Nlilnhardl's Zenuuilabletten Overwerkte Zenuwen kosten B. en W. zullen daarom deze gemeente verzoeken haar net uit te breiden. Werkloosheid. 7. Bespreking voorziening werkloos, heid. De Voorzitter zegt, dat de werkloos- heid in deze gemeente gelukkig nog niet belangrijk is, doch mocht de toe stand erger worden dan zal met werk- verschaifing op de Hei worden be gonnen. Weth. v. Buul merkt op, dat mis schien in hei Ven ook wel wat te doen is. Wordt besloten hiervoor een com. missie te benoemen, bestaande uit de heeren M. Boom, Heesbeen en v. Sprang. Dhr. v. d. Qrindt heeft een schrijven ontvangen van den R K. Werklieden- bond en wil dit gaarne ier inzage geven. 8 Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot machtiging van het Dagelijksch Bestuur tot regeling van de pensioensgrondslagen van de ambte- naren der gemeente. Dit betreft slechts een administra tieve maatregelword! goedgevonden. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot hel sluiten van een leening van kasgeld over 1931. De leening van f 5000 zai worden verlengd; getracht zal worden het percentage van 4% op 4 te brengen. 10. Bespreking restitutie van de 10°/0 verhooging der pachtprijzen voor het aanleggen van bandhout bij oplevering in gras. of bouwland. In 1924 heeft de raad besloten, om 10°/o meer pacht te laten betalen, wanneer er bandhout op den grond gepoot werd. De mogelijkheid bestaat echter, dat de grond weer als gras- of bouwland wordt opgeleverd. B. en W. vinden het daarvoor billijk in dit geval de betaalde verhooging te restiiueesen. De verhooging van 10% was toe gepast daar de gemeente later de knuisten zou moeten verwijderen, wat echter niet het geval is, wanneer de pachters dit zelf reeds gedaan hebben. Wordt goedgevonden, de bepaling wordt gemaakt, dat de grond ten ge noegen van de Landerijen-commissie moet worden opgeleverd. 11. Bespreking jacht Werkloozen- bosch. Zai weer aan den heer H. van Heesbeen worden gegund tegen f 75 per jaar. Stembureau. 12. Benoeming 2# plaatsvervangend lid stembureau. Weth. v. Buul merkt op, dat dhr. v. Sprang een brief heeft gestuurd aan dhr. M. Boom om niet op de wethou ders te stemmen, in verband met on geregeldheden welke de laatste maal hebben plaats gehad. Dhr. M. Boom zegt van dhr. v. Sprang een brief te hebben gehad aan gaande den toestand van 't stembureau. Spr. heeft toen gezegd, dat zuike toestanden ais deze moeten worden opgehelderd. Weth. v, Buul vraagt dhr. v. Sprang om te zeggen aan welke onrechtmatig- heden bij zich heeft schuldig gemaakt. Dhr. v. Sprang wil hierop geen antwoord geven daar hij zelf niet in het stemlokaal is geweest. Over de wethouders heeft spr. in zijn schrijven niet gerept. De Voorzitter merkt op. dat alleen de voorzitter van het stembureau aan sprakelijk is. Spr. verzekert, dat de heeren v. Buui en v. Heivoirt geen schuld hebben als een ongerechtigheid gebeurd is. Na een 4 tal stemmingen wordt de heer van Wagenberg bij loting als 2° plaatsvervanger gekozen. 13 Wijziging begrooting 1930—1931 in opmerkingen Qed Staten begrooting 1931. Deze opmerkingen zijn slechts van administratieven aard en worden gesteld in handen van B. en W. ter afdoening. Naar aanleiding van de indertijd door den heer van Sprang gestelde vragen omtrent onderwijs voor achter lijke kinderen heeft de voorzitter een onderzoek ingesteld. In den Bosch zijn twee scholen, doch de gemeente moet de kosten van vervoer der kinderen op zich nemen en ook voor goed geleide zorgen, heigeen voor die erkele kinderen natuurlijk nogal bezwaarlijk is Van de vereeniging van Bijenhou ders te Vlijmen is nog een subsidie s verzoek ingekomen, dat in de volgende vergadering zai worden behandeld, evenals een verzoek om wegverbete ring der bewoners van de Konijnen- steeg. De heer v. Wagenberg vraagt nog of B. en W. nog geen voorstel hebben inzake het krachitarief, daar de ver houding tusschen kracht en iichttarief zeer onbillijk is. De Voorzitter antwoordt ontkennend. Hierna wordt de vergadering gesloten. bezocht en waar hij om zijn innemend karakter, zijn onvermoeide werkzaam heid door allen zeer geacht was. De heer Weijers was een verdien stelijk lid der St. Vincentiusvereeniging, maar vooral als voorzitter van't Wit— Qele Kruis heeft hij voor onze gemeente zeer groote verdiensten. Onder zijn energieke leiding heeft deze vereeniging de laatste jaren zich krachtig ontplooid, zoowel wat het ledental als hare werk zaamheid betreft. Ook de kliniek droeg j hij een warm hart toe, zoodat hij voor de zieken en hulpbehoevenden van Waalwijk zeer veel heeft gedaan. De vervulling van een zijner vurigste wen- scheneen goed ingericht ziekenhuis in onze gemeente heeft hij nabij gezien, maar juist op den dag volgende op de inzegening en oificieele opening zelf, wordt het onizteid lichaam van dezen jeugdigen werker nabij deze zegenrpe stichting aan den schoot der aarde toevertrouwd Zijn nagedachtenis zal in dankbare herinnering blijven en moge het alge meen medeleven der treurende weduwe en hare jeugdige kinderen, eenigszins ten troost zijn. Hij ruste in vrede. Huldiging Laur. van Huiten. De heer Laurentius van Huiten, die dezer dagen zijn 25-jarig jubileum als kerkmeester der St. Antonius-- parochie vierde, werd Zondag j.l na de Hoogmis ten zijnen huize gehuldigd door de Eerw. Oeestelijkhetd en het kerkbestuur de parochie. In hartelijke bewoordingen feliciteerde de Z Eerw heer pastoor den jubilaris, daarbij de hoop uitsprekend dat hij nog vele jaren het gewichtige ambt van kerkmeester zou mogen vervuilen. Ook van verschillende andere zijden waren blijken van belangstelling inge komen, o.a in den vorm van prach lge bloemstukken. Naar wij vernemen heef! de jubilaris ter gelegenheid van dit feest een prachtig vaandel ten geschenke ge geven aan de Vereeniging van het H Sacrament, waarvan hij al jaren deken is Klooster jubilea. In het St. Theresiagesticbt alhier zui len op 22 Februari a.s. de Eerw, Overste Soeur Maria Berchmans (in de wereld Cooymans) en op 5 Maart a.s. de Eerw. Zuster Marie (in de wereld Inigo) haar gouden kioosterjubileum herdenken. Cabaret— en Dansavond, De Cabaret— en Dansavond, die de Operette—vereeniging Taver.u Zondag j.l. ter gelegenheid van haar 12 jarig jubileum gegeven heeft, mag uitstekend geslaagd genoemd worden. Dank zij het werk der ijverige kaartenverkoopsters, die reeds weken lang propaganda voor dezen avond gemaakt hadden, was de zaal geheel bezet. Het programma was voor het over groote deel van humoristisch gehalte, en viel bij het publiek zeer in den smaak. De hoofdschotel werd gevormd door twee komischs één—acfers „Als vrouwen jaioersch zijn", en „Het sterke zwakke geslacht", uitgevoerd door eigen leden der vereeniging, Beide kluchten hadden groot succes en onophoudelijk braken lachsalvo's los bij de verschil lende dol—komische verwikkelingen en zinsneden die er in voorkwamen. De rollen waren allen in beproefde handen, zoodat beide nummers zeer vlot werden ten tooneele gebracht De meubels op het tooneel waren welwillend afgestaan door het magazijn Jos de Foiier alhier, Ook hei ballet, gedanst door „The Tir.y's Ten", had een groot succes. Het applaus hield zoo lang aan dat de dames zich genoodzaakt zagen het nummer te biseeren. Het geheel werd afgewisseld door enkele koren, op verdienstelijke wijze gezongen door Tavenu, en een aria uit „Czar urrd Zimmerman" door Th. Burmanje. De aanwezigen werden nog toege sproken door den heer Th Burmanje, dte wees op de bedoeling die de ver eeniging met het organiseeren van dezen avond had. Hij hoopte dat het publiek steeds dezelfde beiangsteliing voor Tavenu zou blijven toonen door de vereetsiging te steunen. Een gezellig bal, afgewisseld met enkele loterijen, besloot den avond. Het Jaszband Hein Schouten uit Den Bosch zorgde voor prima dansmuziek. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 4 Febr. 1931. f Bert Weijers. f Eenige dagen na een ernstige operatie overleed in het St. Antoniusgestichi te Utrecht in den ouderdom van 43 jaren de heer Bert Weijers alhier. De heer Weijers, reeds vele jaren in onze gemeente woonachtig, was in de schoenindustrie een geziene figuur, waar hij als medewerker in de firma Vincent Hoffmans Zonen de schoen fabrikanten in deze streek voortdurend kalmeeren en worden gesterkt door de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. R.K. Steenkolen inkoopver eeniging „Broederhulp." Zondagmiddag hield bovengenoemde vereeniging een buitengewone aigem. vergadering in de groote zaal der R.K. Werkliedenvereeniging. De voorzitter opende de bijeenkomst met den Chr. groet en sprak er zijn voldoening over uit, dat de vergadering >oo goed bezocht was, vooral daar een zeer belangrijk punt te bespreken is. Hij herinnerde eraan dat in de laatste aigemeene vergadering het bestuur is opgedragen om zoo spoedig mogelijk te komen tot het bouwen van een eigen pakhuis. Het bestuur heeft de zaak aanstonds krachtig aangepakt, zoodat reeds Zaterdagmiddag de aanbesteding heeft kunnen plaats hebben. De uitslag hiervan was ais voigt A. Dumoutin f 1350.— J. v. d. Meijs f 1345 Hesselberth f 1339 59 H. v. Huiten f1290.— Wed A. Aarts Zn. f 1248.— J Kooien f 1240.— H. Vermeer f 1173. Door enkele leden werd de vraag gesteld of de, laagste inschrijver wei R.K. vereenigd is. Mocht dit niet het geval zijn, dan zouden zij het werk niet aan den laagsten, doch aan een bij den R.K, Patroonsbond aangesloten patroon gunnen. De voorzitter antwoordde dat het hem speet dat de afdeeling van den Bouwvakarbeidersbond het bestuur van de coöperatie hierop niet opmerk zaam had gemaakt, dan zou de aan besteding alleen onder R K georgani seerde patroons hebben plaats gehad. Nu echter meende het bestuur goed te doen de inschrij ving alleen open te stellen voor R K. patroons uit Waalwijk. De vergadering was van oordeel dat het werk niet gegund moest worden aan den laagsten inschrijver, daar deze niet georganiseerd is, doch aan den opvolger, die wel bij den R.K, Patroons bond is aangesloten. Uitdrukkelijk werd erop gewezen dat hei geenszins de bedoeling is het werk van Vermeer te becritiseeren, doch dat alleen het niet R K. georga niseerd zijn het motief is. Nadat nog enkele huishoudelijke punten besproken waren, werd deze vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. Groene Kruis. Maandagavond had in het Wijkge bouw de jaariijksche Aigemeene Ver gadering plaats van het Algemeen Groene Kruis. De Voorzitter, de heer van Gent, opende de vergadering er. sprak eenige opwekkende woorden, daarbij allen aansporende tot spontane medewerking aan het mooie Groene Kruis werk. De Secretaris, de heer Wildeman, leest vervolgens de notulen voor der laatste jaarvergadering, waarop de heer Gruppeiaar opmerkt, dat het op deze vergadering genomen besluit tot eerie contributie-verhooging van 50 cent ten behoeve van het in het leven te roepen instituut Huisverzorging, onuitgevoerd is gebleven. Da Voorzitter deelt hieromtrent mede, dat toen dit besluit genomen werd. de kwitanties reeds voor hei grootste gedeelte waren geind en het voor den penningmeester te omslachtig was hiervoor opnieuw kwitanties uit te schrijven. Bovendien meende het be. stuur dat vele leden bezwaar zouden maken tegen contributie-verhooging, daar het instituut Huisverzorging naar de meening van het bestuur toch geen levensvatbaarheid zou hebben. Over e. e. a. ontstaat nogal eenige discussie Van de notulen der laaiste aigemeene vergadering wordt tevens voorlezing gedaan, deze worden onveranderd goedgekeurd. Iri zijn jaarverslag memoreert de secretaris eenige voorname gebeurte nissen uit het afgeioopen vereenigings jaar. De heer Gruppeiaar merkt op, dat in het jaarverslag van den secretaris wèl de Commissie voor Huisverzorging wordt aangehaald, maar van de resul taten dier commissie niet wordt ge sproken, waarna hij e. e. a. uit de commissie releveert en vraagt of het bestuur deze kwestie als afgedaan be schouwt Over de kwestie Huisverzorging blijkt tusschen het bestuur en de daar voor ingestelde commissie eenig mis verstand te bestaan. Door Mevr v. d, Waerden wordt het op de vorige vergaderingen ge sprokene over dit punt nader toegelicht, waarbij zij opmerkt den indruk te hebben gekregen dat de commissie bij hare werkzaamheden niet veel sympathie of medewerking van het bestuur heeft ondervonden. Ook de heeren Roggeveen en Grup peiaar, beiden lid dier commissie, mengen zich in de discussie die hier over ontstaat en waarbij tevens weer het niet uitgevoerde besluit van con tributie-verhooging wordt aangehaald. De heer van Gent deelt als de meening van het bestuur mede, dat het plan Huisverzorging niet voor uit voering vatbaar is., waarom ook dit jaar de contributie voor dit doel niet werd verhoogd. Spr. zegt het te betreu ren dat reeds meerdere malen er. ook thans weer zoo'r hoogsi onaangename critiek op het Pestuur wordt uitgeoefend terwijl het toch steeds met hart en ziel de Groene Kruis-belangen behartigt Men doet het voorkomen alsof besluiten der aigemeene vergadering worden genegeerd en ai geeft spr. toe dat het bestuur wei eens kan gefouieert hebben, het wenscht toch op dergelijke manier niet te worden becritiseerd Wanneer de vergadering de meening is toegedaan dat het bestuur zich niet aan de besluiten houdt, dat zij dan een motie van wantrouwen tegen hetbestuur indiene. Het bestuur is gaarne bereid zijn mandaten ter beschikking te stellen. De heer Nieuwkoop stelde hierop voor geen motie yan wantrouwen maar een van vertrouwen in omvraag te brengen, welke met groote meerderheid van stemmen werd aangenomen. Uit het verslag van den penning meester blijkt verder dat de inkomsten der vereeniging bedroegen f2915.26 Uitgaven f 7874 17 Batig slot t 4i.U9 Van het Wijkgebouw bedroegen de inkomsten f 1828.— Uitgaven f 1282 19 Batig slot t 545.81 De heer Hartog brengt namens de Commissie van onderzoek verslag uit omtrent boeken en bescheiden van den penningmeester en zegt alles in orde te hebben bevonden. De aftredende bestuursleden de heeren van Gent en Maijers worden herkozen. In de vacatures Nieuwland en Her. wijnen worden gekozen de heeren C. G. Nieuwkoop en L. Hartog. die beiden hun benoeming aannemen. in zijn slotwoord wijdt de Voorzitter nog eenige hartelijke en waardeerende woorden aan de nagedachtenis van den voorzitter der zustervereeniging het Wii-Gele Kruis, den WelEd, Heer Weijers, die dezer dagen is overleden en sluit te pi m. 11 uur de vergadering. Gegund. De terrazzovioeren enz. ten behoeve van de in aanbouw zijnde kantoor gebouwen der Timtur—schoenfabriek te Waalwijk zijn opgedragen aan de firma Gebr. Mion, Tilburg en Waalwijk. Rijkspostspaarbank. Aan het hulppostkantoor Waalwijk en de daaronder ressorteeren.de hulp postkantoren werd gedurend de maand Januari 1931 ingelegd f73 22109, terugbetaald f59.259.77. Het laatste door dat kantoor uit gegeven boekje is genummerd 14230. Wlnkeliersvereeniging. OnderafdeelingR.K Middenstandsbond. In de zeer geanimeerde vergadering van 2 Febr. j 1. werd het programma der werkzaamheden voor dit jaar vast gesteld ais volgt In de week van 20 Mei Reclame week, In de week van 31 Augustus Etaiageweek. In de week van St. Nicolaas Loterij- week. De rekening van den penningmeester omtrent de liefdadigheidsloteiij werd door een commissie nagezien en in orde bevonden, met de opmerking dat nog 2 prijzen op de nummers 3953 en 15153 (roode loten) niet zijn afgehaald. De termijn hiervoor is verlengd iot 15 Maart e.k. Een voorstel werd aangenomen om door een commissie een uniformen prijs te verkrijgen voor aanleg van gas— en waterleiding. Ned. R.K. Bond van K— en W.bedienden, Afd. Waalwijk. Jaarvergadering op Dinsdag 10 Febr. a s„ des avonds ten 8 uur in de zaal van Hotel Veiwiel. Agenda 1. Opening door den voorzitter. 2. Verslag secretaris. 3. Verslag penningmeester. 4. Lezing door den heer P. A, v. d. Ven. 5 Rondvraag. 6 Sluiting. Hierna opening der feestvergadering. die in hoofdzaak zal bestaan in een gezellig bijeen zijn, terwijl hetbestuur voor attraciie's zal zorg dragen. jubileumuitvoering Hallelujah". Maandagavond werd in de Ned, Herv. Kerk te v.m. Besoijen door de zangvereen. „Hallelujah" ter gelegen heid van haar 30-jarig bestaan een zeer geslaagde uitvoering gegeven. De avond werd geopend door Ds. Fokkema uit Sprang—Capeile met Psalm 150 1 en 3 en gebed. Hierna werden door het dameskoor enkele nummers op buitengewoon verdienstelijke wijze gezongen, Ook de soli gezongen door mej, van Z-lst en J. van Htij3t werden zeer goed vertolkt en beiden hadden een wei- verdiendapplaus in ontvangst te nemen Nadat het koor op werkelijk uitste kende wijze een machtig koor uit „Die Schöpfung" had gezongen, waarvoor speciaal directeur van der Kolk een compliment toekomt, werd het vaandel door Ds. Fokkema onthuld. Allereerst feliciteerde spr. de ver eeniging met haar 30—jarig bestaan. Spr., zelf een liefhebber van muziek, weet wat hei beteekent een vereeniging 30 jaar in stand te houden. Hij brengt dan ook een speciaal woord van hulde aan den directeur, die zijn koor op zoo uitnemende wijze weet te leiden. Spr. hoopt dat de vereeniging nog tal van jaren zal mogen bloeien. Hierna wordt het vaandel door den voorzitter van het doek onidaan. Ds Fokkema geeft uitleg van den aanhef van Ps. 150 1, die op het vaandel staat aangegeven. De naam „Hallelujah", ook naam dezer vereeni- ging, beteekent Lof aan God. Naar de woorden van Ps. 20 hoopt spr. dat ook deze vereeniging haar vaandel zal mogen opsteken in den naam van God. Het verdere gedeelte van het pro gramma werd op zeer verdienstelijke wijze uitgevoerd door koor en solisten. Een bijzondere vermeldiBg verdient wel den accompagnateur, den heer L Both, die de begeleiding der verschil lende nummers uitstekend verzorgde. De uitvoering werd met gebed ge sloten. Langstraatsche Biljartbond. Zaterdag j i. speelde „Amusement" tegen „Ons Genoegen" in 't clublokaal van laatstgenoemde Vereeniging. Elke wedstryd daar gespeeld levert opnieuw 't bewijs, dat geen der spelers ook de eigen clubleden niet daar hun spel kunnen ontplooien. Opmerkelijk is 't, dat ook de heeren Fr. Slaats, de Graaff en van Weert hun hoogste moyennes op uitwedstrijden maken. Zaterdag is er wederom slecht ge. speeld. „Amusement" behaalde de overwinning, doch kon niet meer dan een clubgemiddelde van 3.2 bereiken, „Ons Genoegen" behaalde slechts even 3. „Amusement" speelde in 133 beurten 426 punten en „Ons Genoegen' in 131 beurten 404 punten, zoodal „Amusement" won met 22 caramboles, Verloop wedstrijd als volgt - Amusement beurten serie aantal gen, L. v. d. Linden 22 15 89 4.04 H. de Vaan 31 6 55 1.71 M. v. d. Ven 35 15 100 2.86 C. Verhagen 29 17 100 3.45 J. Reus 16 27 82 5.12 Clubstand "Ï33 W 426 32Ö ONS GENOEGEN: beuiten serie aantal gem, J. de Graaff 22 22 100 4.55 J. Klerks 31 16 100 3.23 L. Kooien 34 8 65 1,9| J. Rombouts 28 5 39 1,40 Fr. Slaats 16 27 100 6.25 Clubstand 131 27 404 3.0g Zaterdag 7 Februari a.s. speell "Wilhelmina* uit Drunen tegen „W, B. C." in 't clublokaal van den heet A. van Berkel. Aanvang wedstrfld uiterlijk 7 uur. P. S. Aangesloten vereenigingen worden er aan herinnerd te zorgen dal het wedstrijd cahier daags na een ge speelden wedstrijd moet worden terug, bezorgd bij den Secretaris. Nuts U. L. O. School. Na een arbeid van circa 3jaar aan de Nuts U. L. O Schoot alhier, nam j.l. Vrijdag de heer J. Oenema, met het oog op zijn vertrek naar Doorn, afscheid van personeel en leerlingen. Namens de leerlingen sprak Tom Fijan enkele woorden van dar k, waarbij hij liet uitkomen de goede verhouding die steeds viel op te merken tusschen leeraar en leerlingen. Noode zag men den geliefden leermeester vertrekken, doch men hoopte dat het hem in zijn nieuwe standplaats wei mocht gaan, Door de dames Jo Dalmaljer en C Haase werd hierna namens de leer lingen een prachtig cadeau overhan digd, wat met een hartelijk woord van dank door den heer Oenema werd aanvaard. Hierna werd de schooljeugd door mevr. Oenema op gebakjes onthaald, Met een hartelijken handdruk en een toepasselijk woord voor elk namen leeraar en mevr. Oenema afscheid van de leerlingen. Lang zullen van dezen eminenten leeraar aangename herinne ringen by de leerlingen biyven vol leven. Vergadering van „De Bond van Ned. Ond." Afd. „Langstraat." Om 2 uur opende Zaterdagmiddag in 't Stationskoifiehuis te Capeile (N.B.) de Voorz. deze verg. met een inleidende rede. Hij wijst op den slechten inzet van dit nieuwe jaar, door de verschijning van 't rapport der Commissie Rutgers, dat, mocht 't te onzaliger ure wel worden, le de vitaie belangen van ons onderwijs zal aantasten, door vermin dering van 't aantal leerkrachten2e het werk der onderwijzers in de school zal bemoeilijken en verzuren, ingeval van invoering van het ambulantisme, Groote belangen voor onderwijs en onderwijzers staan hier op 't spel en daarom zai de Bond in samenwerking met zyn bondgenooten allen invloed aanwenden, om dezen aanslag op ons volksonderwfis te keeren. Het jaar 1930 is voor den Bond van Ned. Ond. een jaar van groote krachts inspanning geweest. Niettegenstaande de met beleid en élan gevoerde salaris actie, zyn de resultaten van dien prachtigen strijd weinig bevredigend. Het A C. O. P. dat in 1930 alle krach ten mobiliseerde, om speciaal aan onze eischen kracht bij te zetten, ver dient onzen lof en dank. De kunstmatige classificatie, waar door op 't platteland niet alleen de onderwyzers, maar ook de andere rijksambtenaren, financieel gedupeerd worden, dient te verdwijnen. Hel hoofdbestuur en het A. C O. P. blijven in dezen diligent. Spr. memoreerde 't uitnemend geslaagde Bondscongres le Leiden waar tal van voorstellen in 't belang van ons onder- wijs en de onderwyzers zyn aange nomen. Verheugend is de flinke stij ging van 't ledental, waardoor de Bond, als grootste aigem. vakver., de leiding gevende organisatie by het Opent). Ond. blijft, Bij de jongere collega's staat de hoofdacte-studie in de volle belang' stelling, 't is een verplichte studie, omdat er een salariskwestie aan vast zit. Die studie is voor het onder- wyzerscorps een stuk ellende. Hel percentage geslaagden was den laatster) keer 38%. Tallooze collega's worden door dit examen tot wanhoop gebracht Als onmiddellijke maatregel zal de B. v. N. O. te bevoegder plaatse actie gaan voeren, dat onder de noodige waarborgen, aan hoofdacte-cursussen de bevoegdheid verleend worde, aan onderwijzers, na een geslaagd school examen, het diploma te verstrekken- op deze wyze zou de studie mensen- waardfger Spr. a< slissing v principe staaïsschc Bond han maatschai anderd zi neutraal mede bes Rapport 1 daartegen Ten a schooltoe: zlnnigen van 't ari melijke 01 vergaderii Langstraa over. H« zijn ears scholen schooltan Öegemee wat 't Pf In 't hela opgroeier de hand wijst met van den s en in Ka in sle land best. zoodat i geen gel dergelijk bultengev zlnnigen Te w meenten de gemee 120.- I betere v schoolkin Dat he alle sch krijgt var le bewi vragen ja 't geven Wensche gemeente schooltoe wjjs en harllgden materie i Het lm goed den: schoolvei van bete wijzend ming zij over de In de s 'I onderv belang v gediend, alle ond school di van alle We v dienstbar die in 't der scho gereglem De Lage de schoc ook in d dit nutt ingesteld De Vo dal in hi met opgi openbaar - en ve ring geo De no onveranc komen Besloten sterker t Het ji getuigt v en toena worden behoud verharde werkelijk - N. V. der sala sterdam. Den s 'I uitgeb De rel den per de afdei pathieke verleend dank ge Het bel daarop woordig Daarn een uitv .De zelf bij H. V Hiernr Centrac Het vi voor er gevormd van Thi 'er plaal Brabants bosch, v staande Qeldrop dat vooi deri] za sche act In de St jacot gehoude

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 2