Nieuws lil Kaatsheuvel. Gevatte Koude "5" fWïnt er handen Klocster&alsem Uw Zpnnwpnkomentotrust'kaI" DRUNEN. In de zaal der jongens- Congregatie werd Woensdagavond een uitvoering gegeven, welke alleen toegankelijk was voor Dames. Eerst werd een klein blijspel opge voerd, waarna de Tooneelvereenlging met het drie-bedry dge kluchtspel Samson en Moot als Wonderdokters* optrad. Er werd goed gespeeld en weer eens opnieuw werd bewezen dat onze vereenigtng nog steeds goede grachten bezit. Vooral de hoofdrollen werden keurig vertolkt. Een woord van hulde aan deze vereeniging is zeker niet misplaatst. ELSHOUT. In de zaal der Jongens Congregatie werd door de leden van de R K. Werkliedenvereenlging een propaganda—vergadering gehouden, waart}) ook de houtbewerkers waren ultgenoodigd, daar deze vergadering belegd was om te komen tot oprich ting van een houibewerkersbond. De waarn. Voorzitter opende de ver. gadering, en heette de aanwezigen welkom, in 't bijzonder den Eerw. beer Adviseur en den heer van Leeuwen, lid van het Hoofdbestuur te Utrecht. Deze laatste gaf een duidelijke uiteen zetting over het nut en noodzakelijk heid der organisatie en spoorde allen aan zich aan te sluiten bij de organi. salie, om alzoo steik te siaan in den strijd die allen te strijden hebben Spr. wees vooral op bet gevaar \an socialisme en communisme en besprak ook de vakafdeeltngen die voor de arbeiders van zoo groot belang zfln, vooral bij tijdelijke werkloosheid. De Eerw. Heer Adviseur sprak daarna nog een opwekkend woord op godsdienstig gebied. De waarn. Voorzitter dankte de sprekers voor hun scboone en leer zame rede waarna de vergadering onder dank werd gesloten. Staande de vergadering gaven zich reeds enkele leden op. In Februari zal nogmaals een ver. gadering worden genouden ter verdere bespreking. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). As, Zondag des vuormiddags halt 10 en des namiddags 2 uur hoopt in de Ned. Herv Kerk alnter op te treden Ds. Qrsiinga van Utrecbt. Candidaat j C. Hagen van Delft, beroepen predikant bij de Qeref. Kerk alhier werd Woensdag l.i. door de Classis 's Hertogenbosch premotolr ge extmineerd en met aigemeene stemmen tot de bediening des Woords en der Sacramenten toegelaten. Bfj gevatte Koude in hoofd en ledematen, Rheumatische pijnen, Griep en Influenza, Huofdpijn, Kiespijn, Aangezichtspijn en vaat- lillende Hoest, georuike men Mijnhard! s Poeders. Deze werken genezend en nemen de pijnen weg. Prijs per poeder 8 cent en in doozen vin 6 stuks 45 ct. a.leen e^ht wanneer doos en poeders voorzien zijn van den naam Mijnharde. Let hierop I Vraag ze Uw Drogist, CAPELLE. De Ned. Herv. Jongel. Vereeniging „Immanuël" houdt Dins dag 27 Januari, des avonds 7 uur haar 6e jaarvergadering in de Ned. Herv. Kerk, onder leiding van Ds. A. v. Wil ligen. Naast de jaarverslagen van secretaris en penningmeester, worden eenige onderwerpen behandeld en sa menspraken gehouden. De heer A. van Dommelen, wel ke gekozen was tot diaken der Ned. Herv. Kerk aan den Loonschendijk, heeft voor deze benoeming bedankt, zoodat een nieuwe verkiezing moet plaats hebben. WASPIK. Door den Heer N v. d. Plas is aan Burgem. en Weth. het verzoek gericht om vergunning tot het oprichten van een slagerij op het perceel kadastraal bekend Sectie F No. 1000. Op Donderdag 29 Januari a s. zal het veertig jaar geleden zijn, dat de heer J. J. Kamp toetrad tol de Vereeniging van den H. Vincentius Paulo. RAAMSDONKSVEER. Met goed ge- volg liep van stapel van de werf der NV. Scheepsbouwwerven v/h. P en A Ruijtenberg het sleepsihtp Henri", groot ca. 610 ton, gebouwd voor rekening van den heer J Boeije te Antwerpen. Afm. 50 x 6 60 x 2 52 M Het schip is voorzien van anker-motor en pompinstallatie met buisleiding langs den denneboom. Zondag zal voor de Herv. Qem. om half tien op 'l Veer optreden Ds. Ewoldt, des namiddags geen dienst. In de Qeref Kerk om half 10 lees dienst en om 3 uur Ds. T. de Vries. De afdeeling Raamsdenk van den Chr. Nat. Werkmansbond hoopt a.s Zaterdag een ledenvergadering met genoodlgden te houden. Dbr. J. Lankhuijzen Szn. werd Sekozen tot lid van het Schoolbestuur. Tot president—kerkvoogd werd benoemd dhr, J. Q. Lankhuijzen Pzn. „Geen goud zoo goed" NIEUWS UIT HEUSDEN. Uit het Jaarverslag van den vleesch- keuringsdienst over 1930 blijkt, dat bet aamal aangiften bedroeg 2417 waarvan 322 dieren werden uitgehald 12 maal had bacteriologisch vleesch- onderzoek plaats. 328 maal werden organen of deelen daarvan afgekeurd, terwijl 38 maal t.b c. werd geconsta teerd. Proces—verbaal werd niet op gemaakt. As Zondag geeft de RK. Fan- fare haar 2de winterconcert waarvan het programma 'n 8 tal Nos vermeldt. Het karakter—duo Vermeeren— en van Engelen zai een zestal nummers doen hooren. Kaatsheuvel, 15 Jan. 1931. Wit—Gek Kruis, In de Woendagavond gehouden bestuuisvergadering van het Wtt-Qele Kruis alhier ts besloten twee kraam verpleegsters voor Kaatsheuvel aan te stellen De hooge kosten die dit mede- orengt zal het noodzakelijk m.ken, dat sommige klassen in contributie een weinig zullen moeten worden ver hoogd Waar het groote nut van een dergelijke deskundige kraamverpleging door eenieder wel zal worden begre pen, zal deze Contrtbutieverhooging wei nergens op bezwaren stutten Tevens zal getracht worden meerdere donateurs voor de insteliing te winnen Ook aan de gemeente zal een bijdrage in den vorm van een subsidie voor de kraamverpleging gevraagd worden. Ontw kkeiingsavond. Woensdag 21 jan. om kwart voor 8 wordt in de bovenzaal van den R K. Gildenbond de 3e ontwlkkeiingsavond van dit seizoen gehouden. Het te be handelen onderwerp is getiteld .De wonderen der wereld". Spreker de heer Jos, Seller uit Tilburg. R.K. Kiesvereeniging mSt. /an". A s. Dinsdagavond zai een aigemeene vergadering gehoHden worden van de R K. Kiesvereeniging in het Patronaat. Het aantal leden, dat bij de vorige Kiesvereeniging ruim 1400 bedroeg, is nog gestegen. Dit is het werk van de ijverige propagandisten, die binnen een week tijd het werk verricht hebben Hoofddoel der vergadering van a.s Dinsdag is de candtdaaistelling voor de a s. Sratei Verkiezing Tevens zai medegedeeld worden h jk de stemming en de toewijzing der zetels zal plaats hebben. Voorts zal nog rekening en verantwootding over 1929 gegeven worden. Postduivententoonstelling. De postduiven vereen. .De getrouwe Duif", gevestigd bij den beer Jan van Heeswljk alhier houdt Zondag 18 jan. een postduivententoonstelling. Niemand minder dan de kampioen—keurmeester P. v. d. Eist uit Roosendaal zal de duiven beoordeelen op vltegvermogen Tooneel. De tooneelvereenlging „Sophia", gevestigd bij den heer W. v. Berkel, zal Zondag 18 Januari een eerste opvoering geven van het bekende drama .De verloren Zoon". Solistenconcours Apollo. Zondag 18 Januari is het de eerste dag van het Qroot Nationaal Solisten-, Ouetten- en Kwartettenconcours door de Sooëeit Harmonie „Apollo" bij gelegenheid van haar 45-jarig bestaan uitgeschreven. Apollo heeft bij deze uitschrijving wederom een ongtëve naard succes gehad. Niet minder da.i 65 nummers zijn voor dit concours ingeschreven, verdeeld over Derde, Tweede, Eerste, Eere en Superieure Afdeeling. A.s. Zondag treden reeds 30 nummers op Om 12 uur opent de Burgemeester persoonlijk het concours. De jury bestaat uit de heeren A A. Qroot te Tilburg. Louis de Moiée, Kapelmeester van het 6e Reg. inf. te Breda, en P. B. Bisseltnk, directeur der harmonie Apollo. Aan de piano de heer |oh Heerkens uit Tilburg De beoordeeling geschiedt volgens punten stelsel. Het maximum bedraagt 150. Eerste prijs met onderscheiding eischt minstens 140 p. Eerste prijs met lof minstens 135 p. Eerste prijs minstens 115 p. Tweede prijs minstens 90 p en Derde prlis minstens 75 p Zondag komen uit 10 nummers in de 3e aid., 8 nummers in de 2e aid., 2 nummers in de le afd., 2 in de eere afd, en 1 in de sup. afd. Daarenboven drie nummers in de 3e afd. duetten en eveneens drie kwartetten. Waar èi Kaatsheuvel èi de naaste omgeving vele beoefenaars van instru mentale solomuziek bezit, leidt 't geen twijfel of de beide komende Zondagen trekt Apollo wederom volle zalen. SPORT. H.E.C. HEC moet a s. Zondag haar I2den competitiewedstrijd gaan spelen. Zij zal de gast zijn van het sterke Tegelen. Zal het de 1 le nederlaag worden Wij vreezen het ergste. Immers Tegelen, dat met Roermond aan het hoofd staat der afdeeling, is een niet te onder schatten tegenstander. Maar tegen de sterkste tegenstanders vertoont HEC gewoonlijk haar beste spel. Zal het Zondag ook zoo zijn Wij hopen van ja. Laat onze spelers toen gaan bestffen wat er voor hen op het spel staat. Dat zij toch geen afwachtende houding aannemen, doch steeds vurig op den bal zitten. Alleen met een vlug samen spel en op tijd een goed schot, kan op een tegenstander als Tegelen eenlg succes behaald worden. Dus HEC'ers a.s. Zondag flink aangepakt. En niet te gauw mismoedig worden, ook al hebt gij een grooten achterstand, en toont u vooral een preitigen, sportleven verliezer. WSC-RWB. Twéé belangiijke thuiswedstrijden staan morgen voor de vereeniging WSC aangegeven. Allereerst brengen wij de voornaamste naar voren, n.i de plaatselijke on moeting tusschen de beide oudste Waaiwijksche voetbal vereenigingen WSC en RWB. Wat er ook moge gescnieden, eene plaatselijke ontmoeting blijft toch steeds iels aparts geven en waar het thans voor WSC om het behoud der eerste plaats gaat, zal de ontmoeting van morgen nog meer aantrekkelijk worden. Over den wedstrijd zelve behoeven wij eigenlijk niet veel te gaan uit wijden beide tegenstanders hebben eikander reeds jaren ontmoet en het doet ons een genoegen te kunnen aanhalen, dat de ontmoetingen steeds een prettig verloop hadden, zoodat wij er voor morgen wederom op rekenen durven, dat een en ander gehandhaafd zai worden en zullen wederzijdsche spelers hiervoor wel zorgdragen. Wat da wedstrijd zelve brengen zal, hierover laten wij ons niet uit, trouwens dit zou en zeer zeker by eene plaatselijke ontmoeting onbegonnen werk zijn. Evenwel hopen wy, van eene tnooien. spannenden en prettigen wedstrijd te kunnen genieten, welke door de sterkste party gewonnen zal worden en wy van onze zyde hopen, dat dit WSC mogen biyken. Het publiek wil er wel nota van nemen, dat vanaf morgen alle thuis wedstryden van WSC wederom om half drie aanvangen. Tenslotte de twééde belangrijke wedstrijd voor morg.n op het WSC- terrein n 1. de ontmoeting tusschen WSC 3 en het eerste Elftal van het Kaatsheuvelsche DES voor de eerste Klasse Brab. V. B„ aanvangende twaalf uur. Ook deze ontmoeting zal en zeer zeker van Kaatsheuvelsche zyde, de noodige belangstelling wel trekken. Vooral voor DES is deze wedsbyd van groot belang, in ver band met het bezetten der eerste plaats in deze afdeeling. Voor de WSC—juniores een zware party, even wel de spelers zullen zich niet zonder meer gewonnen geven. Mocbt het WSC—terrein eventueel afgekeurd worden, dan kan men zich hiervoor steeds op de hoogte stellen -oor 't sigarenmagazyn der firma wed. Pullens, alhier. RW.B, Het programma voor 18 Januari ver meldt 3 wedstryden. Het 1ste elftal gaat op bezoek by WSC. Het 2i elftal naar Baardwyk 2, ter. wyi voor het 3e elftal een thuiswed- stryd is vastgesteld; deze wedstrijd zal echter indien het terrein nog niet gerold is, niet doorgaan. RW.B. De officeele opening van het club gebouw van R.W.B. op het nieuwe terrein heeft 1.1. Zaterdag plaats gehad. Er was van de leden veel belangstel ling, alsmede eenige donateurs. Een 4 tal bloemstukken van Dona teurs e. a. waren een dankbare at tentie voor het streven van het oude RWB en den bufinhouder |an v Osch, De Secretaris memoreerde na de opening de noodzakelijkheid van de nieuwe inrichting en van de vele moeilijkheden, doch't bestuur heeft 't vele werk met veel enthousiasme aan vaard en het doet spreker thans ge noegen te kunnen constateeren, dat er reeds veel en goed werk verricht is Vervolgens wyst spreker op de mo— reele en fi lancieele verplichtlgen en spreekt de hoop uit, dat vooral de leden zullen waardeeren, het werk dat er de eerste plaats voor hen gedaan Is. Hierna bleef men nog langen tijd byeen en heerschte er begrypeiyker- wijze een opgewekte stemming. Het gebouw zelf is in alle opzichten zeer ruim en practisch ingericht en voldoet aan alle gestelde eischen, terwijl de clubvlag fier haar nationale driekleur demonstreerde. Nu nog de afwerking van het ter. rein en R W.B. heeft een eigen thuis, waarop men met recht trotsch mag zijn. We vertrouwen, dat ook van de zyde van donateurs en publiek de belangstelling zai toenemen, wat zij wel verdienen, want de nalionaalge. streepten hebben nu getoond, dat zy wat aandurven. JULIANA. Zondag a s. moet het le Elftal voor de competitie naar Tilburg een wed. strijd spelen tegen NOAD 3, Juliana maakte reeds eenmaal de reis naar Tilburg maar wegens het slechte weer kon de wedstryd niet gespeeld worden. NOAD beschikt over een sterk elf tal en is vooral op eigen terrein niet gemakkeiyk te overwinnen. Juliana zal op sterken tegenstand kunnen reke nen Wij vertrouwen dat "'an het begin af flink wordt aangepakt, dan is er mo gelijk nog eenig succes te behalen. Juliana 2 speelt weder een ihuis- wedstryd tegen RWB 2. hetwelk ook een spannende wedstrijd belooft te worden. Aamang om 12 uur. UEMENGD NIEUWS. Door een stier op ae horens genomen. De landbouwer J. B. te Roggel, werd aangevallen door een losgebro- ken stier, die hem op zyn horens nam en eenige meters in de hoogte siin gerde, zoodat hy terecht kwam op het dak vsn den stal. Toen B. van bet dak afviel en de woedende stier hem weer wilde aanvallen, werd bet beest d*oor B's broer vastgegrepen en naar den stal gedreven. Teneinde meer ongelukken te voorkomen, werd de stier afgemaakt. B kwam er met eenige schrammen aan handen en beenen af. Een smokkelaar doodgeschoten. In het grensdorpje Bario, by Aalten, is de 2l-jarige arbeider Hovestedt. toen hij met zeven andere personen goederen uit Nederland naar Pruisen wilde smokkelen en aan den haal ging, toen kommiezen hem wilden aanhouden, door een schot van een kommies gedood. Het was de eerste maal, dat hij aan een smokkeltochi deelnam. Jongmensch zonder besef van mijn en dijn. Het jongmensch M. uit Arnhem, dat de vorige week een auto stal en daar mee naar zyn vroegere verloofde reed, die hy meteeiLtnes bedreigde, is nadat bij gistermorgen uit de voorlooplge hechtenis was ontslagen, onmiddelste tot een nieuwen wandaad overgegaan. Te Wagenlngen werd namelijk gis teren een automobiel gestolen, waarvan ook aan de politie te Arnhem kennis werd gegeven. Een agent van politie zag den bewusten wagen in de stad ryden met M aan het stuur. Dit leidde weldra tot zijn aanhouding. M. Verklaarde na zijn ontslag uit hechtenis naar Wageningen te zynge- aan en, toen htj geen geld had om terug te keeren, een onbeheerd staan- den auto te hebben ingerekend De wagen werd later teruggevonden op den Apeldoornschen weg. M. zal nu opnieuw aan de Justitie worden over gegeven. In een ton verdronken. Een byna vierjarig zoon je van den pluimveehouder D. Bunt te Stroe, onder Barneveid, is vooiover in een met water gevulde ton gevallen en verdronken. Steiger bij nieuwbouw Ingestort. Aan den nieuwbouw van de stoom dakpannenfabriek „de Valk. te Echt is een steiger ingestort, 4 arbeiders vielen van een hoogte van ongeveer 8 meter naar beneden. Drie van hen werden ernstig, de vierde licht gewond. De slachtoffers werdenj nadat op het terrein van het ongeluk de eerste geneeskundige hulp was verleend, per auto huiswaarts vervoerd Zy zijn resp. afkomstig uit Maaseyck, Sievenswtert, Odtl ënberg en Echt. UW i/CllUWcIl meeren en worden daarbij tevens gesterkt door het gebru k van Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apotti. en Drogisten Na erupties aardbeving in Argentinië. Een telegram uit San Antonio in het departement Los Andes meldt, dat lair yke personen werden gedood, als gevolg van twee vulcanische erupties. Een stroom van modder, steenen en lava verwoestte verscheiden woningen en plantages. Na de vulcanische erupties in het Noorden van Argentinië, worden thans uit Poma, dal ook in deze streek ge legen is, berichten ontvangen omtrent hevtge aardschokken. Het kleine in het gebergte gelegen stadje Pomawerdop 24 December door een aardbeving verwoest, waarbij 35 menschen om het teven kwamen. De aardschokken wer den heden in geheel Noordwest Argentinië gevoeld. Bijzondei heden ontbreken nog, doch voor zoover thans bekend, zyn te Cobre twee menschen om het leven gekomen en men vreest, dat hier en elders nog vele anderen gedood zijn. De hevige aardschokken werden gevolgd door een onderaardsche ex plosie, waardoor de bewoners uil bun bed geworpen werden. De menschen vluchtten in een regen van steenen en hun radeloosheid werd nog vergroot door het ieit, dat het heet water.regende. Er is groote schade aangericht aan huizen en gewas, en er is veel vee omgekomen. Familiedrama. De 33-jarige W. K. te Qroningen had z ch de laatste weken schuldig gemaakt aan verduistering ten nadeeie van de drukkery „De Vooruitgang" te Zuidbroek, waar by werkzaam was. K. is een oude bekende van de justi tie by was in October uit de gevan* gents ontslagen en zou Woensdagavond weer worden gearresteerd. Maar by de komst van twee rechercheurs aan zyn woning was hy niet thuis. Even later kwam hy aan de achterzyde zijn huis binnen en ging, toen hy van zyn vrouw hoorde, dat de politie naar hem gevraagd bad, zonder een woord te zeggen met zyn fijts weer weg Hij verliet het huis aan de achterzyde. Omstreeks half twaalf is hy thuis ge- komen en heeft daarna zich zelf met een scheermes een diepe snede in den hals toegebracht en vervolgens zyn vrouw, die te bed lag, gesneden met hetzelfde mes. De vrouw verliet het huis om hulp roepende en vluchtte naar de buren. K. achtervolgde haar en vermoedende, dat zy bij een naasten buurman was, sloeg hij daar de ruiten stuk. De vrouw was echter de straat opgeloopen, waar zij ongeveer 100 Meier verder door bloedverlies uitgeput bleef liggen. Daar werd zy, hevig bloedend, gevon den door buren. Toen de politie ter plaatse verscheen, werd zy naar bin. nen gedragen. K, was toen nog in het nuis. De commissaris van politie en de politie—arts waren spoedig ter plaatse. K. en zyn vrouw werden overge bracht naar het academisch ziekenhuis. De toestand van den dader is niet ernstig. De vrouw was zeer ernstig gewond, levensgevaar bestaat er echter niet. Haar toestand was vanmorgen redetyk. Amy fohnson. Amy Johnson is gisteren uit Moskou naar Warschau vertrokken. Zij is van plan van Warschau over Berlijn naar Londen terug te vliegen. Zij heeft verklaard, dat haar voor genomen tocht naar China bij de te genwoordige weersgesteldheid onuit voerbaar is. Morgen reeds zal zij van Warschau naar Berlijn vliegen. De Do X. De route van de Do X is voorloopig vastgesteld als volgtMadeira, Cana- rische eilanden, Kaap Verdische eilan den, Natal; vervolgens naar Rio de Janeiro; dan naar Para, Trinidad, de Antillen, Havana, Mexico. Daar zal het goede jaargetij worden afgewacht om den tocht naar New York voort te zetten. Partij diamant vermist. Ter waarde van f 100.000. Men meldt ons uit Antwerpen De Am8terdamsche diamanthande laar S., die hier ter stede vertoeft, heeft bij de Antwerpsche politie aangifte gedaan van diefstal van een partij dia mant ter waarde van f 100,000. De bandelaar had de partij in de safe van het hotel, waar hij logeerde, in bewa ring gegeven. Den volgenden dag ble ken alle 32 pakjes, waaruit de partij bestond, ledig te zijn. De partij dia mant was verzekerd. RECHTZAKEN. De Politieverordening te Boxtel. Een niet toelaatbare bepaling. De advocaat.generaai bij den Hoogen Raad mr. Van Lier, nam Maandag conclusie in de zaak van een café houder te Boxtel De rechtbank te 's Hertogenbosch heeft in hooger beroep bevestigd een vonnis van den kanton* rechter aldaar, waarby ten bezware van den caféhouder bewezen is ver klaard, dat hij op een Zondagochtend te Boxtel ais houder eener tapperij daarin een persoon heeft aanwezig gehad, hetgeen op dien tijd verboden is krachtens de politieverordening van Boxtel. Art. 5 dier verordening bepaalt, dat onder tapperyen ook worden ver. staan de huizen, woningen enz. die by de eigenlijke tappery behooren. U behoeft niet bang te zijn, ook 'f win ters Uw handen te laten zien, want winterhanden zijn te voorkomen. Akker's Kloosterbalsem verzacht, herstelt en voorkomt erger. Neem, zoodra zich de eerste verschijnselen voordoen, Akker's

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 7