Bt] Hoofdpijn 4" Na de Wasch en ziele door gevatte koude, alsmede bij pijnen van veleiiei aard, zullen een van de hieronder genoemde Mijnhardt's Poeders U s oedig helpen: Mijnhardt's Hoofdpijn' poeders. (jrieppoedeis. Verkoudheids- poeders Kiespijnpoeders. Hoestpoeders, Maagpoedeis. Kheumatiekpoeders. Op poedert en doos staat de naam Mijnhardt. Let bij het koopen nieropl Prijs per po der 8 ct. en per doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw drogist. Noodweer in Zuid—Europa. In geheel Italië woeden zware stor men, onweders en overstroomingen waardoor alom groote schade wordt toegebracht Er zijn twaalf personen gedood. O k In Spanje en Zwitserlard heersch' hevige sneeuwval en er hebben vtle lawine-ongelukken plaats gehad. kinnenlami» Wanneer 't vijf jaren-plan wordt uit. gevoerd,dan kan men er op rekenen.dat Rusland per jaar 17 milltoen ton giet ijzer kan vervaaidigen, waaivan 10 millioen ton voor den uttvoer bestemd Is. De petroleum-producde is reeds van 2.75 millioen ton in 19.8 tot 4 6 millioen ton in 1930 gestegen. De enorme uitvoer van petroleum heeft de prijzen met 50 procent ged>ukt en de groote petroUummaaiscnappijen vree zen ernstig de gevolgen van de Rus Sische dumping. O'ider normale omstandigheden laai men de bevolking van een land zoo veel verdienen als geproduceerd wordt. In Rusland echter laat men de btvol king nauwelijks de helft van de ver diensten en deze maatregel zal ook gehandhaafd blijven, wanneer de pro ductie verviervoudigd zal zijn. Het tegenwoordige regime zal zeker nog jaren duien, daar het Roode Legtr geen reden heeft een verandering in den toestand te brengen. Het Roode Leger is op het oogenblik in Rusland de partij, die het beste behandeld wordt. Het overige deel van het Rus sische volk leeft op het oogenblik onder voortdurende lucht en vrees voor de wetten. Om net dreigende gevaar te keeren, bestaat er slechts een middel, n.l. tegenover Rusland een gesloten Europee&ch front te scheppen De crisis in België. Bij de meeste fabrieken in de om geving van Antwerpen ztyn de ioonen verlaagd, terwijl ontslagen aan de orde van den dag zijn. De eigenaars dei juttespinnerljen hebben besloten den arbeid een week stop te zetten, terwijl een twintigtal spinnetten geheel zaï worden stilgelegd. De uitvoer la door de hooge tarief muren vrijwel nul. Algemeene mijnwerkersstaking in Frankrijk. De Fransche mijnwerkers hebben besloten tot een algemeene staking over .te gaan, om een loonsverlaging te voot komen. In Patijsche economische kringen wordt dit besluit als een voorzorgs maatregel beschouwd, daar de mijn werkers eerst de bemiddeling van den ministerpresident willen inroepen. Peru's korte revolutie. Ofschoon nog geen volledige ge gevens besch'kbaar zijn, wordt het aantal slachioff rs der mislukte op Standpoging in Peru officieel op circa 60 geschat, van wie 20 opstandelingen en 40 man der regeertngstroepen. Credieten vcor Rusland Nederlandsche medewerking geweigerd. Van gezaghebbende zijde wordt aan het Oost— Eutopeesch Agentschap medegedeeld, dat de leider eener groote Patijsche bank een met deze bank samenwerkende groep van Hol- landsche fi .ancters verwittigd heeft, van een zeer groot Italiaansch bank- consortium het voorstel ontvangen te hebben, een internationale baikgroep te vormen, met het doel, de aan de Sovjet—Unie te verstrekken credieten te garandeeren De ltaliaansche groep verzekert, dat Moskou bereid zou zijn op voor deze bank zeer voordeelige voorwaarden in te gaan. De Hol— landsche groep heeft geantwoord, dat zQ het onmogeltyk acht, aangaande dii voorstel besprekingen te voeren, aan- gezien onafnanke ijk van het feit. dat men In principe niet bereid is cre dieten toe te staan aan een regeering welke hiermede de activiteit dt-r Com munistische Internationale fi anc ë-l ondersteunt de huidige toes anderi in de Sovjet—U .ie de credietwaaidtgheid der S rvjetregeering doen betwijfelen. Bioedige botsingen in Havana Uit Havana wordt gemeld, dat het aldaar tot bloedige botsingen is ge komen tusschen politie en leden van de revolutionaire arbeidersorganisatie. Er werden hierbij 50 personen gedood. Aanslag op Koning Zogoe van Albanië Vrijdagavond werd te Weenen een aanslag gepleegd op den Albaneeschen Koning Z >goe. die echter niet gewond werd. Zijn adjudant werd echter ge dood. De twee daders, Albaneesch emigranten, zijn direct gearresteerd. Het onderzoek wees uit. dat nog verschillende andere emigranten mede plichiig rijn aan den aanslag In ver- band hiermede heeft de Weensche politie medegedeeld, dat de geheele Albaneesche emigrant» nkolonie uit Oostenrijk zal worden gezet. Konmk ijk bezoek aan Vdssingen. H K H. Prinses Juliana zal H. M de Koningin vergezellen bij de plech tige opening van de nieuwe haven werken te Vlissingen op 17 April a.s Werktijdvermindering bij Philips. Dr. A F. Philips heeft in een ver gadering met een deel van zijn per soneel, medegedeeld, dat de direc ic voornemens is den werktijd van 42 op 40 uur per week te brengen, waarbij net uurloon zal worden uitbetaald. Deze verkorting van den arbeidstijd dient om omslag van een 500-tai arbeiders, haast allen hoofden var. gezinnen, te voorkomen Waarschijnlijk zal zij eenige maanden duren. Steun aan Beetwortelsuikerindustrie. Minister Ruyi heeft in antwoord op vragen van den heer Westerdijk mede gedeeld, dat een wetsontwerp tot stem aan de beetwortelsuiker-industrie zijn departement heeft verlaten, en dat hij noopt dat dit voor 1 Maart totstano komt. Ford-fabrieken te Amsterdam. Wij vernemen dat de gemeente Amsterdam aan de Fordfabrieken eer. aanbod heeft gedaan van industrie terreinen nabij het Westelijk haven g.bied tegen den gebrutkelijken prijs, welke echter aanmerkelijk lager is dan de ptijs, welken de gemeente Rotterdam voor de door Ford in die gemeente begeerde terreinen vroeg. Ford is var. plan deze terreinen te Amsterdam te koopen. De gemeenteraad van Amsterdam heeft reeds zijn toestemming tot den veikoop gegeven. De onderhandelingen met Amsterdam verkeeren thans in een zeer vergevorderd stadium. Vestiging van de Fordfabrieken be- teekent voor Amsterdam een aanzien lijke werkverruiming. Men verwacht- dat er reeds aanvankelijk voor honder, den arbeiders werk zal zijn. Zomertijd van 15 Met tot 4 Oct. Bij K B is bepaald dat dit jaar de vervroeging met één uur van den wet. telijken lijd zal aanvangen 15 Mei en zal eindigen 4 October. De nieuwe G. G van Ned. lndii. In verband met het a.s. aft>e en van jhr. mr. A. C. D. de Qratfi als gouverneur generaal van Ned, lndië is den laatsten tijd herhaaldelijk de naam van dr. H. Colijn genoemd. Naar wij thans vernemen, is dr. Colijn inderdaad olflcieel aangezocht voor de vervulling van dit hooge ambt, maar heeft hij te kennen gegeven, dat hij niet in aan merking wenscht te komen. Verder vernemen wij, dat de burge. me ster van Amsterdam.deheerW.de Vlugt, thans als een der zeer ernstige ca rdidaten moet beschouwd worden. Een klacht tegen mde Tribune". Op last van den Aartsbisschop van U recht, mgr. jansen, is door pastoor Uy erwael uit Apeldoorn, een klachi oq de justitie ingediend, tegen hei communistisch dagblad „de Tribune", dat gelasterd hetft dat deze pastoor een stervende vrouw in 't R K. Gasthuis zou hebben mishandeld, gemarteld en bestolen. Daar de laster en beleediging tegen den bedienaar der gehate Kerk er ditmaal zoo duidelijk opllggen voor wie de geschiedenis kent, zal het blad tien voor den rechter hebben te ver antwoorden. S.D.A.P. en ontwapening. „Het Volk* publiceert de voorstellen, die zijn ingediend voor het a.s. congres der S.D.A P. Het Par ij bestuur heeft een resolutie inzake oorlogsgevaar en ontwapening ingediend, waarin het congres o m. verlangt van de Nederlandsche regeering zoodanige deelneming aan de Ontwapeningsconferentie, dat de gevoelens van het g oote volksdeel, dat ontwapening wenscht, zoo sterk mogelijk tot uitdrukking worden ge- brachi en dat tot de verst mogelijke beperking van bewapening wordt medegewerkt eischt voor Nederland, afgezien van de vooruitzichten en de resultaten der internationale ontwapening, zelfstan dige ontwapening; bevestigt de vroegere uitspraken van de Pariij, waarbij de gewapende lands verdediging, die voor Nederland zelf vernietiging zou zijn, is afgewezen blijft rekening houden met de moge lijkheid, dat onder bepaalde omstan dlgheden een mobilisatie van beperkten omvang, op den voet van een veilig heidswacht, ook door de Partij onver mijdelijk kan worden geacht ter be- scheming tegen gevaren, waaraan een oorlog buiten onze grenzen, de bevol king van ons land blootstelt, of ter voldoening aan volkenbondsverplich- tingen verklaart opnieuw, dat de Partij elke politiek, die naar oorlog drijft of oorlogsgevaar oproept of vermeerdert, met al haar energie zal bestrijden, en dat zij derhalve ook niet haar mede werking zal verleenen tot een mobili satie, indien het bevel daartoe als een drijven naar oorlog zou moeten of kunnen worden gekenmerkt, of oorlogs gevaar zou oproepen of vergrooten eischt nogmaals, dat de voorafgaande beslissing over het mobiliseeren van troepen worde gebracht bij de wet gevende macht. In de talrijke voorstellen der afdeeling Inzake hetzelfde onderwerp ingediend, wordt o m.gevraagddateike mobilisatie moet worden onmogelijk gemaakt, dat in overleg met het N.V.V. het daad werkelijk verzet der arbeiders bij mobilisatie reeds nu wordt voorbereid en georganiseerd, dat een plan van actie wordt ontworpen waarop de middelen van verzet zijn aangegever ais algemeene staking, weigering om aan het mobilisatlebevel g«hoor te geven, verhindering van troept niervoer verhindering van vervaardiging en vervoer van oorlogsmateriaal, enz. Keuringsdienst voor waren voor het Keuringsgebied 's Hertogenbosch. Consumptie ijsbeslult. De Directeur Scheikundige van den Keuringsdienst voor waren te 's Her- togenbosch vestigt de aandacht van Oelanghebbenden op onderstaande bepalingen van 't consumptie ijsbeslult Kon. Besluit van 15 Juni 1929 S.bi. 321, gewijzigd bij Kon. Besluit van 17 uecernber 1930, Stbi. 476) 1. Het vervoer, de behandeling of het in voorraad houden van consump tie-ijs resp. roomijs mag uitsluitend plaats hebben, indien voldaan woidt aan de volgende eischen a. de bereiding dier waren moei geschieden of geschied zijn in eene ruimte, die voldoet aan de eischen in art. 6. van het Consumptie-ijsbesluii genoemd(zie hieronder) b. op eerste vordering moet aan de ambtenaren belast met de handhaving der Warenwet (Staatsblad 1919, No. 581) worden vertoond een geldige verklaring ten name van hem, die hei consumptiefs bereidt of bereid heeft afgegeven door of namens den bur gemeester der gemeente, waarin de onder a bedoelde ruimte gelegen is. waaruit blijkt, dat deze ruimte voldoet aan de eischen In art. 6 genoemd. De hierbedoelde verklaring is slechts geldig, zoolang zij niet door of namens bedoelden burgemeester bij een aan den belanghebbende gericht aangetee. kend schrijven is Ingetrokken. 2. Het vervoer, de behandeling of het in voorraad houden van de hier. boven genoemde waren, mag door hem, die niet is houder of in dienst betrekking bij een houder van de ver klaring h erboven bedoeld, uitsluitend geschieden, zoo hij in het bezit is van een geldig schriftelf k bewijs te zijnen name afgegeven door of namens den burgeme< ster 2ljner gemeente, waaruit blijkt, dat hij consumptie ijs uilsluitend betrekt van een met name genoemden bereider, in het bezit van de in het vorige lid bedoelde verklaring. Het bewijs wordt slechts afgegeven als het consumptie-ijs uitsluitend in voorraad wordt gehouden of vervoerd in eene verpakking, ten hoogste 100 gram inhoudende en voorzien van eene aanduiding, waaruit blijkt, wie de bereider van het consumptie ijs is. Het bewijs is geldig, zoolang het niei door of namens den burgemeester die het afgegeven heeft, bij een aan den belanghebbende gericht aangeteekend schrijven is ingetrokken. Deze bepalingen gelden dus ook voor houders van restaurants, lunch rooms, kiff ehuizen en werkplaatsen van koks en banketbakkers. Zij allen moeten in het bezit zijn van een ver klaring, resp. een bewijs als boven bedoeld. 3 De eischen In artikel 6 genoemd zijn de volgende: De bereiding van consumptie ijs resp. roomijs mag uitsluitend geschie den in ruimten, welke voldoen aan de volgende eischen a. zij moeten elk eene oppervlakte hebben van tenminste 8 Ma, b zij moeten voorzien zijn van eene siofdichie zoldering, van wanden, welke met uitzondering van deuren en ramen van steen zfin en gewit of bedekt met eenige stof bestand tegen afwasschen met warm zeepwater of warm sodawater; c zij moeten, voorzien zfn van deugdelijke, tffen vloeren; d. zij mogtn niet in open verbinding staan met privaten, urinoirs, beerputten, of mestvaalten en geen deuren hebben, welke onmiddellijk toegang verleenen tot privaten of urinoirs e. zij mogen niet als woon-, slaap-, ziekenkamer, gang of portaal worden gebruikt en moeten van zoodanige ruimien deugdelijk zijn gescheiden f. zij mogen niet als keuken worden gebruikt, tenzij wordt aangetoond, dat deze is de bedrijfskeuken van een restaurant, lunchroom, ktffiehuis of van een kok of banketbakker en uil sluitend als zoodanig wordt gebruikt g. zij mogen van 15 Maart tot 15 October voor geen ander doel gebruikt worden dan voor de bereiding, de behandeling en 't in voorraad houden van consumptie ijs, tenzij zij zijn bedrijfskeuken van een restaurant, iunenroom. koffiehuis of werkplaats van een kok ot banketbakker. Door of namens den burgemeester der gemeente, waartn de ruimte ligt. wordt van dezen eisch ontheffing verleend aan den melkverkooper, wiens bedrljfslokaieri voldoen aan anikel 32 lid 2, le. 3e, 4e, 5e en 6e van hei Melkbeslutt (Staatsblad 19.9. No. 43); h. zij moeten eene inrichting hebben waarin het consumptie-ijs moei worden bewaard op een temperatuur beneden 0° C.deze inrichting mag ook in eene andere ruimte van het perceel, waarin de bereidplaals zich bevindt, aanwezig zijn. Van dezen eisch zijn uitgezonderd de ruimten, waarvan wordt aangetoond, dat zij in gebruik zijn bij consumptie- ijsbereiders, die consumptie-ijs uit sluitend afleveren ten huize van ver- bruikers 1. zij moeten zijn voorzien van eene gereede waschgeiegenheid met zeep en handdoek k. zij moeten voldoende geventileerd kunnen worden en zich bevinden in een perceel, waarin aanwezig is een middel van watervoorziening, dat deugdelijk water in voldoende hoeveel heid oplevert en waarin niet aanwezig is een middel van watervoorziening, dat ondeugdelijk water oplevert; 1. zij moeten in zindelljken staat verkeeren en mogen geen, voorwerpen bevatten, die niet in zindelljken staat verkeeren. 4 Bussen of andere voorwerpen, waarin consumptie ijs Is geborgen, of de deksels waarmee ze gesloten zijn, moeten aan de buitenzijde ais opschrift dragen den naam. waarmede de waar ingevolge het besluit moet zijn aange duid. Deze opschriften mogen niet door vegen zijn uit te wisschen zij moeten duidelijk leesbaar en bij den verkoop voor de koopers zichibaar zijn aange bracht In hoofddrukletters van ten minste 3 cM. hoogte. Het opschrift ROOM op zichzelf ot als deel van een samengesteld woord mag niet voorkomen op een vaar- of voertuig of rijwiel, waarop geen room ijs aanwezig is. Een vaar- of voertuig of rfwiel, waarmee consumptie Qs wordt ver voerd, moet voorzien zijn van een duurzaam, duidelijk leesbaar en zichi baar opschrift, in drukletters van ten minste 3 cM. hoogte, aangevende den naam, de voorletters en woonplaats van hem, voor wters rekening de verkoop of iflsvering geschiedt Andere geslachtsnamen mogen behalve ter voldoening aan de trekhondenwet. op het vaar- of voertuig of rijwiel niet voorkomen. Voor eischen aan het consumptie-ijs zelf gesteld, de te gebruiken grond- sioffcn, de bereiding en de bewaring, wende men zich lot den Keuringsdienst voor Waren, leder die consumptie fs wil ver- koopen, voor den verkoop of op be stelling bereidt of voor bezoekers van een inrichting verkrijgbaar stelt, wordi derhalve aangeraden, zoo spoedig mogelijk daartoe aanvrage te doen ten Gemeentehuize zijner woonplaats. ELSHOUT. Alhier bestaan plannen om het R K. Keikhof aanmerkelijk uit te breiden en alzoo, een prachtige gelegenheid te krijgen om een rust- altaar te plaatsen. Het ligt in de bedoeling om aldaar gedurende de maar d Mei. wanneer vele processies komen, welke niet In de kerk kunnen in de openlucht de H, Diensten te kunnan doen. Een mooie verbetering, SPRANG-CAPELLE. (V.m. Sprang), Voor den kieskring 's Hertogenbosch, zal de A R. Pariij, voor de a s. ver kiezing Provinciale Staten, navolgende lijst indienen1. A. D. v. d. Schans, Andel, 2. j. J. van Oord, Werkendam, 3 W. Beukenkamp. De Werken c.a„ 4. J. G. Schouten, Andel, 5.C B. v. d, Wal, 's Hertogenbosch. 6 E. Wijs muller, Eindhoven, 7. G. G. de Jong, Almkerk, 8. G J. v. Willigenburg, Sprang—C pelle 9 G. v. d. Beek Ltn, Eethen, 10 J. C. Vink, Wijk, 11.F,v heeft men vaak last van schrijnende handen Dit schrijnen houdt dadelijk op door Purol. DRUNEN. Dezer dagen werd aan besteed een landbouwerswoning voor rekening van N. Mimpen cp de heide alhier dat is gegund aan den heer F. Pressen alhier. Op Dinsdag 17 Maart zal alhier door Mgr. Diepen. Bisschop van 's Bosch het H. Vormsel worden toe gediend. De biljartwedstrijd in café v. d Geld uitgeschreven voor leden en donateurs der duivenvereeniging en voetbalvereniging is thans geëindigd. De prijzen werden behaald als volgt lste prijs Bruurmijn, 26 punten. 2e prijs A. v d. Veer. 25 punten. 3e prijs G. Maas, 22 punten. 4e prfs H. v. Ravensteijn 21 punten. Op 8 Maart wordt in de zaal der Jongens-Congregatie nogmaals het tooneelspel „Snyiock" opgevoerd, uit sluitend toegankelijk voor Dames. Aanbesteed Is de verbouwing van I hotel Vissers, waardoor deze alom bekende zaak geheel zal worden ge moderniseerd. Be»ge, 's Hertogenbosch, 12 H. Klap, 's Hertogenbosch, 13. J. C. Willemsen, Oss. VRIJHOEVE-CAPELLE. De Chr. Oianje-vereeniging „Het Drievoudig Snoet" hoopt op Donderdag 12 M art, des avonds 7uur in de Gerei Keil alhier, haar tweede jaarvergadering it houden. Men deelt ons mede dat b| deze gelegenheid een der bestuurden een onderwerp zal inleiden. De Kerkeraad der Geref. Kerk alhier, ontving van een onbekenden gever een bedrag van f500—met de mededeeling dit te gebruiken voor de verbouwing der oude Consistoriekamer, om deze in te richten voor vergader- localiteit der verschillende vereenigin- gen. De Chr. Schoolvereniging Ie dezer plaatse houd< haar jaarvergadering a.s. Donderdag 26 Febr. 's avonds hall acht in de school in de Nteuwstraat, De agenda vermeldt o.a. laarverslagen Secretaris en Penningmeester, Bestuuts- verkiezing enz, Tot leden der conti61e-com missie van de Koleninkoopvereentglng te dezer plaatse zijn benoemd de heerenP. Rijken, W. v. Dongen en C. Rosenbrand. Genoemde commissie zal a s Vrijdagavond met hetdagelQkscb bestuur der vereeniging in vergadering bijeenkomen, om boeken en bescheiden van den Penningmeester over 1930 le controleeren. De afdeeling van den Chr. Foorieks- en Transportarbeldersbond houdt haar elfde jaarvergadering Dinsdag 3 Maart a.s. in de wgadet- zaal in de Heistraat, aanvang hall acht, De agenda vermeldtOpening, Notulen, Ingekomen stukken, laarverslagen Sect, en Penningmeester, Bespreking feest vergadering, Bestuursverkiezing. Aan de beurt van afbeding zijn de heeren M. Mesch en W. de Jong, Naar we vernemen Stelt laatstgenoemde zlcb niet hei kiesbaar. Verkiezing van een Voorzitier in de vacature J. Vos wegens ontslagname. Rondvraag S'uhing. 's-GREVELDUIN-CAPELLE Ds. A. van Willigen, Ned. Herv. Predikant alhier, heeft een beroep ontvangen naar de Ned. Herv. gemeente te Gouderak. Bij onderhandsche aanbesteding is het bouwen van een woonhuis voor rekening van den heer M. d. R. in de Nieuwstraat, opgedragen aan de aan nemers Kleinloog en v. Oversteeg. CAPELLE J 1. Vrijdagavond 7uur hield de Chr. schoolvereeniging aan de Loonschendijk in het schoolgebouw aldaar haar jaarlijkscbe algemeene ledenvergadering. Deze bijeenkomst werd geopend met het zingen van Ps 433, gebed en voorlezing van eet schriftgedeelte, waarna de voorzitter de aanwezigen hartelijk welkom heette en een korte inleiding gaf in verband met hetgeen het afgeloopen jaar op scnoolgebied voor de vereeniging W opgeleverd. Hierna werden de notulen der vorige vergadering voorgelezen, die onveranderd werden vastgesteld Alsnu volgden de jaarverslagen van den secretaris en penningmeester, die beiden blijk gaven, uitstekend verzorgd te zijn, waarvoor de betrokken .func tionarissen een woord van hartelijken dank mochten ontvangen. Uit een en ander bleek, dat er veel reden tot dankbaarheid was Hierna werd over gegaan tot de bestuursverkiezing, b' aftredende leden, de heeren C de Ro"» A. Paans en G. Koene werden alle» met op een na algemeene stemmen,»*1' kozen. Eerst en laatstgenoemde, beiden ter vergadering aanwezig lieten zie» de benoeming welgevallen onder dan zegging voor het in hen gestelde ver trouwen. Daarna volgde de benoem"1 van een lid der commissie belastm het nazien der rekening en boekno' ding, waartoe met algemeene ste» men gekozen werd de heer J. 1 die, eveneens ter vergadering wezig was, deze benoeming aanna onder dankzegging voor het oo hem gestelde vertrouwen. Thani men genaderd tot de gebruikelij rondvraag. Hiervan werd veel gebr

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 2