De eeo VerfepDwoordipr, veilen en verkoopen: Notaris Middelkoop H. de Bont-v. Huiten dotarisMiddelkoop eerste sprekende, zingende en musiceeren- de film van den filmartist Douglas Fairbank: ,.DE MAN MET NET IJZEREN MASKER" de film waarnaar lederen Bioscoopiiefhebber zoo lang verlangd heeft, wordt deze week voor Waalwijk en Omstreken vertoond in de WITTE BIOSCOOP. na eene prechcaiie door den Z Eerw. Heer Muskens, geboortig uit Elshout en die door ZO. H. den Bisschop met de stichting hiervan is belast. De opbrengst der collecte bedroeg f 142.— Jubileum R. K. W. G. V. In aansluiting op ons verslag omtrent de feestelijkheden van bovengenoemde vereeniging verzoekt de feestcommissie ons te melden dat Zondagmorgen na de H. Mis van de Voetbalvereen H.E C een prachtige bloemenmand in de foyer van „Musls Sacrum" aanwezig was. Verder werden nog schriftelijke gelukwenschen ontvangen van de heeren Aerts, Eindhoven en Clerx Nijmegen hoofdbestuursleden van den Dioc. R.K. Gymnastiekbond, den heer Both, Lid der Comm. voor Lich. Op voeding en Eerelid der Vereeniging en de Zusterverenigingen „O. S. S en „Kunst en Kracht" 's Bosch, „Kunst en Klacht" Tilburg en de Spartanen te Tilburg. Voor de leden is Dinsdagavond een feest vond georganiseerd in het club. lokaal .De Korenbeurs" van den heer Snijders. Hiervoor heeft de feestcommissie een aardig programma vastgesteld o. m Humoristenwedstrijd. Het belooft een gezellige avond te worden Voor de adsplrameri is dat vastge. steld op Maandag 26 Januari. Geluidei m in de Luxor Bioscoop. Zooals wij reeds voor enkele weken hebben medegedeeld, is de eigenaar der Luxor Bioscoop, de heer A. van Berkel,ertoe overgegaan in z n theather een installatie te plaatsen voor geluids films. De directie heeft gemeend met het beste te moeten komen wat op dit gebied tot beden toe gepresteerd is, en heeft daarom haar keuze laten vallen op het Gesophone-bandsysteem- apparaat, voorzien van 2 versterkers van elk 25 Watt, en geleverd door de General Electric Co. Tevens heeft de directie een geheel nieuw filmapparaat aangeschaft van de bekende fabrieken Zeiss Ikon A.G. te Jena. Dat de Gesophone-versterkings- installatie uitstekend voldoet, blijkt wel uit het groote aantal dezer toe stellen dat reeds in ons land geplaatst is, o.a. in Rotterdam, Hilversum, Bussum, Winschoten e.m a. plaatsen. Door de goede zorgen der directie waren wij in de gelegenheid de proef- voorstelling met deze nieuwe inrich ting bij te wonen. Veel behoeven wij hierover niet te zeggen, de installatie heeft uitstekend voldaan, zang en muziek zijn zuiver en tevens is het geluid zeer krachtig. Ook het beeld dat het nieuwe toestel projecteert is in één woord af. Voor de openingsvoorstelling heeft de directie beslag weten te leggen op de overbekende geluidsfilm „Liefdes parade", en alleen dit hoofdnummer is voor ons reeds een waarborg dat de ondernemende directie van het Luxor Theater met hare openings voorstellingen succes zal hebben, wat wij haar dan ook gaarne toewenschen. Bekroond. De bekende Waalwijksche humorist de heer P Brokken, behaalde op den te Schtjndel gehouden wedstrijd onder zeer zware concurrentie den len prijs met een totaal van 104 p Als een bijzonderheid bij deze prachtige prestatie kunnen we ver. melden dat de heer Saaimans, van het bekende duo Saaimans—Koller, zich door den jongen Waalwijkschen dilittant voor het eerst verslagen zag, daar hij slechts 99 p behaalde. Een mooi succes voor onzen plaatsgenoot, die zich den laatsten tijd in ver. schillende plaatsen heeft weten te onderscheiden. t Laurentius Schambergen. In den gezegenden ouderdom van ruim 80 jaar, overleed alhier de heer Laurentius Schambergen, die gedurende 35 jaren bestuurslid was van bet aloude gilde St. Crispijn en Crispi- nianus alhier. Opening St. Nicolaas-Ziekenhuis. Naar wij vernemen zal de opening van 't nieuwe ziekenhuis „St Nicolaas- Ziekenhuis" In onze gemeente plaats hebben in de eerste week van Februari. De juiste dag moet nog worden vast. gesteld, vermoedelijk Dinsdag 3 Febr. Ijsbaan. Zaterdagmiddag werd op het terrein der Waalwijksche l|sbaan, de elec. trische pomp gedemonstreerd. Was zij, zooals dat bij proef nemingen gewoonlijk is, in 't begin een beetje obstinaat, spoedig pompte ze een geweldige straal uit den artesischen put, dien de heer Ver hoeven uit Drunen heeft geslagen en zag men hoe met deze pomp. die opgevoerd kan worden tot l30Msper uur. de ijsbaan prachtig op waterpeil gehouden kan worden en hoe mooi het water zich onder de ijsvlakte verspreidde. Zeer jammer was èn voor de schaatsenrijders t voor 't energieke bestuur, dat de vorst nog niet een paar dagen heeft aangehouden het stond er- zoo mooi bij en de baan zag er. schitterend uit. Het energieke bestuur heeft wel gezorgd dat de vorst geruft kan wor den afgewacht, alles is nu tip top in orde. Concert der Liedertafel „Oefening en Vermaak'. A s Maandag geeft de liedertafel haar traditioneel groot januari-concert. Wij verwijzen onze lezers raar het zoo juist verschenen programmaboekje, waarin naast enkele mooie koren, een keur van soli vermeld staat voor de beide solisten van den avond. Mevr Henriette Sala en den heer Jan van Duren. Als accompagnateur zal fun- geeren onze oud-plaatsgenoot de heer jan Verhoeven. Gelegenheid tot plaatsbespreking is er a.s. Zondag van 12 tot l'/a uur in de Concertzaal Musis Sacrum Na rflrop van het concert als van ouds een gezellig bal. Immannel. Op ultnoodiging der Christelijke— Jongellng-vereeniging „Immanuel" te v.m. Besoijen trad Dorfleidag 15 dezer des avonds in de Ned. Herv. Kerk aldaar op De WelEerw Heer Ds. H. A. Leen. man, Ned, Herv. Pred. te Delft. Zijn Eerw. nam als uitgangspunt Genesis 24 vers 58. Naar aanleiding hiervan zette Spr. een 7-tal punten nader uiteen De Boeiende rede werd met groote aandacht der aanwezigen gevolgd. 30-jarig bestaan Chr. Gem Zangvereen Hallelujah Waar de Chr. Gem. Zangvereen. „Hallelujah" te v.m. Besoijen 24 Juni 1931 haar 30—jarig bestaan hoopt te vleier, zal naar wij vernemen met 't oog op deze gelegenheid 2 Februari as een jubileum—concert worden ge geven in de Ned. Herv. Kerk te v m. Besoijen. Reeds jaren was het de stille wensch dezer vereeniging een vaandel te bezitten, en nu bij dit a s jubileum zag zij dezen wensch in vervulling gaan. Mede door de verschillende bijdragen uit onze gemeente werd zij in staat gesteld het vaandel aan te schaffen Ds Fokkema, consulent dezer gemetnte, hoopt op dezen avond het vaandel te omhullen. De vereeniging van haar kant hoopt dezen avond zoo goed mogelijk te doen slagen Zij heeft voor een Hltstekend verzorgd prog'amma zorg gedragen Het belooft dus een mooie avond te worden. „De Witte Raaf. Een heuglijke tijding. Wij krijgen in „Musis Sacrum" de Witte Raaf. het bekende gezelschap onder leiding van Piet Holman, een gezelschap 't midden houdend tusschen een cabaret genre Ptsuiseen in decors, costumes en aai .kleeding neigend naar de revue; een gezelschap dat door Criticus in de „Nieuwe Arrhi-msctie Courant" werd vergeleken met of liever gesteld boven „De blauwe vogel." De eerste rondvlucht van deze Witte Raaf over Nederland is een geweldig succes geweest. Het jong Hollandsche gezelschap op het gebied van Klein. Kunst is met 'n geweldig enthousiasme overal ontvangen. Onafgebroken van September '29 tot Juni 1930 werd in alle voornaamste steden van ons land opgetreden en overal met het grootste succes. De pers is dan ook vol van de grootste waardeering, over het hoog peil waarop dit gezelschap zich in ek opzicht plaatst. Wij zullen daarvan in ons volgend nummer frappante staaltjes aanhalen. Voor dit nummer zullen wij volstaan met te constateeren dat ons Maandag 26 dezer iets zeer bijzonders te wachten staat, zoowel van den con'è encier Piet Hollman, als van Winni Wish, Hetiy Geijtenbeek, Leo Kok en Sieg fried Courantook wat costumeering en ensceneering betreft, elk nummer toch krijgt zijn eigen decors en costumes. En daarbij is de entiée.prijs zeer billijk, dus voor eenieder te genieten Zaterdag over een en ander meer. Demonstratie voor onze Schilders. L.l. Maandagavond bad eene demon stratie plaats voor Heeren Schilders. Patroons in eenige nieuwe werk- methodes, in de achterzaal Café „Korenbeurs' door de welbekende firma Jacob Martens, Amsterdam. Deze demonstraiie stond onder vakkundige leiding en had een zakelijk en tevens prettig verloop en zij kon voor de firma, doch ook voor deze vooruitstrevende schilders—patroons, welke met den tijd meegaan een groot succes genoemd worden. De werkmethode voor wikkelwerk en plastiek werden duidelijk uiteen gezet. Ook circuleerden eenige monsters plastiek uitgevoerd door de firma W. Hens Zonen, onder de aanwezige patroons, welke door ieder geroemd werden. Ongeveer 40 schilderspatroons en zonen van patroons volgden deze demonstratie. Ontwikkelingsavond. Donderdagavond werd in de groote zaal van de R.K. Werkliedenvereeni- ging de tweede ontwikkelings avond gehouden. De belangstelling was slechts matig, De ZeerEerw. Heer Pater Fr. Wijn hoven hield deze avond een zeer in- tressante lezing over het onderwerp „De Hereeniging der Christelijke Kerken", die hij met tal van licht beelden verduidelijkte. De bijeenkomst werd geopend met een kort welkomstwoord door den WelEerw, Heer Beekmans, Geestelijk Adviseer der R. K. Werkliedenver- eeniging. Speciaal de Z. Eerw. spieker heette hij welkom en hij bracht dank aan de leden die voor deze prachtige en nuttige ontwikkelingsavonden be langstelling toonden. Met enkele trekken leidde de Heer Beekmans vervolgens de lezing in, waarna Pater Wijnhoven het woord verkreeg. Spr. begon met er op te wijzen dat hij vooral zou behandelen de Ver eeniging der Schismatieke Kerk op de Balkanstaten met de eenig ware Roomsch- Katholieke Kerk onder het gezag van den Paus van Rome. Spreker wees er op dat het streven om de christelijke geloofsbelijdenissen onder ééne kerk te brengen vooral uitgaat van de Anglicaansche kerk. Aan de hand van een serie schitte rende lichtbeelden vertelde spr. hierna over het bekeeringswerk in het schis matieke Oosten door de Paters Assump- tionisten verricht, Spreker toonde het Missiewerk in Thracië, Macedonië, Bulgarije en Turkije. Prachtige natuurtafereelen waren te bewonderen, doch tegelijk bleek uit deze interessante lezing duidelijk het ontzaglijk moeielijke werk dat de missionnarissen in de schismatieke streken hebben om ook deze menschen weer in de eene ware Roomsche Kerk te brengen. De lezing die op zeer aangename wijze door Pater Wijnhoven werd gehouden, werd door de aanwezigen met zeer veel aandacht gevolgd en had zeker meer belangstelling verdiend. We hopen dan ook dat de volgende van deze prachtige serie lezingen, die 29 Januari gehouden wordt meer be langstelling zal trekken Aanbesteding. Vrijdagmiddag werd ten Raadhuize aanbesteed het bouwen van'4 wonin gen aan het Vooreinde. De uitslag was als volgt: P. A. Kramer, Genderen 11650 C. B. Timmermans, Sprang 11437 H. M. Kramer, Waalwijk ƒ11198 G. Michael, Vrijh.-Capelle 11113 W. v. d. Hammen, Waalwijk 11095 J. v. d. Aa, Waalwijk 11050 J. W. Nieuwenhuizen, Sprang llOOu H. B. Spuijbroek, Raamsdonk 10985 L. v. d. Herwei, Oss 10970 L. v. Luxemburg, K'heuvel 10943 L. Koolen-Leijten, Nieuwkuik 10790 W. H. Willemse, Vrijh.- Capelle 1036o M. N. L. Brekelmans, Kaatsheuvel 10340 D. Heil, Made 10196 J. Kuijpers, Zevenbergschen Hoek 10096 P. P. de Graauw Zn., Waspik 10000 J. Koolen-v. Huiten, Waalw. 9860 P. Lodewikus, R'veer 9772 Ongeval. Gistermiddag omstreeks 5 uur werd door den chauffeur der H.B.S.-auto bus in het Vlijmensche Veer nabij de Hut, een ernstig gewonde man zekere S. uit Vlijmen op den weg ge vonden, die door een vracht-auto was aangereden. De man had een ernstige schedelbreuk en is nog buiten kennis. Hij is vader van 7 kinderen. De vracht auto reed door zonder zich om 't slachtoffer te bekommeren. Openlucht Variété, Deze week werd ook onze plaats bezocht door het reizende Varle Gezelschap „Senly", dat op de Markt zijn Openlucht-voorstellingen gaf Begrijpelijkerwijs trok deze onge- wone attractie, ondanks het minder geschikte jaargetijde, een flinke be langstelling wat de artisten dan ook volkomen verdienden Aan het trape. zlum werden gedurfde staaltjes uitge voerd, als een looping the loop en salto mortale. Veel succes hadden de Gezusters Senly die schitterende prestaties lever. Grootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor de 43625 BETERE HEERENKLEEDING den. Vooral de verschillende dansen, en de lichtpantomines vielen zeer in den smaak bij het publiek. De dolkomische clowns en Augusten vulden het programma aardig aan en wisten menige grap te verkoopen. Het goede varfeié gezelschap zal op zijn verderen tocht door Holland nog menig succes boeken en wij mogen allen, die in deze streek nog getuigen kunnen zijn van de prestaties dezer artisten aanraden deze zeker te gaan bijwonen en ru'm te belnonen R. K. BONDt VAN NEDERLANDSCHE LEDERFABRIKANTEN. De R. K. Bond van Ned. Lederfabri kanten heeft in haar gehouden verga dering besloten een Commissie te benoemen, teneinde de mogelijkheid te bestudeeren van het afsluiten van een Collectief arbeidscontract met de samenwerkende arbeidersorganisaties. In genoemde commissie zijn benoemd de heeren H. Verheijen te Dongen, A. Theeuwes (chroomleder), J. Theeuwes (vachelooier), L. J. Uijtendaal, allen te Reijen, J. v. Heesbeen te Waalwijk, de Jong te Oosterhout, W. Vos te Til burg en van der Aa te Oisterwijk. Op Maandag 2 Februari a.s. zal te Tilburg een vergadering plaats heb ben van de besturen der samenwer kende arbeiders-organisaties en de studiecommissie uit den R. K. Bond v. Ned. Lederfabrikanten, ter bespreking van het afsluiten van een Collectief Contract. R. K. Middensiandsvereen. Waalwijk Agenda jaarvergadering te houden op 21 Januari 1931 in Hotel Verwiel des avonds om half negen. Des morgens om half acht wordt in de parochiekerk van St. Jan een H. Mis opgedragen voor de overleden en levende leden der vereeniging. De leden worden verzocht deze H. Mis zoo mogelijk bij te wonen en ter H. Tafel te naderen. 1. Vaststelling der notulen van de vorige vergadering. 2. Aanneming van nieuwe leden. 3. Verkiezing van twee bestuurs leden, Aan de beurt van aftreding zijn de heeren J. G. de Leijer en J. C. van Eijkelenburg. 4. Medèdeelingen omtrent de vol gende afdeelingen a. Winkeliers. b. Bouwpatroons. c. Slagers. d Vergunninghouders. 5. Jaarverstag van den penning meester. 6. Jaarverslag van den secretaris. 7. Financieele verhouding tusschen standsorganisatie en vakafdee- lingen. 8. Rondvraag. 9. Gezellig samenzijn met kleine tractatie. R K Jonge Boerenstand. Afd, Waalwijk. Met de bieten die dezen zomer ge- wassen zijn op het proefveld gelegen langs de Burgemeester Smeelelaan, behaalde deze vereenigh g in den kring 's Bosch den 2den prijs. Bovendien werd van 'i Hoofdbestuur van den N C B. te Tilburg de hoogste subsidie ontvangen welke voor de proefvelden In N Br. werden uitgereikt BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren Adrianus C. z.v. J.C. Ophorst en J. Verduijn. Bartholomeus zv L. Treffers en M. Kuijsten. Johanna dv A. J. Biekens en M. J. Duquesnoij. - Jan zv P. J. Kuijsten en G. W. Groe- neveld. Wilhelmus M. zv W. P. Swinkels en M. C. van Huiten. Franciscus L. zv J. V. Dumoulin en M. P. Hamers. Leo Herman zv B. de Rooij en H. Meeuwissen. Alber- tus A. zv A. H. Mahieu en M. H. van bRABrtA-vANVALKEMBURC'S-' e- A ••iLF.VEPTPaaIn ,*8sess" LEEUWARDEN-''j. Bragt. Norbertus A. P. zv A. van Dongen en M. P. van Bladel. Overleden Eugene O. Trindler, oud 5 jaar, Hub. A. M. Pullens, oud 16 j. Lau rentius W. Schambergen, wednr. van G. Berkelmans, oud 80 j. Huwelijks-aangiften Adrianus M. J. de Leijer, oud 29 j, won. te Waalwijk en J. A. v. Drunen, oud 24 j., te Drunen. Hendrikus C. van Oudheusden, 34 j. en Joh. M, Burmanje, oud 33 j., beiden won. te Waalwijk. Gehuwd Joh. W. v. d. Hoven, oud 26 j., won, te Drunen en Walth. M. v. d. Heijden, oud 24 j., won. te Waalwijk. Pe- trus J. Bergmans, oud 28 j. en Clast- na C. van Helvoirt, oud 31 j., beiden won. te Waalwyk. Ingekomen: G. P. van Overbeek, van Heusden. El. v. d. Meijden, echtg. van Mar. Bergmans, van Vlijmen. A. J. Ley- tens, van Goirle. C. J. M. van den Nieuwenhof, van 's-Bosch. Vertrokken: L. Th. v. d. Krabben, naar '-Bosch. A. F. Boelen, naar Vught. H, J. M. Tarkin, naar Ravestein. El, Chr. v. d. Werken, naar Moerdijk. M. G. C. Klijberg, naar Roosendaal, A. P. Zijlmans, naar Dinter. N, A. C. Pessers, naar Tilburg. J. W, M. van Eijk, naar Waspik. W. M, v. d. Heijden, naar Drunen. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 5—6'/» uur. Gymnastiek voor de aspiranten B G V. Zaterdag 8 uur. Witte Bioscoop, „De man met het ijzeren masker". Zaterdag 8 uur. Luxor Bioscoop, „Liefdesparade". Zaterdag 8 uur. Bestuursvergadering Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zaterdag 9 uur repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Musis Sacrum, Zondag 12'/4u. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak" Musis Sacrum, Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8'/i uur. Witte Bioscoop, „De man met hei ijzeren masker*. Zondag 5'/aer) 8'/a u. Luxor Bioscoop, „Liefdesparade". Maandag 8 uur. Concert Liedertafel „Oefening tn Vermaak", Musls Sacrum, Maandag 8 uur, Luxor Bioscoop, „L efdesparade*. Dinsdag 8 uur, Luxor Bioscoop, „Liefdesparade". ADVERTENTlëN. MEN VRAAGT voor Waalwijk en Omstreken voor het sluiten van Auto-, Ongevallenverze keringen, enz. Bestaande portefeuille kan worden overgenomen 45756 Zij die in het vak werkzaam zijn geweest gen eten de voor keur. Brieven onder No. der adv aan het Bureau van dit blad, te Capelle. "I op DINSDAGEN 27 JAN. en 3 FEBR 1931 tefkens des avonds om 6 uur. bij inzet ten h'rberge van Gez PRLYSSERS te Waspik en bij topdag ten herberge van ANT. PRUYSSERS aldaar, ten verzoeke van den Heer J Pruys- sers Jzn. aldaar, in het openbaar ONDER WASPIK, In Sectie D Koop 1. Nrs. 1056 823 1055 en 1075, huis, schuur, erf en bouwland, samen groot 22.36 aren, Koop 2. Nrs. 195 en 196, bouwland gelegen Oost van koop 1, groot 25.50 aren. Koop 3. Nr 1076. huis en fcrf. gelegen Zuid naast koop 1, groot 64 centiaren. Aanvaarding bij de betaling der kooppenningen. 45752 Combinatie bij den toeslag. te Capelle, bericht, dat het vast goed, geveild voor Mejuffrouw E. P. KLUYTE- NAAR te Rotterdam, thans in bod staat als volgt Koop I op f 670.— 2 f 200.- Toeslag WOENSDAG 21 JANUARI 1931 des avonds om 6 uur In het kotfiehuls van J. QU1RIJNS te Capelle. 45753 ACTIE PACHTVERLAGING. Gisteravond kwamen de pachters uit deze streek in Hotel Verwiel bijeen om te spreken over de onlangs opgezette actie voor pachtverlaging. Of schoon het zicli aanvankelijk liet aanzien alsof de belangstelling miniem zou zijn, viel het aan tal pl.m. 35 toch nog mee, ofschoon dit na tuurlijk geen vergelijking is met de onlangs in Musis Sacrum gehouden bijeenkomst, waar pl.m. 120 pachters aanwezig waren. De voorzitter van het Comité van Actie, Mr. C. W. van Ommeren, vroeg dan ook eerst de ver gadering af of men het niet beter oordeelde de bijeenkomst tot lateren datum uit te stellen, waarvoor echter weinig animo bestond. Mr. van Ommeren zette dan de door het comité gevoerde actie uiteen. Vele kamerleden en ambte naren zijn bezocht en gesproken en aanvankelijk leek het alsof de actie succes zou hhben, doch liet resultaat is zeer tegengevallen. Deze verga dering werd dan ook bijeengeroepen om het ver dere program van actie te bespreken. Spr. wil nog zijn erkentelijkheid betuigen aan de ambtenaren, speciaal den op de vergadering aanwezigen ontvanger van registratie en domei nen te Waalwijk, den heer Roggeveen, voor de medewerking van hem ondervonden. Verschillende aanwezigen voerden hierna het woord. De heer C. Nieuwkoop wees hierbij op de werk loosheid die op het oogenbiik ook ten platte- lande lieerscht. Spr. vindt dit een argument waarop bij de bespreking met autoriteiten den nadruk moet worden gelegd. De heer Roggeveen zette het standpunt van den minister uiteen; deze wil eerst het verloop van den geheelen pachttermijn nog pl.m. 3 jaren afwachten, om dan eventueel restitutie te ge ven; gaarne wil de minister echter aan de in slechte omstandigheden verkeerende boeren te gemoet komen door hun voorloopig tot het einde van dit jaar uitstel van betaling te geven. De voorzitter wees nogmaals op den treurigen toestand; verschillende boeren moeten geld lee- nen of hun beesten verkoopen om op tijd te kunnen betalen. Op voorstel van den voorzitter werd eerst be sloten aan de betrokken gemeentebesturen en tevens aan de provincie te verzoeken de actie te steunen. Va eenige discussie bepleiten de Heeren van Wijk en van Campen ontheffing van paclit en eerstgenoemde doet een voorste] om den minister een request te sturen, waarop door diegenen die pachtverlaging wenschen geteekend wordt. Dit voorstel werd aangenomen, terwijl tevens bij gemeeenten en provincie op steun zal worden aangedrongen. Op voorstel van den heer Nieuwkoop zal voor de nachters die om een of andere reden geen ont heffing wenschen een nadere regeling getroffen worden. De financieele offers die de actie verelscht zul len op dezelfde wijze als dit vorige maal gere geld was, bestreden worden. De voorzitter deelde nog mede dat de eerste actie een nadeelig slot van 27.79 heeft opgele verd; de uitgaven bedragen 294.59 en de in komsten 266.80. (Uitvoeriger verslag in ons volgend nummer).

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 10