I KB UI KT Md No. 86. Woensdag 29 Oct. '30. 53e Jrg. TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 28 October 1930. jaarmarkt te Waalwijk op Donderdag 30 October. RapporI der Begrootingscommissic 1931. Waalwijk, 23 Oct. '30 Aan den Raad der gem. Waalwijk, Alhier. Edelachtbare Heeren. De Commissie belast met 't nazien der begrooting 1931 heeft de eer U I hierbij haar rapport aan te bieden- Algemeene beschouwingen, m De door het College van Burgemees- 1 ter en Wethouders ingediende Ont- werpbegrooting 1931 geeft de Com missie aanleiding haar waardeering uit te spreken voor de wijze, waarop de omvangrijke vraagstukken, die zich steeds meer en meer naar voren dringen, onder de oogen worden ge zien en voor de wijze, waarop ge tracht'wordt deze in een voor onze Gemeente alleszins gunstigen zin op Ie lossen. De begrooting, die. ons ter bestu- deering is aangeboden, doet ons een ruimen blik werpen in de huishou ding dezer Gemeente, een huishou ding, die sinds enkele jaren zoodani ge vormen heeft aangenomen, dat zij, wil zij goed functionheeren, hiervoor noodig heeft een krachtig bestuur, 'n Raad, wiens ernstig streven het is, de vraagstukken hem ter behandt voorgelegd, zonder vooroordeelen on der de oogen te zien en dahrbij blijken te geven van zijn ernstigen wil om zijn krachten te wijden aan het waar achtige belang dezer gemeente. Met deze beschouwing willen wij verder ingaan op de ontwerpbegrooting, die óns voor de eerstvolgende raadsver gadering ter behandeling is aangebo den. Hebben wij hierboven onze waardeering uitgesproken voor het omvangrijke werk, dit wil niet zeg gen, dat wij ons bij alle vraagstukken zonder meer kunnen neerleggen. Hoofdstuk VI. Openbare werken. Dit hoofdstuk geeft ons aanleiding tot de navolgende bemerkingen: De posten 128, 129, 130 en 131 ven in totaal vergeleken bij 1930, een verhooging van uitgaven aan van ƒ1.912.04. Wij zijn van meening, dat (leze posten ten eenen male ontoerei kend zijn om te voldoen aan de eischen, die de laatste jaren aan ons wegennet worden gesteld. Weliswaar wordt thans de Grootestraat en zal in 1931 de Stationsstraat zoodanig wor den vernieuwd, dat voor het onder houd dezer beide straten over 1931 geen noemenswaardige bedragen be hoeven te worden uitgetrokken. Hier mede is echter onder post 128 reeds rekening gehouden, daar over het dienstjaar 1931 voor onderhoud van straten en pleinen slechts 2.400 is gevoteerd, een bedrag gelijk aan van 1930. Voor het jaar 1929 was deze post geraamd op ƒ2.180.—, ter- wijlde werkelijke uitgaven over 1929 3.326.88 hebben bedragen. Gaan wij (!an na in welken toestand deze stra ten er steeds hebben bijgelegen vooral de Stationsstraat dan mo- en wij wel zeggen, dat daaraan niet ofdöende aandacht is geschonken, hg sterker komt dit tot uiting bij 'est 129. Voor 1929 was voor onder- 1 van wegen en voetpaden (hier- 1)11 der zijn te verstaan de grint- en steenslagwegen, landwegen, Parallel- Weg en de rijwielpaden) geraamd 5055.terwijl de werkelijke uitga ven hebben bedragen 7496.Een "'eerdere uitgave dan de raming van '2.441.—. Niettegenstaande deze hoogere uit-. jave moet toch worden erkend, dat al |eze wegen lang niet op een behoor de wijze worden onderhouden, het- ïen weer zijn oorzaak vond in het "d voldoende aandacht schenken ®n 'leze wegen of doordat de behan- Hng van het wegdek niet op des- hndige wijze geschiedde. Weliswaar 18 voor 1930 een bedrag van 180. J®- meer uitgetrokken dan de wer- dijke uitgaven over 1929, doch ook 'k'' dit jaar kan lang niet van een thoorlijk onderhoud dezer wegen ge- jJNcen worden. Verder rijst bij de ^missie de vraag of ook, gezien de 'ng voor 1931 groot ƒ9592.04, de pkelijke uitgaven over 1930 de ra- voor 1931 zullen overtreffen. van den laatsten tijd, vooral van den Parallelweg (dit in verband met de vernieuwing der Grootestraat) dan ook beslist te laag voor. Verder moet de Commissie overnemen hetgeen reeds door de Begrootingscommissie na vaststelling der begrooting 1929 nog een aantal huizen aan het wo ningbedrijf zijn toegevoegd. De wer kelijke onderhoudskosten zouden dus teruggebracht moeten worden op ca. 20.per woning. Dergelijke voor- van verleden jaar in haar Rapport deelige overschotten op den post On- 0m een paar wegen te noemen, toen wij aanhalen den weg van ,)InPen. naar Sprang, die lang in 'n jprmelijken toestand heeft ver- Trd en met recht genoemd mocht ..toen een weg, die vanwege zijn on- Vo aiif ^ePe 8aten, gevaar opleverde /'het huidige drukke verkeer. Ver- 'Ie weg langs den Zomerdijk, ach- *-m. Besoijen, die ook reeds lang Si^hten toestand heeft verkeerd. „a,(s hegin October is in den weg r Sprang pen verbetering gebracht. e thans geraamde bedrag voor ga' 8r°°t ƒ9592.04 komt ons, af- ste°P onze ervaringen, de laat- nJaie.n °Pgedaan en in aanmerking e het veel drukkere verkeer is naar voren gebracht betreffende de Baardwijkschesteeg (thans Baard- wijkschestraat). Door deze Commis sie is de wenschelijkheid besproken om deze straat, thans behoorende aan het Polderbestuur van v.m. Baard wijk, van dit bestuur over fe nemen, daar deze weg sinds enkele jaren een geheel andere bestemming heeft ge kregen en deel is gaan uitmaken van de verkeerswegen der Gemeente. Waar het onderhoud dezer straat uitsluitend berust bij het Polderbe stuur en de groote slijtage veroor zaakt wordt vanwege het doorgaand verkeer, daar is het naar het oordeel der Commissie de taak der gemeente lijke overheid, dat in dezen toestand wordt voorzien door ofwel deze straat over te nemen of wel de onderhouds kosten voor pekening der Gemeente te nemen. In beide gevallen zal dit Polderbestuur wel bereid gevonden worden in de kosten van onderhoud bij te dragen. Ook voor den Parallel weg achter v.m. Besoyen zouden wij hetzelfde willen voorstellen. Op deze overname zouden wij speciaal willen aandringen omdat wij weten, dat de ze wegen niet behoorlijk wordén on derhouden en wij de Polderbesturen hieromtrent geen verplichtingen kun nen opleggen. Wij memoreeren hier hetgeen door een lid van den Raad reeds een paar maal is naar voren gebracht betref fende het plaatsen van een urinoir in de St. Antoniusparochife. Wij erken nen volkomen, de wenschelijkheid, dat in alle deelen dezer gemeente be hoorlijke gelegenheden bestaan. Bij onderzoek hebben wij echter moeten vaststellen, dal er in v.m. Baardwijk van dergelijke gelegenheden hoege naamd geen sprake is. De eenige plaats welke hiervoor is aangewezen, is het urinoir bij den zg. Blanke Wiel. Dit urinoir is evenwel zoodanig in verval, dat het een zeer slecht'figuur maakt bij de overal elders in de ge meente bestaande gelegenheden. Aan gezien op de scheiding van oud-Waal wijk en v.m. Baardwijk een urinoir is geplaatst, zouden wij willen voorstel len het urinoir, bij den Blanken Wiel zoodanig in orde te brengen, dat van een behoorlijke gelegenheid kan wor den gesproken. Verder dat op 't Hoog- einde ter hoogte van de Heul er een tweede wordt bijgeplaatst. Hoofdstuk VII. Eigendommen niet voor den openbaren dienst bestemd. Wij kunnen ons nog niet vereeni gen met No. 153 C. en het prae-ad- vies, dat Burgemeester en Wethpu- ders den Raad hebben doen toeko men. Hierop hopen wij bij de behan deling der Begrooting nog nader te rug te komen. Hoofdstuk VIII. Nijverheidsonder- wijs. Par. 15. Wij willen nog memo reeren hetgeen door het Gemeentebe stuur, alsmede door de tot dit doei opgerichte vereeniging reeds is ge daan om reeds in 1931 in het bezit te komen van een school voor Ambacht- onderwijs. Te betreuren is, dat on danks dezer ijverig pogen, de regee ring over het begrootingsjaar 1931 hiervoor nog geen post heeft uitge trokken. Dit wil echter niet zeggen, dat zij hierdoor bij de pakken moe ten blijven neerzitten, integendeel, wij vertrouwen, dat deze vereeniging in deze paraat zal blijven en dat zij ge steund door het gemeentebestuur, de eerstvolgende gelegenheid zal aangrij pen om te trachten, haar doel te ver wezenlijken. Hoofdstuk XIII. Electriciteitsbe- drijf. Par. 1. Met ingenomenheid heb ben wij kennis gekregen van de ta riefsverlaging, die voor 1931 wordt voorgesteld. Wel was het misschien mogelijk geweest de verlaging verder door te voeren; in deze verlaging mo gen wij echter het bewijs zien, dat 't een ernstig streven is van de Commis sie en het Dagelijksch Bestuur om langs geleidelijken weg de tarieven op een zoo laag. mogelijk peil le brengen. Niet geheel eens zijn wij het met de positie, die sommige werknemers in het bedrijf innemen, alsmede rnet het loon, dat aan dezen wordt uitbetaald. Hierop hopen wij bij de behandeling dezer begrooting eveneens nader te rug te komen. Hoofdstuk XIII. Gemeentelijk Wo ningbedrijf. Par. 4. De wijze, waarop het Woningbedrijf wordt beheerd, kan slechts ten deele bevredigen. Post No. 7. Storting in 't Onderhouds- fonds. Blijkens de ontwerp-begrooting '29 waren er voor dat jaar 264 woningen te onderhouden, waarvoor 7.930. was uitgetrokken. In werkelijkheid hebben de onderhoudskosten slechts bedragen ƒ5.559.02. Een overschot dus van ƒ2.370.98. Hieruit blijkt dus dat slechts 70% van het uitgetrokken bedrag is besteed; wij spreken hier nog niet van het bedrag ad. 390. waarmede het Onderhoudsfonds over 1929 nog is versterkt. In werkelijk heid is dus in 1929 voor het fonds uit getrokken een bedrag groot 8.320. wat zijn oorzaak vond in hét feit, dat derhoudskosten zouden wij zeer toe juichen, indien wij de zekerheid had den, dat het onderhoud der woningen niets te wenschen overliet. Het tegen deel is hier evenwel het geval. Wij betreuren het dan ook zeer hier te moeten verklaren, dat het onderhoud der woningen zeer veel te wenschen overlaat en wij zijn dan ook van oor deel, dat de Commissie voor het Wo ningbedrijf zich niet meer verant woord kan gevoelen, indien op deze wijze wordt voortgegaan. Ook hierop komen wij bij het behandelen der be grooting nader terug. Hoofdstuk XIII. Waterleidingbedrijf, Paragraaf 5. Dit bedrijf geeft ons geen aanlei ding tot opmerkingen. Met het aan schaffen van een electrische pomp- installatie kunnen wij ons geheel ver eenigen. Wel wenschen wij nog even terug te komen op hetgeen verleden jaar door den heer Pullens is naar voren gebracht betreffende de abnor maal groote waterverspilling door abonnementen. Door den Voorzitter van den Raad is toen de toezegging gedaan, dat ten spoedigste bij wijze van proef een scherpe controle op 'n groep woningen zou worden toege past. Voor zoover het de Commissie bekend is, is tot op heden hieraan nog geen gevolg gegeven. Waar thans re^ds een jaar verstreken is, hadden wij mogen verwachten, dat hieraan eindelijk gevolg zou zijn gegeven. DE COMMISSIE, belast met het nazien der Begrooting 1931. Federatie van Nederlandsche Schoenfabrikanten. De Duitsche invoerrechten en deDuit- sche Import in ons iand. Door de federatie van Schoenfabri kanten is 't volgende adres verzonden De ontwikkeling van het handels verkeer tusschen Duitschland en Ne derland in het algemeen en wat be treft de grondstoffen en eindproducten der schoenindustrie in het bijzonder, vervult onze leden met ongerustheid en doet bij hen ernstig de vraag rijzen, of niet het oogenblik is aangebroken om met klem bij de Nedeiiandsche regeering op maatregelen aan te drin gen, en, voorzooveet hun eigen aan schaffingen betreft, zelf eveneens maat regelen te nemen. Terwijl het Nederlandsche tarief van invoerrechten den invoer van Duitsche schoenmachines vrijwel geheel, en zool en overleder geheel vrij laat en de schoenen zelf aan een matig uniform invoerrecht van 8 pCt. ad valorem onderwerpt, wordt de exportmogelijk heid der Nederlandsche Schoenindu strie naar Duitschland door zeer hooge tarieven bemoeilijkt, terwijl volgens door ons verkregen inlichtingen een belangrijke nieuwe tariefsverhooging bij eventueele inwerkingtreding van het nieuwe Duitsch—Oostenrijksch handelsverdrag van kracht zal worden. De export van Nederlandsche schoe nen naar Duitschland. toch reeds van zeer bescheiden beteekenis na de be langrijke tarietsverhoogingen der laatste jaren, dreigt geheel verloren te zullen gaan» indien de tengevolge van voor- bedoeld handelsverdrag te verwachten verdere tariefsverhooging in werking zou treden. De Nederlandsche Schoenindustrie kan echter in deze abnormale concur rentie—verhoudingen niet langer be rusten en zij meent daarom zich tot U te moeten wenden als belangheb benden bij het behoud van Nederland als afzetgebied Uwer artikelen met het verzoek U tot de Duitsche Rijksregee- ring te wenden, teneinde te bewerken, dat van de voorgenomen verdere ta riefsverhooging voor het artikel schoe nen wordt atgezien. Mocht toch on verhoopt tot verdere tariefsverhooging voor schoenen in Duitschland worden overgegaan, dan zal het Bestuur onzer organisatie verplicht zien een voorstel aan de leden te doen om Duitsche machines, Duitsch zool- en overleder en verdere Duitsche grondstoffen zoo veel mogelijk te boycotten. Wij verzoeken U beleefd aan deze aangelegenheid Uwe ernstige aandacht te willen schenken. Wfj verzoeken U beleefd aan deze aangelegenheid Uwe ernstige aandacht te willen schenken. WU vertrouwen in deze op Uwe medewerking, waar wij overtuigd zijn, dat U met ons zult willen erkennen, dat het niet aangaat tegenover Neder land, dat een zoo welwillende hou ding tegenover de Duitsche artikelen bij invoer hier te lande aanneemt, steeds nieuwe maatregelen te treffen, die langzamerhand eiken export van Nederlandsche artikelen naar Duitsch land onmogelijk maken. kunde aan Hoogere Burgerscholen A en Hoogere Handelsscholen, Geslaagd. De heer C. A. van Haperen, slaagde voor het examen Boekhouden, Nederl. taal en Rekenen voor den cursus Zelf ontwikkeling te Amsterdam. Ontslag. Naar wij vernemen heeft Zuster Lijsten tegen 1 Januari a.s. haar ont slag aangevraagd als verpleegster bij 't Groene Kruis alhier. Herdenkings—dienst. Vrijdag 31 Oct. a s. te half acht, hoopt voor zijn Gemeente te v m. Be soijen ds. Schlemper op te treden ter herdenking van de Kerk—Hervorming. Mascotta. De opvoering dezer wereldbekende opera—comique nadert met rassche schreden en belooft wederom een evenement op gebied van muziek, zang en spel te worden, zooals Tavenu die jaarlijks het publiek weet aan te bieden. De hoofdrollen zullen wederom door de beproefde krachten van Ta venu vervuld worden, die reeds hun sporen op dit gebied verdiend hebben in voorgaande werken, met name door de dames A. Fransen, D. Slaats en de heeren Tom Burmanje, Jan Sars en M. v. d. Heijden. Voor de tenor rol zal de heer G. Weijnen Roosendaal, evenals vorig jaar wederom zorg dragen. De verdere kleine rollen zijn eveneens in goede handen. Aan decors, costumes en grime is alle zorg besteed, terwijl een gerouti neerd orkest ons goede begeleiding verzekert. Vereenigingen, die met 20 of meer leden wenschen te komen, genieten reductie en gelieve zich liefst vóór Donderdag 6 Nov. op te geven. Waalwijksche Kegelclub. De Waalwijksche Kegelclub koos in hare Zaterdagavond gehouden verga dering iot haren voorzitier den heerC. Marks, tot secretaris den heer L. Ver meer en tot penningmeester den heer Adr. Spapens. Tweede postale—uitvoering. De eerste uitvoering vorig jaar ge geven door de afd. Kinderfonds der P. T. T. alhier was zoo ingeslagen, dat men bij de tweede uitvoering niet aan een volle zaal behoefde te twijfelen. Het was dan ook overvol Zaterdag avond in Musis Sacrum en zij die er geweest zijn, zullen op verschillend terrein zeer genoten hebben, 't Eenige bezwaar dat wij hebben, is dat het programma veel te groot waseen uitvoering van half negen tot half een, is te lang. In 't vervolg zal men goed doen 't programma aanzienlijk te be perken. Dit is slechts een opmerking, die natuurlijk niets bedoelt af te doen aan 't welslagen van dezen avond De heeren die 't programma hebben in elkaar gezet, hebben alle eer van hun werk, maar de medewerkenden zeker niet minder. De avond gaf ons een uitstekend orkest uit Tilburg, dat behalve accom pagnement, ballet—muziek enz ver schillende uitstekende nummers deed die èn voor 't goede doel en voor 't comiié alle succes heeft gehad. Speciaal de heeren Bonis en de Rouw als leiders onze hulde. Tumtur—Schoenfabrieken. Met ingang van 1 November a.s. heeft de heerB Timmermans-Verschure eigenaar der Timtur Schoenfabrieken alhier, den heer Cl. Raming, die reeds vele jaren z'n medewerker in dit groot bedrijf was, als deelgenoot in zijne zaak opgenomen. Met alle reden mogen wij 't vertrouwen uitspreken, dat met 't deelgenootschap van den heer Raming, de Timtur— Schoenfabrieken haar weg naar uit breiding en vooruitgang op dezelfde energieke wijze zuilen blijven voort zetten, tot heil dezer onderneming, maar niet minder tot heil der schoen industrie in 't algemeen en van onze gemeente in 't bijzonder. Kamermuziek-avond. Voor een klein publiek gaven Therése Stokvis en Jan Verhoeven, gisteravond in de achterzaal van Hotel Verwiel een kamermuziek-avond. Wij misten er velen, die eigenlijk alleen al om den heer Verhoeven, die hier tal van lessen geeft en steeds bereid is aan concerten e. d. mede te werken, er o. i. hadden moeten zijn. Mevr. Stokvis zingt hare liederen geschoold, zuiver, met goede timbre en beschikt over stem-hoedanigheden geschikt voor de door haar gekozen liederen. Hare voordracht kon ons niet bekoren. Jan Verhoeven, die werken gaf van Chopin, Liszt, Debussy e.a. deed ons opnieuw genieten en z'n groote techniek bewonderen. Wat dijt z'n muzikaal spel, z'n technische vaardigheid telkens en telkens uit. Wat zou hij gegeven hebben, ais een goede vleugel ter be- schikking had gestaan Hij heeft z'n naam hier hoog gehou den, z'n groote capaciteiten waardig gedemonstreerd. Er was hartelijk applaus en Mevr. Stokvis werden bloemen aangeboden. hooren o.a. „Eine kleine Nachtmusik" Drs. G. J. de Vries. De heer Drs. G. J. de Vries, direc teur der R.K. H. B. S. en H. H. S. alhier, is benoemd tot Voorzitter van de Commissie, ingesteld door de Geografische Kringen van Amsterdam, Utrecht en Rotterdam, tot vaststelling van een leerplan voor de aardrijks van Mozart We noemen voorts Tiny's Ten, die ons een viertal uitstekend ballets te genieten gaven, die den leider den heer T. v. d Heijden alle eer aandeden, en de dames—executanten natuurlek niet minder. Dit waren begrijpelijk mee de meest succesvolle nummers van den avond. Niet minder boeide het dubbel— mannenkwartet „Musica", dat in z'n Ecce quomodomoiiius, „Nimer Nacht" zeer veel moois naar voren bracht, een uitstekend dubbel—kwartet vormd, maar dat ook in 't komische genre als„de Slimme Schaapsherder" een uitnemend figuur sloeg. De eerste kennismaking met dit dubbel—kwartet was eene uitstekende. Hulde aan den heer J. Kooien en z'n mannen. En last not least, de heeren van Engelen en Didden Dat zij 't publiek deden schateren van 't lachen behoe ven we niet te zeggen We wijzen op hun .Coupletten", „de Gelukvogels". Speciaal van den heer van Engelen noemen we „de parodie op de Figaro", die was in imitatie, in muziek, in woordenspel eenig. Ook werd er zeer verdienstelijk gezongen. Het was wer kelijk een prachtnummertje en hiermee moet de heer van Engelen overal een uitbundig succes hebben. Van den heer Didden kregen we nog „Terug van 't Nachtfuifje" van ouds bekend, maar steeds amusant en op de beste wijze wordt dit door hem gebracht. Uit 't bovenstaande zal men zien dat er van alles en veel genotvols geboden werd, waarvoor een der hoofdbestuursleden hartelijk dank bracht aan de afdeeling, maar zeer terecht ook aan de medewerkenden, die zich voor dezen avond zooveel moeiten en opofferingen gestroost had den, Ook het publiek bracht hij dank voor de drukke opkomst, waardoor men zulk een grooten steun verleende voor het Kinderfonds der P, T. T. Een zeer geanimeerd bal, afgewis seld met eene verloting, besloot deze prettige en uitnemend geslaagde avond JAARFEEST R, K. WERKLIEDÉN- VEREENIGING. Be R. K. Werkliedenvereeniging vierde Zondag j.l. haar jaarfeest. De dag werd ingezet met een H. Mis in de parochiekerk van St. Jan en algemee ne H. Communie. 's Avonds werd een groote feestver- gadering gehouden, waaraan de me dewerking werd verleend door de ont- spanningsvereeniging van de R. K. Werkliedenver., de tooneelclub D V S. V. Om 6 uur was de zaal van den Gil denbond stampvol. De heer Passier, voorzitter der ver eeniging, leidde den avond in met een korte toespraak, nadat hij de bijeen komst met den christelijken groet ge opend had. Op de eerste plaats roept spr. allen een hartelijk welkom toe op deze ver gadering, waarop de patroonheiligen der organisatie worden herdacht. Spr. wees op de mooie wijze waarop het feest 's morgens was ingezet en hoopte dat het feest in bet algemeen even goed zou slagen. Een woord van dank brengt spr. aan de tooneelclub die dezen avond opluistert. De voorzitter zei de dat onder de pauze de schaal zou rondgaan voor het binnenkort te houden St. Nicolaas- feest, waarover de voorzitter nog een enkele mededeeling deed. Spr. maakt van deze gelegenheid gebruik om er nog eens op te wijzen dat het noodzakelijk is dat allen zich aansluiten bij de Katholieke organisa tie, nu socialisme en communisme overal dreigen. De tijden zijn zeer ern stig en in tijden van werkloosheid kan de organisatie veel bereiken. Om kennis te maken met het blad voor den Ivath. arbeider „De Volks krant", laat spr. dit blad in de zaal verspreiden. Hierna begon de tooneelclub haar uitstekende uitvoering van het mooie werk van Gerard Nielen „Wat niet sterven kon", waarmede zij een uit bundig succes had. Tijdens de pauze werd nog het woord gevoerd door den WelEerw. heer Beekmans, adviseur van de Werkliedenvereeniging. Hij feliciteerde de leden met hun jaarfeest. Hij spoorde allen aan trouw te blijven aan de organisatie, zooals hij hen bij 't zilveren jubileum op 't hart drukte. Wanneer allen, die nog buiten de organisatie staan, lid wer den, dan zouden ze daardoor de orga nisatie in de gelegenheid stellen om veel te bereiken. Het is) treurig, dat de jeugd zich zoo afzijdig houdt. De trouwe ledèn dat zijn de ouderen. Dikwijls vraagt het bestuur zich met zorg af, wat de toekomst der organi satie zal zijn, als de jeugd zoo opge groeid is. Het eenige antwoord is: als er geen kentering komt ten goede, dan loopt het. met de organisatie mis met alle gevolgen op moreel en finantieel gebied. Het is van groot en ingrijpend belang, dat de jongeren toetreden. Spreker hoopt dat deze dag vrucht baar zal zijn voor de organisatie, niet het minst door het gebed en de com munie van dezen morgen. Willen we iets bereiken, dan hebben we den ze en van bov

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 5