meows ui! Kaatsheuvel lil II De gemengde zangvereenlging „'t Rozenknopje" zal a.s. Donderdag een ledenvergadering houden ter be- handeling van jaarverslagen en reke ning en verantwoording van den penningmeester. Met ingang van 1 Jan 1931 houdt deze gemeente op als vorde ringsplaats van paarden voor miliitaire doeleinden. Hiertoe is da gemeente daaraan deelnemende vereenigingen j Waalwijk aangewezen. 4 hoogste standen welke verschillende maanden zullen optreden, terwijl de kolenclausule maandelijks in plaats van jaarlijks definitief zal worden verrekend. Weliswaar is in de nieuwe berekening der maximale belasting een voordeel voor de exploitatie van het electric!- teitsbedrijf gelegen, doch zeer zeker had mogen worden verwacht, dat speciaal voor de industrie gemeenten, waartoe ook dé onze behoort, een Gedurende de maand October i ®eer, guns»ge .regeling zou zijn getrof- werden ter secretarie voor den Vieesch keuringsdienst aangegeven 27 koeien 75 varkens, 1 kali en 5 geiten. De jgehouden collecte in de Herv. Kerk a.d. Loonschendijk ten behoeve der Chr. School aldaar heeft ruim f 12 opgebracht A.s Donderdagavond 7 uur zal in de Geref. kerk alhier optreden de heer Kunst, Cand, tot den H. D. Er zal een bidstond voor 't gewas wor den gehouden. WASPIK. Voor den Vleeeschkeu— ringsdienst werden in de afgeloopen maand ter secretarie aangegeven 411 varkens en 5 runderen. Op Zondag 16 November as *al in de concertzaal van den Heer H, van Iersel een uitvoering worden gegeven door „Het R K, Tooneel" uit bekende iooneelspel „Het Biechtgeheim". in 6 bedrijver. NIEUWS UIT HEUSDEN. A.s. week zal voor de meisjes boven de 15 jaar een Triduum worden gehouden. De R K. Werkliedenvereerjiging houdt op Woensdag 12 November de« avonds om half acht in de zaal der Meisjes—concregatie een vergadering, waarbij alle leden beleefd doch drin gend worden uitgenoodigd. Als spreker zal optreden de heer Hoogers, kringpropagandist te 's Bosch; de agenda bezit yerschlllende punten zoodat het gewenscht is, dat alle leden tegenwoordig zijn. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). De heer A. J. M. van Tuijl onder-1 heer Mr. C. W. v. Ommeren. wijzer aan de Chr. School alhier is met ingang van 1 Februari in gelijke betrekking benoemd te Eindhoven. CAPELLE. Door den heer C. Paans a.d Loonschendijk zal een winkel ge opend worden in kruidenierswaren Van harte hopen we dat deze zaak een goed bestaan zal opleveren, ver mits betrokkene zich verplicht heeft gezien hiertoe over te gaan om in I -n°™ tc hoofdafmetingen zijn zijn levensonderhoud te voorzien, daar I? hij 2.30 M., terwijl 't een langdurige ziekie zijn krachten I [tiadvei™°gen pl.m. 550 ton bedraagt, zoodanig heeft gesloopt, dat 't werken Ie* 1S in8"er,cht met salonroef, dek- hern voor goed is verboden. I e*C- en V001'zien van een motor •werd in de Rijkspostspaarbank op het I diio'^'iiiir vl.'li^'xvu01 gel®gd voor 'n Gedurende de maand October I hulppostkantoor alhier ingelegd f 5726.39 en terugbetaald f 5939 40. Het aantal inlagen bedroeg 63, dat der terugbetalingen 48. De in de O.L school in de Kom gevestigde Nuisbibliotheek zal in het vervolg In plaats van des Zaterdags van 2—3 uur geopend zijn op Maan dagavond tusschen 7 uur en half acht. 10 dezer. Door afkeuring der terreinen alhier en te Kaatsheuvel gingen de voor Excelsior vastgestelde competitie wedstrijden j.l Zondag niet door Onze dorpsgenoot G Vos, Czn. sergeant bij het Reg. Onbereden Art. wordt met ingang van 19 dezer ge plaatst bij de Compagnie Politietroepen Pa^i'T®ax~^eT^oode le Nieuwersluis. De Heer H. v. Sighem, onder wijzer a d. Chr. School a.d. Loon schendijk is in gelijke betrekking te Oost en West-Souburg benoemd. A.s. Vrijdag, 7 dezer viert de heer A. H. Gouda, gemeenteveldwach ter te Vrijhoeve Capelle zijn 40 jarig) ambtsjubileum Aan belangstelling zoowei van de burgerij als van zijn collega's zal het hem dien dag nies ontbreken. Daartoe uitgenoodigd door de Ned. Herv. Jongelingsver. „Gideon" had j.l. Donderdagavond In de Ned Herv. Kerk a.d Loonschendijk als spreker op Ds. J. Bakker uit Blijswljk Gemeenteraadsvergadering. De raad der Gem, Loonopzand is die tot onderwerp zijner rede gekozen opgeroepen tot bijwoning van een had „De jeugd van Daniël" De ge- I vergadering te houden op a s. Woens achte spreker hield een keurige rede, I dag 5 November des namiddags om die getuigde van diepgaande studie. 16'/2 uur, ten gemeentehuize, Agenda: 1. Aanbieding der begrooting voor het dienstjaar 1931, 2. Schrijven van de N.V. Provinciale Noordbrabantsche Electriciteits-Maat- schappij in zake verlenging van het Het muzikale gedeelte voor dezen avond werd verzorgd door den heer 1 van Herpen, die zich een waar weester van het klavier toonde. Jammer genoeg was tengevolge van de weers gesteldheid de belangstelling niet groot. t Ds. E. V, Japchen te Maartens™ I sfroomcontract Ned 'hp'JL V001" h,etb?roeP "aa'!£ Dit contract eindigt per 31 December bedankt gem' Loonschendijx as en waS) jn jje veronderstelling, l' dat thans voordeeliger condities zouden Moesten de landbouwers, die vee kunnen worden bedongen, dezerzijds gingen koopen op de markten in hettijdig opgezegd roet mond- en klauwzeer bezette ge- j Het nieuw aangeboden contract ver bied, tot heden daartoe machtiging j schilt in zooverre van de bestaande verzoeken bij den Commissaris der overeenkomst dat de maximale belas koningin dezer provincie, thans is de ting in plaats van over den hoogsten Burgemeester dezer gemeente daartoe stand, In den vervolge zal worden fert, hetgeen niet het geval is. Ook over 1930 word! de boven- aangegeven berekening toegepast. 3. Schrijven Noordbrabantschen Chrisieipen Boerenbond met toezen ding van een contract voor de des tructie van vee en vieesch. Overeenkomstig het desbetreffend contract wil de Noordbrabantsche Christelijke Boerenbond zich tegenover da gemeente verbinden tot het: a. opruimen en onbruikbaar maken voor voedsel voor rnensch en dier op de wijze, bedoeld in art. 61 van het K.B, van 5 Juni 1920 (Stbl. 285) en de Beschikking van den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid en van Binnenlandsche Zaken en Landbouw van 10 April 1926, Ned Staatscourant van 12 April 1926, no. 69, van alie cadavers en afvaldeelen van slacht dieren, voorzoover die cadavers en die afvaldeelen door den Gemeentelijken Keuringsdienst zijn afgekeurd of krach tens da Vleeschkeuringswet (stbl. 1919 no, 524) onbruikbaar moeten worden gemaakt. In het bovenstaande wordt versiaan onder cadavers gedoode en gestorven slachtdieren, daaronder begrepen het in art. 4 sub 3 bedoelde derVieesch- keuringswet, zoomede vleeschwaren. b, onschadelijk maken van ziek en verdacht vee, dat is afgemaakt of gestorven en waarvan de onschadelijk- making door het districtshoofd van den veeartsenijkundigen dienst in ra te noemen fabriek wordt toegestaan. c onbruikbaar maken en vernietigen van voor uitvoer bestemd vieesch, dat onschadelijk gemaaki moet worden. Naar de bepalingen der Vleesch- keuringswet wordt een zoodanige destructor, binnen 10 jaren na het inwerkingtreden van .het betreffend Koninklijk Besluit, waarbij dit voor schrift is gegeven, voorgeschreven en zai diensvolgens daaraan behooren te worden voldaan. Dit Koninklijk Besluit is 1 Juni 1922 in werking getreden, zoodat de inrichting op 1 juni 1932 voltooid moet zijn. Waar hef contract geen kosten voor de gemeente medebrengt behoudens dan in gevallen van besmettelijke vee ziekten, welke kosten aan het Rijk kunnen worden gedeclareerd, meenen wij, dat er geen Bezwaar kan bestaan om de aangeboden overeenkomst aan te gaan. 4. Verzoek van de plaatselijke land stormcommissie te Loonopzand om een subsidie van f 16.— voor den aankoop van prijzen bij schietwed strijden. Geadviseerd wordt daartoe te be sluiten. 5 Voorste! verhuring gemeente- woning. staande aan de Verlengde -ioofdstraat te Kaatsheuvel aan de N.V. Radio Centrale te Oisterwijk, Het wil ons voorkomen goed te zijn, dat door Uwen Raad daartoe wordt oesioten. En in de veronderstelling dat deze verhuring Uwe goedkeuring zou runnen wegdragen, hebben wij be reids onze toestemming gegeven om de woning voor het doel waarvoor deze gevraagd wordt, in gebruik te nemen. De huur bedraagt f 7 per week ie rekenen vanaf 1 Oct. i.i. 6. Verzoek van de bewoners van de Westzijde van de Hoofdstraat te Kaats heuvel om een betere straatverlichting. In overleg met de L'chtcommissie wil het ons voorkomen, dat de huidige verlichting voldoende te achten is. i Schrijven Gedeputeerde Staten in zake de herziening van de bezoldiging van den Burgemeester, de Secretaris sen en de Ontvangers. Voor wat onze gemeente betreft ïeeft deze herziening alleenlijk betrek, king op de salarieering van den Ge meente-Ontvanger, wiens salaris nader wordt voorgesteld, te bepalen op f 2250 loopende tot f 2625.—. Momenteel bedraagt diens bezoldi ging f 1350.— tot f 1750 8 Verzoek om subsidie van het bestuur der R K. Vakvereeniging te Loonopzand voor een te geven cursus in het patronenmaken en het schoen maken. Onder mededeeling dat de cursus door 56 leerlingen zai worden gevolgd, wordt gevraagd het tekort van f 425 ais subsidie te willen ver kenen. Door ons wordt voorgesteld deze subsidie ie voteeren, 9 Schrijven van de commissie tot organiseering van een lichtweek te Kaatsheuvel, verdoekende de daartoe noodige medewerking te willen ver- Ieenen. Deze medewerking bestaat in de WOfdt gegeven voor het gebruik dat, 2e Pr. Onder Ons T, Tilburg boven het gemiddelde van de maand "TT' T October zal worden afgenomen. Voor dit meerdere zou de stroomprijs op 6 cent bepaald kunnen worden. 10 Bepaling maximum snelheid Schoolstraat te Kaatsheuvel. In de vorige vergadering van Uwen Raad was besloten voor de School straat te Kaatsheuvel hetéénrichtings- verkeer met motorrijtuigen in te voeren met bepaling van de maximum snelheid op 10 K.M. Deze vorm van 10 KM is niet over eenkomst!' de Motor en Rijwielwet waar deze aan de hand van de betref fende voorschriften niet lagc-r dan 12 K.M. mag liggen. Als zoodanig dan ook wordt hierbij een nader voorstel tot bepaling der maximum snelheid gedaan. Wij merken hierbij nog op, dat een zoodanig besluit de goedkeuring van Gedeputeerde Staten behoeft waarbij dat is te toetsen aan de omstandigheid, dat dat maximum alleen mag gelden voor wegen binnen bebouwde kommen, waarop in het algemeen een zeer groote verkeersdrukte heerscht. 11. Verzoek van de bewoners van de Rechtvaart en de Hooge Zandschel om electrificatie dezer wijken. 123 122 74x45 45x45 18x45 14x45 9x45 8x44 gemachtigd, verlichting met, schijnwerpers van enkele gebouwen, het plaatsen van een lichtzuil en andere verlichtingen (kiosk en Gasthuisstraat) welke ge wenscht zullen zijn. Voor dat alles ware een bedrag van f 500.— te vo teeren. Daarnaast kan de Lichtcom- missie er zich mede vereenigen dat voor die week een reductie op den 12x120 9x120 5x120 3x120 3x120 2x120 1x120 RECHTSZAKEN. berekend over het gemiddelde van de stroomprijs voor de winkelverlichting Mishandeling. Diefstal van paling. Diefstal van manufacturen. 1 li Nader meldt men ons: Maandagavond werd een bijeen komst gehouden van de Raadsleden en Loco-Burgemeester en Wethouder ter bespreking van de subsidie voor dit feest. Besloten werd om aan het Comité f 150 ter beschikking te stellen en de verschillende posten te voldoen. Tevens werden ook nog enkele punten omtrent de optocht en de vereenigingen besproken en een kleine wijziging gebracht Daarna vergaderde het Comité, ter verdere bespreking. Het program van die feestelijkheden luidt ongeveer als volgt Om 1 uur zal de nieuwe functionaris met zijn familie aan de grens van de gemeente (Drunenschen dijk) arrivee ren, alwaar het welkomstwoord word gesproken, daarna zal de aanbieding plaats hebben van een bloembouquet door het dochtertje van J. v. Veggel Vervolgens gaat de optocht, waarin vele wagens, gezelschappen en ver eenigingen deelnemen naar het ge meentehuis, slwaar door den Loco- Burgemeester, de heer A. v, Spijk, de installatie zal geschieden, waarna een korte receptie, Daarna trekt de stoet zooals gemeld is naar de heide, aldaar een kort op onthoud daarna naar de grens van Elshout,waarna de stoet terugtrekt ^°,Jter^am; e,voerd ?al h3t naar de remise, aldaar wordt deze ontbonden. Ongeveer half vier zal deze aan de grens van Elshout worden afgehaald. Ook wordt nog medegedeeld dat de stoet wordt opgeluisterd doe muziek, en ook dat voor de prachtigste Heusden, 4 Nov. 1930. In de jaarvergadering der Heus versiering op verschillend gebied extra (iensche fanfare, heette de Voorz., de prijzen worden uitgeloofd, doch het j beer Bax, de aanwezigen welkom. en feest zal een eenvoudig korakter dragen. De heer C. Wijnstekers, secretaris en de heer T. Deurloo, penningmees ter, brachten hun gebruikelijke ver slagen uit, waaruit bleek, dat de toe stand der vereeniging gunstig ge noemd kan worden. De aftr. leden (kunstlievende werkende) werden herbenoemd. De beer P. de Graag zal zich voort aan belasten met het onderricht aan de nieuwe fen halfwas leerlingen Een tooneelvereenigirig werd onge richt met aanvankelijk 15 leden, met ils Voofz.-regisseur den eher P. Schmiehusen en tot secretaris den heer T. Deurloo, waarna de bijeen vomst beëindigd werd met een harte lijk dankwoord van den Bescherm- Ds. Pop te Uitwijk, die een be roep ontving van de Ned. Herv. Gem. alhier, heeft het beroep naar Spijker- nisse aangenomen. Van de werf der fa. De Haan en Oerlemans werd te water gelaten het stalen sleepschip: „Espérance", voor rekening van den heer E. Schaut te hut, etc. en voor het snelheffen der ankers Id"° schlP voor Nederlandsche reke ning. Op 6 Nov. wordt in et Wapen v. I Amsterdam een voordracht gehouden over doelmatige voeding met Maggi's producten. In de vergadering der Winke liersvereniging werd besloten van 29 I Nov. tot 1 Dec. een officieele Sinter- De nieuwe regeling gaat in Maandag I klaas-Winkelweek te ouden met gra- "A J tis verloting. Tevens zal gezorgd wor den voor een speciale Sinterklaas- krant. De uitslag van de 4e ronde dam men kampioen Land van Heusden en Altena, is als volgt: le KI. BaxPellekaan 11; De [GraagDe Joode 1-1; afgebroken 2e KI. Gijs JonkerDeurloo 1-1; Gez. JonkerMr. Sluijmers 20. 2e KI. B. SwagemakersSchreu- ders 20; VosFitters 20. Inplaats van den heer Directeur van het Postkantoor, is gedurende diens afwezigheid met zijn werkzaam heden belast de eer v. Arkel te Den Bosch. Kaatsheuvel, 4 Nov. 1930. 296 3e Pr. K.I.K. I, Tilburg 294 4e Pr. N.O.P. I, Kaatsheuvel 289 5e Pr. De Vereeniging I, Tilburg 46 treffers 275 6e Pr. Houdt de Plank I, Kaatsheu vel, 43 treffers, 275 7e Pr, Waalwijksche Kegelclub, Waalwijk 254 8e Pr. Inter Nos, Tilburg 247 Twee vijftallen: le Pr. Herinnering I en II, Tilburg 611 2e Pr. Onder Ons I en II, Tilburg 579 Nec/enprijs: Herinnering I, Tilburg 10x 9 50 treffers. Hoogste korpswerper: M. Musters, Kaatsheuvel 73 Personeel Serie: le Pr. A. Toorians, Loon-op-Zand 128 2e Pr. ,T. Stiphout, Tilburg 3e Pr. M. Hornman, L.-o.-Z. Vrije Baan Heeren: le Pr. S. Menheere, Tilburg 2e Pr. .1. Stiphout, Tilburg 3e Pr. J. v. Pooi.j, L.-o.-Z. 4e Pr. O. Böinck, Tilburg 5e Pr. T. Thijs, Tilburg 6e Pr. ,1. Paijmans, Tilburg 7e Pr. A. Toorians, L.-o.-Z. 4 8x44 6x45 8e Pr. A. Sigmans, Tilburg 4x44 6x45 F. Toorians, L.-o.-Z. 9e Pr. 10e Pr. M. Vaandelconcert. Zaterdag (Allerheiligendag) gaf de Zangvereeniging „Bel Canto" in haar te huis bij den heer Jan van Dun, het zoo lang besproken vaandelconcert. Het slechte najaarsweer deed géén af breuk aan de gezellige drukte die in de zaal heerschte. Reeds om 8 uur was de zaal tjokvol. Een muziek-ensemble opende den avond met een marsch een eenige muzieknum mers, waarna de eigenlijke vaandelhulde plaats vond. Op het ruime tooneel was doof de smaakvolle zorgen van den heer P. Kern- meren het prachtig vaandel, in combi natie met onze Hollandsche driekleur, gebruikt als drapeau rond de busts van H.M. de Koningin, 't geheel met palmen en bloemen versierd, wat tegen den don keren tooneelmuur een schitterend ef fect maakte. Onder leiding van Directeur Tuerlings zongen de zangers tot opening een vaan- delmarsch, waarna de heer L. J. v. d. Horst met de hem eigen welsprekend heid een vaandelrede hield. Spreker begon met op de beleekenis van een vaandel voor onze vereeniging te wijzen. Had Bel Canto tot heden reeds in alles medegewerkt, steeds moest het corps uitkomen als schapen zonder her der, zonder drapeau. Dit heeft niet kun nen beletten, dat het corps den naam der plaats heeft weten hoog te houdei en reeds tweemaal met de hoogste lau weren gekroond van het concours is te ruggekeerd. Hij brengt hulde en dank aan Direc teur en zangers voor de moeite en op offeringen zich in dezen getroost en het succes hierdoor behaald. Milde vrienden van Bel Canto hebben eindelijk de vereeniging in staat gesteld een drapeau aan te schaffen, waarvoor de heer P. Remmeren zeer kunstzinnig een fraai ontwerp maakte, waarvoor spr. hem, en tevens voor al het andere, wat hij voor het corps deed, warme hulde bracht. (Applaus). De stijgende sympathie die de veree- niging genoot, maakte het tevens noodig dat de vereeniging de Kon. Goedkeuring op hare statuten verkreeg. Spreker brengt openlijk dank aan de Edel- Achtb. Heer Burgemeester voor het gun stig advies in deze aan de Kroon gege ven. Voorts brengt spr. dank aan allen die hebben medegewerkt aan het slagen van dit concert, de heeren zangers van het Kerkkoor voor hunne medewerking, den heer Jos. van Amelsfoort voor de tijd en moeite zich als pianist voor koor en solo-repetitie's getroost. Vervolgens gaai hij de beteekenis na van de voor stellingen van hot drapeau, dat een lier laat zien op ons gemeentewapen, wat be duiden moet dat Bel Canto de zang in de gemeente wil beteekenen. De lauwer krans rond deze symbolen verafbeeldt de overwinningen door Bel Canto reeds behaald en die welke de Voorzitter het corps nog toewenscht. Spr. hoopt, dat het vaandel de onder linge hand tusschen de leden znl bevor deren en liet moge voorgaan hij alles wat de vereeniging zal ondernemen. Spreker sluit met den moreelen en fi- nantieelen steun in te roepen van de burgerij yan Kaatsheuvel voor de veree niging, die getoond heeft een waardige plaats in haar midden in te nemen en in een behoefte te voorzien. Een dankbaar applaus beloonde spre ker voor zijn gloedvolle rede. Tot besluit der vaandelhulde zong Bel Canto daarna het „Vlaggelied" van Wierts, onmiddellijk gevolgd door het Domine Salvam fac van denzelfdcn com ponist. waarvoor het corps andermaal een warm applaus genoot. Het muziek- ensemble Alfredo zorgde voor entre- acte muziek, het duo Alfredo gaf eenige muzikale solo's en duo's, waarna hot koor met medewerking van de zangers van het Par. Zangkoor het machtige 6- stemmige „Gloria" van Wierts en het lieve „Waldesrauschen" van Ullrich ver tolkte. Als laatste zangnummers gaf Bel Canto „Er was creis" van C. v. d. Linden en „Landerkennung" van Ed. Grieg, waarmede het koor op waardige wijze demonstreerde, dat het doel der veree niging, de beoefening van zang en mu- ziek op waardige en ernstige wijze wordt I nagestreefd. De begeleiding van deze nummers was in handen van den heer Jos. v. Amelsfoort, alhier, die in zijn spel goede leiding en geschoolde kunstzin liét ge nieten. De heer Ger. Wooning zong „Die Lore- ley" van Fr. Liszt en „Lob der Thrairen" van Fr. Schubert, beiden eveneens door den heer Jos. v. Amelsfoort op kunstzinnige wijze begeleid. Als steeds was een warm applaus aan den heer Wooning met zijn accompagna- leur v. Amelsfoort, den dank voor het gepresteerde. Met verschillende muziek- en zang nummers vulde hel muziek-ensemble en het duo Alfredo den verderen avond met veel succes aan. Bel Canto Heeft een goed geslaagden historischen dag beleefd, die een fraaie bladzijde in haar dagboek zal vullen. 2x44 5x45 Loosdrecht, Loon-op-Zand 1x44 5x45 Vaste Baan: le Pr. M. v. Loosdrecht, L.-o.-Z. 45 2e Pr. H. Dröge, Tilburg 44 -3 x 43 3e Pr. F. Toorians, L.-o.Z. 44 4e Pr. L. Donders, Tilburg 4341 5e Pr. M. Brands, Loon-op-Zand 4336 Personeel enkele kaart le Pr. T. Thijs, Tilburg 45 (15 treffers. 2e Pr. H. de Groot, Tilburg 45 (13 treffers. 3e Pr. A. Stalpers, Tilburg 44 (8—9—9—9—9 4e Pr. S. de Cock, Tilburg 44 r (9—8—9—9—9 5e Pr. A. Claassen, Tilburg 44 (9 -9—9—8— 9 Hamburger Telling: M. v. Loosdrecht, L.-o.-Z. 26x120 41 le Pr. 2e Pr. F. Toorians, L.-o.-Z. 3e Pr. JT. Hornman, L.-o.-Z. 4e Pr. .1. v. Loosdrecht, L.-o.-Z. 5e Pr. S. Menheer, Tilburg 6e Pr. J. van Rooij, L.-o.-Z. 7e Pr. G. Böinck, Tilburg 8e Pr. F. Sigmans, Tilburg Vrije Baan Dames: le Pr. Mevr. Stiphout, Tilburg 2e Pr. Mevr. v. d. Waerden, Tilburg 38 3e Pr. Mevr. Beks, Tilburg 37 4e Pr. Mej. Wagemakers, L.-o.-Z. 36 5e Pr. Mevr. Donders, Tilburg 35 De Dame welke tijdens hel' Concours bet hoogst aantal punten heeft gewor pen Mevr. v. d. Waerden, Tilburg 1710 p. Wegens den vooravond van Allerzie len is de prijsuitreiking, welke was vast gesteld op 1 November, uitgesteld tot Dinsdag 11 November a.s. Officieele uitslag Kegelc, „De Vriendenkring", Loon oncours oon-op-Zand. Korpswedstrijd. le Pr. Herinnering I, Tilburg 333 Met vee! bombarie. J. van B. 48 jaar arbeider te Dus- sen, was gedagvaard wegens huisvre debreuk en wederspannigheid. Hij was als onwelkome gast in de woning van zijn schoonzuster komen aanzetten en werd er verzocht maar rechtsomkeer te maken. Maar ze konden hem niet kwijt worden. Hij was dronken. Ten slotte kwam de politie er aan te pas en werd hij door twee man het huis uitgesleept. Verdachte is gehuwd en heeft kin daren tusschen 5 en 24 jaar oud. En die passen „mirakels" op, blufte hij. Ondanks dat vader zoo drinkt merkte de president op. De eisch wegens huisvredebreuk en wederspannigheid luidde f 25, de uitspraak f 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. Verdachte vond het ongepermitteerd. B. A, v. H. 45 jaar, arbeider te Heusden. had aldaar H. Meeuhorst een pak slaag, een schop, en een duw gegeven Dus die kon 't er mee doen! De aanvaller, die dronken was, werd boos omdat Meeuhorst hem vermaande: Je moet niet zoo drinken. Maar met dronken menschen moet men ook niet redeneeren vóór ze hun roes hebben uitgeslapen. De drinker had den schop dermate laten aankomen, dat de mishandelde een bloeduitstorting kreeg aan het been, en, merkwaardig genoeg, nadien werd zijn lastigen ischias beter! 'n Paar vrouwen uit Heusden had- den eerst een breedsprakig vertelsel gedaan aan de politie over wat ze van de mishandeling gezien hadden, doch voor de rechtbank onder eede geroepen wisten ze van niets en had den niets gezien. Wegens gebrek aan wettelijk bewijs luidde de eisch vrijspraak. Verdediger was Mr. van Besouw, den Bosch. O. B. visscher en W. B, visscher, heiden te Gorinchem werden veroor deeld ter zake, dat zij op 29 April 1930 te Woudrichem te zamen en in vereeniging met het oogmerk van wederrechtelijke toeëigening hebben weggenomen een hoeveelheid Paling eigendom van de firma Wijnbelt, ieder tot 3 maanden gevangenisstraf, terwijl 6 maanden was geeischt. F. K. arbeider, Eindhoven, gedeti. neerd ter zake, dat hij op 12 Aug. 1930 te Valkenswaard met het oog merk van wederrechtelijke toeeigening heeft weggenomen een hoeveelheid manufacturen eigendom van J. A van Lange te Made, werd veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf onvoor waardelijk en 6 maanden voorwaar delijk, e P

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 7