MUG PEPEHUliï H. Kolsteren-Lagarde Voor de Ontbiillafel H. Kolsteren-Lagarde, Mwie,Qemtck Huid Nienvs uil Kaatsheuvel. Anijstabletten Honingbrokken en Vastenbokken. fjo. 16. Zaterd. 21 Febr, '81. 54e Jrg. DEKDg BLAD. Waalwijk, 20 Febr. 1931. Ziekenkas van de R K. Werk iedenver. Ateemeene vergadering op Maandag 23 Februari 1931 des avonds 8 uur precies in de groote zaal der R K. Werkliedenvereniging. Agenda 1 Opening door den Voorzitter. 2 Notalen der vorige vergadering 3 Verslag van den penningmeester over het 2e halfjaar 1930. 4 Verslag van controleurs omtrent boeken en bescheiden. 5 Mededeeiingen. 6 inlichtingen door den Voorzitter der Werkliedenvereeniging om rent ziekteverzekering bij werkeloosheid. 7 Rondvraag en sluiting. f Mevr. Liza van Dijck—Tijssen. Woensdag overleed alhier in den ouderdom van 75 jaren, mevr. L. van Dijck geb. Tijssen, secretaresse van de Si. Elisabeths—vereeniglng en treso- rlerster der H. Kindsheid alhier. De overledene, die om haar groote liefdadigheidszin en hulp aan zieken en behoefiigen, zeer bekend en geacht was. was begiftigd met het kruis „Pro Ecclesia et Pontifice". Haar stoffelijk overschot zal, naden plechtigen lijkdienst a.s. Zaterdag ten 10 uur ir. de parochiekerk van St. |an Baptist, overgebracht worden naar de H. Land—Stichting om in den Calvarie berg te worden begraven. Lezing. Op Maandag 23 Februari 3 uur, zal de heer J. van Heesbeen, directeur van de Delhryj LederfSbriek te Waal wijk, voor ae Eerste Groningsche Sctioenmakerspatroonsver. in caté rest. Van Duinen aan de Groote Markt te Groningen een lezing houden over de fabricatie van zoolleder. Hengstenkeuring. Donderdagmiddag had in de Marège achter het Raadhuis de hengstenkeuring plaats voor het stamboek en de rijks, commissie De twee aangevoerde heng sten Edelbert, van N. van Heijst te Nuenen, en Rheinfürs», van de Ver. tot Verbetering van het Paardenras in het Land van Heusden en Altena te Eethen, werden door beide commissies goedgekeurd, terwijl de laatste tevens werd ingeschreven in het N S. Tg. Er was flinke belangstelling. Buitenlandsche fir ma.s. Het Zwitsersche Bal'y schoenconcern is voornemens in Zuid Duitschland, naar verluidt in Konstanz of in Singen een schoenfabriek op te richten, waar 2000 arbeiders te werk zouden wirden gesteld, ten einde op deze wijze te ontkomen aan verhooging der Duitsche Invoerrechten, welke 1 Febr. jl van kracht geworden zijn. jubileum. 21 Febr. a s. hoopt de heer J. v. d. Hoek te T'lburg den dag te herdenken, waarop hij voor 50 jaren in dienst trad bij de fa. van Arendonk Hij heeft de Oranje—Nassau medaille gekregen. Ongeval. Dezer dagen raakte de arbeider K. op de Kon. Stoomschoenfabriek A. H. van Schijndet met zijn hand bekneld tusschen de schalmmichine, waarbij zijn duim en wijsvinger gekneusd werden. Dr. L. verleende geneeskundlgde hulp. Rectifizaties. In ons vorig nummer berichtten wij, dat Zr. M Ignatius haat 50 jarig kloos- tetjubileum vierde, dit moet zijn Zr. M. Inigo. De opening van het Kofa-maga- zijn op de markt alhier, zal niet plaats hebben op 1 Maart a.s. zooals wij in ons vorig nummer foutief meldden de datum is nog niet bepaald en zal nader worden bekend gemaakt. Wegverbeterlng in Noord—Brabant. Door verscheidene automobilisten wordt geklaagd over een deel van der. Provincialen weg van 's Hertogenbosch naar Giertruidenberg n 1. van 't begin van de gemeente Vlijmen tot aan de ledeifabriek Van Wagenberg—Festen. Dit gedeelte wordt als zoo modderig beschreven, dat het voor passeerende automobilisten niet mogelijk is daar te passeeren zonder op bus of tram wachtende passagiers geheel en al onder te spatten Het ergst wordt de toestand bij het tramstation te Vlijmen beschreven. Er bevindt zich ter plaatse een wachtgelegenheld voor passagiers, waarvan het publiek ook wel gebruik maakt. Maar zoodra de tram of bus in aantocht is. gaan de wachtende passagiers naar buiten, terwijl zij, die plaatselijk niet bekend zijn, zich ook als regel buiten ophouden. Met de vele regenachtige dagen, die dit jaar vootkomen, is de hinder die de passagiers hebben ondervonden van de wegspuitende modder door voorbijgaande auto's al zeer groot De daardoor veroorzaakte ergenis wordt door het publiek op rekening gesteld van het automobielverkeer, terwijl toch in hoofdzaak de schuld bij den weg ligt. De B B. N., Bond van Bedrijfs- autohouders in Nederland wendde zich tot den Provincialen Waterstaat in DE BEROEMDE bij ons verkrijgbaar in rolletjes van 5 en 10 cent en in fraai gedecoreerde bussen. Voor winkeliers aan fabrieksprijzen. Aanbevelend, Grootestraat 201 Waalwijk. IETS NIEUWS. Pensé's in rolletjes van 5 stuks. Noordbrabant, teneinde aan te dringen op het aanbrengen van een gesloten wegdek of op andere deugdelijke wijze in het euvel te voorzien. Ten slotte heelt de B B N. zich nog gericht tot Burg. en Weth. van Uden hout, om te wijzen op den keiweg Loonopzand naar Udenhout, ongeveer bij de boerderij van Verhoeven, alwaar zich een verzakking bevindt, die zich over de geheele bieedte van den weg uitstrekt, een diepte heeft van wel 25 cM. en breedte van 20 cM. De verzakking is bovendien nog in een bocht gelegen. Uiteraard is deze ver zakking in hooge mate hinderlijk voor het verkeer en zelfs bepaald gevaarlijk te achten, vooral bij avond Indien toch de verzakkin-v niet tijdig opge merkt en met eenige snelheid er over heen gereden wordt, bestaat er alle kans op ongelukken (stuur kwijtraken door den schok) en materieele schade (asen veerbreuken). Op herstel wordt met nadruk aangedrongen. Vergadering omtrent de werkloosheid in Noordbrabant, onder ledng van den Commissaris der Koningin. In Den Bosch werd een vergadering gehouden, bijeengeroepen door den Commissaris der Koningin, mr. van Rijckevorsel, en gewijd aan een ernstige bespreking van de groote werkloosheid, die de provincie Noordbrabant teistert, en de middelen die kunnen worden aangewend om verbetering in den noodtoestand te brengen. De vergadering werd gehouden in de vergaderzaal van de Prov. Staten en ving aan ten half elf. Met den Commissaris der Koningin waren aanwezig de grtffi r der Staten, de heer Vincent Clecrdin, de hoofd ingenieur van den Prov. Waterstaat ir. Kersemaker3, vertegenwoordigers van de gemeenten Den Bosch, Tilburg, Helmond, Boxtel, Breda, Roosendaal. Bergen op Zoom en Eindhoven, de directeuren van de rijksdistricts' arbeidsbeurzen, vertegenwoordigers van de commissie voor werkverruiming in West Noordbrabant en van die in Oost—Noordbrabant, eenige leden van Ged S aten, het Kamerlid dr. Maller e.a. Na een zeer uitvoerige en geani meerde discussie over verschillende in de provincie uit te voeren werken, werd door den Commissaris der Koningin nogmaals aangedrongen op samenwerking tusschen de gemeenten en de in aanmerking komende lichamen. Wanneer men mocht vreezen, dat die samenweiking niet zou gelukken of hinderpalen in den weg staan, dan is het provinciaal bestuur steeds genegen die samenwerking te helpen bevorderen of de leiding te nemen, evenals dit besluur bij de uitvoering van ter hand genomen weiken krachtig zai steunen. Autobussen. De Kroon heeft ongegrond verklaard het "beroep van de N.V. Zuider— Sioomtramwegmaatschappy te Breda tegen de beschikking van Ged Staten van N rord—Brabant, waaroij aan de Algemeene Transportonderneming te Utrecht vergunning is verleend tot het in werking hóuden, voor zoover het N jordbrabantsch grondgebied betreft, van een autobusdienst van Gortnchem over Sieeuwiik. Schans. Nieuwendijk. Kelzersveer, Raamsdonksveer, Keizers- dtjk, Geertrutdenberg, Made, Wagen berg en Terheljden naar Breda. Ongevallen. De auto van den heer E. alhier, slipte 1.1. Donderdag vanwege de eladheid op den weg Dongen Kaatsheuvel Door direct omgooien van 't stuur, wist de chauff.-ur een aan rijding te voorkomen, maar kon niet verhinderen, dat de wagen aan den anderen kant van den weg in den sloot terecht kwam. De takelwagen van de Waveem heeft de auto, die geheel uitgegraven moest worden, uit de sloot gehaald. De inzittenden bekwamen geen letsel. Ongeval. Door de gladheid slipte een arbeider met z'n fiets, kwam in aanraking met een hem passeerend meisje, dat even eens op een rijwiel zat, zoodat beiden kwamen te vallen en eenige lichte verwondingen opliepen. Het rijwiel vooral van het meisje, was zeer be schadigd. Begin van brand. Deze week ontstond een begin van brand bij H in de Mr. van Cootestraa», en J. de H. in de Minister Lo< ff straat. Beide brandjes, die geringe schade aanrichten, konden mtt behulp der buren gebluscht worden. SPRANG. Op Vrijdag 13 Febr. was V.B.C. uit Vrijh.-Capelle op het tour- nooi bij „Volhouden" alhier en Zater dag j.l. was „Ons Genoegen" uit Waalwijk op bezoek. De wedstrijd te gen de eerste werd door Volhouden gewonnen, de laatste verloren. De stand is thans: 1. Ons Genoegen, Waalwijk. 2. Ons Genoegen, Baardwijk. 3. V.B.C. I, Vrijh.-Capelle. 4. Volhouden, Kaatsheuvel. 5. V.B.C. II, Vrijh.-Capelle. 6. Tonorido II, Dongen. Stand Amerikaansch spel: N. de Jong 22; T. Krijnen 16; J. Molegraaf 16. Stand seriespel: Frans Slaats 46; B. v. Engelen 42; J. de Graaf 33. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). A.s. Zondag des voorm. half 10 en des namiddags half drie hoopt in de Geref. Kerk alhier op te treden Ds. J. C. Hagen. In de Ned. Herv. Kerk alhier hoopt a.s. Zondag des voorm. half 10 en des namiddags half 6 in den Dienst des Woords voor te gaan Ds. J. Fokkema. J.l. Dinsdagavond kwamen de leden van de Afd. Sprang van den Ned. Chr. Fabrieksarbeidersbond, woonachtig in het Westelijk deel en Woensdagavond de leden woonachtig in het Oostelijk deel der gemeente, met genoodigden in de zaal van den Chr. Volksbond alhier, bijeen in fees telijke vergadering, ter herdenking van het 13-jarig bestaan. De bijeenkomsten werden door den Voorzitter, dhr. J. C. de Roon, op ge bruikelijke wijze geopend, waarna hij in een kórt openingswoord de talrijk aanwezigen een hartelijk welkom toe riep. Hij wees op den gestadigen bloei der afdeeling en mocht met dankbaar heid constateeren, dat in het afgeloo- pen jaar geen enkel lid door den dooa werd weggenomen. De avond werd verder op zeer aan gename wijze doorgebracht met voor drachten, samenspraken, zang- en muziek. Door dhr. J. Vos werden o.a. enkele solo's op zeer verdienstelijke wijze ten gehoore gebracht, n.l. „Eén in geest en streven" van H. Graaf v. H. en „De Heilige Stad" van R. Gerritsón. Het woord werd nog gevoerd door afgevaardigden van „Patrimonium", Chr. Bouwvaikarbeidersbond, Chr. Be sturenbond, enz. Ondertusschen werden verschillen de tractaties uitgereikt, waarna door den Voorzitter met Dankgebed werd gesloten. 's-GREVELDUIN-CAPELLE. Woensdagmorgen had de ar beider J. d. R., werkzaam bij den mo lenaar A. Dekkers aan den Loon- schendijk, het ongeluk, bij het aan den gang maken van den gasmotor, zijn geheele gezicht te verbranden, hij kon totaal niets zien. Dr. K. welke direct ter plaatse was, achtte over brenging naar het ziekenhuis te Den Bosch noodzakelijk. Naar wij heden vernemen, is de toestand van den ge troffene vooruitgaande en is 't licht zijner oogen, zooals aanvankelijk ge vreesd werd, niet geraakt. In de dezer dagen gehouden ledenvergadering van de postduiven- vereeniging „Nog Sneller" is besloten dat de vereeniging zich zal aansluiten bij den „Zuiderbond". In de eerstvol gende ledenvergadering zal het vlieg- reglement worden vastgesteld. Men deelt ons mede, dat de heer J. Vos, voorzitter van de plaat selijke afdeeling van den Christ. Fa- brieks- en Transportarbeidersbond, als zoodanig ontslag heeft genomen, welke functie door hem reeds eenige jaren werd vervuld. Verschillende le den hebben deze week nog gepoogd, hem van zijn besluit te doen terugko men, wat hen echter niet is gelukt. Algemeen wordt het heengaan van dezen stoeren werker betreurd. Men vreest, dat de afdeeling, welke dt laatste jaren zoo in groei toenam, thans veel van haar invloed zal in boeten. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. ge meente a. d. Loonschendijk hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en des avonds 6 uur op te treden de Cand. tot den H. Dienst, Vroegindewei uit Middelharnis, terwijl des nam. 2 uur Ds. A. van Willigen hoopt voor te gaan. Teneinde meer bekendheid aan haar producten te geven werd door de Levers Zeep Maatschappij te Vlaardingen, j.l. Woensdag in de zaal van den heer L. F. v. Dongen een de monstratie gegeven, die heel wat be langstellenden trok. Het le elftal der voetbalvereni ging „Excelsior" speelt a.s. Zondag voor de le klasse B.V.B. tegen BW 5 te 's-Bosch, terwijl het 2e elftal op 't terrein alhier voor de 2e klasse B.V.B. speelt tegen R.W.B. 8 uit Besomen. Kaas Chdletkaas k 6 en 12 portionen Pindakaas Ontbijtgember Prima Honing Jam Aopelstroop Ontbijtkoek L'mburgfche koek Chocolade Hagelslag Anijs HagH'lag Kwatta vlokken Fondant Korrels Gestampte Muisjes Aanbevelend, Grootestraat 201 Waalwijk. Voor de Ned. Herv. Jongelings- vereeniging „Gideon" aan den Loon schendijk hoopt Donderdag 26 dezer des avonds 7 uur in de Ned. Herv. Kerk aldaar als spreker op te treden Ds. N. C. Bakker uit Oude Mirdum (Fr.), met het onderwerp „De heil zame plicht der jeugd". Naar men ons mededeelt zal de N.V. Wegenbouw te Utrecht eerst daags met de werkzaamheden tot ver betering van het Wegennet in deze gemeente beginnen. De Onderlinge Tuinbouwveree- niging alhier hield j.l. Dinsdagavond in de zaal van den heer J. Quirijns, de jaarvergadering. Nadat de Voorzitter, de heer Jac. van Hooren, deze bijeenkomst met 'n woord van welkom geopend had en de notulen der vorige vergadering na voorlezing -waren goedgekeurd, bracht de secretaris penningmeester, de heer J. den Hollander, een keurig verzorgd verslag v. den toestand en werkzaam heden der vereeniging over het afge- loopen jnar uit, welk verslag, dat ge tuigde van opbloeiend leven, met dank aan den samensteller werd goed gekeurd. Door de heeren Joh. Sterrenburg en P. Spuijbroek werden de boeken er» bescheiden van den penningmeester nagezien, waarna de rekening en ver antwoording, sluitende met een batig saldo, werd goedgekeurd, met dank zegging aan den beheerder der finan- tiën voor zijn correct beheer. De aftredende bestuursleden, de heeren H. Moüthaan en J. den Hol lander werden herkozen en namen met een woord van dank voor het in hen gestelde vertrouwen deze benoe ming aan. Na eenige bespreking werd met overgroote meerderheid van stemmen besloten dit jaar, evenals vorig jaar, de producten, bestemd voor export, te leveren aan de veiling te Drunen. Bij de rondvraag kwamen nog eeni ge zaken van ondergeschikt belang aan de orde, waarna de voorzitter deze drukbezochte vergadering met een woord van dank voor de belang stelling sloot. A.s. Zondag des morgens half 10 hoopt voor de Ned. Herv. gemeente alhier op te treden Ds. A. van Willi gen. 's Avonds 6 uur eveneens Ds. A. van Willigen. Bij de Ned. Herv. gem. aan den Loonschendijk zullen Zondag a.s. in de namiddagdienst de nieuwbenoem de ouderling en diakenen in hun ambt worden bevestigd door Ds. A. van Willigen. De j.l. Zondag in de Ned. Herv. Kerk a. d. Loonschendijk gehouden collecte voor de aldaar bestaande Chr. School heeft 16.opgebracht. In de O.L. School te Vrijhoeve- Capelle zal Zaterdag 14 Maart e.k. de gelegenheid opengesteld zijn tot het laten ijken en herijken van maten en gewichten. Het met Hemelvaartsdag dit jaar alhier te otganiseeren Nationaal Muziek- en Zangconcours zal gehou den worden op een gunstig gelegen terrein aan de Nieuwevaart van den heer W. B. Rijken. RAAMSOONK Toen de landbouwe' P.V. zich Woensdagavond naar de «chuur wilde begeven, gleed hij van wege de gladheid uit met het onge lukkig gevolg dat hij ziir? schouder uit elkaar viel. Dokter Wijfels legdt tiet eerste verband. De Raamsdonksche Zang- er Tooneelvereen. „Lae itia" gaf Dinsdag jl In het Sf Leogebouw een uitvoe ring, waarvan de opbrengst ten goede kwam aan de St Vincentiusvereenigirg. Als naar gewoonte kweet de vereen, zich uitstekend van hare taak bi] de opvoering van het tooneelspel in drie bediijven „in de branding". Al moesten wegens bijzondere omstandigheden op het laatste nipper'je door een paa< andere leden dc zwaarste rollen wor den ingestudeerd, toch werd het stuk op schitterende wijze opgevoerd Herhaaldelijk werden de tooneeï. listen met een welverdiend applaus beloond. Ook 't blijspel in een bedrijf „Minister vagebond" viel zeer in den smaak. Het applaus was hier werkelijk niet van de lucht De zaal was zooals anders weer uitverkocht. Aan A. L. van Strien is vergun, nlng verleend tot het bonwen van Alle ruwheid en roodheid, pukkeltjes «n uitslag, worden weggenomen door een woning en aan R. van Seters tot het bouwen van een dubbele woRing en wel in de Koningssiraat. By J P. Snyders in den Parallel, weg zal een benzinepomp geplaatst worden. De volgende vrijstellingen voor den dienstplicht zyn verleendaan M: de Ruljier, lichtirg 1018. voorgoed wegens kostwinnerschap en aan A. W. Q. van Hal, lichting 1932 en A, J. A. M. van Strien, lichiirg 1932 beiden voor een jaar, wegens opleiding tot geesteiyk ambt, Ds. H Ewoldt. Ned Herv. Pred. a'hier is voorneme sop 19 April a 8. afscheid te nemen van zijn tegenwoor dige gemeente en 26 April d.a.v. intrede te doen te Bergambacht. RAAMSDONKSVEER. Tot Vice- voorzltter van het R.K. Kerkkoor is gekozen, de heer A. van 0<>zenoort en tot secretaris de heer B. Nollen. De vergadering van den C N W. Bond. Woensdag met begunstigers en genood gden gehouden, was zeer druk bezocht 189 personen waren aanwezig. Het is te verwachten dat het 'n goede propaganda avond geweest is. Ds. Ewoldt treedt Zondag voor de Herv. Gem. om half tien op in de Veersche kerk en om 2 uur in de Dorpache kerk. By de tierjaarlijksche stemming Kerkeraad of Kiescollege werden 14 stemmen voor Kiescollege en 2 voor Kerkeraad uitgebracht. Zonder sirQd is de stemming geweest. Duideiyk gaf de gemeente bewijs dat tegenwoordige kerkeraad en tegenwoordig Kiescollege van het ovegroote deel der stemge rechtigden het volle vertrouwen heeft* GEERTRUIDENBERG. Woensdag ji. werd door een zekeren B uit Raams donksveer door 't gooien met sneeuw ballen een ruit ingegooid van het huls bewoond door P. C. in de Brandestraat alhier. De schade zal door den dader worden vergoed. De voorjaarskeuring van spring- stieren zal voor wat deze Gemeente betrrft gehouden worden te Oosterhout op Vrydag 13 Maart as. Zondag 22 Februari a s. zal voor de Evangelisatie alhier optreden Ds. van Rys uit Hooge Zwaluwe. In de afgeloopen week bedroeg het aantal ingeschreven werkloozen welke voor steun in aanmerking komen 32. ELSHOUT. Zondagavond gat de Tooneel vereeniging met medeweikirg van de Harmonie en Liedertafel in dj groote zaal der Jongenscongregratie een uitvoering welke goedgeslaagd Is, De Harmonie opende dit concert met een drietal nummers, waarna de Ltedertafel een paar frissche nummers <en gehoore bracht. Vervolgens werd op zeer verdiens telijke wijze opgevoerd .de Adelaar" sociaaispel fn drie bedryven. De rollen waren allen in zeer goede handen, en de spelers hadden dan ook een da verend applaus in ontvangst te nemen, Na sfl >oo dankte de eeiw heer ka- oelaan G deman alle medewerken den voor cUt mooie concert. TILBURG. Het gemeentebestuur van Tilburg is reeds eenige jaren in onderhandeling met de erfgenamen van wijlen Koning Willem II, ten ein de het onbezwaarde eigendomsrecht te verkrijgen van het paleis, dat ge noemde vorst kort voor zijn dood in Tilburg liet bouwen. Dit historische gebouw behoort in eigendom aan H.M. de Konngin èn drie Duitsche vorstenhuizen: het Huis Saksen-Wei- mar-Eisenbach, het Huis Reuss en 't Huis van Mecklenburg-Schwerin. Er bestaat goede kans, dat de besprekin gen tot het gewenschte resultaat zul len leiden en Tilburg in de toekomst het volledige beschikkingsrecht over het paleis zal bezitten. Verkiezing candidaten voor de Prov Staten. Het Bestuur der R K. Kiesvereeni- ging wendt zich met een circulaire tot de ieden om hen op te roepen aan hun stemrecht te voldoen. Het bestuur schrijft: Leden van de R K. Kies- vereeniging te Kaatheuvel. Gij allen hebt dlkwyis gehoord: „Siemrecht is stemplicht". Waarom zyt ge lid geworden van onze R K. Kies- vereeniging Op de eerste plaats om op 22 Febr. uw stem uit te gaan brengen. Doet ge dat niet, dan had ge geen lid behoe ven te worden van die vereenig ng. Alleen steunen met lid te zyn heeft geen doel, eenparig moeten wy gaan stemmen en zoodoende aan alle par iyen toonen, dat het ons ernst is met de R K. zaak. Gaat gtj niet stemmen dan zullen onze tegenstanders uit roepen „Zie 1 Veel leden bij de R K. Kies vereniging maar om voor de belangen van hun K K. zaak uit te komen willen zy zich nóg niet d« kleine moeit* n w it mm Doos 30-60. Tube 80 ct. ÜSalift 3$ S| (öfjÈi W Bij Apotb. et» Drogisten JH

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 9