ZIT- ERV SLfiAPKlimEfl. Dekkjeeden. Deurwaarder eerris i coitt Dij I Zee?: Luxor-Bioscoop P A O&fakhhCacC* zPktuUsuj tPtiekk ra PM PTICK! Iaarle; ifveW" - *f°*U I een Dienstbode i<lAVSRE|| NOODHULP. HEER DEKKLEEDEN Notaris Schreurs Een huis met tuin r£EppOtD' verkoop en doos e C»r\ Ho9,e we\Ve *>l*e plakken g U* personenauto en een motorrijder met elkaar in botsing gekomen, waarbij de motorrijder is gedood. Gemeld wordt, dat de bestuurder van den auto voor rang had moeten verleenen, doch dat daartegenover staat, dat de motorrijder de 30 jarige F. C. v. Z. uit de van Kinsbergenstraat, zeer hard moet hebben gereden. Het lijk is door de politie in beslag genomen en naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. Motorongeluk. Zaterdagmiddag te ongeveer 5 uur is de jongeman. E. v. L. uit Laren, die met zeer groote snelheid op zijn motorfiets uit de richting Naarden langs den Rijksstraatweg reed, nabij Hakkelaarsbrug te Amsterdam in bot sing gekomen met een auto. De bot sing werd zoo hevig, dat de motor- rijder over den weg werd geslingerd en gedood, De motor vloog in brand en de auto kwam in het water naast den weg terecht. De bestuurder van den auto, J. C. v. P. uit Amsterdam kreeg een beenwonde en is naar een der Amsterdamsche ziekenhuizen ver voerd. Het lijk van den motorrijder is naar het lijkenhuisje overgebracht. De motorrijder zou blijkens een ingesteld onderzoek met een uursnelheid van ongeveer 120 K.M. hebben gereden. Gasverstikking. Gisteravond laat heeft een bewoner van een perceel Neuweg te Hilversum, H., gepoogd zichzelf en zijn zesjarig dochtertje van het leven te berooven. Zijn vrouw was den geheelen dag uit geweest, om haar zwager te IJmuiden te bezoeken. Toen zij gisteravond laaf thuis kwam, nam zij een sterke gaslucht waarzij snelde naar de slaapkamer van haar dochtertje en en vond daar haar man op den vloer en het kind in haar bedje liggen. Dadelijk opende zij een raam en riep om hulp. Er kwam spoedig 'n dokter, die trachtte met een zuurstofapparaat de levensgeesten bij het meisje op te wekken, maar dit mocht niet gelukken het kind was reeds overleden. De man was bewusteloos. Hijis naar het diaconessenhuis vervoerd, waarheen ook het lijk van het kind is gebracht. Vermist. Sedert enkele dagen worden te Sittard uit het gesticht voor verlaten kinderen in den Kollenberg drie jon gens van negen jaar vermist. Verkeersongevallen. Maandag is de 75-jarige J. Riket wonende aan 't Van Hogendorpsplein op de Kruiskade te Rotterdam door een auto aangereden, tengevolge waarvan hij beide beenen en een schouderblad brak. De auto van den geneeskundigen dienst heeft hem naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. Aanranding van een 19-jarig meisje. Uit Ridderkerk meldt men Gisteravond omstreeks half tien heeft onder deze gemeente een brutale aan randing plaats gehad. De 19-jarige dochter van den majoor der rijksveid- wacht alhier, reed per fiets van Rot terdam door den polder huiswaarts. Op een eenzame piek gekomen, bij den Kruisweg-Kievitsweg, werd zij ingehaald door een haar onbekend manspersoon, die, na haar gepasseerd te zijn, haar tegen den grond ter zijde den weg wierp en niet nader te van noemen handelingen met haar trachtte te plegen. Eenige veldwachters, die in den polder op surveillance waren, hoorden hulpgeroep en al spoedig vonden zij het meisje geheel bespat met modder langs den weg liggen. Zij kon nog meedeelen, aangerand te zijn en de richting aangeven, in welke de dader verdwenen was. Daarna verloor zij het bewustzijn. Direct werd een achtervolging in gesteld en spoedig zag men den dader over den Kievitsweg in de richting van Ridderkerk rijden. Daar hij niet dadelijk op het geroep afstapte, werd hem een hond nagezonden, die hem tot staan bracht. Het bleek te zijn de 22-jarige v.O., wonende te Slikkerveer, die onlangs wegens een zelfde feit tot 8 maanden voorwaardelijkegevangenis- straf is veroordeeld. Van O. heeft bekend en is vanmorgen naar Dord recht overgebracht. Het meisje is, na tot bewustzijn te zijn gebracht, naar huis gevoerd haar toestand is thans tamelijk goed. LAATSTE BERICHTEN. eten te gooien! En dan het absoluut persoonlijke in uw stuk. Waarom valt U die eene persoon aan en niet die andere heeren. Neen zoo gaat het werkelijk niet. RED. RECHTSZAKEN. Uitspraken. M. v. d. H. mandemaker Vlijmen, dat hij op 23 Augustus 1930 te Vlij men opzettelijk C. Heesbeen met een mes heeft gesneden en daardoor bloedend heeft verwond Zes weken gevangenisstraf. D. v. V. overtreding Motor- en Rijwieiwet appèl kantongerecht Den Bosch. Vernietigd, f 10 boete. Drama in de Faber van Riemsdijkstraat te den Haag. Het Gerechtshof te 's Hertogenbosch heeft heden Mendel B. koopman te Den Haag, die terechtstond wegens doodslag op zijn vrouw in de Faber van Riemsdijkstraat, vrijgesproken. Het O M. bij de Haagsche recht bank had 12 jaar gevangenisstraf ge- eischt. De rechtbank legde een straf van 6 jaren op. Voor het Haag sche Hof luidde de eisch 12 jaar, het vonnis 5 jaar. Na verwijzing van de zaak door den Hoogen Raad naar het Bossche Hof luidde daar de eisch 7 jaar. Het hof achtte de ten laste gelegde feiten niet wettig en overtuigend be wezen. BURGERLIJKE STAND. AGENDA'S. WAALWIJK, Donderdag van 7-8 aspiranten en van 891 /2 leden B.G.V. Donderdag 8 uur. Repetitie W.G.V Gymnastieklokaal. Zaterdag 12'/4 u. repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Musis Sacrum. Zondag 12'/4u. Repetitie Liedertafe! „Oefeningen Vermaak* Musis Sacrum. I gevraagd voor dag of dag en nacht. G. G. of P. G.j v. g. g. v. Brieven onder No. der adv. aan het Bureau van dit blad. 45359 Gevraagd om zoo spoedig mogelijk in dienst te treden voor dag en nach). Zich aan te melden bij J. v. D. WAERDEN- LAMORAAL WICHERS Mr. v. Coothstr. 72, Waalwijk, CORRESPONDENTIE. X. Drunen. Uw ingezonden stuk zuilen wij niet opnemen. Wat heeft 't voor zin te pogen nu reeds roet in 't Wegens ziekte voor direct gevraagd Waar zegt de Uitgever. 45364 Brieven aan den Boekhandel van J. C. VAN EIJKELENBURG onder letter A. te Waalwijk, zal Donderdag 30October 1930. des voorm. 11 ure te Waalwijk in de Concertzaal van het Hotel „DE TWEE KOLOM MEN" Een groote partij gloed nieuwe, alsmede gebruikte van prima kwaliteit, in diverse afmetingen. De kleeden worden gedurende den verkoop geheel uitgelegd en zijn een uur voor den aanvang der verkooping te zien 45341 te Drunen, zal ten verzoeke van de KIND ADR. BREKELMANS te Eindhof ven. bij inzet op Donderdag 6 Nov. 1930, ter herberge van PIET KLERKS te Drunen en bij toeslag op Donderdag 20 Nov. 1930, ter herberge van PIET DE GOUW te Drunen, telkens des avonds 7 uur precies in het openbaar Onder de gemeente Drunen gelegen op het Sempke, kadastraal bekend als Sectie C, Nr. 835, groot 09.40 Aren. Huis met tuin is van week tol week verhuurd aan Frans van Vlijmen voor f 2 50 per week. De huurpenningen zijn voor den kooper vanaf de eerste volle week volgende op de betaling der kooppenningen. Grond en polderlasten zijn voor den kooper vanaf 1 Jan. 1931. Betaling der kooppenningen zes weken na den toeslag. 45338 alke ZATERDAG EN ZONDAG y Zeepfabriek „Het Klaverblad" HAARLEM I MEMORIE VAN ANTWOORD op het rapport, uitgebracht door de Commissie, belast met het onderzoek van de begrootingen voor 1931. Blijkens het rapport heeft de ontwerp-begrooting met de bijlagen de Coipmissie aanleiding gegeven tot beschouwingen omtrent enkele onderwerpen en tol het maken van opmerkingen omtrent raming van sommige posten. Hel rapport maakt echter zoo goed als geen, ge wag van de uit de beschouwingen of opmerkingen door de Commissie getrokken conclusie. Zij stelt wel in uitzicht, dat hij dc behandeling der begrooling van het inzicht der Commissie zal worden blijk gegeven. Op deze wijze is het niet mogelijk van antwoord te dienen. Naar onze meening heeft de Commissie, door aldus te handelen, hare taak niet geheel juist opgevat. Hoofdstuk Vf, Openbare] werken. Voor dc wegen, (posten 128 en 1929), is in totaal uitgetrokken 11992,04, tegen 10080 in 1930, of voor 1931 dus een hoogerc raming van j 1912.04, terwijl de uitgaven over 1929 voor heide posten hebben bedragen 10822,88, of 1170 minder dan voor 1931 is geraamd. Wanneer hierbij in aanmer king wordt genomen dat in de vergadering van 3 October 1930 voor de grintwegen een extra-crediet is verleend van 2500 om deze wegen een extra beurt te geven, hetgeen ten goede zal komen aan de onderhoudskosten voor 1931 en daarnaast het onderhoud der keibestrating na vernieuwing der Crootestrhat en eventueel de Stationsstraat zeer gering zal zijn, terwijl niettemin voor onderhoud van de straten (post 128) een bedrag is uitgetrok ken, gelijk aan d|at voor 1930 en slechts 900 lager dan in 1929 was uitgegeven, dan meenén wij, dat voor dit onderhoud werkelijk voldoende is uitge trokken. Hetgeen de Commissie zegt ten aanzien van het onderhouden: grintwegen, kunnen wij onderschrij ven. Wij deelen het gevoelen, dat niet voor een regelmatig onderhoud is zorg gedragen. Zooals reedjs is besproken in de vorige vergadering, wor den maatregelen genomen om het regelmatige da- gelijksche onderhoud te verzekeren door het aan stellen van een arbeider uitsluitend voor het on derhoud der grintwegen. Wat dc door de Commissie aangehaalde kwestie van de Polderwegen betreft, achten wij het beter, dat dleze kwestie afzonderlijk en los van de bc- grooting wordt bekeken en zijn wij bereid, wan neer V daarmee instemt, hieromtrent nader prae- advies uit te brengen. Zooals bereids is medegedeeld, naar aanleiding van een desbetreffende vraag van den heer Roxs, zal binnen niet al te langen tijd worden overge gaan tot het bouwen van een transformatorhuisje op het SI. Antoniusplein en ligt het in de bedoe ling, in het bouwplan voor dit gebouwtje een uri noir op te nemen. Voor het in behoorlijken staat brengen van het urinoir bij het „Blanke Wiel" zullen wij zorg dra gen, terwijl wij zullen onderzoeken, of aan liet ge vraagde ten aanzien van het plaatsen van een 2e urinoir in voormalig Baardwijk kan worden vol daan. Hoofdstuk XIII, Gem. Woningbedrijf. 11 ök hier onthoudt de Commissie ons, als bij post 153 van Hoofdstuk VII, en hij -de begrooting van het lïlectriciteitsbedrijf de bezwaren, die zij blijk baar heeft. Wij meenen echter goed te doen nog eens er op te wijzen, dat bij het vormen van een onderhoudsreserve, is uitgegaan van de stelling, dat hoe ouder de woningen worden, hoe meer de onderhoudskosten zullen bedragen. De storting in het onderhoudsfonds van 30 per woning is dan ook bedoeld) ais een gemiddelde over een tijdvak van 40 resp. 50 jaren. Hoofdstuk XIII, Waterleidingbedrijf, liet voorstel tot het controleeren van een groep woningen, die naar abonnementstarief door het Waterleidingbedrijf van water worden voorzien, hebben wij nader overwogen. Wij zijn echter van meening, dat deze. controle geen enkel practised nut kan opleveren. Het totaal verbruik van de naar abonnementstarief aangeslo ten perceelen is bekend. Dat het verbruik in de abonnementsperceelen grooter is dan in de per ceelen met watermeter is een verschijnsel dat over al wordt waargenomen. Het uitschakelen van het directe belang bij een matig waterverbruik heeft tot onafwendbaar ge volg, dat het gebruik grooter is dan het zou zijn, wanneer de verbruikte hoeveolheid wordt gemeten en naar de meting moet worden betaald. Een vrij radicaal middel tegen watervèrsöillm» in abonnementsperceelen is het verbod om de kra nen te plaatsen boven een gootsteen of andere af- i oergelegenheid. Dit middel is in onze gemeente een oogenblik toegepast. Doch het verzet van de aangeslotenen op voor een deel zeer gegronde mo tieven, heeft den Raad doen besluiten, dit middel prijs te geven. De door de Commissie gevraagde controle op het verbruik van een willekeurige groep van abonne mentsperceelen zou misschien hebben aangetoond dat deze groep in het waterverbruik gaat boven het gemiddelde abonnementsverbruikmisschien ook dat deze groep daar beneden bleef In het eer ste geval zou men nog niet weten in welke woning de verspilling zou zitten, in elk geval moeilijk daartegen werkelijk afdoende maatregelen kunnen worden getroffen, terwijl in het andere geval wel- 1 icht aanleiding zou worden gevonden nog eens een ander blok te controleeren, met uitzicht op een even twijfelachtig resultaat. Een volledige con trole op alle abonnementsperceelen is daarenboven praetisch niet uitvoerbaar, omdat dan eens groe pen van perceelen op één dienstleiding zijn aange sloten, dan weer de perceelen ieder afzonderlijk. Wij achten liet daarom van meer belang, dat een beroep wordt gedaan op de medewerking van de geabonneerden. Wij zouden ons tot hen kunnen wenden met een circulaire, waarin wordt gewezen op. het verschil in gebruik, vergeleken met de me- terperceelen en waarbij wordt verzocht, toe te zien, dat geen water wordt verspild, omdat deze verspilling een mogelijke verlaging van de tarie ven in den weg kan staan. Burgemeester en Wethouders (Ongecorrigeerd). van Waalwijk. MARKTB ER ICH TEV Vee en Paarden. KÜI'TERDaM, 28 October, ier veemarkt waren heden aangevoerd 200 paaiden, 7 veulens, 1291 magere runderen, 748 vette runderen, 155 veue kalveren, 405 nuchtere kalveren, 545 graskalveren, 027 schapen Ot lammeren, 82 Diggen, 19 bokken of geiten, 8 overloopeis. Prijzen per 4 kilo: koeien 35—39 ct., 45 48 ei. en 52156 ct.ossen 424 ct., 44 474 ct.' en 5255 ct.stieren 35374 ct., 4043 ct. en 47—50 ct.kalveren 674724 ct., 774—824 ct. en 874—924 ct. Prijzen per stuk van mager veemelk koeien t 235 tot f 450, stieren t 130—475, graskalveren f 65—115, paarden 1 170—285, siachtpaarden 1 160—200, hitten t 75—175, Veulens 1 80145. fok nuchtere kalveren t 23 toi f 28, slacht nuchttere kalveren I 14- t 18, kalikoeien 1 230—435, pinken t 145— 200, vaarzen f 215250, oiggen 1 1122, biggtn per weck r 1.502.25. RAAMSDONK. Van 1 t.m. 23 October 1930. Ingekomen Wilhelmus J. VI. Beekman, van Hei- mond Kerkstraat 29 naar G 58. - Actria- nus L. van de Water, van Eindhoven Tongelrescheweg 249 naar G 32. Ja cobus Adr. Corré, van Vlissihgen Lelie laan 3 naar LI. Bertha Pi. C. Bon- wens, van Oisterwijk B 390 naar G 27. Jannetje Scheurmans, van Botterdam Gr. Visscnerijplein 25b naar J 52. Gerhardus B. Meijer, van Geertruiden- berg Glacisstraat (i naar F 69. Keel tje van de Polder, van Rotterdam Vaarl- weg 252 naar G 13. Wilhelmina H. Spuijhroek, van 's Gravenhage N. Zui lenstraat 41 naar J lil. Anna C. van der Kuijp, van Breda Frederikstraat 15a naar J 23. Arnoldus G. Th. Lammers, van Eindhoven Zeeisterstraat 193 naar H. 4. Johannes G. Jansen, van Ouden bosch A 294 naar aan boord. Maria J. van der Pluijm, van Dussen C 66 naar L 52. Johannes Ant. van Seters, van Goirle Kloosterstraat B 62 naar 1 75. Christianus P. C. Hoedeimans, van Ber- gen-op-Zoom Kleine Boschstraat 2 naar H 4. Alida Jongerius, wed. H. Blan ken, van 's-Gravenhage D. Dekkerstraal 58 naar H 11. Maria H. Goossens, van Geertruidenberg Havendijkstraat 17 nr. G 79. -Gerardus VI. Eijkhout en gezin, van Oosterhout Kloosterstraat D 314 nr. H 50. Vertrokken Frits Hahn, van G 12 naar Rotterdam Witte van Heemstedestraat 38c. Ma ria A. C. Welters, van J 71 naar Breda Halstraat 19. Wilhelmus J. VI. Beek man, van G 58 naar Eindhoven Schol- schestraat 18. Maria M. Heurter, van J 115 naar Waalwijk Stationsstraat 120. Pieter J. de Geus, van A 75 naar 's- Gravenhage Heenbethstraat 65. Jo hanna M. Adriaanse, van E 56 naar Baeksem Heijthuizen Mariabosch. Adrianus G. Olieslagers, van H 40 naar Gilze en Reijen Nieuwstraat 382. Adnana J. P. Redert, van F 74 naar Hil versum Koningstraat 25. Willebror- dus H. Deters, van C 16 naar Rotterdam Westkruiskade 12. ADVERTENTIëN. I," j o 3 9_. fCLAVERBLAD s SHAVINQ STICKS No. 285 zijn dc bestei £ijn zacht cn aangenaam. Geyei) ten overvloedig roomig schuim'. JZijn uiterst voordeelig. Zïjn tot de laatste snipper op te gebruiken- Doen voor geen enkel -buiten- landsch merk onder. W IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1II1II11IIIUIII11W s DD 24—0329 Hl

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 8