No. 3. Woensd. 7 Jan. '31. 54e Jrg. TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 7 Jan. 1931. Benoemd. Bi] Kon. besluit is benoemd tot grilfizr bij het kantongerecht alhier mr. M. F. H. Brouwers, advocaat, procureur, waarnemend griffier bij de arrondissementsrechtbank te Roermond en bij het kantongerecht te Venlo, wonende te Venlo. W.S.C.-jubileum. De feestelijkheden ter herdenking van het 25—jarig bestaan volgen elkander op en hebben een uitnemend verloop. Na den gecostumeerden wed strijd, werd 1.1. Zondag een groot feestbal gegeven voor leden en dona teurs mei hunne dames. De zaal „Musls Sacium" was keurig versierd en de bekende jasz .Victoria band* uit Breda, die zich hier als elders in korten lijd zeer gewaardeerd heeft weten te maken, bracht en hield er de stemming schitterend in. De voorzitter vai. W.S.C. de heer Jacq. Spijkerman sprak een hartelijk welkomstwoord tot de zeer talrijke aanwezigen, tevens een wooid van dank voor de belangstelling bij de feestelijke herdenking, maar niet minder voor den voortdurenden steun die de vereeniging van donateurs en suppor ters mocht ondervinden. Hij sprak de hoop uil dat dit ook in de toekomst zoo zou blijven en dat die belang stelling en die steun zou worden beloond met een toenemend succes, met een hooger stijgen op de voetbal ladder door de thans jubileerende vereeniging. De avond had een allerprettigst verloop, zooals men dat van de W SC.—bals steeds gewoon is, maar dat thans nog verhoogd werd door den prima Bredaschen J.aszband en ue neer W. 1 lllinwrawws menteerde namens N.V. Hotei „De Twee Kolommen". Namens Waalwijks Belang felici teerde de heer J, Ttelen het bestuur, waarbij hij wees op het gioote belang van een club als W.b C voor het vreeemdeltngenveikeer in onze plaats. De Heer Duivelaar sprak namens Tavenu ue hoop uit dat W.S C. du jaar het tweede klasserschap zal mogen behalen. Namens R W.B. werd hef bestuur gecomplimenteerd door den Secretans den heer M. van Vugt. die wees op de reorganisatie die indertijd in de W.S.C. gelederen heeft plaats gehad, en die zulk een schuierend resultaat gehad heelt. Dit succes schreef spr. voor het grootste deel toe aan de leiders in de vereeniging, de heeren J Spijkerman en A. Zeckendort. Met genoegen constateerde spr. dat de verhouding tusschen W.S.C. en R.W B den Iaatsten tijd van zeer goeden aard is, wat ook in de eerste plaats aan het werk van den Heer Spijkerman te danken is. Spr. deed ook van zijn zijde de toe zegging al hei mogelijke te doen om deze goede verstandhouding te be stendigen. hierna nam de heer Spijkerman het woord om de verschillende afgevaar digden te bedanken. Spr. zeide dat het bestuur aange naam geircfLn was door het telt dat zoo goed als alle vereenlgingen uit Waalwijk blijken van sympathie en belangstelling hebben gegeven. Spr. verzekerde dat dit voor het bestuur een bune.igewone voldoening geett, en een Spoorslag is om te trachten de goede verhouding die er thans tusscherr dl verse vereenlgingen beslaat te besten digen en zoo mogelijk nog te verbeteren teneinde zoodoende steeds op vriend schappelijke wijze met elkaar te kunnen omgaan. Spr. dankt dan in het bijzonder de waarn. Voorzttter van Waalwijks Belang daar zijne vereeniging een eerste plaats in onze plaats inneemt. De woorden van den Heer Tieien, hebben spr. buitengewoon getroffen en hij is dan ook dankbaar voor de sympathie en belangstelling die W. B. steeds heeft voor W.S.C Spr. gaf de verzekering dat het bestuur er steeds op uit is naast het eigen clubbelang, ook de belangen van Waalwijk te be hartigen. Dan dankt spr. de- directie der N.V. de Twee Kolommen, die de club steeds met de meeste welwillendheid heeft ontvangen, Spr. hoopt dat de Maatschappij nog vele jaren de vruch ten, die de zaken opleveren, zal mogen genieten, en dat de goede verstand houding tusschen directie en ciub zal blijven bestendigd. Een speciaal woord richt spr. nog tot de afgevaardigde van RWB, waarbij hij wees op de goede verstandhouding die de laatste jaren tusschen beide clubs heeft bestaan. Spr. geeft toe dat deze vchouding in vroeger jaren wel eens minder goed is geweest, doch van beide zijde heeft men zich moeite getroost tot elkaar te komen. Met genoegen heeft spr. gezien dat thans ook bij RWB een reorganisatie plaats heeit, en hl] hoopt dat deze met succes bekroond zal worden. Hierna kwamen de afgevaardigden van HEC het bestuur feliciteeren bij monde van den heer J Hornes. Spr. hoopte dat de verstandhouding lus schen beide clubs in de toekomst van zeer vriendschappelljken aard zullen zijn en dat WSC een bloeiende toe komst tegemoet gaat. De heer Vink, voorzitter van het feestcomité van WSC. nam hierna het woord om namens alle leden hulde te brengen aan de heeren J Spijkerman en A. Zeckendorf voor het vele wat zij voor WSC gedaan hebben. Hoewel bet aanvankelijk niet in spr 's bedoeling lag hier nog enkele woorden te spreken, voelt spr bvhoefte om op twee punten, door den afge vaardigde van RWB aangehaald, nader in te gaan de waardeering voor den voorzitter en den secretaris, die de spil der vereeniging vormen Spr. constateert dat W S.C over twee leiders beschikt, die in alle opzichten aan de verwachtingen beantwoorden, wat niet alleen gebleken is in den iaatsten tijd bij de viering van het jubilé doch meer nog in de magere jaren hebben deze heeren getoond een warm hart en een koel hoofd voor de vereeniging te hebben. Spr. wijst op de grooie moeilijkheden die zich in een voetbal vereniging kunnen voordoen, en waar bij steeds voorzitter en secretaris moeten klaar staan om de belangen der vereeniging te dienen. Spr. felici teert namens alle leden allereerst de heer Spijkerman en hoopt dat deze nog lang .aan het hoofd der vereeni ging mag staan. Vervolgens wijst spr. op het moeilijke en over het algemeen te weinig ge waardeerde werk van den Secretaris en hij besluit met de hoop uit te spreken dat den heer Zeckendorf nog vele jaren de pen voor de vereeniging zal hanteeren. De Heer Spijkerman dankt vervolgens de afgevaardigde van HEC en zegt zter getroff n te zijn door de woorden tot het bestuur gericht. Spr. beireuri het dat de verstandhouding tusschen beide vereenlgingen den Iaatsten tijd niet zoo prettig Is geweest, doch hij is van meening dat deze verhouding spoedig zal kunnen verbeteren en beide clubs vriendschappelijk met eikaar zullen kunnen omgaan, hetgeen niet anders dan in het belang der voetbalbeweging in onze plaats kanzijn. Last but not least dankt spr. den heer Vink voor zijn sympathieke woorden Op den nog te organiseeren leden-avond wenscht spr. hier nog even op terug te komen. Spr. doet hierna voorlezing van in gekomen gelukstelegrammen van de heeren Jaap van den Hoek, J. Tim mermans-van Iersel, H Wttlcx, H. van Tussenbroek en van Eelen, en voorts van de bekende internationaals Harry Denis en de Gebrs Max en Hans Tetzner en van de W.O.V. Tenslotte richt spr. nog een dank woord tot de pers. De heer H. Robbers, gérant van Hotel .de Twee Koiommen" feliciteerde hierna met een geestige speech het bestuur. Het cfficieele gedeelte van den avond was hiermede afgeloopen, doch de leden bleven nog enkele uren in ge zellige téunie bijeen. Broeder Cephas. Naar wij vernemen is de Eerw. Broeder Cephas van de St. Petrusschool overgeplaatst naar het klooster der zelfde orde aan de Stadhouderskade te Amsterdam. Waar het broeder Cephas om ge zondheidsredenen geheel verboden is les te geven, zal hij in Amsterdam zijn studie in teekenen en beeldhouw werk aan de Academie aldaar gaan voortzetten. Broeder Cephas heeft jaren in onze gemeente doorgebracht en veel gedaan voor de jeugd niet alleen, maar bij tal van gelegenheden, wij herinneren ons de uitvoeringen der Tóoneelciub der R.K. Werkliedenvereniging en van den Vrouwenbond, ook voor onze gemeente zich zeer verdienstelijk ge maakt Ons blad had meermalen 't voorrecht teekeningen van zijn hand te mogen plaatsen en het prachtvolle schilder werk der kapel der Eerw. broeders alhier, zal steeds getuigenis afleggen van de groote capaciteiten van broeder Cephas, wien wij gaarne een spoedig algeheel herstel en een aangename en succesvoile studie ter periectioneering van zijn grooten aanleg en vaardigheid op '1 terrein der schilder- en boetseer kunst toewenschen. Liedertafel „Oefening en Vermaak". A.s. Zondag zal op uitnoodiging van Musis Sacrum te Dongen onze lieder tafel aldaar een groot concert geven, waarvoor een uitgebreid programma is samengesteld. De uitvoering heeft plaats in de concertzaal Musis Sacrum ten ï'/a uur. Vertrek van hieruit met bussen van de H.B, ten 6 uur precies. Werktijden in schoenfabrieken. De Minister van Arbeid, H en N. heeft op een verzoek van de Federatie van Ned. Schoenfabrikanten, den Ned R.K. Fabrieksarbeidersbond „St Willi brordus", den Ned. Bond van Christel. F brieksHavenen Transport arbeiders, daartoe strekkende, dat worde toegestaan, dat in de schoenfabrieken van werkgevers, lid van genoemde federatie, die voor hunne arbeiders hebben ingevoerd de in November 1928 tot stand gekomen Loonregeling, door arbeiders van 16 jaren of ouder arbeid wordt verricht in afwijking van het bepaalde bij artikel 24 der Arbeids wet 1919, de gevraagde vergunning lot en met 31 Dec 1931 verleend. Het komende sprekende wonderapparaat in de Luxor Bioscoop. Men schrijft ons Het is ongetwijfeld aan al onze geachte abonnee's bekend, datdefi'm industrie de laatste jaren geweldige sprongen maa 1 en dat door de invoe ring van de geluidsfilm, de bioscoop een ongedacht grooie schare van be wonderaars heeft gekregen U hebt gehoord van die prachtige bioscoop paleizen van uit de voorname steden, van de sprookjesachtige, mooie ver tooningen die daar gegeven worden, U hebt van Uwe kennissen, die Am sterdam bezochten gehoord, welke genotvolle avonden men daar in de bioscopen door kan brengen en U zult zeker dikwijls gezucht hebben; Wanneer komt zoo iets bij ons in Waalwijk Wij ingewijden wisten, dat de ener gieke Heer van Berkel, eigenaar der Luxor Bioscoop, met groote plannen rondliep en dat de invoering van de sprekende film in zijn theater slechts een kwestie van het kiezen van de beste gelufdsfi minstallatie was. Hij begreep, dat bij, alleen door met het beste van het beste te komen, zijn plaats aan de spits van het vermaak in Waalwijk zou kunnen innemen. Tenslotte is zijn keus gevallen op de sprekende fi'mins'allatie der ZEISS IKON A G. te Dresden, waarvan de fi ma P R. van Duinen te Amsterdam de vertegenwoordiging heeft Dat deze installatie prima zal zijn, staat als een paal boven water Zij wordt immers gefabriceerd door de grootste camera en bicscoopapparatenfabriek ter wereld. Wie heeft er niet van Ernemann ge hoord en wie niet van Zeiss, de fabrf kant van de beroemde planetaria microscopen, kijkers, metereologisch'' instrumenten fototoestelten enz. 200 van de beste Duitsche ingenieuis werken dag in dag uit aan de ver volmaking dezer artikelen, 25000 arbeiders vinden hier arbeid. De bioscooptoestellen van Zeiss Ikon zijn wereldvermaard, en dagelijks draaien 25000 bioscoop theaters hun films op deze machines Een dergelijke tabriek is dus ook wel in staat het beste spreekfilmapparaat te maken en dat dit juist is bewijst het groote debiet over de geheeie wereld. De binnen gekomen orders bfj Zeiss Ikon zijn zoo veel, dat de fabrieken eerst in Maart weer leveren kunnen 1 De instal latie werkt niet met gewone grama- phoonplaa'jes maar met het origineele sprekende fi msysteem, nl. de gephoto- grafeerde muziek op de filmband, waardoor de mooiste weergave ver kregen wordt. Het versterkergedeeite wordt gele verd door de bekende General Electric fabrieken, die voor een prachtig geluid zullen zorgen. Met spanning zien wij de openings voorsteiiing in het Luxor Theater tege moet. Tooneelvereenlging „O O G." 3e opvoering van „De Hellas". Zaterdag 10 januari as. geeft de tooneelvereeniging „0.0 G een derde en laatste opvoering van „De Hellas", het bekende fraaie tooneelwerk van den schrijver L Haver. De goede reputatie die „O O G." te Waalwijk heeft, waar borgt natuurlijk een eerste klasse uit voering, zoodat tooneelliefhebbers een avond geboden zal worden die verre boven verschillende andere tooneel- avonden uitsteekt. Het batig saldo dezer uitvoering zal, zooals iedereen waarschijnlijk wel weet. gestort worden tn de kas der vereeniging „Trouw aan Oranje", die deze gelden weer gebruikt voor het geven van kinderfeesten voor alle kinderen der parochie. Een ex'ra woord van lof komt wel toe aan de vereeniging „OOG" die op zoo onbaatzuchtige wijze haar medewerking geeft. We gelooven wel dat het Waal- wijksche publiek en speciaal de be woners der St Antoniusparochie dit zullen waardeeren, een waardeering die zij kunnen uiten door aanwezig te zijn op de uitvoering. Ouders—avond. De nieuwe directeur van hei Jongens patronaat te v m. Baardwijk de W.Ew. heer Allard had gisterenavond een z g. ouders—avond belegd. De ouders der patronaatsjongens waren in flinken getale opgekomen. De avoitd werd in den beginne gevuld met muziek en zang, teiwijl verschillende levende beeldengroepen werden vertoond be- trekking hebbende op het kerstfeest. Door de goedverzorgde aankleeding, belichting en groepvoering der figuren viel dit kijkspel algemeen zeer in den smaak. Een leuk boerenpaar kwam daarna als Thomasvaer en Pieternel de beste wenschen uiten voor het Patronaat en allen aansporen dit werk moreel en finantieel te steunen. Tenslotte richtte de patronaats— directeur zich tot de ouders en besprak met deze de verschillende patronaats- belangen, waarbij hij aller medewer king inriep om het patronaat aan zijn doel te doen beantwoorden. Kanarietentoonstelling. Zaterdag en Zondag j.l. werd in de zaal van café v. d. Pluijm door de Eerste Waalwijksche Kanarievereeni- ging een tentoonstelling gehouden, die zeer goed geslaagd mag heeten. Zaterdagavond werd de tentoon stelling geopend door den Voorzitter der vereeniging, den heer J. Pijnen burg te Tilburg, die de aanwezigen hartelijk welkom heette en dank bracht aan de vele inzenders voor de door hen betoonde medewerking. Spr. complimenteerde de prijswinnaars met het door hen behaalde succes. In het bijzonder dankte spr. de keur meesters, den heer Jansen uit Til burg en den heer A. van der Pluijm, voor hunne medewerking. Beide dagen was er groote belang stelling. De uitslag was als volgt: Klasse I: 4 vogels eigen teelt: le pr. A. van Wanrooij, Kaatsheuvel (bij loting). 2e pr. M. W.ellens, Kaatsheuvel. 3e pr, W. Raaijmakers, Waalwijk. Klasse II: 2 vogels eigen teelt: le pr. A. Pijnenburg, Tilburg. 2e pr. L. van Wanrooi, Kaatsheuvel. 3e pr. M. Wellens, Kaatsheuvel. Klasse III: 1 vogel eigen teelt: le pr. A. v. d. Pluijm, Waalwijk (bij loting). 2e pr. A. Pijnenburg, Tilburg. 3e pr. A. v. Wanrooi, Kaatsheuvel. Klasse IV: 2 vogels open klasse: le en 2e pr. A. v. d. Pluijm, Waalwijk. 3e pr. H. v. d. Heijden, Waalwijk. Klasse V: 1 vogel open klasse: le pr. M. Wellens, Kaatsheuvel (Meesterzanger der tentoonstelling). 2e en 3e pr. P. v. Giesbergen, Kaats heuvel. 4e pr. A. v. Wanrooi, Kaatsheuvel. 5e pr. A. v. d. Pluijm, Waalwijk. (Klasse VI vervallen). Klasse VII: 1 vogel open klasse (voor buitenstaanders), le pr. J. Hornes, Waalwijk, (bij lo ting). 2e pr. J. Kipping, Waalwijk. Luxe prijzen, gewonnen door de hoogste puntenzangers le pr. M. Wellens, Kaatsheuvel 75 p. 2e pr. P. v. Giesbergen, Kaatsheuvel (bij loting) 72 p. 3e pr. A. Pijnenburg, Tilburg 72 p. 4e pr. A. v. d. Pluijm, Waalwijk 67 p. 5e pr. J. v. Wanrooy, K'heuvel 66 p. 6e pr. A. v. d. Heijden, K'heuvel 66 p. 7e pr. J. Kipping, Waalwijk 57 p. 8e pr. W. Raaijmakers, Waalw. 57 p. 9e pr. H. Maas, Waalwijk 54 p. 10e pr. J. de Kok, K'heuvel 53 p. De derby-prijs werd gewonnen door den heer A. v. d. Pluijm, Waal wijk. De eereprijzen werden als volgt be haald Wisselbeker klasse II: J. Pijnen burg, Tilburg, 140 p. Kleine beker klasse III: A. v. d. Pluijm, Waalwijk, 69 p. Klokje klasse IVA. v. d. Pluijm, 132 p. Lauwertak klasse VM. Wellens,, Kaatsheuvel, 75 p. De groote beker, als speciale prijs geschonken door mej. v. d. Pluijm, werd gewonnen door J. Pij nenburg, Tilburg, met 72 p. De medaille, geschonken door den heer H. Maas, werd gewonnen door M. Wellens, Kaatsheuvel, met 75 p. (holrol). Keurmeester was de heer M. C. Jansen uit Tilburg, gediplomeerd keurder van den Ned. Bond van Kana- rieteelers. Brand. Maandagmiddag ten omstreeks half 4 ontstond op onverklaarbare wijze brand in een bak gevuld met celluloid staande op de binnenplaats der fi ma B. van Zwol alhier. Direct begon men met eigen personeel en hulp der buren het vuur te blusschen, weldra ge holpen door een slang op de water leiding, zoodat de brand, die een geweldige rook en stank veroorzaakte tot hier bleef beperkt. Bedrijfsvereeniging voor Ziekengeld- verzekering in de Schoenindustrie. Door het bestuur van de bedrijfs vereeniging voor ziekengelduitkeering in de Nederlandsche Schoenindustrie is aan een aantal aangesloten leden (fabrikanten) een schrijven gezonden, waarin is vastgesteld de te betalen prpmie voor de afdeelingskassen voor 1931. Hieruit blijkt dat de premie ver hoogd wordt en gebracht van 1.8 pCt. op 2 2 pCt. Het schrijven is van den volgenden inhoud Wij hebben de eer U hierdoor mede te deelen, dat het bestuur der bedrijfs vereeniging in haar gehouden vergade ring besloten heeft de premie voor uwe rfdeelingskas voor het jaar 1931 in afwijking met uw voorstel te bepalen op 2.2 pCt. van 't loon waarvan derhalve de helft of 1.1 pCt. verschuldigd is door den werkgever en de andere helft oi 1.1 pCt. door de arbeiders. Naar de meening van het bestuur der bedrijfsvereeniging is de reserve uwer afdeelingskas nóg niet groot genoeg om tegen een eventueeie samenloop van talrijke ziektegevallen (wij denken b.v. aan een griepepidemie) opgewas sen te zijn, terwijl niet te verwachten is dat bij de door u voorgestelde premie deze reserve binnen behoorlijken tijd op peil zal komen. Wij brengen u in dit verband in herinnering't besluit der bedrijfsvereeniging u medegedeeld bij circulaire van 25 Aug., dat hetgeen door den werkgever meer aan de afdeeiingkas wordt voorgeschoten dan het aantal verzekerden plus f 1 geacht wordt door den werkgever a fonds perdu in de afdeelingskas gestort te zijn. Het is derhalve ook tn het belang van den werkgever, dat er voor gezorgd wordt dat de afdeelingskas tijdig over een voldoende reserve de beschikking krijgt. Het bestuur der bedrijfsvereni ging vertrouwt dat u na kennisneming *an bovenstaande overwegingen zich met de vastgestelde premie zult kttnnen verenigen. Examen. Dhr.Jos. Thijssen te vm. Baardwijk slaagde voor het practijk—examen Boekhouden van den Nederl. R K. Middenstandsbond. Het examen werd afgelegd op 29 en 30 üec. j.l. Hij genoot zijn opleiding bij den heer Sterner leeraar M O. alhier. Langstraatsche Biljartbond. Dat gestadige oefening tot vooruit gang leidt, bewees Amusement in den j.l. Zaterdag in haar clublokaal gespeelden wedstrijd tegen Wiihelmina uit Drunen. Amusement beschikt over een uit stekend zestal met veel animo voor de biljartsport. Al zijn niet allen ten volle tevreden over hun spel, een clubgemiddelde van 4.65 is een pracht- prestatie voor een amateur—zestal. Ook Wiihelmina speelde een goeden wedstrijd, al verloor, zij ten slotte met 135 caramboles. Het gemiddelde 3 54 werd nog niet door deze vereeniging genoteerd. Verloop der gespeelde partijen Amusement aantal beurten h.serie gem. L. v. d. Linden 100 21 17 4.76 Th. Trots 100 19 17 5.26 J. Reus 100 16 26 6.25 M. v. d. Ven 77 18 16 4.28 tl. de Vaan 100 23 16 4.35 C. Verhagen 100 27 25 3.7 Clubstand 577 124 26 4.65 Wiihelmina J. de Munnik 77 21 15 3.67 M. Klomp 65 19 18 3.42 P. v. d. Wiel 47 16 13 2.94 C. de Munnik 100 19 19 5.26 C. Klomp 80 23 21 3.48 B. Klei berg 73 27 12 2.71 Clubstand 442 125 21 3.54 Tournooiserie blijft 35, ten name van J. de Qraaff van Ons Genoegen en L. v. d. Linden van Amusement. Zaterdag a s speelt Ons Genoegen egen WBC in café van Berkel. Beide vereenlgingen zijn aan eikaar gewaagd. Voordeel van eigen materiaal zal misschien den wedstrijd ten gunste der thuisclub doen overslaan in alle geval zal de kamp hardnekkig zijn. Spelers als de beide heeren Staats, de Qraaff en Schoelitz aan 't werk te zien zal voor velen een aansporing zijn eens een kijkje te komen nemen. Aanvang wedstrijd T/2 Hur. Schoenenfabrieken Bata. Bezwaren tegen uitbreiding in ZuidSlavië. Reeds geruimen tijd is er sprake van de oprichting van een grooie eigen schoenenfabriek tn Zuid—Slavië door Bata. De Zuid—Slavische schoenen- producenten zijn het echter met die plannen niet eens. Zij hebben een resolutie aangenomen, waarin er op gewezen wordt, dat de toestand in de inheemsche schoenenindustrie steeds slechter wordt, tengevolge van de groote imoorten afgewerkte schoenen door den Tsjëchoslowaakschen schoe nenkoning. Dat Bata in de plaatsen, waarin hij filialen heeft gevestigd, ihans ook vergunning heeft verkregen voor de opening van reparatiewerk- plaatsen, beteekent, dat een groot aantal schoenmakers hun bedrijven zullen moeten sluiten. Door de oprich ting van een fabriek zouden 15 000 handwerkslieden broodeloos worden, de fiscus zou de helfingen op den schoeneninvoer derven, en met 't oog op een eventueelen oorlogstijd zou 't gevaarlijk zijn, de fabricage van schoe nen grootendeels in de handen van een vreemdeling te leggen. Het Keizersveer. Tusschen 1 Oct. en 1 April moest tot nu toe voor den overtocht per Rijksveerboot aan het Keizersveer des avonds na zeven uur dubbel veergeld worden betaald. Met ingang van 1 januari 1931 wordt dit tarief alleen nog toegepast voor nachtelijke over vaarten en op ongeregelde tijdstippen buiten de vaste overvaarten volgens de dienstregeling. De A. N W. B. en de K N. A. C hadden een verzoek gericht aan den betrokken hoofdinge nieur van den Rijkswateistaat om ver betering van de tarieven te willen be- vorderen. Nader vernemen wij, dat de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat zich in den loop van 1930 tot den minister van Waterstaat heeft gewend met het bepaalde ver-

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 5