Kantoor- en Magazijn-ruimte Eerste nederianM Kappersschool. Laai al Owe aMeolies Beste Oude MOONEN. Philips 'Badio-tiiii mei LuidpM Roomsch-Katlioliebe Kiezers, E. C. J. MOONEN Met de DastenEuonif DE FOM FJffll! UABlUm SÏ00111ERU ADIODN WW WAALWQl Marktberichten. Notaris JANSEN Notaris Middelko» KhRKMEUWS. Zeden der Tl Ti Kiesvereeniging. Een Dienstmeisje „De Mauritsplaat" Wilt gij voor Uw eigen plaats ei omgeving een kundig en waardij) al ge vaardigde in de Provinciale Staten, brengt dan a.s. Zondag zeker ook Uw stem uit op den Heer Burgemeester van Waalwijk. Waalwijk, 13 Februari 1931, Zeer vele kiezers, Luxe Bakkerij H. van Mil-v. Spranj F INRICHTING VOOR DE VERVAARDIGING VAN TE KOOP publiek verpachten: Schoenfournituren GEMEENTERAAD. kotnsflg ChrWus' opdracht de -woor den van het Evangelie tot het einde van de aarde te verbreiden. Hij riep de katholieken op in het geloof te volharden, vermaande de missionaris sen in hun arbeid niet moepe te wor den en richtte zich tenslotte ook tot de ongeloovtgen. Hij gedacht de gfoote beleekenis van de sociale orde. De rijken moeten zich van hun groote verantwoordelijk heid bewust zijn en zij moeten hun liefde tot hun armere broeders keeren. De armen herinnerde Wj eraan, dat ook Jezus Christus arm geweest was. Den regeerders beval hij gerechtigheid en christelijke liefde, den onderdanen gehoorzaamheid aan, allen echter ge rechtighetd en onderlinge ondersteu ning. Dat gold in het bijzonder voor de betrekkingen van weikgevers tot werknemers. De Paus beloofde tenslotte te bidden voor het succes van alle bemoe I gen voor vrede en menschenlitfde en ein digde met den apostolischen zegen vo"i de stad en heele aardrijk. Vervolgens be;af de Paus zich in gezelfchap van senator Marconi per auto naar de Academie van Weten schappen. Onderwijl werden door den Vaticaapsche zender beknop'e verta imgen in het lialiaansch. F/ansch, Duitsch en Engelsch van de pauselijke openingsrede, die in het Lat^n gehou den was, gegeven. Te half zes begon in de Academia delta Scienze de korte zitting, waar het woord werd gevoerd door den voorzitter der Academie, pater G'anfranceschi S Jwaarin hij om de toestemming vroeg, Guiglirmo Marcon' in de Academie te mogen op nemen. Na b'5indiging van de rede van pater Gianfranceschi sp ak Mircoii nog een korte rede, waarna de Paus met enkele zinnen deze eerste utzen ding van d g Vaticaanschen zender besloot. TE HUUR per 15 Aprila.s. Adres: Grootestraat 240, WAALWIJK. Inschrijving van leerlingen voor de LAATSTE cursus te's-Bosch, Inlichtingen en prospectus, Snellestraat 49, Zaal van Loon, Dinsdags, Woensdags en Don derdags na 7 uur n.m. 45918 groot of klein, plaatsen door onze bemiddeling. Het bespaart U kosten en moeiten en kost U geen cent meer. Bij contracten zelfs minder Waalwijkscha Stoomdr. Antoon Tieler (e Capelle, bericht, dat de poederen var Erven FNGELBERTUS TljVliut MANS zijn irsÜEZtT als VoJ KOOP I op f550 KOOP II op f 55 KOOP III op f 5 Toeslag 19 Februari 1931 BART. KAMP, 's avonds 6 ui groot formaat bijna g stukken. Te bevragen aan de R.Kj St jan en hij W. van HEES Nieuwstr. 33. Aannemer Waal# VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Boerenleenbank. De Boerenleenbank zal hare alge. meene vergadering houden op Dirisdag 24 Februari a s. in het patronaatsge bouw te v.m. Baardwijk. Behalve notulen en jaarverslag en balans en rekening over 1930 volgen bestuursverkiezing van twee leden we gens periodieke afireding der leden Adr. v. d. Broek en Jan van Loon, een lid van den raad vanl toezicht idem van den heer P. Loeff. Voorts wordt voorgesteld '/4 van de Winst over 1930, hl. f 0552 te bestemmen voor de plaatselijke afdeeling van den Boerenbond. v Gevonden Waalwijk, 13 Febr. 1931. Eieren 6— 6ct. Varkens f 7 f10 AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 5—6'/, uur. Gymnastiek /oor de aspiranten B G V. Zaterdag 8 uur. Witte Bioscoop, .De Jazz—zanger". Zaterdag 8 uur. Luxor Bioscoop, „R10 Rita". Zaterdag 9 uur repetitie Liedertafel Oefening en Vermaak", Musis Sacrum. Zaterdag en Zondag 7'/, uur. Tooneelultvoering in de zaal van de Wed. J. van Helvoirt. Zondag 12'/4 uur. Volksmatirée der Liederlafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie Lieder lafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 7 uur. Concert Lfedertafel „Tot Bloei der Toonkunst", in de zaal van den heer P. v. Cromvoirt. Zondag 6 en 8'/i uur. Witte Bioscoop, ,De Jazz—zanger". Zondag 5'/a en 8'/a u. Luxor Bioscoop, „R10 Rita". Zondag, Miandag en Dinsdag. 8 uur, Vastenavondbals Liedertafel „Oefening en Vermaak", Musis Sacrum. Maandag 8 uur, „Rlo Rita". Maandag 8 uur, „De Jazz—zanger". Dinsdag 8 uur, „De Jazz zanger". Dinsdag 8 uur, Luxor Bioscoop, Bioscoop, Bioscoop, Luxor Bioscoop, Witte Witte Z. H. de paus voor den microfoon. Bij de plechtige opening van den Vaticaanschen radiozender heeft Z H. de paus Donderdag een rede van ongeveer een kwartier gehouden, waarin hij zijn vreuede uitte dat hij zich van de grootsche uitvinding van Matconi bedienen kon om overeen- voorwerpen Op het politiebureau alhier zijn in lichtingen té bekomen omtrent'de na- 1 volgende geVonden voorwerpen Een zilvëren beursje met inhoud, een koralen halssnoer, een bankbiljet, eet? sigarenkoker, eenige porfemonnai- 1 e's met inhoud, een rijwielbelasting- merk, een zakmesje, een rozenkrans, een bontkraagje, een horloge, een paar dameshandschoenen, een kinderpet, een zakmesje, een gouden damesring, twee nieuwe kinderschoenen, eenige damestaschjes met inhoud, een wollen das, een damesschoen. Accordeon—gezelschap. Naar wij vernemen is alhier een accordeongezelschap opgericht onder den naam „Excelsior" gevestigd in ca'é Wed. J. van Helvoirt. Putstraat. Reeds hebben zich een 10 tal leden hiervoor opgegeven. Tegen Zondag zijt ge opge. roepen om in Uw organisatie Uw stem uit te brengen voor de verkiezing der Prov. Staten. Als ge goed stemt, maakt ge 3 vakjes róód, maar indien ge tevers wilt stemmen als goed Waalwijker, zorgt ge er voor dat een dezer 3 vakjes, dat is voor den naam E. MOONEN, onzen burgemeester, wordt rood ge maakt. Ge helpt dan mede om iemand af te vaardigen naar de Prov. Staten, die de belangen van on ze streek in het bijzonder kent en ze tevens op uitnemende wijze kan verdedigen, zoo het moet. 't Wachtwoord moet Zondag wezen: Van de 3 vakjes, die we rood maken, staat er een voor den naam WAALWIJKER. gevraagd voor dag en nacht. Mr. van Coothstraat 74. 45914 WAALWIJK. te Waalwijk, zal op Woensdag 18 Febru ari l93t, des namiddags ten 3 uur precies in het Café ACHTEN te Haarsteeg, ten verzoeke der Gemeente Waalwijk, Voor den tijd van 4 jaar (t.m. 1934) onder de Gemeente Am- merzoden, UITSLUITEND om te beweiden. 45915 GEVRAAGD voor dire; om per fiets de Schoen fabrikanten in de geving te bezoeken Brieven onder No. der ad».m het bureau v. d. blad 45;; Te Koop aangebodei een 455) Gekost hebbende 1247.5 4 maanden oud. Prijs zeer billijk Te zipn en te hooren bij; A. MULDERS SARS, Waalwp Stationsstraat 95. Dl' Heerlijke KAASKOEKJES ZOUTE STENGELS, Z0UI KRAKELINGEN enz. Wederom onze bekendi ECHTE HAAGSCHE Steeds ruim gesorteerd it ONS GEBAK munt uit in kwaliteit en fijne smaal Telefoon 52 - WAALWIJK. van OPGERICHT 1872. van de meest gewone tot de fijnste kunst drukwerken; handelsdrukwerk, couranten, vereenigingsorganen, periodieken, boekwer ken, catalogi enz. Uitgebreid personeel. Nieuwste machines Mooie lettersorteerlng. Vraagt offerten ot Reizigers bezoek. 35. Maar i gevorn Luke i ven he Ik kaï uadru] fel nie u bent en di fffgen neef; 'dtting ook w zienlij] De 1 van di dnnen lary ei nis ha waren, nen j wendd - I een in moet i komt? 'echt 1 niet. ec -h proteg Bij Ruwe Handen PI1R0L. Doos 30 tl. DRUNEN. Openbare vergadering van den Raao dezer gemeente op Donderdag 12 Febr. 1931 des nam. 7 uur. Voorzitter de Edelachtb. Heer Mr. v. d. Heijden. Afwezig de heeren Vrijhoeven en van Bladel, vacature de heer L. Pijnenburg. Aan de orde: 1. Ingekomen stukken. Schrijven van den heer L. Pijnenborg dal hij wegens vertrek naar elders ont slag neemt als lid van den Raad. Hij brengt dank voor de aangename samen werking met den Raad en uit de beste wenschen voor den Raad, de leden indi vidueel en de gemeente Deunen. Voorzitter. Ik meen te mogen zeggen, dat de gemeente Drunen en onze Raad een zeer verdienstelijk raadslid verliest die voor de gemeente veel heeft gedaan. Velen, zoo niet allen, zullen hem dan ook met leedwezen zien heengaan. Ik hoop dat het hem in zijn nieuwe stand plaats in de toekomst naar wensch moge gaan. a. Adres van bewoners van hei Sempke en andere ingezetenen der ge meente om verbetering van den weg SempkeTorenstraat. b. Adres van bewoners van Giers- bergen en andere ingezetenen der ge meente om verbetering van den weg naar Giersbergen. Beide adressen worden gelijktijdig in behandeling genomen. De Voorzitter zegt naar aanleiding hiervan te kunnen mededeelen, dat B. W. den toestand der wegen, die bij de gemeente in onderhoud zijn, ernstig in studie hebben genomen. Het is moeilijk, hangende dit onderzoek van B. en W., een prae-advies inzake deze twee adres sen uit te brengen. B. en W. hopen bin nen niet al te langen tijd in den Raad met een voorstel te komen tot verbete ring van die wegen, die in het belang der gemeente het dringendst voorziening eischen. Daaronder zullen zeker ook de ze wegen naar het Sempke en naar Giersbergen vallen. Dat men echter een harden weg naar Giersbergen zou verlan gen, kan volgens spreker geen ernst zijn, want de kosten daarvan zouden zoo hoog zjjn, dat zij, gezien het geringe aantal bewoners van Giersbergen, voor de ge meentekas niet te motiveeren zijn. Waar er op het oogenblik toch niets aan de wegen gedaan kan worden voor het voorjaar, stellen B. en W. voor af te wachten welke verbeteringen zjj zich hadden voorgesteld, eenerzijds rekening houdend met de noodzakelijkheid, an derzijds met de draagkracht van de ge meentekas. De heer Verhoeven is van meening, dat vroeger door de boeren die langs den weg van het Sempke land hebben, een gedeelte hiervan is afgestaan voor den weg en is beloofd dat ze het pad niet zouden omploegen, maar naar hij hoort is dat wel gebeurd en in dat geval moet dat fietspad wel in een onhoud- baren toestand komen. Spr. kan met het voorstel van B. en W. accoord gaan en verwacht dat zij zeker aan dezen weg hun volle aandacht zullen schenken. De Voorzitter meent, dat de aangelan den langs dien weg destijds wel een deel van hun eigendom hebben afgestaan, doch betwijfelt of zij wel voorgoed hun eigendomsrecht hebben prijsgegeven. In dat geVal kan de gemeente hiertegen weinig doen; dat is ook een aangelegen heid die B. en W. in orde zullen moeten brengen, teneinde de beschikking te hebben over de noodige breedte voor den weg De heer Muskens heeft destijds ook die vergadering met de aangelanden meegemaakt, waarin besloten werd he* pad niet om te ploegen. Kan dit niet bij politie-verordening verboden worden. De Voorzitter vraagt of er geen notu len van die vergadering bestaan, waar op de heer Muskens antwoordt, dat zulks hem niet bekend is. en De Voorzitter zegt, dat, als de boereu niet voorgoed afstand van dien grond hebben gedaan, de gemeente bij politie verordening niet kan ingrijpen. De heer A. v. d. Wiel moet toegeven, dat bedoelde weg zeer slecht is, doch waar zou dit momenteel met zoodanigen weg niet het geval zijn met dien voort- durenden regen. Wat betreft het afstaan door de boe ren van hun eigendom herinnert hij zich nog, dat zulks geschiedde op voorwaar de, dat men dan niet meer achter de weg-afscheiding om over hun land zou loopen, doch het blijkt, dat hiervan mis bruik is gemaakt, want op verschillende plaatsen, ook daar waar het pad nog goed was, heeft men toch den weg over het land genomen. Overigens is hij het er mee eens, dat getracht moet worden dezen weg zoo goed mogelijk in orde te brengen. De heer v. d. Sanden zegt, dezen weg ook eens bekeken te hebben en vindt het hard noodig, dat hier verbetering komt. De auto van Dr. van Seters heeft men er uit moeten graven en toen er een vrouw naar het Gasthuis moest worden getransporteerd, was het met geen en kel voertuig mogelijk er door te komen en heeft men haar in een stoel moeten dragen. Na nog eenige discussie wordt beslo ten de adressen a en b aan te houden tot een volgende vergadering, waarop B. en W. met nadere voorstellen zullen komen. c. Adres van J. Pulles en anderen om een verordening in het leven te roepen ter bestrjjding der rupsenplaag bij het kasteel en om boomen te doen opruimen bij den bocht in de buurt van W. de Gouw en Jan Pulles-de Gouw. De Voorzitter zegt, dat de strekking van dit adres is om een verordening in het leven te roepen, waarbij de graven d'Oultremont verplicht zouden worden de rupsenpoppen uit de boomen te ver wijderen. Zoo'n verordening kan echter nooit persoonlijk zijn, doch moet een al- gemeene strekking hebben. Zooals men weet zijn vorig jaar op aansporing en met medewerking der gemeente alge meen de boomen en struiken door de eigenaars van rupsennesten gezuiverd, hetgeen ook dit jaar weer gebeuren zal. Van niemand kan men echter eischen, dat het gebeuren zal bij boomen, waarbij dit met levensgevaar zou moeten ge schieden. Wat het tweede punt betreft, het op ruimen der boomen bij de bocht die hin derlijk zijn voor het verkeer, ook dit is een heel moeilijk punt. Om zulks zonder toestemming van de eigenaars te doen, zou het eigendomsrecht te veel aantas ten. De heeren d'Oultremont zijn hier over al meer geraadpleegd, doch zij ma ren bezwaar tegen het rooien der boo- .nen. B. en W. zullen dus een andere mo gelijkheid onder het oog moeten zien en stelten daarom voor om dit adres nog -■ven aan te houden. De heer v. Drunen zou een algemeene verordening, waarbij het verwijderen Ier rupsennesten binnen zekeren afstand van de huizen verplichtend Y^prdt ge- >teld, zeer nuttig vinden. Thans gebeurt iet lang niet overal, ondanks het ver- ;oek der gemeente. De rupsenplaag bij iet kasteel is ellendig. Niet alleen komt sr van de fruitboomen in de omgeving niets terecht, doch ook in huis, kelders en kasten ondervindt men veel last hier van. De gezondheidscommissie is er ook wezen kijken en vond den toestand treu rig. Het is te verwachten dat het dezen zomer nog erger zal worden. De Voorzitter gelooft niet, dat een al gemeene verordening meer succes zal hebben dan nu. Waar het mogelijk is, wordt het thans ook gedaan, een enkele uitzondering zal er altijd wel bljjven, en iets verplichten te doen wat met levens gevaar gepaard gaat, gaat toch niet. Als er onwilligen zouden zijn, die hun eigen belang niet willen inzien, dan zal het gemeente-bestuur wel zoodanig aandrin gen dat het gebeurt. Spr. acht een veror dening dan ook niet noodig. Het zou verder te overwegen zijn of het beschik baar stellen van premies voor ingelever de nesten niet meer effect zou hebben. De heer van Drunen bljjft een ver ordening, waarbij de menschen ver plicht kunnen worden, de beste oplos sing vinden. Na nog eenige discussie wordt beslo ten deze aangelegenheid nog even aan e houden om B. en W. gelegenheid te geven inzake het zuiveren en het rooien Ier boomen van de Graven d'Oultre- nont een oplossing te vinden. Van enkele ingezetenen, wonende in ie omgeving der Tramremise, is een idres ingekomen inzake het verblijf van woonwagens op een perceel daar in de buurt. Vroeger heeft daar een bordje ge staan dat het verboden was. Gevraagd wordt het ook nu weer te verbieden al daar woonwagens te plaatsen, aangezien de omwonenden daarvan vaak last on dervinden. De Voorzitter zegt, dat dit adres pas hedenmorgen is ingekomen en dus nog niet door B. en W. is besproken, waar om hij voorstelt het aan te houden tot 3. en W. een advies hebben opgemaakt. In de politieverordening staat hierom- rent niets vermeld, waardoor het moei- ijk uit te maken is in hoeverre de ge- neente verhinderen kan dat men een woonwagen langs den publieken weg olaatst zoolang het verkeer niet ge stremd wordt. Binnenkort zal er een lieu we politieverordening voorgesteld vorden, waarin ook hieromtrent bepa- ingen zullen worden opgenomen. Besloten wordt het adres voorloopig tan te houden tot B. en W. advies heb ben uitgebracht. 2. Adres van het Provinciaal Comité betreffende verzameling van gelden voor iprichting van een monument voor de belden der zee. (Redders). De Voorzitter zegt, dat B. en W. gc neemt hebben niet achterwege te mogen blijven, al zal de waardeering in de dich- er aan de kust gelegen plaatsen allicht ;rooter zijn dan in een dorp als Drunen. Voorgesteld wordt een subsidie van f 10.uit de gemeentekas toe te staan. Met algemeene stemmen wordt hiertoe besloten. 3. Ontslagaanvrage van P. R. J. de Wilt, als ontvanger en administrateur van het Gemeentelijk Electriciteitsbe- Irijf, beide met ingang van 16 Maart '31. De Voorzitter stelt namens R. en W. voor aan den heer De Wilt, die benoemd s tot ontvanger en eerste ambtenaar te 'hidewater, eervol ohtslag te verleenen. De heer W. v. d. Wiel zegt, dat de hans voorgelezen ontslag-aanvrage een geheel anderen inhoud heeft dan die hij aanvankelijk bij de stukken had gezien. In dat eerste schrijven had hij een zin snede gelezen, waarin de eer van den secretaris werd aangerand, iemand die reeds zoovele 'jaren de gemeentead ministratie zoo goed heeft beheerd. Die zinsnede vond spr. op zjjn zachtst uitge drukt, laag. De heer De Wilt nam den toestand geheel verkeerd op en vergat dat de burgemeester en de secretaris op de secretarie de baas waren en niet hij en dat hij als ambtenaar niets anders had te doen dan hunne instructies uit voeren. Spr. acht het een belang voor de gemeente dat hij hier verdwijnt. De Voorzitter had liever gezien dat de heer v. d. Wiel hiermede niet voor den dag was gekomen. Dat er op dé secreta rie moeilijkheden waren, wil spr. niet ontkennen, evenmin als dat de ontslag aanvrage aanvankelijk anders luidde. In een opwelling van een oogenblik is dat gebeurd, doch de heer De Wilt heeft la ter zelf ingezien, dat het beter was een andere brief te schrijven. Hij is altijd 'n prima ambtenaar geweest, die met hart en ziel voor zijn werk was. Tegenover spr. heeft hij nooit iets gezegd of gedaan, dat aan den eerbied tegenover het hoofd der gemeente te kort deed. Besloten wordt den heer De Wilt eer vol ontslag te verleenen. 4. Vaststelling bedrag der door den te benoemen gem.-ontvanger te stellen zekerheid, met voorstel van Burgemees ter en Wethouders om deze weder te be palen on 5000 onder voorwaarde dat slechts hoogstens 3000 in kas mag zijn. De zekerheidsstelling wordt wederom vastgesteld on 5000. 5. Bespreking omtrent de vacante betrekkingen. De Voorzitter zegt, dat het de bedoe ling van B. en W. is om den nieuw te benoemen ontvanger tevens te benoemen tot ambtenaar ter secretarie doch niet de functie te geven van administrateur van het electriciteitsbedrijf omdat, als alle drie deze functies in één hand zou den komen, het veel te druk wordt. Ook de heer De Wilt had het er veel te druk mee. Het salaris van ambtenaar ter secretarie en ontvanger tesamen, is vol doende om een goede, geschikte kracht daarvoor te krijgen, terwiil de betrek king van Administrateur G.E.B. vervuld kan worden door iemand met geschikte canaciteiten, die nog een andere betrek king waarneemt. De heer v. Drunen zou liever zien dat alle drie betrekkingen in verschillende 'landen kwamen. Als men nu weer een gediplomeerde kracht neemt voor beide Vrekkingen, heeft men kans over een 'ijdje weer een nieuwe te moeten benoe men, omdat zulke menschen zoo gauw ze kunnen naar een beter betaalde plaats zien te komen. Spr. zou liever een op roeping doen onder de ingezetenen. Vroeger is het ook altijd goed gegaan, toen een ingezetene ontvanger was. Men heeft dan meer kans hem langer te hou den. De Voorzitter zegt, dat het spoedige vertrek van De Wilt een geheel andere oorzaak heeft en de vorige ontvanger is 5 jaar hier geweest. Spr.'s bezwaar is niet, dat er niet voldoende gegadigden in de gemeente te vinden zijn en hij wit ook niet ontkennen dat het vroeger al tijd goed in orde is geweest, maar den laatsteii tijd is de administratie van den ontvanger veel ingewikkelder geworden en worden er hooge eischen voor ge steld. Maar aangenomen dat men een ge schikte ontvanger zou vinden, dan heeft men nog geen goede ambtenaar ter se cretarie. Op het salaris dat hier gegeven wordt, zal geen enkele gediplomeerde ambtenaar willen komen. Dan zou de Raad eerst dat salaris op 18002000 moeten brengen. Daarom lijkt het B. en W. het beste en het voordeeligst voor de gemeentekas, beide functies te vereéni gen, dan kan men eën goed ambtenaar krijgen. De heer van Drunen is het hiermede nog niet eens en zou er liever 3 verschil lende functies van maken. Ook de heer Verhoeven is daar voor en zou deze be trekkingen aan gemeentenaren gunnen. Er zijn tegenwoordiggenoeg ontwikkel- de menschen. Dat het salaris van den ambtenaar ter secretarie dan zooveel verhoogd zou moeten worden, vindt hij niet noodig. Er loopen er genoeg met diploma's in hun zak, die wat graag voor 1000 kwamen werken. We heb ben hier toch een meester in de rechten als burgemeester, dus als die het toe- zicht heeft, zal het toch wel goed gebeu- ren. Die andere ambtenaren trekken er loo gauw als ze beter kunnen tusschen uit. De Voorzitter zegt, dat men misschien wel een geschikte gemeente-ontvanger zou kunnen vinden, doch voor 1000. krijg! men geen gediplomeerd ambtenaar er secretarie, waarmede men de admi nistratie op hetzelfde peil kan houden. De heer Verhoeven blijft er voor de baantjes te verdeelen en in de gemeente te laten. De heer Muskens is er ook voor een ontvanger uit de gemeente te benoemen, daar men anders telkens met een ande ren zit te kijken. heer W. v. f) Wiel zegt ook steeds op het standpunt te hebben gestaan, dat men beter een ontvanger uit de gemeen de kon nemen, doch aangezien er geen gediplomeerd ambtenaar ter secretarie 'e krijgen zal zijn voor het hier gelden de salaris, tenzij men er een 600700 hj ging doen, acht hij het voor de ge meentekas het voordeeligste de beide oosten bij elkaar te houden. De Voorzitter brengt hierna het voor stel van B. en W. in stemming, om den e benoemen ontvanger tevens te benoe men tot ambtenaar ter secretarie en als administrateur van het electr. bedrijf 'n af™nclerl(jke functionaris te benoemen. Met o tegen 3 stemmen wordt dit voor stel aangenomen. Voor stemden de heeren A. v. d. Wiel v. Speijk, van Halder, W. van de Wiel' en van der Sanden. Tegen de heeren Muskens, van Dru nen en Verhoeven. 6. Onderzoek geloofsbrief van het nieuwbenoemde lid L. Th. van Drunen. De geloofsbrieven worden door een commissie onderzocht en in orde bevon den en wordt tot toelating van den heer van Drunen besloten. Besloten wordt nog om aan 't bestuur der Bijzondere scholen een voorschot volgens art. 101 der L.O.-wet te ver strekken van ƒ7.50 per leerling. Na lezing der notulen der vorige ver gadering wordt de vergadering gesloten. 15. „R10 Rita". i ADVERTKNTlWi. WO Briet fr Abon Bram BONBONS BONBONS Ver{ gemeei uur. Voo: Biancl Afw ongest' Alvc da woi litter Sind nieuw iegenh beste bij -Je voor l en voc zoowel Gebi eerste terugb jaar ei loop di In 1 king d vestigii volkini met 32 Alzo zielen, Decern Het gemeei van de ding a; was hi' zaam, vooral gekomi DRUKWERKEN

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 10