"""Abdijsiroop notaris m Willi LL2e MN Kantoor- en Magazijnruimte PUROL Stop vlug HET ZUIDEN dien GRIEPaanval I N Z_E T. 4. P. C, Reotfiaert gemengd nieuws. Afbraak te koop. Poging tot oplichting van een Haagschen juwelier. Succes van een Inspecteur. Maandagavond omstreeks 5 uur werd de Haagsche politie gewaar schuwd door de juweliersfirma Citroen van de Plaats, dat zich een vreemde ling in den winkel had vervoegd om {jnige sieraden te koopen Op verzoek van den heer Citroen had deze vreem deling zich voorgesteld als dr. Riedetz, handeisattaché van de Duissche legatie Ie Parijs Hij gaf zijn visite—kaartje af en zocht enkele kostbaarheden uit, tot een bedrag van 3000 dollar. Dr. Riedelz moest nog enkele andere boodschappen doen, naar hij zeide. en zou na een kw niertje terug komen 0m dan d finitief af te handtien. Een inspecteur met twee recher cheurs begaf zich daarop naar den winkel van den heer Citroen. De in specteur ging naar binnen, de recher- cheurs bleven buiten op post staan. Inderdaad kwam dr. Riedetz na kor ten tijd terug en begon weer te onder- handelen met den heer Citroen over den aankoop van sieraden De inspec teur slond in zijn onmiddellijke nabij heid en hield zich met een bediende der firma bezig Er gebeurde niels. De koop werd niet gesloien. Dr. Riedetz verzocht den heer Citroen In den loop van den avond bij hem te komen in Hotel des Indes, waar hij logeerde. Daarop verliet hij den winkel, maar werd zonder het zelf ie vermoeden - gevolgd door de rechercheurs. In derdaad begaf de vreemdeling zich naar Hotel des Indes en bij onderzoek bleek, dat hij in dat hotel logeerde en inderdaad ingeschreven stond onder den naam van dr. Riedetz, Duitsch Handelsattaché te Parijs. Hoewei oogenschijnlijk alles in orde was, vertrouwde de inspecieur de zaak toch niet en ging met den heer Citroen naar Hotel des Indes. Bij dr. Riedetz toegelaten, verzocht de inspecteur hem zich afdoende te legimiteeren. Tot ontsteltenis van den politie-man toonde hij daarop een off ciëel document van het Duitsche gezantschap te Parijs, waarin zijn aan stelling tot handelsattacbé werd ver meid. Dit stuk was onderteekend door den Duiischen gezant te Parij3, Von Hoesch, aldus meldt de „Msb." Maar toch meende de inspecteur, ondanks het cfficieele document en ondanks de grootste verontwaardiging van dr. Riedetz de zaak niet te kunnen vertrouwen Dr, Riedetz zeide daarop, dat fn Hotel Central een vriend van hem logeerde, Kurt Rethy, die eveneens een hooge positie bekleedde en die den Inspecteur wel eens zou vertellen, wien hij dr Riedetz, was. Door zijn optreden trachtte hij den Inspecieur te intimideeren en sugge reerde hem als 't ware niet naar Cen tra! te gaan. Deze vloog er echter niet in en be gaf zich met dr, Riedetz naar het be doelde hotel. Daar bleek echter de heer Kurt Rethy totaal onbekend. Al vloekende om de onvolledigheid der Hollandsche Hoteiregisters wilde dr, Riedetz weggaan. De inspecteur Ring hem echter na en meende het best te doen, tot arrestatie over te gaan. Op het Plein greep hij den man vast en arresteerde hem. Per politie auto werd dr, Riedetz naar het hoofd, bureau weggebracht. Ook daartegen protesteerde hij hef tig en beriep zich op zijn onschend baarheid, als lid eener legatie. Hij sloeg daarbij zoo'n toon aan, dat men j >P het hoofdbureau werkelijk eenigs. zins verlegen zat met de zaak. De inspecteur zette echter door en deed dr. Riedetz fouilleeren, i Toen kwamen twee valsche paspoor ten aan den dag. Een paspoort was afgegeven door de Oostenrijksche Regeering en het andere door de Tsjecho—Siowaaksche. «ide paspoorten vermeiden verschil lende namen. Op het Oostenrijksche paspoort [lond de naam Frank Landgraf, ge boren in 1901, le Weenen. Het off ciëele door den gezant on- Qerteekende paspoort werd oogenblik- pljk naar het Duitsche gezantschap 111 Den Haag gezonden, met het ver- soek, de ech'heid van de handteeke- "'ng Von Hoesch nader te onder- zoeken. Tol groote ontsteltenis van de po- wie beweerde men echter op het Juti8che gezantschap, dat de handtee- itening van Von Hoesch echt was. Men kan zich denken, dat de span- "tog, waarin de inspecteur verkeerde, maar ook zijn groole vreugde en opluchting, toen eindelijk het gezant- 8chaP de handteekening ais valsch verklaarde. Toen was men bij de politie gerust gesteld en wist men ook zeker met fen internationaal oplichterslypete doen 'e hebben. Voor de Borst" ABDIJSIROOP-BONBONS (Gestolde Abdijsiroop* Oogenblikkelijk wendde men zich met de andere buitenlandsche hoofd steden in verbinding en vermoedt, da» er in de eerstvolgende dagen weJ heel wat feiten over dr Riedetz bekend zuilen worden. Toen men hem voorhield, dat de handteekening niet echt kon zijn en hem ook op de valsche paspoorten wees, verdween zijn brutaliteit en be kende hij zich voor een ander uiige geven te hebben, met het doel de firma Citroen voor een zoo groot mo gelijk bedrag aan juweelen op te lichten. Hij verklaarde zich zeer verbaasd, dat men het bedrog hier zoo spoedig door had gehad. In zeer vleiende woorden liet hij zich over de politie uit en zeide, dat het spelletje in het buitenland hem reeds meermalen ge- lukt was. Ondanks deze vriendelijke woorden heeft de politie hem toch maar in be waring gesteld. Omtrent den Maandagavond ge arresteerden vreemdeling, die zich uit gaf voor handelsattaché der Duitsche legatie te Parijs en die verdacht wordt van poging tot oplichting van de juweliersfirma Ciiroen in den Haag, is gisteren gemeld, dat op hem twee chèques van 15 000 dollars, afgegeven door de American Express Company zijn gevonden. De American Express Company schrijft thans, dat bij onderzoek is gebleken, hetgeen voor den ingewijde trouwens dadelijk duidelijk was, dat de op den verdachte gevonden chèques met de reiswlssels van de American Express Comp. volstrekt niets te maken hebben. De aangehoudene is waar schijnlijk op frauduleuze wijze in het bezit gekomen van een boekje met oude chèque—formulieren, bestemd voor cliënten van het kantoor van de American Express Comp. te Berlijn, Hij heeft twee chèques daarvan inge vuld met de bedoeling deze ie doen doorgaan veor een dispositie van het kantoor te Ziirich op het kantoor te Berlijn, een handelir g. die voor ier zake kundigen volkomen doorzichtig, doch voor oningewijden misleidend zou kunnen zijn. Ernstig ongeluk bij Groningen. Op den onbewaakten overweg te Waterhuizen onder de gemeente Haren nabij Groningen is Dinsdagavond te omstreeks halfacht een personenauto onder den trein Winschoten—Gronin- gen geraakt, die om half acht te Groningen moet arriveeren. In den auto, die toebehoorde aan den garage houder Noordberger te Assen, zaten twee personen t.w de heeren W Cozljn uit Amsterdam, en de chauffeur, de heer G, J. Noorzbergen, uit Assen. Beide personen werden deerlijk ver minkt naar het Academisch Ziekenhuis te Oroningen overgebracht, waar zij aan de bekomen verwondingen zijn overleden. De maréchaussée en de gemeentepolitie te Haren steiler, een onderzoek In. De trein ondervond 20 minuten vertraging. BINNENLAND- De a.s. jaarbeurs. Nog geen Jaarbeurs is zóó bezet geweest als de komende voorjaars. beuis zal zijn en de vele aanvragen, die wegens plaatsgebrek moesten wor den afgewezen, heeft het Jaarbeurs- bestuur doen besluiten onmiddellijk na afloop der voorjaarsbeurs met den bouw van een derde Jaarbeursgebouw te beginnen. Het 12de postvliegtuig naar Indlë gestrand. Het 12de postvliegtuig naar Indië, dat gisterochtend 7 uur van Schiphol is vertrokken, heeft, gistermiddag bij Popelin (ten Zuidoosten van Praag) een tusschenlanding gedaan en is daarbij zoodanig beschadigd, dat het den tocht niet zal kunnen voortzetten. De be manning is ongedeerd. De post van het vliegtuig zal wor- den doorgezonden naar Praag en Zaterdag zal een ander vliegtuig, de PH—AEZ, van Amsterdam naar Praag vertrekken om de post over te nemen en door te vliegen naar Indië. De KLM. deelt nog het volgende mede omtrent de noodlanding van hei 12de postvliegtuig: Het vliegtuig PH—AFO, bemanning Frijns, Both en Bruynesteijn, dat heden ochtend uit Amsterdam naar Batavia vertrok, is al spoedig in dichte wolken en mist geraakt, waarin uren achtereen gevlogen is zonder zicht op de aarde. Teneinde zich te orienteeren besloot de bemanning om op een open stuk zich onder het wolkendek te laten zakken en een verkenningsianding uit te voeren. Hiervoor viei haar keus op een terrein onder Popelin bij Neuhaus (Tsjechoslowakije, aan de grens van Morayië), dat tot dit doel geschikt leek, echter onder zijn sneeuwlaag verradertijk bleek, met het gevolg, dat het vliegtuig averij opliep. De bemanning bleef geheel onge deerd, de postlading werd niet be schadigd. De K L.M. zal irachfen Zaterdag een vliegtuig, de PH—AEZ, bemanning Smirnoff, Hulsebos en Westraete, naar Praag of Weenen le zenden om de post daar op te nemen. DePH— AEZ zai dan met de oude bemanning, Frijns, Both en Bruynesieijn, de reis naar Indië vervolgen. De nieuwe gezant der Vereenigde Staten in Nederland. Tot gevoimacht minister en gezant der Vereenigde Staten voor Nederland is ais opvolger van wijlen Gerrit Die. kema benoemd mr. Nathan William Macchesney, een der eerste juristen van Chicago en een persoonlijke vriend van president Hoover. Ook in de poli tiek staat de heer Macchesney presi dent Hoover zeer na. De nieuw be noemde gezant zal binnenkort naar Den Haag vertrekken. De Koningin naar Zeeland. Naar wij vernemen ligt het in het voornemen van H. M. de Koningin om op Vrijdag 17 Aprtl as. naar Vlissin- gen te komen voor de off icieele ope ning der nieuwe havenwerken aldaar, Rembrands Anatomische les beschadigd, Een tot nu toe onbekend gebleven persoon heeft Dinsdagmiddag in het Rijksmuseum een zeer kostbaar schil— derlj „De anatomische les* van Rem brandt, door middel van slagen met een bijl ernstige schade toegebracht. Restauratie zai mogelijk blijken. De man bleek later een werklooze Amsterdammer. BUITENLAND. De Spaansche kabinetscrisis opgelost. De Spaansche kabinetscrisis is op gelost door de vorming van een con centratiekabinet ter rechterzijde met de monarchistische liberalen en de regionalisten. in den loop van Woensdagmiddag hoopte Aztiar nog iemand te vinden om de portefeuille van onderwijs ie aanvaarden. Men hoopt door de samen stelling van hei kabinet geen revolu- tionnaire actie van links uit te lokken. Niettemin blijft de mogelijkheid bestaan dat de linksche partijen met deze re geering geen genoegen zuilen nemen. Indien echter geen feitelijk verzei tegen het nieuwe kabinet komt, zal de positie der monarchie ongetwijfeld belangrijk versterkt zijn. Aznar zeids dai aan de Cortes on begrensde bevoegdheden moesten ver leend worden om tot grondwetsher ziening over te gaan. Alie beperkingen uit periode Primo de Rivera en Beren- guer moeten worden opgeheven en in de samenstelling van de gemeenteraden en provinciale staten moesten eveneens ingrijpende wijzigingen worden ge bracht. Aznar steil zich voor de verkiezingen voor de gemeenteraden reeds in Maart voor de provinciale staten in Mei en eindelijk voor de Cortes in Juni uit te schrijven. Zijn yerder algemeene pro gram zou dat der consiitutionalisten het meest nabij komen. Gandhi bij den Onderkoning. Omtrent het bezoek van Ghandhi bij lord Irwin wordt nader gemeld, dat Gandhi, toen hl] na het beeindigen der bespreking het palels verliet, door een groote menigte werd toegejuicht. Het was een eigenaardig gezicht, den mahaima blootshoofd, met zijn lange witte swaraj-kleeding en op san dalen te zien op de marmeren trap, gesalueerd door de in de houding staande soldaten van de garde in hun roode uniform. Ghandi verklaarde, dat tevreden, zelfs optimistisch was Omtrent de besprekingen werden geen mededeeiingen gedaan, men weel echter, dat Gandhi onvoorwaardelijk heeft vastgehouden aan de invrijheid stelling van al!e politieke gevangened De besprekingen worden na overleg met inlandsche hoofden hervat. De begrooting van oorlog in Italië. Bij de Kamer is een voo ioopige ramipg ingediend voor de nieuwe besrooling van ooriog. Deze beloopt 2,989,515 544 lire, wat 112.199,509 meer is dan op de loopende begroo- ting is uitgetrokken. RECHTZAKEN?" WEDERSPANNIGHEID. P. A. M. v. d. L., een blaag van 18 j. uit Hedikhuizen. had zich echt vlegel achtig gedragen tegenover de politie en moest nu terecht staan wegens we der spannigheid. Hij bekende het ten laste gelegde. De president, die het eigenlijk voor zoo'n blaag te veel eer vond dat er zooveel notitie van hem werd geno men, vond 't jammer dat F. Obbens, agent van politie te Hedikhuizen, te gen wie verd. de wederspannigheid pleegde, hem niet over de knie had gelegd of in een donkere kast gezet. Verdachte was voor den politierech ter ook nog niet op zijn mondje geval len. Get. F. Obbens, agenl van politie, verklaart dat verdachte een alarm pistool bij zich had en een en ander met het oog daarop niet was geoor loofd, waarom hij verdachte had wil len meenemen met als gevolg verzet. Verdachte zegtik zou wel zijn meegegaan als men mij maar niet had vastgegrepen. Eisch 25 boete subs. 25 dagen. Uitspraak 15 subs. 15 dagen. HIJ KOMT VAN DRUNEN. Arie C., handelaar, was bekeurd wegens het stroopen van hout. En nijdig als Arieke was omdat hij er aan hing! De agent kent me niet eens, snerpte hij. Hij komt van Drunen en ikke van Sprang. Maar hij heeft je op klaarlichten dag gezien, van aangezicht tot aange zicht, verzekerde de president. En de politieman bevestigde dat hij Arie al vaak had zien hout snijden en bussels naar huis zien dragen, maar hij had den gladden vogel nog nooit te pakken kunnen krijgen. En nou dan wel! gramde 't manne ke. Praatjes „edel waarde", allemaal praatjes De eisch luidde bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter. OVERTREDING VEEWET. De behandeling werd voortgezet in de strafzaak tegen P. H. te Sprang- Capelle, wegens verboden vervoer van vee tijdens het heerschen van het mond- en klauwzeer., door den Kan tonrechter te Waalwijk veroordeeld tot 60.boete subs, hechtenis. Het O.M. had aanvankelijk ontslag van rechtsvervolging geëischt, doch bij nader onderzoek, waarbij mede als ge- tuige-deskundige werd gehoord Dr. Picard, inspecteur van den Veeartse- nijkundigen dienst, werd de eisch ge wijzigd in bevestigng van het vonnis. Uitspraak 5 Maart a.s. Verdediger was Mr. Schipperijn, Den Bosch. SPORT. w. s. c. Roode Duivels—De Zwaluwe. De wedstrijd te Brussel is met J—1 door de Belgen gewonnen. Zij wonnen verdiend De Nederlandsche midden- linie was een sucees, de achterhoede zwak. ADVERTENTBN. te Andel, bericht dat de perceelen weiland a d. Watermoiensteeg (Prov. weg) 1 d. Langen Bruggert te Eethen. van de Kinderen C VOS—T v D. POL, zijn INQEZET ais volgt KOOP I. groot 2.04.20 H A. op 13100.— KOOP II. groot 2 11 60 H A. op 13125.- Na afz. afslag worden de per ceelen ook gecombineerd afge slagen. 45948 AFSLAG Donderdag 26 Febr. 1931, nam. 2 uur in Café A. van der BEEK te Babiloniënbroek. Gevraagd tegen 1 April EEN NET Mevr, G. VERW1EL MOISSE, Grooteslraat 308, W a a 1 w ij k. TE HUUR per 15 April a.s. AdresGrootestraat 240, WAALWIJK. 40.000 ijzeisteen, 20.000 Waal- steen, 4000 Klinkers, Ramen, Binnen-en Buitendeuren, Trappen Pianken, Ribben, Baddings en Balken i 3000 Muider Pannen, Plavuizen en Vloertegels, Ankers en Dekriet en 6000 kilo Mangel- wortelen. Alles in prima staat bij M. KLERKS, Slooper DRUNEN 45944 Bill Stoombiljartfabriek TILBURG. 38. Griep is een ziektetoestand, die door Abdijsiroop op een bijzondere wijze wordt bestreden. Abdijsiroop houdt de ontwikke ling en het verder razen van een griep-aanval tegen, door de taaie slijm bezwangerd met ziektekiemen - uit te drijven. Abdijsiroop kalmeert het hoesten, verzacht de plekken, die ruw en rauw zijn in Uw keel, en Uw gestel ondervindt den gunstigen invloed. Onovertroffen bij Howt - Griep Bronchitis - Asthma. Alom verkrijgbaar. Prijs Fl, 1.50. Fl. 2.75, Fl.4.50 Gebruik- buitenshuis Abdijsiroop-Bonbons (50 ct.Dan bespoedigt Ge Uw genezing. R. W. B. Hel ziet er naar uit dat, de sneeuw weer stag natie zal brengen in het programma voor a.s. Zondag en is het derhalve twijfelachtig of er gespeeld kan worden. Onder deze omstandig heden zal Zondag voor dn wedstrijd R.W.B. Oosterhout het terrein nog niet officieel geopend worden, doch is uitgesteld tot den eerstvolgenden wedstrijd. Gaat de wedstrijd echter wel door, dan rekenen wij er op dat de spelers van het 1ste elftal zorgen dat daze eerste wedstrijd ook tevens een overwinning wordt. Aanvang half 3. Om 12 uur RWBKaatsheuvelsche Boys. RWB 3 gaat op bezoek hij Gapelle 2. H. E. C. De voor a.s. Zondag vastgesteldcn wedstrijd HEGTAC is omgezet in HEG-Tegelen. Tegelen dat voor kort nog een ernstige candi- daat was voor de eerste plaats, heeft den laat- sten tijd enkele wedstrijden verloren, zoodat hun kans aanvankelijk gedaald is. Niettegenstaande dit is Tegelen nog altijd een zeer sterke ploeg en zal HEC hiermede terdege rekening moeten houden, want al heeft Tegelen nu 5 winstpunten minder dan Roermond en TAC, toch hebben zij nog altijd een klein kansje. De HEC'ers kunnen er van overtuigd zijn, dat Tegelen deze kans wil behouden. Derhalve kun nen we Zondag op een spannenden strijd rekenen. Wij raden HEC daarom nogmaals aan vooral geen afdachtende houding aan te nemen maar steeds vol enthousiasme te spelen. Vooral met open spel is misschien nog eenig voordeel te be halen. Welaan dan lieeren, werpt U vanaf liet begin met volle kracht in den strijd. Zorgt er voor, dat de beruchte inzinking achterwege blijft, dan is er nog een kleiri, kansje op succes. Het tweede elftal van WSC ontvangt morgen voor de reserve tweede klasse der K.N.V.B, de adspirant-kampioenen dezer afdeeling. het Til- burgsche Longa 2 op bezoek. Het gaat WSC 2 dit seizoen niet zoo naar wenscli als vorig jaar. Eenerzijds komt dit door dat diverse spelers thans in het eerste elftal uit komen, anderzijds doordat bij wedstrijden van het eerste elftal steeds enkele spelers uit het 2e elftal als reserves beschikbaar moeten blijven. Nu het eerste elftal morgen vrij is, kan tegeu Longa wellicht volledig gespeeld worden, even wel of de WSC-reserves tegen deze sterke Tilbur- genaren opgewassen zullen zijn, staat nog te be- zien en met een gelijk spel zijn wij al meer dan tevreden. De wedstrijd zal om half drie aanvan- ficn. SPRANG. Zaterdagmiddag zai op het terrein van de Sport- vereeniging N.E.O. aan het Oosteinde alhier, een comp.-wedstrijd worden gespeeld voor de Za terdagmiddag-competitie van den Brab. Voetbal bond tusschen de voetbalelftallen N.E.O. II S.D.O. II alhier. 's-CA PELLENIEUWEV AART. Excelsior0.O.S. 62. Zaterdagmiddag j.l. speelde Excelsior een wed strijd tegen D.O.S. D.O.S. wint den toss. Direct na den aftrap neemt D.O.S, een aanval op het Excelsior-doel. Maar vergeefs. Na eenigen tijd gespeeld te hebben onderneemt D.O.S. weer een aanval op het Excelsior doel enj maakt een goal. Direct neemt Excelsior een aanval, 't Duurt niet lang of Excelsior scoort; de stand is nu 1—1. Voor de rust weet Excelsior nog 2 maal te sco ren. Na do rust speelt DOS met den wind in den rug. DOS onderneemt verwoed 'n aanval en maakt weer een doelpunt. Excelsior speelt prachtig sa men en weet voor liet einde nog 3 maal te sco ren. Met een schitterende overwinning keert Ex celsior dus huiswaarts. Volhouden Excelsior! Dan gaat het goed. Zaterdagmiddag speelt Excelsior denkelijk te gen Voorwaarts van de Zandschel. -V.

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 7