IVeem V waardiger worden Sar acht het een verstandige be- «llssing van 't Leidsche Congres, het orincipe van de verplichte neutrale «taalschool te hebben afgewezen. De Bond handhaaft uit paedagogische en maatschappelijke overwegingen onver, anderd zijn eisch van pasdagogisch— neutraal onderwijs. In verband hier mede bespreekt hij de kern van 't Pac. Rapport van 't N. O. Q. en ontwikkelt daartegen ernstige bezwaren. Ten aanzien van 't geneeskundig schooltoezicht't onderwijs aan zwak. zinnigenafdoende sociale verzorging van 't arme schoolkind't vak licha melijke oefening, en't instituut school vergaderingen, blijft er in 't ressort Langstraat nog wel iets te wenschen over, Het Instituut schoolartsen zou 2l[n eerste Intrede in nog heel wat scholen kunnen doen't instituut schooltand wellicht in alle scholen. Degemeenten dienen niet af te wachten, wat 't Prov. Bestuur zal doenmaar In 't belang van de gezondheid van 't opgroeiend geslacht, dienen wij zelf de hand aan de ploeg te slaan. Spr. wijst met genoegen op 't functionneeren van den schoolartsendienst in Waalwijk en in Kaatsheuvel. In slechts 34 gemeenten van ons land bestaan scholen voor zwakzinnigen zoodat In plm. 1000 gemeenten nog geen gelegenheid tot het geven van dergelijk onderwijs is. Leerplicht bij het buitengewoon onderwijs voor zwak zinnigen bestaat ook niet. Te weinig wordt In sommige ge meenten het Kon. Besluit benut, dat de gemeente de vrijheid geeft jaarlijks 120.— per leerling te besteden, voor betere verzorging van de armste schoolkinderen. Dat het vak lichamelijke oefening in alle scholen zijn rechtmatige portie krijgt van de 26 lesuren durft spr. niet te beweren. Meerdere gemeenten vragen jaar in, jaar uit, ontheffing van 't geven van onderwijs in dit vak Wenschelp zou 't zijn, dat kleine gemeenten met elkaar, 't geneeskundig schooltoezicht, 't zwakzinnigen-onder wijs en 't gymnastiek-onderwijs be harligden. Samenwerking in deze materie is van het hoogste belang Het instellen in allc gemeenten van goed democratischlngerichte, verplichte schoolvergaderingen, en 't scheppen van betere instructies van het onder wijzend personeel, die in overeenstem ming zijn met gezonde opvattingen over de positie van den onderwijzer In de school is in 't belang van 't onderwijs en de onderwijzers. Het belang van de school wordt het best gediend, wanneer alle leerkrachten over alle onderwijszaken oordeelen en de school dus profiteert van de capaciteiten ne> van alle onderwijzers. vlWe willen een zooveel mogelijk dienstbaar maken van alle krachten, die in 't personeel schuilen, ten bate der school. Het middel daartoe is gereglementeerde schoolvergaderingen. De Lager Onderwijswet 1920 maakte de schoolvergaderingen mogeiijk, maar J ook in dit ressort zijn gemeenten, die J dit nuttig instituut nog niet hebben Ingesteld. De Voorz. spreekt den wensch uit, dal in het ingetreden jaar, allen steeds met opgewektheid de belangen van 't openbaar onderwijs zullen behartigen - en verklaart hiermede de vergade ring geopend. De notulen der vorige verg. worden onveranderd goedgekeurd. De inge komen stukken worden besproken. Besloten wordt de weerstandskas sterker te contribueeren Het jaarverslag van den Secretaris getuigt van een opgewekt bondsieven en toename van leden Qememoreerd worden o.a. het adresseeren voor het behoud van een openb. school, de verhandelingen over „Program en werkelijkheid" en „Bond A. C O.P - N. V. V.en het „en club" bezoeken der salarismeetings te Breda en Am sterdam. Den secr. wordt dank gebracht voor 'I uitgebrachte verslag. De rekening en verantwoording van den penningmeester loonen aan, dat de afdeeling voor verscheidene sym pathieke doeleinden fin. steun heeft verleend Den penningmeester wordt dank gebracht voor zijn juist beheer Het beleid van het bestuur wordt daarop goedgekeurd en 'i tegen, woordig bestuur herkozen. Daarna wordt door een der leden aan uitvoerig referaat gehouden over •De zelfstandigheid van den KI. Ond bij H, Ver., N. O G. en Bond v. N. O." Hierna rondvraag en sluiting. Centraal Noordbrabantsch Museum. Het voorbeeld van Waalwijk, waar voor eenige jaren een comiié were gevormd, dat een schilderij aankocht aan Theo van Delft en dit aanbood jar plaatsing in het Centraal Noord Brabantsch Museum te 's Hertogen bosch, vindt navolging Uit vooraan slaande ingezetenen van Eindhoven en Daldrop is een comité samengesteld bat voor genoemd museum een schil barlj zal aankoopen van de Brabant- sche schilderes Henriëtte Pessers. In de Noorderzaal van het museum, bt jacobshof, wordt een tentoo 'stelling gehouden van werken van mejuffrouw passers. De museum—commissie za vrijdag uit de geëxposeerde werken naar keus doen. In een bijeenkomst hp 2 Maart zal het genoemde comité hat schilderij aan het museum over "ragen. DRUNEN. Voor den aanvang der gewone groenten- en fruitveiling, had de huldiging plaats van den ver- Irekkenden directeur, den heer Pijnen borg. Het was een eenvoudige plechtig heid, welke juist door het intiem en spontaan karakter niet naliet op de aanwezigen een diepen indruk te maken. Wijl het hier de laatste veiling betrof welke door den heer Leon Pijnenborg werd geleid, had het bestuur der veilingvereniging gemeend deu directeur op eenigszins oificieeie wijze te moeten huldigen en hem te danken voor alles wat hij in zijn 14 arige ambtsvervulling van de ver- eeniging heeft gedaan. Hoe hij het beste wat hart en hand hem schonk had dienstbaar gemaakt aan de door hem bestuurde onderneming een pogen waarin hij schitterend is geslaagd, aangezien het aan z^n krachtdadig en vakkundig beleid is te danken, dat onze veiling onder haar zustervereni gingen in den lande een zeer eervolle plaats inneemt. De waarn. voorzitter dhr. Gijsman uit Waspik nam het eerst het woord Spr. bracht een woord van hartelijke» dank voor alles wat de directeur in het belang der veiling heeft gedaan en wees erop dat hij de veiling ge maakt heeft tot een, weike kan con curreren met alle verenigingen in het Zuiden van ons land en met vele in Holland. Spr. feliciteerde den heer 'ijnenborg met zijn promotie en sprak daarbij de hoop uii dat hij ook de Nijmeegsche veiling tot grooten bloei zou opvoeren. De heer van Wijk uit Genderen, vervolgens het woord verkrijgende, zeide met weemoed den heer Pijnen borg te zien vertrekken van deze veiling. Spr. wees er op, dat de directeur vanaf de oprichting heeft getoond een man te zijn met groote werkkracht, gepaard gaande aan een eerlijkheid die boven tof is. Spreker hoopte, dat het den scheidenden directeur ook in zijn nieuwe stand plaats voorspoedig mag gaan. Hierna volgde een daverend applaus. De heer Cnr. Sprengers sprak namens de kooplieden en bracht namens alle koopers hulde en dank voor de vriendschappelijke wijze waarop zij steeds behandeld zijn. De gehuldigde dankte alle sprekers voor hun hartelijke woorden, dankte ook het personeel waarmede hij steeds aangenaam heeft samengewerkt. Hierna steeg uit het publiek een geestdriftig gejuich op. De heer Pijnenborg kan vertrekken in de overtuiging dat zijn werken in het belang eeuer groote menigte van hier en uit den verren omtrek ten zeerste wordt gewaardeerd en zijn vertrek zal een leemte achterlaten, die uiterst moeilijk zai zijn aan te vullen. Ook wij wenschen dhr. Pijnenborg geluk met zijn promotie, ELSHOUT. De lezing die de heer Amslng hedenavond voor de leden van den R.K. Boerenbond en Jongen, boerenstand zou houden, kan wegens ziekte van den spreker niet door gaan. Naar ons wordt medegedeeld zal ons kerkhof aanmerkelijk worden uit. gebreid. Er zal spoedig met de werk zaamheden worden begonnen. HERPT. Deze week vergaderde de afdeeling Herpt e.o. van den N.C.B in café L. v. d. Griendt. De Voorzitter heette in het bijzonder welkom den geestelijken Adviseur den ZeerEerw. Heer W, Timmermans en den spreker Ir. van Meel, leider van den R.K. Jongen Boerenstand. De Secretaris bracht verslag uit over het afgeloopen jaar. Hieruit blijki dat er uitgegeven was 702 02 en ingekomen f 747 38, alzoo een batig slot van f 45 36 Aan brandschade was uitgekeerd f300 plus f40 belooning voor brand blusschen. De heer A. J. van Horen gaf ver slag van de algemeens brandassurantie en de heer J. M. Buijs over het fiiiaal C.H.V. waaruit bleek een omzet van veevoer van 196.044 KG en kunstmest 68 625 K G. een totaai bedrag van f 20 956 75. De Blachiveeverzekening verzekerde 32 varkens en 2 zeugen, uitgekeerd werd f2.50 De varkensverzekering had 55 leden verzekerd waren 446 varkens en 16 zeugen, uitbetaald 13 varkens en 1 zeug totaal f212 60 en f4.-— van schade wegens beenbreuk. De verplichte ongevaiien-verzeke ring had 47 leden met een verzekerd loon van f 24 600 er waren 4 onge valien, waarvoor is uitbetaald f 526 74 De vrijwillige verzekering had 2 leden met een verzekerd loon van f2170 zonder ongevallen. De bedrijfsziekenkas 41 leder, met een verzekerd loon van f 20 560 9 ziektegevallen met een uitkeering van f318 02, waarvan nog 2 gevallen ioopende zijn, De dienstbodenverzekering had 1 lid met 1 zieke, die nog steeds in behandeling is. De heer van Meel hield een zeer belangrijke uiteenzetting over grond bewerking en wist in korte doch krachtige woorden een heider inzicht te scheppen over de bewerking van den grond, een dankbaar applaus alsmede een dankwoord van den Voorzitter had hij hiervoor te ont< vangen. Na nog eenige discussie over de f 25.— contributie aan het kring- besiuur, werd de vergadering gesloten. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). Tot tijdelijk onderwijzeres aan de schooi voor Ciir. Volksonderwijs alhier is benoemd Mej Ko Bouma uit Dord recht, thans tijdelijk te Barendrechf. Naar wij vernemen is door het Comité voor Winterlezingen besloten thans voor de tweede spreekbeurt geen entréekaarfen uit te geven, zooals dit een vorige maal het geval was, zoodai alle belangstellenden a.s. Don derdagavond half acht, wanneer Prof. □r. A. Noordtzij in het Ned. Herv. Kerkgebouw alhier hoopt op te treden, vrijen toegang hebben. De Hulpkas, verbonden aan de afd. Sprang van het Ned. Werki. Verbond „Patrimonium" houdt a s. Zaterdagavond half acht in de zaal van den Chr. Volksbond haar 22e Jaarvergadering. AgendaOpening, Notulen, Jaar verslagen, Bestuursverkiezing aitr. is de voorzitter dhr. J. C. de Roon, Verslag Comm. der boeken, Bestuurs- mededeelingea, Varia, Sluiting. Dezer dagen kocht de arbeider C. v. O. alhier een varken. Toen hij des avonds zijn nieuwen kostganger wiide voeren, kwam hij tot de minder aangename ontdekking dat het varken uit zijn kooi was gebroken en in een beerput verdronken lag. De heer A. Dees alhier had het ongeluk te Waalwijk van zijn motor fiets ie vallen, waardoor hij een schouderfractuur opliep en enkele verwondingen aan hel hoofd kreeg, 'er auto werd hij naar zijn woning vervoerd. Aan het Hulppostkanioor alhier werd in de maand Januari 1931 voorde Rijkspostspaarbank ingelegd f 7100,45 en terugbetaald f2658 89. VRIJHOEVE CAPELLE. De Geref. Mcisjesvereeniging te dezer plaatse zai Woensdag 4 Februari des avonds 7 uur haar jaarvergadering houden in de Geref. Kerk. De zusterverenigingen uit de omliggende plaatsen zijn uitge- noodigd deze bijeenkomst bij te wonen, De heeren W. van Ham, O. van Peer en J. Sprangers, werkzaam bij de N.V. A Oerlemans en Zn. Bouw- materialenhandgl aihier, zullen te Waal- wijk een cursus volgen „Eerste hulp bij ongelukken", te geven door Dr. H. G. Langemeljer aldaar. De lessen, weike drie maanden duren, hebben Donder dag jl. een aanvang genomen. CAPELLE. De heer G. Geenen heeft zijn benoeming tot ouderling der Ned. Herv. Kerk a. d. Loonschendijk aan genomen. Het le eiftal der vo£tbalvereeni- ging „Excelsior* speelde j 1. Zondag een competitiewedstrijd voor de le klasse B.V.B. tegen R W.B. II te Waal wijk, weike wedstrijd door „Excelsior" gewonnen werd met 2-0 Het water in den Buitenpolder blijft langzaam vaiiende. De Kerksteeg is thans ook geheel waiervrij, zoodat de verbinding naar en van het land v. Aitena via 't Veer over den Nieuwen Maasmond weer ongestoord kan plaats hebben. Mej. D. Benjaminse, die haar benoeming tot onderwijzeres aan de 0. L. Schooi te Heusden aangenomen heeft, is 2 Febr, j.l. aldaar in functie getreden. Gedurende de maand Januari werden ter gemeente-secretarie voor den Vleeschkeuringsdienst aangegeven 22 runderen, 83 varkens en 6 geiten. Voor de lichting 1932 zijn inde gemeente Sprang—Capelie ingeschre ven 59 personen. Het aantal inwoners der gemeente Sprang—Capelie bedroeg 1 Jan 1931 blijkens het bevolkingsregister 4912. Door de Staatkundig Ger. Kies vereniging Loonschendijk c.a. z§n voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing in de gemeente Sprang—Capelie candidaat gesteld de heeren A. Smits en J J. Pruijssers en voor Loonopzand de heeren J. Haverhais en M. v. Pelt. De eigenaars van boomgaarden worden eraan herinnerd, dat de zich in de boomen bevindende rupsen nesten, daaruit voor 1 Maart e.k. moe ten worden verwijderd De Coöp. Aankoopvereeniging voor Capelie, Vrijhoeve—Capeile en Sprang w.a. houdt Woensdag 4 Febr. a.s. des avonds half zeven in de zaal van den heer J Treffers eer. algemeene ledenvergadering. De agenda vermeldt: 1. Rekening en verantwoording over 1930, 2. Aanschaffen veevoeder, hulp meststoffen, kolen, enz. Gedurende de maand Januari werd in de Rijkspostspaarbank op het hulopostkantoor alhier ingelegd f 10082 94 en terugbetaald f 5116 64, Het aantal inlagen was 102, dat der terugbetalingen 39. WASPIK. Bij de N.V Scheepsbouw- werven voorheen P. en A Ruijtenberg aihier werd mei goed gevolg te water gelaten het sleepschip „Maria", laad vermogen ongeveer 550 ton, in aan bouw voor den Heer A. J. van Liempt alhier. De kie! zal worden gelegd voor een dergelijk schip eveneens voor Nederiandsche rekening. Voor den Vleeschkeuringsdienst werden in de afgeloopen maand ter secretarie aangegeven 39 varkens en 6 runderen. Zondag en Maandag I I. werd door de Tooneelvereeniging „O.B K," onderafdeeling van het R K, Werk liedenverbond „St. Jozef" in het patronaaisgebouw een uityoering ge geven, waarbij werd opgevoerd het drama in 3 bedrijven „De Getrouwe Knecht" en het blijspel in 1 bedrijf j „Een veldwachter en een groenten- boer in de kiem". Belde stukken werden zeer goed gespeeld. De ZeerEerwaarde Pater J. Gijs man uit deze gemeente, die voor vier jaren voor de tweede maal naar de missie in Engelsch Indië vertrok, is wegens ongesteldheid in het vaderland teruggekeerd. Z E.W. is benoemd tot professor aan het St. Josefstudiehuis te Tilburg. Zondagavond werd in de concert zaal van den Heer H. van Iersel een buitengewone concertavond gegeven door Mej, Beila Wienhoven (Piano) Breda en de Heeren Asdfé Vermeeren (Viool) Girmeken en Arie van Hoof (Ceilo) Breda. Het programma werd op schitterende wijze afgewerkt. Zaterdag 1.1. bracht de Harmonie „Volksvlijt en Volksvermaak" een serenade bij haar medelid, den heer P. van Dongen, wegens zijn 25-jarig huwelijksfeest. Gisteren geraakte de auto van den heer H. langs den Stationsweg in een sloof. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De auto werd ge» deeiteiljk vernield, RAAMSDONK. Woensdag 4 Febr. a.s. des avonds om half zeven zai in het St. Leogebouw een vergadering gehouden worden. Het doei is om te komen tot oprichting van een paro chieele afdeeling van den R.K. Boeren stand. Aile landbouwers worden uit- genoodigd tot bijwoning van deze vergadering. Aan W. Kommers is vergunning verleend tot het bouwen van een woning aan de Juiianalaan en aan J. W. van Strien tot het vernieuwen van een bergplaats in de IJzersteeg. RAAMSDONKSVEER. Op Woensdag 4 Febr. a.s. des avonds te zes uur zal in de boyenzaa! van hotel „de Witte Leeuw" een lezing met film worden gehouden, betreffende het gebruik van kunstmeststoffen in deze crisistijd van den landbouw. In het Henricusgehouw zai a.s. Zondag 8 Febr. des avonds om 6 uur de jaarvergadering gehouden worden van den R.K. Vrouwenbond. Na de vergadering zal opgevoerd worden het gecostumeerd drama in drie bedrijven „De Priesteres van Merduai". Zondag j.l. behaalde onze plaat selijke Voefbalvereeniging „de Zwalu wen" met een schitterende overwinning van 4—0 op Oosterhout II het kam piosnschap fn de 2e klasse B.v.B. Van alle zijden kwamen vereenigingen de kampioenen geiukwenschen. De Voet balver. „de Veersche Boys" was de eerste die hare zustervereenlglng kwam compiimenteeren. In het clubhuis bij „Oome Manus" ging er het den ge helen avond gezellig naar toe, Wij wenschen onze „Zwaluwen" veel succes in de le klasse, leder jaar wordt er hier een club kampioen, het vorig jaar waren het „de Veersche Boys", wie volgt er nu. GEERTRUIDENBERG. In den nacht van Zaterdag op Zondag j.l. is inge. broken in het kantoor van de N.V. Machinefabriek v/h Schipper en van Dongen, alhier. Door middel van een vaischen sleutel hebben de dieven zich toegang verschaft. Daar er echter geen geld aanwezig was zijn zij onver- richter zake huiswaarts kunnen keeren, zoodat niets is ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. Alhier is een comité van actie in het leven geroepen voor de a.s raadsverkiezingen, dat Vrijdag 6 Fabru ri a s. een vergadering zal houden in Hotel Santbergen alhier. Aanvang half acht en toegankelijk voor een ieder die met het streven van genoemd comité sympathiseert. Maandag 2 Februari j.l. herdacht de Eerw. Zuster Rusfituut onder groote belangstelling den dag waarop zij voor 50 jaar in het klooster trad. DONGEN. Donderdagmorgen werd alhier onder overweldigende belang stelling ter aarde besteld hei stoffelijk overschot van den heer J van Bave! |r. die op zulk een noodlottige wijze om het leven kwam. Tegen half tien vertrok een stoet van circa 250 be langstellenden achter den lijkwagen aan van het St. Elizabethsgasihuis naar de Laurentiuskerk. 'n Zesta) kransen dekten de kist, een van de tennisclub ODIS, een van de zusters en broers van den overledene, een van de R K Voetbalvereniging DVC een van den R K Voetbalbond R K F, een van de familie C van den Assutn en een van het personeel der Fa. van Bavel. Om half tien werd een plechtige dienst opgedragen met assistentie. Een schier eindeiooze stoet van familieleden buren en vrienden ging ten offer. Na de uitvaartmis werd het stoffelp overschot van den ontslapene door ongeveer 225 heeren naar 't kerkhof be geleid. Van den Klinkerweg af tot op den doodenakkerwerd de kist gedragen door de leden der voetbalvereniging DVC. Onder de belangstellenden merkten wij op Wethouder Verhepn, den heer van der Waerden, directeur der Vakschool te Waalwijk, chef van dienst van de Zuider Stoomtram Maatschappij en een afgevaardigde van den R K Voetbalbond R K F. Volgens ooggetuigen heeft Dongen nog nimmer een dergelpe overwel digende belangstelling bij 'n begrafenis aanschouwd. Ook vernemen wij, dat ontelbare blijken van deelneming bij de bedroefde familie zijn binnenge komen. Met den heer van Bavel Is een energiek en algemeen gezien man jen grave gedaald. Hij ruste in vrede. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 3 Febr. '31. Wegens het voorkomen van enkele gevallen van roodvonk is de R.K. Bewaarschool deze week voor eenigen tijd gesloten. Vrijdagavond traden in Concordia op de Heer en Mevr. v. Riemsdp en Mej. v. d. Roovaart, met een programma omvattend Hoilandsche en Veluwsche hoerenliedjes, samenzangen en samen spraken en tot slot: Oud-Holiand bij harmonica en piano. Dat de verwachting omtrent dezen hier weibekenden chan sonnier groot was, bleek uit de zeer drukke opkomst, Nu, de hoorders, waaronder velen uit den vreemde, zuilen zich niet beklaagd hebben over hun gang naar Concordia, want zoo ooit, dan hebben zij toen waar voor hun geld gehad, want het drietal had met ieder nummer uitbundig succes. De Heer Overeem, ambtenaar P. T. en T. te Oss, is hier tijdelijk werkzaam gesteld ter vervanging van den Directeur van het postkantoor, om gedurende diens afwezigheid hem in zijn functie te vervangen. Nog steeds wordt hier last on dervonden van den hoogen waterstand op de Maas. Gisteren wees de peil schaal 3 05 A. P. en nog steeds is er was. En wat het ergste is: Velen, die op de landerijen langs de rivier werkzaam zouden kunnen zijn, zijn door den hoogen waterstand tot werk loosheid gedoemd. SPORT, W Abonneert V thans op het blad, dat het belangrijke nieuws uit Waalwijk en alle plaatsen van de Langstraat op de meest uitgebreide wijze geeft. Het kost daarenboven slechts 10 cent per week. ,Wybert vervangt het gorgel drankje. Wy bert beschermt U tegen verkoudheid en infectie Daarom dagelijks Wybert In origtn doozen a 25, 45 en 65 ets. H. E. C. Voor den wedstrijd H.E.C.Velocitas bestond buitengewone belangstelling. De cadetten waren in talrijke mate opgekomen om hun favorieten aan te moedigen. Het was een forsch gespeelde wedstrijd, die vanaf het begin tot het einde het aanzien ten volle waard was. Velocitas is een ploeg die veel van haar lichaamskracht gebruik maakt en was de lichtere voorhoede van HEC dan ook meestal de baas. HEC was behoudens liet eerste half uur en na de rust in het midden veld zeker niet de mindere van Velocitas. Deze inzinking van het HEC-elftal heeft voor de zoo- veelste maal een noodlottige invloed gehad op den uitslag. Waarom ook niet steeds op den bal gezeten als voor de rust? We hebben het al zoo dikwijls aangehaald dat den geheelen wedstrijd door gewerkt moet worden en steeds valt men in dezelfde fout. Indien HEC in de restéerende wedstrijden deze inzinking niet ondervangt, ziet het er voor hen niet al te rooskleurig uit. De spelers hebben zich allen zonder uitzonde ring geheel gegeven behoudens dan het, eerste half uur na de rust. Speciaal de linksback mo gen we hier even vermelden voor zijn subliem j spel. De eerste aanval is voor Velocitas, dat met den wind in den rug direct sterker is. Doch HEC zet direct de tanden op elkaar en valt ook ver woed aan. Diverse prachtige kansen worden echter op de meest ongelukkige wijze gemist. Na ongeveer twintig minuten spelen weet Han, die flink doorzet, met een prachtig schot het eerste doelpunt van den wedstrijd te maken. Velocitas beantwoord dit HEC-succes met verwoedde aan vallen, doch de HEC-achterhoede houdt stand. Voor de rust komt er dan ook ondanks de hef tige pogingen van beide zijden en ondanks het gebrul van het publiek geen verandering meer in den stand en met 10 voor HEC wordt ge draaid. Direct na de rust wederom hetzelfde enthou siaste spel van beide kanten. Velocitas is even ingesloten, maar weet zich toch spoedig los te werken. Dan komt de gemelde inzinking bij HEC. Ve locitas is, al speelt zij nu met den wind tegen, steeds in den aanval. De HEC-ploeg rammelt ge weldig In deze periode is Velocitas veruit de meerdere van HEC. De keeper krijgt het zwaar te verantwoorden, maar voorloopig houdt hij stand. Een doelpunt kan echter niet uitblijven. Bil een goed opgezetten aanval van Velocitas, wordt de bal op onberispelijke wijze ingeschopt en is de stand na ongeveer een half uur spelen gelijk, 1-1. Dit is een ontgoocheling voor HEC. Het publiek heeft het echter allang zien aankomen. Wakker geschud door dit succes van Velocitas, valt HEC thans vurig aan. Steeds zijn ze nu in den aanval. Verscheiden prachtige kansen wor den gemist. Het publiekroert zich geducht. Luid worden de beide partijen aangemoedigd. Maar niets mocht haten. Velocitas, dat nu nog meer van hun lichaamskracht gebruik maakt, weet alle aanvallen van HEC af te slaan. Ondanks de geestdriftige pogingen van HEC, dat nu weer met het oude vuur speelt, komt het einde met onveranderden stand en heeft Velo citas op gelukkige wijze gelijk gespeeld.

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 3