat het de be doeling is om meer gelijkheid te bren gen in de salarisverhoudingen met groo- tere gemeenten. Hei salaris van den Ontvanger blijft ongewijzigd, daar deze verhooging al leen geldi voor plaatsen boven 4000 in woners. De salarisgrenzen van Burg. en Secr. worden gebracht op Burg.: vroe ger 2000—2500, nu 2200—2850; Se cretaris: vroeger 20002500, nu 2200 2800. De nieuwe regeling verhoogt den af trek voor gecombineerde betrekkingen, doch op het oogenblik heeft deze ge meente daar niets mee te maken. De wethouders krijgen een salaris van 7.5% van het min. grondsalaris van den burgemeester, dus 165. De heer v. d. Loo is persoonlijk niet tegen verhooging, doch het tijdstip is slecht gekozen. Spr. meent dat de Raad er weinig over zal te zeggen hebben. De Voorzitter geeft toe, dat de verhoo ging op een ongunstig moment komt, doch van de andere zijde is het oogen blik toch weer goed gekozen, daar door de nieuwe financieele verhoudingswet de gemeente een bijdrage van 3000.- inplaats van 600.zooals vroeger, krijgt. Bovendien staan de salarissen achter bij die van andere gemeenten. De heer Sassen zegt de kwestie onder het oog te hebben gezien. In het voor- loopig verslag der Tweede Kamer heeft spr. gelezen dat de minister in deze een algeheele uniformiteit wil bereiken. Spr. zou de gemeente niet alleen willen rang schikken naar de grootte, doch ook naar den aard. Een industrieele ge meente vraagt van den burgemeester im mers veel meer arbeid dan een platte landsgemeente. De heer Fuldauer acht het onmogelijk om een dergelijke ingewikkelde classi ficatie te maken. De Voorzitter geeft een voorbeeld van deze onbillijkheid. Geertruidenberg valt beneden de 3000 inw., terwijl Made er 5000 heeft, en hoewel de werkzaamhe den van den Secretaris van Geertrui denberg niet minder uitgebreid zijn, is zijn salaris veel minder als van zijn Ma- deschen collega. De heer Fuldauer vraagt of de finan cieele lasten voor de gemeente zwaar der zullen worden. De Voorzitter antwoordt, dat wanneer beide functionarissen op hun maximum staan, het 650.zal schelen; onder de oude wet kreeg de gemeente echter een bijdrage van 600.van het Rijk en thans 3000.onder de oude rege ling zou dus betaald worden 4400. en nu 2650. Timmermans. Ik geloof niet, dat de vergelijking zoo gemaakt moet worden, wanneer men het verschil wil weten, moet men de opbrengsten der belasting jaren 1930 en 1931 met elkaar vergelij ken. De schijn zou gewekt kunnen worden, dat er belastingverhooging zal moeten plaals vinden, wat niet het ge val is, gezien het verschil in de rijksbij drage. Weth. De Kroon. De gemeente betaalt 650.meer wanneer we het zeggen zooals het werkelijk is. Timmermans. Wanneer- de gemeente niet die hoogere bijdrage kreeg, dan was het wat anders. Voorzitter. Vroeger, in 1928, hebber, de groote gemeenten reeds verhooging gekregen. De kleine gemeenten zijn toen nog achtergebleven, omdat verhooging bezwaarlijk was. Nu'deze bezwaren uit den weg zijn geruimd, komt men met de nieuwe regeling. Timmermans. Mij dunkt, dat Ged. Staten komen om een onbillijkheid te herstellen. Wanneer we nagaan wat er in de gemeente voor werk wordt verricht, en hoe hoog de salarissen zijn, moeten we zeggen, dat de verhooging gemoti veerd is. Dat Ged. Staten komen in een tijd die niet gunstig is, moet spr. toege ven, doch zoo donker ziet hij de toe komst nog niet in, vooral niet voor Geertruidenberg. Sassen. Het komt misschien in ver band met hetgeen betreft de vragen die aan den minister gesteld zijn, en dan kunnen we beter nog even afwachten. Voorzitter. Even? Dat kan nog wel een jaar duren. De Raad besluit accoord te gaan met de nieuwe regeling. In dit verband leest de Voorzitter 'n schrijven voor van de gemeente Alm- kerk, met verzoek om adhaesie-betuiging aan Ged. Staten. De gemeente Almkerk heeft een adres gestuurd aan Ged. Staten betreffende deze nieuwe regeling, waarin gezegd wordt dat deze in een tijd van algemeene (itepressie ongewenscht is. De Voorzitter meent, dat elke gemeen te daarover afzonderlijk moet beslissen. Dat de omstandigheden in Almkerk van dien aard zijn, dat verhooging onge wenscht is, kan best waar zijn, maar daaraan behoeft deze gemeente zich nog niet te storen. Naar aanleiding van een indertijd ver schenen artikel wijst de heer Sassen op de overdreven zuinigheidsmanie van den laatsten tijd. Die overdreven zuinig heid brengt inzinking van de welvaart mee. Vooral wanneer die zuinigheid in de bedrijven wordt toegepast en ont aardt in rationalisatie, wordt het volk er werkelijk de dupe van. Van den eenen kant bezuinigt men, en van den anderen kant zijn veel menschen werkloos. Men constateert een verminderde koopkracht bij de groote groep var het volk. Ieder in zijn positie, ieder die kan bij dragen in de algemeene welvaart, moet behoorlijk betaald worden. Het is juist de fout in de gemeente Almkerk, dat men te veel rationalisatie invoert en daardoor veel menschen buiten werk stelt, waardoor deze niet koopkrachtig genoeg zijn. De bezuiniging moet, naar spr. meent, niet te veel op den voor grond worden geschoven. Met de zienswijze van de gemeente Almkerk gaat de heer Sassen niet ac coord. Op het verzoek wordt afwijzend be schikt. Wordt vervolgd. HERPT. Vergadering van den Raad der ge meente Herpt en Bern c.a. op Zaterdag 25 October, nam. 7 uur. Aanwezig alle leden. De notulen worden voorgelezen en on veranderd goedgekeurd. 1. Vaststelling der gem.-begrooting voor 1931. De Voorzitter zegt, dat deze gecircu leerd heeft bij de leden en acht het daar om niet nopdig ze post voor post voor te lezen en vraagt of er leden zijn, die omtrent iets inlichtingen wenschen of aanmerkingen hebben. x Het lid van Herpt vraagt of bij post 3 en post 4 zijnde de uitkeering in de salarissen van Burgemeester en Secre taris en de vergoeding per inwoner die voor 3/4 vanaf Mei berekend zijn, het oude bedrag ad 1/3 niet tot 1 Mei bijge teld moet worden. De Voorzitter zegt, dat de nieuwe wet met 1 Januari in werking treedt, waar om dan het oude vervalt. Dezelfde vraagt bij post 13 of deze niet te laag is geraamd tegenover de uitgave der laatste rekening. De Voorzitter zegt, dat dit verband hield met het aanschaffen van een schrijfmachine. Eveneens vraagt dezelfde naar aanlei ding van den post aanplakken en om roepen, waarop de Voorzitter mede deelt, dat dit verband hield met gepleeg de reparaties. Het lid van Herpt vraagt of er niet 'n post op de begrooting gebracht dient te worden voor presentiegelden aan de le den der stemburaux, die meestal in het drukste van den tijd uit hun werkkring gehaald worden en dan daarvoor plaats vervangers moeten stellen. De Voorzitter en de overige leden achten dit wel redelijk, doch meenden hierop maar niet te moeten ingaan. Het lid van Herpt zegt, dat bij post 42, volgnummer 35 nog ingevuld moet wor den, waarin voorzien zal worden. Bij post 43 vraagt hij waarom de be looning voor den veldwachter minder is geraamd, waarop geantwoord wordt, dat dit verband houdt met den kinder toeslag. j Bij post 119 zou hij de belasting voor trekhonden afgeschaft willen zien, daar deze uitsluitend drukken op het bedrijf der belanghebbenden. De Voorzitter en eenige andere le den meenen dat er dan te veel kleine hondjes voor trekhond aangezien zul len worden. Bij den staat van schulden vraagt het lid van Herpt, of deze, die op 1 Jan. '30 en 1 Jan. '31 staat ad. 18.500, niet moet zijn op 1 Jan. '31 17.500. De Voorzitter geeft dit toe en zegt dat zulks een vergissing was. Het lid van Herpt dankt voor de ver strekte inlichtingen. 2. Voorstel van Ged. Staten tot her ziening der jaarwedden van Burgemees ters, Secretarissen en Ontvangers. De Voorzitter leest het desbetreffende schrijven voor en zegt daarna, dat nu de jaarwedden van Burg. en Secr. zijn 15002000 en dat ze voorgesteld worden van 16502200. De vermindering bij gecombineerde betrekkingen was eerst bij 2 functies 10%, bij 3 17.5%; bij de nieuwe rege ling zou deze verdubbeld worden. Het voorstel van B. en W. is: Ged. Sta ten in overweging te geven de bestaan de regeling te handhaven; mochten zij echter bij hun standpunt blijven, om dan als overgangsbepaling vast te stellen, -dat de thans in functie zijnde ambtena ren hun jaarwedden niet zien veranderd. Wordt aldus besloten. Een schrijven van de gemeente Alm kerk in deze wordt voor kennisgeving aangenomen. 3. Ingekomen stukken. Koninklijk Besluit waarbij goedkeu ring is verleend aan een in een vorige vergadering genomen besluit tot afschaf fing der opcenten op de personeele be lasting. Fdem betreffende de classificatie in de gemeentefondsbelasting tot indeeling dezer gemeente in de 3e klasse. Idem wat betreft de personeele belas ting tot indeeling in de 8e klas. Verzoekschrift der pachters van het land aan den dijk. B. en W. stellen voor afwijzend te be schikken. Conform besloten. Schrijven van Mr. Loeff inzake de vordering der gem. Herpt tegen de ge meente Hedikhuizen, welke zaak 24 Oc tober geïntroduceerd is bij de rechtbank en waar Mr. van Zinnicq Bergmann voor de gemeente Hedikhuizen een ter mijn van 14 dagen voor antwoord ge vraagd heeft. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorzitter de vergadering.

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 2