Of u hier welkom zij»? Moei ik dat nog zeggen, burge meester. Buldert, dat niet uit deze samengepakte menigte, die u in be scheiden, landelijken, doch veelspre- kenden stoet, met ontplooide vaandels, met bazuinen en ruiters en praal wagens escorteerde ter installatie naar het huis uwer gemeente Getuigen u dat niet, nog veel meer jan de kernachtige en welsprekende welkomstrede van den voorzitter van ons feestcomité en van Wethouder jCl^n, die u ketende", getuigen dat niet veel meer, de spontane, uit het hart gegrepen hoera's en juichkreten van uw volk. Maar toch E A.B. heer |s mij de eer geboden, bij al deze uitspraken van welkomstbegroeting vanaf deze plaats nog een woordje lot u te richten als voorzitter van het eere-comité dat voor de inhuldiging van u is gecomposeerd en of ik dat aanbod aanneem Met beide banden- Doch niet zoozeer als afgevaardigde van het feestcomité, maar als pastoor uwer gemeente is het mij een eere plicht u te verwelkomen, u te huldigen ais drager van Gods macht in onze gemeente. Rechtmatig is uw dank aan onze Koninklijke Landsvrouwe, aan haar plaatsvervanger in de provincie Noord- Brabant, die u uit de vele tientallen mededingers naar den burgemeesters zetel der beide afzonderlijke gemeenten Drunen en OudHeusden uitverkoren om hier hun vertegenwoordiger te zijn. Maar ook wij brengen hier gaarne openlijk onze hulde en dank uit aan Koningin en Commissaris voor uwe benoeming. Immers burgemeester, ja, een vreemdeling waart u voor ons, loen het eerste bericht uwer benoeming ons bereikte, maar weldra kwam er meer licht over uw persoon. U werd ons voorgesteld als 'n Beneden- Moerdijker, als een jongen uit de Langstraat, uit het naburige Waalwijk, die hier in onze streken gevoed en getogen bent. Een, die aan de hand vanuwhoog- geachten vader en spetend aan de zijde uwer onvergetelijke moeder en later als student der beide Seminariëo naar het Lieve Vrouwke van Elshout kwaamt om hare Moederlijke bescher ming over uw levensbaan af te smeeken is u kende Elshout ai 1 Als een, die als student op de Se minariën de groote achting uwer professoren en medestudenten mocht genieten om uw studieijzer, uw gods dienstzin en goedig karakter, dus echt Roomsch. Als een, die door uw medestudenten, van onze R.K. Universiteit tot eerste praeses van den Senaat werd gekozen. Die met lof uw meestertitel in de rechten hebt behaald dat alles teekent als een man van groote en veel tijdige ontwikkeling Burgemeester. Toen uw voorganger van ons was heengegaan, werd nog al eens de vraag gesteld Wie zou Burgemeester worden Gewoonlijk was mijn antwoord't Is mij wel goed, als hij maar goed Roomsch is en boven de kleinzielige dorpspolitiek uitkijkt en ik meen burge meester, dat uw verleden de waarborg mijner wenschen is. Dus Burgemeester, ik meen hier me zelf en ons volk met uwe benoeming te mogen feliciteeren en U E.A. harte lijk welkom te heeten. Burgemeester, kendet Elshout, zei ik daareven, maar toch mag ik ais pastoor, u even volk voorstellen aan welks hoofd samen door onze overheid zijn aangesteld, u vindt in uwe gemeente een echt Roomsch volk en een klein deel vrome protestanten. 't is een volk van den goeien ouwen k, dat zich nog niet heeft laten mee. sleuren door den bedorven tijdgeest, dat nog eerbied heeft voor het gezag, dat met zijn leeke en geestelijke over heid meeleeft. U vindt hier een volk. dat U onderdanigheid en eerbied geven zal. Een volk, dat onder uwe leiding met hoop en moed den weg der toekomst opgaat. Een volk, dat gaarne vasthoudt aan zijn goede landelijke gewoonten en gaarne als gemeente Elshout zelfstandig vil blijven voortbestaan. Ik feliciteer, burgemeester, uw volk "at u, "maar ik meen u met uw volk mogen feliciteeren. Grijze vader, zeker is het vandaag een voldoening 'oor u, op uw ouden dag uw zoon 'e mogen binnenleiden als burgemeestér jan twee gemeenten in de omgeving zijner geboorteplaats als echt R K burgemeester, waarheen ge zelf als °K. huisvader en vereerder onzer wonderbare Moeder van Elshout, hem '3 kind den weg gewezen hebt. Ook vader, brengt dit volk zijn hulde als 'ader van zijn burgemeester, ook u "eet het welkom, ook u hoopt het Roermalen hier te mogen begroeten. u wenscht dit volk van harte dat u n°g in lengte van dagen de gezonde ®n gelukkige getuige wezen moogt van ie'geluk van uw zoon. En wie zie ik daar nog onder die «mare van familieleden Een jonge dame die vandaag ook niet in haar ™]je aan de zee is gebleven, maar de uiijde getuige wilde zijn van de blijken 'a« hulde en sympathie, die haar anstaande vandaag zou ondervinden an hen, aan wier hoofd hij gesteld een jongedame, die hem al haar «ae heeft beloofd en hem volgen zal 19 levensgezellin naar het donkere Zuiden. U geachte aanstaande van onzen burgemeester, u verzekeren wij de zelfde sympathie als u op een zon- nigen lentedag van het volgend jaar onder de zonnestralen zijner liefde uw intrede zult doen in de beide gemeen ten Drunen en Oudheusden. Mogen dan terwijl de beelden uwer kinder jaren u herinneren aan uw hu'je, uw hutje aan de zee. mogen dan de ge meentenaren van Drunen en Oud heusden u begroeten als de bruid en vrouwe van onzen burgemeester en trachten uw hutje in de Langstraat u even lief te maken, als u is uw hutje aan de zee. Burgemeester, God zegene u en uwe familie en uwe gemeente en uw volk Lang leve 's burgemeesters aan staande levensgezellin. Lang leve zijn grijze vader Lang leve hij zelf 1 Een lang en krachtig applaus weer klonk na deze met zooveel vuur ge sproken woorden. Vanaf het bordes richtte de burge meester zich als volgt tot de massa Zeer getroff n ben ik door de spon tane en hartelijke ontvangst, die gij mij en de mijnen binnen uwe gemeente hebt bereid. Mede namens mijne toe komstige echtgenoote en mijne familie zeg ik U daarvoor oprecht en harteUjk dank. Wanneer ik U zeg, dat ik met groote vreugde kennis nam van mijne benoe- noeming tot burgemeester der gemeente Oudheusden—Elshout, dan kunt gij er verzekerd van zijn, dat ik me niet sterk genoeg heb uitgedrukt. Geboortig uit uwe naaste omgeving, heb ik als kind zeer dikwijls uwe schoone gemeente bezocht. Nog levendig herinner ik mij de dagen dat ik vroeger in de Mei maand naar den Elshout kwam, naar het genadeoord van Maria. Het kan dan ook niet vreemd klin ken, wanneer ik zeg, dat ik mij te midden van U geheel thuis voel. dat ik gaarne in uwe gemeente zal ver toeven, dat het mij een aangename taak is, al mijn vermogens voor U ten beste te geven. En daarbij stemt het mij gelukkig, dat ik gevoeld heb, dat ik bij U welkom was. Ten zeerste was ik getn ffeii door de stille hulde, die gij mij bereid hebt op den dag, toen ik cff cieus kwam kennis maken met uw Gemeentebestuur en met uwen hooggeachten heer Pastoor. Heden hebt gij die hulde zóó spontaan her haald, dat het mij moeilijk valt, de juiste woorden te vinden om U daar voor te danken. Deze dag zal voor ons, voor mijne toekomstige echtgenoote, van wie ik hoop dat zij weldra voor goed in uw midden zal verblijven, en voor mij een onvergetelijke dag blijven. Ingezetenen van Oudheusden-Elshout, weest er van overtuigd, dat ik naar best vermogen de belangen van U en de uwen zal voorstaan, dat ik zal ar beiden voor den groei en den bloei van uwe gemeente, Weest er van overtuigd, dat indien gij in het belang van uwe gemeente een beroep zult doen op mijne krachten, dat beroep niet tevergeefsch zal zijn. Uit den grond van mijn hart roep ik dan ook gaarne Lang leve Oudheus den—Elshout. Een spontaan applaus steeg hierna op, dal ten top steeg toen de Lieder tafel een .Lang zal hij leven aanhief. Naar Oudheusden Het begon inmiddels reeds donker te worden, en daarom werd haast gemaakt met den tocht naar Oud— Heusden. In snelle vaart brachten de auto's er den burgemeester met fami lie en comité's heen. De tonen der Harmonie der H. Familie uit Heusden wee>klonken reeds vanuit het in het donker gehulde plaatsje den burger vader tegemoet. De heer F. van Bladel riep hier namens de Oudheusdenaren den bur geweester het welkom toe, in de vol gende woorden EdelAchtb. Heer Burgemeester. Op den voor geheel OudHeusden zoo gedenkwaardigen dag, die ik zeker weet dat U tot een onvergetelijken is gemaakt, kom ik U ook namens onze gemeentenaren van harte geluk wenschen met de nog kort geleden plaats gehad hebbende eedsaflegging als Burgemeester van Oud Heusden. Het doet mij een groot genoegen U E Achtb. namens de inwoners van Oud Heusden een hartelijk welkom in ons midden te mogen toeroepen. EdelAchtb. ik zij daar zooeven dat tiet mij een groot genoegen doet. nog des te meer daar het mij zoo helder voor den geest komt, als ik enkele 'aren terug denk, toen ik U zag op groeien in uwe ouderlijke woning in Waalwijk, niet te weten dat U de per soon zou worden die eenmaal door onze geëerbiedigde Koningin waardig )evondenwerd Burg van Oud-Heusden te worden. Ik moet ook van harte ge- ukwenschen Uw geachte familie met iet heugelijke feit U ten deel geworden nzonderheid uwe toekomstige bruid aan uwe zijde, ik hoop dat ze in de toekomst zal deelen in Uw geluk, en dat ze weldra als trouwe gade uwe zijde sieren zal om als getrouwe ge zellin het levenspad met U te bewan delen, Tevens bied ik U een fees bouquet aan uit de handjes van dit klein bruidje. Wil dit van ons aanvaarden als be wijs van sympathie en teeken van erkentelijkheid hopende dat ge veie jiren een waardig Burgemeester van Oud Heusden zijn zult en dan geef tk U de verzekering dat wij Oud Heusdenaren gaarne met U willen sympatiseeren maar dan hoop ik ook al ligt Oud—Heusden wat veriaten ver van het centrum van uwe gemeente verwijderd, dat ge ons hier toch niet zult vergeten maar dat ge toonen zult dat ge ook Burgemeester bent van Oud—Heusden, opdat wij Oud-Heus- denaren in de gelegenheid gesteld worden ons aan U te kunnen vast klampen Het is daarom dan ook dat geheel Oud—Heusden verkeert in de meest opgewekte stemming, en we zagen met ongeduld het oogenblik tegemoet dat we U Burgemeester konden huldigen. Ik ben er dan ook trots op U op uwen zegetocht voor het eerst Ie mogen toeroepen Lang leve de Burgemeester van Oud Heusden, Elshout en Drunen. Ook hier dankte Z.Edelachtb. voor de hartelijke ontvangst die hem bereid was. Wij zouden onvolledig zijn indien wij de prachtige eerepoort in Oud heusden onvermeid lieten, jammer dat het te donker was. anders had ze wellicht nog beter tot haar recht ge komen. Ondertusschen was de optocht naar den Dijk getrokken, waar de burge meester werd opgewacht onder den versierden en verlichten boog. Door bruidjes werd hier een welkomstlied gezongen en een bloemstuk aangebo den. Hierna begaf de stoet zich metmu ziek terug naar de Drunensche Steeg, waar de Liedertafel nog een afscheids lied zong. De plechtigheden waren hier hier mee ten einde, doch de feestelijke stemming die in het dorp heerschte duurde natuurlijk nog langen tijd voort. BUITENLAND. De wereldtentoonstelling te Antwerpen De correspondent van de N.R.Crt. schrijft dat, volgens de laatste cijfers waarover het uitvoerend comité van de wereldtentoonstelling te Antwerpen beschikt, onmiddellijk 10 der 15 millioen frank van het kapitaal aan de aandeelhouders zullen kunnen worden terugbetaald. In een Vrijdag ten stadhuize gehouden vergadering van aandeelhouders werd tot de liquidatie van de N. V. der wereld tentoonstelling van Zeevaart,koloniën en oude kunst besloten. Er werden vijf liquidatoren aangesteld, die allen verklaarden van elke vergoeding af te zien. Aanslag op het Fascistische regjme Volgens een bericht van het pers bureau Sfefani zijn eenige dagen voor de viering van den opmarsch naar Rome in verschillende plaatsen in Noord-Italië twintig personen gear resteerd. Zij worden er van beschul- digd te zamen met anti-fascistische elementen te Parijs een aanslag op 't fascistische regime te hebben voorbe reid en zullen voor een speciaal ge rechtshof terecht staan. Het onder, zoek duurt nog voort. De de voorbereidingscommissie voor ontwapeningsconferentie. De voorbereidingscommissie voor de ontwapeningsconferentie heeft weer een beslissing genomen, die de vrees versterkt, dat de conventie, die uit haar beraadslagingen zal geboren worden, inderdaad slechts als een caricatuur zal kunnen beschouwd worden van hetgeen men van een ontwapeningsconventie mag verwach ten. De commissie, die reeds in vorige jaren de beperking van de geoefende reservetroepen verworpen had, heeft vanmorgen ook van de hand gewezen een Duitsch voorstel, dat de conven- tie althans een maximum cijfer zou vaststellen voor den omvang van de jaarlijksche lichtingen, die onder de wapenen komen. Nederland stemde voor. BINNENLAND, Onteigening voor de stuw met sluis bij Lit. Bij de Tweede Kamer is een wets ontwerp ingediend tot verklaring van het algemeen nut der onteigening van perceelen, enz. noodig voor den bouw van een stuw met schutssluis bij Lith, behoorende tot verbetering van de rivier de Maas voor de groote afvoeren De stuw met schutsluis zal worden gebouwd in den uiterwaard aan den linkeroever der Maas tusschen Ltht en Lithtooien zij zal door nieuw te graven rtviervakken in verbinding worden gebracht met de Maas.beneden Lith en boven Alphen, zoodat de groote bocht der rivier beneden Alfen wordt afge- sneden. Het bestaand Rijkspontveer te Lith zal over de nieuwe rivier behouden blijven. Minister de Geer neemt het voor de halve cent op. In een nota naar aanleiding van het verslag in zake de begrooting van het Staatsmuntbedrijf voor 1931, zegt de minister van Financiën, dat hij ten aanzien van de vraag, of het geen aanbeveling zou verdienen, het halve centstuk te doen verdwijnen, nog steeds op het standpunt staat, door hem in- genomen in de memorie van antwoord van 1923, Tal van artikelen worden voor 2'/j. 7'/2,12'/2 cent enz. verkocht. Bij afschaffing van den halven cent zouden de prijzen allicht naar boven worden afgerond. Overigens zou in derdaad, gelijk in het verslag wordt opgemerkt, de gewenschte vereenvou diging niet worden bereikt, indien nu ook het 2'/i-centstuk wordt afgeschaft, en dit muntstuk, ook naar de meening van den minister, bezwaarlijk worden gemist. De DO X vertrokken. Gestart, gedaald en weer gestart. Nadat het vertrek van de Do X Zondag wegens de slechte weers omstandigheden niet is doorgegaan, Is de Duitsche vliegboot Maandag gestart met bestemming voor Calshot (Enge land) De passagiers, welke den tocht naar Calshot zouden meemaken, waren om 9 uur reeds aan boord gekomen, omdat nog de noodige formaliteiten vervuld moesten worden. De landing verliep vlot, doch vla 7 minuten in de lucht te zijn geweest daalde het vliegtuig weer op het Buiten 1|, wegens een klein defect aan de motoren. Dit was echter spoedig hersteld, en de Do X steeg weer op Het vliegschip vloog over ijmuiden en verder in Z. O richting langs de kust. Spoorwegreizen in aansluiting op v liegtochten. Ha onderhandelingen die maanden lang gaande zijn geweest, hebben de vier groote Britsche spoorweggroepen hun plannen zoo goed als voltooid voor het instellen van gecombineerde spoorweg- en viiegdiensten tusschen Engeland en het vasteland en Engeland en Ierland. Volgens het Zondagsblad Reynold's Newspaper steunt de regeering het plan en is reeds overeenstemming bereikt met de imperal Airways voor het verzenden van goederen met dezen gecombineerden dienst in het begin van het nieuwe jaar. De passagiers diensten zullen echter waarschijnlijk pas in het begin van den zomer beginnen. Er zijn reeds twintig nieuwe am- phibie—vliegtuigen voor den nieuwen dienst besteld. Te Dover, Harwich, Hult en Hollyhead worden de vier eerste vliegvelden aan de kust ingericht De eerste luchtroutes in aansluiting op spoorwegdiensten zullen zijnHo yhead—Dublin (dus: Engeland Ierland), Dover—Parijs (Engeland Frankiijk), Huil Nederland en Harwich- Nederland. Het verbod van invoer van Neder- lanüsch vee in België. Met ingang van 15 dezer zal het verbod van invoer van Nederlandsch vee in België worden opgeheven, be houdens langs enkele grenskantoren, waar de Belgische quarantainestallen nog door mond. en klauwzeer besmet zijn, Het vee, dat ook op de markten kan worden aangekocht, zal voor den uitvoer aan een quarantaine van vier maal 24 uur onder toezicht van den veeartsenijkundigen dienst en indoor dezen dienst goedgekeurde stallen dienen te worden onderworpen. Aan deze verplichte quarantaine ter ver zekering zooveel mogelijk van den uitvoer van onbesmet vee moest de voorkeur worden gegeven boven aan koop op onbesmette boerderijen zon der quarantaine, omdat de ervaring heeft geleerd, dat dit voorschrift bij een vorige gelegenheid door belang hebbenden werd misbruikt, door ni. op markten aangekocht vee op be paalde boerderijen te plaatsen en te doen doorgaan voor vee, dat aldaar reeds geruimen tijd had vertoefd, waardoor ten onrechte verklaringen van onbesmette herkomst konden worden verkregen, aangezien in den regel niet te controleeren was, dat het betreffende vee eerst voor korten tijd op de boerderij was geplaatst. Deze misbruiken hebben indertijd in Bel gische officieele kringen groote ont stemming verwekt. Het ligt in de bedoeling, een deel van de kosten der quarentaine van rijkswege te doen vergoeden. Nadere inlichtingen kan men krijgen bij de betrokken inspecteurs van den veeartsenijkundigen dienst, liet conflict in de typografie. Naar men ons meldt, bestond er in de vergadering van de Nederlandsche Ver- eeniging van Boekdrukkerijen, gisteren te Utrecht gehouden, slechts een geringe minderheid tegen het aanvaarden van de nieuwe overeenkomst. De Christelijke Patroonsbond had het al aanvaard. De tegenstand in de R.K. Patroonsver gadering was zeer groot. De meerder heid van de vergadering bleek niet be reid, de nieuwe overeenkomst te aan vaarden. Hoewel van de zijde van de meerderheid van het bestuur krachtig op aanneming van de overeenkomst werd aangedrongen, werd het bestuurs voorstel met 181 tegen 145 stemmen verworpen. De vergadering duurde tot ruim half 2, op welk tijdstip de vergadering der Federatie aanving, waarheen de deelne mers aan de vergadering der R.K. Pa- troonsvereeniging' zich terstond begaven. Na lange discussie werd het collectie ve contract in de federatie-vergadering der drie bonden aangenomen met 789 tegen 419 stemmen. De R.K. Patroonsbond zal nu a.s. Za terdag bijeenkomen om zijn houding na der te bepalen, nu dit besluit in de fe deratie-vergadering is gevallen. De vergadering van den Algemeenen Nederlandschen Typografenbond werd te 1 uur onderbroken; om 2 uur werden de besprekingen voortgezet. Naar wij vernemen, heeft in deze vergadering 't hoofdbestuur uiteengezet, welke motie ven ertoe geleid hebben, dat he' de voor stellen van den rijksbemiddclaar heeft aanvaard, waarna eenige afgevaardigden der oppositie het \yoord voerden. De Zeppelin op bezoek. Op de Groote Hei ten Oosten van de stad Venlo was het gistermorgen in de vroegte hijzonder druk in verband met de verwachte aankomst van het Duit sche luchtschip „Graf Zeppelin". Hon derden personen, onder wié vete auto riteiten, waren naar buiten gegaan om de aankomst van het luchtgevaarte te zien. Te 3 minuten voor 7 kwam de Graf Zeppelin in zicht. Een hoera ging op, toen het luchtschip kort daarop boven de Groote Hei verscheen. Te 7.13 heeft de „Graf Zeppelin" een postzak, wegen de ongeveer 15 K.G. aan een parachute uitgeworpen. Het luchtschip vloog met geringe vaart over de Hei en keerde daarna terug. Boven de Hei heeft het luchtschip, op ongeveer 60 M. hoogte on geveer 3 minuten nagenoeg stil gelegen. Te 7.28 uur werd een kabel uitgeworpen en daaraan werd de Ned. Post, omvat tende 1300 tot 1400 brieven en brief kaarten, opgetrokken. De Graf Zeppelin vloog daarna over de stad en verdween in Zuid-Westelijke richting. Gemeld kan nog worden, dat het luchtschip hedennacht om 0 uur 10 uit Friedrichshafen vertrok, het stroomge bied van de Rijn volgde en vervolgens via Keulen en Dusseldorf naar Vcnlo vloog. GEMENGD NIEUWS. Ernstig ongeluk te Leiden. Zaterdagmiddag heeft op de Stede lijke Electriciteitsfabriek te Leiden een ongeval plaats gehad, dat twee employé s het leven heeft gekost. Om ongeveer kwart over elf bega ven de schakelbordwachter D. J. en de hoogspanningsmonteur J. de W. zich bij vergissing in een verkeerde hoogspanningscel, waarvan zij meen den, dat deze niet onder stroom stond, terwijl dit wel het geval was, dat zij beiden met den stroom in aanraking kwamen, en gedood werden. De schakelbordwachter is 36 jaar, gehuwd en heeft twee kinderen de hoogspanningsmonteur is 37 jaar, eveneens gehuwd en heeft zes kinde ren. Ongelukken. Gistermiddag is de 20-jarige kantoorbediende H. W. van den Binnenweg, op de rivier de Nieuwe Maas alhier, ter hoogte van de Wil- helminakade, met zijn kano omge slagen. Toevallig waren twee mannen in een roeiboot in de nabijheid. Zij hebben W. gered en hem behouden op het droge gebracht. Het 2 jarige zoontje van den slager Schiekan te Uithuizen (Gron.) is Zaterdag in een pot kokend water gevallen en vanochtend in het R.K. ziekenhuis te Groningen aan de be komen verwondingen overleden. De heer A. Staal, architect in De Bilt, is aan de gevolgen van het hem Vrijdagavond overkomen auto- ongeluk op den Utrechtschenweg in De Bilt in de Rijksklinieken te Utrecht overleden, zonder tot bewust zijn te zijn gekomen. De heer P. Schoenmakers, die op 19 October ten gevolge van het in het dal van den Herungerberg te Venlo van een auto storten ernstig werd verwond, is gisteren in het ziekenhuis te Venlo overleden. De 5-jarige J. Vermoot uit 's Heerenberg die bij het ernstige auto ongeluk de vorige week bij Var- seveld. waarbij een vrouw gedood werd, een zware hersenschudding kreeg, is aan de gevolgen overleden. Valsche munters. De Amsterdamsche politie kan met voldoening terugzien op een belang rijk resultaat, dat in den nacht van Zaterdag op Zondag bereikt werd. Zij is er namelijk in geslaagd twee val sche munters aan te houden en hun werkplaats te ontdekken. Deze val sche munt rij werd in het begin van October vermoed toen bij de Neder landsche Bank eenige valsche exem plaren van rijksdaalders onder het gewone binnengekomen geld werden ontdekt. Het publiek, dat deze exem plaren in ontvangst had genomen, had deze ontdekking blijkbaar niet gedaan, daar anders wel voor aan gifte bij de politie zou zijn gezorgd. Diefstal bij een Notaris te Amsterdam. Gisteren heeft een notaris te Am« sterdam die zijn kantoor houdt aan de Keizersgracht, bij de politie aan gifte gedaan, dat 23 biljetten van duizend gulden uit zijn kantoor zijn gestolen, De diefstal moet gepleegd zijn 's morgens omstreeks halftwaalf. Op dat tijdstip had de notaris, naar hij aan de politie heeft medegedeeld, zich een oogenblik van zijn kantoor verwijderd. De bewuste 23 bankbil jetten lagen toen boven op de brand, kast. Toen hij terugkwam ontdekte de notaris tot zijn grooten schrik, dat de biljetten waren verdwenen. Vermoedelijk heeft iemand van het oogenblik, dat de notaris even uit zijn kantoor was, geprofiteerd om binnen te sluipen en zich van de f23.000 meester te maken. De politie is er nog niet in geslaagd licht in deze duistere zaak te brengen. ABONNEERT U OP DIT BLAD.

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 3