Nieuws uil Kaatsbeuvel 10 cents oer ineen Host SPORT. w. s. c. per brancard naar het R.K. Zieken huis vervoerd. De dokter constateerde een lichte hersenschudding. Volgens ooggetuigen treft de autobestuurder absoluut geen schuld. De K.E. Postduivenvereniging .Prinses Juliana" houdt op Zaterdag en Zondag a.s, een nationale tentoon stelling van postduiven in het club- lokaal van den heer J. Ramp aan de Keizersdijk. Als keurmeester zullen optreden de heeren M. J. Koch, uit Roosendaal en P. J. G. van Loon, uit 's Hertogenbosch. De prachtige prijzen welke voor deze tentoonstelling zijn aangekocht, staan ter bezichtiging bij den heer J. Kamp. We twijfelen er niet aan, gezien de puike kwaliteit vogels, die deze vereeniging altijd exposeert, dat de tentoonstelling even als andere jaren druk bezocht zal worden. -- Bij M. in het Poststraatje is Zondagavond 'n winkelruit ingegooid. De dader is onbekend. Aangifte is gedaan bij de marechaussees. De St. Vincentiusvereeniging zal op 21 December a.s. alhier haar veertigjarig bestaan vieren, Bij de Marechaussees in als ge vonden aangegeven een zilveren kin derarmband. De R, K. Tooneelvereeniging .Kunst na Arbeid" zal op 15 en 16 November a.s. in 't Henricusgebouw hare eerste winteruitvoering geven Opgevoerd zal worden Arie s Offer sociaal-dramatisch spel in 3 bedrijven van Frits van Duinen en „De ver draaide Sectie" militaire grap in een bedrijf van Henrich Houben. De uit voering vangt aan om half zeven en is op Zaterdag toegankelijk voor hee ren en op Zondag vobr dames. Dezer dagen is alhier zekere J. S. uit Geertruidenberg bekeurc voor het venten zonder vergunning. Deze week is alhier een zilveren rozenkrans gevonden. Terug te be komen op de Marechausseekazerne De Commies der directe belas tingen de heer J. Waverijn is over geplaatst van de standplaats Stamrooij naar deze gemeente. ROOSENDAAL. Onder groote be langstelling is Zaterdag de vernieuwde Nispensche weg Roosendaal—Esschen geopend. De regeltng der feestelijk heden was "door 't Gemeentebestuur geheel gelegd in handen der vereen! ging „Roosendaals Belang" en slaag de schitterend. De geheele gemeente illumineerde. Na de officieele personen volgde een file van 80 particuliere auto's naa Esschen waar men eveneens ten raad. huize werd ontvangen. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 11 Nov. '30 Zondagavond bood de R.K Fanfare aan leden en belangstellenden haai la winteruitvoering aan. Voor afwis seling was gezorgd, door het duo komieken, de heeren Frederiks en Van Keulen (Tiel) te engageeren De be zoekers zullen het zich niet beklaagd heboen, want zoowel muziek als voordracht waren o. z. t. z. onver beterlijk. Tegen St. Nicolaas zal op verzoek van de Winkellersvereeniging door dt bekenden kindervriend een bezoek aan de stad worden gébracht. Bij hei binnenkomen der stad zal hij dooi het bes uur worden verwelkomd, waarna het Siadhuis wordt bezocht en een omgang door de stad gehouden. Onze beide Fanfares zullen medewerking bij den rondgang verleenen. Kaatsheuvel, 11 Nov. 1930. Euphonia. Zondag a.s. houdt het Kon. Mu ziekgezelschap Euphonia zijn alge- meene jaarvergadering, waarop ver slag, bestuursverkiezing en uitloting van aandeelen zal plaats hebben. Nieuwe Coiffeurszaak. Morgen, Donderdag, wordt in de Peperstraat een nieuwe kapperszaak geopend door den heer H. Elshout uit Niéuwkuijk. Zoowel dames- als hee rensalon is aan deze zaak verbonden, zoodat er voor de heeren en dames voor de haarverzorging weer keuze bij is. Wij wenschen den heer E. veel succes met zijn nieuw bedrijf. Missietentoonstelling. Onze Missienaaikring „St. Theresia van Lisieux" hield Zondag en Maan dag 9 en 10 November, wederom een uitstekend geslaagde Missietentoon stelling in de groote Patronaatszaal.. Met een H. Mis voor 't welzijn van de stichting en tot intentie der weldoe ners, werd de eerste dag ingezet,. Een Pater Capucijn wist door een opwek kend woord de aandacht op het feit van den dag te vestigen. In de Hoog mis sprak een Witte Pater, die zijne hoorders een beeld van 't missieleven wist bij te brengen en wat een missie kost. i Om half twaalf werd de tentoon stelling door den HoogEerw. Pastoor Mgr. W. Völker persoonlijk geopend. In zijn openingsrede wees Zijn Hoog Eerw. op den bloei van drie genoot schappen in onze parochie, n.l. het Genootschap tot Voortplanting des Geloofs, het Liefdewerk van den H. Petrus en het Genootschap der H. Kindsheid en bracht hulde aan de vol ijverige Zelatricen, de dames A. Hes- selmans, Jo van Nieuwstadt en P. v. d. Assem. Daarnaast complimenteerde hij 't bestuur en de leden van den naaikring voor 't werk in het afgeloo- pen jaar verricht en voor de schitte rende wijze waarop thans weer deze tentoonstelling was verzorgd. Hij sprak de hoop uit dat ide verwachtin gen door mej. A. Verhiel in 't Kerk klokje van heden uitgesproken, gedu rende deze dagen zouden bewaarheid worden. En aan deze verwachtingen is ten volle beantwoord. Nu de show was ten volle een bezoek waard. Keurig is 't werk dat de dames ten toon stelden, doch keurig en smaakvol ook de wij ze waarop het tentoongesteld was. Bij ondervinding wetend dat elk jaar de ruime zaal te weinig ruimte biedt was met de plaats gewoekerd en voor de schitterende paramenten op het groote tooneel en in de hoeken voor het too neel plaats ingeruimd. Met veel be langstelling werd met kennersoogen 't werk der dames beoordeeld en 'tmoet tot hare eer gezegd: met den groot sten lof werd er gesproken over het gepresteerde, zoowel in kwaliteit als kwantiteit. Naast voor de eigenlijke tentoonstelling was voldoende ruimte beschikbaar gesteld voor de attractie's die tevens de bezoekers gelegenheid zouden bieden om op een aangename wijze hun offertje voor de Missie te brengen. Twee missie-standen, eene van de Paters Capucijnen van de Chi- neesche missie en eene van ide Paters van Lavigerie uit Afrika, hadden zoo als steeds om 't vele merkwaardige dat ze bieden, veel bekijks. Niet min der aantrekkelijk was voor velen de gezellige thee- en koffiesalon, waar v. Nelle zijn geurige producten te ge nieten bood. Voor hen die vermoeid waren van het ronddrentelen in de stampvolle zaal, was het een aange naam zitje. Zondagavond beliepen de ontvangsten reeds 1613.Een re cord in de 5 verloopen jaren. Ook Maandag is den geheelen dag door het bezoek overstelpend druk geweest. Doch niet alleen was het be zoek druk, de honderden die onophou delijk binnenstroomden hebben ook en alweer voor den zooveelsten maal den naam van „liefdadig Kaatsheuvel" hoog gehouden. Immers, om in twee korte dagen niet minder dan 2258.64 bijeen te krijgen is een resultaat, dat niet al leen wijst op een goed georganiseerde tentoonstelling, niet alleen de duide lijkste bewijzen levert van onvermoeid en onverpoosd werken van de vrien delijke groep dames, die de zaak be dienden, doch die tevens getuigenis aflegt van den liefdadigheidszin van onze bevolking. 't Was een enorme drukte op den dag, 'doch nog grooter was de toeloop om 7 uur 's avonds, toen de groote verloting zou plaats hebben. Onze Hoogeerw. Heer Pastoor Mgr. W. Völ ker verrichtte in eigen persoon de trekking. Verdienen allen die iets tot het welslagen der tentoonstelling de den een woord van hulde, zeker komt dat nog in 't bijzonder toe aan de fa. van Nelle uit Rotterdam, die door gra tis koffie 'en thee beschikbaar te stel len in een zeer aangenaam ingerichte salon zeer veel heeft bijgedragen tot het finantieel resultaat der tentoon stelling. Hare geurige producten wer den met veel smaak door honderden genoten. i Verdronken. Dinsdagmorgen vond de melkrijder Klis in een sloot ten Zuiden van de pastorie van de Parochie Berkdijk een man in den wel breede, doch Ondiepe sloot langs den weg liggen die naar de Pannenhoef loopt. Verschrokken ging de man hiervan terstond melding maken aan de politieagent v. d. Dun gen, aldaar gestationeerd. Door dezen werd de man op het droge gehaald, waarbij bleek dat het de 66-jarige stoe- lenmatter Drikske van Wanrooij was, beter bekend onder de naam van „Schele Drikske". De man bleek al vele uren dood te zijn. Het direct in gesteld onderzoek wees uit, dat v. W. Maandagavond omstreeks 8 uur nog in het café P. W. in den Berkdijk ge weest was en niet geheel vrij van ster ken drank in de richting van huis ge gaan was. Ongeveer op de plek waar hij Dinsdagmorgen gevonden werd, is hij Maandagavond nog door den land bouwer V. K. op het goede pad gezet, daar hij eenigszins van den weg was afgeweken en bij den hoogen water stand het gevaar van in een der sloten te raken niet geheel denkbeeldig was. Vermoedelijk is de man niet lang daarna weer den weg kwijt geraakt met het ongelukkige gevolg dat hij in den sloot terecht is gekomen. Liggen de op den buik werd hij aangetroffen, zoodat kan worden verondersteld, dat de man nagenoeg geen pogingen heeft kunnen aanwenden om zich te redden. Na een onderzok door de po litie ingesteld, is het lijk aan de fa milie! overgegeven. Geestbeschaving. De Rederijkerskamer „Geestbescha ving" uit Oosterhout, die ons reeds zoo menigen aangenamen avond be zorgde, komt 23 Nov. a.s. andermaal in „Apollo". Ditmaal zal opgevoerd worden het beroemde werk van Jan Fabricius „De Butller". Spoorenberg heeft nog de regie, dus... wat we krij gen is af. Een poging tot aanranding? Maandagavond werd de Telephoon- straat in opschudding gebracht, door dat een automobilist het vermoeden gewekt had een aanranding te willen plegen. Omstreeks 8 uur passeerde het 17- jarig meisje v. d. Br. in de Telephoon- straat aldaar wonende, het daar lig gend park, toen een chauffeur van een aldaar staande bruine auto haar naar den weg naar Tilburg vroeg. Het meisje gaf den weg duidelijk aan waarop de man zich in den wa gen begaf en die langzaam in bewe ging zette. Een moment later stopte hij weer om andermaal aan een ander meisje, d. M. genaamd, opnieuw naar den weg te vragen. Het antwoord dat hij hiervan kreeg, was, omdat dit meisje de zaak niet al te goed ver trouwde, slechts heel vaag. De auto reed daarop verder en stopte plotse ling bij het eerstaangesproken meisje, dat inmiddels weer den wagen gepas seerd was. Snel sprong de chauffeur uit de auto, sprong op het meisje toe en wilde het vastgrijpen. Het meisje ontsprong echter haar aanrander en vluchtte luid gillende weg. Direct reed de auto in snelle vaart weg en kwa men vele nieuwsgierigen uit hun wo ning naar buiten om te zien wat er gaande was. Onmiddellijk werd de po litie gewaarschuwd die terstond de meisjes in verhoor nam en hiervan een tamelijk duidelijk signalement van den chauffeur ontving. Eenigen tijd daarna werd door de politie een bruine auto aangehouden; de chauf- feur op het politiebureau gebracht, beantwoordde aan het door de meis jes opgegeven signalement, doch werd door dezen niet als de dader herkent, waarna hij door de politie weer op vrije voeten gesteld werd. Dat wij hier met een ernstige poging tot aanran- j ding te doen hebben gehad, mogen wij j intusschen gerust aannemen. Naar wij vernemen heeft de Harmonie St. Jan aan de lichtweek- commissie gevraagd, of zij gedurende de lichtweek ook een avond voor de microfoon mag spelen. Natuurlijk wil en zal men die aanbieding niet weige ren. A 'i L. BINNENLAND. Wetsontwerp maal- en menggebod. Naar wij vernemen, zou het wetsont werp maal- en menggebod nog gister avond bij de Tweede Kamer worden ingediend. IN GEZONDEN STUKKEN! Buiten verantwoordelijkheid der Red. Raatnsdonksveer 11 Nov. 1930. Geachte Redactie. Het berichtje vanuit Raatnsdonks veer voorkomende in uw courant van 5 Nov. j 1doet de ingezetenen en nun gemeente geen eer aan. Het be reft n I dit, een inval van polite in "en Hotel om half elf. (De politie biljve buiten beschouwingDat de gemeente Raamsdonk met een zielen- al van pl.m 7500 inwoners een ver ordening moet hebben van 10 uur sluiten is in bijna ieders oog een be lachelijk iets, vooral nog te meer voor het groote verkeer dat we hier geregeld hebben. Moet Raatnsdonksveer vroeg in het donker zitten! Met beleefden dank voor uwe plaat sing. X. A.s. Zondag staat voor WSC de thuiswedstrijd WSCGood Luck vast gesteld. Het was j.l. Zondag voor WSC geen ongunstige dag, wat de resultaten aan gaan. Uit de drie vastgestelde wed strijden werden vier winstpunten be haald, resp. door het eerste en het der de elftal! Vooral de juniores zorgden voor eene verrassing met hare tweede achtereenvolgende overwinning in Ca- pelle. De nederlaag van het tweede elftal tegen NOAD in Tilburg stak hierbij wel ongunstig af. Het meest zal vanzelfsprekend het resultaat van het eerste elftal in Oos terhout belangstelling getrokken heb ben, waar met 40 gewonnen werd. Vóór rust vlotte het bij WSC niet naar wensch en konden, vooral de voor hoede-spelers, zich moeilijk bewegen op het slechte, ongelijke en kleine ter rein. In de tweede helft, welke met 20 inging, liep dit beter naar wensch en was WSC doorgaans aan het woord, in welke periode nogmaals twee doelpunten gemaakt werden. Ook in deze ontmoeting was de ver dediging, alsmede halflinie, wederom in goeden vorm, waartegen de voor hoede der tegenpartij weinig kans kreeg. Een en ander geeft weer moed voor de ontmoeting van a.s. Zondag tegen Good Luck uit Geertruidenberg, welke alhier komt spelen. SPRANG. Zaterdag j.l. speelden de 2 plaat selijke vereenigingen S.D.O. en N.E.O. een vriendschappelijken wedstrijd. De wedstrijd vond plaats op het terrein van S.D.O. Even over 3 stelden beide elftallen zich op. N.E.O. verschijnt met een in valler voor A. de Jong. De wedstrijd had een prachtig ka rakter, de beide elftallen waren aan elkaar gewaagd. De rust kwam en de stand was nog steeds 00. Als in de 2e helft de wedstrijd 15 min. oud is, krijgt S.D.O. een corner, die door J. Spuijbroek netjes voor het doel wordt geplaatst en de rechtsbinnen R. van Beek deed zijn plicht dopr den bal er in eens in te koppen en zoodoende leidde S.D.O. met 10. Verder kwam er geen verandering meer en de wedstrijd werd, dank zij doelman Eekels, door S.D.O. met 1-0 gewonnen, hoewel een gelijk spel de verhouding beter had weergegeven. Hartelijk dank aan scheidsrechter P. van Drongelen, die den wedstrijd zeer correct leidde. A.s. Woensdag vergadering bij G. van Caem om half 8, tot het op richten van een Bond voor Zaterdag Competitie der clubs: N.E.O. S.D.O. Sparta Neerlandia. U DRUNEN. SPORTERS—O.S.C. 3—2. Precies 2 uur fluit de scheidsrech ter beide elftallen in het veld. Spor ters wint den toss en met wind tegen trapt Orthen af. Sporters, dat met 10 man begint, neemt direct het spel in handen en voor de rust weten zij 'n voorsprong te bereiken met 1—0. Na de rust maakt Orthen gelijk, maar zij hadden er niet lang plezier van, want spoedig daarna maakt de linksbuiten van de Sporters weer een doelpunt en ten slotte wist de rechtsbinnen den stand op te voeren tot 31. Orthen maakt er nog 32 van en spoedig komt het einde met een voor „Sporters" welverdiende overwinning. AFDEELING IV (ZUIDEN). te Klasse. Tilburg: LongaEindhoven TilburgNoadWilhelmina Den Bosch: BW—Willem II Eindhoven: PSVMVV Breda: NAGDe Valk 2e Klasse B. Venlo: VVV—TAG HelmondHelmondTegelen Tilburg: GudokRoermond Breda: VelocitasVOS Waalwijk: HECHero 3e Klasse C. Oosterhout: OosterhoutWSC Ö-4 G'berg: Good-Luck—RWB Tilburg: ZigoNoad 3 BaardwijkBaardwijkSCG Reserve 2e klasse. Den Bosch: BW 3Sportverg. 1920 II 4-1 TilburgWillem II 3Wilhelmina 3 3-3 3- <M 5-5 3-1 2-1 3-5 2-4 4-4 1-5 2-1 5-0 2-1 afge/. Tilburg: Noad 4—WSC 2 3-1 Ie Klas. P.S.V. 6 5 1 0 11 31—9 1.83 N.A.C. 5 3 2 0 8 17—12 1.60 N.O.A.D. 7 5 1 0 11 25—9 1.57 Willem II 5 2 12 5 20—18 1- 0.80 Wilhelmina 5 2 0 3 4 10—12 Eindhoven 6 12 3 4 14—22 0.66 B.V.V. 6 12 3 4 17—23 0.66 L.O.N.G.A. 6 2 0 4 4 12—30 0.66 M.V.V. 4 0 2 2 2 3—9 0.56 De Valk 6 114 3 10—17 0.59 2e Klas B. Tegelen 6 5 1 0 11 18—8 1.83 Hero 5 3 11 7 23—11 1.49 T.A.C. 5 3 11 7 14—9 1.49 Roermond 5 2 2 1 6 16—13 1.29 V.O.S. 7 3 2 2 8 23—16 1.14 Helmond 6 2 2 2 6 17—11 1.- Gudok 5 13 1 5 11—11 1.- V.V.V. 6 114 3 10—20 0.50 H.E.C. 6 10 5 2 9—31 0.33 Velocitas 5 114 1 6—16 0.29 3e Klasse C. W.S.C. 4 4 0 0 8 25—3 2.- Zigo 4 2 2 0 6 10—7 1.59 Noad 3 6 4 0 2 8 32—12 1.33 Sportverg. '20 3 2 0 1 4 11—9 1.33 Good Luck 5 2 12 5 16—9 1.- Baardwijk 4 2 0 2 4 17—20 1.- Oosterhout 6 114 3 13—24 0.59 R.W.B. 3 0 0 3 0 3—17 0.09 S.C.G. 3 0 0 3 0 6—20 o.oo MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 11 November. Ter veemarkt waren heden aangevoeró. 203 paarden, 9 veulens, 1147 magere runderen, 695 vette runderen, 150 vette kalveren, 434 nuchtere kalveren 359 graskalveren, 492 schapen ot lammeren, 243 biggen, 13 bokken ot geiten, 8 overloopers. Prijzen per pond: koeien 37.5—40 c., 3749 c„ 52.556 c.; ossen 41c, 4447 c„ 5154 c.; stieren 37.540 c., 42.5-45 c., 4750 c.; kalveren 62.5—67.5 c., 72.5—77.5 en 85—90 c, Prijzen per stuk van mager vee: melkkoeien 235445stieren 140 480; graskalveren 70120, paar den 170275, slachtpaarden 160 190, hitten 75170; veulens ƒ80 140, fok nuchtere kalveren 24— 32, slacht nuchtere kalveren 14- 20, kalfkoeien 230-440, pinken 130190, vaarzen 215245, big gen 1224; biggen per week 1.75 -2.25. AGENDA'S. WAALWIJK. Donderdag GEEN repetitie Taveru. Donderdag van 7-8 aspiranten en nan 8-9'/2 leden B G.V. Donderdag 8 uur. Repetitie W.QV Gymnastieklokaal. Zaterdag 9 uur repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Musis Sacrum. Zondag i2'/4u. Repetitie Liedertafel „Oefeningen Vermaak" Musis Sacrum. GEMENGD NIEUWS Kas/ooper met half mi Hoen francs verdwenen. Een kaslooper aan een der groote bankinstellingen te Antwerpen die een half miilioen francs moestinnen, is met dit bedrag spoorloos verdwe nen. Abonneert U op en Adverteert in het eenige blad voor Waalwijk en de Langstraat.dat het nieuws uit pla!l,s en streek zoo uitvoerig mogelP geeft en dan ook algemeen gelezen wordt. Ieder Waalwijker en Langstraten^ dit blad lezen, dat slechts

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 8