MET HET OOG OP DEN FEEST DAG VAN ALLERHEILIGEN, ZAI ONS BLAD A.S. VRIJDAG VER SCHIJNEN. ADVERTENTIES WORDEN INGE WACHT TOT UITERLIJK 9 UUI VAN DIEN DAG. ADMINISTRATIE. Als R. K. arbeider moeten we wer ken niet alleen voor ons zelf en onze kinderen, maar ook voor de organi satie. Hij wekte allen op „de Volkskrant" te lezen, die zulk een juist beeld gaf van 't Typograien-contlict, hield deze organisatie den leden ten voorbeeld, waar hier bewezen is, wat men door krachtige organisatie kan bereiken. De avond is over 't geheel uitstekend geslaagd en zal zonder twijfel een pro paganda zijn voor de organisatie. WAT NIET STERVEN KON. De tooneelclub D.V.S.V. heeft Zon dag en Maandag een paar uitstekende uitvoeringen gegeven van bovenge noemd werk van Gerard Nielen, die dan ook een volkomen succes gewor den zijn. Zondag was 't voor de Werklieden- vereeniging, Maandag ten bate van 't Wit-Gele Kruis. De zaal was beide avonden stamp vol, zoodat er velen waren die zelfs geen plaatsje meer konden bemachti- De uitvoeringen verdienden dit suc ces dan ook ten volle. Met de keuze van het stuk is men zeer gelukkig geweest, het is een stuk dat voortdurend in spanning houdt en waarin vele aangrijpende scènes voor komen. Het koud cynisme van den geldmag naat, zijn haat tegen den godsdienst, zijn zucht naar den roem der wereld komt hier in botsing met het heimwee zijner kinderen naar God. Uit deze botsing ontstaat een felle strijd. Wan neer de herinnering aan den gods dienst der overleden moeder uitge groeid is tot een heftig zielsverlangen om ook dien godsdienst te kennen en te omhelzen, dan verzet zich de we- reldsche vader daartegen met alle macht. Maar de kinderen worden door Gods genade in het geloof versterkt en be vestigd, terwijl de wereldling al zijne leerstellingen, alles, waarop zijn groot heid was gevestigd, onder zich ziet af brokkelen en neerstorten. Het geloof, dat niet sterven kon, komt ten slotte zegepralend uit den srijd. Van de personen meenen wij het eerst te moeten noemen Jac. Didden, als den oud-bankier van Grosbergen. Zijn spel was in elk opzicht subliem. Den zielstrijd van den vader, die alle godsdienst haat en er zich boven ver heven acht met zijn zelfstandige ont wikkeling, en de eerzucht die zich niet wil vernederen, heeft hij uitstekend uitgebeeld. Zijn spel was werkelijk meer dan dilletantisme en ook zijn pos tuur droeg er uitstekend toe bij den deftigen, ouden bankier te typeeren. Ook M. Berkelmans, als Arnold den voortzetter der bankzaak van Gros- bergen, speelde zeer goed, vooral in de laatste acte in het conflict met zijn vader sloeg zijn spel zeer in. De twee jongste zonen van den ban kier werden zeer goed getypeerd door J. de Goey, als Rudolf, en H. de Werd, als Guus. Ook Fr. Kelder, als André Wulkens, een zwager van van Gros- bergen, creëerde zijn rol uitmuntend, waartoe ook zijn welluidende stem niet weinig bijdroeg. A. Snijders, als tuinman Huib, sloot zich waardig aan. Van de andere vertolkers noemen we H. Maas (Lievendam), J. Verhoe ven (Plenders) en J. Sleenhof' (Dek ker). Het geheel deed het uitstekend en in D.V.S.V. schuilen verschillende prima krachten, en wanneer men in dezelfde richting blijft gaan als thans, twijfelen wij er niet aan of D.V.S.V. zal nog steeds meer successen berei ken. Den regisseur, den heer A. Verhoe ven werd terecht voor zijn goede lei ding en vele moeite een krans aange boden. De grime was uitstekend verzorgd door den heer G. Schippers uit Den Bosch, terwijl de heer Jos de Folter voor een uitstekend aangekleed too- neel heeft gezorgd. Tusschen het 3e en 4e bedrjjl bracht de heer G. Weiiers, namens het bestuur van het Wit-Gele Kruis dank aan de tooneelclub voor de bereidwillige wij ze, waarop zij, evenals verleden jaar, een uitvoering aanbood, Spr. roemde het spel der acteurs zeer en bracht een bijzonder woord van hulde aan den regisseur, den heer A. Verhoeven, wien hij een lauwerkrans aanbood. Verder bracht spr. dank aan de R.K. Werkliedenver. die de zaal afstond, aan de dames die zich met den ver koop der kaarten hebben belast, aan de directie der. Witte Bioscoop, die zoo bereidwillig was de pauzes met mu ziek op te luisteren, aan den heer Jos de Folter, die het tooneel op uitste kende wijze heeft aangekleed en hier voor geheel belangeloos de meubelen dankt spr. voor de steun die z\j aan dankt spr. voor den steun, dien zij aan w iL-ueie muis neunen wuien fee- ,ea. Veruer noopie ue neer wegers „at ooü ue jaarvergauermgen van ue creemguig even urua. zouuen woruen .jczocnt ais ueze uitvoering. uoxDRUiVl K.JX. WERKERS Maandagavond werd in het Patro- naaisfefcuouw uer Si. Giemensparocme up waaruige wijze net Zo-jarig uesiaan uer aiu. naaruwjjK van uen Rjv. ra- uriensameiuersuoiid £>t. VV iinnruruus, 6roep neerueweraers, heraacnt mei ten welgeslaagde propaganda- en feest «vond. fsagenoeg alle leden, de meeste met nunne dames, waren aanwezig, als mede tal van geintroduceerden. Er pry aten verscnmenue fraaie nloemstuaaen, o.a. van de R. K. \v era iiedepvereeniging afd. Baardwijk, van ue tiroodcooperatie „Ons Belangvan ue Kolen-cooperatie en van de afd. Waalwyk van den R.K. LeerDewer- aersbond, als blijken van medeleven met het heugelijk jubileum hunner mstervereeniging. Door den voorzitter der jubileerende afdeeling, den heer W. Buys, werden de aanwezigen met een hartelijke toe spraak verwelkomd. In de jaren dat spr. als voorzitter fungeert, heeft hy nog nimmer het genoegen gehad zoo'n druk bezochte vergadering te openen. Een speciaal woord van welkom richtte hij tot den Z.Eerw. heer pastoor van Erp, tot den pas-benoemden gees telijken adviseur Kapelaan Allard, tot het hoofdbestuurslid den heer Kroone, die dezen avond voor het eerst hier als spreker zou optreden, en tot de har monie St. Jan en het Duo Klijn, die dezen feestavond kwamen opluisteren. Over hetgeen in de afgeloopen 25 jaar door de organisatie is bereikt zal spr. thans niet gaan uitwijden, daar hij anders den spreker van dezen avond het gras voor de voeten zou wegmaaien. Hij wenschte allen een genoeglijken avond en sprak de hoop uit dat het resultaat zou zijn dat tal van ongeorganiseerden hier aanwezig tot de vereeniging zouden toetreden. Hierna richtte de nieuw-benoemde adviseur, Kapelaan Allard, in welge kozen woorden een hartelijke geluk- wensch tot de jubileerende vereeni ging. Hij sprak de beste wenschen uit voor het welslagen van dit feest en spoorde allen aan tot samenwerking, opdat onder Gods zegen de volgende 25 jaren de organisatie steeds in bloei moge toenemen en vele vruchten voor de aangeslotenen moge afwerpen. I Door de harmonie St. Jan werden hierna onder leiding van den direc teur, den heer J. Thijssen, eenige num mers uitgevoerd, die om hun keurige vertolking een welverdiend succes hadden. In deze en de andere num mers die het corps den verderen avond nog ten beste gaf, viel bijzonder het fraaie geheel en goede stemming op. De prestaties van dit muziekgezelschap blijken den laatsten tijd weer heel wat te zijn vooruitgegaan. Het woord was hierna aan het hoofdbestuurslid den heer Kroone uit Breda, die begon met namens het hoofdbestuur de afdeeling Baardwijk geluk te wenschen met haar zilveren jubileum. Tevens wenschte hij de drie leden geluk die thans eveneens hun 25-jarig lidmaatschap herdenken. (Dit zijn de leden Antoon Klerkx, P. v. d. Hoven en Hendr. Maas, aan wie nog nader een diploma als herinnering zal worden uitgereikt). Een woord van hulde past voorzeker dezen pioniers. Er was vroeger onder de toenmalige omstandigheden meer durf voor noo- dig om tot de organisatie toe te treden dan thans. Spr. wil dan in een kort betoog de noodzakelijkheid van orga nisatie aantoonen. Hij schetst de toestanden onder de vroegere gilden, welke organisatie vorm in den tegenwoordigen tyd van groot-industrieën, niet meer past. Die patriarchale toestanden zijn verdwe nen. Daarna is het liberalisme gaan hoogtij vieren, dat geen rekening hield met de behoeften der arbeiders. Men I betaalde zoo weinig mogelijk loon, vacantie bestond heelemaal niet, zoo min als uitkeering bij werkloosheid, terwijl vrouwen- en kinderarbeid, zoo wel als gedwongen winkelnering over al voorkwamen. Toen zond Paus Leo XIII zijn Re- rum Novarum de wereld in. Men kreeg geleidelijk aan organisaties van werk lieden in bepaalde werkplaatsen en later van bepaalde vakken. Verschil lende verbeteringen konden worden verkregen. In de jaren van hoogcon junctuur tijdens den oorlog ging dat al heel gemakkelijk, doch niet zoodra kwam de inzinking of de loonen gin gen weer omlaag. Dat men toen zoo veel heeft moeten prijsgeven is in hoofdzaak de schuld van de ongeorga niseerde arbeiders die in de moeilijke jaren de organisatie den rug toekeer den. Een behartenswaardige les is hierin gelegen met het oog op de cri sis van het oogenblik, nu over alle landen zooveel millioenen werkloozen zijn. Wil men ook thans niet weer ver liezen wat gewonnen is, dan dienen allen zich aaneen te sluiten. Spr. wijst nog op de gevaren die den arbeiders bedreigen in dezen tijd van mechaniseering en trustvorming, waardoor zoovelen als overbodig naar huis worden gezonden. Als voorbeeld noemt hij o.a. de belangengemeen schap die er gekomen is tusschen de verschillende Margarine-fabrikanten in Nederland, waardoor geleidelijk verschillende marganneiabneken in ons land zijn stil gelegd en honderd tallen arbeiders werkloos zijn gewor den. Een der oorzaken van de toene mende werkloosheid is volgens spr. ouk de vrouwenarneid. Met voorbeel den toont hij aan hoe steeds meer meisjes en gehuwde vrouwen worden te werk gesteld in functies vroeger door mannen bekleed, daardoor het aantal werklooze kostwinners verhoo- gend. In ons land bedraagt het aantal werkloozen thans 78.ÜU0 tegenover 34.000 vorig jaar. Hiertegen zullen maatregelen genomen moeten worden, door beperking van den vrouwenar beid, door korteren arbeidstijd, niet omdat hij thans te lang is, doch om het. werk te verdeelen, door meer va cantie, vroegere pensioeneering, enz., allemaal maatregelen in internationaal verband te nemen. Hoe slechter het algemeen voor de arbeiders wordt, hoe weliger het so cialisme en communisme zullen tie ren. Spr. heeft hierbij gelegenheid om naast de stoffelijke- ook de principi- eele redenen uiteen te zetten waarom de R. K. arbeiders allen in de R.K. or ganisatie thuis behooren. Zij moeten het als een gewetensplicht beschouwen zichzelf en ook hunne jongens en meisjes als lid der R. K. Vakvereeni- ging op te geven in het belang van hun gezin, tot heil van kerk en maatschap pij- Een daverend applaus bewees dat spr.'s woorden bij de aanwezigen had den ingeslagen. De harmonie gaf nog een paar num mers ten beste, waarna de Z.Ew. heer pastoor van Erp een hartelijk dank woord sprak tot den heer Kroone voor zijn mooie rede en een gelukwensch richtte tot de bestuursleden, de leden en de 3 jubilarissen der feestvierende vereeniging en allen aanspoorde de organisatie te versterken. Het verdere gedeelte van den avond werd gevuld met voordrachten van het bekende duo Klijn, dat zijn gunstige reputatie weer alle eer heeft aange daan en met alle nummers buitenge woon veel succes oogstte. Het was zeer laat toen allen hoogst- voldaan over dezen goedgeslaagden avond huiswaarts keerden. ORANJE-COMITé'S. Na v.m. Baardwijk en de St. Anto- niusparochie, zijn door den Burge meester thans ook oud-Waalwijk (bui ten St. Antonius) verschillende heeren aangezocht tot vorming van een oran je-comité. Uitnoodigingen zijn aldaar gericht tot de heeren: C. Witlox, Gruppelaar, Eijckelenburg, Weijers, Klaassen, Har- tog', Joh. Hoffmans, J. W. van Hees been, J. L. Dumoulin, J. Nieuwland, L. A. Kroot, A. Froklage en J. W.-van Heeswijk. Hedenavond wordt in v.m. Baard wijk vergaderd door de daartoe opge roepen heeren tot vorming van een comité. BIJZ. VRIJWILLIGE LANDSTORM. Zaterdagmiddag hielden de drie plaatselijke afdeelingen van den Bijz. Vrijw. Landstorm een schietconcours in de manége achter het gemeentehuis. De uitslag was als volgt: Afdeeling Baardwijk: L. v. d. Zan den 95 pnt. in 10 schoten, M.de Vries 86 pnt., Arn. de Beer 89 pnt., C. de Jong 94 pnt., B. Kolsteren 66 pnt., W. van der Mee 93 pnt., totaal 523 pnt., ge middelde 87.16., Afdeeling Besoijen: C. Verhagen 94 pnt. in 10 schoten, M. Jansen 93 pnt., A. van der Lee 92 pnt., B. Westerveen 87 pnt., B. van Dongen 96 pnt., G. Cou- wenberg 92 pnt., totaal 554 pnt., ge middeld 92.33. Afdeeling Waalwijk: Nouwens 90 pnt. in 10 schoten, A. Gadellaa 94 pnt., P. Wijkmans 88 pnt., L. v. Eethen 83 pnt., L. Dekkers 85 pnt., Fr. Smolders 89 pnt., totaal 529 pnt., gemiddelde 88.16. De afdeeling Besoijen werd dus plaatselijk kampioen. R. K. MIDDENSTANDSVEREENIGING. Men schrijft ons: Zooals reeds gemeld werd, komt de heer de Brabander uit Utrecht a.s. Vrijdag in Hotel Verwiel, des avonds om 9 uur een lezing houden over de R. K. Middenstandsvereeniging. De heer de Brabander is een kun dig spreker en de stof, welke hij zal behandelen, zeer interessant. Men zal iets naders vernemen omtrent den middenstandsraad, het economisch in stituut tot voorlichting van den mid denstand, den middenstandsdienst Lij het departement van handel en nijver heid, het verzekeringswezen en de middenstand, het onderwijs, enz. De talrijke instellingen van den midden stand zullen de revue passeeren. Voor al voor hen, die met de middenstands beweging niet voldoende op de hoogte zijn, zal deze lezing een openbaring wezen. Wanneer zij nader leeren ken nen het werk, dat door de landelijke bonden in het belang van den mid denstand wordt verricht, dan zullen zij voor dat belangrijke werk eerbied moeten hebben. De landelijke federa ties verheugen zich in een gezonden groei, hun arbeid trekt de aandacht van de hooge regeering en ondervindt daarvan steun. De Kamers van Koop handel leven met den Middenstand mede. Gij, middenstanders van Waal wijk, komt allen ter vergadering Uw licht opsteken en overweegt dan of ook Gij niet thuis hoort in de rangen Uwer collega's, die zooveel doen tot verheffing van Uw stand. En dan nog het lidmaatschap brengt U gelde lijk voordeel!! ij k^p' oef stat ion voorlichtingsdienst t.bd. Lederindustrie te Waalwijk. Ten bewijze van het steeds drukkere grbrmk. dat de schoen en lederindu- sirie van ons insttiuut maken, moge dienen 't fett, dat Dinsdagmorgen het dantal in dit jaar ter ondei2oek inge ?i»nden monsiers steee tot boven de i ooo Het aantal 1005 werd zelfs ocieikt. Ter vergelijking plaatsen wij hier de rantallen ingezonden monsters per jaar van de laatste 10 jaren. |aar Aantal monsters 1920 551 1921 4i5 1922 354 1923 458 1924 464 19x5 583 1926 643 19-7 848 1928 7x0 19x9 904 1930 nu reeds 1005 in 10 maanden. Ofschoon het onderzoek van mon sters nog maar een gedeelte is van de werkzaamheden van ons instituut, zoo is het toch zeer zeker een betrouwbare maatstaf voor oen gang van zaken. Het heugelijke feu. oat in dit jaar, waarvan nog geen 10 maanden ver streken zijn, nu reeos meer dan 1000 monsters ter onderzoek werden inge zonden, meenen wij niet onopgemerkt te mogen laten voorbijgaan, reden waarom wij een vastleggen in het plaatselijk blad op prQs stellen. De Directeur v. h. Rijksproef station Voorlichtingsdienst t.b.d. Lederindustrie te Waalwijk. VAN DER WAERDEN. Kamer van Koophandel. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat zal Woensdag 5 Nov. a.s. 'n vergadering houden. Politiezaken. Zaterdagavond werd op het postbal een verkeerde jas meegenomen ter wijl een andere bleef hangen, inlichtingen Dü de Puluie. Langstraatsche Bi jartbond. Zaterdag 25 October j.l. had onder fi nke belangstelling de onimoeting J. C.1—Ons Genoegen plaats. De bezoekers hebben kunnen genieten van schitterend spel De heer J. deOrabff van „Ons Genoegen" speelde de 100 caramboles in ll beurten, alzoo met' een moyenne van ruim 9. terwijl dhr. Fr. Slaats met een gemiddelde van 8'/3 zijn pari# in 12 beurten be6 nJigüe. Ondanks deze beide cracks mocht het echter „Ons Genoegen* niet gelukken den wedstrijd te winnen. Daarvoor is het zestal van B. J C vooral in eigen home te steik. Mei 546 tegen 488 won de B. J. C dtfl maicn B.J. C. speelde met een club- gemiddelde van 4 33 en Ons Genoegen met een gemiddelde van 3 81 De hoogste serie 31 staande op Fr, Slaats der W.B C werd niet verbeterd Hieronder volgt de gedetailleerde uitslag der gespeelde panij n B. j. C. 1 C. Vesters H. Brok J. van Delft 1 h. van der Wiel C. Koks Fr. Vesters L. Kooien J. de Uiaalf i b. van Weert Fr. Slaats Adr. Klerks J. Romb^uts hoogste aantal beurt serie 25 17 100 10 17 75 24 11 89 11 15 82 28 21 100 28 23 100 in" hoogste aantal beurt serie 24 7 34 11 29 100 25 24 100 12 19 100 28 10 89 65 28 10 De volgende wedstrijd wordt gespeeld op Zaterdag 8 November tusscnen Wilheimina- W. B. C. in het Patronaat te Dtunen, cluo- lokaal van Wilaelm.na. Aanvang 5 uur precies. Een pracht exemplaar. Dezer dagen vetkocht de veehande laar dhr j, v. d. Sanden aan dhr, W. de Qracff, slager alhier een koe, die op de gemeentewaag gewogen, het respectabele gewichi haalde van 1484 pond, Verbod van Veevervoer. De Minister van Staat, Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw. Gelet op artikel 38 der Veewei Heeft goedgevonden: A. Met ingang van 25 October 1930 zijne beschikkingen van 8 juli 1930, no. 897 en van 11 Juli 1930 no. 914 in te trekken en zijne besch kking van 19 September 1930 nr. 1259 sub 11, waaiblj het vervoeren of doen ver voeren van herkauwende dieren en varkens naar een kring omvattende de provincie Zeeland en een deel der provinciën Noord-Brabant en Gelder- werd verboden, zoodanig te wijzigen en aan te vuilen, dat deze sub 11 be doelde kring zal omvatten: aaneenge sloten de provinciën Zeeland, Noord- Brabant. met inbegrip van het Hol- landsch diep, de Nieuwe Merwedeen de Merwede. het gedeelte der provin. cie Gelderland ten Noorden begrensd en met inbegrip van de Waal vanaf Woudrichem tot waar deze aan de Duitsche grens onder den naam van Rijn ons land binnenkomt alsmede het eiland van Dordrecht De wijziging komt derhalve hierop neer, dat aan den reeds bestaanden kring Zeeland—Noord-Bjabant c a. wordt toegevoegd: het z.g land van Heusden en Altena en het eiland van Dordrecht. O lder dit verbod is niet begrepen: le. de doorvoer van herkauwende dieren en varkens in gesloten en ver. zegelde spoorwagens of. op andere wijze on> er politietoezicht een en ander op kosten van belanghebbenden 2e de invoer van slachtvee met een openbaar middel van vervoer, voor zooveel per spoor in gesloten en verzegelde wagens en voor zooveel per ander openbaar middel van ver voer onder politietoezicht, mits de dieren vanaf de losplaats onder politie, toezicht worden gesteld en binnen 2x24 uur na aankomst ter plaatse van bestemming worden'geslacht, een en ander eveneens op kosten van be langhebbenden. B. Te bepalen, dat, wanneer bij- zondere redenen afwijking van het sub A bedoelde verbod noodzakelijk maken, zoodanige afwijking kan wor- den toegestaan door den betrokken Commissaris der Koningin onder de door den betrokken Inspecteur van den Veeartsenljkundigen Dienst aan te geven voorwaarden. Nationale protestmeeting in den Bosch, Maandagmiddag werd in het Con certgebouw te 's Bosch een uiterst druk bezochte nationale protest- meeting van landbouwers gehouden, Verschillende autoriteiten woonden de meeting bij. in zijn openingswoord wees de voorzitter de heer Verheggen uit Bug genum op densteedsslechierwordenden toestand in den landbouw, de dalende export en de stijgende import. Met klem wees de heer Veiheggen er op dat de regeering het aangewezen lichaam is om verbetering te brengen in dezen teestand. Op de vergadering die in '1 voor jaar te Utrecht gehouden werd zijn verschillende maatregelen gevraagd, doch sindsdien is er zoo goed als niets geschied. Mr. van Haastert gaf den minister van Binnenlandtche Zaken en Land bouw harde woorden te aanhooren, en vroeg zich af of deze minister wel een landbouw-program herft. De tweede inleider, mr. NiercöHer, bepleitte vooral een groote voorzich tigheid bij het uiibreiden van tuin bouwbedrijven, slechts een geleidelijke uitbreiding biedt kans op succes. Hierna werd gelegenheid tot dis cussie gegeven. Hierbij werd door dr. Berger het Belgische vee—invoerbod bespioken. Op voorstel van den heer Moors werd aan den minister een telegram gestuurd, waarin verzocht wordt een aantal Russische graanschepen uil het land te keeren. Een Zeeuwsch landbouwer sprak over den nood in Z;euwsch—Vlaan deren, en waarscnuwde dat reeds ihans stemmen opgaan om te slaken onder de Zeeuwsche boeren. Nadat nog enkelen het woord hadden gevoerd, bepleitte dr. L G Korten— horst de actieve handelspolitiek. De redevoeringen werden steeds rumoeriger waanoe de uitroep van den heer Damen utt Millingen.V/eg met deze regeering, wij moeten over gaan tot dad< n en een botrenregeerlnf vormen'nlet weinig bijdroeg. Het slotwoord werd gesproken doo. rector Kok uit Bloemendaal, algemeen adviseur, die Godsvertrouwen bepleitte. De burgemeester van den Bosch dankte en deed er een reclame voor de Bossche Veemarkt bij. Eerste spanning der Keizersveerbrufr Nadat de eerste spanning Zaterdag van Rotterdam naar Moerdijk was gesleept kwam Zondagmorgen om uur het groote oogenblik waarop spanning voor de omg nabij 'i Keizers- veer over de draaibrug aan dtn Moer dijk moest worden gesleept. Even voo den vastgesteiden tijd. nadat een vroeg- trein den Moerdijk was gepasseerd, ging de brug open en zette 'i lran®p0' zich in beweging Tusschen de beia zijden was slechts een ru,m,e ongeveer 20 c M.. zoodat alles precies pas was. De hoogte was zeer v doende, zoodat van dien kant nte behoefde te worden gevreesd, w vastloopen behoorde ztker niet to onmogelijkheden. Was dit inderd' gebeurd, dan had het treinverkeer misschien wel een dag o{ drie k gelegen. Dank zij het keurige van de leiders en het kalme weer, I alles echter buitengewoon goeu ln zeven minuten tijd was alles reed' gebeurd; het sleepen door de 0 heen duurde slechts vier minuiten ongeveer tien uur arriveerde t ,r®n pde aan het Kelzersveer. AanB"'enan)) wind langzamerhand in kracht toenam, nam men uitgebreide voorzorg regelen, voor het op de plaats van de brug. Deze werd nl- ankers vastgelegd en bovend aan de pellers gemeerd, voor Jammer dat de eerw. heer Beekmans de gelegeimeid voorbij liet gaan, ook eens te wijzen op net onbillijke en onredelijke van deze aange kondigde suuing en hoe zij veroordeeld moest, worden, o.i. ook. van katholiek-moreel standpunt. R.J£D. £>011, Al JJ. JDAiVXViJ VV Utv.

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 6