ffoiïd&r A fwAOERLANO«Hril,BrriK,J Nette Dienstbode lioor direct gewaagd: Uw Huid geneest 't v/ugst met TronwKaarten oi Tronwbriem ftstoon lieloi. DIENSTBODE. 1 lichtpunt willen bijplaatsen, daar er reeds verschillende woningen staan. Weth. Michael deelt mede dat de lantaarns cp den Capelschen dijk mid den tusschen de hoornen gehangen zullen worden. Dhr. Verheijden zou ook bij de Blanke brug een lichtpunt willen plaatsen. De heer Sneep komt nog eens terug op het voetpad langs de kade. Uit de besprekingen zou kunnen worden af geleid dat spr. de schuld der belem meringen zou zijn, doch niets is min der waar. Met heining en voetpad heeft spr. niets te maken, zoodat hem de schuld niet treft. Verder zegt spr. dat er langs de havenkade nog wel enkele palen ge slagen mochten worden, voor 't vast leggen van schepen. Dhr. v. d. Hoeven vraagt nogmaals of di3 ijzeren heining daar niet kan worden weggenomen, doch weth. Mi chael zegt at deze er juist staat opdat alleen voetgangers en fietsers den weg zouden gebruiken. Dhr. Verheijden merkt op dat dhr. Sneep wat dit pad betreft, altyd zeer coulant is geweest tegenover de ge meente. Hierna sluit de Voorzitter de ver gadering. ernstig van plan om de belangen der inwoners te behartigen. Dat menschen welke niet voldoende of slecht drinkwater hebben eenigs zinds verplicht worden heeft niet zoo. veel onbillijks in (al is het nog veel te duur) doch wie volop goed water bezit, moest daarin vrij zijn. Zijn er nu nergens geen Bondsbe sturen, welke den durf hebben om hier tegen op te komen. Want de een. ling staat bier machteloos, doch een. dracht maakt macht. Eerstens protesteeren tegen den on- redelljken dwang en ten tweeden, den veel te hoogen prijs. Nogmaals dankend voor plaats. Hoogachtend, EEN WERKMAN. INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der Red. Mijnheer de Redacteur. Het ligt niet in mijne bedoeling te antwoorden op het ingezonden stuk van den heer van Delft in het nummer van Woensdag j.i Wanneer mijn tegenstander zich laat verleiden tot grove persoonlijkheden, dan zeg ik basta, daar doe ik niet aan mee. 'tls mij in hoofdzaak om de zaak te doen. Wel vind ik het nuttig om nog even het licht te laten vallen op twee feiten welke in deze polemiek scherp naar voren zijn getreden. Den heer van Delft heeft deze po lemiek geopend met een zeer nobel gebaar, n.l. hij kwam op voor de ge krenkte eer van den heer Kiijnen. Om dit echter zijn tegenstandeis aan het verstand te brengen, vult hij twee kolommen met niets dan hatelijkheden, grofheden en verdachtmakingen aan hun adres. Begrijpelijkerwijze werd hierop, mijns inziens op behoorlijke wijze gereageerd en wederom heeft de heer van Delft twee kolommen grofheden noodlg om zijne zienswijze duidelijk te maken. Moet zoo Iemand zich nu opwerpen als verdediger van iemands eer En schreef ik de vorige keer te veel toen ik hem aanmamde een toontje lager te zingen? Neen mijnheer van Delft als zedemeester bent U een totale mislukking gebleken. Wel hebt ge U echter doen kennen als een groot kunstenaar. Ongeveer een jaar werkt Oe ni# aan Uw zelf portret, en al is het nog niet af, de gelijkenis is uitstekend, het geeft U in U*e ware gedaante w er. De gemeenschap zal U er dan ook in de toekomst erkentelijk voor zijn. U ga weer schilderen schrijft U in Uw laatste correspondentie? Mag ik U als vriend dan een verzoek doen Werk af en toe ook nog een uurtj aan de vervolmaking van Uwportreil Heusch de nakomelingschap zai U er dank voor brengen. J.C. L. VAN DER QELD. Kaatsheuvel, 3 Dcc. 1930. Water leidingsonrecht. Mijnheer de Redacteur. Gelieve onderstaand schrijven te plaatsen, in Uw alhier veelgelezen blad. Bij voorbaat dank. zer dagen zij een 60—tal perso nen in Kaatsheuvel gedagvaard, we gens niet aansluiten bij de Wateilei- üing. in naam der Koningin staat er, wordt die tn die gedagvaard, ten einde terecht te staan, om als verdachte te verschijnen ter zake enz. enz. In welk land leven wij toch. Als een werkmansgezin, of wie dan ook, overvloed van pomp-, put. en regen water heeft (er zijn er bij welke 1 pomp, 2 welputten en 3 regenputten hebber) en daarom niet wenscht aan te sluiten bij de Water eiding. waar voor hij dan wekelijks 30 of 40 cent moet betalen, moet hij voor de recht, bank verschijnen wegens een strafbaar feit. En een buurman welke 25 M. daar vandaan woont en geen waterleiding kan bekomen, omdat h-t voor de Waterleidingmaatschappij niet rendabel is, blijft een braai mensch en komt niet voor de rechtbank, al heeft hij zelf geen pomp of puiwater. Wonen wij nog wel in ons vrije Nederland. Men zou eraan gaan twij felen. En een Gemeenteraad, welke zulke bepalingen maakt zonder iets te doen, om daarin verandering te brengen, zlin zulke mannen wel wezenlijk DRUNEN. Gisterenavond werd in de zaal der Jongenscongregatie een ver gadering gehouden van de leden der R.K Werkliedenvereniging. De vergadering werd geopend door den heer W v. d Wiel, voorzitter, die allen en in het bijzonder dhr. Hoogers. Kringpropagandist uit 's Bosch, welkom heette. Er werd o.a. bihandeld de agenda v. d. Centraleraad en winterpropaganda. Er zullen pogingen worden gedaan om te komen tot het oprichten van een propaganda-club. Ook zal getracht worden te komen lot oprichting van een Spaarbank. Besloten werd de solicitatie termijn voor bode der R K Werkliedenvereen tot 14 Dec. open te stellen. Door den Voorzitter werd nog eens gewezen op het groote.belang van den steun voor Herwonnen Levenskracht. Daarna kreeg de heer Hoogers het woord en hield een leerzame rede over Sociale Wetgeving. Spreker wees op de groote verbeteringen die door dtn drang der organisatie bereikt zfln. De organisatie heeft zooveel weten te bereiken dat de overheid principieel en practisch heeft moeten ingrijpen. Spr. ging na wat men door dezen drang tot nu toe reeds bereikt heeft. Spr. stelt zich ten doel door de organisatie te komen tot decentralisatie van de sociale wetgeving. Met een krachtige aansporing ijverige organisatieleden te zijn. besloot spr. De Voorzitter dankte den spreker voor zijn schitterend betoog en spoorde allen nogmaals aan lid te worden van de stuiversactie ten bate van Her wonnen Levenskracht. Hierna werd de vergadering gesloten. Wy vernemen uit goede bron, dat niet op 8 Dec. de uitvoering wordt gehouden, maar met Kerstmis, zoodat alsdan zat worden opgevoerd Samson en Moot als Wonderdokters. Op Dinsdag 9 Dec. zal de jaar vergadering worden gehouden van de leden van de Boerenbond van Drunen en Elshout. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). As. Zondag des voormiddags half tien en des namiddags twee uur hoopt in de Ned Herv. Kerk alhier op te treden Ds. J Fokkema. CAPELLE. Het muziekgezelschap .Kunst na Arbeid" gaf j.l. Maandag, avond in het StationskolSrhuis van den heer L F van Dongen alhier bij gelegenheid van het 10 jarig bestaan der vereeniging een uitvoering, die uitstekend geslaagd is. De zaal bleek te klein om alle belangstellenden te bergen en velen moesten zich met een staanplaats tevreden stellen. De voor zitter. de heer J. M chael, opende ruim half acht deze uitvoering, waarbij hfl memoreerde, dat In het najaar van 1920 door enkele ingezetenen dezer gemeente op initiatief van den heer A. van Beek, destijds kantoorhouder der posterijen te dezer plaatse, be sprekingen werden gehouden om te komen tot oprichting van een muziek vereeniging en dat die besprekingen leidden tot het beleggen van een al gemeene vergadering op 1 December van hetzelfde jaar, op welke vergade ring het muziekgezelschap werd op gericht. Door de gulle en spontane medewerking van ingezetenen en oud. ingezetenen kon In diezelfde maand overgegaan worden tot aanschaffing der benoo igde instrumenten, waarna begin januari d a.v. de repetities een aanvang namen, onder leiding van den intusschen b-noemden directeur, den. heer Albert Christ. Vervolgens huldigde de voorzitter den directeur, die gedu. rende het bestaan der vereeniging zijn beste krachten daaraan gegeven heeft en niet zonder resultaat, gezien de verschillende prijzen, welke de ver eeniging in den loop van haar bestaan op diverse concoursen behaald hjeft. Als blijk van erkentelijkheid voor zijn vele verdiensten bood de voorzitter namens bestuur en werkende leden den directeur een prachtige bloemen mand aan. Hierna werden de heeren L. de Jong en A. H Spierings, die vanaf de oprichting als werkend lid hun beste krachten aan de vereeniging gegeven hebben, door den voorzitter namens bestuur en werkende leden gefeliciteerd met hun 10-jarig jubileum en hun als blijk van waardeering een cadeau aengeboden. Hierna verkreeg de heer L de Jong het woord, die den directeur namens zijn medewerkende leden hulde bracht voor zQn leiding en dank voor den pretllgen omgang. Namens de werkende leden bood hij hem als blijk van waardeering een horlogeketting aan. De heer A. M. Verheijden, vervolgens het woord ne- mende, complimenteerde de jubilee- rende vereeniging namens de gemengde zangvereeniging het Rozeknopje met het eerste kroorjaar en liet deze feil. citatie vergezeld gaan van een prachtige bloemenhulde. Nadat de heer J Kraak, oud secretaris van het muziekgezelschap, met een enkel woord bestuur, directeur en werkende leden van Kunst na Arbeid gehuldigd had. bedankte de voorzitter de heeren A M Verheijden en J. Kraak voor hun welgemeende felicitaties en de gemengde zangvereeniging het Rozeknopje voor de smaakvolle bloe menmand, waarna hij de leiding gaf aan den directeur. Alvorens deze even wel begon met de afwerking van het uitgebreide en welverzorgde programma dankte hij bestuur en werkende leden voor de hem gebrachte hulde en de aangeboden cadeaux en bood vervol gens namens de werkende leden het bestuur een verassing aan. Hierna zette de vereeniging de door dpn directeur ter gelegenheid van het 10-jarig be staan gecornponeerden jubileummarsch in, die zeer verdienstelijk werd uit gevoerd. Ook de volgende muziek nummers gaven blijk van ernstige studie en oogstten dan ook een wel verdiend applaus Voor het komische gedeelte had het bestuur zich de mede werking verzekerd van het gunstig bekende duo Or ff a uitAntwerpen.dat ter afwisseling tusschen de verschil lende muzieknummers optrad. Het bleek, dat het bestuur een goede keus gedaan had, want zonder in het Laag bij de-grondsche te vervallen, het fi dit duo de aanwezigen met liedjes en voordrachten alleraangenaamst bezig gehouden en er voor gezorgd, dat in de zaal den geheelen avond een ge zei1 rge strmmirg heerschte. Te half 12 uur was het programma afgewerkt, waarna de voorzitter allen, die tot het welslagen van deze jubi leumuitvoering hadden medegewerkt, in welgekozen woorden bedankte. Namens de aanwezigen bracht de heer G. A. S. de Bas het muziekgezelschap in hartelijke bewoordingen dark voor den genotvollen avond hen verschaft Het duo Goffd gaf hierna tot afscheid nog een paar txtra-nummenjes ten beste, waarna ieder te middernacht hoogst voldaan huiswaarts keerde in de hoop dezen winter nogmaals op een dergelijken avond vergast te wor den. Het muziekgezelschap .Kunstna Arbeid" kan met genoegen op den inzet der feestelijkheden ter viering van zijn 10-jarig bestaan terugzien en we hopen, dat het met Hemtlvaarts- dag aanstaande door het muziekgezel schap te organiseeren muziek- en zangconcours een even goed verloop mag hebben. A.s. Zondag hoopt voor de Ned. Herv. gem. alhier op te treden Ds. A. v. Willigen en wel des morgens half tien en des avonds 6 uur. Gedurende de maand Novem ber werd in de Rijkspostspaarbank ten hulppostkantore alhier ingelegd f 6215,17 en terugbetaald f 38i5,23. Het aantal inlagen bedroeg 58, dat der terugbetalingen 34. Op den overweg aan het station Capelle-Nieuwevaart had j 1. Dinsdag morgen een botsing plaats tusschen een kar pulp van den landbouwer M. en de auto van den heer v. K. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. De auto was iets gehavend aan het spatbord. A.s. Zondag des voorm. half tien en des nam. half drie uur zal in de Geref. kerk alhier optreden de heer Th. P. Potma, Cand. tot den H. D. te Naaldwijk. LOONSCHEN DIJK. Openb. School Dank zij de groote vrijgevigheid van alle ouders der leerlingen, en den steun van enkele kindervrienden, is het per soneel der openb. school in staat ge weest, met medewerking van .Kaats heuvels Belang" en den secretaris der Ouderscommissie, den kinderen een St. Nicolaasfeest te bereiden, dat zoo danig slaagde, dat een woord van dank aan de milde gevers en medewerken den. die den kinderen zooveel vreugde hebben verschaft, niet achterwege mag blijven. WASPIK. Door den heer J. Akkermans is aan B en W. het verzoek gericht om verlof tot den verkoop van alcohol houdenden drank, anderen d?n sterken drank, in het perceel Wijk C. Nr. 68 In hei café .Het Middenhuis" van den heer Th. van Schflndel, is opgericht een vereeniging voor het beoefenen der hengelsport. De vereen, draagt den naam .Het Voorntje". Reeds 18 personen traden als lid toe; verwacht wordt dat dit getal spoedig verdubbeld zal zQn. Binnen korten tQd zal door de vereeniging aan een wed strijd worden deelgenomen. As. Zondag om half 9 zal In de parochiekerk een recollectie worden gehouden van de oud retraitanten. RAAMSDONK. De vorige week Zaterdag stonden bi] de plaatselijke arbeidersbeurs als werkloos ingeschré- ven 60 grondwerkers, 15 opperlieden, 7 timmerlieden, 4 metaalbewerkers, 1 machinist en 1 metselaar. Door de Zang- en Tooneelver- eenfging .Laetitla" van het Dorp, is het tooneelstuk .ln de Branding" in vier bedrijven van G. Nielen in studie genomen. Dezer dagen Is op het Veer ge vonden een fietstasch met inhoud en een zilveren kettinkje in etui. Inlichtingen te bekomen bij de Ma rechaussees. Door B. en W. is vergunning verleend voor het bouwen van een schuur in de Houtstraat. Met het aanbrengen van de nieuwe nummers op de huizen in deze gemeente is men op het Dorp gereed gekomen. RAAMSDONKSVEER. Ds H. Ewoldt treedt Zondag om half tien op in de Dorpsche kerk en om half zeven in de Veersche Keik; Ds. F de Vries om half tien in de Ger. Kerk, waar om 3 uur leesdienst zal worden gehouden. Mej J. Oosterling werd benoemd tot leerling-telefoniste te 's Hertogen bosch. Aan het Veersche Postkantoor werd tot Locale kracht 11 aangesteld Mej. A. Rcijnen uit Geertruidenberg. Naar wij vernamen komen op 't Veer 1078 woningen, kerken en scholen in aanmerking voor de nieuwe num mering. Als naar gewoonte zal de Herv. |ongelingsvereeniging .Obadja" haar feestvergadering houden in liet Sint Henricusgebouw en wel 12 Dec a s. Gedurende November wrd aan het Postkantoor alhier irgt-1 f 567990 56 en terugbetaald f 29191.02 DONGEN De met steun van rijk, provincie en gemeente uitgevoerde restauratie van den toren der Ned. Herv. Kerk te Dongen (N B.) is voor een groot deel voltooid. De monumen tale hoofddeur is vernieuwd. De toren wordt van een spits voorzien, welke wordt belegd met leien uit de Angel groeve. De grootste klok in den toren heeft een middellijn van 1.24 M en vermeldt als opschrift; „Dese clock is gheghoten in den jaere 1667, ten dienst van de heer'yckhtyt van Dongen". De kleine klok is nier meer te gebruiken, doordat zij gescheurd is Zij is gegoten door A. M van Bergen en Comp. te Midwoida er staan een Maria- en een kruisbeeld op gegraveerd. Thans is eveneens de restauratie van het kruis aanbesteed. Het middenschip zal een ruïne blijven. ADVERTENTÏêN. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 4 Dtc. '30. De nieuwbenoemde onderwijzeres, Mrj. M. F. Lamark uit Heeteren kwam deze week in functie aan de Openb. School. De uitslag van de 7e ronde bij Damvereenigirg V. D. om het kam pioenschap van het Land van Heusden en Aliena Is als volgt: Klasse Ha. Abr. Siuijmers—Oijs jonker 1 1. Klasse lib. van der Pol-Fitters 0-2 en VosSchreuders 2—0. N B. Klas I is reeds uitgespeeld. VOOR BELASTE WAARDEN, 'S-G RAVEN94AGE, 6oi tegenbsarskoers «L 4AA |0 QBUliiMK a lui# met jaarlijksche uttloting. Heden overleed onze ge liefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder de Wed Joh de Jong (geb. Nienwenhuijzen) in den ouderdom van 66 jaar. Ro'terdam G. de Jong. C de Jongv.d Maas en Kinderen. 's Capelle Joh. de Jong. W. de Jong—Snijders en Kinderen. Vlaardingen P. de Jong. A. de Jong- Kos en Kinderen. 's Capelle A. de Jong. Sprang; N de Roon—de Jong J. de Roon en Kinderen. 's Capelle J. de Jong. D. de Jong—de Roon. A de Jong. C. de Jong—van Zeist en Kind. 's Capelle, 4 December 1930 IETS BIJZONDERS VOOR ONZE LEZERS Tegen den Zaterdag of Zondag wtlt U meer lectuur. U wenscht een leuke novelle te lezen. U te verdiepen in de wederwaardigheden der hoofdpersonen uit een boeiend verhaal, U writ foto's zien, plaa jcs kijken, enz. Dan moet U zich abonneeren op een illustratie, mits de abonnementsprijs niet te hoog is, want in dezen tijd van malaise moet op de kleintjes worden gelet. Daarom geven wij onzen lezers het advies: abonneert U op ons Gtïtus treerd Zondagsblad", hetwelk wij ver krijgbaar stellen voor den zeer ger ingen prijs van 5 ct. per week of t7'/j ct. per 3 maanden, franco p. post 85 ct. Onze abonné's, die de courant NIET per post ontvangen, krijgen deze week een gratis proetnummer. Posiaboni é's kunnen op aanvrage een gratis proef nummer ontvangen. Men kan zich er dus zelf van over tuigen, dat onze illustratie goed en spotgoedkoop is. GRATIS ALLE DECEMBERNUMMERS Zij, dte zich met ingang van 1 januari a.s. abonneeren, ontvangen alle December-nummers gratis, waarin voorkomt het nieuwe, zéér boeiende vervolgverhaal: „De Indringster". Pafiteert van deze gelegenheid en zendt onderstaand bestelblijet omgaand aan de Uitgevers dezer courant. Aan allen, die den herdenkings dag van ons 60-jarig huwelijk tot een onvergetelijken hebben gemaakt, betuigen wij hierbij onzen harte/ijken dank, inzonder. held aan de milde gevers, dames collectanten, vrienden, buren en het Muziekgezelschap „Kunst na Arbeid". M. WAARTS en Echtgenoote. Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. 's Capelle 5 Dec. 1930. Dankbetuiging. Ondergeteekende betuigt hier mede zijn hartelijken dank aan de N V. v/b. M. Ravenswa^y Zonen te Gorinchem voor het fraaie Damesrfjwlei, dat ais het 919 ie kXTKA CADEAU op RAVENSWAAYs LETTERS- G. VOORDEPOORTE. Viijhoeve-Capelle B 106. Vrijhoeve Capelle, 26 Nov. 1930. Gevraagd voor dag of dag en nacht. Zich aan te melden bij J VAN BLADEL SORÉE Tailleur, Groolestr. 351 Waalwijk, EEN NETTE Niet beneden de 18 jaar. Wasch buitenshuis. Bi] JOS DE FOLTER Grootestraat 216 Waalwijk. Verzoeke mij te noteeren als abonr.é op het „G.tluslreerd Zondagsblad" tegen den abonnementsprijs van en wil mij alle Decembernummers gratis doen toekomen. NAAM ADRES:- Zuinig, zindelijk en geschenken Waar de moeders steeds aan denken. Wat kan dat nu anders zijn Dan Wonder-Artikelen, oh zoo fijn! ARTIKELEN MEJUFFROUW ARTIKELEN aan hem isultgereikt. Dit cadeau is aan hem uitgereikt omdat het nummer van zijn Peil- kaart is gepubliceerd. De Letters- Artikelen zijn betrokken bij den Heer H. W. Kerst, Capelle- Nieuwevaart.

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 8