10 cents oer ineen H DE M TOT BET HART SPORT. FEUILLETON INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der Red. Mijnheer de Redacteur. Zou ik „Een Huisvader" mogen ad- viseeren eerst beter te informeeren, alvorens een geheele groep ingezete nen verdacht te maken. De zaken waarop het aankomt in z'n Ingezon den Stuk, zoowel wat het gewicht als den prijs v. d. stier betreft, zijn geheel bezijden de waarheid, aldus ook zijn conclusie. Van het gewicht weet hij niets en van den prijs weet hij even min watEn dat redeneert toch maar raak, maakt de lezers wat wijs en be nadeelt daarmee een groot aantal sla gers en dat in een tijd, waarin de beesten zoo ontzettend duur zijn, de concurrentie zoo groot, dat de slagers in verre na hun kost niet kunnen winnen. Is dat Christelijk, is dat eerlijk? Met dank, Een belanghebbende. Drunen, 4 Nov. 1930. Mijnheer de Redacteur. Gelieve onderstaand als ingezonden stuk in uw blad te willen opnemen, waarvoor bij voorbaat mijn hartelij- ken dank. Sinds jaren heeft de vrouw, ook in ons land haar rechten verkregen. Buiten de groote vraagstukken van den dag wordt ze niet meer gehouden. In de Tweede Kamer, Gemeenteraad, overal kan ze haar rechten doen gel den. Echter hier in onze gemeente durft men de vrouw haar rechten nog zon der blikken of blozen ontnemen. De vrouwen hier mogen geen uiting geven aan haar blijdschap over het feit, dat het Hare Majesteit onze ge- eerbiedigde Koningin heeft willen be hagen een flink burgemeester aan 't hoofd dezer gemeente te stellen. Is dit geen verkrachting van rech ten? Overal zal men dit zoo ongetwij feld aanvaarden, hier in Drunen niet. Hier durft men zeggen: Als de da mes aan den stoet deelnemen, dan geen subsidie van 150. Mijnheer de Redacteur, veel zal ik over dit eng, benepen standpunt dat de commissie inneemt, niet zeggen. Ieder lezer zal zelf zijn conclusie wel trekken. Een woord van protest moet over zulk een optreden, over het ont nemen van de rechten aan de vrouw, luide klinken. U, Mijnheer de Redacteur, nog maals dankend, Mej. A JULIANA. Zaterdag j 1 hadden de uitgeschreven Seriewedstrijden plaats met de vol gende uitslagen. RWB 2—Juliana 2 3-1 H EC 2 - Capelle 2-0 Finale HEC2-RWB2 6-2 HEC2 kwam in het bezit van den le prijs RWB2 2e prijs. De vastgestelde Competitie-wed strijden Juliana-Zigo en Kaatsh. Boys Juliana2 gingen wegens terreinalkeu- ring niet door Zondag a.s. is vastgesteld de Com- peti ie Juliana-SCG, Goirle. R. W. B. Voor a. s. Zondag 9 Nov, is inge- lascht Good Luck-RWB te Geer- truidenberg. SPRANG, Zaterdag speelde het ?e en het 3e elftal van SDO tegen NEO alhier. Het 2e elftal won met 9—2. Het 3e won met 31. As. Zaterdag speelt NEO 1 tegen SDO 1 op het terrein van SDO onder leiding van den heer P. v. Drongelen. SüO is benieuwd of N EO revanche zai nemen op haar geleden neder laag 11 0. SDO zal zich dan ook geheel moeten inspannen om deze wedstrije te winnen. Aanvang 3 uur. Zwitserland—Holland 6—3. Traditiegetrouw zouden we haast zeggen, heeft het Ned. Elftal Zondag weer eens een flinke nederlaag mee gekregen uit Zwitserland. Het schijnt dat de ploeg eiken wedstrijd slechter wordt, wat, laten we hopen, te wijten is aan de slechte keuze, die de T. C. telkens doet. We moeten er echter langzamerhand aan gaan gelooven dat het algemeene spelpeil in ons land daalt, tenminste zeker in verhouding tot dat van andere landen en dat de schuld niet gezocht moet worden bij de elftalcommissie. De drie spelers die een goeden wed strijd gespeeld hebben, zijn v. d. Meu- len, van Nellen en de Zwitsersche Hollander Adam. Vooral het doelpunt dat v. Nellen reeds in de eerste mi nuten maakte, was schitterend. De rest van het elftal was middel matig of daar beneden. Alles bij elkaar dus een bedroevend resultaat en de K.N.V.B. zal ingrijpende maatregelen moeten gaan treffen om het vroeger zoo gevreesde Nederlandsche voetbal niet geheel tot de laagste sport te doen zakken. Gelooft men nog steeds dat de goede voetballers alleen in het Westen zitten Wij voor ons meenen dat er in de'andere windstreken even goede spelers huizen, die, temeer daar elke nieuwe samenstelling een proef blijkt te zijn, ook wei eens een kans mogen krijgen. Of daarmede de misère echter te verhelpen is, is een andere vraag. Het eenige middel lijkt ons: Trainen 1 BINNENLAND. De postvluchten naar en van Indië Het vierde postvliegtuig is gisteren 5 u. 41 van Bagdad vertrokken en om 10 u. 49 te Boesjir geland. Van daar vertrok het om 12 u. 29 en het kwam om 17 u. 45 te Jask aan. Van- daag gaat de reis van het vierde postvliegtuig verder. Het tweede postvliegtuig op de terugreis vertrok gisterochtend om 6 u. 0 uit Jodhpur en landde om 9 u. 50 te Karatsji. Vandaag vertrok het om 10 u. 45 en het arriveerde om 14 u. 40 te Jack. Alles was wel aan boord. Vandaag wordt de reis voortgezet. Het is de eerste maal, dat twee vliegtuigen zich in dezelfde plaats bevinden. De tocht van den heer van Tijen De heer Van Tijen, die met zijn Pander.vliegtuig De Adelaar een za kenvlucht naar Ned.-Indië doet, is gistermiddag om 13 u. 3 te Aleppo aangekomen. Hij was gisterochtend om 8 u. 10 uit Konia, waar hij Zon dagmiddag was aangekomen, vertrok ken. De DO X. V. D. meldde gisteren uit Friedrichs- hafen, dat het vertrek van de DO X naar Amsterdam thans was vastgesteld wel meer voorkomt, geen keus maken en de bediende zette het tableautje weer weg, blijkbaar op een zoodanige plaats, dat de klanten er toch nog bij konden. Een hunner leidde vervolgens de aandacht van den winkelier af door naar andere voorwerpen te vra gen en in dien tijd hebben de anderen blijkbaar hun slag geslagen. Aanvan kelijk heeft men dit niet bemerkt, doch eerst later bleek dat aan het tableau eenige sieraden ter waarde van ongeveer f 2Ü.UUU ontbraken. Naar de politie mededeelde, worden vier colliers, twee losse briljanten en een paar paarlen oorhangers in wit goud gevat, vermist. Vechtpartij. Bij de politie te Helmond heeft zich gistermiddag aangeme d, de k8- jarige M T. uit Lierop, die verklaarde zijn oom C. v. d. H. met een schop op het hoofd te hebb n geslagen, waardoor de man zeer ernstig was getroffen. Volgens T.'s meening zou hij wel dood zijn. Uit een ingesteld onderzoek bleek, dat C. v. d. H. inder daad was overleden. M. T. deelde voorts aan de politie mee, dat hij bij zijn oom, waar hij werkzaam was, inwoonde. C. v. d. H. was, volgens T. zeer lastig, reden waarom hij een anderen dienst zocht. Dinsdagmorgen was de knecht met een zoon van zijn oom op het land werkzaam. Toen zijn oom verscheen, begon deze tegen M. T. uit te vallen, terwijl hij hem met een spade aanviel, waarop tusschen beiden een gevecht ontstoi d. Toen de steel van de schop van v. d. H brak, bleef hij toch aan vallen. T. raakte zijn oom toen zoo hevig op het hoofd, dat deze ineen zeeg. T. zou toen onmiddellijk naar de pastorie zijn gegaan, waar hij geestelijken bijstand heeft ingeroepen, waarna hij zich naar Helmond begaf en bij de politie aangifte deed van het gebeurde. T. is gisteravond naar Lierop over- gebracht. Hij heeft nog verklaard uit zelfverdediging te hebben gehandeld, Ketel van een sleepboot gesprongen. Gistermiddag is van de in de Wil- helminasluis te Andel (N Br.) liggende sleepboot Geert Jan, kap tein W. van Asperen te Dordrecht, door onbekende oorzaak de ketel gesprongen. Het grootste deel van den ketel is op den wa terecht gekomen Groote stukken van de sleepboot zijn tot op 4 a 50U meter afstand weggeslingerd. Het over blijvende deel van de Doot is ge- zonken. De ruiten van de naburige huizen zijn zoo goed als alle gespron gen. De kapitein heeft zich zwem mende weten te redden. Vermist wordt de gehuwde machinist J. H. Mol uit Dordrecht. Verdere persoonlijke ongelukken zijn niet gebeurd. De in de sluis liggende schepen hebben geen schade opgeloopen. Het sluis- terrein ligt bezaa d met stukken steen, kool en brokken ijzer, een paar palen van het remmingswerk van de sluis zijn totaal weggeslagen. De scheepvaart ih beide richt ngen is gestremd. Noodlanding. Het verkeersvliegtuig C. H. 161, 'n Fokker met drie motoren van de Zwitsersche Balair, die gistermorgen omstreeks half tien van Schiphol was vertrokken met aan boord een be- manning, bestaande uit den piloot Berchthold, den tweeden piloot Sterle en den marconist Wagner. 2 Neder, landsche heeren uit den Haageneen Engelschman als passagiers, moest WIJ geven de meest ultge. breide en eerlijke RAADS- VERSLAGEN van een 15>tal plaatsen uit den omtrek, Ook Uwe gemeente Is daarbi], gistermorgen tegen half twaalf door den dichten mist nabij Essen een noodlanding maken. Het toestel daalde op een stuk land, waa bij het met een der vleugels het dak van een schuur raakte waardoor het to stel beschadigd werd. De passagiers ble. ven ongedeerd, maar de bemanning liep lichte verwondingen op. Gercht. hold werd gekwetst aan den schouder Sterle brak een arm, en de marconist Wanner kreeg vrij ernstige snijwonden, Jongeman zich doodgedronken. In Klein-Zundert heeft zich een ontstellend teit voorgedaan. Bij bet traditioneele feest, dat gevierd werd bij een verhuizing, is een jongeman zich zoodig te buiten gegaan aan bet drinken van jenever, dat hij ineen, zakte en aanstonds overleed aan een algeheele aicoholvergiftiging. Een avontuurlijke jongen. Maandagmiddag heeft de gemeente, politie ie Nispen aan de Belgische grens onder Roosendaal aangehouden den 16-jarigen V. v, d. H., afkomstig uit Rotterdam, die de ouderlijke woning was ontloopen. Om moeilijkheden bij de grensconhöle te vooi komen, had nij, vermoedelijk te Rotterdam, een kaartje genomen tot Roosendaal, om vervolgens, vandaar uit de reis te voet naar België te ondernemen. Bij onder- zoek bleek de knaap in het bezit te zijn van eenig geld en een revolver met patronen Een en ander is in beslag genomen. Dinsdagmorgen is v. d H, op transport gesteld naar Rotterdam, VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 4 November. Ter Vee markt waren heden aangevoerd 210 paar den, 17 veu ens, 1229 magere runderen,730 veite runderen, 193 vette kalveren, 424nucht, kaïveren, 590 graskalveren, 369 schapen oi lammeren, 136 biggen, 8 bokken of geiten en 9 overloopers. Prijzen per i K.G.., koelen 35—39 ct., 43' 47J ct., 52—55 ct., ossen 41 e., 43—47 ct» 51—54 c., stieren 35—37i ct., 40—43 c„ 47- 50 ct., kalveren 65—70 ct., 77—80 ct., 85- 90 cent. Prijzen per stuk van mager vee: melk koeien f 230 —445, kalfkoelen f 225—440, stieren f 135—475, pinken f 130—f 190,gras kalveren f 65—110, vaarzen f 215-245, paarden f 170—275, slachtpaarden f 160— 190, hitten f 75—170, veulens f 80—130, fok nuchtere kalveren f 25 - 32 50, slacht nucb> tere kalveren f 10—17, biggen f 1223et en f 1.75—2 25 per week. Abonneert U op en Adverteert het eenige blad voor Waalwijk en de Langstraat, dat het nieuws uit plaat! en streek zoo uitvoerig mogelijk geeft en dan ook algemeen gelezen wordt. Ieder Waalwijker en Langstratermoel dit blad lezen, dat slechts van „De Echo van het Zuiden. Naar het Engelsch door J. VAN DER SLUYS. 6. _4 Het is een moeilijk geval voor U. Daarom juist wilde ik er met u over praten; en ook omdat mijn broer graag iets wil doen om Hilary te helpen. Bent u nog iets naders over haar te weten gekomen? Wat zij weet heeft zij my ver teld en dat is niet veel. Haar moeder was weduwe en van haar vader schijnt ze zich niets meer te herinneren. Ik kreeg den indruk dat zij en haar moe der een ontzenuwenden strijd te voe ren hadden tegen de armoede. De we duwe schijnt een klein jaargeld gehad te hebben, dat met haar dood ophoudt en verder verdiende mevrouw Donald son er nog iets bij door aan kleine kin deren zangles te geven. Haar dochter tje schijnt een goede opvoeding gehad te hebben. En heeft Hilary geen verdere fa milie? Zoover ze weet niet. Ze heeft me uitdrukkelijk gezegd dat ze niet ge loofde dat haar moeder relaties onder hield met de Donaldsons en ze is over tuigd dat haar moeder geen familie meer had. Ik vraag me af wat die arme moe der in Grantley kwam doen. Naar wie was ze op weg? Dat weet ik niet, maar mevrouw Donaldson sprak over onrecht dat her steld moest worden, antwoordde Har ding. Zij smeekte mij er voor te zor gen dat Hilary recht gedaan werd en ik hoop dat ik in de papieren van de overledene de oplossing van het pro bleem kan vinden. Het meisje zelf heeft geen idee van wat de moeder bedoeld kan hebben. Intusschen Intusschen zou ik heel graag een antwoord op mijn vraag hebben: wat nu?, viel Anstice hem in de rede. Wy kunnen Hilary Donaldson toch niet naar dat afschuwelijke pension laten teruggaan; zij kan toch ook niet bij u in huis komen De hemel beware me! riep Har ding onthutst. Ik ben dikwijls eenzaam, dat meisje trekt my erg aan. Ze doet me aan iemand denken, die ik gekend heb, ging Anstice voort. Wat zou U er van zeggen als zij bij mij kwam, ik kan haar als een soort nichtje be schouwen. Voor gezelschap bedoelt u? vroeg de dokter bruusk. Niet bepaald. Mijn broer zou graag, indien u uw toestemming geeft, een bedrag op haar vastzetten, dat haar ongeveer 50 pond per jaar in brengt. 50 pond per jaar! Maar dat is toch niet noodig, ze heeft er heelemaal geen recht op. Het is al te vriendelijk van Sir Luke. Hij wil haar onder alle omstan digheden voor gebrek behoeden. Hij heeft zich den dood van die arme me vrouw Donaldson vreeselijk aange trokken; hij heeft nog nooit een on geluk met zijn wagen gehad. Het was zoo'n groote schok voor hem, dat ik het meisje niet eens op het Huis durf te laten komen, ik heb haar op de pastorie onder dak gebracht; maar ik op Woensdagochtend tusschen zeven en acht uur. CORRESPONDENTIE. Wij ontvingen een Ingezonden Stuk van een HEC-Supporter, waarvan ons de naam onbekend is. Zoo kan het dus niet worden opgenomen. Op 't artikel van „de Luchtvaart" komen we eerst even scmtfieiijk terug. RED. AGENDA'S. WAALWIJK. Donderdag van 7-8 aspiranten en van 8—9'/» leden B.Q.V. Donderdag 8 uur. Repetitie W.G.V Gymnastieklokaal. Zaterdag 9 uur repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Musis Sacrum. Zondag 12'/« u. Repetitie Liedertale „Oefening en Vermaak' Musts Sacrum GEMENGD NIEUWS. Een vrouw te Oss overvallen. Zondagmorgen is tusschen vijf en zes uur aan den Rijksweg onder de gemeente Oss een laffe roofoverval gepleegd. Daar drijft een zekere vee koopman Kuipers een winkel in koloniale waren: Toen de man als gewoonlijk om 5 uur zich ter kerke oegaf, bleef zijn vrouw met een ktndje van 7 jaar acuter. Vijf minuten latei drongen vijf gemaskerde bandieten binnen. Zij foiceerden de deur mei een paal. Twee der kerels hielden de vrouw stevig vast en hielden haar mond dicht, zoodat zij niet om bulp kon roepen. De anderen doorzochten het huis. In het bed vonden zij wat zij zochten. Hier bewaarde Kuipers een bedrag van ca. f 1000, waarvan de mannen zich meester maakten. De vrouw probeerde nog het maskei van een der bandieten af te rukken Deze greep haar bij de hand, zoodat haar poging niet gelukte. Toen de kerels vertrokken waren, durlde de vrouw zich nog niet naar buiten te begeven. Eerst een uur later passeerde een vooibljganger, dien de vrouw binnenriep. Deze waarschuwde onmid dellijk de marechaustée en politie te Oss en Heesch, die terstond een on derzoek instelden. Inmiddels had ook de justitie uit 's-Hertogenbosch kennis gekregen van het miSJrljf, zoodat ook net parket zich naar Oss begaf. Het spoor liep naar de Osser helde. In den loop van den dag Is een ver dachte aangehouden en met de vrouw geconfronteerd, doch daar de bandieten gemaskerd waren en met een veran. derde stem hadden gesproken kon de vrouw den aangehoudene niet her. kennen, hoewei zijn postuur overeen, kwam. De politie moest daarom den man weder in vrijheid stellen. Het onderzoek Is nog in vollen gang en de politie hoopt de daders, waarvan men ver. moedt, dat het geen onbekenden zijn, zoo gauw mogelijk te kunnenarresteeren. Juweelenroof te Den Haag. Maandagmiddag heeft bij de firma F. Speijer, juwelier,, gevestigd aan de Plaats Nr. 5 en 7, een brutale beroo- ving plaats gehad. Tegen halt een vervoegden zich in den winkel vier personen, twee dames en twee heeren, die vroegen eenige paarlen.colliers te mogen zien. De bediende voldeed aan dit verzoek en liet een tableautje zien, waarop zich eenige kostbare snoeren en andere juweelen bevonden. Het gezelschap kon echter, zooals dat geloof dat Luke pas gerust zal zijn als hij iets behoorlijks voor Hilary gedaan heeft. Kunt u er in toestemmen dat ik, althans den eersten tijd, Hilary bij my neem? We kunnen altijd nog ver der zien. Morgen ga ik weg en als het mag zou ik haar graag meenemen. Ik geef eerlyk toe dat uw voorstel een groote opluchting voor mij is, zei Harding op warmer toon dan waarop Anstice hem tot nog toe had hooren spreken. Ik wist mij geen raad met een meisje van achttien jaar. U neemt mij werkelyk een zwaren last van de schouders. Ik zal natuurlijk doen wat ik kan om er achter zien te komen wat die geheimzinnige woorden van de moeder beteekende en als er een onrecht hersteld moet worden, dan ben ik ten volle bereid daarvoor mijn best te doen. Is Sir Luke thuis? Ik zou hem graag willen bedanken voor zijn groote vriendelijkheid. Hy is den avond van het inquest weggegaan; het pakte hem te veel aan om nog langer te blijven. En u bent gebleven? zei Harding onwillekeurig. Ik voelde dat ik tot na de begra fenis behoorde te blijven, al is me vrouw Donaldson ook een vreemde voor mij. Het was ook voor Hilary een beetje steun als ik bleef, maar ik vind het prettig om morgen weg te gaan. Ik moet bekennen dat het gebeurde mij ook aangegrepen heeft, dat bou doir kan ik in een heelen tyd niet te rug zien. Ik zal uw vriendelijk aanbod da delijk aan Hilary overbrengen. Ik wilde Hilary mee nemen naar de stad waar ik een flat heb. Zoolang ik weduwe ben, dat is nu drie jaar, heb ik een flat in St. Mark's Court. Ik hoop dat Hilary en ik het goed met elkaar zullen kunnen vinden. Mis schien wilt u uw pupil en mij wel eens komen opzoeken, als we in de stad zijn. Het is heel vriendelijk van u, maar ik houd niet van het gezel schapsleven, antwoordde de dokter, nu weer kortaf en formeel. Hij stond op en nam haastig afscheid, zich wel be wust hoe vriendelijk de oogen waren die met een ondeugend glimlachje in de zijne keken. Met gefronste wenkbrauwen wan delde hy naar de pastorie. Hij moest zichzelf bekennen dat het voorstel van mevrouw Derfield hem een pak van het hart nam. Het was al erg ge noeg dat hij met een pupil gezegend was, maar dat die pupil een meisje van achttien jaar was, beschouwde hij als hatelijke en bittere ironie van het noodlot. „Ik ben gekomen om eens een praatje met je te maken over je toe komstplannen", begon Harding, toen hij tegenover het meisje in de ont vangkamer van mevrouw Drake, de domineesvrouw, gezeten was. „Ik wil je niet meer dan noodig is, lastig val len, maar we moesten er toch eens over praten". „Ik moet morgen weer weggaan", antwoordde het meisje. „Het is heel vriendelijk van meneer en mevrouw Drake dat ik zoolang mocht blijven, maar ik moet werkelyk gaan. Zou ik naar myn oude pension teruggaan en probeeren om werk te vinden? Mis schien kan ik wel een paar kleine leerlingetjes van moeder krijgen". „Ik geloof dat ik iets beters weet, en als je voogd raad ik je ernstig aan om het voorstel aan te nemen". „Dat moet ik wel doen nu u myn voogd bent, nietwaar?", antwoordde ze, terwijl ze hem met haar groote oogen peinzend aankeek. „En ik vind het prettig om alles te doen wat' zegt, omdat moeder u gevraagd heeft, myn voogd te willen zijn". Hij vertelde haar daarop wat me- vrouw Derfield voorgesteld had. „O!", was alles wat Hilary het eerste oogenblik kan zeggen. „Bij di( snoezige mevrouw gaan wonen? Ma» hoe kan dat? Ik moet toch zien mijn eigen brood te verdienen!" „Ik twijfel er niet aan of mevrouw Derfield zal genoeg werk voor je we ten te vinden, maar je zult niet heele maal afhankelijk van haar zijn, want haar broer, Sir Luke, vind het zo° vreeselijk, dat hy onwillens de oor zaak is van al je moeilijkheden dat W) wat geld op je wilt vastzetten". „Geld op mij vastzetten, waarom Waarom?" Omdat, zooals ik zeg, zijn auto je moeders dood veroorzaakt heeft en hij zich dat vreeselijk aantrekt. Hilary klemde haar handen ineen, maar verborg verder ieder teeken van ontroering. ,j Uit wat zijn zuster zegt, krijg 1 den indruk, dat Sir Luke zich erg ge' griefd zou voelen, als je zijn aanbo van de hand wees. Hij is heel vermo gend en houdt vol dat hij iets goed e maken heeft. Ik respecteer zijn m°' tieven en raad je daarom sterk aan het niet te weigeren. Je bent voor ge brek behoed en als je voorloopigv mevrouw Derfield blijTt, kun je alty nog later plannen maken voor de toe komst. Denkt u dat moeder het goed B vonden zou hebben dat ik het ge aanneem? Zou het haar wensch fc weest zyn. Hillary keek hem erns vragend aan. Wordt vervolgd-

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 8