ECliVIN ilZUlii Heeren SFAHESA-sigaren H. Kolsteren Lagarde EET NU B. Kolsteren-Lagarde, Mevrouw HENRIETTE SALA, Sopraan, de Heer IAN VAN DUREN, Bariton, NA AFLOOP BAL. De fijnste sigaar voor haar prijs. H. de Bont-v. Huiten der Uedertatel „OEFENING EN VERMAAK". Solisten Maandag 19 Januari 1931, „Hu sis Sacrum" - Waaiwijfe. 4. Zaterdag 10 .Tan. '31. 54e Jrg. DERDE BLAD. provinciaal NIEUWS. Waalwijk, 9 Januari 1931. ytrgadering R.K. Kiesvereenlging. Candldaatstelling Prov. Staten. Woensdagavond hield de R.K.Kies- rereeniging ih den Gildenbond een jloemeene vergadering, waarvoor een 30-tal leden waren opgekomen. Na opening met den Christel, groet, wenschtde voorzitter, de heer J. Siemer, (je leden een Zalig Nieuwjaar Spr. hoopt dat dit jaar voor de R K Kies- vereeniging. zoowel als voor deleden Individueel, zalig en gelukkig zal zijn. gpr wijst erop dat dit jaar voor de rK (Ciesvereeniging van veel betee- Igenl3 is. en hoopt op medewerking van alle leden. De notulen worden door den heer Broos, secretaris, voorgelezen en hierna onder dankzegging goedgekeurd. De voorzitter deed vervolgens enkele mededeelingen. Allereerst geeft spr. verklaring van het feit dat er n°g geen bestuurs voorstel betreffende de aspirantleden op de agenda s«aat. Bij de bespre kingen is het bestuur echter gebleken dos deze kwestie nog nergens officieel geregeld is. De vertegenwoordiger der r.K, Kiesvereenlging, de heer v. d. Geld, zal dit punt op de vergadering van den RK H, te 's Bosch ter sprake brengen, om te zien of de mogelijkheid bestaat adspirantleden op te nemen. Vervolgens zegt de voorzitter dat het kastekort van f113 is weggewerkt door vrijwillige bijdragen. Het opti niisnie van den heer Eibers in de [vorige vergadering bipt dus niet misplaatst te zijn geweest, de opbrengst der bijdragen was zelfs nog grooter dan 'Bekort. Ondanks dezen gunstigen uitslag is spr. van meening dat de contributie eenigszins zal moeten worden opgevoerd. De voorzitter zegt dat in de R.K. Kiesvereenlging voor de Prov. Staten kunnen meestemmen, zij die lid zijn vanaf 31 Dec. 19.30. Deze zelfde datum leidt niet voor de gemeenteraad» verkiezingen. Het reglement geeft wel aan dat ook hiervoor een datum moet worden gesteld, en het bestuur heeft deze bepaald op 1 April 1931, Zij die us willen meestemmen voor de ver lezing van den gemeenteraad, moeten lid zijn op 1 April. Spr. hoopt dat dit 'voor vele menschen een aansporing zal zijn om toe te treden. Candldaatstelling Prov. Staten Bij het bestuur is nog geen candi- totstelling ingekomen. De voorzitter ^vraagtof de vergadering nog candidaien heeh naar voren te brengen. De "neer J. van Loon zou den heer M, van Dongen te Waspik candidaat willen stellen, daar deze een zeer goed onderlegd man is, die verschilfende functies bekleedt op landbouwgebied. Spr. wijst erop dat ook Waspik dezen candidaai heeft gesteld. De heer J. Loeff onderschrijft deze woorden, Spr. zou het voor deze plaats mei zijn landbouwende omgeving van zeer groot belang achten ook een landbouwkundig Statenlid te hebben. Deze candldaatstelling wordt door een voldoende aantal personen ge steund. Daar verder geen candidaien worden naar voren gebracht, maakt 't bestuur van zijn recht gebruik om candidaten Ie stellen. De voorzitter brengt dan allereerst naar voren den Edelachtb. heer E. C. J, Moonen, burgemeester van Waalwijk, op grond van het reeds vroeger door den heer v. Iersel yerdedigde feit, dat hel voor een gemeente als Waalwp van belang is een Statenlid te hebben. Deze candldaatstelling wordt vol doende gesteund. Verder worden nog gesteld de heeren Mr, P. H. Loeff, vicepresident bij het Qerechtshof te 's Bosch, en G. R v. d. Ven, burgemeester van Vlijmen, Verkiezing bestuurslid. Hierna komt aan de orde de ver kiezing van een bestuurslid, wegens bedanken van den heer M. v. Loon. De voorzitter neemt de gelegenheid baat om den penningmeester te edanken voor de goede zorg die hij deeds voor de financiën der vereeni- Ing heeft gehad. Er zijn geen candidaten naar voren lebracht. Go voorstel van den heer J. van j<s >7unit ut heer j. van Heesbeen aoemd. he heer van Heesbeen dankt de vergadering voor het vertrouwen dat tVÏ In hem gesteld heeft. Hoewel het vooispr. nogal opoffering zal kosten, in de politiek bovendien altijd ondank- t aar werk is, (wat spr. weer bipt uit »e opkomst op dez- vergadering) wil hg zich niet aan zijh plicht onttrekken njieemt dan ook de benoeming aan. voorzTVcr' heet den heer van t'heen eikom aan de bestuurstafel. Bestuursformatie. voorzitter zegt dat den laatsten ikele mutaties in het bestuur plaats gehad. In de plaatsman heer Broos zal het secretariat aan worden waargenomen door heer v. d. Geld; de heer W. rs is penningmeester en de heer molders vice—president geworden. Propagandaclubs. >e voorzitter zegt dat de propaganda de parochie St. Clemens wordt targenomen door de R.K. Propaganda- b, waarvoor spr. dank brengt aan i voorzitter dier vereeniging. ROOKT onze bekende 10-12-15 cent en hooger Alleen-verkoop voor de Langstraat: Grootestraat Waalwijk Ook in de parochie O. L. Vrouw is de propaganda reeds aan het werk, terwijl In de parochie St. Anioniusde laatste hand aan de formatie der club wordt gelegd. Alleen in de parochie St. Jan is nog geen comité gevormd, doch de moge lijkheid bestaat dat dit ook hier spoedig tot stand komt. Hoe de resultaten zijn kan spr. nog niet met juistheid mededeelen. We heeft hij fantastische cijfers gehoord uit v.tn Baardwijk en ook zeer gunstige uit de parochie St. Antonius. Bij de rondvraag vraag! de heer J Leijten of het niet in het belang der R.K. Kiesvereenlging zou zijn, voor elke algemeene vergadering agenda's aan de leden te sturen. De groote kosten zou spr. geen beletsel vir.den, waar hiervan toch zulke goede resui taten te verwachten zijn. De voorzitter merkt op dat de agenda wel gepubliceerd is. Voor de laatste vergadering in Mei waren ook agenda's rondgestuurd, doch het aantal aan wezigen was nog minder als nu. Spr. zegt echter toe het punt in de bestuurs vergadering nogmaals ter sprake te zullen brengen. Geen der aanwezigen verlangt hierna nog bet woord, en onder dankzegging sluit de voorzitter de vergadering op de gebruikelijke wijze. Benoemd. Naa* wij vernemen is tot Hoofd der Chr. Bewaarschool alhier (Besoijensche straat) benoemd Mej B. F. Scheep maker te Oen Haag. Het jubileum der R.K, H. Handelsschool Maandagavond wordt in. Hotel Verwlel de aigemeene vergadering var» oud studenten gehouden. Deze vergadering is zeer belangrijk daar op de agenda o.a. vermeld staat beslissing omtrent het aan te bieden huldeblijk. Temeer daar op de in diverse plaatsen gehouden sectievergaderingen op het houden van een algemeene vergadering vóór de feesten, werd aangedrongen, verwachten wij dat allen belangstelling; zuilen toonen v oor de plannen van het ijverige comité, door deze zeer belangrijke vergadering te bezoeken. 35-jarig bestaan R K. W.O V." De jubilea van verschiliende oni spanniRg3vereenigingen in onze ge meente volgen zich snel op. A.s Maandag toch herdenkt de R K. Waal- wijk8Che Gymnastiek Vereeniging haar 35 jarig bestaan. Zondagmorgen ten 9 uur wordt, zoo als we bereids mededeelden, het 7e lustrum ingezet met een turnersmts in de parochiekerk van St. jan, waar onder aigemeene H. Communie. Met vaandel, trom en bazuinen wordt naar de kerk getrokken. Na afloop gemeen schappelijk ontbijt in de foyer van Musis Sacrum. Maandagavond ten 7'/» uur krijgen we in de groote zaal van den R K. Gildenbond de groote jubileum-uit voering, waaraan de heer August de Laat met zijn ensemble uit Tilburg medewerkt en ook de aspiranten onder leiding van Evert de Geer hun medewerking zuilen verleenen. Het programma bevat een 13 tal interessante nummers en wij ver trouwen dat zeer velen zullen opgaan niet alleen om deze belangwekkende uitvoering bij te wonen, maar om hun sympathie te toonen met deze zoo nuttige vereeniging. Wij weten te goed wat de W.G.V. vanaf het begin harer oprichting heeft gedaan voor de lichamelijke ontwikkeling der Waal- wijksché jeugd, hoe zij steeds bereid was 't publiek belangeloos te laten genieten van haar kunnen en kennen, laat Waalwijk nu bij dit jubileum een sympathiek bewijs geven van zijn waa deering en dankbaarheid voor hetgeen deze club voor Waalwijk op verschillend gebied is geweest. En wanneer wij onze hartelijke felicitaties zenden aan de vereeniging, 't huidige energieke bestuur, met z'n adviseur en z'n leider, dan willen wij tevens een eeresaiuut brengen aan de oprichters dezer vereeniging, waarvan onze gemeente er nog twee herbergt, n.l. de heeren Willem Timmermans en A. Prlncen, welke laatste bijna al dezen tijd op zoo hoogstverdienstelijke wijze de vereeniging heeft geleid en tot zoovele succesvolle daden heeft ge dacht. Hem past daarvoor mede hulde en ftank. Met onze felicitaties onze hartelijke wenscheh voor een langdurig en levenskracht bestaan van de W.G.V. Voor de ledetv j8 Dinsdagavond een feestavond bereid café de Koren, beurs". Daar wordt een humoiis- tenwedstrljd gehouden, v**arvoor mooie prjjzen beschikbaar zijn. Groot fanuari-Concert der Liedertafel Oefening en Vermaak Wij vestigen de aandacht op het concert der liedertafel, te geven den 19 Januari a.s., waarvoor geëngageerd zijn als solisten Mevrouw Henriette Sala, Sopraan te 's-Hage en de Heer Jan van Duren, bariton ie Nijmegen, beiden eerste rangs artisten, voor velen niet onbekend door de radio. Mevrouw Henriette Sala zal o a. zingen de groote aria's uit Traviata en Butterfly. Door den heer van Duuren worden gegeven 1. Nacht und Traume Am Meer, Fr. Schubert. 2 Hymne au Soleil uit de Opera Miiton. Air d'Hérode uit de Opera Herodiade. 3 Aria uit de Opera Rigoletio Scène en Aria uit Un Ballo in Maechera. Accompagnateur de heer Jan Ver- hoeven. Zooals men ziet is de iiedertafei wederom aardig uit haar slof geschoten door het engageeren van dit duo, in het vertrouwen echter dat dan ook het kunstminnend publiek dit zal waar- deeren en door een druk bezoek hiervan zai doen blijken. Eer. gezellig bai zal wederom den avond besluiten. De programma's zullen dezer dagen worden uitgegeven. Kanarietentoonstelling en Zangwedstrijd. Door de Kanarievereeniging „Ons Genot*, gevestigd bij Mejuffr. de Wed. H. van Drunen, Stationsstraat, Waalwijk wordt Zaterdag 10 en Zondag 11 Januari een tentoonstelling met Zang wedstrijd gehouden, waarvoor ca. 40 inzendingen zijn, waaraan flinke prijzen verbonden Kalenders. Van de N.V. Douwe Egberts, de bekende tabaksfabrieken, kofflebran- derlj en theehandel te Joure-Utrecht, ontvingen wij een zeer practischen en weiverzorgden kalender. Aan de achter zijde is een afstandstabel opgenomen, welke vooral voor toeristen zeer ge makkelijk is. Huishoud-spercieboonijes per liter-bus f 0 37'/j Spinazie per bus f 040 Boerenkool, Roode kool, Roode bieten, Bloemkool, enz. Voor alle andere HesëO-artl» kelen vraagt prijscourant. Aanbevelend, Grootestraat Waalwijk. J. Korthout, Piston, G Voogd, Piston, J Didden, Baryton, P. Hurkmans, Tuba, (Harmonie St, Crispljn) met Rigoletto van G. Verdi. J. Klijn, B Clar., J. de Vaan, B Ciar., A. Dalleu, B ClarJ, de Grauw, Tenor- Sax., (Harmonie St. Crispljn) met Le Calif de Bagdad van Boieldieu. R.K. Vrouwenbond. Lezing Mevrouw Reuser— Dobbelmann, A.s. Woensdag 14 Januari staafden leden van den R.K. Vrouwenbond een zeer Interessante avond te wachten. Door Mevrouw Reuser—Dobbel— man uit Nijmegen zal in de Groote Zaal van de R K. Werkliedenvereni ging, 's avonds te half 8 een lezing met lichtbeelden gegeven worden, getiteld: .Drie weken In Afrika", reisverhaal met avonturen, In 1930 bezocht Mevrouw Reuser het Eucharistisch Congres te Cartago en ijeeft naar aanleiding daarvan hare lezing samengesteld. Niet alleen gaat er van hare lezing een groote wijding uit, maar ook weet zij in geestige woorden haar avonturen te vertellen en hare hoor ders te boeien. Reeds trad zij op voor de afdee- lingen van den R.K. Vrouwenbond De bijeenkomst is ook voor belang stellende niet—leden toegankelijk. Het Tsjechisch exportkartel uiteen. Het dezen zomer gevormde export syndicaat der Tsjecho—Slowaaksche schoenindustrie (met uitsluiting van Bata), dat in hoofdzaak den export naar Amerika wilde verzorgen, is practisch niet aan het werk geweest en al weer uiteen gegaan. Men pro beert nu samenwerking te krijgen tus- schen enkele schoen-en lederfabrieken. Holdingmaatschappij voor Zweedsche leder- en schoenfabrieken. Met een kapitaal van 8.471.000 kronen (bestaande uit 2.904.C00 kronen gewone aandeelen en 5.567.000 kronen preferente aandeelen) isinMalmöeen holdingmaatschappij voor ondernemin gen in de Zweedsche schoenen lederindustrie opgericht. Zij heeft de aandeelenmeerderheid verworven van ^Malmö Lader Fabriks A/B, Malmö Skofabrik A/B en Eslövs Skofabriks A/B en staat onder directie van Carl Henningsson. DRUNEN. In café v. d. Veer werd wederom een biljardwedstrijd gehouden welke evenals de vorige werdgewonnen door den heer M. v, d. Wiel, N1EUWKUIJK. Loop der bevolking 31 December 1929: 847 m. 657 vr. Ingekomen 40 m. 36 vr. Geboren 18 m. 16 vr. Vertrokken Wij ontvingen een mooie kalender van de firma William Amer Company te Philadelphia U.S.A., fabrikanten van de bekende zwarte chroom King Kid, alleen-vertegenwoordigers N.V. G. van Loon's Import-Maatschappij Waalwijk. In navolging van 't vorig jaar geeft de schitterend uitgevoerde kalender een voorstelling uit de sportwereld, waarbij de jeugdige voetballer blijkbaar enthou- siast is over z'n overwinning, een zinnebeeldige voorstelling vermoede lijk van 't groote succes van 't product dezer firma. Zooals we zeiden is de voorstelling, de kleurendruk en de geheele uitvoering een prachtig stuk werk, een sieraad voor elk kantoor, lmmanuel Op uitnoodiglng der Christelijke Jongellngs Vereeniging „lmmanuel" te v.m. Besogen, hoopt Donderdag 15 Januari des avonds om 7 uur in de Ned. Herv. Kerk op te treden de WelEerw, Heer Ds. H. A. Lecnmans Ned. Herv. Pred. te Delft. Kaartwedstrijd. Deze week hield het Kaartgezel- schap „Entre Nous" gevestigd bij den heer Ant. van der Pluijm een onder- "inge wedstrijd in het rikken. De wedstrijd om circa kwart over 7 aan gevangen was precies om half elf geëindigd en was de uitslag als volgt le pr. M. van Loon met 24 punten 1 tegen2e pr. A. Timmermans 21 3 tegen3e pr. J, Verhoofdstad 21 p. 7 tegen4e pr. P. de Kort 18 p. 9 tegen5e pr. A. van der Pluijm 14 p. 11 tegen; 6e pr, B. de Pt ff er 17 p. II tegen. De geluksprljs vie! bij oting ten deel aan P. de Kort. Na de ultdeeling der prijzen vergastte de gastvrouw de leden op een heer- 'ijke koffietafel, wat allen zich goed ieten smaken en keerde men hoogst voldaan huiswaarts. Concours. De harmonie Apollo te Kaatsheuvel zal ter herdenking van haar 45—jarig bestaan, op 18 en 25 Januari a.s. een groot nationaal solisten, duetten en cwartettenconcours gegeven. Op 18 Januari zullen daaraan uit onze gemeente deelnemen in de derde afdeeling soloL. -etjtens, Baryton, met Air Varie van Montage, en A. Maas, Trombone, met idem. In de afdeeling Uitmuntendheid Kwartetten te Nijmegen, Helmond, Middelburg en Goes waar zijn met hare voor dracht een groot succes oogstte. Ook Waalwijk zal zich bij deze rij aansluiten en de leden van den R.K. Vrouwenbond zullen Mevr. Reuser dankbaar zijn voor al het schoons wat zij bieden zal, ter veredeling van geest en hart. IJsbaan.. De Waalwijksche ijsbaan, die al eenigen iijd in uitstekenden vorm op vorst lag te wachten, zal vermoedelijk als het blijft vriezen Zondag geopend kunnen worden Hedenmiddag ten 3 uur zal de electrische pomp op de ijsbaan wor den gedemonstreerd, wat zeer zeker belangstelling zal trekken. Naar 't concours. Op de gisteravond gehouden leden vergadering der Harmonie „St. Jan", werd o.m, besloten dit jaar wederom aan een muziekconcours deel te nemen. Vermoedelijk zal worden ingeschre ven voor de muziekwedstrijden die met Pinksteren a.s. te Zalt-Bommel zullen worden gehoudtn en wel inde 2e afd. Harmonie. St. Ntcolaashterij. Door de Winkeliers vereeniging afd. R.K. Middenstanrsbond alhier is een bedrag van f 150 ter beschikking ge steld voor liefdadige doeleinden, waar van verantwoording is gezonden aan den heer Burgemeester van Waalwijk. Bekroond. De heet C. Brokken alhier behaalde op den te Oruten gehouden humoristen wedstrijd dien 2en prijs en den publieks prijs Een buitengewoon succes, temeer daar deze prijzen onder zware concur rentie werden behaald. Voordracht over Chineesch Familie- en Volksleven. A.s. Woensdagavond, 14 dezer, zal de heer Gerard Pilger uit Amsterdam, voor het Nutsdepartement alhier een voor'dracht houden die zeer interres- sant belooft te worden. De heer Pilger geeft uit persoonlijke ervaringen, toegelicht door lichtbeel den, schetisen uit het Chineesche familie— en volksleven. Na de pauze Voordraeht van een Chineesche een—acter, liedjes en be schrijving van Chin, muziek, alles in origineel 'Chineesch costuum. Overleden 905 m. 699 vr. 42 m. 39 vr. 863 m. 660 vr- 12 m. 10 vr. 31 Dec. 1930. 851 m. 650 vr. Totaal 1501 zielen. Totale vermifi- dering 3 zielen. Getal huwelijken 15. Levenloos aangegeven 1. Gedurende de afgeloopen maand werd aan 't Postkantoor alhier voor de Rijkspostspaarbank ingelegd f 5932 55 terugbetaald f 3755.50, Zondag j 1. werd het Bondsgebouw ais Patronaat voor de alhier opgerichte Jeugdvereeniging voor het eerst in gebruik genomen. Een en ander ging met de gebruikelijke plechtigheden gepaard. Zondag a.s. geeft onze Liedertafel „Oefening baart Kunst" in de zaa! van den heer G. de Bont haar eerste groote Winter-Uitvoerfrig. Er staat voor velen weer een avond van genot te wachten. Grootestraat Telefoon 109. HF-T ADRES voor de 43625 BETERE HEERENKLEEDÏNG SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). A.s. Zondag des voormiddags haif 10 hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden de WelEd. heer Smit, godsdienstonderwijzer, verbonden aan da stichting voor lijdenden aan val lende ziekten te Heemstede. Des na middags 2 uur hoopt Ds J. Fokkema in den Dienst des Woords voor te gaan. Tot onderwijzer aan de Chr. School alhier is In de vacature Streef kerk benoemd de heer van der Slsrts te Utrecht. Volgens het door de commissie tot wering van schoolverzuim inge zonden jaarverslag bij den raad dezer gemeente kwam zij li maal in ver gadering bijeen34 aansprakelijke personen werden opgeroepen. De te behandelen onderzoeken betroffen 36 leerlingen met 97 verzuimde school tijden. Van 7 kinderen met 15 verzuimen konden deze als nog geoorloofd ge acht worden. De 17—jarige Joh. Krol, alhier viel te Kaatsheuvel van zijn fiets en ontwrichtte z'n knie. Dr. Winkelman verleende genees kundige hulp en achtte een tgdje rust noodzakelijk. J.l. Woensdag herdachten de echtelieden Marinus Hulst en Johanna Ros, alhier den dag waarop zij voor 55 jaar in het huwelijk traden. Het ieit werd herdacht in huiseigken kring met familie vrienden en bekenden. Bij de veie felicitaties welke het echtpaar mocht ontvangen voegen wij gaarne de onzen en hopen dat het deze oudjes gegeven moge zijn nog veie jaren in gezondheid van de wel verdiende rust te genieten. in de Geref. Kerk alhier hoopt a.s. Zondag des voormiddags half 10 en des namiddags half 3 op te treden Ds. Donner, emeritus—predikant te Den Haag. Bediening H. Avondmaal. WASPIK. Tot voorzitter van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur is voor het jaar 1931 aangewezen de heer A. J. van Strien, De belasting op looneelvertoo- f ningen en andere vermakelijkheden bracht over het jaar 1930 f481 05 op. Schoenwinkeliers, Schoenfabrikanten, Schoenreizigers, kortom allen die geen belang hebben dat er nog meer bulten, landsche schoenwinkels komen (Men zegt. BATA heeft nog grootere plannen) maakt pro paganda voor minder invoer en Nederlandsen Fabrikaat. RAAMSDONK. Zilveren Ambtsjubi leum J. M. Kieboom, secretaris der gemeente Raamsdonk. A.s. Donderdag 15 Januari zai het 25 jaren geleden zijn, dat de heer Jo hannes Marinus Kieboom werd be- noemd tot Secretaris der gemeente Raamsdonk Dat dezen dag niet on opgemerkt zal voorbijgaan, spreekt haast vanzelf. Immers onze hoogge achte Secretaris geniet onder alle klassen der bevolking groote sympathie, omdat men nooit tevergeefs zijn hulp inroept. Hij is steeds bereid een ieder ten allen tijde te ontvangen, om hen van raad, hulp en steun te dienen Hieronder laten we volgen de voor. naamste punten uit het ambtelijk leven van onzen geachten Secretaris. De heer j M. Kieboom is geboren 9 October i870 te Hulst. In 1F87 begen hij zijn loopbaan als volontair ter secretarie Se Hulst. Hij was een der eersten, die met hoed gevolg het examen candidast gemeente-secretaris aflegde, daartoe opgeleid door den heer A, J van Son, te Breda. Reeds spoedig werd hij aangesteld in tljde- iljken dienst tot Ambtenaar in zijn geboorteplaats. Hij was tevens werk- zaam op de secretarie te Koewachten St. Jansteen. Eenigen tijd is hij nog klerk geweest ten kantore van de Registratie en Domeinen te Hulst. Op 3 Maart 1891 ontving hij zijn vaste aanstelling tot Ambtenaar ter secretarie te Hulst en op 1 December 1897 werd h^ benoemd tot Ambtenaar ter secre tarie in de gemeente Oud- en Nieuw- Gastel, aiwaar hij mei den Secretaris hef archief ordende. Hier was hij werkzaam tot 1 Juli 1901, den datum der benoeming tot Gemeente-secretaris van Lobilh Hier wachtte vee! werk op afdoening. Hg rustte niet voordat hij de geheele administratie gereorga niseerd en .het archief geordend had. In die gemeente had hij zich ais Secretaris zoo gunstig onderscheiden, dat de keuze voor den Raad dezer gemeente niet moeilijk kon zijn en de heer Kieboom dan ook op 15 Januari 1906 met groote meerderheid tot Secretaris dezer gemeente werd ge kozen. Toen hij in deze gemeente het ambt aanvaardde, lag ook een massa werk op afdoening fe wachtten. Maar gezien zgn administratieve bekwaam heid en zeldzame werkkracht, wist de Secretaris er zich wel door te slaan. Verschillende volontairs heelt hij in de gemeente—administratie opgeleid, waarvan enkele reeds tot de eervolle betrekking van Burgemeester en Secretaris zijn benoemd, Waren hier vroeger zoo goed ais geen straatnamen, de Secretaris wist voor elke straat wel de ware benaming te vinden. Ook in de moeilijke tijden van de distributie, heeft hij zorgzaam en accuraat het College van B. en W. bijgestaan, en zeer veel voor de ge meente gedaan Dit moet gezegd worden, de Secretaris heeft getoond, hoe hij in deze gemeente is, deiechfe man op de rechte plaats. Grenzeloos igkt de werkkracht, waarover deze onvermoeide werker beschikt, wanneer men 'l groot aantal functies beziet, die de Secretaris nog buiten zijn ambt uitoefent o.a. als Ambtenaar van den Burgerlijken Stand Secretaris—boekhouder van het Bur gerlijk Armbestuur, Secretaris van de Commiss'e tot wering van school verzuim, Secretaris van de School commissie te Raamsdonk (dorp), Secretaris van de St. Vincentiusver— eeniging, Vice—voorzitter van de Harmonie „St. Bavo" te Raamsdonk (dorp), enz, De gemeente Raamsdonk zal z^n Secretaris zeker naar waaide weten te waardeeren en hem den verschut digden dank en erkenteigkheid niet onthouden, die hem toekomt, vcor het veie goed dat hq op administratief gebied steeds voor de gemeente heeft gepresteerd, en aan welks belar?gen hij zoo gaarne zgn krachten gaf. Het zal voorzeker den Secretaris en zgn huisgenooten a.s Donderdag niet aan blijken van belangstelling ont breken. Moge het den Secretaris Kieboom gegeven zijn de vruchten van zijn arbeid nog vele jaren te beleven. De gelegenheid is in deze ge meente geopend tot betaling van directe belastingen aan de kantoren der Posterijen. Komen te vervallen is nu de maandelijksche zitdag van den Ontvanger der directe belastingen op den tweed n Woensdag der maand op het Dorp. RAAMSDONKSVEER. In Hotel „Huis ten Deijl" zal op Maandag 12 Januari a.s, des avonds te half acht de heer Laristo een séance geven. Het repertoire bestaat uit; Telepathie (gedachtenlezen), Hypnose, Massa suggestie, afgewisseld met goochel- t reren. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden 10 jan. 1931. Onze stadgenooten Mej A v. Mers bergen en jac. v. Hooit slaagden voor het diploma ENS.A.l.D. In de Iedenvergadeiirg der dam club V. D. werd het bestuur samen gesteld als volgtA de Graag, voorz WH. v. d. Steenhoven, secretaris, Gijsb. Jonker, penningm,, A. Vos, alg ad junct en Ant. Fitters, commissaris De club competitie, waarin gespeeld wordt met 2 groepen aan 6, zal eerstdaags beginnen. Onze oud—stadgenoot, de heer W. Metkx had het voorrecht te slagen voor sergeant-machinist bij de Kon, Marine. De heer De Graag, die Zaterdag zijn le partij speelde in dsn e? d wedstrijd om het kampioenschap In N Br., wist daarbij te winnen van dhr. Grool Jainari-Concerl

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 9